Jak zlepšit optimalizaci SEO na Wix

Jak získat na webu Google svůj web Wix a dobře se umístit


Často píšeme o způsobech vytváření webových stránek (obchodní weby, internetové obchody, blogy atd.) a služby, které lze za tímto účelem využít. Testujeme také různé platformy, definujeme jejich výhody a nevýhody ve srovnání s konkurencí.

Zřídka se však zaměřujeme na základy propagace těchto služeb. Zmiňujeme se pouze o sadě nástrojů SEO určitého tvůrce webových stránek a to je vše. Je zřejmé, že se to ve výchozím nastavení předpokládá, když vytváříte web a poté musíte přilákat publikum. Ale jak?

To je docela dobrá otázka. Mnoho odborníků získává zkušenosti se SEO, když pracuje ve výklenku roky. Nemůžete se to dozvědět na den nebo týden, protože uvidíte výsledek svých akcí zhruba za několik měsíců. Existuje však seznam kroků, které byste měli udělat, abyste potenciálně zvýšili své šance na úspěšnou propagaci svých webových stránek v Googlu.

Proč mluvíme o možnosti efektivní optimalizace prohledávání webových stránek pouze tehdy, když určitě potřebujeme jistý výsledek?

Bohužel je to sotva možné, protože vždy čelíme potřebě vydržet mezeru v konkurenci. Kvalita webů a profesionalita mistra SEO se navíc může výrazně lišit.

Vaše úspěšnost závisí na kvalitě poskytovaných služeb SEO. Na příkladu webů vytvořených pomocí uvidíme hlavní principy interní a externí optimalizace webových stránek Wix.

Co byste měli vědět, je to SEO Webové stránky založené na Wixu technicky se neliší od webů spuštěných na jiných platformách. Můžeme tedy právem nazvat tohoto průvodce univerzálním.

Kapitola 1: Optimalizace webových stránek na stránce

Pokud jde o optimalizaci webových stránek na stránce (podle kódu, obsahu, nastavení), můžeme všechny kroky rozdělit do dvou skupin, a to technické a obsahové části. Popíšeme každou z nich podrobně.

Technická optimalizace

Tato část optimalizace webových stránek na stránce se věnuje vyplňování metaznaček (názvy, popisy, klíčová slova), URL webových stránek a optimalizace obrázků s cílem zmenšit jejich velikost, aby se urychlilo načítání webových stránek.

Proces také zahrnuje opatření zaměřená na zvýšení rychlosti načítání webové stránky, správu uživatelského rozhraní, mobilní optimalizaci šablon, nastavení systémových souborů a webových stránek. Ve výchozím nastavení je ve Wix mnoho věcí.

Zvolená šablona například definuje použitelnost a sadu / varianty nastavení widgetů, které částečně zabraňují hektickým kombinacím.

1. Vyplnění názvu a popisu meta tagů

Správné vyplnění metaznaček znamená použití klíčových slov, která jsou relevantní pro text / web, a pomůže vyhledávacím strojům pochopit podstatu obsahu a publikum, pro které je určen.

Tilte

Název (60-80 symbolů) může samozřejmě obsahovat výslovnou formu klíčového slova jako „Jak vařit středně vzácný Steak | Steakhouse.wow | New York“. Tento titul můžete vidět ve výsledcích vyhledávače, kde je každé slovo kapitalizováno. Můžete k ní přidat různé doplňky, a to pomocí následujícího symbolu «|». Může to být doména webových stránek pro lepší zapamatování, umístění, cenu služby / produktu, zaměření na kvalitu, důležité pojmy atd.

Wix SEO - název stránky

Popis

Popis (optimální délka by měla být kolem 160-290 symbolů) slouží jako oznámení webové stránky, které se ve výsledcích vyhledávače zobrazuje pod určitým názvem. Je žádoucí, aby klíčová slova přicházela s určitým obsahem, ale nejezděte s ním příliš daleko – text by měl být čitelný a vytvářet prodejní dopad.

Wix SEO - popis stránky

A konečně, klíčová slova by měla být vybrána podle hodnocení ve specializovaných službách, jako je Plánovač klíčových slov Google. Nezapomeňte na popularitu klíčového slova a zkuste použít dotazy na hlavu i na ocasu, ale nadměrně je nepoužívejte.

Jak nastavit název a popis na webu Wix?

Nastavení SEO můžete otevřít v „Webové stránky – Menu webových stránek”V editoru Wix kliknutím na«». Zde můžete přidat název, popis, klíčová slova a změnit adresu URL pro člověka. V režimu náhledu se zobrazí, jak bude váš formát webové stránky vypadat ve výsledcích vyhledávače.

Wix SEO - nastavení

Odtud se také můžete dostat k SEO Wiz – to je nástroj, který vám umožní propojit Google Analytics, zkontrolovat připravenost vašeho webu k propagaci podle určitých kritérií a získat rychlé odkazy pro dokončení optimalizace požadovaných prvků.

Sekce SEO obsahuje perfektního průvodce optimalizací webových stránek. Dodržováním doporučení Wix SEO master můžete vytvořit dokonalý efekt bez jakýchkoli dalších pokynů. Tvůrci webových stránek ve skutečnosti jen zřídka umožňují spouštění webových stránek a poskytování tipů na jejich další propagaci najednou. Kliknutím na libovolnou pozici se dozvíte, co dělá tuto nebo tu akci důležitou a kde ji lze provést.

2. Vyplnění klíčových slov na webové stránky Wix

Vyhledávače používají metaznačku klíčových slov, aby pochopili, o které stránce se jedná. Google však tento konkrétní parametr již nepoužívá k hodnocení webu. Na druhou stranu může být stále použito k poskytování dalších informací o obsahu stránky vyhledávačům.

Jak přidat klíčová slova na web Wix

Wix již nepoužívá metaznačku klíčového slova. Není k dispozici také v nastavení SEO na hlavním panelu. Uživatelé ji však stále mohou přidat ručně pomocí pokročilých možností SEO na stránce, kde můžete přidat různé typy značek včetně metatagů klíčových slov. Ujistěte se, že ji správně označíte pomocí následující syntaxe: . V opačném případě nebude vyhledávacím nástrojem zpracován správně.

Chcete-li značku přidat ručně, budete muset:

 1. Přejděte do editoru Wix
 2. Vyberte stránku, kterou chcete optimalizovat.
 3. Přejděte do Nastavení → Pokročilé SEO.
 4. Vložit metaznačku klíčových slov do sekce Vlastní metaznačky

Můžete také použít textový editor, abyste do článku vložili některá klíčová slova a optimalizovali také své záhlaví a podkapitoly.

3. Vyplnění ALT značky pro obrázky

Google momentálně nerozpoznává obrazový obsah. To je proč, je povinné vyplnit značku Alt pro každý obrázek (otevřete nastavení obrazu, přidejte jeho název a popis). Takto můžete vyhledávacímu stroji pomoci pochopit podstatu obrazu a správně jej indexovat.

Navíc je to skvělý způsob, jak vkládat další klíčová slova podle kontextu, aniž by to mělo vliv na jeho čitelnost a překopamování. Uživatelé někdy hledají obrázky sami a správně vyplněná značka Alt jim umožňuje přístup na váš web.

Wix SEO - obrázek alt

Obrázky by měly být optimalizovány podle jejich velikosti a kvality. Nahráním fotografie přímo z fotoaparátu bez jakékoli úpravy riskujete zpomalení rychlosti načítání webových stránek, na kterých bude tento obrázek publikován. To nakonec zhorší parametry webových stránek chování, postoj vyhledávače a konečné výsledky vyhledávače.

Musíte tedy stránky upravit, než je nahrajete na web komprimací s minimální ztrátou kvality. To lze provést zde nebo jiným vhodným způsobem.

4. Sitemap a Robots.txt

Systém vytvoří sitemap.xml a robots.txt soubory automaticky. Jejich obsah si můžete zobrazit přidáním názvu jednoho z těchto souborů se znakem «/» za název domény. V tomto konkrétním případě na tom moc nezáleží. Dostupnost mobilní verze webu je však jedním z hlavních faktorů vysokého hodnocení vyhledávače Google. Wix umožňuje vytvářet mobilní design odděleně od základního. Ve výchozím nastavení jej získáte, i když nic nezměníte.

Jak změnit soubor Robots.txt

Robots.txt je soubor, který definuje stránky, ke kterým mají přístup vyhledávací roboti Google. Jinými slovy, uživatel je schopen spravovat stránky, které by měly být řazeny podle vyhledávačů nebo ne. Soubory Robots.txt se zpravidla generují automaticky. Jinými slovy, Wix zpočátku umožňuje Googlu navštívit všechny stránky webu a představovat obsah.

Můžete však chtít některé sekce nebo příspěvky blogu skrýt z různých důvodů. Zde budete muset soubor upravit a odeslat novou verzi. Uživatelé Wix bohužel nemají šanci soubor upravit ručně a označit stránky, které chtějí přeskočit. Dobrou zprávou je, že pro každou stránku spate můžete stále přidat značku bez indexu. Značka ji skryje před vyhledávači.

5. Opravte uživatelsky přívětivé adresy URL

Vytvoření adres URL přátelských pro člověka je zásadní nuance. Řádek adresy prohlížeče by měl obsahovat frázi, která odráží kontext webové stránky. Je žádoucí, aby obsahovalo klíčové slovo.

Každá webová stránka v řádku adresy by měla být jedna věta, ale neměla by to být kombinace nesmyslných písmen a čísel.

 • Na webu by neměly být webové stránky s podobnými adresami URL.
 • Značky metadat (název, popis, klíčová slova) by mělo být také jedinečné na každé webové stránce – je nepřípustné přiřazovat stejný název a popis ke všem stránkám najednou pomocí kombinace kláves Ctrl + C / Ctrl + V.
 • Chcete-li oddělit slova od adresy URL pro člověka, doporučujeme použít znaky jako «-» nebo «_».
 • Před nahráním vytvořte podpisy pro každý obrázek podle jeho tématu. Například napište «night-forest.jpg» místo «0983764.jpg» atd.

Takto získáte při otevírání obrázku normální adresu URL pro člověka. Tyto informace jsou určeny jak pro uživatele, tak pro vyhledávače.

6. Vytvoření webové stránky Wix na Googlu

Když dokončíte optimalizaci metaznaček, možná budete chtít mít na webu Google svůj web Wix. Aby mohl být Google hodnocen rychleji, musí být web propojen se dvěma hlavními službami, které zobrazují obecnou kvalitu webových stránek a pomáhají sledovat statistiky:

 1. Google Search Console – nástroj pro webmastery, který zdůrazňuje, jak je váš web hodnocen a uveden. Používá se k ověření vašeho webu pomocí Googlu. Zde máme potřebné nástroje pro sledování efektivity stránky, umístění klíčových slov, CTR a dalších důležitých měření. Konzola navíc umožňuje spravovat soubor Sitemap, kontrolovat stránky, které jsou již hodnoceny společností Google a které dosud nejsou. Uživatelé mohou sledovat rychlost načítání, možné chyby, vývoj indexu a zda je projekt použitelný pro mobilní zařízení.
 2. Google Analytics – nástrojem je sledovat efektivitu a provoz vašeho webu. Uživatelé mají šanci podrobně se podívat na cílové publikum a sledovat klíčové parametry. Zahrnují polohu návštěvníků, délku relace, míru opuštění a míru konverze, zdroje provozu, interakce při návštěvě a další důležité metriky webových stránek. Tato služba vám umožňuje stanovit konkrétní cíle, zahájit reklamní kampaně a propojit vaše projekty s dalšími produkty nebo službami Google.

Chcete-li získat přístup ke všem funkcím Search Console a Google Analytics, musíte mít pouze web propojený s oběma platformami. Podívejte se na našeho jednoduchého průvodce, jak ověřit web Wix pomocí Googlu.

Jak ověřit web Wix pomocí Googlu

Tento proces se týká postupu integrace webových stránek do služby Search Console. Nejprve se však musíte ujistit, že váš web a obsah jsou viditelné pro roboty vyhledávacích strojů. Udělat to tak:

 1. Přejděte do editoru Wix a vyberte web.
 2. Klikněte na Správce stránek, přejděte na nastavení a zvolte SEO.
 3. Zde uvidíte stav SEO webu.
 4. Zkontrolujte, zda přepínač umožňuje funkci, která říká: „umožňuje vyhledávacím strojům zahrnout váš web do výsledků vyhledávání“.

Nyní můžeme přejít do další fáze a propojit web s Search Console. Tento proces je velmi jednoduchý, zejména pokud již máte platný účet Google. Budete muset pouze potvrdit, že jste vlastníky domény a samotného webu. Uživatel musí účet ověřit jednoduchým postupem:

 1. Navštivte Search Console a přidejte novou doménu.
 2. Vyberte předponu (http nebo https), vložte název domény a stiskněte Pokračovat.
 3. Systém nabídne několik možností pro potvrzení domény. Ověření pomocí značky HTML je ta, kterou potřebujeme.
 4. Vyberte jej a zkopírujte kód vygenerovaný konzolí.
 5. Vraťte se do editoru Wix a vyberte Pokročilé nastavení SEO.
 6. Vložte kód pod Přidejte značky metadat záhlaví. Nastavení není dostupné pro uživatele Wix ADI.
 7. Zveřejněte web a stiskněte tlačítko „Ověřit“ ve službě Search Console.

Pokud děláte všechno správně. Váš web se automaticky zobrazí v konzole.

Poznámka: První věc, kterou musíte udělat, je použít konzolu k odeslání souboru Sitemap přímo společnosti Google. Na hlavním panelu přejděte na soubory souborů Sitemap a vložte soubor yourwebsite.com/sitemap.xml. Systém ukáže, zda byl požadavek úspěšně zpracován nebo zda došlo k chybám. Tato opatření vám pomohou rychleji indexovat web.

Jak propojit web Wix s Google Analytics

Jak jsme již zmínili dříve, služba poskytuje podrobný přehled o provozu s nejefektivnějšími stránkami, hloubkovou osobností kupujícího a klíčovými metrikami stránek. Zatímco většina platforem přichází s bezproblémovou integrací Google Analytics, Wix není výjimkou. Vše, co potřebujete, je:

 • Vytvořte nový účet Google Analytics v nastavení správce;
 • Uveďte název účtu;
 • Zkopírujte ID účtu;
 • Vložte ji do panelu Wix: Dashboard → Marketingové nástroje → Marketingové integrace → Google Analytics.

Znovu publikujte web. Pokud jste udělali vše správně, uvidíte zelenou značku, která říká „Připojeno“.

Poznámka: nejlepší způsob, jak zkontrolovat, zda služba funguje správně, přejděte na hlavní panel Google Analytics, aniž byste opustili web Wix. Pokud nástroj právě teď zobrazuje aktivní uživatele (to jste vlastně vy), vše je v pořádku.

K dispozici je také propojení webových stránek. Toto je způsob propojení webových stránek pomocí propojení. Je hezké, pokud používáte několik kotevních odkazů na jiné webové stránky podobné kontextu v těle materiálu. Jen se ujistěte, že text nepřetěžujete odkazy. Používejte je moudře a důsledně.

Můžete si také přečíst a kompletní Wix SEO recenze.

Optimalizace obsahu

Je žádoucí, aby byl obsah webové stránky optimalizován pro klíčová slova. Ideální varianta je, když je každá stránka napsána pouze pro jedno klíčové slovo, ale v praxi se to často nestává.

Pokud otevřete Plánovač klíčových slov a napište „koupit iphone”Například uvidíte řadu formulací tohoto dotazu vyhledávače v pořadí, v jakém se jejich popularita snižuje. Klíčová slova nalezená v horní části seznamu – jsou hlavní dotazy, protože uživatelé vyhledávače je používali tak, jak jsou během měsíce..

Správné použití klíčových slov není jen o vyplnění článku nebo příspěvku na blogu pomocí klíčových frází, které můžete najít pomocí klíčových slov. Jedná se hlavně o správné plánování klíčových slov a jejich použití v textu. Záměrem je správně je umístit na celou stránku a harmonicky je integrovat do existujícího obsahu.

Při vyplňování našich klíčových slov na webové stránky Wix je třeba zvážit několik základních pravidel:

 1. Uveďte pouze slova, která čtenáři dávají smysl. Vyhněte se opakujícím se frázím.
 2. Pokud slovo neodpovídá obsahu, je dobré restrukturalizovat větu nebo přeuspořádat celý odstavec tak, aby se klíčové slovo vložilo co nejvýznamnějším způsobem.
 3. V podkapitole použijte některé klíčové fráze (H2, …, H6) a pokuste se je přiblížit na začátek odstavce.
 4. Nepoužívejte příliš dlouhé fráze. Optimální klíčové slovo se skládá ze 2–4 slov.
 5. Nikdy nevytvářejte obsah pro vyhledávače. Napište to pro své čtenáře. Ujistěte se, že je připraven rozumět a číst. Vyhněte se dlouhým a složitým odstavcům, použijte nejmenované seznamy a umožněte přesné formátování textu.

Zde je několik pokročilých tipů, které vám umožní vytvořit více vstřícný obsah optimalizovaný pro SEO s klíčovými slovy správně umístěnými na celé stránce.

Frekvence klíčových slov se také liší.

Například maximální počet použití vašeho klíčového slova byl 1 000. Často se vyskytují klíčová slova od 750 do 1000 krát, klíčová slova od 400 krát jsou střední a klíčová slova použitá od 300krát jsou nejnižší. Toto je přibližná procentuální sazba, která vám může pomoci pochopit situaci. Je to však docela vágní, protože čísla se u jednotlivých webových stránek budou stále lišit. Umístěte klíčová slova na stejný princip – oblíbený na začátek stránky, zatímco vzácný – na konec.

Plánovač klíčových slov

Optimální počet klíčových frází nalezených na stránce závisí na velikosti textu. Překročení webové stránky pomocí klíčových slov se nazývá překopamování. To zpravidla ovlivňuje čitelnost textu a vyvolává nepřátelnost vyhledávačů.

Klíčová slova LSI

Přístup k psaní textů přesycených klíčovými slovy byl před časem docela účinný a pomohl webům rychle se dostat na vrchol. Dnes se však situace výrazně změnila a tento přístup má často negativní dopad na výsledky vyhledávače.

Jde o to, že vyhledávače se naučily porozumět kontextu textu. Jako výsledek, pojem latentního sémantického indexu (LSI) byl představen před několika lety. Toto je metoda analýzy založená na relevantnosti tematického kontextu.

LSI texty se liší od textů, které jsou SEO optimalizovány silným zaměřením na kvalitu vývoje tématu obsaženého v názvu, ale nikoli na použití klíčových frází.

Klíčová slova LSI

Jinými slovy, nejde o nadužívání klíčových slov a termínů, ale o podrobné pokrytí podstaty, kterou sdělují. Zde vychází recept na kvalitu kontextu z pohledu uživatelů a vyhledávačů:

Průvodce LSI

 1. Původně kontrolujeme seznam klíčových slov k tématu naší webové stránky. Na základě charakteru vyhledávacího dotazu můžeme pochopit, co uživatelé zajímají.
 2. Poté se naučíme TOP seznam výsledků vyhledávače na základě dotazů, abychom zjistili, jaké výrazy a přístupy tyto články používají.
 3. Termíny odrážejí vztah textu k určitému tématu. Poté, co jsme se dozvěděli o výsledcích vyhledávače, můžeme nakonec dojít k závěru, o čem bychom měli psát a o čem je podstata pojmů, která by měla být sdělována v souvislosti s materiálem,.
 4. Dalším krokem je příprava textu s podrobnějším tématickým pokrytím. V této fázi používáme mezery, jejich synonyma, odhalujeme jejich význam, popisujeme procesy, přístupy, algoritmy a další podobné věci v závislosti na tématu.
 5. Je-li možné přidat nové odstíny významu týkající se vrcholů výsledků vyhledávače, vaše webová stránka bude pravděpodobně mít vyšší hodnocení než konkurence (za jiných stejných podmínek, ale neexistuje žádná záruka, stejně jako existují další parametry hodnocení více vyhledávacích strojů).

Díky tomu získáme uživatelsky přívětivý obsah, který v Googlu získá vyšší hodnocení. Ano, měli byste si být vědomi základů výklenku a mít dostatek času na psaní takových článků, ale rozhodně to stojí za to.

Jedná se o nejvyšší úroveň kvality, která je srozumitelná jak pro uživatele, tak pro roboty. Je to proto, že jsme již uvedli, že použití klíčových slov k napsání článku na určité téma není zcela nezbytné. Jinými slovy, kvalitní článek je ve výchozím nastavení optimalizován pro propagaci webových stránek, protože podrobně pokrývá všechny výrazy a význam titulů.

Potřebujete copywritera?

Další číslo se týká osoby, která bude odpovědná za psaní obsahu. Uděláte to sami, nebo si za tímto účelem najmete copywritera? Není zcela snadné realizovat všechny výše uvedené aspekty z technického hlediska. Můžete si být vědomi základů výklenku, porozumět důležitým nuancím, ale nemusíte být jen zdatní v psaní.

Nikdo nebude hodnotit nečitelné texty s chybami, vágním pokrytím témat atd. Pěkný článek by měl zahrnovat gramatiku a jazykové znalosti, povědomí o předmětu, vysokou úroveň čitelnosti a samozřejmě atraktivní a kvalitní design webových stránek, včetně důležitých prvků, jako je fonty, seznamy, obrázky, akcenty atd. Jedná se o kombinaci dovednosti, užitečnosti a efektivní prezentace.

Můžete sami vyplnit několik webových stránek vhodnými materiály. Není rozhodující, pokud nejsou ideální, i když by neměly mít zjevné chyby. Cílové publikum nakonec zřídka sestává výhradně z lingvistů. Sdělili jste podstatu tématu, poskytli podrobnosti, takže čtenáři pochopili materiál a to je vše. Nezkušenému uživateli to může zabrat mnoho času, ale nakonec může být úspěšně dokončeno.

Kdy najmout copywritera?

Pokud stále potřebujete hodně textu nebo se chystáte prodat / představit něco opravdu drahého a určeného pro konkrétní a náročné publikum, pak má smysl svěřit tento úkol copywriterovi. Je jisté, že jeden uživatel opustí text tak, jak je, aniž by se o něj vůbec staral, zatímco profesionál nebo osoba se smyslem pro styl začne kritizovat nebo se dokonce smát špatné prezentaci obsahu.

Stále musíte najít laskavost v očích těchto lidí, zejména pokud tvoří základ vaší cílové skupiny (to záleží na výklenku). Obecně to dává smysl najmout profesionálního odborníka, zvláště pokud máte firemní web s několika stránkami. Nechte je být čitelné a přitažlivé!

Místa, kde si můžete najmout copywritera:
https://www.upwork.com/
https://www.fiverr.com/
https://www.freelancer.com/

Žádný plagiátorství!

Nyní se zmiňme o několika slovech o jedinečné povaze textů. Je nepřípustné používat ty články, jejichž míra jednotnosti je nižší než 80%. Problém je v tom, že náhodně psané texty nejsou jedinečné kvůli vysokému počtu termínů a názvů, které nelze nahradit jinými slovy.

Problémem může být také nízký objem technických textů přesycených výrazy (čím delší je text – tím jednodušší je učinit jej jedinečným). Další komplikací je podobná povaha textů psaných současně, které vypadají jako zkopírované. Cesta ven je hledat synonyma, zkusit psát jinak, používat stejné proporce klíčových slov, termínů a informativní text.

Zde můžete zkontrolovat plagiát v textu:
https://www.quetext.com/
http://plagiarisma.net/

Je blog musí pro web?

Důrazně doporučujeme spustit blog. Je to nutné, zejména pro obchodní webové stránky a portfolia, kterým chybí textový obsah. Blog umožňuje zvýšit objem užitečného obsahu webových stránek, aby se díky tomu mohl ve vyhledávačích dále umístit vysoko.

Budete moci využít dlouhý seznam klíčových slov, zahrnovat více termínů, pokrýt podstatu všeho, co nelze uvést v seznamu služeb, popis produktu, informace o společnosti atd..

A co víc, weby, které přicházejí s blogy, vypadají důvěryhodněji, což také zvyšuje faktory chování. Uživatel, který navštíví web, aby si přečetl například charakteristiku zimních a letních pneumatik, zde může případně objednat.

Síla článků

Nika články je síla, která přitahuje provoz vyhledávače informačního charakteru. Budou sloužit jako pěkný nástroj pro přeměnu návštěvníků na klienty, za předpokladu, že zvolíte správný přístup. Alespoň získáte větší provoz, což je také významná výhoda.

Pokud jde o práci s obsahem, tvůrce webových stránek neuvádí žádné zvláštní podmínky. Wix umožňuje navrhovat atraktivní webové stránky s různými typy obsahu, včetně textu, videa, infografiky, kinematografů, grafů a dalších podobných věcí. To není problém. Nejdůležitější je kvalita článků, která se projevuje v podrobném pokrytí témat, čitelnosti, sémantické a technické jedinečnosti a také atraktivním formátováním.

Stačí vzít klíčová slova a napsat texty pomocí nich. Další možností je svěřit tento úkol copywriterům, což nakonec v řadě případů přinese další výhody.

Přečtěte si také: Nejlepší tvůrci webových stránek k vytvoření blogu

Kapitola 2: Optimalizace mimo stránku

Celá podstata off-page optimalizace webových stránek jde dolů k získání odkazů z důvěryhodných specializovaných webů a z jiných zdrojů. To je jeden z hlavních faktorů žebříčku vysokých vyhledávačů webových stránek vytvořených pomocí libovolného tvůrce webových stránek.

Všechno je zde logické: čím častěji se jiné webové stránky odkazují na váš web, tím cennější jsou zde zveřejněné informace. Když vám někdo doporučí, získáte větší důvěryhodnost. Toto je logika, kterou pozorujete v každodenním životě, která je odhalena strojovou analýzou parametrů. Všechny výhody externího optimalizačního centra kolem způsobů získání kvalitních zpětných odkazů.

Nyní zvažte důležité informace o odkazech. Teoreticky je lze rozdělit do dvou skupin, jmenovitě:

 1. Kotvy a přímé odkazy. Když už mluvíme o první skupině, její jméno mluví samo za sebe. Tyto odkazy obsahují kotvy, které obvykle přicházejí jako klíčové fráze. Přímé odkazy zase obsahují jasné adresy URL webových stránek, slova jako „zde“, „na webu“, „nyní“, odkazy na obchodní značku nebo obrázek..
 2. Výklenky a netematické odkazy. Jedná se o odkazy zveřejněné na webových stránkách, které patří vašemu výklenku, a ty, které k vašemu webu vůbec nemají žádný vztah.

Pravidla pro komunikaci!

Pokud si přejete získat odkazy na váš web, musíte zvládnout techniky spolupráce s ostatními webmastery, blogery a novináři. Tento přístup se nazývá „dosah“, tj. Způsob navazování vztahů a dosažení dohod za účelem získání odkazů na články, bannery nebo jakýmkoli jiným způsobem.

Vytváření odkazů je úzce spjato s dosahem – vyhledávání vhodných webů pro zveřejňování odkazů a vedení jednání se svěřenými lidmi. Vaše kompetence v navazování vzdálených vztahů má často významný dopad na náklady a podmínky publikování odkazů.

Průvodce krok za krokem k nejlepší praxi v terénu

 • Krok 1. První věc, kterou byste měli udělat, je získat seznam specializovaných webových stránek. To lze provést pomocí ahrefů, další podobné služby nebo manuálního vyhledávání Google. Druhá metoda vyžaduje zkušenosti a dovednosti při zvládnutí vyhledávacích vzorců – způsob zahrnutí přímých vyhledávacích dotazů. Jejich úplný popis naleznete na webu. Takto získáte seznam webů, které v adrese URL nebo nadpisu uvádějí příležitost pro zásah.
 • Krok 2. Ihned po sestavení seznamu zajímavých webů je musíte analyzovat. Co byste měli udělat, je posoudit parametry materiálů (recenze, reklamy, bannery atd.) a najít příležitosti k publikování článků o nich.
 • Krok 3. Pak je třeba připravit e-maily, které odešlete správcům vybraných webových stránek. Jedná se o samostatný úkol – proveďte vyhledávání Google, abyste zjistili, jak je napsat. Měli bychom jen zdůraznit, že tyto e-maily by měly být personalizovány, jak je to možné. Při psaní e-mailu uveďte jméno předlohy webu (pokud jej znáte), seznam specifikací zdrojů v kontextu a další věci, které považujete za důležité.

Sociální sítě

Musíte vytvořit skupiny v populárních sociálních sítích a posílat zprávy odkazující na vaše webové stránky. Tento přístup funguje velmi dobře, že máte dobře propagované skupiny. Čím více sociálních sítí používáte a čím větší jsou skupiny, tím lepší je účinek. To je zřejmé.

Youtube

YouTube by měla být uvedena samostatně. Pokud máte kanál s uživateli, můžete do něj přidat odkaz a zvýšit tak jeho odkazovou šťávu. Zvyšte počet videí a odkaz na váš web a skupiny sociálních sítí v jejich popisech. Je také možné hovořit s majiteli specializovaných kanálů o získání odkazů na váš web.

Komentáře

Odkazy na komentáře by měly být také uvedeny v této části. Není těžké je psát, ale je obtížné najít webové stránky, odkazy, z nichž pro vás budou cenné. Kvalita pracovních míst by také měla být na vysoké úrovni. V opačném případě moderátoři odstraní vaše komentáře.

Katalogy webových stránek

Můžete také zaregistrovat svůj web v místních katalozích, specializovaných zdrojích a dalších agregátorech. To je užitečné pro místní firmu. Před registrací do takového katalogu musíte zkontrolovat jeho parametry.

K tomuto účelu se používá více služeb. Do vyhledávače zadejte frázi „wicheck quality quality“ a vyberte kteroukoli z nich v seznamu TOP. Nemá smysl zveřejňovat informace na webech, na které se vztahují sankce Google a které mají špatné parametry. Je rozumné zveřejňovat méně, ale ujistit se, že platformy jsou vysoké kvality. Výhodou této metody je její volná povaha a relativní jednoduchost získání spojení.

Jak dlouho se mé změny Wix SEO objeví na Googlu?

Všichni chceme, aby naše weby byly indexovány co nejdříve. Proces však závisí na více faktorech. U Wix jsou všechny změny a modifikace aplikovány okamžitě. Nemusíte spravovat soubor Sitemap ručně, ale přesto můžete do Search Console přidat některé prioritní stránky, aby byly indexovány rychleji. Pokud jde o potřebný čas, zpravidla trvá Google ohodnocení nového obsahu a indexování webových stránek Google asi týden.

Proč Google nezobrazuje můj web Wix?

V některých případech se váš web nemusí chvíli zobrazit. To ve skutečnosti neznamená, že jste udělali něco špatného. Pokud se však po několika týdnech na Googlu stále nezobrazuje, měli byste zkontrolovat následující:

 1. Search Console a Google Analytics integrace – ujistěte se, že všechny služby fungují správně a nevykazují chyby na stránce.
 2. Obsah webových stránek – nezapomeňte publikovat všechny stránky po provedení změn nebo přidání nového obsahu.
 3. Články bez plagiátů – nikdy kopírovat a vkládat obsah z vašich vlastních stránek nebo jiných webů. Obsah musí být 100% jedinečný pro každý z bloků a sekcí webu. Vyhněte se také duplikování stránek.
 4. Nová doména – nové webové stránky s mladými doménami jsou hodnoceny pomaleji ve srovnání se starými doménovými jmény s určitou pověstí online. Jen chvíli počkejte a web se určitě objeví.

Sečteno a podtrženo

Pokud jde o propagaci webových stránek, Wix se neliší od ostatních populární tvůrci webových stránek. To, co by vám tady mělo vadit, je rozhraní, ne více. Různé systémy mohou mít různé dashboardy, pořadí umístění, formáty prezentace nástrojů atd. Podstata však zůstává stejná. Podobné metody optimalizace pro vyhledávače jsou použity na propagaci webových stránek.

Úsilí potřebné pro efektivní propagaci webových stránek závisí na typu a mezeru v konkurenci. Nejdůležitější je obsah. Pokud je k dispozici na webových stránkách, bude mít slušné výsledky i bez externích odkazů. Čím více obsahu je na webu prezentováno a čím vyšší je jeho kvalita, tím lepší budou webové stránky. Externí optimalizace pomáhá zlepšit účinek propagace webových stránek.

Podstata SEO webů v Googlu se týká skutečnosti, že vyhledávač se zaměřuje na kvalitu obsahu, reaguje na faktory chování a zvažuje kvalitu externích odkazů. Bez nich se váš web nebude moci dostat na vrchol.

Obecně platí, že k dosažení úspěchu potřebujete kvalitní a pravidelně aktualizovaný obsah, zvládnutí technik terénní komunikace a dobře propagované profily v sociálních sítích. Jedná se o jistou kombinaci klíčových faktorů, které dobře fungují jak pro weby založené na Wix, tak pro ty, které byly vytvořeny s jinými tvůrci webových stránek.

Posílejte web ZDARMA

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map