Kolik je vytvoření webové stránky pro podnikání na Wix

Kolik je vytvoření webové stránky pro podnikání na Wix


Peníze vždy záleží na oživení nového webového projektu. Pokud nejste milionářem, pravděpodobně byste hledali různé způsoby, jak ušetřit pár babek, zejména pokud jde o omezený rozpočet. Jak většina z vás ví, Wix – je jeden z nejpopulárnějších tvůrců webových stránek s docela dostupnými plány pro různé potřeby. Ale opravdu stojí za to tyto peníze zaplatit?

Chcete-li tečku Is a překročit Ts, budeme se blíže podívat na plány Wix, ceny a funkce dodávané s každým balíčkem. Uživatelé se konečně budou moci rozhodnout, zda budou platformu používat nebo ne. Než se ponoříme hluboko do čísel, cen a vlastností, měli bychom říci, že Wix je určitě software, ze kterého si můžete vybrat. Je však třeba zvážit některé problémy v závislosti na typu a funkčnosti vašeho webu, který chcete implementovat. Začněme tedy.

Tvorba webových stránek Wix stojí peníze?

Určitě ano! Wix je jednou z nejpokročilejších a škálovatelných platforem pro vytváření webových stránek, která kdy představovala miliony předplatitelů a živých projektů. Tento software je univerzální a velmi snadno použitelný. Není nutné žádné kódování. Všechny funkce získáte pomocí jediného plánu. Takovou nabídku by člověk sotva odmítl.

Wix editor

Jako vlastník firmy byste měli jasně pochopit, že proces vytváření webových stránek je vždy spojen s různými náklady. Bezplatná řešení nikdy nebudou fungovat v případě dlouhodobých projektů. Nepodaří se jim dodat dostatek zařízení a technologií pro zahájení plně funkčního projektu a jeho uvedení na trh, růst nebo propagaci. Nemůžete si koupit auto, aniž byste za to skutečně zaplatili.

Některé webové stránky mohou navíc vyžadovat podporu, údržbu, úpravy atd. Jakékoli z těchto akcí povedou k dodatečným nákladům, které nezmíní produkci obsahu, optimalizaci atd. U společnosti Wix nemusíte zvládat žádné z výše uvedených. Tato platforma přichází jako plně spravovaný software, který dělá většinu práce za vás.

Vaše firemní stránka bude mít integrované relevantní bloky a doplňky bez nutnosti jejich ruční instalace. Vše, co potřebujete, je přidat obsah a zveřejnit. Zní to skvěle, protože plánuje ceny. Pojďme se podívat a proces vytváření webových stránek pomocí Wix.

Kroky k vytvoření webové stránky s Wix

Abychom pochopili, proč by Wix mohl být výhodný, podívejme se na kroky, které je třeba učinit při vytváření webu od nuly. Domníváme se, že již máte vypracován plán a strukturu kromě příslušného obsahu, který se má zobrazit na vašem webu. Nyní musíte udělat následující:

 1. Přihlásit se. Wix je tvůrce webových stránek SaaS. Když řekneme „online“, máme na mysli, že není třeba stahovat těžký software ani další aplikace. Uživatelé nejsou nuceni získat klíče a sdílet je s několika zařízeními. Vše, co potřebujete, je notebook, tablet nebo smartphone připojený k internetu. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo nebo použijte účet v sociální síti.
 2. Vyberte šablonu. S Wixem nemusíte vůbec kódovat. Jednoduše vyberte šablonu z obchodní kategorie nebo začněte stavět nový web z prázdné stránky. Nováčky mohou těžit z Nástroj Wix ADI. Nástroj založený na AI, který pro vás vytvoří rozložení stránek za několik minut. Zkušení uživatelé mají možnost vyvinout prvky webových stránek samostatně.
 3. Upravit šablonu. Nyní musíte přidat obsah, stáhnout obrázky, videa nebo fotografie. Nezapomeňte vyplnit kontaktní informace, upravte nastavení SEO, přidávat widgety, integrovat služby třetích stran atd. Wix vám umožní zvládnout všechny tyto procesy pouhým kliknutím.
 4. Vyberte si plán a začněte živě. Poslední fází je vybrat balíček. Potřebujete bezplatnou doménu nebo SSL? Vyžaduje váš obchodní projekt funkce elektronického obchodu? Abychom pochopili, jak každý plán funguje, podívejme se na funkce a možnosti, které nabízejí.

Po zakoupení plánu můžete svůj web publikovat, aby byl viditelný online. Nyní se musíme vrátit k Wixovým plánům a cenám.

Náklady na obchodní web společnosti Wix

Stále váhá, zda si vybrat Wix, nebo ne? Je nejvyšší čas, abychom se podívali do každého plánu Wix Premium, abychom pochopili, jaké funkce poskytují pro podnikání a jiné potřeby. Musíte si uvědomit, jaké zařízení a zdroje váš projekt bude vyžadovat. Očekáváte obrovský provoz nebo je web pouze pro online reprezentaci? Plánujete jej načíst pomocí obsahu a stránek nebo se jedná o jednoduchý jednostránkový web?

V závislosti na odpovědích si můžete vybrat z následujících balíčků:

Ceny webových stránek Wix

Kombinovaný plán pro osobní použití

Plán je dobrý výběr pro malé webové stránky s jednoduchou strukturou a minimálním obsahem. Pro velké společnosti a rozvíjející se podnikání to bude stěží skvělá volba, i když by pro malé portfolia a webové stránky nezávislých osob mohlo stále představit svou kompetenci.

Zde jsou některé z funkcí plánu Wix Combo:

 • Cena – 13 $ měsíčně.
 • Co je uvnitř? – odstraněny reklamy Wix, 1 rok bezplatná doména a možnost připojení vlastní + 2 GB šířky pásma a 3 GB místa na disku.
 • Dobré pro – malé webové stránky, portfolia, vstupní stránky, blogy.

Neomezený plán pro podnikatele

Plán přichází s trochu bohatší sadou funkcí pro nezávislé živnostníky, nezávislé poskytovatele služeb a podnikatele. Základní rysy jsou téměř stejné, i když s některými zjevnými rozdíly:

 • Cena – 17 $ měsíčně.
 • Co je uvnitř? – Neomezená šířka pásma a 10 GB místa na disku navíc k integrovaným aplikacím Site Booster a Analytics Analytic.
 • Dobré pro – nezávislí weboví návrháři, živnostníci a podnikatelé.

Plán pro propagaci značky

Plán Pro je skvělý pro uvedení nové značky na trh a její propagaci a zavedení online. Za dostupnou cenu získáte bezplatnou doménu kromě neomezené šířky pásma a propagačních nástrojů.

 • Cena – 22 $ měsíčně.
 • Co je uvnitř? – neomezená šířka pásma s 20 GB úložného prostoru, poukázky na přidání 300 $, profesionální logo, kalendář akcí atd.
 • Dobré pro – vývoj značky, růst a usazení.

VIP plán pro milovníky priority

Plán skutečně duplikuje předchozí balíček se všemi stejnými možnostmi, i když s malými doplňky.

 • Cena – 39 $ měsíčně.
 • Co je uvnitř? – funkce z Pro plánu plus priorita a VIP podpora.
 • Dobré pro – nároční podnikatelé vyžadující VIP pomoc.

Další plány

Platforma má bezplatný plán. Je to však dobré pouze pro testování. Můžete jej použít ke kontrole fungování systému. Pokud plánujete spuštění internetového obchodu, platforma nabízí samostatné balíčky eCommerce. Cena se zde pohybuje od 23 do 49 $ za měsíc s prakticky stejnými funkcemi jako u prémiových plánů.

Wix eCommerce Pricing

Odběratelé eCommerce získají více úložného prostoru, více hodin videa, přístup k relevantním widgetům a aplikacím. Obrovské společnosti mohou těžit z balíčku Enterprise, který stojí 500 USD měsíčně, s vylepšenými analytickými a výkonnými nástroji, prémiovou podporou, školením atd.

Zobrazit všechny plány Wix v podrobnostech

Existují levnější alternativy Wix?

Jen v případě, že si nemůžete dovolit plány Wix, existují i ​​levnější alternativy. Měli byste však jasně pochopit, že levnější neznamená vždy lépe. Levnější platforma znamená méně funkcí uvnitř balíčku. Výsledkem jsou další akce, které uživatelé musí provést. Jinými slovy, čím méně budete platit, tím méně získáte, pokud jde o prostředky na webu, a čím více problémů budete muset spravovat sami.

uKit – levnější alternativa k Wix

Tvůrce webových stránek uKit

uKit v případě omezených rozpočtů by to mohla být cesta ven. Nabízí dostatečně dobrou funkčnost pro spuštění obchodního webu, ačkoliv může sotva konkurovat společnosti Wix, pokud jde o poskytované technologie a služby.

Plány a ceny jsou následující:

 • minimální plán začíná v 2,50 $ za měsíc. Zahrnuje neomezený úložný prostor, nepřetržitou podporu, bezplatný hosting a zálohy, ale bez volné domény. Ve výchozím nastavení dostanete pouze vlastní.
 • Základní plán začíná od 5 $ za měsíc a navíc zahrnuje podporu Live Chat a návrh šablony Premium.
 • Plán elektronického obchodování vás bude stát 6 $ za měsíc se všemi funkcemi z předchozích plánů plus funkčnost digitálního obchodu.
 • Pro plán začíná v 7,50 $ za měsíc s vlastním kódem a vlastními barevnými schématy.

Dokonce i plán uKit Pro vypadá trochu omezeně ve srovnání s Wix Combo a Unlimited. Na druhou stranu to může fungovat v případě přísných financí.

Vyzkoušejte zdarma uKit

WordPress – bezplatná alternativa k Wix

Tvůrce webových stránek WordPress

Pokud nemáte v plánu platit měsíčně nebo mají skvělé kódovací schopnosti, WordPress bude skvělá alternativa. Samotný CMS je zdarma. Vše, co potřebujete, je zaplatit za doménu a hosting. V případě, že jste schopni kódovat sami, není třeba kupovat prémiová témata. An open-source platforma umožňuje přizpůsobit jeho témata PHP, co se vám líbí.

Špatnou zprávou je, že nováčci se s tímto procesem nikdy nebudou moci vyrovnat. Budou nuceni platit nejen za obecné problémy, jako je hosting (od 2 do 10 $ za měsíc) a doména (10–15 $ ročně), ale také pro prémiová témata, rozšíření pluginů a předplatné, úpravy šablon atd.

Tato varianta bude fungovat pouze pro zkušené techniky a programátory, kteří ve skutečnosti nepotřebují řešení all-in-one. Lepším nápadem je používat WordPress Bluehost. A populární poskytovatel hostingu nabízí plány optimalizované pro WP, které usnadňují správu, nastavení a podporu vašeho webu za cenu začínající na 2,95 $ měsíčně.

Vyzkoušejte WordPress Now

Sečteno a podtrženo

Za vybudování plně funkčního a profesionálního obchodního webu s Wixem budete muset zaplatit od 12 do 39 $ měsíčně. Konečná cena závisí na složitosti webu, obsahu a dalších klíčových bodech. Naším úkolem bylo ukázat, že platforma stojí za to zaplatit.

Každý plán je dodáván s balíčkem možností, které uživatelům brání v provádění dalších akcí. Získáte dostatečnou šířku pásma a prostor, bezplatnou doménu a nástroje, abyste mohli začít hned teď a začít žít za několik hodin. Pokud jde o alternativy, přinášejí méně funkcí nebo vyžadují zdokonalené technické znalosti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map