Kolik stojí hostování webových stránek

Kolik stojí hostování webových stránek


Každý web potřebuje místo, kde se dá „žít“ a ukládat všechny jeho soubory, obsah atd. Zde je nutný hosting. S tolika různé nabídky a poskytovatele hostingu, výběr vhodného by mohl být trochu složitější. Musíte zvážit řadu klíčových faktorů, včetně typu webových stránek, technologie budov, velikosti, objemu obsahu a dalších, abyste zajistili hladký provoz a stabilitu i při špičkách provozu..

Každý typ projektu vyžaduje specifické přístupy, pokud jde o webhosting. Společnosti nabízejí nekonečné serverové řešení pro různé potřeby, zatímco tvůrci webových stránek přicházejí jako balíček typu vše v jednom, včetně doménových jmen, hostingu a dalších funkcí, aniž by je bylo nutné spravovat ručně. V této recenzi budeme diskutovat několik dostupných možností hostingu, jejich náklady a funkce, které ovlivňují cenu.

1. Typy webhostingu

Než začneme prověřovat všechny dostupné možnosti hostingu, musíme zjistit, co je to hosting a jak technologie funguje.

Při hostování se web dostane na server se všemi jeho soubory, zdrojovým kódem a obsahem.

web se dostane na server

Server je výkonný počítač, který při odeslání požadavku odesílá webové stránky jiným uživatelům a jejich zařízením.

server

Požadavek je odeslán každý návštěvník, který používá svůj prohlížeč k zadání adresy URL nebo následuje odkaz na konkrétní stránku vašeho webu.

Server obdrží požadavek a odešle informace zpět

Server obdrží požadavek a odešle informace zpět s konečnou podobou webové stránky koncovému uživateli. Čas mezi požadavkem a stránkou odeslanou uživateli definuje rychlost načítání webových stránek, což je rozhodující faktor, který určuje spokojenost uživatelů, provoz, míru konverze, pořadí SEO a další klíčové faktory.

To znamená, že si musíte vybrat hosting, který odpovídá vašim projektovým požadavkům. Každá nabídka přichází s konkrétními specifikacemi, kapacitou a rychlostmi výkonu, které budou definovat fungování vašeho projektu. Méně složité weby, jako jsou blogy nebo portfolia, nevyžadují nadzvuková zařízení. Na druhé straně funkčnější a komplikovanější weby, jako jsou digitální obchody, vyžadují zvýšenou flexibilitu hostování.

Co byste měli zvážit při hostování webových stránek

S ohledem na výše uvedené je třeba při výběru hostingu dbát na následující:

 • Výkon – nejdůležitější bod, který definuje stabilitu webových stránek navzdory dopravním skokům. Skládá se hlavně ze dvou hlavních sazeb: uptime (období, kdy hosting funguje) a rychlost načítání stránky (čas potřebný k tomu, aby server na požádání zaslal URL zpět uživateli).
 • Flexibilita – tato funkce vyhrazuje prostor pro svobodu přizpůsobení. Serverové řešení může být integrováno s některými populárními platformami CMS, poskytuje dostatek prostoru pro správu několika webů najednou, nabízí bezplatné domény, bezpečnostní prostředky atd..
 • Zákaznická podpora – mít spolehlivý podpůrný tým je zásadní. Musíte mít odborníka pro rychlé řešení technických problémů, problémů se zpracováním plateb, integrací nebo nastavením. Váš web nemusí být dostupný uživatelům z různých důvodů. Profesionální zákaznická podpora musí pomoci překonat takové překážky.
 • Cena – potřebujete vědět, za co platíte. Pokud váš hosting stojí 1 $ měsíčně, neměli byste očekávat spoustu bezplatných výhod. Současně jsou některá serverová řešení dražší. Náklady budou záviset na složitosti projektu a zdrojích, které očekáváte od poskytovatele hostingu.

Poskytovatelé hostingu vs. tvůrci webových stránek

Moderní technologie vytváření webových stránek se vyvinuly. Uživatelé mají nyní několik alternativ v závislosti na potřebách a technickém zázemí. První z nich je zvolit tradiční hostingové platformy které nabízejí několik serverových řešení pro různé typy webových stránek včetně malých blogů, portfolií nebo rostoucích projektů elektronického obchodování. Přináší spoustu funkcí a výhod. Na druhé straně jsou uživatelé stále nuceni řešit některé z nastavení a technických problémů sami.

Výhody poskytovatele hostingu:
Nevýhody poskytovatele hostingu:
&# x2714; Všestrannost – vyberte si z různých hostingových plánů a typů, které splňují jejich požadavky.
&# x2714; Cena – oddělení hostingu je obvykle levnější možností v porovnání s tvůrci webových stránek.
&# x2714; Kompatibilita – skvěle fungujte s nejlepšími platformami CMS včetně WordPress.
&# x2714; Flexibilita – vybrat jednoduchý plán, jak začít. Poté přepněte na větší.
&# x2714; Zdroje – těžit z neomezeného úložiště, šířky pásma a dalších klíčových funkcí.
Ruční nastavení – budete muset zaregistrovat doménu, nainstalovat CMS a nahrát téma ručně.
Složitost – Pokud se někteří uživatelé na palubní desce nacházejí, mohou se cítit trochu zmatení. Možná bude potřebovat nějaký čas, aby zjistili, jak to funguje.

Druhou cestou je zvolit řešení all-in-one, která vám přináší tvůrci moderních webových stránek. Dobrou zprávou je, že se nemusíte o nic starat. Systém zajišťuje dostatečný výkon a stabilitu. Platíte za vybraný plán a získáte všechny potřebné funkce hostování v jedné sadě. Špatnou zprávou je, že tvůrci webových stránek nenabízejí velkou flexibilitu, pokud jde o nastavení nebo výběr jiného plánu hostingu v závislosti na velikosti webových stránek.

Prosí tvůrci webových stránek
Výhody pro tvůrce webových stránek:
&# x2714; Vše v jednom – žádné ruční nastavení. Připojte se online kliknutím.
&# x2714; Automatizovaná správa – není třeba spravovat hostitele odděleně od webu.
&# x2714; Snadnost použití – skvělé pro začátečníky, kteří chtějí žít za pár minut.
&# x2714; Zahrnuté funkce – systém se stará o aktualizace, aktualizace platforem a technologií, zabezpečení atd.
Omezená flexibilita – několik šancí na růst vašeho webu nebo na migraci na jinou platformu.
Fixní ceny – při nákupu všech funkcí v balení je obtížné ušetřit pár babek.
Nedostatek možností optimalizace – jako hostovaná platforma vám webový tvůrce nedovolí například provést mnoho technické optimalizace, aby se například zvýšila doba načítání stránky. Můžete použít pouze integrované možnosti.

Nyní se blíže podíváme na to, jaké funkce definují konečné náklady na hostování webu.

2. Náklady na hosting webových stránek

Konečné náklady závisí hlavně na složitosti webových stránek. Větší projekt, který chcete uvést do provozu, vyžaduje výkonnější serverové řešení. Současně bychom také měli zvážit očekávaný provoz a typ webu.

Například hosting jednoduchý web pro malé firmy je levnější ve srovnání s obrovským internetovým obchodem. Naštěstí pro uživatele mají přední poskytovatelé služeb různé možnosti hostování, které vyhovují různým potřebám a také přicházejí s různými cenovkami:

Sdílené náklady na hosting

Počáteční úroveň pro malé webové stránky založené na obsahu. Nabídka je nejlevnější na trhu. To vás bude stát někde kolem $ 2- $ 5 za měsíc. Zároveň byste neměli očekávat, že bude extrémně robustní. Je dodáván s balíčkem základních funkcí a někdy zahrnuje zdarma SSL a doménové jméno, což je dobré.

Sdílený hosting bude fungovat pro malé blogy postavené na WordPress nebo jiné CMS. Jeho kapacita je dostatečná pro umístění hostitele profesionální portfolio nebo web pro malé firmy. Termín „sdílený“ znamená, že budete pravděpodobně sdílet zdroje s ostatními uživateli z jediného serveru.

Náklady na hostování VPS

VPS je zkratka pro virtuální soukromý server. V porovnání se sdíleným hostingem je o jednu úroveň vyšší. Hlavní rozdíl je v tom, že vaše webové stránky budou sdílet stejný hosting pouze s několika dalšími projekty. To znamená, že těží z více zdrojů a zařízení.

VPS je obvykle dražší nabídka. Cena se pohybuje někde mezi 25 a 50 $ za měsíc v závislosti na počtu vyhrazených IP adres, šířky pásma, úložiště, počtu jader atd. Takové serverové řešení je vhodné pro jakýkoli účel a typy webových stránek.

Náklady na vyhrazený hosting

Je to vlastně to samé jako VPS, i když jste jediný, kdo používá serverové prostředky, aniž byste je sdíleli s jinými weby. Z tohoto důvodu jsou vyhrazené plány obvykle dražší a mohou jít až o 150 až 200 USD měsíčně. Za tuto cenu získáte terabajty úložiště, několik vyhrazených adres IP a další zařízení.

Cloud hosting náklady

Na rozdíl od všech výše uvedených typů představuje cloud hosting několik serverů fungujících současně, aby byl zajištěn hladký a stabilní provoz webových stránek. Pokud z nějakého důvodu dojde k selhání jednoho serveru, okamžitě jej nahradí jiný server z klastru a vaše stránky budou k dispozici návštěvníkům.

Cena závisí na počtu použitých procesorů a jader, jakož i na potřebném prostoru na disku a požadované paměti. Uživatelé obecně platí za řešení založená na cloudu přibližně 70 až 150 USD.

U každého typu hostingu se cena může také měnit v závislosti na sadě funkcí, kterou získáte s plánem. Například plány s bezplatným SSL, doménou nebo zabezpečovacími prostředky jsou obecně dražší. Podívejte se na stůl s předními poskytovateli hostingu, jejich cenami a funkcemi.

Bluehost
Bluehost ($ / mo)
SiteGround
SiteGround ($ / mo)
HostGator
HostGator ($ / mo)
Sdílený hostingOd 2,68 do 12,69 $ (neomezené weby, úložiště a šířku pásma. SSL zdarma)Od 3,95 do 11,95 $ (neomezené webové stránky s až 30 GB webového prostoru)Od 2,75 do 5,95 $ (SSL zdarma, vyhrazená IP adresa, doména zdarma)
VPSOd 17,28 do 54,69 $ (2 adresy IP, šířka pásma 3TB, 4 jádra)Žádné VPS. Místo toho nabízí prodejce a podnikový hostingOd 29,95 do 49,95 $ (8 jader, 4 GB RAM, 3TB šířky pásma)
Vyhrazený hostingOd 72,78 do 109 618 $ (až 5 IP adres s 15TB šířky pásma)Od 219 do 599 $ (až 10TB šířka pásma pro 2 jádra)Od 118,99 $ na 148,98 $ (neměřená šířka pásma pro Windows a Linux)
Cloud hostingOd 9,99 do 29,99 $ (až po neomezené úložiště, šířku pásma a webové stránky)Od 64 do 192 $ (až 8 jader a 125 GB SSD prostoru)Od 4,95 do 9,95 $ (bezplatné upgrady, nástroje SEO, SSL a doména)

3. Nejlepší možnosti hostování webových stránek

Díky tomu máme ve skutečnosti dvě hlavní možnosti hostování webových stránek. První řešení je tváří v tvář tvůrcům webových stránek typu all-in-one, které nabízejí balíčky hostitelských zařízení a domén. Druhou cestou je nákup serverových řešení od poskytovatelů hostingu. Pojďme se podívat na proces a náklady zvýrazňující špičkové platformy pro různé účely.

Wix – nejlepší samoobslužná platforma

Tvůrce webových stránek Wix

Wix – je hostitelská platforma, nejrychlejší a nejjednodušší nástroj pro vytváření webových stránek. To znamená, že uživatel není nucen samostatně zpracovávat registraci domény a hostování. Stačí vybrat plán a získat všechny funkce v balení. Proces je takový, jak to jde:

 1. Přihlašujete se.
 2. Vyberte si plán v závislosti na typu webu.
 3. Upravte hotovou šablonu.
 4. Propojte doménu.
 5. Běž žít.

Systém se postará o zbytek od upgradů systému na hostování výkonu, zabezpečení, aktualizací atd. Wix nabízí celou řadu plánů pro různé projekty, včetně jednoduchých webů založených na obsahu, balíčků pro potřeby malých podniků a eCommerce..

Kolik stojí hostování webových stránek Wix?

Cena bude záviset pouze na plánu, který vyberete. Platformy nabízejí tři hlavní plány, které jsou ve skutečnosti stejné jako řešení sdílených serverů. Obsahují:

 • Combo plán začíná na 13 dolarů za měsíc u lehkých webových stránek.
 • Neomezeno začíná na 17 $ za měsíc a přichází s neomezenou šířkou pásma.
 • Pro začíná na 22 $ měsíčně pro webové stránky pro malé firmy.
 • VIP začíná na 39 dolarů včetně VIP péče o zákazníky a dalších funkcí.

Zatímco projekty elektronického obchodu jsou komplikovanější a vyžadují více zdrojů, Wix vyvinul speciální plány pro digitální obchody s měsíčními cenami v rozmezí od 23 do 500 USD v závislosti na sadě propagačních nástrojů, počtu produktů atd..

WordPress – plně spravovaný CMS

Tvůrce webových stránek WordPress

WordPress – je plně řízeno open-source CMS platforma s nekonečnými možnostmi přizpůsobení. Uživatel bude muset nejen nainstalovat a nastavit samotný CMS, ale také mít web plně integrovaný s hostitelskou platformou. Zde budete muset každý proces spravovat odděleně od registrace domény k vyzvednutí správné možnosti serveru.

Dobrou zprávou je, že Nabídka optimalizovaná pro Bluehost WP přichází jako konečné řešení všech výzev. Nabízí několik plánů WordPress, které zajišťují bezproblémovou integraci s vaším WP. Navíc nemusíte aktualizovat všechny své pluginy a verze motivů ručně. Uživatelé získají plný přístup na trh s pluginy, motivy, zdarma SSL a další funkce.

Kolik stojí hostování webové stránky WordPress?

Všechny tři možnosti se vztahují na sdílený hosting. Dobrou zprávou je, že se můžete kdykoli přepnout na vynalézavější možnost. Plány WP jsou následující:

 • Základní – 2,68 $ / měsíc s bezplatným SSL, 5 GB úložného prostoru a bezplatnou doménou.
 • Plus – 4,96 $ / měsíc se všemi bezplatnými funkcemi plus neomezenými parkovanými doménami.
 • Výběr Plus – 4,96 $ / měsíc s bezplatnými a neomezenými funkcemi, plynulá záloha CodeGuard.

Shopify – konečná platforma elektronického obchodování

Domovská stránka Shopify

Nakupujte – je také řešením typu all-in-one s vlastními servery. Znamená to, že se můžete soustředit spíše na rozvoj projektu než na řešení sekundárních cílů. Služba Shopify byla navržena pro vytvoření celých obchodů online a prodej zboží online. Poskytuje slušné hostitelské zařízení pro zajištění stabilního chodu navzdory velikosti a složitosti obchodu.

Kolik stojí hostování webové stránky Shopify?

Platforma je k dispozici ve 4 různých balíčcích, které také zahrnují plně hostované serverové řešení pro maximální potřeby. Plány jsou následující:

 • Nakupovat základní náklady 29 dolarů za měsíc pro 2 účty zaměstnanců.
 • Nakupujte obecný plán nákladů 79 $ za měsíc pro 5 zaměstnanců.
 • Rozšířené Shopify náklady 299 $ měsíčně za 15 zaměstnaneckých účtů.
 • Shopify Plus začíná na 2 000 $ pro neomezené účty zaměstnanců.

Všechny plány zahrnují neomezené weby (eCommerce + blog), neomezené produkty k prodeji online, SSL a opuštěné nástroje pro obnovu košíku.

Sečteno a podtrženo

Dnes si mohou uživatelé vybrat z různých nabídek hostingu. Volba by se měla hlavně opírat o požadavky na webové stránky, typy a složitost. Cílem je vybrat serverové řešení, které zajistí hladký provoz webových stránek a poskytne dostatek prostředků pro dobrý výkon.

Z tohoto důvodu musíte na svém webu identifikovat očekávaný provoz, sadu funkcí, widgety a aplikace, strukturu stránky, animace, objem obsahu a další. Všechny drobné věci záleží, ale cena je jádrem problému.

Abychom to shrnuli, podívejte se na počáteční ceny, které hostují váš web pomocí popsaného řešení:

 • Poskytovatelé hostingu nabízejí různé plány na výběr v závislosti na požadavcích. Sdílený hosting začíná od 2 $ pro weby s malým provozem. VPS a dedikovaný hosting začínají na 17 a 70 USD. Jsou dobré pro intenzivní provoz a vynalézavé projekty. Cloud hosting cenovka se pohybuje od 5 dolarů pro weby, které vyžadují maximální bezpečnost a stabilitu.
 • Wix hosting vás bude stát od 13 $ měsíčně. Nejenže získáte místo pro hostování webových stránek, ale také řadu dalších funkcí, které zahrnují přístup k trhu aplikací, Wix ADI a editoru, šablon atd..
 • Hosting WordPress zváží možnost volby některého z plánů Bluehostingu, protože platforma má nejlepší serverové řešení optimalizované pro WP. Vstupní cena je 2,68 $ měsíčně s bezplatným SSL a doménou zahrnutou do plánu.
 • Nakupujte hosting byl vyvinut, aby vyhověl potřebám eCommerce navzdory velikosti projektu. Základní plán vás bude stát 29 USD se všemi integrovanými funkcemi digitálního obchodu a 2 účty zaměstnanců. Dobrý plán začít prodávat online.

Jak vidíte, před výběrem hostitelské platformy je nezbytné definovat typ projektu. Objasněte jeho strukturu, funkce, soubory, které chcete hostit, a vyberte nabídku, která vám nejvíce vyhovuje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map