Kolik stojí migrace webové stránky?

Kolik stojí migrace webové stránky?


Takže jste se rozhodli migrovat web. Rozhodnutí o tom může být vyvoláno různými faktory, jako je změna vašich cílů v oblasti webového designu, růst vašeho internetového podnikání, touha použít platformu s více funkcemi atd..

Ať už sledujete jakékoli důvody a cíle, při přijímání rozhodnutí přejít na jinou službu budete určitě čelit stejným otázkám: jaká možnost migrace je výhodnější a kolik stojí převod hotového projektu z jedné platformy na druhou?

Ve skutečnosti existují různé aspekty, které ovlivňují výběr platformy a náklady na proces migrace webových stránek. To v zásadě závisí na typu projektu, který provozujete, jeho aktuální velikosti a funkčnosti, cílech, které sledujete, rozpočtu, který vlastníte, a mnoha dalších aspektech.

Je však třeba vzít v úvahu ještě jeden faktor, pokud jde o výpočet nákladů na proces přenosu webových stránek. Toto je typ platformy, na které je váš web založen, a platforma, na kterou chcete přepnout. Proto je nejvyšší čas diskutovat o základních způsobech migrace webových stránek na základě typu platformy, na které je váš projekt postaven..

1. Hosting na migraci webových stránek

Přepínání mezi hostiteli je poměrně rozšířený proces. Je tam mnoho spolehliví poskytovatelé hostingu které nabízejí perfektní dobu načítání, cenově dostupné ceny, maximální bezpečnost, spolehlivost a 100% míru dostupnosti. Pokud tedy váš současný webhosting nevyhovuje vašim potřebám nebo očekáváním, můžete se vždy přejít k jinému poskytovateli. Nezapomeňte si vybrat skutečně důvěryhodnou službu, která odpovídá vašim požadavkům a potřebám.

Pojďme se podívat na proces přechodu z Siteground na Bluehost aby vám poskytl obecnou představu o nuancích, které tento proces zahrnuje.

Místo pro Bluehost

Přepněte svůj hosting nyní

Bluehost poskytuje spolehlivou a bezproblémovou službu migrace webových stránek, abyste měli jistotu, že vaše projekty a všechny soubory jsou přenášeny správně. Přestože je proces migrace webových stránek obvykle časově náročný, Bluehost je ve srovnání s jinými poskytovateli hostování mnohem jednodušší a pohodlnější. Mějte však na paměti, že Bluehost v současné době nenabízí podporu migrace pro účty VPS, Reseller nebo Dedicated Server.

Chcete-li přenést hosting svého webu Siteground do Bluehostu, měli byste zaregistrujte se na platformu vytvořit si svůj vlastní účet a poskytnout požadované údaje. Poté vám bude nabídnuta vyplnění formuláře migrace, který je k dispozici na příslušné webové stránce, abyste se mohli spojit s profesionály Bluehostingu, kteří vám pomohou dokončit proces migrace s minimální investicí času / úsilí.

Také byste měli vědět, že Bluehost umožňuje migraci až 5 webových stránek a 20 e-mailových účtů (včetně všech souvisejících databází a souborů) z účtu Siteground na účet, který jste zaregistrovali u hostitele. Bluehost profesionálové vám pomohou zvládnout všechny nuance a oni budou dále přezkoumávat každý web ověřit, zda funguje podle potřeby. Po dokončení migrace webových stránek navíc nabízejí nepřetržitou podporu.

Jak přenést web z Siteground do Bluehostu

K dnešnímu dni nabízí Bluehost kompletní řešení hostingu za 2,95 $ měsíčně, ale to nezahrnuje náklady na převod registrací doménových jmen. Pokud již vlastníte web WordPress a nemáte v úmyslu svěřit jeho migraci týmu podpory poskytovatele hostingu a chcete úkol dokončit sami, zde je rychlý přehled kroků, které musíte provést:

 1. Přihlaste se ke stávajícímu účtu Siteground a použít program, který nabízí, k exportu vaší databáze;
 2. Stáhněte a uložte složku obsahu WP s jedním z FTP programů, které dáváte přednost;
 3. Vytvořte si účet Bluehost a přihlásit se do ovládacího panelu;
 4. Nainstalujte WordPress (pokud ještě nemáte, použijte okamžitý nástroj na jedno kliknutí, který společnost Bluehost nabízí;
 5. Vytvořte účet FTP v ovládacím panelu Bluehost aby bylo možné dále nahrávat soubory do nově vytvořené složky WordPress;
 6. Spusťte program FTP zvolili jste a přihlásili se pomocí svých nových údajů o účtu;
 7. Přepsat existující složku obsahu WP, nahrazením toho, který jste právě stáhli z hostitele Siteground;
 8. Přejděte do sekce Databáze k dispozici na ovládacím panelu vašeho účtu Bluehost a otevřete phpMyAdmin;
 9. Vyberte databázi, kterou chcete použít jako cíl pro přesun exportovaných souborů;
 10. Vraťte se do svého okna phpMyAdmin a zkontrolujte, zda jste vybrali správnou databázi. Pokud ano, zobrazí se v okně seznam tabulek. Zaškrtněte políčko „Zkontrolovat vše“ ve spodní části dostupného seznamu a před importem nových dat zrušte tabulky.
 11. Začněte importovat soubory: přejděte na kartu „Importovat“ v phpMyAdmin, vyberte „Procházet počítač“ a najděte soubor databáze SQL, který jste exportovali z předchozí webové stránky, a zahajte import;
 12. Jakmile s tím skončíte, pokračujte a zkontrolujte nové názvy tabulek. Pokud začínají „wp“, nemusíte nic měnit. Některé tabulky však mohou začínat „wrp-“. V tomto případě otevřete správce souborů, otevřete soubor wp-config ve vaší složce public_html, klikněte na něj pravým tlačítkem myši, vyberte sekci „Editace kódu“, vyberte tlačítko „Upravit“ a přejděte dolů a najděte „ Řádek Stable Prefix ”a upravte jej tak, aby tabulky začínaly„ wp_ “;
 13. Přesuňte všechny soubory webu a databáze na dočasnou adresu URL. Chcete-li to provést, přejděte na web phpMyAdmin, vyberte z nabídky možnosti WP a upravte adresu URL webu podle potřeby;
 14. Vložte dočasnou adresu URL máte při registraci u Bluehost, klikněte na „Přejít“ a poté zkontrolujte, jak to funguje;
 15. Uložte permalinky v panelu administrace WordPress;
 16. Přejděte do správce domény nasměrovat dočasnou URL na trvalou v Bluehost;
 17. Jakmile je změna serveru názvů domén dokončena, přihlaste se na svůj administrátorský web WordPress a poté přejděte do části Obecná nastavení k dispozici na odpovídající kartě. Zde musíte zadat název domény a vyplnit pole „Adresa webu“ a „Adresa WordPress“. Poté uložte provedené změny;
 18. Konečně je nejvyšší čas do prohlížeče zadejte adresu URL vaší domény zkontrolovat, jak vaše webové stránky fungují. Pokud je vše v pořádku, můžete považovat proces za úspěšně dokončený.

Jak vidíte, ruční migrace vašich webových stránek do Bluehostingu vyžaduje hodně úsilí a času. Pokud se však rozhodnete vyzkoušet, Bluehost to umožňuje zdarma. Pokud si však nejste jisti svými dovednostmi a nemáte dosud žádné zkušenosti s migrací webových stránek, je skutečně smysluplné pověřit tento úkol odborníky..

Vyzkoušejte nyní Bluehost

2. Migrace CMS na webové stránky CMS

Máte web vytvořený pomocí CMS a chcete jej přesunout na jiný, abyste získali pokročilejší funkce? Pokud ano, možná vás bude zajímat proces přesunu projektu z jedné platformy na druhou. Dobrým způsobem, jak ilustrovat postup, je popsat postup přenosu a Joomla webové stránky WordPress. To je přesně to, co teď uděláme.

Joomla na WordPress

Proces přechodu z Joomly na WordPress může být docela skličující a časově náročný, zejména pro nezkušené uživatele. To je kde CMS2CMS přijde vhod. Toto je nástroj, který pomáhá přenést váš web založený na Joomle do WordPressu téměř okamžitě. Použití tohoto nástroje neznamená žádné dovednosti v oblasti kódování ani zkušenosti s webovým designem.

Nemusíte být weboví profesionálové, abyste se s tím vyrovnali – postupujte podle tipů a pokynů, které systém generuje, a sledujte, jak se váš web Joomla převádí na WordPress. Služba také automaticky přesměruje vaše předchozí adresy URL na nové, aby pomohla zachovat pozice vašeho vyhledávače po migraci. Chcete-li však tento krok dokončit, je třeba předem nainstalovat rozšíření ReDJ na váš stávající web Joomla, abyste mohli správně shromažďovat data..

Co je tedy potřeba k přesunu vašich webových stránek z Joomly na WordPress s CMS2CMS? Ve skutečnosti je tento proces poměrně jednoduchý:

 1. Zaregistrujte si účet;
 2. Zadejte adresu URL svého webu;
 3. Vyzkoušejte zkušební verzi služby.

A je to. Použití CMS2CMS nevyžaduje žádné speciální dovednosti kódování. Služba je srozumitelná a snadno použitelná pro všechny. Úplně přesunout web z Joomly na WordPress pomocí nástroje trvá v průměru přibližně 15–20 minut. Co je důležité, všechna data jsou migrována bez prostojů pro váš aktuální web Joomla, což znamená, že projekt funguje bez problémů. Nakonec služba zajišťuje nepřetržitou podporu živého chatu pro další údržbu webových stránek. To také hodně záleží na uživatelích, kteří chtějí zajistit, aby jejich webové stránky zůstaly dostupné pro cílové publikum.

3. Migrace CMS na tvorbu webových stránek

Přesun webových stránek ze systémů pro správu obsahu na tvůrce webových stránek není snadný proces, protože rozhodně zahrnuje znalost základních kódovacích dovedností. To však neznamená, že uživatelé mají zřídka v úmyslu přejít z redakčního systému na tvůrce webových stránek. Naopak, je to docela rozšířený proces, protože většina tvůrců webových stránek je mnohem jednodušší a pohodlnější ve srovnání s CMS. Zajišťují také pohodlnější prostředí pro webový design pro uživatele, bez ohledu na jejich dovednosti a zkušenosti. A konečně, CMS většinou přicházejí bez integrovaných funkcí, což vyvolává potřebu vyhledávat a používat další pluginy, aby vášmu projektu poskytoval špičkový design a výkon. Proto se použití webového tvůrce často jeví jako výhodnější řešení.

CMS pro tvorbu webových stránek

Pokud je v současné době WordPress nejoblíbenější CMS, má smysl ilustrovat proces migrace webových stránek z této platformy na internet nejoblíbenější tvůrce webových stránek, to je, Wix. Ve skutečnosti lze proces migrace webové stránky z WordPress na Wix dokončit dvěma hlavními způsoby. První z nich předpokládá pronájem profesionální služby, zatímco druhá vyžaduje převod DIY projektu. Které řešení je z dlouhodobého hlediska lepší a dostupnější? Zjistíme to hned.

Profesionální služby pro migraci webových stránek

Využívání profesionálních služeb pro migraci webových stránek se často jeví jako výhodnější řešení, protože vylučuje potřebu prozkoumat složitosti obou platforem a využít znalosti webového designu. Tyto systémy dělají vše za vás, řeší všechny technické nuance a další související problémy. Mezitím byste měli vědět, že proces přesunu souborů (databáze) z WordPress do Wix není tak jednoduché. V důsledku toho se může použití specializovaných migračních služeb ukázat jako nesprávné nebo neúplné jen proto, že část této práce musí být provedena v manuálním režimu..

A konečně, náklady na přenos z webu budou také záviset na cenové politice zvoleného systému. Standardní náklady na převod z webu se pohybují kolem 250 $. Cena zahrnuje obecné služby migrace webových stránek, přenos názvů domén, uchovávání obsahu, interní optimalizaci a nezbytné služby SEO. Možná budete muset zaplatit za služby copywritingu, další optimalizaci webových stránek a další požadované možnosti. Právě proto spolupráce s profesionálními službami není vždy rozumným řešením a nefunguje stejně dobře pro všechny projekty.

DIY migrace webových stránek

Ruční migrace webových stránek je v mnoha případech výhodnějším řešením, protože neexistuje nikdo, kdo zná váš web lépe než vy. Přenos z webových stránek pro kutily zároveň vyžaduje určité pozadí kódování, protože budete muset zvládnout správný přenos souborů WordPress do Wix. To se týká zejména přenosu pluginů, protože existují pluginy WordPress, které se mohou v dlouhodobém horizontu ukázat jako nekompatibilní s vaším novým webem Wix. A co víc, budete muset zvážit nuance správného přenosu názvu domény a obsahu, což obvykle znamená potřebu vytvoření nového webu. Zde je stručný seznam kroků, které musíte podniknout, abyste se úspěšně vypořádali s webovým přenosem WordPress do Wix:

 1. Registrovat nový účet Wix;
 2. Vyberte vhodnou šablonu webových stránek který nejlépe odpovídá vašemu projektu;
 3. Oslovte svůj nový web a vytvořte strukturu stránek a nabídek, to bude podobné těm, které jste měli na svém webu WordPress;
 4. Nahrajte soubory z předchozí databáze na váš server Wix;
 5. Zkopírujte požadovaný obsah a zkontrolujte výsledek;
 6. Připojte svou doménu WordPress k Wix. Za tímto účelem zakažte funkci ochrany důvěrných údajů a odblokujte přístup na web na hlavním panelu vašeho registrátora domény. Poté přejděte na řídicí panel Wix, vyberte sekci „Připojit doménu“ a postupujte podle pokynů, které systém generuje. Nezapomeňte změnit nastavení DNS vaší domény a přesměrovat provoz na nový projekt. Přečtěte si další informace o převodu doménového jména v tento průvodce.

To je všechno o přechodu z redakčního systému WordPress na tvůrce webových stránek Wix. Ruční migrace webových stránek je téměř zdarma pro každého. Jediná věc, kterou možná budete muset zaplatit, je předplatné Wix, ale cena bude záviset na plánu, který chcete. Tvůrce webových stránek navíc nabízí možnost zakoupit a integrovat placené widgety a doplňky, jedná se však o volitelné řešení.

4. Tvorba webových stránek na migraci CMS

Jaké jsou důvody přechodu z tvůrců webových stránek na redakční systém? Příčiny migrace z jedné platformy na druhou mohou být ve skutečnosti četné. Přestože jsou tvůrci webových stránek pohodlné, jednoduché, intuitivní, naložené funkcemi a cenově dostupné, jejich funkčnost nemusí stačit k růstu vašeho webu. V takových situacích mohou mít uživatelé v úmyslu přejít od tvůrců webových stránek k redakčním systémům CMS, které jsou obecně výkonnější a poskytují hlubší funkce a poskytují svobodu jednání. Z jakýchkoli důvodů musíte přepínat mezi platformami, budete mít také dvě možnosti. Tady jdou:

Použití programů pro migraci webových stránek

Stejně jako u migrace WordPress do Wix existuje i zde možnost vybrat si jeden ze specializovaných programů pro migraci webových stránek. CMS2CMS lze zde také použít jako důvěryhodný nástroj pro přenos projektu z jedné platformy na druhou. Systém umožňuje pohybovat všestrannými prvky webových stránek, včetně webových stránek, textů, obrázků, mediálních souborů, uživatelských informací a skupin, komentářů a mnoha dalších. Je dodáván s online kalkulačkou, která umožňuje odhadnout přibližné náklady na migraci vašich webových stránek předem. Toto je užitečná volba pro většinu uživatelů, kteří hledají možnosti migrace webových stránek.

Wix na WordPress

Mějte však na paměti, že při používání programů migrace webových stránek se můžete setkat také s problémy. Jedná se většinou o technické chyby, které jsou často nezbytné, pokud jde o automatizovaný přenos webových stránek. A co víc, neměli byste zapomenout na náklady spojené s používáním těchto nástrojů, které obecně představují kolem 250 $ v závislosti na platformě, kterou budete používat.

Ruční přenos webových stránek

Chcete-li přepnout z Wix na WordPress, můžete také dokončit sadu ručních kroků, aby se správně přenesl obsah webových stránek a prvky návrhu. Zde je stručný přehled kroků, které byste měli podniknout, aby byla migrace vašich webových stránek úspěšná:

 1. Vyberte nejlepší hosting pro svůj web, protože WordPress nenabízí integrovaná řešení hostování. Při výběru mějte na paměti náklady na hostingové plány a podmínky, které obsahují. Obecně platí, že náklady na hostování mohou začínat 3-5 $ měsíčně a dosáhnout až 150 $. To záleží na systému, pro který půjdete. Například náklady na hostování webových stránek s Bluehostem představují pouze 2,95 $ / měsíc. Toto je v současné době nejlepší hostingové řešení pro weby WordPress.
 2. Nainstalujte WordPress. Je to snadné, rychlé a bezplatné, protože CMS neúčtuje žádné poplatky za stahování a instalaci.
 3. Kopírovat návrh webových stránek. Pokud WordPress neumožňuje kopírovat celý design webových stránek tak, jak je, je vaším úkolem vytvořit podobný projekt a upravit jednu ze šablon WordPress. Mějte však na paměti, že lze také platit šablony WordPress a jejich náklady mohou dosáhnout až 100 $ za jedno téma.
 4. Exportujte data z webu Wix do WordPress. To se provádí také v ručním režimu. Kopírovat (vytvořit) webové stránky, přidávání příspěvků, nahrávání (integrovat) mediální soubory atd.
 5. Integrujte pluginy. Jedním z vrcholů CMS je možnost integrace pluginů. Naštěstí systém přichází s širokým rozšířením pluginů, které mohou zvýšit výkon vašeho webu. Pluginy však mohou být také bezplatné a placené. Jejich cena obecně představuje kolem 50 $.
 6. Importovat obrázky. Nezapomeňte, že WordPress automaticky neimportuje obrázky z vašeho webu Wix. Připravte se na to ručně instalací a aktivací pluginu WordPress Import External Images.
 7. Nastavit Permalinks. Jakmile dokončíte proces převodu svého webu, ujistěte se, že jste zkontrolovali a nastavili permalinky, abyste zajistili správné přesměrování provozu a uchování pozic SEO vašich webových stránek..
 8. Převod názvu domény. Zkontrolovat podrobný návod k použití.
 9. Zkontrolujte výkon svých webových stránek. Abyste se ujistili, že váš nově vytvořený web WordPress funguje dobře, zkontrolujte jeho výkon před deaktivací vašeho účtu Wix.

Jak vidíte, proces přechodu z Wix na WordPress není tak obtížný. Do jisté míry je to ve srovnání s obráceným procesem méně komplikované. Musíte pečlivě dodržovat hlavní kroky, aby nedošlo k přehlédnutí nutných nuancí.

Abych to shrnul, existují čtyři hlavní způsoby migrace webových stránek. Každá z nich má své vlastní cenové specifikace a podmínky. Podívejte se na níže uvedený graf, abyste získali představu o tom, co každá z možností zahrnuje.

Způsoby převodu webových stránek
Náklady na webový přenos
Hosting na hostováníZdarma až 3,95 $ / měsíc nebo více (na základě vybraného hostingu)
CMS na CMSZávisí na parametrech webu (použití online kalkulačky pomůže odhadnout náklady na přenos z webu)
CMS pro tvorbu webových stránekZdarma až 150 $ na základě nákladů na vybraný nástroj pro migraci webových stránek
Tvůrce webových stránek do CMSOd 150 $ (v případě použití migračního softwaru) a až kolem 320 $ a více pro manuální převod webových stránek

Sečteno a podtrženo

Konečné náklady na migraci webových stránek budou záviset na možnosti, kterou pro tento účel vyberete. Celkově vzato, existují čtyři možné způsoby migrace webových stránek, které závisí na typu platformy, na které je váš web postaven, a na jednom, na který se chystáte přejít.

 • Pokud se rozhodnete přejít od jednoho poskytovatele hostingu k jinému, cena převodu webu bude nakonec záviset na ceně plánu, pro který půjdete. Bluehost například nabízí příležitost využít profesionální pomoc svých odborníků a poplatky 2,95 $ / měsíc pro další využití zvoleného plánu.
 • Pokud máte v úmyslu přejít z jednoho CMS do druhého, bude cena za přenos z webu také záviset na možnosti, kterou pro tento účel vyberete. Například CMS2CMS je služba migrace webových stránek, která se dodává s online kalkulačkou, což umožňuje odhadněte přibližné náklady na konečný přenos z webu. Tato cena se počítá na základě hlavních parametrů vašeho webu, jako je počet webových stránek, uživatelů, mediálních souborů, komentářů a dalších prvků webových stránek, které plánujete přesunout na nový web.
 • Náklady na převod webové stránky z CMS do tvůrce webových stránek budou také určeny možností, kterou pro tento účel zvolíte. Pokud se tedy rozhodnete použít službu migrace webových stránek, náklady na její použití mohou představovat přibližně 150 USD. Pokud jde o zpětný proces, může konečný rozpočet na převod webových stránek dosáhnout až 320 $ v případě ručního přenosu webových stránek.

Je tedy nemožné od začátku říci, kolik zaplatíte za přesun svého webu z jedné platformy na druhou. Cena je stanovena individuálně pro každý typ projektu a platformu, na které je postavena.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map