Kolik stojí pronájem webového vývojáře nebo webdizajnéra

Jak najmout profesionálního odborníka Wix


Technologie budování webu se vyvíjejí. Vytváření webových stránek od nuly bez zvláštních dovedností je snadnější než kdykoli předtím a zvažování drag-and-drop platforem kromě populárních CMS, jako je WordPress nebo Joomla. Zároveň mohou mít majitelé webových stránek zásadní důvody, proč si najmout webové designéry a vývojáře, protože pouze skuteční profesionálové jsou schopni implementovat funkce, díky nimž se váš projekt stane jiskrou.

Mít skvělý nápad nestačí. Správná implementace, poutavý design a back-end jsou nezbytné k tomu, aby váš web přilákal správné publikum a přiměl je k interakci. Nezáleží na tom, zda potřebujete nějaké drobné změny a úpravy stávajícího webu nebo si od základu vytvoříte individuálně přizpůsobený projekt, můžete v závislosti na cílech požadovat pomoc profesionálních návrhářů nebo vývojářů..

Tento článek je upozornit na klíčové kroky najímání profesionálů a cenové rozpětí jejich služeb. Zjistíte, kdo ve skutečnosti potřebujete k provedení konkrétního úkolu, a také věci, které si musíte dát pozor, když najmete profesionála a kolik vás může stát..

Web Developer vs Web Designer: Jaký je rozdíl

Než se ponoříme hluboko do čísel a cenových značek, vysvětlíme, kdo skutečně potřebujete. Existuje obyčejný klam, že weboví návrháři a vývojáři ve skutečnosti dělají totéž. Je to falešné. Každá specializace vyžaduje různé dovednosti a přístupy. Vývojáři a designéři používají různé nástroje a musí zvládnout opačné problémy.

Web Developer vs Web Designer

Co je to Web Designer?

Výraz „návrhář“ znamená, že se osoba obecně zabývá vizuálním vzhledem webové stránky. Moderní trendy v designu webových stránek samozřejmě vytvářejí vyšší standardy, než to, čemu říkáme UI / UX. Zároveň je myšlenka stále stejná. Profesionální webdesignér vám může pomoci s vytvářením log, ikon a tlačítek pro web.

Designéři by měli znát celou řadu grafických konceptů. Pracují s různými kolokacemi barev, prototypováním, úpravami, navrhováním atd. Je třeba znát některé pokročilé nástroje pro návrháře, aby sledovaly nejnovější trendy..

Nástroje používané webovými designéry

Jak již bylo zmíněno, weboví designéři se zabývají hlavně vizuálními a grafickými nástroji, jako jsou Illustrator, Sketch, Photoshop a mnoho dalších. Měli byste je vyhledat v životopise návrháře, abyste se ujistili, že kandidát ví, jak pracovat s alespoň základními nástroji. Obrovskou výhodou budou další dovednosti, jako je práce s různými prototypovými platformami (UXPin nebo Mockplus).

Co je to webový vývojář?

Kromě designérů se weboví vývojáři jen zřídka starají o to, jak váš web vypadá. To, na čem jim záleží, je implementace webu a způsob fungování všech prvků. Profesionální webový vývojář se zabývá kódováním a programováním. Mezi základní dovednosti patří také skripty, úpravy souborů, vývoj front-end atd.

Hlavním posláním je napsat jasný kód, který zajistí, že vaše stránky budou běžet hladce na různých zařízeních za různých okolností. Možná budete potřebovat vývojáře, aby vyřešil některé technické problémy a také pro ladění.

Nástroje používané vývojáři webu

Kromě vývojových technologií front-end a programovacích jazyků, jako je CSS, HTML nebo JavaScript, by profesionální vývojáři měli vědět také, jak pracovat s různým softwarem IDE. Zpravidla zahrnují populární programy jako Sublime nebo WebStorm. Zkušenosti s prací s dalšími rámci, jako je Bootstrap nebo JQuery, by také byly velkým přínosem pro kandidáta.

Čím více dovedností má uchazeč, tím lepší bude, i když to povede k vyšším nákladům.

Jak si najmout PRO s úspěchem (5 jednoduchých kroků)

Nyní se tedy můžete snadno rozhodnout, s kým vlastně potřebujete s webem pracovat. Víte, jaký je rozdíl mezi webovými designéry a vývojáři. Je nejvyšší čas, abychom začali s nezbytnými kroky, abychom najali profesionála. Dále odpovíme na 5 základních otázek:

 1. Co hledat?
 2. Kde hledat?
 3. Jak identifikovat profíka?
 4. Místní nebo nezávislý pracovník?
 5. Jak na rozhovor?

Odpovědi na otázky jsou ve skutečnosti 5 kroků na cestě k najmutí skutečného odborníka.

Krok č. 1 – Definujte kompetenci

Nyní, když jasně pochopíte rozdíl mezi vývojáři a návrháři, víte přesně, co potřebujete k dokončení úkolu. Dobré pro začátek. Nyní musíte zúžit vyhledávání a hledat kandidáta s dovednostmi, které potřebujete.

Například máte téma WordPress s úplným a jasným designem. Máte vlastní logo s přesnými rozměry v různých formátech a musíte jej umístit do záhlaví. Co může být jednodušší? Přejdete na Vzhled a nahrajete obrázek do sekce záhlaví. Logo se však nezobrazilo tak, jak jste očekávali. Přeruší celou strukturu domovské stránky, zatímco mobilní verze není ničím jiným než katastrofou.

Zde budete možná potřebovat pomoc vývojáře, abyste mohli pracovat s kódem a upravit některé části domovské stránky, aby bylo logo nastaveno tak, aby vypadalo na správném místě a všechny bloky se zobrazovaly správně na stolním i mobilním zařízení. Sotva budete potřebovat odborníka s roky vývoje back-end k dokončení úkolu. Naopak. Pokud potřebujete nastavit skript pro automatizovaný vyskakovací kontaktní formulář, který zasílá personalizované nabídky, nikdy byste si neměli najmout začínajícího vývojáře..

Přečtěte si také:
Jak vytvořit web s WordPress.

Krok # 2 – Definujte platformu

Druhou fází je rozhodnout, kde najít profesionála. Záleží na vašem rozhodnutí, zda si najmete nezávislého pracovníka nebo místní odborníky. Rozdíl budeme diskutovat o něco dále. Pokud jde o platformy, můžete se rozhodnout pro obrovské a důvěryhodné portály jako Upwork a také surfovat po síti při hledání místní společnosti. Například Freelance.com hostuje miliony vzdálených pracovníků, zatímco ve Spojených státech je více 56,7 milionu lidí pracuje na volné noze.

Krok č. 4 – Identifikujte Pro

Nebojte se požádat kandidáta, aby ukázal své portfolio. Důkladně zkontrolujte profil a zjistěte, jaké nástroje a dovednosti má kandidát. Porovnejte jej se seznamem nástrojů, které jsme popsali dříve. Recenze od předchozích zákazníků se mohou hodit zejména v případě, že se rozhodnete pro místní vývoj webových aplikací nebo designový tým.

Krok č. 4 – Místní nebo nezávislý pracovník?

Jsou na volné noze opravdu dobrá volba? Nebo možná je lepší zvolit si celostátní místní agentury? Každá možnost má několik zásahů a chybí.

Nezávislý pracovníkMístní
Hity&# x2714; V porovnání s místními studii a firmami stanoví nižší sazby.
&# x2714; Můžete si sjednat cenu přímo s osobou, kterou si najmete.
&# x2714; Do procesu spolupráce nezasahují žádné třetí strany ani zprostředkovatelé.
&# x2714; Žádné provize za značku nebo zbytečné služby, které nepotřebujete.
&# x2714; Nezávislí pracovníci mohou být rychlejší a levnější alternativou v případě, že máte nějaké mimořádné situace nebo malé problémy, které právě teď vyřešíte.
&# x2714; Pokud se chcete cítit naprosto bezpečně, je vhodné zvolit si místní webová studia a firmy.
&# x2714; Zpravidla se jedná o společnosti s plným cyklem s agilní metodologií, které vám umožní sledovat celý proces od začátku do konce.
&# x2714; Obě strany obvykle uzavírají smlouvu se všemi prohlášeními a podmínkami, včetně termínů, rozsahu práce a dalších kritických bodů.
Chybí✘ Současně byste měli být připraveni na některá rizika, protože nejste schopni převzít kontrolu nad vzdáleným kandidátem.
✘ Neexistují žádné záruky, že úkol splní včas.
✘ Kromě toho existuje riziko, že najmete nespravedlivé designéry nebo vývojáře, jejichž cílem je pouze odebrat peníze potenciálním zákazníkům.
✘ Nepodepisujete žádnou dohodu, což znamená, že nejste chráněni z hlediska jurisdikce.
✘ Vysoké ceny značek jsou hlavní nevýhodou.
✘ Místní společnosti obvykle účtují více ve srovnání s nezávislými osobami.
✘ Kromě toho budete možná muset počkat, až bude tým nahrán s prací.
✘ Stále existuje riziko, že vybraný kandidát tento úkol nezvládne.

Na volné noze jsou dobré pro některé malé úkoly, jako je nakreslení loga, oprava stávajícího kódu nebo implementace jednoduchého skriptu. Mohou být dobrým řešením v případě naléhavého úkolu, zatímco místní společnosti jsou lepší pro komplikovanější úkoly vyžadující důkladný návrh webových stránek nebo rozvoj zkušeností..

Krok č. 5 – Rozhovor

Připravte se na seznam základních otázek. Zeptejte se kandidáta na jeho zkušenost. Pokuste se zjistit co nejvíce o úrovni kompetencí. Užitečné mohou být následující otázky:

 1. Jaké nástroje budete používat k dokončení úkolu?
 2. Už jste to někdy dělali?
 3. Pokud ano, můžete ukázat několik příkladů?
 4. Můžete poskytnout stručné shrnutí akcí, které hodláte podniknout?
 5. Jak dlouho to trvá?
 6. Jak se dostaneme do kontaktu?
 7. Měl bych platit předem?

Rozhovor s několika kandidáty a porovnat jejich odpovědi. Nespěchejte si vybrat ten, který má nejnižší ceny. Ujistěte se, že vývojář nebo návrhář splňuje vaše požadavky.

Kolik stojí pronájem webového vývojáře

První věc, kterou musíte zjistit, je, zda budete platit pevnou cenu nebo hodinové sazby. Oba koncepty mají některé zjevné nevýhody a výhody v závislosti na vaší konkrétní situaci. Výběr bude záviset hlavně na složitosti vašeho úkolu.

Pevná cena nebo hodinové sazby?

Hodinové výplaty jsou lepší pro malé projekty, které k provedení nevyžadují více než týden. Řekněme, že najmete profesionálního webového vývojáře k přizpůsobení vašeho CMS. Tento proces není pro odborníka výzvou. On nebo ona udělá méně chyb a nebude mít čas navíc na ladění. Z tohoto důvodu nemá smysl platit pevnou cenu.

Na druhou stranu, méně zkušení vývojáři mohou potřebovat více času. Pravděpodobně se dopustí některých chyb, možná bude nutné provést i revize. V tomto případě pevná cena vypadá jako lepší volba.

U velkých a časově náročných projektů se zdají být konečnou možností pevné poplatky. Dokonce i zkušení vývojáři se mohou setkat s obtížemi, zatímco pravděpodobně dojde k chybám. Současně mohou komplikované projekty vyžadovat další testování A / B nebo prototypování.

A co náklady?? Cenovka může pohybují se od 41 do 160 dolarů za hodinu. Stále však můžete najít levnější možnosti. Například jsou k dispozici špičkoví vývojáři společnosti Upwork od 38 dolarů za hodinu. Konečné náklady budou opět záviset na složitosti projektu:

 • Jednoduchý jednostránkový web s několika startovacími prvky vás bude stát až 40 $ za hodinu.
 • Přizpůsobení CMS vaší platformě je asi 40 USD za hodinu.
 • Vytvoření plně přizpůsobeného webu od nuly je asi 50 – 75 USD za hodinu.

Týmy místního rozvoje obvykle účtují fixní ceny, které se mohou pohybovat od 1 000 USD za jednoduchý web pro malé firmy až po 100 000 USD za funkční digitální obchod s vaším vlastním CMS.

Přečtěte si také:
Jak vytvořit web od nuly.

Kolik je najmutí webdesignéra

Náklady na návrh webových stránek se v průběhu let zvýšily. Zdá se, že projekt přinese velkou hodnotu, protože pevný webový design zajišťuje zapojení uživatelů a interakci s vašimi potenciálními zákazníky. Z tohoto důvodu musíte být připraveni vytáhnout pár stovek z peněženky.

Nezávislé náklady webového designéra

Dobrý a zkušený designér vám zaúčtuje částku od 20 USD za několik vzorů loga, favicon nebo ikon do 5 000 $ za webový design nebo redesign celého webu. Zároveň můžete najít zkušeného grafického designéra za méně než 30 $ za hodinu. Upwork opět nabízí seznam nejlépe hodnocených webových designérů od 25 $ za hodinu se všemi potřebnými dovednostmi a nástroji pro vytváření log, tištěných návrhů, webových animací atd.

Náklady na designovou agenturu

 • Základ vás bude stát přibližně od 3 000 $ (poskytujete makety a dostanete hotový design).
 • Standardní pomoc vás bude stát asi 10 000 $ včetně několika verzí konceptu designu na vysoké úrovni.
 • Pokud potřebujete webovou stránku plně navrženou pro vás, připravte se na zaplacení 16 000 USD za kompletní službu, která může zahrnovat jak design, tak branding sprint.

Sečteno a podtrženo

Digitální krajina se rychle mění a vyvíjí. Webové stránky již nejsou stejné jako před několika lety. Nástroje pro návrh a vývoj webových aplikací se také zlepšují. Současně jsou požadavky na prvotřídní stránky také vyšší než kdykoli předtím. Z tohoto důvodu budete možná potřebovat odborníka s dostatečným množstvím technik a vylepšených nástrojů, aby se váš nápad stal životem.

Zásadní je uvést cenu vašeho budoucího projektu do hlavních perspektiv. Na druhou stranu si musíte být stoprocentně jistí, že vybraný kandidát přináší dobrou hodnotu za peníze. Přestože pozoruhodní vývojáři a designéři velí obrovským cenám, stále existuje několik levnějších možností, jak najít zkušeného specialistu. Zvažte rizika, porovnejte a porovnejte několik alternativ, sledujte rozpočet a soustřeďte se na body, které mají pro úspěch projektu zásadní význam..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map