Přechod z Squarespace na Wix

Přechod z Squarespace na Wix


Čtvercový prostor a Wix jsou dva populární tvůrci webových stránek, kteří se velmi liší v přístupu k webdesignu, sadě funkcí, funkčnosti a cílové skupině. Zatímco Squarespace je zaměřen hlavně na potřeby kreativ a podnikatelů, Wix poskytuje kreativní svobodu a širokou škálu nástrojů a funkcí, které pokrývají potřeby různých kategorií uživatelů.

Skutečnost, že se rozhodnete přejít z Squarespace na Wix, neznamená, že jedna z těchto platforem je lepší než jiná. Je to jen otázka vašich preferencí, cílů a co je důležitější, současných potřeb webového designu.

Obsah je dalším faktorem, který musíte mít na paměti, a je také jedním z nejdůležitějších prvků v procesu migrace webových stránek. Jste připraveni se vypořádat se všemi zvonky a píšťaly procesu přenosu na vašem webu? Pak je nejvyšší čas to podrobně prodiskutovat.

Převod čtverců na Wix: Přenos profesionálů nebo kutilství?

První věc, kterou byste měli definovat, je nejúčinnější způsob, jak úkol dokončit. Nezáleží na tom, zda jste to již dříve udělali nebo je to váš první pokus, s procesem je vždy spousta pochybností. Co byste si měli uvědomit, že oba tvůrci webových stránek nejsou open-source platformy. Odpovídajícím způsobem neumožňují snadný přístup a přenos kódu. V důsledku toho je nemožné automaticky přesunout váš web Squarespace.

Budete to muset udělat ručně, a zde se setkáte s dalším zásadním problémem: profesionální migrací nebo kutilstvím. Toto jsou pouze dvě možné varianty, které umožňují úspěšný přechod z jedné platformy na druhou bez ztráty obsahu webových stránek, názvu domény a dalších nezbytných prvků.

Pokud máte webový design na pozadí, pak se určitě můžete pokusit řešit projekt samostatně. Jaký je však smysl plýtvat úsilím a časem, pokud jste nováček? V tomto případě je určitě rozumnější najmout profesionála, který to pro vás udělá. Pojďme rychle zkontrolovat výhody a nevýhody obou možností.

Najímání profesionálů

Pokud jde o migraci webových stránek, zapojení odborníků Zdá se, že je rozumnějším a logičtějším řešením. Tady je důvod. Profesionálové v oblasti webového designu, kteří již mají zkušenosti s přepínáním webů mezi platformami, mají bezprostřední znalosti všech kroků a zvláštních aspektů každé služby. Určitě vědí, co mohou od tohoto nebo toho systému očekávat a jak překonat problémy, s nimiž se během tohoto procesu můžete potýkat.

Převeďte čtvercový prostor do Wix

Výsledkem je, že šetříte čas a úsilí, ale měli byste se připravit na investice do této práce. Další výhodou této metody je, že poté už nebudete sami. Pokud dojde k neočekávaným problémům, chybám nebo jiným potížím, budete mít vždy příležitost kontaktovat odborníky, kteří vám pomohou problém vyřešit co nejlépe a s minimální investicí času / úsilí.

DIY webový přenos

Jste si jisti, že máte dostatek odborných znalostí a znalostí v oblasti webdesignu, abyste mohli samostatně přenést svůj web z Squarespace do Wix? Pak jste vítáni to udělat sami, aniž byste utráceli své peníze. Připravte se ale místo toho investovat svůj čas a úsilí. Pokud máte pravdu, že zahájíte proces ručního přenosu webových stránek, přečtěte si podrobnosti postupu v níže uvedeném pokynu..

Jak přejít z funkce Squarespace na Wix – The Ultimate Guide

Fáze 1. Přenos obsahu

Celý proces trvá několik hodin. Zde je nutné provést kroky k účinnému dokončení úkolu:

 1. Přihlaste se k odběru Wix a podrobně prozkoumejte platformu.
 2. Přejděte na svůj účet služby Squarespace a přejděte na hlavní panel se všemi dostupnými soubory. Exportujte soubory do archivu ZIP a poté je uložte do počítače.
 3. Otevřete řídicí panel Wix a otevřete Editor. Vytvořte standardní rozvržení webových stránek a pokuste se držet svůj design webových stránek. Poté importujte rozbalené archivované soubory a obsah.
 4. Jakmile dokončíte přenos obsahu, můžete se zaměřit na přizpůsobení webových stránek. Wix nabízí spoustu vysoce kvalitních návrhů – stačí si vybrat ten, který přijde k vašemu výklenku, a přizpůsobit jej. K dispozici je pohodlné tlačítko náhledu, které vám umožní pozorně prozkoumat šablony, které vás zajímají.
 5. Po vysvětlení s přenosem obsahu nezapomeňte zkontrolovat pozice svých webových stránek ve výsledcích vyhledávače, abyste se ujistili, že jste je neztratili.. Chcete-li zkontrolovat, zda je vše v pořádku, nezapomeňte zkopírovat a zkontrolovat adresy URL webových stránek. Pokud z nějakého důvodu není možné převést některé adresy URL ručně, nastavte pro tyto stránky přesměrování. Poté nastavte nebo zkopírujte metaznačky (jedná se o názvy a popisy) pro všechny stránky a alt tagy pro obrázky dostupné na těchto stránkách..

Fáze 2. Převod čtverců na Wix Domain Transfer

Proces migrace webových stránek se neomezuje pouze na přenos obsahu. Aby se zajistilo, že váš projekt znovu získá své pozice ve vyhledávačích a neztratí provoz, musíte přesunout své doménové jméno z Squarespace do Wix. Mějte však na paměti, že to budete moci udělat, pokud byla vaše doména zaregistrována u tvůrce webových stránek před více než 60 dny.

V případě, že se rozhodnete převést bezplatnou doménu, měli byste vědět, že společnost Wix může za její použití účtovat poplatky, v závislosti na plánu, který si objednáte. Vývojáři systému navíc poznamenávají, že samotný proces migrace doménových jmen není okamžitý – v některých případech to může trvat až 7 dní. Zde je podrobný průvodce, který vám pomůže snadno zvládnout převod domény.

 1. Odemkněte doménu. Reach Squarespace Home Menu, najděte „Settings“ a poté klikněte na sekci „Domains“ a vyberte tu, kterou chcete přesunout. Přejděte dolů a zrušte zaškrtnutí políčka „Zamknout doménu“.
 2. Získejte klíč pro převod domény. Hned po odemknutí domény přejděte do dolní části panelu, kde se zobrazí tlačítko „Get Transfer Key“. Kliknutím na něj zkopírujete nabízený klíč pro převod názvu domény. Tento klíč (který se také nazývá EPP nebo autorizační kód) budete potřebovat při autorizaci přepínače domény pomocí Wix.
 3. Přeneste název domény. Vstupte do ovládacího panelu Wix a zaregistrujte se do programu Wix Combo nebo Unlimited Plan. Jde o to, že levnější předplatné neumožňuje přenos názvu domény. Podívejte se na pokyny pro migraci dostupné na ovládacím panelu systému.
 4. Zadejte EPP (autorizace) kód, který jste dostali z Squarespace, a poté klikněte na tlačítko „Odeslat“.
 5. Systém vám nabídne rozbalovací nabídku s podrobnými pokyny pro další akce. Mimochodem, pokud máte v úmyslu ponechat své doménové jméno hostované serverem Squarespace, měli byste se vrátit k doméně, kterou jste vybrali na panelu Domény, a zaškrtněte políčko Zamknout doménu..
 6. Rozšiřte registraci doménového jména. Abyste mohli se systémem pracovat pomocí názvu vaší domény, musíte jej rozšířit o Wix. Minimální doba prodloužení trvá rok nebo i více, v závislosti na vašich plánech a rozpočtu.
 7. Vyberte možnost Ochrana osobních údajů. Další krok zahrnuje výběr možnosti soukromí, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Wix umožňuje zvolit soukromou nebo veřejnou registraci. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, bude vaše doména přístupná v informační databázi WHOIS.

Toto jsou podrobné kroky, které byste měli udělat, abyste přenesli svůj obsah a název domény z Squarespace do Wix. Pokud vše uděláte správně, obdržíte e-mailem potvrzovací odkaz, který potvrdí přenos.

Sečteno a podtrženo

Je docela obtížné nazvat proces migrace z Squarespace do Wixu komplikovaným. Pokud je to však vaše první zkušenost a nikdy jste to ještě neudělali, můžete přehlédnout spoustu aspektů. Jde o to, že oba tvůrci webových stránek přicházejí se svými vlastními vlastnostmi, vlastnostmi a zvláštními parametry, které mohou mít dlouhodobý dopad na váš přenos webových stránek. To, co proces vážně ovlivňuje a způsobuje, že je časově velmi náročné, je nutnost přesunout obsah webových stránek i název domény. Zde se vám budou hodit pokyny uvedené v příspěvku.

P.S. Abyste se ujistili, že váš web funguje dobře a pokrok v migraci byl úspěšný, pečlivě zkontrolujte jeho výkon. Před zrušením předplatného služby Squarespace si udělejte čas na testování projektu. Toto je bezpečný způsob, jak uchovat data a výkon projektu. Celkově vzato je přechod z Squarespace na Wix docela standardní postup, který zahrnuje několik nutných kroků. Pokud si nejste jisti, zda se vám úkol podaří úspěšně zvládnout, kontaktujte odborníky, aby se cítili na bezpečné straně.

Objednejte převod webových stránek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map