Přechod z Webflow na WordPress

přechod z webového toku na wordpress


Už jste se rozhodli přeměnit Webflow na WordPress? Důvod takové akce se může lišit s ohledem na vaše současné cíle v oblasti webového designu, priority, typ webových stránek, které provozujete, rozpočet a další důležité aspekty.

V převažujícím počtu případů se však majitelé webových stránek řídí stejnými cíli: buď chtějí zvýšit výkonnost svých projektů a generovat provoz, nebo potřebují flexibilnější systém bohatý na funkce, aby pokračovali ve vývoji svých webových stránek. Jinými slovy, pokud existuje něco, s čím nejste při používání Webflow spokojeni, můžete zvážit přechod na WordPress.

Ať už máte nějaké záměry a jakékoli cíle, které sledujete, měli byste mít na paměti, že přechod z Webflow na WordPress nebude vůbec jednoduchý a rychlý. Skutečnost, že WordPress je CMS a Webflow je tvůrcem webových stránek, mluví samo za sebe. Připravte se proto, abyste se postarali o všechny nuance migračního procesu. Ty se netýkají pouze technických aspektů.

Musíte se také ujistit, že provoz webu Webflow správně předáváte novému hostování, přičemž si zachováte starý název domény. Zvláštní pozornost by měla být věnována přenosu obsahu. Jde o to, že typy obsahu se liší a jejich možnosti zobrazení v každém systému. To znamená, že váš obsah nemusí být k dispozici po provedení migrace nebo mohou nastat chyby, které budete muset opravit včas.

Přečtěte si také:
Webflow vs. WordPress – hloubkové srovnání.

Dalším problémem, o který se musíte postarat, je zachování hodnocení vašeho vyhledávače webových stránek. Je samozřejmé, že pozice vašeho vyhledávače projektů by se neměly ve výsledku postupu migrace zhoršovat. Takový rozsáhlý komplex akcí vyžaduje přesnou pozornost a úmyslný přístup.

Tento průvodce může být užitečné pro každého uživatele, který má pravdu v přechodu z Webflow na WordPress. Jdi to prozkoumat hned teď!

Profesionální přenos webových stránek nebo Do-it-Yourself?

Proces migrace webových stránek může být pro první časovače a dokonce i pro odborníky na webový design, kteří to nikdy předtím neudělali, docela náročný. Pokud však jasně pochopíte všechny kroky, které tento postup zahrnuje, a jejich složitost, bude proces migrace dostatečně zjednodušen, aby se s ním dokázal vypořádat sám..

Ale co ti uživatelé, kteří nemají jediný pojem procesu přenosu webových stránek? Existují nějaká řešení, která by měli hledat, aby dosáhli požadovaného výsledku? Ve skutečnosti existují v této situaci dva způsoby. Zde jsou:

Programy automatizované migrace webových stránek

Tyto systémy jsou zaměřeny konkrétně na potřeby uživatelů, kteří sledují jediný cíl: přenos webových stránek. Usnadňují přesun webových stránek z Webflow do WordPress, například při péči o hlavní nuance tohoto složitého procesu. Zároveň tyto služby prostě nemohou vzít v úvahu nejmenší nuansy vašeho přenosu na webu.

Jde však o to, že Webflow a WordPress jsou jedinečné systémy a každý z nich přichází s vlastními vlastnostmi a specifikacemi, které prostě nelze přehlédnout. Jinak riskujete, že dostanete úplně rozmazlený produkt. Automatizovaný přenos webových stránek tedy není nejlepším řešením. Navíc se může stát příčinou funkčních a technických problémů, které budete muset vyřešit sami. Většina programů pro migraci webových stránek je poskytována na placeném základě. Stojí za to investici z dlouhodobého hlediska? Asi ne.

Najímání odborníků na převod

Zkušení vývojáři webových stránek jsou si vědomi všech kroků procesu migrace webových stránek a všech jeho nuancí, které mohou uspět nebo narušit úspěch celého úsilí. Toto je samo o sobě zásluha, protože se nemusíte obtěžovat například s procesem přechodu webu z Webflow na WordPress, protože se zcela spolehnete na míru profesionality a odbornosti.

Další nepopiratelnou výhodou je, že s nimi budete po dokončení procesu v kontaktu. Pokud se něco pokazí, stačí je kontaktovat a problém bude vyřešen.

Přečtěte si také:
Jak najmout někoho k vytvoření webové stránky.

Je samozřejmě na vás, abyste si vybrali nejvhodnější variantu, ale proč se stále nepokoušíte úkol dokončit sami?? Nemusíte být super odborník, ale musíte mít na paměti, že některé dovednosti a znalosti vám mohou přijít vhod. Pokud máte pocit, že jste připraveni to zkusit, postupujte podle pokynů, které jsme pro vás připravili, abyste postup zjednodušili.

Jak přepnout z Webflow na WordPress – The Ultimate Guide

Jakmile si uvědomíte, že jste připraveni zahájit proces migrace webových stránek z Webflow na WordPress, nezapomeňte postupovat podle těchto kroků, abyste dosáhli úspěchu.

 1. Než začnete, měli byste porozumět jednomu z hlavních rozdílů mezi těmito dvěma systémy. Webflow je tvůrce webových stránek. To znamená, že ukládá veškerý obsah reklamy na své vlastní servery. WordPress je zase CMS, který nenabízí integrovaný hosting, a proto jsou s ním vytvořené projekty ukládány na hostitelích třetích stran. To znamená, že prvním nutným krokem pro vás je vybrat a důvěryhodný poskytovatel hostingu (a vhodný plán) k přenosu souborů vašich webových stránek. Doporučujeme začít s Bluehost protože se jedná o nejlépe doporučený hosting WordPress.
 2. Řídicí panel Bluehost

 3. Nainstalujte WordPress. Instalace CMS není úplně komplikovaná – stačí postupovat podle pokynů a vyrovnat se s ní během několika minut. Pokud je toto vaše první zkušenost s instalací CMS, možná budete potřebovat nějaký čas, abyste si přečetli návod k překonání potenciálně nebezpečných nuancí, které vám mohou bránit ve zpracování úlohy.
 4. Exportujte obsah na ovládací panel Webflow. Nezapomeňte však, že ne všechny soubory jsou přenášeny v automatizovaném režimu. Některé budete muset přenést ručně, což také vyžaduje čas a znalosti. Tyto soubory zůstanou v názvu domény Webflow. Nezapomeňte je poté zkopírovat. Zde je stručný přehled obou typů obsahu:
  • Obsah, který lze automaticky exportovat, zahrnuje standardní stránky WordPress, stránky galerie, stránku blogu, která je součástí odeslaných příspěvků. Texty, obrázky a vložené bloky jsou také zahrnuty do této kategorie souborů.
  • Obsah, který může zůstat nepřeveden, zahrnuje události, produktové a albumové stránky, zvuk, vlastní prvky CSS a prvky stylu, bloky videa a produktu a indexové stránky, abychom zmínili několik.
 5. Přejděte na panel Kolekcí Webflow, kde jsou uloženy všechny vaše webové stránky a soubory. Zde můžete vybrat a přenést jakýkoli projekt (kolekci) z webu do WordPress pomocí funkce exportu / importu CMS. Chcete-li exportovat požadovanou kolekci, otevřete tu, která vás zajímá, a klikněte na tlačítko „Exportovat“. Vyberte tolik kolekcí, kolik potřebujete. Mohou to být standardní soubory nebo produkty (pokud se chystáte přenést web eCommerce). Chcete-li produkty převést, musíte je stáhnout do souboru CSV, abyste si mohli uložit záložní verzi své sbírky produktů. Soubor CSV můžete dále importovat na svůj nový web WordPress. Chcete-li zahájit proces exportu, aktivujte logo WordPress, které se zobrazí v rozbalovacím okně. Po dokončení procesu exportu souboru nezapomeňte soubor stáhnout a uložit do stolního počítače.
 6. Export blogového blogu Webflow

 7. Importujte obsah. Dalším krokem je import obsahu. Chcete-li importované soubory importovat na svůj nový web WordPress, otevřete ovládací panel CMS a najděte tam stránku „Nástroje → Import“. Zobrazí se seznam vybraných služeb. Zvolte WordPress a nainstalujte plugin pro dovozce. To se provádí automaticky. Po dokončení procesu stahování souboru aktivujte plugin spolu s odkazem dovozce. Nakonec nahrajte a importujte soubory z původního exportního souboru, který jste stáhli do svého počítače. Přejděte na stránku nastavení importu a vyberte název obsahu, který chcete přenášet. Je na vás, abyste si vybrali dostupného administrátora nebo vytvořili nového.
 8. Importovat příspěvky WordPress

 9. Import obrázku. Co byste měli vědět, je, že WordPress nepodporuje možnost automatického importu obrazu. Budete tedy muset úkol dokončit ručně. Za tímto účelem budete muset nainstalovat a aktivovat speciální plugin WordPress s názvem „Import externích obrázků Plugin“. Hned poté byste měli vstoupit na stránku „Média → Importovat obrázky“ a zahájit proces přenosu.
 10. Přizpůsobte Permalinky WordPress. Při přechodu z Webflow na WordPress by měla být ochrana provozu jednou z hlavních priorit. Chcete-li se ujistit, že neztratíte provoz na svých webových stránkách, zkontrolujte nově vygenerovanou strukturu URL WordPress a podle potřeby přizpůsobte permalinky. Naštěstí je WordPress platformou přátelskou k SEO, která vám pomůže správně přizpůsobit všechny adresy URL.
 11. Zkontrolujte dostupnost obsahu. Pokud není možné veškerý obsah přenášet z Webflow do WordPress automaticky, měli byste zkontrolovat soubory, které zůstaly, a ručně je přesunout..
 12. Přizpůsobte si svůj nový web. Jakmile budete hotovi s hlavními kroky migrace webových stránek, je nejvyšší čas přistoupit k jeho přizpůsobení. Udělejte si čas na prozkoumání hlavních nuancí WordPress a začněte podrobně upravovat svůj projekt. Nezapomeňte správně přenést hlavní metaznačky (názvy a popisy) pro každou stránku vašeho webu.

Je důležité zdůraznit, jak je důležité udržovat webový server Webflow aktivní, dokud se ujistíte, že proces migrace nebyl úspěšně dokončen. Po vyzkoušení výkonu nového webu můžete přistoupit ke konečnému, ale jednomu z nejdůležitějších kroků – k převodu doménového jména. V případě, že webový server Webflow má registrovanou doménu, je rozumné přesunout jej také do vybraného poskytovatele hostingu. Pravidla a kroky potřebné k řešení úlohy budou většinou záviset na hostiteli, se kterým chcete pracovat. Udělejte si proto čas na prozkoumání podrobností plánu hostingu, který chcete předplatit.

Sečteno a podtrženo

Proces přechodu z Webflow na WordPress není příliš komplikovaný, ale přesto vyžaduje porozumění migračnímu procesu, pozornost a některé dovednosti nebo pozadí, aby byl úspěšný..

Po dokončení postupu přenosu webových stránek se nespěchejte a pusťte se do propagace projektu. Ujistěte se, že jste udělali vše správně – zkontrolujte, jak web funguje a správnost instalace pluginu. Věnujte pozornost správnému nastavení přesměrování a věnujte čas otestování konečné verze webových stránek.

Začněte s WordPress Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map