Přechod z Weebly na Shopify

jak přejít z weebly nakupovat


Weebly a Nakupujte jsou dva renomovaní tvůrci webových stránek, kteří mají mnoho společného. Oba systémy umožňují vytvářet, spravovat a úspěšně propagovat webové stránky elektronického obchodu. Zatímco Shopify byl a stále zůstává plně funkčním tvůrcem webových stránek eCommerce, Weebly tuto funkci získal poměrně nedávno, konkrétně po akvizici společností Square v roce 2018. Tvůrce webových stránek je rozhodně hoden systému, který umožňuje vytvářet funkční a vizuálně atraktivní internetové obchody. Pokud jde o webové stránky elektronického obchodu, je Shopify právem považován za nevýslovného vůdce.

Je zřejmé, že Shopify je flexibilnější a funkčně laděný webový tvůrce webových stránek ve srovnání se svým soupeřem. Potřeba přechodu z Weebly na Shopify je často vysvětlena intenzivním rozvojem vašeho internetového obchodu a také sortimentem, který prodáváte. Zatímco se sortiment produktů zvětšuje, budete potřebovat více prostoru pro efektivní organizaci obchodního procesu. To je okamžik, kdy vstoupí do hry Shopify.

Přečtěte si také:
Weebly vs Shopify – hloubkové srovnání.

Dokážete zvládnout přepínání na vlastní pěst?

Pokud máte pocit, že se s tímto úkolem nebudete moci vypořádat samostatně, nebo jste na to naléhavě žádáni, přesto jste připraveni investovat do odborné pomoci, pak najmutí odborníka opravdu dává smysl. Tato osoba, která si je vědoma všech nuancí obou platforem, dokončí převod mnohem rychleji as vyšší účinností. A co víc, budete moci kontaktovat specialistu, pokud se po migraci něco stane s vaším novým webem.

Převod webových stránek pro kutily je jednodušší řešení, protože umožňuje využívat jednu ze specializovaných služeb, které byly vytvořeny s ohledem na tento účel. Tyto nástroje vám mohou pomoci migrovat mezi službami v poměrně krátkém časovém období, ale nejsou vždy schopny přesunout všechny prvky webu a ne vždy berou v úvahu vážné a drobné nuance služeb, mezi kterými přecházíte.

Měli byste vědět, že ne všechny soubory a prvky webových stránek jsou přesunuty automaticky. Existují ty, které zůstávají na předchozí platformě a vyžadují ruční přenos. Ať už to chcete nebo ne, budete je muset stále přenášet nezávisle.

Proč tedy nepřecházíte z Weebly na Shopify sami, abyste si byli jisti kvalitou a bezpečností procesu migrace projektu? Zde je podrobný přehled plánu a nezbytných kroků procesu migrace Weebly-to-Shopify.

Jak přejít z Weebly na Shopify: Podrobný průvodce

Fáze 1. Přenos obsahu

 1. Před přenesením obsahu věnujte čas prozkoumání obecných nastavení Shopify.
 2. Importujte svá data Weebly do služby Shopify. Zde můžete jít dvěma způsoby: buď pomocí snadné automatizované migrační služby, jako je Cart2Cart nebo ručně exportovat / importovat požadované soubory. Druhá možnost zabere více času, ale je také považována za bezpečnější. Má smysl používat jej, pokud máte na skladě více než 20 produktů, informace o produktu uložené v jiném systému a pokud se chystáte pravidelně aktualizovat produkty.
 3. Při ručním exportu obchodu Weebly budou veškeré informace o produktu umístěny do tabulky aplikace CSV. Exportujte své produkty do tohoto souboru.
 4. Přejděte do svého účtu Shopify a importujte soubory ze souboru CSV v požadované části. Zkontrolujte nahraný soubor a také produkty a ujistěte se, že se správně přenesly.
 5. Zkontrolujte, zda jsou produkty uspořádány podle vašich představ v Shopify. V případě potřeby přidejte chybějící parametry produktu (názvy, obrázky, popisy, meta popisy atd.).
  Pokud máte pocit, že ve vašem internetovém obchodě chybí určité aplikace, najdete některé z nich na trhu Appify Shopify. Dostupné aplikace jsou zdarma a placené.
 6. Udělejte si čas na přizpůsobení svého nového internetového obchodu Shopify. Existuje spousta vzorů najdete tam. Vyberte některý z nich a využijte jiné nástroje, aby váš web jedinečný vzhled.

Fáze 2. Převod domény

Chcete-li přejmenovat své doménové jméno z Weebly na Shopify, musíte v účtu Weebly přejít do sekce Domény, abyste získali autorizační kód a upravili nastavení DNS.

Přejděte do části nastavení a klikněte na pole „Domény“. Vyhledejte název domény, který vás zajímá, a zrušte zaškrtnutí tlačítka „Zamknout doménu“. Na ovládacím panelu vám bude nabídnut přenosový klíč.

Hned poté se zaregistrujte do služby Shopify a otevřete nastavení DNS a proveďte požadované úpravy. Importujte aktivační kód, který jste dostali od Weebly.

Pokud se chystáte prodávat fyzické produkty, musíte nastavit dodací údaje, platební a daňové údaje. Lze je upravit na palubní desce vašeho internetového obchodu Shopify. Pokud tuto možnost nepotřebujete a místo toho plánujete prodávat digitální produkty a služby, je zde možné deaktivovat i možnost dodání.

Jakmile dokončíte všechny kroky procesu migrace, můžete přistoupit k testování vašeho internetového obchodu a čekat na výsledky.

Sečteno a podtrženo

Přechod z Weebly na Shopify se nezdá být jednoduchý, bez ohledu na to, jak jste zkušený. Je zde mnoho aspektů, které je třeba zvážit, protože každá platforma přichází s vlastními vlastnostmi a zvláštními vlastnostmi, které mohou mít dopad na proces migrace..

Ať už přejdete na jakoukoli platformu, proces se bude skládat ze 2 fází: přenos názvu domény a obsahu. A je tu ještě jedna věc, kterou byste neměli podceňovat: nedeaktivujte svůj web Weebly, dokud nezjistíte, že proces migrace byl úspěšný a že váš nový web založený na Shopify funguje dobře, se zachováním všech prvků a funkcí. Doufejme, že náš průvodce přinese veškeré problémy související s migrací na minimum a zajistí dlouhodobý výsledek nejvyššího výsledku.

Začněte s Shopify Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map