Přechod z Weebly na Wix

jak přepnout z weebly na wix


Důvody pro přechod od Weebly na Wix se může hodně lišit. Skutečnost, že jste se rozhodli změnit platformu, neznamená, že Weebly nestojí za pozornost. Je to všechno o vašich současných snahách, cílech a záměrech v oblasti webového designu.

Po akvizici společnosti Weebly Square v roce 2018 získal tvůrce webových stránek silné zaměření na eCommerce. To se stalo jedním z důvodů, proč uživatelé systému přešli na jiné platformy.

Wix se stal jedním z nejoblíbenějších cílů migrace webových stránek, zejména pro uživatele, kteří se nezajímají o vývoj webových stránek eCommerce, přičemž upřednostňují standardní funkce webového designu. A není divu, že Wix je v současné době nejznámějším a nejsilnějším tvůrcem webových stránek, který může být skvělou náhradou jakékoli služby budování webu. Tvůrce webových stránek poskytuje širokou škálu nástrojů pro přizpůsobení designu, šablon a možností propagace webových stránek.

Přečtěte si také:
Wix vs Weebly – hloubkové srovnání.

Pokud jste se rozhodli přeměnit z Weebly na Wix, je třeba zvážit několik problémů. Patří mezi ně název domény, hosting, obsah a pozice SEO. Nyní je nejvyšší čas zjistit, jak komplikovaný může být proces přechodu na Wix a kdo z něj může těžit.

Weebly to Wix Website Transfer: Professional nebo DIY?

Pokud jde o migraci webových stránek, první otázkou, na kterou uživatelé přemýšlí, je, jak se s ní správně vypořádat. Ať už se jedná o váš první přenos z webu, nebo jste to již udělali, stále budete mít pochybnosti o účinnosti procesu jen proto, že si nejste jisti zvláštními nuancemi každého z těchto systémů.

Ve skutečnosti není proces migrace webových stránek příliš komplikovaný, pokud znáte jeho nutné kroky. Ale co první uživatelé, kteří to nikdy předtím neudělali? Pokud patříte do této kategorie uživatelů, můžete si vybrat jednu ze dvou možností: migraci webových stránek pro kutily nebo najmutí profesionála.

Najímání profesionálů

Odborníci na webový přenos mají z první ruky všechny nuance každého tvůrce webových stránek, což umožňuje dosáhnout lepších výsledků. Jsou si rovněž vědomi všech kroků, které proces migrace zahrnuje, což zkracuje dobu přenosu webových stránek. Co je důležité, budete moci zůstat v kontaktu s těmito odborníky. Pokud se něco pokazí nebo čelíte určitým problémům, stačí je kontaktovat, aby byly tyto chyby zpracovány nejlepším možným způsobem.

Přečtěte si také:
Jak najmout profesionálního odborníka Wix.

DIY webový přenos

Ať už budete nakonec chtít učinit jakékoli rozhodnutí, bude stále rozumné zvážit možnost převodu webových stránek na kutily. Každopádně existují užitečné pokyny, jak dokončit proces s minimálními problémy. Tak proč to nezkusit? Zde je rychlý přehled postupu přepínání Weebly na Wix a nezbytných kroků, které byste měli vzít v úvahu, abyste předešli potenciálním problémům.

Jak přejít z Weebly na Wix – The Ultimate Guide

Fáze 1. Přenos obsahu

Mějte na paměti, že ve Weebly není automatický převod. Připravte se tedy na export souborů a nahrajte je do Wix ručně. K dosažení úspěchu je třeba postupovat takto:

 1. Přejděte do svého účtu Weebly a přejděte na hlavní panel svého webu. Klikněte na tlačítko Upravit web a počkejte, až se načte.
 2. Přejděte na nastavení webových stránek a najděte sekci Archiv. Vytvořte ZIP archiv svých webových souborů a pošlete je e-mailem na požadovanou adresu.
 3. Přejděte do svého e-mailu a stáhněte si archiv ZIP na plochu. Uložte soubor pro další export na váš nový web Wix.
 4. Weebly archiv

 5. Dashboard Reach Wix, otevřete Wix Editor, replikujte obecné rozvržení webových stránek a importujte rozbalené soubory a obsah tam.
 6. Zkontrolujte pozice svého nového webu ve vyhledávačích, protože to je jeden z hlavních ukazatelů úspěšného přechodu na web. Co byste měli udělat, je zkopírovat a zkontrolovat adresy URL, nastavit 301 přesměrování pro adresy URL, které nelze z nějakého důvodu převést, zkopírovat a nastavit metaznačky (názvy a popisy) pro všechny stránky, stejně jako alt značky pro všechny obrázky..

Fáze 2. Weebly to Wix Domain Transfer

Chcete-li přesunout své doménové jméno z Weebly do Wix, musíte jej nejprve odemknout a získat kód EPP. Uvědomte si, že to budete mít možnost, pokud již uplynulo 60 dní od data registrace domény. Měli byste také pochopit, že samotná skutečnost převodu domény neznamená, že byste měli také změnit poskytovatele hostingu. Pokud je váš web hostován společností Weebly nebo jinou hostitelskou společností, můžete to nechat beze změny.

 1. Otevřete svůj účet Weebly a deaktivujte zámek registrátora. Toto bude první krok k přenosu názvu domény. Nezapomeňte, že když tuto změnu provedete, vaše ochrana soukromí WHOIS nebude platná.
 2. Přejděte na stránku Domény a vyberte doménu, kterou chcete převést. Budou vám nabídnuty všechny dostupné možnosti. Klikněte na odkaz „Zakázat“, který je k dispozici pod ikonou Lockar Lock. Hned poté uvidíte vedle odkazu autorizační kód EPP. Pokud náhle změníte názor, můžete zámek znovu aktivovat a skrýt kód EPP jednoduše aktivací odkazu Povolit. Při registraci vaší domény u Wix si pamatujte svůj kód EPP tak, jak jej budete muset specifikovat.
 3. Zaregistrujte se do programu Wix Combo nebo Unlimited Plan (levnější plány neumožňují přesun domény). Přejděte na ovládací panel systému a prostudujte si pokyny.
 4. Nyní je nejvyšší čas zadejte kód EPP máš od Weeblyho. Jakmile to uděláte, klikněte na tlačítko „Odeslat“.
 5. Zobrazí se rozbalovací nabídka s podrobnými pokyny.
 6. Postupujte podle nich a dokončete zbytek procesu.
 7. Prodlužte registraci doménového jména (minimální doba je rok, ne méně).
 8. Zadejte své kontaktní informace, pokud jste to ještě neudělali.
 9. Nyní je nejvyšší čas vybrat možnost soukromí které vyhovuje vašim potřebám. Wix nabízí soukromou a veřejnou registraci. V případě, že vyberete druhé řešení, bude vaše jméno domény otevřeno v informačních záznamech WHOIS.
 10. Vyberte možnost platby, což nejlépe odpovídá vašemu rozpočtu a učiní z něj obchod.

Pokud vše uděláte správně, dostanete e-mailový odkaz s potvrzením. Aktivujte ji a připravte se na přenos obsahu svého webu.

Sečteno a podtrženo

Přechod z Weebly na Wix může chvíli trvat, protože vám chybí odpovídající zkušenosti. U tolika nezbytných aspektů procesu je riziko jejich přehlédnutí poměrně vysoké. Každá z platforem má své vlastní nuance a parametry, které prostě nelze podceňovat a mohou mít na výsledek vážný vliv.

A ještě jedna věc: deaktivujte web Weebly, dokud se ujistíte, že proces migrace není správný a že váš nový web založený na Wix funguje dobře. Zkrátka řečeno, proces přechodu z Weebly na Wix sám o sobě není složitý. Postupujte podle výše uvedených kroků, abyste dosáhli úspěchu.

Objednejte převod webových stránek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map