Přechod z Weebly na WordPress

jak přepnout z weebly na wordpress


Přechod z Weebly na WordPress může být dobrý nápad, pokud máte v úmyslu vytvořit a propagovat plnohodnotný web. Skutečnost, že WordPress je zpočátku blogovací platformou, činí z její aplikace přiměřené řešení pro vývoj a další propagaci těchto projektů.

WordPress přichází s pokročilou sadou funkcí, výkonnými možnostmi integrace a perfektními nástroji SEO, které mají významný dopad na vývoj webových stránek.

Aby byl web WordPress úspěšně přenesen z Weebly, musíte přesunout své doménové jméno a obsah. Tento postup se poněkud liší od přepínání webů mezi tvůrci webových stránek. WordPress je CMS a dokončení procesu přenosu tedy vyžaduje více úsilí a času. Podívejme se nyní na hlavní aspekty přechodu webu Weebly na WordPress.

Přečtěte si také:
Weebly vs WordPress – hloubkové srovnání.

Profesionální nebo kutilská migrace webových stránek: Jaká možnost jít?

Ať už jste prvním uživatelem nebo zkušeným webovým designérem, můžete se zabývat dvěma hlavními otázkami. Patří sem způsob, jakým byste měli dokončit proces přenosu webových stránek – buď samostatně nebo prostřednictvím najmutí profesionála třetí strany.

Profesionální pomoc

Najímání profesionála se zdá být mnohem rozumnějším a bezpečnějším řešením. Profesionálové v oblasti webdesignu, kteří kdy pracovali s každou z těchto služeb, jsou si vědomi svých hlavních rozdílů a zvláštností. Proto je berou v úvahu při přesunu webové stránky z Weebly na WordPress. To pomáhá vyhnout se potenciálním problémům, které mohou zkazit celý úspěch migrace na vašem webu. Pokud budete mít problémy i poté, můžete se obrátit na vývojáře, kteří vám pomohou efektivně je vyřešit.

Objednejte převod webových stránek

DIY migrace webových stránek

Proces migrace webových stránek zahrnuje hluboké pochopení charakteristik každé platformy i určitého pozadí návrhu webových stránek. Pokud máte pocit, že jste připraveni se s tímto úkolem vypořádat, můžete to udělat vlastníma rukama (100% manuál) nebo poloautomatickými službami dostupnými na webu..

Každopádně je jen na vás, abyste se rozhodli, ale proč se stále nepokoušíte přejít z Weebly na WordPress sami? Podívejte se na podrobného průvodce, jak tento proces zjednodušit a zefektivnit jej.

Jak přepnout z Weebly na WordPress: Krok za krokem Manuál

Fáze č. 1: Přenos obsahu

Aby byl obsah přepnut z Weebly na WordPress flexibilnější a srozumitelnější, má tvůrce webových stránek bezplatný online nástroj – Weeblytowp.com, který importuje vaše soubory z Weebly a převede je do režimu kompatibilního s WordPress. Zároveň se tím nemění stávající weby Weebly, díky čemuž je postup bezpečný a pohodlný pro všechny.

 1. Přejděte na web dovozce a do příslušného pole zadejte adresu URL webu Weebly. Budete požádáni, abyste zadali skutečné jméno, e-mail a vybrali preferovaný formát exportu (nástroj standardně nabízí formát WXR a nedoporučuje se jej měnit, pokud nemáte jiné požadavky).
 2. Rozhodněte se, zda chcete do exportovaného souboru zahrnout webové stránky. Výchozí nastavení nabízí možnost „Ano“. Ponechte to beze změny, pokud nemáte v plánu jít bez vašich webových stránek Weebly.
 3. WeeblytoWP

 4. Klepnutím na tlačítko „Exportovat můj weebly web“ zahájíte import souborů z Weebly do WordPress. Poté uvidíte tlačítko pro zahájení stahování souboru exportu Weebly. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a v seznamu vyberte možnost „Uložit odkaz jako“. To je nutné ke stažení souboru export.xml do vašeho osobního počítače.
 5. Import weebly obsahu do WordPress. Nyní, když máte exportovaný soubor do počítače, je nejvyšší čas importovat jej do WordPress. Přihlaste se ke svému účtu a přejděte na stránku Nástroje »Importovat. Zobrazí se seznam dostupných dovozců pro různé platformy. Vyberte WordPress a aktivujte odkaz „Instalovat nyní“. Takto nainstalujete plugin dovozce na svůj web WordPress. Ihned po dokončení instalace klikněte na tlačítko „Spustit importér“ a spusťte proces a přejděte na stránku dovozce WordPress..
 6. Klikněte na tlačítko „Vybrat soubor“ a vyberte stažený soubor export.xml.
 7. Poté klikněte na tlačítko „Nahrát soubor a import“. Počkejte, až importér WordPress nahraje exportovaný soubor a analyzuje jej.
 8. Přiřadit autory. Pokud chcete, můžete importovat / exportovat autory ze svého webu Weebly. Je také možné vytvořit nového autora nebo přiřadit autorská práva stávajícím uživatelům WordPress.
 9. Importujte obrázky. Chcete-li to provést, klikněte na pole nalezené vedle položky „Stáhnout a importovat přílohy souborů“ a poté na tlačítko „Odeslat“. WordPress automaticky importuje obsah z exportního souboru do databáze, včetně obrázků propojených s vašimi webovými stránkami Weebly.
 10. Pokud vše uděláte správně, zobrazí se zpráva o úspěchu. Přejděte do oblasti pro správu a zkontrolujte, zda je tam veškerý váš obsah. Nezapomeňte zkontrolovat soubory knihoven médií.
 11. Zkontrolujte nastavení SEO. Přejděte do svého účtu Weebly, přejděte na stránku Domény a klikněte na doménu, kterou chcete upravit. Poté klikněte na tlačítko „Změnit“, které se nachází vedle pole nameserverů a najděte zde stránku nastavení domény. Přejděte na další obrazovku a zadejte nové hostitelské jmenné servery WordPress. Uložte nastavení.
 12. Nastavit Permalinks. V části nastavení přejděte na odpovídající stránku. Vyberte možnost „Vlastní struktura“ a poté do připojeného pole přidejte / blog /% postname%. Uložte provedená nastavení.
 13. Otevřete stránku Nastavení »Permalinky a uložte provedené změny.
 14. Zkontrolujte, zda jsou všechna vaše nastavení SEO, adresy URL a metaznačky správně vyplněna.

Fáze č. 2: Přenos domény

Pokud jde o WordPress, CMS nenabízí integrovaný hosting. Místo toho umožňuje výběr hostingu z další poskytovatelé. Udělejte si čas na přezkoumání několika alternativ hostingu a jejich podmínek a vyberte tu, která vyhovuje vašim potřebám.

Skutečnost, že máte web, znamená, že již máte registrovanou doménu. První věc, kterou byste měli udělat, je přesunout ji na WordPress. Pravidla pro migraci domén se mohou ve skutečnosti lišit, pokud jde o hostování, pro které půjdete. Seznam hostingových společností je docela působivý a určitě budete mít pěkný výběr.

Sečteno a podtrženo

Weebly i WordPress jsou hodné platformy pro vytváření webových stránek, které lze použít pro osobní nebo obchodní projekty. Každá z nich se však liší v přístupu k webdesignu a nástrojích používaných ke spouštění a správě webových stránek. Nezáleží na tom, jaké cíle a důvody musíte přejít z Weebly na WordPress.

Nejdůležitější je možnost, kterou pro tento účel zvolíte. Zatímco profesionální přenos webových stránek se zdá být časově úsporným a inteligentním řešením, není z dlouhodobého hlediska zcela nákladově efektivní a přiměřený. Zde má smysl zjistit, jak ručně přesunout web Weebly na WordPress. Výše uvedený průvodce by vám měl pomoci vyřešit problém a dosáhnout očekávaného výsledku.

Začněte s WordPress Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map