Přechod z Wix na WordPress

Situace, kdy si začnete uvědomovat, že vaše webové stránky Wix postrádají funkčnost, jsou poměrně časté, protože není možné předem říci, jak bude vaše podnikání prosperovat. Ať už máte internetový obchod nebo obchodní web postavený s Wix, možná budete cítit potřebu používat pokročilejší funkce a nástroje pro jeho další vývoj.


Pokud je to právě situace, které čelíte, můžete zvážit příležitost přejít z Wix na WordPress. CMS přichází s pokročilejšími a rozsáhlejšími integračními možnostmi, které umožňují poskytovat lepší funkčnost vašeho zdroje.

Při přijímání rozhodnutí o převodu vašeho webu z Wix do WordPress byste si měli uvědomit, že tento proces není úplně jednoduchý. To platí zejména pro začátečníky, kterým chybí dovednosti a zkušenosti s webovým designem, aby zvládli různé technické nuance.

Přechod z Wix na WordPress také znamená přenos obsahu a domény, přesměrování provozu na nový hosting, zachování žebříčku vyhledávače vašeho projektu a spoustu dalších otázek. Pokud máte pocit, že pro vás bude obtížné postarat se o všechny tyto nuance sami, podívejte se na tipy, které tento gude nabízí, aby vám zjednodušil proces přechodu..

DIY migrace webových stránek nebo profesionální služby?

Ať už jsou důvody pro přechod z Wix na WordPress jakékoli, je zde mnoho problémů, které mají tento proces uspět. Celý postup přechodu z jedné platformy na druhou by neměl být obtížný a složitý, pokud víte o všech technických nuancích a vlastnostech obou služeb. Je to skvělé, pokud jste specializovaný specialista, ale co když ne? V tomto případě si můžete vybrat jedno z dostupných řešení.

Přenos Wix do WordPress

 • První řešení poskytuje příležitost vybrat si jeden ze specializovaných programů pro migraci webových stránek. Tyto nástroje nejsou zcela bezpečné, protože šance, že vaše webové stránky po migračním procesu dojde k vážným chybám, jsou také poměrně vysoké. Programy pro migraci webových stránek navíc nejsou levné, což znamená, že automaticky investujete do služby, která nezaručuje slušný výsledek. Můžete s tím něco udělat? Naštěstí ano.

 • Druhé řešení pro migraci webových stránek předpokládá využití služeb nabízených společností profesionálové, kteří znají všechny nuance tohoto procesu a mohou vám s tím v žádném okamžiku pomoci.

Experti z CMS2CMS prozkoumá všechny podstatné prvky vašeho webu, jakož i parametry a technické vlastnosti služeb, které chcete změnit. Postarají se o každou fázi procesu přenosu webových stránek a zůstanou v kontaktu, aby maximalizovali výsledek.

Pokud se vám některá řešení z nějakých důvodů nelíbí a domníváte se, že vaše dovednosti budou stačit k tomu, abyste si s postupem sami poradili, zde jsou užitečná doporučení, jak z toho co nejlépe využít. Čtěte dále a prostudujte si podrobného průvodce níže.

Jak přepnout z Wix na WordPress – The Ultimate Guide

Základní náležitosti jsou uvedeny v této příručce Wix to WordPress, kterou můžete procházet a zapamatovat a dokončit úlohu tím nejlepším možným způsobem:

 1. Vyberte správný hosting. Zatímco Wix nabízí integrovaný hosting, WordPress umožňuje výběr vlastního poskytovatele hostingu. Toto je první krok, který byste měli začít. Prozkoumejte dostupné a nejoblíbenější hostitele, vyberte vhodný plán a přečtěte si podmínky a specifikace, které nabízí.
 2. Převod názvu domény. Pokud váš web Wix obsahuje registrované doménové jméno, dalším krokem bude jeho přenesení na vybraného poskytovatele hostingu. Podmínky a náklady procesu migrace budou záviset na hostiteli a na plánu, který chcete.
 3. Nainstalujte WordPress. na vybraném hostingu a naučit se základy používání systému. Nezabere to mnoho času a úsilí, protože proces nastavení je rychlý a jednoduchý. Systém je dodáván s srozumitelným výukovým programem, který nabízí podrobné pokyny, jak se s jeho instalací snadno vypořádat. Nezapomeňte však, že mohou existovat určité technické nuance, které byste neměli přehlédnout, pokud nechcete ohrozit výkon svých webových stránek.
 4. Zkopírujte návrh. Je nemožné automaticky zkopírovat celý návrh Wix na WordPress, protože zde je příliš mnoho nuancí. Chcete-li získat podobný design webových stránek, musíte jej sami vytvořit ručně. Za tímto účelem si můžete buď vybrat a přizpůsobit hotovou šablonu WordPress, nebo najmout nezávislého webdesignéra, který úkol splní za vás.
 5. Export dat webových stránek Wix do WordPress. Stejně jako při přenosu návrhu budete muset exportovat data Wix a importovat je do WordPress ručně. Zkopírujte texty a vytvořte stránky na svém webu WordPress, abyste tam dále importovali příspěvky.
 6. Importovat obrázky. WordPress neimportuje automaticky obrázky z vašeho účtu Wix. To znamená, že to budete muset udělat znovu ručně. Chcete-li to provést, musíte nainstalovat plugin WordPress Import External Images. Jakmile je plugin aktivován, přejděte na „Média >> Importovat obrázky “a dokončit úlohu.
 7. Podívejte se a nastavte Permalinks. Pokud si nepřejete ztratit provoz na webu Wix, věnujte čas kontrole konečné struktury URL WordPress a ujistěte se, že je správná. Naštěstí díky silným pluginům je WordPress CMS přátelský pro SEO a umožní vám nastavit a přizpůsobit strukturu všech odkazů na vaše webové stránky. Ujistěte se, že jste si správně zkontrolovali, zda jste správně přenesli název a popis metadat pro každou webovou stránku.
 8. Přizpůsobte si svůj web. Poté je nejvyšší čas prozkoumat WordPress a pomocí jeho sady nástrojů přizpůsobit nově přenesený web.

Je zde také jeden důležitý problém, o kterém byste měli vědět. Pospěšte si, abyste deaktivovali svůj web Wix nebo zrušili svůj účet. Může se vám hodit, pokud se při migraci webových stránek něco pokazí. Snadno to provedete, až budete s procesem migrace kompletně hotovi – jen se ujistěte, že váš web WordPress funguje dobře.

Sečteno a podtrženo

Webové stránky Wix jsou nepochybně plně funkční, ale WordPress je CMS, který opravdu vyniká funkčností a může zvýšit výkon vašich webových stránek na nejvyšší úroveň. Po dokončení procesu přenosu webových stránek se nemusíte ponořit do publikování. Před tím se ujistěte, že jsou všechny pluginy správně nainstalovány a zda správně fungují. Totéž platí o šablonách a prezentaci obsahu.

Také byste měli zkontrolovat, zda jsou aktivována všechna přesměrování ze starých na nové webové stránky, a web znovu otestovat. Dalším nezbytným úkolem je zkontrolovat citlivost vašeho webu WordPress a zjistit, jak dobře se zobrazuje na mobilních zařízeních.

Objednejte převod webových stránek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map