Přechod z WordPress.com na WordPress.org

Přechod z WordPress.com na WordPress.org


Mnoho nováčků dává přednost WordPress, když se zapojuje do procesu vývoje webových stránek. Mnoho z nich se však při výběru systémů zmatuje a často dává přednost WordPress.com místo WordPress.org, což je v jejich případě výhodnější řešení..

Jakmile začnou pracovat na projektu spouštění, brzy si uvědomí, že používání webu WordPress.com je mnohem obtížnější, než se zdálo od začátku. Mají problémy s úpravou kódu, propagací webových stránek – nemluvě o nuancích souvisejících s hostingemnebo proces přesunu mezi hostiteli) a výběr názvu domény, který ve WordPress.org není standardně poskytován.

Proč přejít z WordPress.com na WordPress.org?

Ve skutečnosti je WordPress.com tvůrcem webových stránek založeným na WP, který umožňuje vytvářet všestranné projekty, nabízí integrovaný hosting, doménové jméno, množství nástrojů pro přizpůsobení designu a šablony, z nichž si můžete vybrat. WordPress.org je zase domovskou stránkou světově populárního CMS WordPress, který je mnohem obtížnější zvládnout začátečníky a vyžaduje zvláštní povědomí o kódování.

Realizace neschopnosti zvládnout správu webových stránek z technického hlediska dříve či později vyvolává potřebu začít hledat jednodušší, pohodlnější, cenově dostupnější a přitom funkčně dostupný nástroj pro vytváření webových stránek. V mnoha případech je přechod ze známého hostitele WordPress.com na WordPress.org rozumným řešením. Druhá platforma vám uděluje absolutní vlastnická práva k webu a svobodu jednání.

Nyní je nejvyšší čas přijít na to, jestli má smysl jít na web pro kutily, nebo si najmout profesionála, aby to udělal za vás. To je přesně to, o čem budeme dále diskutovat.

DIY Přepínání nebo pronájem profesionální služby?

Jakmile se rozhodnete migrovat z WordPress.com na WordPress.org, prvním a nejpalčivějším problémem je rozhodnutí o nejlepší možnosti přenosu webových stránek. Zde budete čelit dvěma populárním alternativám: migrace webových stránek pro kutily vs. pronájem profesionální služby. Obě možnosti mají své klady a zápory, jejichž realizace a analýza umožňují dlouhodobě přijmout správné řešení.

Wordpress.com na WordPress.org

Objednejte převod webových stránek

Pokud si najmete profesionálního webového vývojáře nebo používáte specializovaný systém pro migraci webových stránek, riskujete, že nebudete moci později spravovat a aktualizovat svůj web WordPress, takže nebudete mít jinou možnost, než kontaktovat vývojáře, které jste si najali, a znovu, aby se vaše problémy vyřešily.

Pokud si to nepřejete a chcete mít v budoucnu plnou kontrolu nad procesem vývoje a propagace svých webových stránek, je opravdu rozumné zkusit přejít z WordPress.com na WordPress.org samostatně. To samozřejmě může vyžadovat určité úsilí a čas, ale je to jediný bezpečný způsob, jak se cítit zodpovědný za každý krok procesu přenosu webových stránek. Zde budou velmi užitečné níže uvedené pokyny krok za krokem.

Jak přejít z WordPress.com na WordPress.org – The Ultimate Guide

Než začnete, je jedna věc, kterou byste neměli přehlédnout. Zatímco WordPress.com je tvůrcem webových stránek s vlastním hostitelem, WordPress.org je CMS, který nepřichází s integrovaným hostingem a doménou, a to je jeden z hlavních problémů začátečníků.

Musíte najít spolehlivý poskytovatel hostingu, Prohlédněte si plány, termíny a předplatné, které nabízí, a vyberte ten, který vám přijde na aktuální potřeby vývoje a propagace webových stránek. Budete také potřebovat doménové jméno. Pokud ji již máte, měli byste ji pouze poskytnout při registraci nového hostovacího účtu. Pomůže to zachovat hodnocení vašeho vyhledávače a správně přesměrovat provoz z předchozího webu, zatímco dokončíte další kroky, konkrétně:

 1. Zvolte hosting – Prvním krokem je vybrat hosting a nainstalovat WordPress na něm. Existuje několik poskytovatelů hostingu, z nichž si můžete vybrat, což vyžaduje čas a úsilí, abychom prozkoumali všechny dostupné možnosti a učinili správný výběr podle vašich potřeb..

 2. Exportujte data z WordPress.com – Přihlaste se ke svému účtu WordPress.com a přejděte na hlavní panel svého webu. Přejděte do části Správce WP a kliknutím na ni otevřete oblast Správce. Poté přejděte do části „Nástroje“ a poté do oblasti „Exportovat stránku“.

  Wordpress.com Export

  Po kliknutí na tlačítko budete přesměrováni na novou stránku, kde vám nabídneme možnost bezplatného nebo řízeného převodu. Doporučujeme vybrat bezplatnou možnost a poté kliknout na tlačítko „Zahájit export“. Hned poté se dostanete na další obrazovku, kde budete muset vybrat datové prvky, které chcete exportovat. Pokud chcete exportovat veškerý obsah najednou, vyberte variantu „Celý obsah“ a poté stiskněte tlačítko „Stáhnout exportní soubor“.

  Pokud vše uděláte správně, nástroj pro export vám nabídne stažení souboru XML (který bude obsahovat všechny vaše obrázky, příspěvky, kategorie, karty, webové stránky, komentáře, navigační nabídky a další pole) do počítače, abyste je mohli dále importovat na nový web.

 3. Nainstalujte redakční systém WordPress – Jakmile je soubor XML připraven k dalšímu importu, je nejvyšší čas stáhnout a nainstalovat CMS a připojit svůj hostingový účet. Uvědomte si, že někteří poskytovatelé hostingu (jako Bluehost, například) nabízejí automatickou instalaci WordPress jedním kliknutím, která trvá jen pár minut a nevyžaduje vaši snahu. V opačném případě budete muset nainstalovat WordPress sami, ale je to také docela snadné a rychlé – postupujte podle pokynů a tipů, které systém generuje, zatímco dokončujete úlohu.

 4. Importujte obsah – Jakmile budete hotovi s instalací CMS, můžete přistoupit k importu obsahu. Chcete-li to provést, budete muset přistupovat k administrační sekci nového webu, přejít do sekce „Nástroje“ a poté na stránku „Importovat“, kde vám nabídneme aktivaci tlačítka „Instalovat nyní“ pro spuštění nástroje pro dovozce..

  WordPress CMS Import Tool

  Po dokončení kroku budete přesměrováni na novou obrazovku, kde budete muset v druhém kroku nahrát exportovaný soubor XML, který jste stáhli do svého počítače. Při dokončení úlohy vám systém nabídne vytvoření nového uživatele nebo přiřazení importovaného obsahu aktuálnímu uživateli. Dále vám nabídneme import starých připojených souborů. Chcete-li správně importovat obrazové soubory, musíte zaškrtnout toto políčko.

 5. Přeneste doménu WordPress na nový hosting. Po dokončení importu obsahu budete muset převést název domény svého webu WordPress.com na nový hosting, který jste vybrali v prvním kroku. Postupujte podle pokynů, které systém generuje.

Co bude dál?

Toto jsou kroky, které jsou nezbytné pro všechny uživatele, kteří chtějí přejít z WordPress.com na WordPress.org. Další kroky budou záviset na preferovaných možnostech ochrany osobních údajů. Tím pádem, Pokud je vaším cílem spouštět zcela nový web od nuly bez přesměrování provozu ze starého webu, pak byste měli přejít do sekce „Nastavení“ a poté na stránku „Čtení“, která se nachází v administrační oblasti na hlavním panelu webu. Zde vyplníte přístup k části „Viditelnost stránek“, kde byste měli označit následující možnost „Chtěl bych, aby můj blog byl soukromý, viditelný pouze pro uživatele, které vyberu“. To znamená, že nový web nebude pro předchozí uživatele viditelný.

V případě, že je váš záměr zcela opačný a máte v úmyslu přesměrovat provoz ze starého webu na nový, abyste zachovali aktuální hodnocení vyhledávačů (což se důrazně doporučuje), tady je to, co byste měli udělat. Oslovte řídicí panel svého webu WordPress.com a otevřete nabídku „Nastavení“. Vyhledejte možnost Adresa webu a klikněte zde na odkaz Přesměrování. Dále se dostanete na novou obrazovku, kde budete muset zadat název domény, na kterou chcete přesměrovat návštěvníky svého webu. Dokončete tento krok a poté klikněte na tlačítko „Přejít“. Uvědomte si, že možnost přesměrování stránek je v současné době zaplacena, ale cena rozhodně stojí za zachování vašich starých pozic a provozu na webových stránkách.

Chcete-li se ujistit, že vaše pozice v SEO budou zachovány, možná budete muset aktualizovat také všechny adresy URL pro poštu a propojení účtů (jestli nějaký), ale pouze pokud jste doménu změnili. Tento krok můžete vynechat, pokud jste si zachovali vlastní název domény. Stačí změnit záznam DNS na svého hostitele a užít si propagaci svého webu.

Sečteno a podtrženo

Ať už jsou důvody pro migraci z WordPress.com na WordPress.org jakékoli, měli byste se na tento odpovědný a časově náročný proces pečlivě připravit. Další možností je najmout profesionála, který to pro vás udělá, ale jak si můžete být jisti, že z dlouhodobého hlediska získáte dobrý výsledek? Je mnohem lepší přenést svůj web sami. Doufejme, že vám tipy a doporučení uvedené v příspěvku pomohou zvládnout úkol co nejlépe a dosáhnout očekávaného výsledku..

A ještě jedna věc: nespěchejte s deaktivací účtu WordPress.com, dokud se ujistíte, že váš nový web funguje dobře a všechny pozice SEO zůstanou zachovány tak, jak jsou. Hodně štěstí a může být migrace vašich webových stránek úspěšná!

Přeneste web do WordPress

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map