Přechod z WordPress na Wix

Přechod z WordPress na Wix


Přepínání webů od tvůrců webových stránek na CMS je docela rozšířené téma. Bylo vytvořeno mnoho příruček v různých systémových kombinacích, které poskytují podrobnosti o úkolu.

Pokud jde o zpětný proces, není na internetu řádně zahrnut. Nicméně situace, kdy uživatelé, kteří mají webové stránky vytvořeno pomocí CMS v návaznosti na doporučení jejich zkušených známých se najednou rozhodnou přejít z komplikované platformy na pohodlnější prostředí webového budování, které šetří pokrok, jsou poměrně rozšířené.

WordPress webové stránky jsou často objednávány z webových studií a uživatelé musí poté za své služby zaplatit. Někdy se náklady na údržbu webové stránky stanou životaschopnými, služby se stávají dražší a již není smysl pokračovat v práci tímto směrem..

Přepněte z WP na Wix

Chcete přepnout z WordPress na Wix sami? – Číst Průvodce nepohodlným přepínáním!

Uživatel začne hledat levnější možnosti a jednodušší proces řízení projektů a často věnuje pozornost tvůrcům webových stránek příležitost začít bez placení, fixní náklady na hostování a další služby. Pokud jde o tvůrce webových stránek, uživatelé často dávají přednost Wix nad ostatními systémy.

Kromě toho může DIY správa webových stránek založených na redakčním systému způsobit technické problémy:

 • WordPress nemá integrované funkce.
 • Nebudete moci vytvořit nic, kromě blogu (po instalaci několika pluginů) zde.
 • Spousta věcí musí být provedena ručně.
 • Každý nový úkol umožňuje uživateli prozkoumat nuance pluginů, kódování a nastavení.

Po spolupráci s WordPress si někteří uživatelé začínají uvědomovat, že nebudou moci spravovat své webové stránky z technického hlediska. I když se objevují nové úkoly, chápou, že je nedokážou znovu a znovu vyřešit platit spoustu peněz vývojářům za každou opravu.

Nemají žádnou touhu naučit se pluginy a základy kódování. Nastavení hostingu a bezpečnosti, pluginy, nutnost číst stovky příruček, experimentů, hodin sledování videonávodů… Veškerá tato snaha vyvolává myšlenku odmítnout používat WordPress – ne každý se zajímá o tuto řadu technických hádanek. Wix je v této situaci perfektní alternativou.

DIY Přepínání nebo pronájem profesionální služby?

Je docela reálné přepnout web z WordPressu na Wix sám, pokud jste kompetentní ve výklenku a znáte všechny složitosti procesu. Většina uživatelů však tyto znalosti postrádá, a proto hledají pomoc třetích stran.

Při procházení webu mohou narazit na specializované služby migrace webových stránek. Slibují, že vaše webové stránky převedou z jedné platformy na druhou, aniž byste od vás vyžadovali úsilí, ale stojí to za to?

Situace, kdy se proces přenosu webových stránek ukáže jako neúspěšný nebo neúplný, jsou poměrně časté, zatímco problémy mohou být příliš závažné na to, abyste je mohli vyřešit sami..

Samotný proces migrace webových stránek má z technického hlediska střední složitost, zatímco šablony a pluginy WordPress a Wix se mohou ukázat jako nekompatibilní. Navíc není možné přímo přepnout databázi webových stránek CMS na tvůrce webových stránek. To znamená, že mnoho úkolů by mělo být prováděno ručně.

Doporučuji objednat proces přenosu webových stránek Profesionální tým SiteBuilders.PRO. Tito lidé převedou váš web v krátké době as maximální péčí. Pokud si nejste jisti svými dovednostmi, neměli byste se ani snažit zvládnout tento úkol sami: finanční ztráta může být vážnější než náklady na placený převod. Pokud se přesto rozhodnete tento proces zvládnout sami, ukážeme vám, jak to udělat správně.

Jak přepnout z WordPress na Wix – The Ultimate Guide

Vyhledávače zpočátku vidí váš web jako doménové jméno. To znamená, že všechny vlastnosti a funkce webových stránek jsou přiřazeny k doméně. Proto je během přenosu webových stránek hlavním pravidlem správné připojení staré domény k nové platformě.

Přenos webových stránek z WordPressu do Wixu v zásadě znamená vytvoření nového webu na staré doméně s ochranou obsahu a struktury. Toto není absolutní kopie, ale web, který vizuálně a strukturálně připomíná starý web a přichází s podobným obsahem.. Instrukce pro přechod z WordPress na Wix je tedy následující:

 1. Zaregistrujte se pomocí Wix. Vyberte si plán podle svého úkolu a proveďte platbu.
 2. Vyberte tematickou šablonu webových stránek, která bude strukturálně podobná té staré.
 3. K nové webové stránce by měla být připojena stará doména. Chcete-li to provést, vypněte ochranu důvěrných informací a odblokujte web na hlavním panelu vašeho doménového registru. Poté přejděte na řídicí panel Wix a vyberte „Připojte doménu“A postupujte podle pokynů mistra. Tuto akci budete muset potvrdit e-mailem, který dostanete na účet registru domény. Měli byste také změnit nastavení DNS domény v registru, aby se vaši návštěvníci mohli dostat na server Wix. Tím se zahájí přesměrování provozu na nový web.
 4. Přejděte na podrobného průvodce převodem domén WordPress do Wix.

 5. Vytvořte strukturu nabídky a prázdné stránky identické s těmi, které máte na starém webu.
 6. Stáhněte si všechny soubory z databáze webových stránek  a nahrajte je se stejným názvem na server Wix.
 7. Nyní musíte vytvořit strukturu každé samostatné webové stránky a zkopírujte obsah ze starého webu. Zkopírujte vše s odkazy – obrázky a soubory budou na svém místě, protože jsme je již nahráli, aniž bychom změnili jména.

Jakmile dokončíte navrhování stránek svého nového webu, můžete považovat úkol za dokončený. Délka procesu přenosu závisí na objemu webových stránek.

Princip vytváření webových stránek ve Wixu se poněkud liší – je založen na přidání widgetů a vizuálních bloků. Pokud měl váš web WordPress více doplňků pro vyšší výkon, je pravděpodobné, že podobné aplikace najdete ve Wix AppMarket..

Jak migrovat z WooCommerce na Wix

Jak migrovat z WooCommerce na Wix

Jako plugin eCommerce WordPress, WooCommerce umožňuje vytváření samostatných internetových obchodů s plným výkonem za účelem prodeje fyzických a digitálních produktů. Správa a aktualizace obchodu WooCommerce by se mohla stát velkým problémem, pokud například vývojář, který jej pro vás udržoval, nafoukl své poplatky nebo najednou zmizel..

Předtím, než skutečně přejdete k procesu přenosu WooCommerce do Wix, má smysl poukázat na hlavní kroky, které musíte podstoupit:

Ze strany WooCommerce:

 1. Export nastavení internetového obchodu. Přejděte na ovládací panel WooCommerce a přejděte do sekce CSV Import Suite. Poté vyhledejte kartu Exportovat produkty a vyberte produkty nebo jejich varianty, které chcete exportovat. Nezapomeňte, že počet produktů zahrnutých do souboru CSV bude záviset na parametrech serveru.
 2. Vyberte možnost exportu. WooCommerce umožňuje exportovat produkty v jedné z dostupných možností. Patří mezi ně Limit (maximální číslo produktu, které chcete exportovat jako soubor CSV), Offset (počet řádků, z nichž chcete export zahájit), Sloupce (pro ty případy, kdy chcete exportovat určité sloupce produktů), Zahrnout skrytá data metadat (pokud si přejete zobrazit metadata vašich produktů a jejich variací) a Limit na rodičovská ID (používá se výhradně pro varianty produktů určitých nadřazených produktů). Vyberte požadovanou možnost exportovaného produktu a stáhněte si soubor CSV.

Poznámka: Při exportu produktů mějte na paměti, že společnost Wix v současné době neumožňuje import digitálních produktů. A co víc, maximální počet produktů, které můžete do Wixu importovat, představuje 5 000 položek.

Ze strany Wix:

 1. Přihlaste se pomocí Wix a uložte soubor CSV. Přejděte na ovládací panel webu a přejděte na kartu „Store Products“. Stiskněte tlačítko Import v horní části stránky a klikněte na tlačítko „Stáhnout šablonu CSV“. Otevřete soubor CSV, který jste exportovali z WooCommerce, a uložte jej ve formátu CSV zde.
 2. Do souboru zadejte chybějící data. Jakmile uložíte soubor CSV, můžete začít zadávat chybějící data podle pokynů, které poskytuje Wix ve formě grafu. Neměňte názvy sloupců. Nezapomeňte vyplnit všechna povinná pole. Nový soubor znovu uložte ve formátu CSV.
 3. Importujte soubor CSV. Vraťte se do okna „Stáhnout soubor CSV“, vyberte uložený soubor a poté klikněte na tlačítko „Pokračovat“. Výsledky pečlivě zkontrolujte. Pole povinných položek budou zvýrazněna červeně. Pokud je vše v pořádku, kliknutím na tlačítko „Importovat“ dokončíte proces importu, který může trvat přibližně několik minut, zatímco proces stahování obrázků může trvat až jednu hodinu. Po dokončení importu se na obrazovce zobrazí přehled.

Před deaktivací vašeho obchodu WordPress se ujistěte, že váš nový internetový obchod Wix funguje skvěle. Otestujte jej na chvíli a sledujte parametry a v případě potřeby proveďte požadované úpravy.

Sečteno a podtrženo

Ve srovnání s WordPress, Wix má rozsáhlejší funkce out-of-the-box. Správa webu vytvořeného pomocí nástroje pro tvorbu webových stránek je jednodušší a pohodlnější. Rozhodně tedy má smysl přepnout váš web z WordPress na Wix, zejména pokud nejste kódovací profesionál. Je však lepší svěřit tento proces odborníkovi. Pouze za zhruba 150 $ vám postrádá složitá a někdy náročná práce.

Hlavní věc je přesměrovat provoz na nový web se starou doménou a také navrhnout stránky webu a správně exportovat / importovat soubor produktu CSV. Práce s obsahem je také technicky nejkomplikovanější součástí procesu. Zbytek je jednodušší. Wix je pravděpodobně nejlepší volbou pro každého, kdo chce přejít z CMS do pohodlnějšího pracovního prostředí.

Přesuňte svůj web do Wix

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map