Převádí se z Squarespace do Shopify

Přechod z čtvercového prostoru na Shopify


Přechod z webu Squarespace na Shopify je často výsledkem intenzivního růstu sortimentu produktů na webu. Čím populárnější je váš internetový obchod, tím více produktů přidáte do prodejního seznamu. Odpovídajícím způsobem budete potřebovat více prostoru pro správnou organizaci obchodního procesu.

Dalším důvodem je potřeba rozšířené funkce elektronického obchodování. Zde vyniká Shopify. Tvůrce webových stránek je renomovaný vůdce současného výklenku eCommerce, který nemá soupeře.

Jak přepnout z meziprostoru na Shopify (vysvětlil migrační proces):

 1. Přesun webových stránek z Squarespace do Shopify – je to za to?
 2. Squarespace versus Shopify – jaký je rozdíl?
 3. Jak přejít z programu Squarespace na Shopify – The Ultimate Guide
 4. Jak převést vlastní doménové jméno z Squarespace do Shopify
 5. Profesionální čtvercový prostor pro nákup migračních služeb

Při přijímání rozhodnutí o přechodu z programu Squarespace na Shopify existuje mnoho faktorů, které je třeba zvážit, aby migrace byla hladká a efektivní. Kromě převodu obsahu byste se měli starat také o hostování, doménové jméno, udržování aktuálního pořadí vyhledávačů, abyste zabránili ztrátě pozic. Uvidíme, zda bude obtížné nebo ne migrovat z Squarespace do Shopify.

1. Přesun webových stránek z Squarespace do Shopify – je to za to?

Pokud v současné době hledáte možnosti přenosu webových stránek, pak je určitě něco, s čím nejste spokojeni. To také hodně závisí na typu projektu, který provozujete. Pokud máte obyčejný osobní / obchodní web, je v pořádku pokračovat v práci s programem Squarespace, protože se jedná o opravdu skvělého tvůrce webových stránek, který je právem zařazen do seznamu nejdůvěryhodnějších a nejoblíbenějších systémů. Platforma obsahuje mnoho funkcí a nástrojů pro přizpůsobení návrhu, které mohou vašemu projektu poskytnout špičkový vzhled a pokročilý výkon.

Ale co projekty elektronického obchodu? Je funkce Squarespace dostačující k uspokojení rostoucích potřeb vašeho internetového obchodu? Pokud již vlastníte internetový obchod a všimnete si, že se jeho velikost, sortiment produktů nebo objem prodejů zvýšily, dříve nebo později si uvědomíte, že je třeba přejít na specializovanější tvůrce webových stránek..

Objednejte Squarespace k provedení migrace

To je místo, kde bude Shopify nejvhodnějším řešením. Software funguje skvěle, pokud máte v úmyslu vytvořit internetový obchod od nuly nebo propagovat stávající projekty eCommerce, které se přesunuly z jiných platforem, jako je Squarespace. Tato platforma je skvělou volbou pro budování všech typů a druhů online obchodů, bez ohledu na jejich specializaci, sortiment produktů a objem, předpokládané možnosti správy a propagace. Shopify je v současné době nejlepší platformou pro vytváření internetového obchodu a rozhodně stojí za to přejít, pokud chcete rozšířit své podnikání v oblasti elektronického obchodu..

2. Squarespace versus Shopify – jaký je rozdíl?

Squarespace a Shopify jsou nejlepší zástupci Tvůrci webových stránek elektronického obchodu, které lze použít ke spuštění a správě projektů elektronického obchodu. To však neznamená, že systémy jsou si rovny, pokud jde o funkčnost, dostupnost a možnosti přizpůsobení designu.

Program Squarespace byl původně spuštěn za účelem spuštění webů zaměřených na obsah (portfolia, blogy, vstupní stránky nebo obchodní projekty), lze jej však také použít ke správě malých nebo středně velkých internetových obchodů – viz skutečné příklady. Tvůrce webových stránek zaujme svou bohatou sadou funkcí. Je velmi snadné ovládat a používat a zajišťuje intuitivní proces vytváření webových stránek.

Přidat produktové pole

Shopify je složitější systém a to dokonce připomíná CMS z hlediska flexibility a funkčnosti. Trvá čas a úsilí, než si zvyknete na řídicí panel a ovládací panel služby, a pokud jste nováček, je zde hodně co prozkoumat. Platforma si právem zaslouží, aby byla známá jako software eCommerce, protože obsahuje funkce, nástroje a možnosti zaměřené na internetový obchod..

Služba Shopify poskytuje přístup k nesčetným množstvím nástrojů pro přizpůsobení a správu internetového obchodu, funkcí souvisejících s produktem, platebním, daňovým a marketingovým řešením. Systém je natolik nabitý funkcemi, aby vám umožnil začít, spravovat a propagovat střední obchody i velké hypermarkety s tisíci fyzických / digitálních produktů nabízených k prodeji. Také se může pochlubit rozsáhlými integračními možnostmi, což vám umožní vybírat a používat několik widgetů, aplikací, rozšíření a doplňků eCommerce pro zvýšení výkonu a designu vašeho internetového obchodu. Shopify má také bohatou sbírku bezplatných a placených šablon eCommerce, které lze přizpůsobit s ohledem na vaše specifické potřeby a požadavky. Podívejte se na mou sbírku Obchody poháněné obchodem.

Přidat produkt Shopify

Když se zabývá aspektem cen, liší se také platformy. Plány Shopify jsou dražší ve srovnání s plány nabízenými společností Squarespace. Investice však stojí za to, protože nabízejí více funkcí elektronického obchodování potřebných ke spuštění a správě funkčních online obchodů.

Pokud vás zajímá podrobnější srovnání platforem, přečtěte si vyčerpávající a poučný přehled Squarespace vs Shopify srovnání která poskytne odpovědi na všechny otázky týkající se systému, které můžete mít.

Přečtěte si také:
Shopify Review.
Squarespace Recenze.

3. Jak přepnout z čtvercového prostoru na Shopify – The Ultimate Guide

Pokud si přejete migrovat svůj internetový obchod z Squarespace do Shopify, zde je průvodce, který vám s tím může pomoci.

 1. Zaregistrujte se do služby Shopify a prozkoumejte obecná nastavení platformy.
 2. Importujte svá data z internetového obchodu Squarespace do služby Shopify. Existují dva hlavní způsoby, jak jít sem. První možností je použít jednu ze specializovaných aplikací pro migraci obchodu, které jsou speciálně vytvořeny pro tento účel. Ve skutečnosti je jich několik, ale nejoblíbenější a snadno použitelné služby jsou Cart2Cart, Hromadné slevy, recenze produktů atd. Další možností je přenos dat z internetového obchodu ručně exportováním produktů do souborů CSV a jejich importem a seznamy zákazníků na vašem novém webu Shopify..
 3. Ujistěte se, že jsou vaše produkty správně uspořádány. To je zvláště důležité, pokud jste použili aplikaci pro migraci. V případě potřeby přidejte a aktualizujte podrobnosti o produktu (názvy, charakteristiky, obrázky, popisy, meta popisy atd.). Vytvořte sbírku produktů, kterou chcete uspořádat, pokud je to tak nutné.
 4. Pokud si budete přát aby se zabránilo problémům spojeným s vaším seznamem zásob, procházejte a vyberte aplikace inventáře a sledujte zásoby produktu a zkontrolujte, zda vám nedojdou prodávané položky.
 5. Přizpůsobte si svůj web Shopify. Po dokončení nahrávání produktů se zaměřte na přizpůsobení svého internetového obchodu. Nakupujte množství ohromujících vzorů. Musíte pouze vybrat ten z rozsáhlé kolekce témat, zobrazit náhled, nainstalovat a přizpůsobit ho.

To vše se týká přenosu obsahu vašeho internetového obchodu Squarespace do služby Shopify. Celý proces nevyžaduje mnoho úsilí a času, ale musíte být velmi pozorní, abyste dokončili všechny kroky s maximální účinností a přesnou pozorností.

Jakmile dokončíte kroky uvedené v průvodci, můžete přejít do další fáze – převod domény. Proces také zahrnuje několik kroků, které vyžadují pozornost k detailům a povědomí o předmětu.

4. Jak přenést vlastní doménové jméno ze čtvercového prostoru na Shopify

Většina uživatelů se potýká s problémy a více otázkami registrace názvu domény a jejich další migrace z Squarespace do Shopify po přenosu obsahu. Není divu, že oba tvůrci webových stránek jsou velmi komplikovaní, zejména pro nováčky, kteří nikdy své webové stránky nikdy nepřevedli a nemají ani tušení, jaké kroky proces zahrnuje..

Převod vaší domény náměstí do obchodu

Pokud jste si koupili doménové jméno od Squarespace a nemáte v úmyslu jej změnit, zde je rychlý přehled kroků, které byste měli provést, aby byl proces úspěšný. Než budete skutečně pokračovat v procesu přenosu domény, měli byste si být vědomi několika problémů. Začněte tím, že systém umožňuje převod domény na jiného poskytovatele (včetně Shopify) pouze v případě, že doba registrace překročila 60 dnů..

Pokud máte v úmyslu převést bezplatné doménové jméno, bezplatná nabídka se nepřevede na nového poskytovatele doménových jmen. Je na Squarespace účtovat (nebo neúčtovat) poplatky za pokračování doménové služby.

V případě, že máte v úmyslu přenést doménu Squarespace končící na .de, .uk nebo .co.uk, musíte před zahájením procesu nejprve zkontrolovat zvláštní požadavky na migraci a výjimky v odpovídajících průvodcích. Pokud máte k názvu domény připojeno G Suite, budete muset po dokončení procesu upravit své záznamy MX u svého nového poskytovatele názvů domén, abyste zabránili ukončení / přerušení vaší e-mailové služby. Zde je stručný průvodce, jak přesunout vaši doménu Squarespace do služby Shopify:

 1. Přihlásit se přes Squarespace odemknout doménové jméno a získat autorizační kód. Chcete-li to provést, přejděte do domovské nabídky tvůrce webových stránek, přejděte do části Nastavení a poté klikněte na „Domény“..
 2. Vyberte název domény, kterou chcete převést, přejděte trochu dolů a zrušte zaškrtnutí tlačítka „Zamknout doménu“. Poté budete muset zkopírovat přenosový klíč z odpovídající sekce, kterou uvidíte na ovládacím panelu.
 3. Dalším krokem pro vás je získejte svá data DNS z Squarespace. Chcete-li to provést, přejděte na kartu Zóna DNS a proveďte požadované aktualizace.
 4. Upravte nastavení. Pokud máte v úmyslu prodávat fyzické produkty, nastavte si své přepravní údaje, platební a daňové nastavení. Můžete to udělat na hlavním panelu vašeho nového internetového obchodu Shopify. Stejně tak, pokud se chystáte prodávat digitální služby nebo produkty, můžete zde zakázat možnost dopravy.

Pokračujte a otestujte svůj nový internetový obchod, abyste se ujistili, že váš přechod z Squarespace na Shopify byl úspěšný. Celkově vzato proces přenosu domény trvá přibližně 7 dní.

Převod vaší vlastní domény do služby Shopify

Správa internetového obchodu pomocí programu Squarespace neznamená, že pro svůj internetový obchod nemůžete použít jiného poskytovatele doménových jmen. Pokud jste si koupili doménu od poskytovatele třetí strany, budete ji moci přesunout do služby Shopify jedním ze dvou způsobů. První z nich zahrnuje přímý přenos názvu domény, zatímco druhá možnost znamená připojení názvu domény k Shopify. Chcete-li zvolit nejlepší možnost, je rozumné je podrobně přezkoumat.

Když přijmete rozhodnutí o převodu doménového jména na Shopify, měli byste si uvědomit, že jeho další správou bude automaticky pověřen software eCommerce. Jinými slovy, budete muset upravit nastavení názvu vaší domény, dokončit všechny platby a prodloužit je přímo na panelu Shopify admin.

Musíte se také ujistit, že doba registrace vaší domény překročila 60 dnů – v opačném případě nebude přenos možný. Také byste měli zkontrolovat, zda máte přístup k účtu doménového jména uděleného původním poskytovatelem. Nakonec byste měli vědět, že Shopify neposkytuje e-mailové účty jako součást svých doménových služeb, ale nabízí neomezené účty pro přesměrování e-mailů, které si můžete vybrat pro svou doménu..

Zkontrolovali jste všechny výše uvedené problémy? Poté postupujte podle kroků, které musíte provést, aby byl proces přenosu domény úspěšný:

 1. Zkontrolujte zásady převodu uvedeno poskytovatelem názvu vaší domény. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je vyhledat tyto informace v centru nápovědy služby, se kterou pracujete;
 2. Připravte si doménové jméno pro další přenos. Za tímto účelem se přihlaste k účtu doménového jména zaregistrovanému u třetí strany a potvrďte, že e-mail s ním spojený je aktivní. To je důležité, protože během procesu přenosu domény obdržíte několik e-mailů a budete muset na ně odpovědět nebo potvrdit odkazy, které obsahují;
 3. Získejte autorizační kód od poskytovatele doménových jmen. Pokud máte s procesem problémy, obraťte se na svého poskytovatele domény třetí strany a požádejte jej o pomoc;
 4. Otevřete administrační panel Shopify, klikněte na sekci „Online obchody“ a poté na kartu „Domény“;
 5. Klikněte na tlačítko „Připojit existující doménu“ a poté na tlačítko „Přenos ve vaší doméně“ (pokud se jedná o první doménu, kterou chcete připojit k vašemu obchodu Shopify);
 6. Klikněte na tlačítko „Přenést doménu“ poté zadejte doménu, kterou chcete přesunout do nového účtu. Hned poté klikněte na „Další“ a poté aktivujte tlačítko „Ověřit doménu“. Pokud jste udělali vše správně, vaše doménové jméno bude brzy připraveno k přenosu. V takovém případě budete informováni o jeho připravenosti získáním odpovídající zprávy. Proces dokončete kliknutím na tlačítko „Další“. Pokud dostanete další zprávu (například „Doména uzamčena“), musíte zkontrolovat nastavení, která jste provedli v počáteční fázi přípravy.
 7. Pokud je vše připraveno a vaše doména je připravena k přenosu, můžete získat autorizační kód a poté jej zadat do nového účtu a dokončit migraci doménových jmen.

Jakmile schválíte migraci názvu vaší domény, dokončení procesu bude trvat přibližně 20 dní. Nakonec obdržíte zprávu od Shopify, která potvrdí dokončení migračního procesu.

Propojení vlastního doménového jména k nákupu

Druhou možností, kterou můžete použít k převodu vlastního názvu domény na Shopify, je připojení k účtu a jeho nasměrování do nového internetového obchodu Shopify. To znamená, že návštěvníci vašeho webu budou při zadávání vlastní adresy URL přesměrováni do vašeho internetového obchodu a budete také moci pomocí poskytovatele názvu domény provádět platby, spravovat a obnovit doménu atd..

Mějte na paměti, že registrátor doménových jmen může poskytnout další pokyny, jak propojit existující s Shopify. V případě, že poskytovatel negeneruje žádné pokyny, můžete postupovat podle standardních pokynů služby Shopify, jak proces dokončit:

 1. Přidejte svou vlastní doménu do svého obchodu Shopify identifikovat sebe jako vlastníka domény.
 2. Reach Shopify admin panel a poté přejděte na kartu „Online obchod“ a poté do sekce „Domény“;
 3. Klikněte na tlačítko „Připojit existující doménu“ a zadejte název domény, kterou chcete připojit. Hned poté klikněte na tlačítko „Další“ a pokračujte dalším krokem.
 4. Nastavte existující doménu tak, aby směřovala na Shopify. Pokud byla doména zakoupena od poskytovatele třetí strany, budete muset upravit standardní nastavení DNS. Abych byl přesný, váš záznam A by měl povinně ukazovat na IP adresu systému, tj. 23.227.38.65. Váš www CNAME by pak měl ukazovat na shop.myshopify.com. Nezapomeňte, že pokud se rozhodnete tato nastavení upravit, mohou ovlivnit další procesy.
 5. Uložte všechna nastavení provedeno a ověří skutečnost připojení názvu domény. To by mělo být provedeno aktivací odkazu v potvrzovacím e-mailu.

Pokud se vám podaří správně dokončit všechny kroky procesu migrace názvů domén, bude přenesen do 48 hodin.

5. Profesionální čtvercový prostor pro nákup migračních služeb

Když začnete přemýšlet o migraci webových stránek ve službě Squarespace, nemyslíte na nejúčinnější způsob, jak toho dosáhnout. Obtěžujete se o prvky, které je třeba převést, o rychlosti a účinnosti migračního procesu a také o úspěšném dokončení úkolu..

Když se však přiblížíte k samotnému procesu, začnete uvažovat o různých alternativách migrace. Zde můžete čelit problémům.

Ve skutečnosti existují dva hlavní způsoby, jak přejít z webu Squarespace na Shopify. První z nich zahrnuje použití konkrétních programů nebo nástrojů, jejichž výběr je na současném trhu poměrně rozsáhlý. To však není nejlepší řešení, protože tyto nástroje nejsou zcela spolehlivé. Během procesu přenosu webových stránek často dělají chyby, které mohou mít další negativní dopad na jeho výkon. Navíc jsou tyto programy placeny. To znamená, že můžete jen ztratit peníze, abyste dosáhli výsledku, se kterým nebudete spokojeni.

Aby se těmto problémům zabránilo, má smysl najmout profesionály Cart2Cart, které jsou nejlepší v tomto výklenku a budou se pečlivě starat o každou fázi procesu přenosu vašich webových stránek. Zná specifické parametry každého tvůrce webových stránek, a proto mohou potenciálním problémům předem zabránit.

Náměstí do obchodu

Další možností je najmout webového vývojáře nebo jednat přímo s nezávislými mistry Shopify, kteří nabízejí své profesionální služby migrace webových stránek na adrese https://experts.shopify.com/. Profesionálové Shopify vám zařídí všechny kroky procesu migrace webových stránek, čímž eliminují potřebu obtěžovat nuance procesu přenosu sami. Vaším úkolem bude řídit proces a kontrolovat výsledek. Kromě toho budete moci zůstat v kontaktu s odborníky a projednat všechny nuance a podrobnosti procesu migrace včas, abyste se vyhnuli možným nedorozuměním poté.

Nakupujte

Je na vás, abyste specifikovali všechny požadavky, nuance a náklady na proces migrace webových stránek při najímání specialisty k zajištění nejlepšího výsledku. Přejete si vyzkoušet své úsilí o převedení webové stránky z Squarespace do Shopify na vlastní pěst? Poté prozkoumejte průvodce krok za krokem a zjistěte, co lze očekávat od procesu migrace.

Sečteno a podtrženo

Shopify je mnohem plně vybavená a výkonná platforma elektronického obchodování ve srovnání s programem Squarespace. Bude to skvělé pro uživatele, kteří původně vytvořili internetový obchod s programem Squarespace, ale poté se rozhodli růst nebo propagovat své podnikání a přivést ho na zcela novou úroveň..

Proces migrace se může ukázat jako výzva pro uživatele, kteří nejsou obeznámeni s nuancemi postupu, ale očekávají, že budou mít vysoký výsledek. Důsledné dokončení akcí popsaných v našem průvodci v kombinaci s přesností a přesnou pozorností k detailům umožňuje zvládnout úkol i pro nováčky. Můžete to udělat sami, bez jakékoli další pomoci, pouze za pár dní.

Zároveň je možné najmout profesionální odborníky nebo použít specializovaný program migrace webových stránek, jako je Cart2Cart, který celý proces zvládne v automatizovaném režimu. To zahrnuje jak přenos obsahu, tak doménového jména, což jsou nejsložitější, ale nutné kroky postupu migrace z internetového obchodu. Ať už si vyberete jakoukoli možnost, každá z nich přijde se svými zásluhami a nedostatky. Udělejte si čas na zvážení všech nuancí, abyste se rozhodli pro řešení, které bude pro vás a váš projekt nejlepší.

Objednejte převod webových stránek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map