Převádí se z Wix na Shopify

Přechod z Wix na Shopify


Wix a Shopify jsou dva světově oblíbení tvůrci webových stránek, z nichž každý je hodný a nejznámější zástupce své niky. Zatímco Shopify je důvěryhodný software eCommerce který funguje skvěle pro vývoj malých až velkých plně funkčních internetových obchodů, Wix je webový tvůrce typu all-in-one, jehož specializace se zaměřuje na vytváření všech typů projektů. Webové obchody nejsou výjimkou.

Pokud jde o vytvoření Internetové obchody založené na Wixu, je však třeba mít na paměti jednu věc. Přes širokou škálu funkcí a nástrojů, které systém nabízí, není to nejlepší volba pro vytváření velkých projektů elektronického obchodu. Důvodem je omezení funkčnosti systému.

Pokud tedy již vlastníte internetový obchod vytvořený se společností Wix a najednou si začnete všimnout, že váš sortiment roste (nebo to jen plánujete zvýšit), možná si uvědomíte, že potřebujete funkčnější a prostornější web. To znamená, že je nejvyšší čas přenést váš web Wix do služby Shopify. Tvůrce eCommerce opravdu vyniká při tvorbě internetového obchodu a nebudete litovat rozhodnutí, pokud chcete dosáhnout pozoruhodného výsledku v dlouhodobém horizontu.

Jak přenést web z Wix na Shopify – The Ultimate Guide:

 1. Přesun webových stránek z Wix na Shopify – je to za to?
 2. Wix versus Shopify – jaký je rozdíl?
 3. Jak migrovat z Wix na Shopify – Podrobný průvodce
 4. Jak převést vlastní doménové jméno z Wix na Shopify
 5. Profesionální Wix k nákupu migračních služeb

Při přijímání rozhodnutí o přechodu z Wix na Shopify byste měli vzít v úvahu několik faktorů, aby byl přechod efektivní, bezproblémový a bezproblémový. Hlavním úkolem je převést doménové jméno, hosting a obsah vaší webové stránky, aniž by došlo ke ztrátě aktuálních pozic vyhledávače. Podívejme se nyní, co je potřeba přejít z Wix na Shopify.

1. Přesun webových stránek z Wix na Shopify – je to za to?

Pokud v současné době hledáte odpověď na tuto otázku, určitě jste se rozhodli přejít z Wix na Shopify. Toto je rozumné řešení, pokud máte v úmyslu propagovat své podnikání na webu a expandovat na nové trhy. Ve skutečnosti můžete mít různé důvody k přechodu z jedné platformy na druhou, s výjimkou touhy po růstu vašeho podnikání.

 • Jak se vaše společnost vyvíjí, budete dříve nebo později čelit potřebě zvýšit zásoby produktu nebo množství provozu.
 • Zvýší se také váš příjem, což nakonec povede k nutnosti spravovat internetový obchod na výkonnější specializované platformě.
 • Nakonec se můžete jen setkat s problémy, které se vám na Wixu nelíbí – k tomu také dochází, zatímco stále zkoumáte funkčnost systému.

Ať už je důvod migrace z Wix do Shopify jakýkoli, rozhodnutí toho nebudete litovat. Skutečnost, že Shopify je světově uznávaný eCommerce software, už mluví sama za sebe. Přestože Wix byl vždy a nyní zůstává nejlepším tvůrcem webových stránek typu all-in-one na světě, který nemá žádné konkurenční podniky, Shopify je bezpochyby nejlepším řešením, pokud jde o výklenek elektronického obchodu..

Udělejte Wix pro Shopify Transfer

Při porovnání dvou platforem si můžete všimnout, že oba systémy mají fantastický a aktuální vzhled. Odborníci se však shodují na tom, že Shopify je čistě eCommerce řešení, které bylo původně zahájeno pro obchodní operace. Vyniká tak množstvím profesionálních nástrojů a funkcí elektronického obchodování. Spolu s tím je software jednoduchý a uživatelsky přívětivý a umožňuje vytvářet responzivní webové stránky bez nutnosti kódování.

Při spuštění internetového obchodu se službou Shopify budete moci využít širší škálu prodejních možností. Patří mezi ně sociální mediální kanály, integrace se světově známými tržišti, přímá spolupráce s kupujícími a obchodními partnery atd. Pokud tedy opravdu cítíte, že váš online obchod potřebuje aktualizaci, přechod na Shopify bude rozumným řešením.

2. Wix versus Shopify – jaký je rozdíl?

Wix a Nakupujte jsou vůdci svých výklenků. Oba jsou skvělé, pokud jde o snadnost použití, funkčnost a možnosti přizpůsobení designu, i když mají odlišné cíle a aplikace.

Navrženo speciálně pro účely eCommerce, Shopify oplývá specifickými vlastnostmi, které nelze nalézt u jeho konkurentů. Software poskytuje přístup k internetu úžasná rozmanitost přizpůsobení designu, marketingové a propagační nástroje.

Zároveň se může zdát docela komplikované řešení pro technicky zdatné uživatele. V tomto ohledu je lepší volba Wix. Tvůrce webových stránek byl speciálně vytvořen s ohledem na potřeby a dovednosti začátečníků. Platforma je intuitivní, logicky strukturovaná a pro všechny docela jednoduchá. Pro práci s platformou není nutné mít programovací dovednosti ani se starat o technické nuance. Celý proces spouštění webových stránek se systémem trvá jen několik hodin.

Když už mluvíme o aspektu funkčnosti, Shopify se může pochlubit úžasnou sadou funkcí a nástrojů elektronického obchodování. V tomto ohledu Wix poněkud zaostává, ale je to kvůli počáteční specializaci systému a ne kvůli jeho špatné sadě funkcí.

Shopify přichází s úžasným balíčkem marketingu, propagace, přizpůsobení designu a možností správy obsahu. Poskytuje úžasnou sadu nástrojů Commerce hned po vybalení a sadu nástrojů pro sledování statistik a analytických nástrojů, speciálních nabídek a věrnostních programů a mnoho dalších výhod.

Usnadněte elektronický obchod

Systém také vyniká z davu díky integrovanému systému prodeje, rozmanitosti platebních možností, hojnosti rozšíření třetích stran atd. Jeho kolekce šablon eCommerce je také na špičkové úrovni.

Wix eCommerce funkce nejsou tak rozsáhlé, ale stále fungují dobře pro vývoj malých a středních internetových obchodů. Tvůrce webových stránek se může pochlubit sadou citlivých témat a můžete zde také procházet kategorii internetového obchodu. Podporuje desítky platebních možností, integrace eCommerce, možnosti slev, widgety App Market a spoustu dalších specializovaných výhod.

Elektronický obchod Wix

Když se systém zabývá aspektem cenové politiky, liší se také v počtu plánů a jejich nákladech. Zatímco plány Shopify jsou dražší a zaměřují se na eCommerce, předplatné Wix spadá do dvou typů – plány pro standardní webové stránky a plány pro eCommerce / obchodní projekty. Jejich funkce jsou univerzální, zatímco náklady jsou více než dostupné.

Obě služby umožňují spuštění a správu internetových obchodů, ale Shopify se ukazuje jako lepší řešení díky svému silnému zaměření na eCommerce a různé specializované funkce.

3. Jak migrovat z Wix na Shopify – Podrobný průvodce

Proces přechodu z Wix na Shopify zahrnuje několik nutných kroků. Obecně se budete muset postarat o přenos z webu (včetně dostupného obsahu) a převod názvu domény.

Rovněž budete muset upravit nastavení webových stránek a SEO parametry, aby se zajistilo, že projekt neztratí své pozice ve výsledcích vyhledávače. Podívejte se na podrobného průvodce, jak přesunout svůj obchod založený na Wixu z Wix na Shopify.

 1. Zaregistrujte se u Shopify nejprve zjistěte, co platforma nabízí, a pokud jste s ní připraveni pracovat.
 2. Importujte data svého internetového obchodu Wix do služby Shopify. Můžete použít jeden z výše uvedených nástrojů, ale neočekávejte, že využijete nejlepší výsledek. Manuální přenos všech dat samozřejmě vyžaduje více času, ale je to jediný bezpečný způsob, jak vše správně vyrobit. Za tímto účelem přejděte na řídicí panel Wix a exportujte produkty svého internetového obchodu do souborů CSV. Poté přejděte do příslušné sekce Shopify a importujte je. Stejný postup opakujte se seznamy zákazníků.
 3. Zkontrolujte, jak byly vaše výrobky exportovány a zda se správně zobrazují v obchodě Shopify. Služba Shopify umožňuje podrobnější popisy produktů. Udělejte si čas na vyplnění všech polí (názvy produktů, názvy, vlastnosti, obrázky, popisy, meta popisy) a aktualizujte ty, které chybí. V případě potřeby vytvořte kolekce produktů. Má smysl vybírat speciální aplikace inventáře, které systém nabízí ke sledování a kontrole dostupnosti produktu a ke kontrole sortimentu dostupného na skladě. To je zvláště důležité, pokud vlastníte velký internetový obchod.
 4. Přizpůsobte si nový web Shopify. Jakmile dokončíte nahrávání a správu produktů, je nejvyšší čas přejít k přizpůsobení internetového obchodu. Shopify vyniká ve vysoce kvalitních šablonách vhodných pro různé výklenky elektronického obchodování. Vyberte ten, který nejlépe vyhovuje vašemu odvětví, nainstalujte ho a využijte více nástrojů pro přizpůsobení designu, aby motivu poskytl požadovaný vzhled.

Jde jen o přenos obsahu vašich webových stránek z Wix do Shopify. Jakmile dokončíte výše uvedené kroky, můžete přejít k migraci názvu domény. To je další zásadní proces, na který byste neměli zapomenout.

4. Jak převést vlastní doménové jméno z Wix na Shopify

Pokud jde o přenos názvů domén, většina uživatelů (zejména těch, kteří tento proces nikdy nezařídili samostatně) narazí na více problémů a má mnoho otázek..

Aby byl tento proces pohodlný a jednoduchý pro každého uživatele, poskytli jsme podrobný přehled nejpopulárnějších řešení pro převod názvů domén. Podívejte se na ně hned teď.

Převod vašeho doménového jména Wix do obchodu

Pokud jste si zakoupili název domény od společnosti Wix a hodláte jej úplně přesunout do služby Shopify, zde jsou podrobné pokyny, jak to provést bez ztráty hodnocení vyhledávače:

 1. Přihlaste se pomocí Wix a dosáhnout „Moje domény“.
 2. Vyberte požadovanou doménu máte v úmyslu se pohybovat (je to povinné, pokud vlastníte několik domén), klikněte na „Pokročilý“A poté„Převeďte z Wix“Karty.
 3. Vyberte kód EPP poslat na váš e-mail. Mějte na paměti, že podle pravidel ICANN nebudete moci převést svou doménu z Wixu, pokud to bylo méně než 60 dní od zakoupení. Totéž platí pro situace, kdy změníte informace o registraci domény.
 4. Pokud je vše v pořádku, zadejte cestu přenosu domény Shopify. Proces migrace bude automaticky dokončen do 7 dnů od odeslání poptávky.
 5. Aktualizujte nastavení. Pokud máte v úmyslu prodávat fyzické produkty ve svém internetovém obchodě Shopify, musíte upravit potřebná nastavení dříve. Jedná se většinou o platební, přepravní a daňové možnosti. Tato nastavení lze upravit na ovládacím panelu Shopify. Pokud máte v úmyslu prodávat pouze digitální produkty / služby, můžete zde také zakázat funkci zasílání.

Připojení doménového jména Wix k nákupu bez převodu

Pokud se chystáte připojit své doménové jméno k Shopify, ale z nějakého důvodu si jej nepřejete převést (chcete-li například systém otestovat), existuje možnost připojení domény bez její úplné migrace. To lze provést odkazem na záznamy DNS vašeho webu Wix. Níže jsou uvedeny kroky, které je třeba dokončit, aby byl proces úspěšný:

 1. Před zahájením postupu připojení získejte příslušné informace o DNS z části pro kontrolu domény na ovládacím panelu Wix.
 2. Informujte centrum podpory / hostitele Shopify že na ně budete směřovat doménové jméno, aniž byste měnili jmenné servery. To je důležité, protože to nebudete moci udělat pomocí svého účtu Wix. Pokud budete stále muset změnit jmenné servery, budete se muset vrátit zpět k nastavení vaší domény a přenést je z Wix, abyste jej dále připojili k Shopify.
 3. Jakmile vyřešíte problémy s nastavením, přejděte na „Moje domény”Ve vašem účtu Wix, vyberte příslušnou doménu (pokud jich máte několik) a klikněte na „Pokročilý“.
 4. Poté upravte nastavení DNS a odstranit / aktualizovat své záznamy CNAME. Poté smažte / aktualizujte své záznamy A.
 5. Uložte aktualizované záznamy DNS a zkontrolujte způsob připojení vaší domény Wix k systému Shopify.

Převod vaší vlastní domény do služby Shopify

Pokud jste vytvořili internetový obchod s Wix, použijte vlastní název domény (koupil mimo Wix), můžete ji také úplně přenést do služby Shopify. Ve skutečnosti můžete svou doménu přesunout jedním ze dvou způsobů – buď převodem do služby Shopify, nebo připojením k vašemu novému účtu. Nejprve si přečtěte možnost přenosu.

Pokud se rozhodnete převést doménové jméno, jeho další správa se automaticky přesune na Shopify. To znamená, že budete muset upravit nastavení domény, provést platby a obnovit je přímo v administračním panelu systému. Chcete-li provést převod, musíte se ujistit, že váš aktivní registrační termín domény přesahuje 60 dní a máte přístup k účtu nabízenému původním poskytovatelem domény. Zde je seznam kroků potřebných k přenosu osobní domény do služby Shopify:

 1. Zkontrolujte zásady převodu nabízené vaším poskytovatelem doménových jmen. Tyto informace jsou obvykle k dispozici v centru nápovědy platformy. Než zahájíte proces přenosu, přečtěte si jej pozorně.
 2. Přihlaste se k účtu poskytovatele, potvrďte, že k e-mailu je přidružen, je aktivní, protože během procesu přenosu obdržíte ověřovací zprávy.
 3. Odemkněte název domény chcete se přesunout v sekci nastavení.
 4. Získejte autorizační kód budete používat k přenosu domény.
 5. Přejděte na administrátorský panel Shopify, klikněte na „Internetové obchody“A poté„Domény“.
 6. Klikněte na „Připojte existující doménu a poté klikněte na „Převod ve vaší doméně” knoflík (pokud se jedná o první doménu, kterou se pokusíte přenést).
 7. Klikněte na „Převod domény” knoflík, zadejte doménu, kterou chcete přesunout, klikněte na „další“A poté klikněte na„Ověřte doménu” knoflík. Pokud jste vše udělali správně a název domény bude připraven k přenosu, zobrazí se „Doména odemčena“. Klikněte na „další”Pro dokončení postupu. Pokud systém vygeneruje „Doména zamčena“Zkontrolujte nastavení, která jste provedli během přípravné fáze.
 8. Zkontrolujte e-mail a ověřte převod, zadejte EPP (oprávnění) kód nabízený poskytovatelem názvu vaší domény. Klikněte na „další” a “Bu a převod”Tlačítka. Poté zkontrolujte e-mail a znovu potvrďte přenos.

Jakmile dokončíte všechny kroky, dokončení přenosu bude trvat přibližně 20 dní. Po dokončení úlohy vám Shopify pošle potvrzovací zprávu.

Propojení vlastního doménového jména k nákupu

Další možností je připojení vlastního názvu domény k Shopify bez převodu. To znamená, že budete stále moci spravovat vlastní nastavení názvu domény, obnovit jej a v případě potřeby provést platby. Zde jsou pokyny pro připojení k doméně, které budete muset vyplnit:

 1. Přidejte svou doménu do obchodu Shopify. Chcete-li to provést, přejděte na administrátorský panel Shopify a přejděte na „Internetový obchod“A poté„Domény“. Klikněte na „Připojte existující doménu” knoflík. Poté klikněte nadalší“A spusťte nastavení.
 2. V případě, že jste si zakoupili název domény od poskytovatele třetí strany, musíte upravit některá nastavení DNS, včetně záznamu A, který by měl být označen na IP adresu Shopify, ale tento krok může mít vliv na další parametry a nastavení, například předávání e-mailů, například.
 3. Chcete-li upravit nastavení, přihlaste se k účtu zaregistrovanému u předchozího poskytovatele domény. Najděte sekci nastavení DNS a hledejte oblast správy domén a konfigurace DNS.
 4. Upravte záznam A přejděte na požadovanou IP adresu Shopify (23,227,38,65) a uložte změny.
 5. Vyhledejte záznam CNAME v nastavení DNS a změňte www. Záznam CNAME takovým způsobem, že by ukazoval na shop.myshopify.com. Postupujte podle pokynů generovaných systémem. Uložte záznam CNAME a ověřte připojení názvu domény aktivací potvrzovacího e-mailu zaslaného službou Shopify. Celkově to může trvat až 48 hodin, než bude dokončen postup připojení.

Jste hotovi se všemi kroky? Pak můžete vyzkoušet svůj nový web Shopify a zkontrolovat, zda jsou všechny prvky na jejich místě a zda funguje dobře. Pokud je vše v pořádku, můžete považovat svůj Wix za migraci Shopify za úspěšný a začít rozvíjet své internetové podnikání!

5. Profesionální Wix k nákupu migračních služeb

Přechod z Wix na Shopify je docela reálný a můžete si s tímto úkolem úspěšně poradit sami, pokud víte o základních krocích a zvláštních nuancích spojených s každou platformou. Existuje několik služeb, které nabízejí přenos webových stránek. Je samozřejmé, že takové možnosti se na první pohled zdají být pohodlnější, protože se nemusíte starat o proces a jen čekat na výsledek. Jakmile začnete s kontrolou výsledku, můžete si všimnout mnoha chyb, které mohou ohrozit bezpečnost a funkčnost vašeho webu.

Navíc nástroje pro migraci webových stránek často nejsou levné a nemá smysl platit za služby, které z dlouhodobého hlediska nemusí být užitečné a mohou způsobit problémy, které vášmu novému projektu zraní. Nejedná se tedy o nejlepší způsob, jak přepnout web z jedné platformy na druhou. Něco nemusí jít tak, jak očekáváte, a bude to jen ztráta času a peněz.

Místo toho má smysl svěřit tento úkol odborníkům. Zde si můžete vybrat mezi dvěma rozumnými možnostmi.

První z nich je pomocí nástrojů, které nabízí Cart2Cart, což umožňuje automatizovanou migraci systému Wix. Platforma převede každý prvek obsahu vašich webových stránek ručně, s přihlédnutím ke všem nuancím a vašim zvláštním požadavkům. Za konečný výsledek však budete zodpovědní vy.

Cart2Cart

Druhou možností je kontaktovat nezávislého guru Shopify, který nabízí své služby na adrese https://experts.shopify.com/. To eliminuje potřebu samostatně se postarat o všechny kroky procesu přenosu webových stránek, protože systémoví odborníci za vás zařídí všechny sepy. Musíte jen objednat službu a zkontrolovat výsledek. A je to.

Nakupujte odborníky

Zároveň musíte být připraveni diskutovat o všech podrobnostech objednávky, aspektech stanovení cen, termínech, požadavcích na migraci, parametrech vašeho internetového obchodu a dalších problémech, které musíte mít podrobně, abyste se později potýkali s problémy..

Sečteno a podtrženo

Pokud jde o budování velkého plně funkčního internetového obchodu se stovkami produktů a více funkcí, je nutné zvolit platformu naloženou funkcí. Wix a Shopify jsou dva světově známé systémy a s jakýmkoli z nich můžete skutečně spustit internetový obchod. Vše závisí na vašich potřebách a požadavcích na elektronický obchod.

Pokud však již vlastníte obchod na bázi Wix a chcete jeho funkčnost přenést na zcela novou úroveň, bude přechod na Shopify rozumným řešením, které se nakonec vyplatí. Není to proto, že by Wix byl špatný, pokud jde o možnosti elektronického obchodování. Je to proto, že Shopify je specializovaný eCommerce software, který byl původně zaměřen na vývoj velkých online hypermarketů.

Proces ručního přepínání z Wix na Shopify vyžaduje čas a úsilí, ale určitě to stojí za to, pokud doufáte, že využijete hodný výsledek. S přenosem domény a obsahu a úpravou nastavení je spojeno několik potíží. Chcete-li úkol zjednodušit, věnujte pozornost krokům a radám uvedeným v výše uvedeném průvodci a dbejte na konzistentnost každé fáze. Zvláštní pozornost by měla být věnována přenosu doménových jmen, kde vše závisí na poskytovateli hostingu, se kterým se vypořádáte.

Pokud se nechcete starat o manuální migraci Wix na Shopify, má smysl použít speciální služby nebo najmout nezávislého pracovníka to udělá práci za vás. Patří sem buď online služby, které poskytují automatickou migraci webových stránek, nebo pomoc odborníků Shopify, kteří budou všechny kroky řešit nezávisle. Každá z těchto možností má své klady a zápory. Vezměte tedy na vědomí všechny tyto nuance a přijměte skutečně nezaujaté rozhodnutí. Toto je jistý způsob, jak zajistit, aby byl váš Wix úspěšný při migraci.

Objednejte převod webových stránek

Wix k Shopify Migration FAQ

Otázka: Je Wix dobrý pro eCommerce?

Odpovědět: Wix má výkonný eCommerce engine, který nabízí několik nástrojů pro přizpůsobení designu, funkce internetového obchodu, citlivé průmyslové šablony, nastavení plateb a zasílání. To umožňuje vytvářet kvalitní webové obchody se systémem. Nezapomeňte však, že Wix je skvělý, pouze pokud jde o zahájení malých nebo středně velkých projektů elektronického obchodu. Pokud potřebujete hypermarket s tisíci produkty nabízenými k prodeji a pokročilými funkcemi, pak má smysl přejít na specializovaný specializovaný systém, jako je Shopify.

Otázka: Umožňuje Wix dropshipping?

Odpovědět: Ano, Wix Stores se nyní může spojit s nejpopulárnějšími dropshippingovými službami. Mezi ně patří Modalyst, Printful a Printify. Integrace s těmito platformami umožňuje organizovat a spravovat dropshipping podnikání na základě vašich požadavků a osobních kritérií.

Otázka: Je Wix kompatibilní s Shopify?

Odpovědět: Částečně ano. Můžete importovat produkty z Wix do Shopify například kompilací souborů CSV s popisy. Pokud však chcete importovat celý design a strukturu svého webu Wix do služby Shopify, nebudete to moci kvůli omezením funkčnosti.

Otázka: Můžete převést Wix do Shopify?

Odpovědět: Je možné převést váš internetový obchod z Wix do Shopify. Celý proces bude zahrnovat přenos obsahu a názvu domény s další úpravou přizpůsobení designu a nastavení funkcí. Tento proces můžete zvládnout ručně nebo pomocí profesionálních služeb.

Otázka: Je Shopify lepší než Wix?

Odpovědět: Je nepřesné dávat Shopify převahu nad Wix, protože obě platformy jsou renomovanými zástupci odvětví webdesignu. Liší se pouze svým zaměřením na nika. Wix je all-in-one webový tvůrce, který umožňuje vytváření online obchodů. Shopify je zase plně vybavený software eCommerce s výkonným nastavením internetového obchodu, který je nutný ke spuštění a správě všech typů online obchodů, včetně hypermarketů..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map