Převod z čtvercového prostoru do WordPress

Přechod z čtvercového prostoru na WordPress


Důvody přechodu z programu Squarespace na WordPress mohou být četné. Možná budete mít v úmyslu zvýšit funkčnost svých webových stránek na vyšší úroveň nebo stanovit nové cíle, jejichž realizace může být problém s vaším současným webem Squarespace..

Měli byste si uvědomit, že migrace z Squarespace do CMS WordPress bude vyžadovat čas, úsilí a dovednosti. Kromě složitých technických nuancí se musíte ujistit, že provoz předáváte správně na nový hosting se starou doménou webových stránek. Je také důležité starat se o obsah, který by se měl dobře zobrazovat na nové platformě.

Totéž platí o zachování hodnocení vyhledávače na vašem webu, protože nechcete ztratit pozice na webu, které jste získali. Pokud se vás všechny tyto problémy týkají, podívejte se na následující příručku a rozhodněte se, zda jste připraveni se zapojit do procesu migrace..

Jak přepnout z programu Squarespace na WordPress (Vysvětlení migračního procesu):

 1. Přesun webových stránek z Squarespace do WordPress – stojí to za to?
 2. Squarespace versus WordPress – Jaký je rozdíl?
 3. Jak přejít z programu Squarespace na WordPress – The Ultimate Guide
 4. Jak převést vlastní doménové jméno z Squarespace na WordPress
 5. Profesionální čtvercový prostor pro migrační služby WordPress

Existuje několik zásadních problémů, které je třeba zvážit, aby byl proces přenosu rychlý, hladký a bezproblémový. Musíte se postarat o správný výběr hostingu, převod názvu domény a migraci obsahu, abyste zajistili správný a následný růst pozic vyhledávače webových stránek..

Proces přepnutí do čtverce na WordPress tedy zahrnuje několik nutných kroků a důležitých nuancí, které mohou mít vážný dopad na výsledek. Je nejvyšší čas je okamžitě prodiskutovat.

1. Přesun webových stránek z Squarespace do WordPress – je to za to?

Taková široká škála platforem pro webový design může být matoucí pro ty uživatele, kteří ještě nikdy neměli zkušenosti s tvorbou webových stránek. Není divu, že mnozí z nich si často vybírají důvěryhodné služby a zahájí s nimi své projekty, aby si dále uvědomili, že tyto systémy mají omezení nebo již déle nesplňují jejich rostoucí aspirace na webový design. To je, když se rozhodnou hledat funkčnější a flexibilnější platformu, jako je WordPress.

Objednejte čtvercový prostor na migraci WordPress

Abych byl přesný, může existovat několik důvodů, proč přejít z funkce Squarespace na WordPress. Tady jdou:

 • Omezená funkce čtvercového prostoru to vám zabrání získat maximum z výkonu vašeho projektu;
 • Potřeba hledat platformu s více funkcemi to by přispělo k lepšímu rozvoji a propagaci vašeho projektu;
 • Náměstí může přijít s funkcemi nebo možnostmi, které možná už vás z nějakého důvodu už neuspokojí – můžete to zjistit při průzkumu nebo testování platformy. To nakonec vyvolá touhu přenést vaše webové stránky do jiného systému.

Squarespace je hodný tvůrce webových stránek, který lze použít ke spuštění a správě velkého množství projektů pro osobní a obchodní použití. Rozhodnutí přejít na WordPress neznamená, že s tím něco není v pořádku. Znamená to jen, že hledáte jinou platformu, jejíž funkční možnosti a možnosti přizpůsobení designu vám vyhoví lépe.

2. Squarespace versus WordPress – jaký je rozdíl?

Squarespace a WordPress jsou dvě zcela odlišné platformy, které se projevují hlavně prostřednictvím webového přístupu. Zatímco Squarespace je webový tvůrce, jehož sada funkcí se stále podobá CMS, WordPress je světově uznávaný systém pro správu obsahu která je plná možností integrace a nástrojů pro přizpůsobení návrhu. Oba systémy však stojí za pozornost uživatelů a oba mají co nabídnout své cílové skupině. Srovnání těchto platforem je tedy užitečné pro převládající množství webových designérů.

Jako tvůrce webových stránek je Squarespace o něco jednodušší než WordPress (open-source CMS). Potvrzuje to také skutečnost, že program Squarespace zpočátku cílí na koncového uživatele, zatímco WordPress je zaměřen na potřeby a požadavky těch vývojářů webu, jejichž znalosti a dovednosti v oblasti kódování jsou na důstojné úrovni..

Editor čtverců

Pokud jde o flexibilitu a sadu funkcí, oba systémy jsou skvělé ve svých vlastních výklencích. Squarespace má rozsáhlou knihovnu vysoce citlivých a přizpůsobitelných šablon, integrovaných blogů a eCommerce motorů, hojnosti nástrojů pro vývoj a správu designu, hotových integrovatelných widgetů a hostingu zahrnutých do nákladů vybraných plánů.

WordPress také vyniká v možnostech integrace a vývoje designu. Platforma poskytuje přístup ke stovkám bezplatných a placených doplňků / doplňků, integrovaných témat a témat třetích stran, které můžete upravovat a vytvářet tak jedinečný návrh projektu téměř od nuly. Současně WordPress ve výchozím nastavení nezahrnuje hostování a název domény. To vyvolává potřebu vybrat a zakoupit hosting a doménu sami. Na druhé straně vám tento přístup dává plnou kontrolu nad vaším webem a jeho výkonem.

Vizuální editor WordPress

Výběr šablon je také univerzální v obou systémech. Jediným rozdílem je, že Squarespace má integrovanou sbírku responzivních návrhů, zatímco WordPress umožňuje výběr ze stovek bezplatných a placených šablon, z nichž většina je vyvinuta webovými designéry třetích stran. Témata WordPress také vyžadují instalaci před podrobným přizpůsobením.

Mluvíme-li o cenovém aspektu, Squarespace a WordPress se také liší. Tvůrce webových stránek má bezplatnou zkušební verzi a čtyři placené předplatné k dispozici na adrese přiměřené náklady. Plány zahrnují hostování a umožňují bezplatné připojení vlastní domény. CMS je zase zdarma pro počáteční stahování a instalaci, přesto to znamená nutnost investovat do pluginů, šablon, nejlepší volba hostování a poskytovatel domény.

Chcete-li zjistit více informací o funkcích, parametrech a nástrojích Squarespace a WordPress, které mohou ovlivnit proces vytváření a správy webových stránek, je rozumné si přečíst podrobné Porovnání Squarespace vs. WordPress to vám pomůže učinit nezaujaté rozhodnutí.

3. Jak přepnout z funkce Squarespace na WordPress – The Ultimate Guide

Níže jsou uvedeny nezbytné kroky k převodu vašeho webu z programu Squarespace do WordPress.

 1. Co byste měli vědět, je to, že společnost Squarespace hostuje své webové stránky na svých serverech. Na rozdíl od toho, WordPress hostí webové stránky spuštěné v systému s hostingem podle vašeho výběru. Takže první věcí, kterou byste se měli starat, je výběr důvěryhodný poskytovatel služeb WordPress a naučte se podmínky, které nabízí.
 2. Pokud váš web Squarespace již obsahuje registrované doménové jméno, musíte jej také přenést na vybraného poskytovatele hostingu. Pravidla přenosu budou záviset na hostiteli, se kterým budete pracovat. Před zahájením migrace webu je podrobně zkontrolujte. Nejoblíbenější možnosti přenosu názvů domén budou podrobně popsány níže.
 3. Nainstalujte si na svůj hosting CMS WordPress. Proces nastavení je snadný a rychlý. Nováčci ocení výukový program, který podrobně popisuje proces instalace. Nezkušení uživatelé však musí být o tom opatrní. Existuje mnoho nuancí, jejichž podhodnocení může vést k problémům při dalším fungování vašeho webu.
 4. Exportujte obsah čtverce, ale pamatujte na to, že ne všechno lze převést automaticky. Zbytek obsahu zůstane ve vašem integrovaném názvu domény Squarespace a budete ho muset zkopírovat ručně.
  Obsah, který lze exportovat, zahrnuje základní webové stránky WordPress, jedna stránka blogu se všemi příspěvky, které obsahuje, stránky galerie, obrázek, text a bloky pro vložení.
  Sekce, které zůstanou na vašem webu WordPress obsahují stránky produktů, alb a událostí; video, audio a produktové bloky; vlastní CSS a změny stylu; indexové stránky a složky.
 5. Přístup k „Nastavení »Upřesnit» Import / Export ”Nabídka čtverců. Začněte kliknutím na tlačítko „Export“.
 6. Dále se zobrazí vyskakovací okno s logem WordPress, jehož aktivace zahájí proces exportu souboru. Po dokončení procesu exportu stáhněte soubor exportu a uložte jej do počítače.
 7. Import obsahu. V tomto okamžiku budete muset importované soubory importovat na svůj web WordPress. Chcete-li to provést, přejděte na administrační panel WordPress a přejděte na „Nástroje >> Import“. Bude vám nabídnut seznam služeb, ze kterých si můžete vybrat. Klepnutím na WordPress nainstalujte plugin pro dovozce.
  Po dokončení stahování aktivujte plugin a spusťte odkaz dovozce. Dalším krokem je nahrání a import souborů z exportovaného souboru, který jste stáhli. Na stránce nastavení importu budete muset vybrat název dostupného obsahu. Můžete buď vybrat existujícího administrátora, nebo vytvořit nového.
 8. Importujte obrázky. Pokud WordPress neimportuje obrázky z webu Squarespace automaticky, musíte to v případě potřeby provést ručně. Nezapomeňte však, že budete muset nejprve nainstalovat plugin Importovat externí obrázky pro WordPress. Po aktivaci pluginu se dostanete na „Média >> Importovat obrázky”K dokončení úkolu.
 9. Zkontrolujte a přizpůsobte Permalinky. Chcete-li zachovat provoz webu Squarespace, zkontrolujte, zda je struktura URL WordPress správná. To by neměl být problém, protože platforma je vstřícná k SEO a umožní vám přizpůsobit strukturu odkazů podle potřeby..
 10. Importujte zbytek obsahu. Jak bylo uvedeno výše, ne všechny soubory s obsahem webu Squarespace jsou k dispozici pro export. Zkontrolujte ty, které zůstaly, a přeneste je ručně na svůj web WordPress.
 11. Prozkoumejte WordPress a začněte přizpůsobovat svůj web. Nezapomeňte zkontrolovat, zda jste pro každou stránku správně přenesli metaznačky názvu a popisu.

Doporučujeme ponechat stávající webový server Squarespace aktivní, dokud se nezjistíte, že proces migrace je dokončen správně a váš nový web WordPress funguje dobře. Toto je bezpečný způsob, jak zabránit potenciálním problémům s řešením problémů.

4. Jak převést vlastní doménové jméno z čtvercového prostoru na WordPress

Jak bylo uvedeno výše, WordPress nenabízí integrovaná řešení hostování a názvů domén. Squarespace zase odhaluje možnost připojit vlastní název domény. Jaké jsou tedy možnosti, pokud jde o přechod z tohoto tvůrce webových stránek na redakční systém? A co převod doménového jména? Ve skutečnosti se jedná o naléhavý problém pro většinu uživatelů, kteří přemýšlejí o přesunu svých projektů z jedné platformy na druhou. Je nejvyšší čas zkontrolovat dostupné možnosti přenosu názvů domén níže.

Převod vaší domény Squarespace na WordPress

Pokud vlastníte doménové jméno registrované v programu Squarespace, nebude proces jeho přesunu do WordPress tak obtížný. Systém poskytuje podrobné pokyny, jak efektivně dokončit úkol bez ztráty pozic vyhledávače webových stránek. Než budete skutečně pokračovat v procesu migrace webových stránek, musíte se ujistit, že byl zaregistrován v programu Squarespace (nebo do něj převedeny) po dobu delší než 60 dnů. V opačném případě nebudete moci dokončit postup. Nezapomeňte také, že celý proces migrace webových stránek trvá až sedm dní.

V případě, že se chystáte přesunout doménu Squarespace registrovanou v zónách .de, .uk nebo .co.uk, musíte nejprve zkontrolovat požadavky na přenosy a vyloučení, které s těmito doménami souvisejí. Pokud je vaše doménové jméno připojeno k sadě G Suite, první věcí, kterou byste měli udělat, je upravit záznamy MX u nového poskytovatele doménových jmen, jakmile dokončíte proces přenosu. Je to nutné, aby se zabránilo ukončení vaší e-mailové služby.

Zde je seznam kroků, které byste měli dokončit, abyste svůj web přenesli z Squarespace a potom jej přesunuli do WordPress:

 • Oslovte svůj účet v Squarespace Nejprve přejděte do nabídky Home a otevřete nastavení. Pak najděte „Domény“Nebo aktivujte klíč otazníku a prohledejte domény, které vlastníte (pokud jich je několik);
 • Vyberte a klikněte na doménu přejete si přejít na WordPress;
 • Přejděte dolů a poté zrušte zaškrtnutí karty „Zamknout doménu“;
 • Aktivujte „Odeslat ověřovací kód přenosu“ tlačítko k dispozici ve spodní části panelu. Hned poté dostanete e-mail, který obsahuje kontaktní kontaktní kód administrátora jedinečné domény;
 • Otevřete e-mail a zkopírujte / uložte ověřovací kód pro další zadání do administračního panelu WordPress;
 • Prověříme proces převodu doménových jmen na Bluehost. Uvědomte si, že můžete přenášet domény, které patří do následujících zón: .com, .net, .org, .us, .co, .info., .Biz;
 • Zkontrolujte, zda je doména odemknutá a nepřevádějte ten, který byl obnoven do 45 dnů u předchozího registrátora;
 • Aktualizujte nastavení a deaktivujte své soukromí v e-mailu a nechte registrátorovi zasílat e-maily související s přenosem;
 • Upravte nastavení DNS (během procesu přenosu je nelze upravovat);
 • Nasměrujte své servery doménových jmen na jmenné servery Bluehost (jedná se o ns1.bluehost.com a ns2.bluehost.com). Změny mohou trvat 12 až 36 hodin;
 • Přihlaste se k účtu registrátora domény Bluehost (nebo zaregistrujte ten, pokud ještě nemáte);
 • Přejděte na kartu Domény v horní části obrazovky. Zde můžete buď kliknout na odkaz „Převést“ v podnabídce nebo přejít na zástupce, kde byste měli kliknout na část „Převést novou doménu na váš účet“;
 • Zadejte doménu, kterou chcete převést do svého účtu. Systém zkontroluje stav domény, aby se ujistil, že je zcela připraven k přenosu;
 • Zadejte autorizační kód vy jste z Squarespace a poté klikněte na tlačítko “Check” pro pokračování v procesu;
 • Potvrďte kontaktní údaje nebo je v případě potřeby odešlete, v případě potřeby přidejte soukromí domény a zaškrtněte políčko souhlasící s podmínkami služby;
 • Proveďte platbu a dokončete postup převodu (pokud je vše v pořádku, obdržíte potvrzovací zprávu z Squarespace a e-mail od nového registrátora), což bude trvat přibližně 5 dní.

Přenos vlastní domény do WordPress

Pokud byla vaše doména zaregistrována u jiného poskytovatele (ne čtvercový prostor) a nemáte v úmyslu jej změnit poté, co přesunete svůj web do WordPress, máte možnost přenést jej přímo do CMS, abyste mohli spravovat web a název domény na stejném místě. Musíte začít upgradovat svůj aktuální plán WordPress na ten, který umožňuje proces přenosu. Jakmile to uděláte, můžete přistoupit k dokončení následujících kroků:

 • Chcete-li získat autorizaci (EPP) od aktuálního poskytovatele, měli byste se nejprve přihlásit k aktivnímu účtu a dosáhnout ovládacího panelu;
 • Zkontrolujte, zda je vaše doména způsobilá k přenosu a odemknout jej podle pokynů poskytovatele;
 • Zaškrtněte odpovídající kartu obdržíte ověřovací kód emailem;
 • Potvrďte odkaz, který dostanete v e-mailu a zapamatujte si / zkopírujte jedinečný kód, který je k dispozici;
 • Přihlaste se ke svému účtu Bluehost nebo zaregistrujte ten, pokud ještě nemáte;
 • Zakažte své e-mailové soukromí zajistit, aby registrátor mohl posílat e-maily, aby potvrdil kroky procesu převodu;
 • Udělejte si čas na provedení požadovaných nastavení DNS, protože to nelze provést během procesu přenosu;
 • Nasměrujte DNS na jmenné servery Bluehost, což jsou ns1.bluehost.com a ns2.bluehost.com. Celkově vzato editace proběhnou přibližně 12-36 hodin;
 • Přejděte na kartu Domény, který se nachází v horní části obrazovky;
 • Vyberte jednu ze dvou možností přenosu – buď odkaz „Převést“ dostupný v podnabídce, nebo část „Převést novou doménu na váš účet“ nalezenou v klávesových zkratkách;
 • Zadejte název domény máte v úmyslu přenést na svůj účet a nechat systém zkontrolovat jeho aktuální stav a způsobilost k převodu;
 • Zadejte kód EPP jste obdrželi z programu Squarespace a pokračujte kliknutím na tlačítko „Zkontrolovat“;
 • Přidejte informace o ochraně osobních údajů domény v případě potřeby uveďte chybějící kontaktní údaje a souhlaste s podmínkami služby v odpovídající kolonce;
 • Přejděte do nákupního košíku a proveďte platbu k dokončení převodu názvu domény;
 • Pokud uděláte vše v pořádku, obdržíte od svého poskytovatele potvrzovací zprávu a e-mail od registrátora o aktuální fázi procesu migrace domény. V tomto případě bude dokončena za 5-7 dní.

Mapování vašeho doménového jména na WordPress

Někdy nemusí být doménová jména způsobilá pro přenos. Pokud máte stále v úmyslu jej použít pro svůj nový web WordPress, bude nejvhodnějším řešením mapování. Mapování znamená, že vaše doména zůstane zaregistrována u poskytovatele, ke kterému patří, ale bude směřovat na váš web WordPress, aby byl zajištěn maximální výkon a pozice SEO. Kromě toho budete muset platit za použití domény současnému registrátorovi a budete také moci upravit nastavení nebo provést požadované konfigurace v aktuálním účtu názvu domény. Zde je postup, jak postupovat při mapování / přiřazení aktuálního názvu domény k WordPress (vybrali jsme si Bluehost jako poskytovatele hostování oficiálně doporučeného systémem):

 • Přihlaste se ke svému účtu Bluehost (nebo zaregistrujte ten, pokud ještě nemáte) a přejděte na panel Správce domén nebo přímo do sekce „Domény“ dostupné v horní části obrazovky;
 • Klikněte na tlačítko „Přiřadit“ v podnabídce získáte přístup do příslušné sekce, do které byste měli zadat podrobnosti;
 • Pokud již máte k účtu Bluehost přidruženou doménu, vyberte ji z rozevíracího seznamu. Pokud ho nemáte, vyberte kartu „Přiřadit doménu“ a zadejte doménu, kterou chcete k účtu přiřadit;
 • Ověřte vlastnictví domény výběrem jedné ze čtyř možností, které systém nabízí. Nastavení DNS můžete změnit jejich nasměrováním na jmenné servery Bluehost nebo zadat kód EPP, který byste měli předběžně obdržet od svého současného registrátora;
 • Vyberte doplněk, parkovaný nebo nepřiřazený typ domény v závislosti na potřebách přenosu vaší domény;
 • Pokud vyberete doménu addonu, budete muset také vybrat adresář addon a subdoménu;
 • Vraťte se do sekce Správce domén a zkontrolujte, zda se tam doména objevuje. Pokud uděláte vše správně, mělo by to být již k dispozici.

5. Profesionální čtvercový prostor pro migrační služby WordPress

Přechod z čtvercového prostoru na WordPress by neměl být obtížný, pokud víte o všech nuancích procesu migrace a můžete úkol dokončit sami. Ale co když ne? V tomto případě si můžete vybrat ze dvou alternativ.

 • První z nich zahrnuje použití speciálních migračních programů nebo nástroje, které jsou záměrně navrženy s ohledem na tuto myšlenku.
 • Druhou možností je využití služeb a profesionální, kdo je kompetentní v tomto výklenku a zvládne všechny problémy včas.

Které řešení bude z dlouhodobého hlediska nejlepší?

Možnost 1. Převládající množství aplikací pro migraci webových stránek je vytvořeno pro přenos webů z různých služeb bez ohledu na jejich zvláštní vlastnosti a parametry. Mezitím je každý tvůrce webových stránek nebo CMS jedinečný a je důležité si uvědomit nuance práce s těmito systémy.

V důsledku toho může automatická migrace webových stránek vyvolat funkční problémy, které budete muset později opravit, abyste si zachovali výkon svých webových stránek. Kromě toho jsou tyto nástroje většinou placeny, i když si nemůžete být jisti úspěšnou návratností investice.

Možnost 2. Jaký je smysl ztrácet peníze a čas, pokud můžete najmout profesionála, kdo se vyrovná se stejným úkolem nejlepším možným způsobem? Experti z CMS2CMS disponují hlubokou specializací potřebnou k dokončení postupu převodu doménového jména pro vás bez rizika, že dojde k chybě. Jsou si vědomi všech nuancí procesu, jakož i specifických parametrů CMS a tvůrce webových stránek, aby se včas zabránilo možným problémům. Tito odborníci s vámi zůstanou i po dokončení procesu migrace v kontaktu. To znamená, že je můžete kdykoli kontaktovat a získat odbornou radu.

CMS2CMS čtvercový prostor na WordPress

Zároveň byste si měli uvědomit, že profesionální pomoc je vždy dražší ve srovnání s použitím automatizovaných programů. Dalším aspektem je, že byste měli být dvakrát pozorní, když nastavujete úkol, aby systémoví experti věděli, co přesně od nich očekáváte.

Sečteno a podtrženo

Jako systém pro správu obsahu poskytuje open-source software WordPress vyšší funkčnost ve srovnání s programem Squarespace. Jakmile dokončíte proces migrace webových stránek, věnujte čas tomu, aby správně fungoval a všechny pluginy byly nainstalovány a správně nastaveny. Zkontrolujte, zda jsou povolena všechna přesměrování na nové webové stránky (jestli nějaký) a web znovu otestujte.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet a přejít z programu Squarespace na WordPress, přečtěte si průvodce migrací v příspěvku. Nabízí užitečné tipy, jak předcházet potenciálním problémům a jak zajistit bezproblémový a bezproblémový proces přenosu webových stránek. Pro zjednodušení procesu můžete využít automatizované programy pro migraci webových stránek nebo najmout profesionály z oblasti webdesignu z CMS2CMS, abyste za úkol zvládli. Postarají se o všechny kroky procesu migrace webových stránek, včetně přenosu obsahu a názvu domény. Je na vás, abyste vybrali nejvhodnější variantu, protože každá z nich má své klady a zápory, měli byste se důkladně zvážit, abyste se rozhodli pro nejlepší řešení.

Objednejte převod webových stránek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map