Rozšířená realita ve vývoji webových aplikací

rozšířená realita ve vývoji webu


Augmented Reality (AR) – je technologie, která umožňuje přidat neexistující prvky do okolní reality. Jedním z příkladů může být vysílání sportovních utkání, když je video, které přichází s určitými souřadnicemi ve vzduchu, opatřeno letovou trajektorií míče, kabinkou nebo linií, která slouží jako určitý počáteční bod. Jinými slovy, dochází ke spojení skutečných a imaginárních objektů. Tento efekt se také často používá ve filmech a reklamě.

Ve skutečnosti pojem rozšířená realita byl představen docela dávno, konkrétně v roce 1990. Nabídl jej výzkumník společnosti Boeing Corporation. To znamená, že samotná myšlenka použití rozšířených věcí, které se skutečně odehrávají, a těch, které jsou neskutečné pro vytváření obrázků v režimu v reálném čase nebo při řezání, není nová. Je obtížné nazvat technologii v takovém formátu jako „aplikovaný“: obyčejný člověk jednou použil hotový obsah, ve kterém byl použit. Tato osoba nemohla nic ovlivnit ani změnit prostředky nebo jiné způsoby používání technologie. Od této chvíle se situace navždy změnila.

Co je rozšířená realita (AR)?

Díky vývoji spojovacích sítí, mobilních zařízení, kamer a softwaru se Augmented Reality stala nezbytnou součástí života obyčejných lidí. A co víc, nyní je široce vybírána jako dostupná a rozšířená technologie, která se použije pro dokončení použitých úkolů. Nemusíte být pouhým uživatelem bez jakékoli svobody volby. Místo toho se můžete osobně rozhodnout, zda chcete použít AR k plnění vašich každodenních úkolů nebo ne. Nejdůležitější je, že počet aplikačních oblastí je poměrně rozsáhlý a neustále roste (zábava, stavebnictví, design, architektura, automobilový průmysl, vzdělávání, logistika, mapování, eCommerce a co ne).

Známé společnosti jako Apple nebo Google ve svých ekosystémech implementují a popularizují technologii Augmented Reality. Například mobilní verze Safari podporuje náhled obsahu založeného na AR bez nutnosti instalace dalších aplikací (funguje na základě integrovaného nástroje AR Quick Look pro iOS12). ARCore a ARKit poskytují prostředí pro vývoj aplikací a obsahu Augmented Reality. Google oznámil I / O Android Q, který umí přenášet 3D objekty do uživatelského prostředí přímo z vyhledávacího pole prohlížeče pouze pomocí mobilní kamery. Tendence je přesto jasná. Za pouhých pár let se rozšířená realita stane hlavním proudem. Budoucnost již přišla.

Jak funguje rozšířená realita

Podstata je jasná: místo sledování plochých obrázků má uživatel příležitost vyzkoušet si produkt nebo vnitřní objekt v reálném čase. 3D modely oblečení, obuvi, nábytku, technických zařízení, květin, ozdobných předmětů a dalších prvků lze pomocí kamery vašeho mobilního zařízení aplikovat na skutečné objekty v reálném čase v plném měřítku, abyste viděli, jak přesně se vám hodí..

Skutečnost, že souřadnice a šířka nebo měřítko jsou zvažovány a počítány v detailech, činí informace docela platnými a důvěryhodnými. Každopádně je to velmi blízko k výsledku, který využijete při zadávání objednávky.

Převládající počet lidí má nyní chytré telefony, díky čemuž je technologie extrémně dostupná pro velké publikum. Jde o jeho realizaci, protože integrace AR do elektronického obchodování je poměrně nákladný proces, který mohou praktikovat pouze bohaté a ziskové společnosti..

Rozšířená realita v elektronickém obchodu

Vývoj aplikací AR je především výsadou specializovaných studií s komplexním vybavením a softwarem. Proces je zaměřen na tvorbu 3D modelů a jejich další využití. Náklady na technologickou integraci se budou postupně snižovat. To je hlavní důvod, proč Tvůrci webových stránek elektronického obchodu mají tendenci integrovat technologii Augmented Reality do vývoje svých produktů.

V současné době je Shopify jediným eCommerce softwarem, který by si mohl dovolit zavedení AR. To je výhodné pro běžné uživatele, protože využívají výše uvedené výhody, aniž by do procesu investovali cokoli. Majitelé internetového obchodu budou moci zvýšit objem prodeje, zatímco zákazníci si budou jistější, že si koupí věci, které skutečně potřebují.

Takový přístup nejen zvyšuje míru konverze, ale také snižuje počet produktů vrácených do internetového obchodu a zvyšuje míru spokojenosti zákazníků.. Jejich očekávání ohledně výběru produktu jsou do značné míry odůvodněna. Integrace AR je revolucí ve výklenku elektronického obchodování.

Realizace AR v Shopify

Platforma podporuje prezentaci 3D modelů klientům, ale musíte je získat dříve. Chcete-li to provést, musíte provést několik kroků:

 1. Nainstalujte si aplikaci 3D Warehouse do svého internetového obchodu.
 2. Otevřete řídicí panel internetového obchodu, vyberte nabídku účtu a možnost «Najmout odborníka na Shopify».
 3. Vyberte možnost „Přidat novou funkci“.
 4. Vyberte „Vytvořit 3D modely produktů pro AR“. Cena služby začíná 100 USD.
 5. Odpovězte na všechny požadované otázky a odešlete poptávku.

Jakmile je váš dotaz zkontrolován, dostanete nabídku od odborníka se všemi podmínkami dokončení projektu. Měli byste také poskytnout fotografie potřebné pro vytvoření 3D modelů produktů. Každá z nich vyžaduje fotografie z různých úhlů (přední, obě strany, zadní, horní a dolní části).

Shopify AR Zdroj: https://www.shopify.com/ar

K vytvoření kvalitních fotografií velkých objektů stačí 50 mm objektiv fotoaparátu. U středních a malých produktů má smysl používat čočky 70 mm a 100 mm. Pokud má objekt složitou a nesymetrickou strukturu, můžete také vyžadovat více fotografií. Kvalita obrázků má samozřejmě přímý dopad na kvalitu 3D modelů. V tomto ohledu je nutné mít profesionální fotoaparát.

K vytvoření přesných modelů objektů bude vyžadována specifikace jejich rozměrů v milimetrech. Pokud máte koncepty nebo náčrtky produktů se specifikací jejich rozměrů, určitě se vám hodí.

Jakmile skončíte s tímto komplexem opatření, pošlete fotografie a brzy získáte hotový 3D model. Musíte důkladně zkontrolovat jejich kvalitu – realistický pohled, proporce, přesnost kloubů, textury, znaky nebo podpisy a co ne. Tyto modely jsou navrženy s ohledem na určité specifikované standardy kvality tady.

Pokud je vše v pořádku, je nejvyšší čas přidat modely do internetového obchodu pomocí aplikace 3D Warehouse. Chcete-li do něj přidat modely jednotlivých produktů (nahrajte soubory ve formátech .usdz a .gtlf / .glb na základě údajů, které získáte od odborníka), uveďte názvy a odkazy na produkty, které budou prezentovat. Různé typy souborů fungují dobře pro různé situace. Například verze .usdz bude použita při prohlížení produktů pomocí prohlížeče Safari.

Dalším krokem je aktivace funkce AR Quick Look a označení, které vám umožní aktivovat náhled objektu ve 3D režimu. To bude navíc vyžadovat implementaci určitých jednoduchých úprav kódu šablony. Podrobný návod, jak provést změny, je k dispozici tady.

AR je budoucnost webdesignu?

AR trendy stát se významnou součástí života pro vývojáře webu a běžné uživatele. Dříve měla k aplikaci této technologie přístup pouze malá kategorie uživatelů. Dnes si může i malá firma dovolit prezentaci svých produktů ve 3D režimu. Náklady na službu nejsou vysoké, zatímco většina klientů má požadovaný technický základ pro náhled tohoto typu obsahu – jedná se o chytré telefony a tablety se systémem iOS a Android.

Nakupujte se stala první plnohodnotnou platformou, která má integrovaný eCommerce AR. Je zřejmé, že majitelé internetového obchodu považují proces AR za trochu náročný, ale určitě stojí za to, že s ohledem na potenciální účinek, který by mohli mít z dlouhodobého hlediska (míra konverze se může dvakrát zvýšit). Dostupnost specializovaných dovedností a softwaru umožňuje zcela nezávisle vytvářet 3D modely. Převládající množství uživatelů však bude jednodušší platit za hotový výsledek.

Vývoj individuálních řešení naprogramovaných AR si můžete objednat z webových studií, ale to není vůbec výhodné – to je docela drahé. Je rozumnější použít hotová řešení, z nichž řada se objeví v nejbližší budoucnosti. Shopify byl hledáčkem a pravděpodobně bude následovat BigCommerce, 3dcart, Wix, WooCommerce a dalších plnohodnotných a renomovaných značek brzy.

Mnoho velkých IT společností zkoumá technologii AR, což je hodné pokračování VR nápadů (virtuální realita), která se stala jeho samostatnou větev. Tato technologie se jistě stane hlavním budoucím trendem, protože získává širší aplikovaný význam. Google, Apple, Facebook, Amazon a další renomované společnosti pracují na vývoji a propagaci standardů a způsobů použití AR v reálném životě. To je základní kámen jeho úspěchu a rozsáhlého rozvoje. Během pouhých 2-3 let budou všichni používat tuto technologii pro více účelů. Proč nezačnete hned teď?

Vyzkoušejte Shopify AR Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map