Test rychlosti webových stránek: Jak změřit a urychlit načítání stránky

Test rychlosti webových stránek: Jak změřit čas načítání webových stránek a urychlit váš web


Doba načítání webových stránek je klíčová míra, která může definovat budoucí úspěch projektu. Sazba je zodpovědná za to, zda návštěvník zůstane na webu a bude jej dále zkoumat, nebo odejde na rychlejší načítání konkurentů. recenze ukazují že více než 40% lidí, kteří obvykle surfují po síti, by pravděpodobně odešlo v případě, že rychlost načítání webových stránek je delší než 3 sekundy. Je to téměř polovina potenciálního cílového publika.

Nejde jen o objem návštěvníků, provoz, různé návratnosti investic atd. Jedná se také o celkovou optimalizaci webových stránek a SEO. Čím méně času budou vaše stránky muset být načteny, tím vyšší je úroveň vyhledávače. Rychlost závisí na různých faktorech. Někdy se uživatelé rozhodnou pro balíček náhodných tipů, které nemusí fungovat. V tomto článku si projdeme několik užitečných kroků, které vám umožní zvýšit rychlost načítání při použití webového tvůrce.

Jak změřit dobu načítání webových stránek

Než začneme diskutovat o tipech, jak zrychlit váš web, když se používá s hostitelskými platformami pro vytváření webových stránek, měli bychom si ujasnit, co je rychlost načítání a jak to funguje.

Co je rychlost webových stránek?

Kurz zobrazuje čas potřebný k načtení konkrétní stránky, jakmile uživatel klikne na odkaz nebo zadá URL do vyhledávacího pole. Čím déle trvá, než uživatel prochází stránky, tím nižší je spokojenost a zapojení vašeho webu. Nízká rychlost vede ke snížení konverze a provozu, nižšímu hodnocení SEO a velké ztrátě návštěvníků.

Z tohoto důvodu se většina majitelů webových stránek snaží co nejlépe dosáhnout optimální rychlosti načítání, která by měla být kratší než 2 sekundy. Tak jako Statistiky Google se zobrazují, 47% všech uživatelů očekává, že doba načítání nikdy nepřekročí tento časový rámec. Na druhou stranu, všichni chceme přijít s krásným, dynamickým a zároveň funkčním webem. Co bychom měli udělat, abychom zabránili zásadní degradaci webových stránek?

Jak funguje rychlost webu??

Proces načítání webové stránky se opírá hlavně o tři základní body:

 • Prohlížeč používaný vašimi návštěvníky (Opera, Safari, Chrome atd.);
 • Rychlost internetového připojení stanovená místním poskytovatelem.
 • Výkon serveru nebo hosting (místo, kde váš projekt skutečně žije).

Představte si, že surfujete po síti při hledání konkrétního produktu nebo služby. Nejprve přejděte do upřednostňovaného prohlížeče a zadejte název produktu nebo tržiště. V takovém případě pošlete požadavek na server, který odešle potřebné informace zpět se všemi soubory a kódy uspořádanými tak, abyste mohli vidět konečný dotek webové stránky..

Klíčovou otázkou je, jak zajistit, aby server doručil požadované informace co nejrychleji, zejména při používání řešení budov typu vše v jednom.

Tipy pro optimalizaci doby načítání webových stránek

Situace s tvůrci webových stránek může být výzvou. Klíčovou vlastností všech hostovaných platforem je skutečnost, že většinu problémů s výkonem řeší sami, na rozdíl od webů s vlastním kódováním nebo založených na CMS. Jinými slovy nemáte přístup k pokročilým optimalizačním nástrojům, protože všechny funkce jsou uvedeny v připraveném balení.

Pokud je doba načítání předcházejícím cílem budoucího projektu, musíte vybrat platformu s nejlepšími výkonnostmi. Samozřejmě, že žádný z nejoblíbenější tvůrci webových stránek by někdy řekli: „Máme nízkou rychlost načítání stránky, tak proč nejdete někam jinam“. Z tohoto důvodu jde především o výzkum, srovnání a kontrast. Chcete-li získat jasnou představu o potenciálu rychlosti načítání platformy, postupujte takto:

 1. Vyberte si platformu a přihlaste se k bezplatné zkušební verzi.
 2. Vytvořte web BLANK bez souborů a obsahu.
 3. Zveřejněte svůj web.
 4. K určení rychlosti použijte kterýkoli z dostupných nástrojů pro měření času.

Při použití prázdného webu jsou všechny hostované platformy umístěny za stejných podmínek, což usnadňuje identifikaci toho nejlepšího z hlediska výkonu. Pokud se rozhodnete zkontrolovat web, který již obsahuje obrázky, texty nebo widgety, bude těžší identifikovat vítěze. Řekněme, že máte záhlaví plné šířky s posuvníkem obrázků a několika obrázky s vysokým rozlišením. V tomto případě byste samozřejmě neměli očekávat vysokou odezvu serveru.

Zásadní tip č. 1: Pomocí prázdného webu bez obsahu zkontrolujte rychlost načítání stránky na různých hostovaných platformách. Nejdůvěryhodnější zpravidla nabízejí bezplatné zkušební verze. Můžete tedy měřit sazbu za nulové náklady.

Přečtěte si také: Jak získat na webu Google svůj web Wix a dobře se umístit.

Online služby pro měření doby načítání webových stránek

Vybrali jsme některé z nejpopulárnějších služeb, které uživatelům umožňují měřit dobu načítání webových stránek pomocí několika kliknutí. Některé z nich generují podrobné zprávy o problémech, které vyžadují naléhavou optimalizaci. Nejprve to však nebudete potřebovat, protože měříme prázdný web bez obsahu. Zde je několik nejlepších služeb, které hodnotí rychlost načítání:

# 1 – Statistiky Google PageSpeed

Statistiky Google PageSpeed

Statistiky Google PageSpeed – je důvěryhodný nástroj pro měření rychlosti webových stránek. Klíčovou vlastností je, že poskytuje nejen skutečné výsledky výkonu, ale také umožňuje Googlu nahlédnout do kódu. Systém využívá výkonný analytický nástroj k zajištění statistik v reálném čase a nabízí několik rad, co by se mělo udělat pro zlepšení celkového výkonu. Navíc je velmi snadné použití.

Klíčové vlastnosti:

 • Kombinace motorů Lighthouse a CrUX;
 • Intuitivní rozhraní;
 • Jednoduchý systém bodování.

Otestujte rychlost webových stránek

# 2 – Pingdom Testing Tool

Pingdom Testing Tool

Pingdom – je dalším populárním nástrojem pro testování rychlosti webových stránek, který umožňuje testovat webovou stránku z různých míst díky datovým centrům ve Spojených státech, Kanadě a Evropě. Platforma obsahuje podrobné shrnutí všech problémů, které mohou vyžadovat optimalizaci, aby mohly těžit z vyšší rychlosti načítání. Má praktický graf se všemi podporovanými formáty obsahu a barvami souvisejícími s konkrétním stavem.

Klíčové vlastnosti:

 • Vylepšené vykazování;
 • Testování na více místech;
 • Přístupnost 24/7.

Otestujte rychlost webových stránek

# 3 – Dopad zatížení

Dopad zatížení

Dopad zatížení – se více zaměřuje na profesionální vývojáře a programátory. Vyhrazení profesionálové mají šanci navrhnout vlastní test pomocí některého z dostupných programovacích jazyků. Začátečníci mohou také těžit z podrobných sestav vestavěných ve formě diagramu, který zobrazuje dobu odezvy serveru, míru žádosti a další klíčové statistiky.

Klíčové vlastnosti:

 • Místní a cloudová dostupnost;
 • Algoritmy výstrahy výkonu;
 • Podpora zákazníků a rostoucí komunita.

Otestujte rychlost webových stránek

# 4 – Uptrends

Uptrends

Uptrends – je důvěryhodný a snadno použitelný nástroj pro měření rychlosti, který umožňuje využívat podrobné informace. Majitelé stránek mají možnost změřit všechny důležité metriky, které zahrnují velikost stránky, dobu načítání, rychlost požadavku, možné poruchy nebo vodopády. Systém generuje praktické zprávy s podrobnými statistikami a doporučeními ke zlepšení.

Klíčové vlastnosti:

 • Servery umístěné po celém světě;
 • Všechny klíčové metriky k měření;
 • Testy verzí stolních a mobilních webů.

Otestujte rychlost webových stránek

Můžete použít kterýkoli z výše uvedených k porovnání výsledků s vaší prázdnou prázdnou webovou stránkou hostovanou různými platformami pro vytváření webových stránek. Vyberte si ten s lepším poměrem a začněte budovat plně provozovaný projekt.

Zásadní tip č. 2: i když váš hotový web má skóre 10 z 10, stále existuje místo pro optimalizaci.

Jak zrychlit váš web

Diskutovali jsme o několika tipech pro ty, kteří se svými weby pouze začínají. Měl by však uživatel udělat s již existujícími webovými stránkami, které jsou z hlediska doby načítání zdaleka dokonalé? Hlavním kamenem úrazu je to, že hostované platformy se obvykle starají o výkon samy o sobě a omezují přístup ke zdrojovému kódu nebo nastavení stránky, aby je optimalizovaly..

Jediné, co nám zbývá, je co nejlépe využít nastavení a možnosti přizpůsobení, které můžeme. Některé renomované systémy nabízejí své vlastní balíčky pro zvýšení doby načítání (například Wix Turbo). Ale ve většině případů budete muset optimalizaci zvládnout sami. Uvidíme, co můžeme dělat.

1. Integrujte funkce optimalizace

Nejprve se podívejte, jaké funkce má vybraný webový tvůrce. Některé platformy obvykle přicházejí s integrovanými optimalizačními nástroji, které uživatelé často nechají bez povšimnutí. Například většina systémů nabízí Funkce Lazy Load ve výchozím nastavení aktivováno. V některých případech to může být vypnuto. Vše, co potřebujete, je přejít na nastavení webových stránek a zapnout je. Tato funkce byla navržena tak, aby pokračovala v automatizované optimalizaci obrázků a zlepšování doby načítání webových stránek pro stolní i mobilní verzi.

Někteří tvůrci webových stránek nabízejí samostatný nástroj pro optimalizaci některých svých bloků a prvků pro verzi mobilního webu. Například máte portfolio fotografů s tunami fotografií a obrázků s vysokým rozlišením. Můžete je optimalizovat, abyste zvýšili rychlost webu pro mobilní verzi odděleně od verze pro počítače.

2. Optimalizace obrázků

Druhým způsobem je optimalizovat obrázky ručně, aby byly lehčí. Ve většině případů se fotografie a obrázky s vysokým rozlišením staly hlavním důvodem nízké doby načítání stránky. Uživatelé si mohou zvolit tři různé způsoby:

 • Vyberte velikosti obrázků doporučené tvůrcem webových stránek (zpravidla uvidíte doporučené rozlišení pro každý blok I na palubní desce. Zkuste se na to držet);
 • Optimalizujte každý obrázek ručně (existuje spousta editorů, kteří vám umožní oříznout a změnit velikost fotografií. Úroveň komprese obrázků ve formátu Jpeg by měla být alespoň 85%, aniž by byla narušena kvalita obrazu);
 • Použijte doplňky a widgety (většina platforem nabízí další doplňky pro optimalizaci obrázků na webových stránkách. Každý nový plugin nebo doplněk však může být na úkor doby načítání webových stránek).

3. Vyjasněte strukturu stránky

Dobrá věc pro tvůrce webových stránek je skutečnost, že přicházejí s připravenými šablonami. Mají sadu integrovaných pluginů, bloků nebo prvků v závislosti na výklenku. Jsou navrženy tak, aby zajistily maximální výkon.

Všichni samozřejmě doufáme, že vytvoříme stylový a dynamický web a také přidáme některé exkluzivní aplikace a doplňky. Klíčovou chybou je tím horší. Každý widget je část kódu, která načte stránku a ztěžuje serveru odesílání požadavků co nejdříve.

Některé aplikace jsou navíc velmi komplikované a vyžadují, aby bylo koncovému uživateli řádně doručeno více serverových prostředků. Klíčovou myšlenkou je udržovat ji co nejjednodušší, aniž by to mělo dopad na použitelnost projektu.

4. Vyvarujte se příliš mnoha vizuálních efektů

Trendy v oblasti webového designu se vyvíjejí. Dodávají nové technologie a vizuální koncepty, aby byl projekt co nejpoutavější a nej interaktivnější. Tvůrci webových stránek sledují tyto trendy. Některé z nich přicházejí se sadou animačních funkcí. Například můžete přidat efekt paralaxy do záhlaví nebo bloků na stránce s obrázky, vytvořit animované ikony, které se objeví z obou stran, implementovat vizuálně přitažlivá tlačítka a bloky výzvy k akci.

Přidání příliš mnoho animovaných funkcí není dobré. Uživatelé sotva ocení web, který vypadá jako billboard z nejbližšího nádvoří čerpací stanice, který pracuje nepřetržitě. Zkuste to udržet jednoduché, ale trendy. Jednoduchost je klíčem ke spokojenosti uživatelů. Usnadněte jim nalezení stránky, sekce nebo produktu, které potřebují. Zabraňte jim v nutnosti procházet nekonečnými barevnými a otravnými proužky s nápisem „získejte zdarma PDF“.

Zásadní tip č. 3: nejlepší sázkou je držet se struktury, kterou nabízí tvůrce webových stránek. Pokud potřebujete portfolio, použijte místo šablony makety eCommerce šablonu portfolia. Nepřeplňujte své stránky animacemi a widgety. Udržujte to křišťálově čisté a jednoduché.

Sečteno a podtrženo

Udržování dobré doby načítání webových stránek je zásadní. V první řadě to zajistí lepší použitelnost, pokud jde o zkušenosti uživatelů. Za druhé, zajistí vyšší provoz, což povede k lepším konverzním poměrům. V neposlední řadě je vylepšeno hodnocení SEO. Vyhledávače milují weby s velkou rychlostí načítání stránky. Co je však důležitější, vyšší rychlost povede k lepšímu zapojení uživatelů.

Zatímco tvůrci webových stránek a sami se starají o bezpečnost a výkon, uživatelé nemají mnoho možností optimalizace. Nejlepší software však můžeme od začátku třídit kontrolou prázdného webu. Současně mohou uživatelé stále optimalizovat obsah i strukturu stránky, aby byl projekt lehký.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map