Tvorba vícejazyčných webových stránek Wix

Jak vytvořit vícejazyčný web ve Wixu


Wix – je dnes jednou z nejpopulárnějších a nejznámějších platforem pro vytváření webových stránek. Řešení all-in-one poskytuje nejen hostování, řadu plánů a komplexní podporu, ale také usnadňuje lokalizaci vašeho projektu a vytváření vícejazyčných verzí webových stránek..

Platforma má svou vlastní vícejazyčnou aplikaci Wix, která uživatelům umožňuje vytvářet několik verzí projektů přeložených do cílových jazyků. Tento nástroj je velmi jednoduchý. Vše, co potřebujete, je aktivovat funkci a označit jazyk cílového publika.

Menu Wix Language

Klíčovou nevýhodou je, že stále vyžaduje ruční překlad. Kromě toho budete muset přizpůsobit ikony, formuláře a další prvky webových stránek, aby vyhovovaly potřebám cílové skupiny. Zde mohou uživatelé hledat flexibilnější a jednodušší řešení lokalizace Weglot.

Než se dostaneme k věci, pojďme zjistit, proč může být nutné, aby byl váš web Wix přeložen do několika jazyků.

Důvody k překladu vašeho webu Wix

Lokalizace webových stránek má několik potenciálně silných výhod. Zahrnují širší dosah, zlepšené uživatelské prostředí, posílení důvěryhodnosti a další. Díky moderním nástrojům, jako je Weglot, je tento proces extrémně snadný a levnější ve srovnání s najímáním profesionálních spisovatelů, redaktorů a korektorů..

Výhody lokalizace

V důsledku toho můžete zvážit následující:

 • Lepší zapojení uživatelů – lokalizované webové stránky poskytují autentické uživatelské prostředí konkrétní cílové skupině v závislosti na zemi nebo regionu. Kromě toho váš web udělá dobrý první dojem, který je nezbytný vzhledem k digitální konkurenci.
 • Identita značky – informujte o své značce globální publikum. Uživatelé ocení vaši schopnost mluvit jazykem trhu, na který cílíte.
 • SEO profesionálové – Relevance SEO hraje zásadní roli při propagaci značky. Kromě angličtiny mohou být klíčová slova v jiných populárních jazycích také docela konkurenceschopná.
 • Rozšířený dosah – Lokalizace webových stránek vám umožní uchopit svůj kus globálního koláče a oslovit širší publikum. Například 30% všech uživatelů internetu pochází z Číny a pouze 2,8% všech webových stránek je přeloženo do čínštiny.
 • Zvýšení prodeje – čím více návštěvníků se dostanete do svého digitálního obchodu, tím vyšší je váš prodej. Ruční překlad online obchodu však vyžaduje hodně času a úsilí, zejména pokud máte na skladě více než 100 produktů. Řešení každého popisu produktu je časově náročné.

Zde pomohou automatizované lokalizační služby, jako je Weglot. Lze je snadno integrovat. Nevyžadují technické dovednosti. Takový software za vás udělá práci za relativně nízkou cenu.

Weglot – webový překladový nástroj pro Wix

Weglot – je API pro lokalizaci webových stránek. Původně byl spuštěn jako úryvek jazyka. Dnes je k dispozici ve formě pluginu nebo widgetu, který je kompatibilní se všemi hlavní platformy CMS a tvůrci webových stránek včetně Wix.

Řešení lze použít s jakýmkoli typem webových stránek, ať už píšete blog, prodáváte produkty online nebo propagujete svou značku pro malé firmy. Tento nástroj překládá nejen hlavní texty, články, popisy atd. Může být také použit k automatické lokalizaci tlačítek, částí nabídky a dalších prvků projektu..

Uživatelé si mohou vybrat z různých plánů a vyzkoušet službu zdarma. Nezapomeňte, že zkušební verze je omezena na 2 000 slov. Nakonec budete muset svůj plán upgradovat.

Proč používat Weglot

Weglot je lepší alternativou k vestavěnému překladatelskému nástroji Wix. Bude to skvělé pro weby, které cílí na několik zemí současně. Uživatelé ocení řadu následujících funkcí:

 • Automatický překlad – řešení překládá každý obsah, ať už se týká hlavních článků a příspěvků nebo kontaktních rámečků, bloků CTA, tlačítek atd. Není třeba postupovat ručně, což šetří spoustu času.
 • Pokročilé překladové nástroje – zahrnují automatické přesměrování návštěvníků v závislosti na jejich původním jazyce a nastavení prohlížeče.
 • Kompatibilita – naprosto dobré pro webové stránky vytvořené s Wix kromě všech hlavních platforem CMS a motorů elektronického obchodování.
 • Snadnost použití – použití Weglot s webovými stránkami Wix je velmi jednoduché. Proces integrace se skládá z několika jednoduchých fází, které podrobněji popíšeme.
 • Výhody SEO – řešení založené na API překládá nejen obsah na stránce, ale také odkazy, metaznačky atd.
 • Extra výhody – systém má pokročilé překladové nástroje s vestavěnou funkcí glosáře, která zachovává všechna slova, která by neměla být překládána kromě funkce vyhledávání a nahrazování.

Uživatelé si budou moci vybrat ze zcela automatického překladu nebo manuální lokalizace webových stránek. První možnost stále vyžaduje určité korektury a úpravy. Jinak by některé části obsahu mohly vypadat nepřirozeně pro konkrétní cílové publikum. Ruční překlad zvažuje najímání profesionálů Weglotu ze skupiny zkušených spisovatelů a překladatelů. Ceny jsou ve srovnání s tradičními nezávislými tržišti a uzly nižší.

Jak vytvořit vícejazyčný web ve Wixu

Pokud jde o technickou stránku integračního procesu, nebude trvat déle než 5 minut, než bude váš web Wix přeložen s Weglot.

Krok 1 – Přihlaste se do služby Weglot

Weglot registrace

Chcete-li získat přístup ke všem funkcím Weglot, musíte se zaregistrovat. Tento proces nevyžaduje žádné fakturační údaje. Jednoduše zadejte e-mail a heslo a začněte používat bezplatnou zkušební verzi. Zahrnuje téměř stejnou funkčnost jako prémiové plány, i když jste omezeni objemem překládaného obsahu, podporou a množstvím domény.

Krok 2 – Vytvoření projektu

Projekt vytváření Weglot

Po procesu registrace vám systém umožní vytvořit nový projekt se seznamem všech platforem podporovaných službou. Vyberte možnost Wix a přejděte k další fázi.

Krok 3 – Vyberte Jazyky

Vyberte si jazyky

V této fázi budete muset uvést původní jazyk webových stránek a také jazyk, do kterého chcete být přeložen. Jako uživatel zkušební verze si nebudete moci vybrat více než 1 cílový jazyk. Tato funkce je k dispozici pouze pro prémiové uživatele s přístupem k více než 100 jazykům.

Krok 4 – Připojte Weglot

Přidejte úryvek Weglot

Po dokončení instalace systém automaticky vygeneruje úryvek JavaScriptu, který by měl být přidán na váš web Wix. Weglot zkontroluje, zda byl přidán správně. Poté se na webu objeví přepínač jazyků a všechny stránky se automaticky přeloží. V této fázi můžete také použít záznamy DNS k vytvoření subdomén.

Krok 5 – Přidání přepínače

Jak jsme již zmínili, Weglot automaticky generuje tlačítko přepínače jazyků. Pokud ale nevidíte toto tlačítko, můžete jej zobrazit ručně provedením následujících kroků:

 1. Přejděte na řídicí panel Wix a zadejte Sledování & Sekce Analytics.
 2. Klikněte na tlačítko „Vlastní“.
 3. Zkopírujte úryvek kódu JavaScript vygenerovaný programem Weglot a vložte jej. Nezapomeňte vybrat možnost „Načíst kód na každou novou stránku“, aby se přepínač zobrazoval na každé stránce.

Vaše vícejazyčná verze webových stránek Wix je připravena!

Kolik stojí vytvoření vícejazyčného webového serveru Wix

Uživatelé mohou službu vyzkoušet za nulové náklady pomocí bezplatné verze Weglot. Přestože je omezeno na pouhé 2 000 slov, stále stačí pro malou webovou stránku, vstupní stránku nebo zastoupení společnosti online. Pokud máte blog nebo digitální obchod s neustále aktualizovaným obsahem, bude nutné upgradovat na prémiové balíčky Weglot.

Cena bude záviset na množství stránky a objemu obsahu, který potřebujete přeložit. Kromě toho je důležitá také kvalita překladu. Pokud pro váš projekt stačí automatický překlad, nemusíte za manuální úpravy platit další hotovost.

Weglot ceny

Cena za používání Weglotu se pohybuje od 9,9 do 499 EUR za měsíc. Všechny balíčky mají stejné funkce a funkce. Jediný rozdíl je v počtu podporovaných domén a počtu slov.

Závěr

Weglot může být dobrou alternativou k vlastnímu překladatelskému nástroji Wix. Proces integrace je velmi snadný, zatímco lokalizace nevyžaduje kódování ani speciální dovednosti. Váš web je automaticky přeložen do více než 100 jazyků.

Kromě toho jsou uživatelé schopni přizpůsobit některé prvky, včetně tlačítka pro přepínání jazyků, používat ovládací panel Weglot ke sledování přeloženého obsahu a využívat výhody rozpoznávání značek po celém světě.

Vyzkoušejte Weglot ZDARMA

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map