Aká je lepšia voľba pre webhostingové služby?

Pokiaľ ide o webové riešenia, sú to rôzni hostitelia pre rôznych ľudí. Optimálne budú určovať potreby vašej organizácie alebo súkromné ​​použitie metóda hostenia.


Zdieľané servery vo väčšine prípadov dobre fungujú a sú skôr cenovo dostupné. Dedikované servery sú najdrahšie a najťažšie s nimi pracujú, ale sú tiež najrýchlejšie a najbezpečnejšie. Cloud servery sú jedinečným plemenom a majú všestranné možnosti spolu s efektívnymi nákladmi – za cenu potenciálnych bezpečnostných obáv.

Aká je lepšia možnosť? Zdieľaný, vyhradený alebo cloud hosting? Zdieľaný hosting vysvetlil

Zdieľané logo hostenia

Zdieľaný hosting je najčastejšie používanou metódou web hosting. Je to nielen preto, že ide o najdostupnejšiu metódu, ale aj preto, že spĺňa základné potreby väčšiny ľudí v oblasti webhostingu.

Všetky zložitosti nastavenia sú odstránené. Hostiteľská spoločnosť sa postará o všetko za vás. Vzhľadom na to, že väčšina ľudí nemá v tejto oblasti žiadne skúsenosti, a ešte menej vie, ako sú jazyky na kódovanie webu HTML a CSS, nie je ťažké zistiť, prečo mnohí považujú túto možnosť za vhodnejšiu. Nie je to však pre každého.

Napríklad, ak ste veľká spoločnosť, zdieľaný hosting pravdepodobne nie je najlepšou voľbou. Vaša stránka bude na rovnakom serveri ako mnoho iných stránok, čo by mohlo viesť k spomaleniu (ktoré by mohlo zas poškodiť vaše vzťahy so zákazníkmi alebo dokonca znížiť predaj). Nebudete môcť ovládať server ani jeho výkon.

Odpoveď priemerného človeka na otázku: „Aká je lepšia možnosť? Zdieľaný, oddaný alebo cloudový hosting? “ Je často zdieľaný hosting.

Tí, ktorí chcú vlastniť svoje servery, si však vyberú vyhradený hosting.

Aká je lepšia možnosť? Zdieľaný, vyhradený alebo cloud hosting? Vysvetlenie vyhradeného hostingu

Logo vyhradeného hostingu

s špecializovaný hosting, vaše webhostingové servery a všetok ich obsah teraz patria vám. Zdroje, ktoré obsahujú, sa nezdieľajú s nikým iným – jedná sa o súkromnú virtuálnu večierok a nikto iný nemá pozvánku, pokiaľ sa ich nerozhodnete poskytnúť..

Dve hlavné stránky tohto druhu hostingu sú:

 • – zvýšený výkon v dôsledku menšieho zaťaženia procesora a pamäte a –
 • Majú úplnú kontrolu nad serverom.

Samozrejme, s veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť.

Ako vyhradený hostiteľ nie je k dispozícii žiadna služba na podporu spotrebiteľa. To znamená, že potrebujete dôveryhodného technologického priateľa, ktorý vie všetko o webových serveroch. V opačnom prípade možno budete musieť zvážiť prijatie externého odborníka v oblasti IT, čo samozrejme zvýši vaše náklady.

Dedikovaný hosting tiež býva najdrahšou možnosťou. Aj keď to môže byť pod 100 dolárov za mesiac, môže sa tiež priblížiť k 1 000 dolárov mesačne.

Aká je lepšia možnosť? Zdieľaný, vyhradený alebo cloud hosting? Cloud Hosting vysvetlil

Logo Cloud Hosting

Tu sa veci stávajú zaujímavými. Cloud hosting existuje v inej dimenzii – je v lige svojej vlastnej.

Na rozdiel od iných možností hostenia nie sú servery typu cloud v skutočnosti servery v tradičnom slova zmysle. Neexistuje žiadny hardvér. Cloud je 100% virtuálny.

Cloud hosting je nové a inovatívne hostingové riešenie. Poskytuje veľkú flexibilitu a dá sa použiť na zmenu mierky, čo znamená, že by z dlhodobého hľadiska mohla ušetriť peniaze. Ak sa váš hosting potrebuje často meniť, môžete mať prospech z platenia podľa množstva šírky pásma, ktorú v danom okamihu používate..

Ak je však bezpečnosť najvyššou prioritou, môžete sa vyhnúť tejto možnosti. zatiaľ čo cloud hosting sa veľa diskutuje, má tendenciu mať viac zraniteľností ako tradičné metódy.

Odpoveď na otázku: Aká je lepšia možnosť? Zdieľaný, vyhradený alebo cloudový hosting?

Zdieľaný, vyhradený alebo cloudový hosting

Ako ste si možno všimli, neexistuje jednoznačná odpoveď na otázku „Aká je lepšia možnosť? Zdieľaný, vyhradený alebo cloudový hosting? “

Závisí to od vašich potrieb a preferencií. Ak chcete nájsť vlastnú odpoveď na túto otázku, je najlepšie položiť niekoľko ďalších otázok, napríklad:

 • Aké sú vaše potreby hostingu?
 • Koľko kontroly nad vašimi servermi chcete?
 • Akú úroveň zodpovednosti ste ochotní zvládnuť a máte technické znalosti na údržbu svojho vlastného servera?
 • Aké citlivé sú údaje, ktoré budete hosťovať? Je kybernetická bezpečnosť nanajvýš dôležitá, alebo je to len dodatočná myšlienka?

Zdieľaný hosting rieši bežné problémy človeka pri riešení bolestí hlavy spojených s údržbou servera a jeho samostatným nastavením. Je tiež cenovo dostupný, čo z neho robí dobrý výber v mnohých situáciách.

Ak máte vysoko citlivé informácie, ktoré musíte mať neustále pod kontrolou, vyhradený hosting je skutočne jedinou možnosťou. Vo väčšine ostatných okolností však bude jedna z ďalších dvoch možností pohodlnejšia. Dedikovaný hosting je najdrahší.

Rastúci počet spoločností sa začal obracať na cloud hosting kvôli svojmu pohodliu a nízkym nákladom. Svet v posledných rokoch samozrejme zaznamenal väčšie porušenia údajov ako kedykoľvek predtým. Niektoré z týchto porušení boli spôsobené útokmi na služby hostované v cloude.

Pri zvážení všetkých vecí je na vás, aby ste sa rozhodli, ktorá z nich je lepšou možnosťou? Zdieľaný, oddaný alebo cloudový hosting? Najlepším riešením je zvážiť všetky relevantné faktory a rozhodnúť sa web teda.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map