Recenzia Site5 2019 – Webhosting pre webových dizajnérov

webhostingová spoločnosť Site5 sa predáva ako webhosting pre serióznych web dizajnérov. Ako vysvetľujú, Site5 sa špecializuje na služby a technológie pre webových dizajnérov a vývojárov.


Čo to znamená a ako to funguje? Je to výhoda?

Webhosting poskytuje služby, technológie a nástroje na prezeranie webovej stránky alebo webovej stránky na internete. Organizácie, podniky a dokonca aj jednotlivci nakupujú službu od spoločnosti poskytujúcej webhosting alebo od poskytovateľa webhostingu, aby vytlačili svoje stránky do sveta. Webové stránky sú uložené alebo hostené na serveroch poskytovaných a obsluhovaných poskytovateľom webhostingu.

Keď už máte internetovú doménu, keď si chce užívateľ vášho webu prezerať webovú stránku, môže zadať adresu vašej webovej stránky alebo ju vyhľadať na webe. Stránky vášho webu budú doručené zo servera prostredníctvom prehliadača. Potenciálny zákazník alebo osoba, ktorá sa zaujíma o vaše stránky, bude mať potom prístup k týmto stránkam.

Izba CPU s modrým svetlom

Znie to jednoducho, ale nie všetky spoločnosti poskytujúce webhosting sú vytvorené rovnako.

Niektoré spoločnosti požadujú, aby ste si prostredníctvom nich kúpili svoju doménu – predali ju za vyššiu cenu. Môžu baliť služby spoločne. Iní vám pomôžu kúpiť doménu, ak ju ešte nemáte. Niektoré spoločnosti vám umožňujú nakupovať úložný priestor na serveri, zatiaľ čo iné si prenajímajú priestor, čím ohrozujú vaše stránky a údaje, v závislosti od toho, ako je zmluva podpísaná.

Niektoré webové webhostingové stránky budú ponúkať podporu databáz a ďalšie služby zákazníkom, ktorí na nich chcú hosťovať špecializovaný obsah webové stránky. V závislosti od vašej potreby existujú webhostingové služby tam, aby ste poskytli potrebnú službu.

Táto recenzia lokality5 dôkladne preskúma, čo spoločnosť môže ponúknuť.

Čo robí web5 jedinečným?

V minulosti sa Site5 zameriaval na technické web designer a vývojár webu trhu, ale dnes sa posúvajú smerom k barebones, just-what-you-need prístup k webhostingu s niekoľkými pridanými funkciami. Celkovo je tento prechod nedokončený.

Tu je prehľad toho, čo máte so serverom5.

1. Nemeraný diskový priestor a šírka pásma so serverom5

Site5 ponúka nemerané (tiež známe ako neobmedzené) disky, tempo a šírku pásma na ich hosting plány. Za bežné používanie stránok sa zákazníkovi neúčtuje množstvo miesta na disku na prenos dát. Site5 Zahŕňa podrobné podmienky, ktoré obmedzujú plány. Požiadajú zákazníkov, ktorí sústavne pracujú mimo bežnej šírky pásma a miesta na disku, aby vykonali úpravy, alebo si spoločnosť Site5 vyhradzuje právo vykonať nápravné opatrenia.

Podľa lokality5 monitorujú servery a upravujú úložisko, aby zabezpečili optimálny výkon stránky.

2. Migrácia webových stránok zdarma

Migrácia webových stránok

Site5 ponúka bezplatnú migráciu webových stránok zákazníkom, ktorí používajú inú webhostingovú spoločnosť. Vďaka tejto službe bude služba Site5 pomáhať pri presúvaní databáz, e-mailov a súborov webových stránok zo starého účtu na server Site5 a ich nový účet pre webový hosting. Tento proces je riadený odborníkom na migráciu webhostingu na webe5.

Ako vždy, „bezplatná“ migrácia má obmedzenia.

Bezplatná migrácia zahŕňa až 25 účtov cPanel (cPanel je webhostingový nástroj založený na Linuxe s grafickým rozhraním používateľského rozhrania na automatizáciu webhostingu) a 10 účtov bez cPanel. To zahŕňa súbory webových stránok a databázy MySQL. Premiestnia vašu starú webovú stránku na nový účet pre webový hosting so serverom Site5.

3. Zálohovanie webových stránok

So službou Site5 máte zadarmo nočné zálohy svojich webových stránok a informácií. Zálohy sú bezpečné a zachytia všetok obsah služby. Zákazníci majú tiež možnosť manuálne zálohovať svoje stránky s funkciami zahrnutými do ich účtu.

Pomocou rovnakej služby môžete získať prístup k archivovaným záložným súborom. Táto služba obsahuje e-mailové a webové súbory.

4. Funkčnosť domény a subdomény

S drahšími plánmi hostPro a hostPro + Turbo so serverom Site5 môžete hostiť viacero domén s jedným účtom a pripojiť domény na jednu webovú stránku. Pomocou služby môžete používať e-mail a zhromažďovať údaje o webových stránkach pre každú doménu. Site5 vám tiež umožňuje rýchlo a ľahko nastaviť subdomény (predpona pred názvom domény).

doména

4. Údaje o používateľoch webových stránok a Analytics

Webové štatistiky sú rozhodujúcou vlastnosťou webhostingu.

Site5 používa AWStats, otvorený zdrojový analytický nástroj s grafickým rozhraním, na prístup k webovým štatistikám na strane servera. Patria sem návštevníci webových stránok, denníky prístupu (ktorí navštívili web a príslušné podrobnosti o používateľovi), denníky chýb a štatistiky subdomén. Odteraz neponúkajú žiadne ďalšie analytické nástroje.

5. Nástroje pre vývojárov pre lokalitu5

Site5 inzeruje ako webhosting pre dizajnérov a vývojárov a pre tento trh existuje niekoľko funkčných prikývnutí.

Site5 zahŕňa Softaculous, automatický inštalátor skriptov webových stránok. To umožňuje používateľom inštalovať veľa populárnych webových aplikácií jediným kliknutím priamo z obrazovky správcu stránok na serveri Site5. Softaculous nainštaluje mnoho najpopulárnejších aplikácií tam, vrátane aplikácií pre blogovanie, správu reklám, elektronický obchod, podporu zákazníkov a systémy riadenia zákazníkov (CMS)..

Keď už hovoríme o elektronickom obchode, Site5 obsahuje nástroje, ktoré vám pomôžu rýchlo uviesť web do prevádzky pre online obchody. Mnoho funkcií je možné nainštalovať priamo z panelu administrácie stránok.

Pre viac vlastných vývojárskych prác, Site5 podporuje mnoho z najpopulárnejších programovacích jazykov, vrátane Ruby on Rails, Perl a Optional Python. Site5 tiež umožňuje používateľom vytvárať neobmedzený počet databáz MySQL, ktoré môžu byť všetky ovládané prostredníctvom ovládacieho panela Site5 pomocou predinštalovanej verzie phpMyAdmin.

Site5 tiež ponúka editor úloh Cron pre úlohy údržby a plánovania údržby. Pomocou editora môžete spúšťať príkazy špecifické pre jednotlivé stránky v pravidelných intervaloch. Editor úloh nájdete na ovládacom paneli. Výsledky môžu byť zaslané na e-mail na sledovanie a archiváciu údržby.

6. Bezpečnosť stránok

Site5 ponúka ochranu a čistenie škodlivého softvéru. Táto služba aktívne monitoruje vaše stránky 24/7. Site5 v súčasnosti využíva na testovanie škodlivého softvéru odborníkov na bezpečnosť webových stránok Sucuri. Spoločnosť Sucuri prehľadá web každých 12 hodín a odstráni všetok nájdený malware. To zahŕňa aj odstránenie čiernej listiny, ak sa na vašom webe zistí škodlivý softvér.

https

Môžete získať prístup k správe spoločnosti Sucuri a skontrolovať históriu skenovania a všetok malware, ktorý bol zistený. Nezabúdajte, že bezpečnosť stránok predstavuje dodatočné náklady a na implementáciu ochrany pred škodlivým softvérom sa musí aktivovať.

Site5 podporuje FTP (protokol na prenos súborov) a SFTP (protokol bezpečného prenosu súborov). Ak chcete povoliť SFTP, musíte povoliť prístup do shellu alebo SSH. Secure shell access (SSH access) je príkazové rozhranie a protokol UNIX.

SSH prístup cez Site5 sa dá použiť, ak potrebujete bezpečný vzdialený prístup k inému počítaču. Prístup SSH je zvyčajne zakázaný z dôvodu zabezpečenia, ale ak potrebujete kopírovať súbory alebo vytvárať adresáre pomocou prístupu SSH, môžete ho povoliť pomocou ovládacieho panela webhostingu Site5..

7. Ďalšie funkcie

Jedna pekná funkcia s produktom Site5 – môžete vybrať umiestnenie svojho servera. Pomôže to vašim rýchlostiam načítania a hodnoteniu vyhľadávania, ak poznáte hlavný trh.

S aplikáciou Site5 môžete nastaviť virtuálny súkromný server (VPS). Môžete si zvoliť, aby bol VPS plne spravovaný serverom5. Zahŕňa to hardvér, údržbu, zabezpečenie, monitorovanie a aktualizovaný softvér. Môžete tiež zahrnúť cPanel pre VPS za príplatok. Za ďalšie adresy IP pre VPS sa účtuje malý poplatok.

Ak hľadáte viac energie na VPS, vrátane ďalších spracovateľských jadier, viac pamäte, dodatočného priestoru na disku alebo šírky pásma, server5 dokáže spravovať až 8 jadier a 250 GB miesta na disku za značné dodatočné náklady..

Štruktúra cien pre lokalitu5

Všetky nákupy na webe5 zahŕňajú 45-dňovú záruku vrátenia peňazí, s výnimkou VPS, ktorá ponúka iba 15-dňovú záruku vrátenia peňazí. Site5 ponúka tri úrovne cien:

hostBasic

hostPro

hostPro + Turbo

$ 8,95 / mesiac

$ 12,95 / mesiac

$ 19.95 amerických / mesiac

pre jeden web s 12-mesačným nákupom. Môžete si kúpiť 24 mesiacov za 6,96 $ / mesiac. Musíte si kúpiť hostBasic za minimálny 12-mesačný nákup. Poskytuje 99,9% záruku dostupnosti.

pre neobmedzené webové stránky. Môžete si kúpiť 12 mesiacov za 11,95 dolárov mesačne alebo 24 mesiacov za 10,95 dolárov mesačne. Poskytuje 99,9% záruku dostupnosti.

pre neobmedzené webové stránky a vyhradenú adresu IP (. Môžete si kúpiť 12 mesiacov za 14,95 dolárov mesačne alebo 24 mesiacov za 13,95 dolárov mesačne. Poskytuje 99,9% záruku dostupnosti).

Site5 ponúka cenu pre predajcu. Predajcovia budú používať server Site5 na hosťovanie stránok predaných inému zákazníkovi prostredníctvom predajcu. Všetky účty predajcov zahŕňajú cPanel a bezplatnú migráciu, ako aj 99,9% záruku dostupnosti a automatické zálohovanie. Site5 ponúka predajcom tri úrovne:

štartér

štandardné

predné

$ 25.95 / month

$ 36.95 / month

$ 54,95 / mesiac

na 50 GB miesta na disku a 500 GB na šírku pásma za mesiac.

na 80 GB miesta na disku a 700 GB na šírku pásma za mesiac.

na 120 GB miesta na disku a 1 000 GB na šírku pásma za mesiac.

Ochrana pred škodlivým softvérom lokality Site5 predstavuje ďalších 49,99 dolárov ročne pre každú webovú stránku, a to buď prostredníctvom lokality Site5, alebo prostredníctvom distribučného programu.

Verejné vnímanie stránok5

papier s bielym pruhom s čiernym atramentom

Site5 získava veľmi dobré recenzie za nemerané zdroje. Ľudia oceňujú, že sa nemusia starať o to, aby prešli na miesto na disku, ak pridajú niekoľko ďalších vstupných stránok, alebo prechádzajú cez šírku pásma, ak na svoje stránky pridajú ďalšie súbory na stiahnutie alebo e-knihy. Sú tiež vysoko hodnotení za svoje služby bezplatného prenosu webových stránok. Bezplatná migrácia na webové stránky je ďalšou výhodou, ktorú mnohí ocenia v prípade lokality Site5.

Vývojári tiež oceňujú mnoho funkcií, ktoré sa štandardne dodávajú so serverom Site5, vrátane podpory mnohých programovacích jazykov a ľahko použiteľného cPanelu..

Napriek pozitívnym hodnoteniam v niektorých oblastiach nebolo celkové vnímanie lokality5 verejnosťou dobré.

Častou kritikou webhostingovej služby Site5 bola zákaznícka podpora a celkový výkon hostingovej služby, pretože bola zakúpená spoločnosťou Endurance International Group (EIG). Prechod cez ZHZ spôsobil množstvo problémov, vrátane stránok Site5, ktoré sa znížili o viac ako týždeň. Mnohí obviňujú spoločnosť EIG za nedostatok služieb a podpory od zakúpenia, ale na webe5 sa to nepriaznivo odráža.

Iní recenzenti sa sťažujú na barebone služby ponúkané Site5. Site5 neponúka veľa cloudových služieb ani vyhradený hosting.

Ako Site5 v porovnaní s trhom

modrý glóbus

Celkovo sú náklady na server Site5 o niečo vyššie ako iné spoločnosti poskytujúce webhosting na trhu. Nedostatok priameho mesačného cenotvorby vedie s vnímaním vysokých nákladov na server Site5. Ak chcete získať inzerovanú cenu, musíte si kúpiť službu v trvaní 24 mesiacov.

Trochu hlbšie, server5 má obmedzenia na svoje služby, ktoré môžu zvýšiť náklady. Napríklad pri kontrole zmluvných podmienok sa odhalia obmedzenia veľkosti databázy a e-mailového účtu pre zdieľaný hosting. Nemerané služby sú pekné, ale celkové ceny môžu byť veľmi klamlivé

Rýchlosti načítania pre Site5 sú priemerné, čo je v poriadku, s výnimkou prémiovej ceny, ktorú vyžaduje5 za svoje služby.

Podpora je ďalšou oblasťou, v ktorej Site5 v porovnaní s konkurenciou chýba. Čas odozvy je rýchly, ale nájsť zástupcu zákazníckej podpory, ktorý je odborníkom na webhostingovú službu, je zriedkavé. Získanie odpovede z lokality Site5 je jednoduché. Správna odpoveď je oveľa ťažšia.

Čo si myslíme o webe5

Na trhu je priestor pre webhostingovú službu určenú vývojárom a dizajnérom, ale nakoniec sa web5 nevyzerá ako správna webhostingová služba na vyplnenie tejto medzery.

Dnes sa zdá, že server 5 smeruje k nezmyselným, barebonským prístupom k webhostingu. To nie je to, čo vývojári a dizajnéri chcú alebo potrebujú.

Site5 ponúka niekoľko pekných funkcií vrátane čistého grafického rozhrania a podpory mnohých funkcií, ktoré môže vývojár potrebovať. Je pekné, že si môžete zvoliť umiestnenie svojho servera. Schopnosť rýchlo a ľahko používať najobľúbenejšie aplikácie je pekná.

Ale za cenu, ktorú platíte za web5, sa nezdá pekný dosť dobrý. Táto cena môže byť veľmi klamlivá, najmä ak platíte za dva roky webhostingu, a obávam sa, že mnohí, ktorí sa rozhodnú pre službu Site5, budú zamknutí v zmluve, ktorú rýchlo prerastú..

Pre skutočných vývojárov a dizajnérov odporúčame hostgator, ktorý ponúka plány za oveľa nižšie náklady s viacerými možnosťami prispôsobenia alebo hosting A2.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map