Weebly Review: Ľahko použiteľné riešenie pre vaše potreby budovania webových stránok

Zdá sa, že každý má v súčasnosti svoje vlastné webové stránky, či už ide o ich podnikanie, umenie alebo dokonca len osobný blog. Možno sa pýtate, koľko ľudí môže zostaviť dobre vyzerajúcu webovú stránku bez toho, aby sa roky učilo kódovať všetko od nuly. Našťastie existujú špecializované nástroje, ktoré uľahčujú navrhovanie vašich vlastných profesionálnych webových stránok. Táto recenzia Weebly pomôže objasniť niektoré z najpopulárnejších nástrojov, ktoré môžete použiť na vytvorenie webovej stránky vyzerajúcej hviezdami..


Čo je to Web Builder?

Predtým, ako sa dostaneme k recenzii Weebly, chceme hovoriť všeobecne o tvorcoch webových stránok. Existuje veľa rôznych spôsobov, ako vytvoriť webovú stránku alebo blog, ale najpopulárnejším nástrojom pre začiatočníkov je webový tvorca. Toto je typ softvéru, ktorý sa spúšťa vo vašom prehliadači a automatizuje všetky kódovania a konštrukcie každej stránky. Sú to často nástroje na presúvanie myšou, ktoré rozdeľujú každú stránku na jednotlivé upraviteľné časti. Toto odvráti zameranie od zložitého značkovania a kódovania potrebného na umiestnenie všetkého, kam ho chcete na stránke.

V rámci tohto prehľadu Weebly porovnáme najobľúbenejšie webové tvorcov začiatočníkov, ktorí sú v súčasnosti k dispozícii. Zatiaľ čo niektorí z týchto tvorcov sú dodávaní s možnosťou hostenia, zameriavame sa na skutočné nástroje pre návrhárov, ktoré sa používajú na vytváranie stránok, a nie na samotné nástroje hostenia webov..

Čo je Weebly?

Pri tejto kontrole Weebly sme sa zamerali na bezplatnú verziu platformy, ktorá je k dispozícii každému, kto má vlastnú doménu alebo hostingové služby. Spoločnosť Weebly sa zameriava na obchodné weby, ktoré zahŕňajú akýkoľvek typ služby alebo stránky zamerané na produkt, kde si návštevníci môžu kúpiť. Existuje veľa webových tvorcov, ktorí sú k dispozícii online, ale ako sme zistili pre túto webovú stránku Weebly, žiadny z nich nie je zameraný na elektronický obchod, ako je tento. Powered by Square, dôveryhodná spoločnosť zaoberajúca sa spracovaním platieb, sa Weebly zameriava na predaj prostredníctvom svojej špecializovanej platformy.

Špecifikácie webového tvorcu webu

muž, písanie poznámok

Obrázok autora StartupStockPhotos z Pixabay

Pozreli sme sa na celú škálu funkcií tohto prehľadu Weebly, počínajúc základným používateľským rozhraním. Táto platforma pracuje s intuitívnym súborom nástrojov drag-and-drop, čo znamená, že môžete doslova chytiť prvky zo stavebného panela a umiestniť ich na stránku presne tam, kde ich potrebujete. Začínate so základnou šablónou a prispôsobte si svoje tituly a text po jednom kroku. K dispozícii je vstavaný postup, ktorý uľahčuje navigáciu na vašich nových stránkach a zabezpečuje, že vám neuniknú žiadne dôležité položky.

Rozhranie Weebly

Rozhranie drag-and-drop je navrhnuté pre začínajúcich webdizajnérov, takže neexistuje žiadny tlak na to, aby sa naučili komplikované kódovanie, aby všetko fungovalo hladko a bezpečne. Opakujúcou sa témou, ktorú sme našli pri výskume tohto prehľadu Weebly od mnohých súčasných zákazníkov, je, aké ľahké a intuitívne boli nástroje. Úplne nový webový vývojár môže prísť na platformu Weebly a mať nový, bezpečný a funkčný web, ktorý bude fungovať behom niekoľkých minút..

Centrum aplikácie Weebly

Integrované centrum aplikácií vám umožňuje prístup k pokročilým funkciám, ako je integrácia sociálnych médií, vkladanie videa a dokonca aj reklamné widgety tretích strán. Existuje tiež niekoľko vopred navrhnutých nástrojov elektronického obchodu, ktoré môžu pomôcť pri platbách, vystavovaní faktúr alebo upozorňovaní zákazníkov na predaj a propagáciu. Tieto typy doplnkov je ťažké integrovať od začiatku, ale Centrum aplikácií Weebly uľahčuje ich pridanie do vašej šablóny..

Exkluzívne Weebly šablóny

Weebly má čo ponúknuť, ale výber šablón by mohol byť tým najlepším. Pri tejto recenzii Weebly sme sa pozreli na veľa rôznych návrhov a všetky vyzerali úžasne. Rozhranie drag-and-drop funguje dobre so šablónami, takže je ľahké prispôsobiť text a hlavičky tak, aby vyhovovali vašim potrebám. Vopred pripravené šablóny vyzerali profesionálne a úhľadne a my sme vychádzali z tohto pocitu, že by sme mohli pomocou tejto platformy navrhnúť čokoľvek..

stanovenie ceny

Ceny za túto platformu, spolu s ďalšími tromi ďalšími, ktoré sme skúmali pri tomto hodnotení Weebly, nie sú také jednoduché, ako je hodnota jedného dolára. Každá z týchto platforiem ponúka odstupňované balíčky pre svoje služby, ktoré môžu byť zložitejšie pri pridávaní do webhostingu, ochrany obchodu a iných služieb prémiového typu. Ak už máte webhostingovú službu, môžete ju používať bezplatne, takže je lacnejšie hneď z netopiera. Ceny, ktoré sme našli za prémiové služby pre všetkých štyroch poskytovateľov, sa začali pohybovať okolo piatich dolárov mesačne a až na štyridsať dolárov mesačne.

Ako Weebly porovnáva

laptop, poznámky, mobilný telefón a káva na stole

Obrázok autora Kevin Phillips z Pixabay

Aby sme videli, ako sa tento webový tvorca porovnáva s konkurenciou, preskúmali sme tri alternatívne platformy budovania webu podobné jednej a druhej. V rámci tohto prehľadu Weebly sme porovnali základné vlastnosti, dostupné šablóny, jednoduché použitie, kompatibilitu prehliadača a kvalitu služieb zákazníkom každého zo štyroch poskytovateľov..

Čo sme preskúmali

 • Weebly
 • Wix
 • Squarespace
 • Tvorca webových stránok Gator

Weebly

Jednoduchosť použitia

Ak sme z tohto prehľadu Weebly vzali niečo, bolo to ľahké. Rozhranie je čisté a intuitívne, pretože bolo navrhnuté špeciálne pre začínajúcich web dizajnérov. Weebly bol nepochybne najjednoduchšie naučiť sa zo štyroch nástrojov, na ktoré sme sa pozreli.

Zákaznícka podpora

Tím podpory zákazníkov spoločnosti Weebly mal skvelú spätnú väzbu od zákazníkov a nemáme dôvod nesúhlasiť. K dispozícii je špecializovaný tím služieb zákazníkom pripravený odpovedať na vaše e-maily a pomôcť vyriešiť akékoľvek problémy, ktoré by sa mohli vyskytnúť. Sú skvelým zdrojom, ktorý vám pomôže pri prvom vytvorení webu a zabezpečí bezproblémové fungovanie všetkého.

Vlastnosti

Rozhranie a sada nástrojov Weebly nie je najdynamickejšia, na ktorú sme sa zamerali, ale pre dizajnéra, ktorý prvýkrát pracuje, slúži svojmu účelu. Existujú čisté súbory funkcií, ktoré môžete implementovať v závislosti od toho, aký typ stránok dávate dokopy. Funkcie závisia od produktu alebo služby, ktorú ponúkate. Všetky informácie sú uvedené v pôvodnej šablóne, ktorú vyberiete.

šablóny

V súčasnosti je cez Weebly k dispozícii viac ako sedemdesiat šablón, pričom stále viac sa pridáva. Medzi šablónami je široká škála a tie, ktoré sme pre tento Weeblyho prehľad preskúmali, sa ľahko upravili, reagovali hnutím a čistým vzhľadom.

Kompatibilita prehliadača

Systém Weebly funguje vo väčšine prehliadačov bez správ o problémoch s načítaním alebo formátovaním od predchádzajúcich používateľov. Platforma pracuje s upraveným jazykom Java, takže aj staršie prehliadače a operačné systémy by mali mať možnosť načítať sadu nástrojov na úpravy.

Kde sa môžete dozvedieť viac

Viac informácií o nástroji Weebly Builder a možnostiach hostenia nájdete na nasledujúcom odkaze: Weebly.com

Wix

Toto je platforma pre kreatívnejšie zameraných, pretože máte úplnú kontrolu nad konečným vzhľadom na svoje stránky. Pre návrhy v strede terénu nie je veľa možností, preto je pekné mať možnosť začať s prázdnou bridlicou. Wix je najprispôsobiteľnejšia platforma, na ktorú sme sa zamerali pri tejto Weebly recenzii, a jediná, ktorá ponúka čistú štartovaciu stránku, ktorú je možné editovať bez znalosti jazyka CSS alebo Java..

Jednoduchosť použitia

Platforma navrhovania webových stránok Wix sa spočiatku ľahko používa, ale ak budete potrebovať pokročilejšie funkcie, bude trochu zahmlená. Rôzne možnosti programovania sú skvelé pre niekoho, kto má o niečo viac znalostí ako priemerný používateľ, ale nie je určený pre niekoho, kto práve začína. Používanie je v zásade tak náročné, ako potrebujete, najmä ak sa rozhodnete integrovať novšie aplikácie alebo sociálne kontakty.

Zákaznícka podpora

Na zákaznícku podporu Wixu nebolo veľa pozitívnych spätných väzieb, a to vyniká v tomto hodnotení Weebly. K dispozícii je sieť zástupcov služieb zákazníkom, ktorí môžu vaše e-maily zadávať, ale nie je možné okamžite kontaktovať niekoho telefonicky alebo iným spôsobom. Platforma pracuje na zlepšení tejto stránky vecí pridaním automatizovanej pomoci svojim prémiovým zákazníkom.

Vlastnosti

Našimi obľúbenými funkciami, ktoré sme našli od spoločnosti Wix, boli ľahko integrované mediálne galérie, optimalizované návrhy pre mobilné zariadenia a úplná sloboda prispôsobených rozložení. Majú tiež veľkú sadu nástrojov na integráciu SEO so špecializovanými plánmi, ktoré vám pomôžu viesť vás na vrchol výsledkov online vyhľadávania.

šablóny

Wix má na výber viac ako päťsto šablón, čo uľahčuje nájdenie niečoho vopred zostaveného pre vašu konkrétnu víziu. S pridanou slobodou dynamickej úpravy si môžete každú zo šablón prispôsobiť tak, aby vyzerala a načítala presne podľa svojich potrieb. Každá šablóna bola navrhnutá odborníkom v odbore a je pripravená na načítanie stlačením tlačidla.

Kompatibilita prehliadača

Platforma Wix je ľahká, pokiaľ ide o programovací jazyk, takže tu nie je žiaden problém s podporou prehliadača. Niektorí používatelia nahlásili problémy s doplnkovými funkciami, ale toto nebol typický zážitok, ktorý hlásili skúsení návrhári. Táto sada nástrojov je naprogramovaná tak, aby pracovala so všetkými hlavnými prehliadačmi.

Kde sa môžete dozvedieť viac

O dostupných balíkoch Wix sa môžete dozvedieť a vyskúšať ich nástroje na vytváranie webových stránok na nasledujúcom odkaze: Wix.com

Squarespace

Toto je najznámejší zo štyroch platforiem, na ktoré sme sa pri tomto hodnotení Weebly zaoberali, a je na to dobrý dôvod. Squarespace bombarduje svet reklamou a snaží sa dostať svoje meno do webového priestoru, aby ho mohli vidieť všetci. Sú považované za sofistikovanejšie z konštrukčných platforiem a cena odráža tento trblietavý lesk. Jeho použitie je jednoduché, ale pri navrhovaní webových stránok zameraných na obchod má strmá krivka učenia.

Jednoduchosť použitia

Ak nájdete šablónu, ktorá nevyžaduje veľa úprav, táto platforma sa ľahko používa. Ak potrebujete vykonať nejakú úpravu CSS alebo HTML, môžete mať ťažšiu dobu. Je to ideálne riešenie pre niekoho, kto pracuje na druhom alebo treťom webdizajne, takže krivka učenia môže byť pre prvého používateľa strmá.

Zákaznícka podpora

Bola to najsilnejšia sieť zákazníckej podpory, ktorú sme našli pri tejto kontrole Weebly. 24-hodinovú podporu obsluhujú žijúci ľudia a neexistujú žiadne automatizované systémy medzi vami a skutočnými osobami. Aktuálni zákazníci prisahajú tím podpory a bolo to ľahko najobľúbenejšie zo štyroch webových nástrojov, na ktoré sme sa v tomto ohľade pozerali..

Vlastnosti

Štvorcový priestor má všetky funkcie, ktoré potrebujete, ale chýba v ňom dizajnové prvky. To znamená, že ste do veľkej miery zablokovaní v parametroch šablóny, pokiaľ neviete, ako sa dostať pod kapotu a upravovať kódy HTML alebo CSS. Toto nie je nemožné obísť sa, ale to prísne obmedzuje možnosti, ktoré môžete urobiť, pokiaľ ide o zabezpečené obchodné weby..

šablóny

Toto sú najdynamickejšie a najkrajšie šablóny, na ktoré sme pri tejto recenzii hľadali. V galérii šablón bolo vystavených veľa odborných znalostí, čo sa určite odráža v konečnej cene, ktorú za používanie týchto šablón zaplatíte. Ak potrebujete web zameraný na obchod, máte na výber niekoľko možností; aj keď nie toľko ako Wix alebo Weebly.

Kompatibilita prehliadača

Štvorcový priestor bol najdynamickejším súborom nástrojov, na ktorý sme sa zamerali, čo vedie k problémom so staršími prehľadávačmi. Toto je súbor nástrojov zameraný na pokročilejšie webové stránky. Aj keď sa môže pochváliť univerzálnym prístupom, vyskytli sa hlásené problémy so staršími prehliadačmi a operačnými systémami..

Kde sa môžete dozvedieť viac

Viac informácií o programe Squarespace a jeho nástrojoch na vytváranie webových stránok sa dozviete na nasledujúcom odkaze: Squarespace.com Tvorca webových stránok Gator je vlastným nástrojom na návrh obľúbeného hostiteľského servera HostGator. Je to veľmi jednoduchý a ľahko použiteľný nástroj pre niekoho, kto potrebuje rýchle a jednoduché miesto na predstavenie svojho tovaru. Nie je to ideálne riešenie pre niekoho, kto potrebuje obchodné nástroje, ale je to dosť dobré ako referenčný alebo portfóliový typ webovej stránky. Toto je naozaj skvelá voľba, ak ju skombinujete s ich hostingovými službami.

Tvorca webových stránok Gator

Jednoduchosť použitia

Celý systém je drag-and-drop bez veľa prispôsobiteľné editovacie nástroje, čo robí to čisté a veľmi ľahko zrozumiteľné. Toto bol najjednoduchší tvorca webových stránok, na ktorý sme sa zamerali pri tomto hodnotení Weebly a ktorý ponúka ľahký prístup s niekoľkými ozdobnými obručami.

Zákaznícka podpora

Recenzie od súčasných a minulých zákazníkov sú väčšinou pozitívne, pričom veľa ľudí upozorňuje na to, aké priateľské a rýchle boli ich reakcie. Pretože to nie je miesto pre webové stránky s pokročilým obchodom, netreba sa hlboko zaoberať problémami CSS alebo zabezpečenia. Pomáha to zefektívniť ich systém podpory zákazníkov a minimalizuje čas odozvy.

Vlastnosti

Pre ich základné plány v skutočnosti nie je k dispozícii veľa funkcií, takže ak potrebujete niečo dynamické alebo súvisiace s obchodom, odporúčame vám vystúpiť na štvorcový priestor alebo v ideálnom prípade na Weebly. Ak potrebujete jednoduchú obchodnú stránku s nízkym dopadom, mali by ste zvážiť pokročilý plán načítaný funkciou od hostgator.

Šablóny 2 Hviezdičky

Existuje niekoľko stoviek šablón, z ktorých sa pridávajú nové možnosti stabilným tempom. Pretože všetko je drag-and-drop, existuje veľa opakovania a spoločných tém v dostupných šablónach.

Kompatibilita prehliadača 3 Hviezdičky

Od predchádzajúcich zákazníkov bola k dispozícii iba malá spätná väzba, preto sme na tejto strane kompatibility nenašli žiadne problémy. Sada nástrojov, ktorú ponúka tím pre vývoj webových aplikácií Gator, je navrhnutá pre všetky najpopulárnejšie prehliadače a je kompatibilná s niektorými prehliadačmi pripravenými na beta verzie, ako sú Chrome alebo Firefox..

Kde sa môžete dozvedieť viac

Viac informácií o nástroji Gator na tvorbu webových stránok nájdete na nasledujúcom odkaze: Hostgator.c om

Konečné rozhodnutie

Pre tvorcov webových stránok, ktoré sa dajú ľahko používať, nie je dostatok skvelých možností, ale pre túto recenziu Weebly musíme zvoliť obľúbenú položku. Aj keď má Squarespace množstvo pokročilých možností, ktoré máme radi, stále ho nemožno porovnávať s úplnou sadou funkcií, ktorú ponúka Weebly. Rozhranie je intuitívne, ostré a ľahko pochopiteľné. Dôrazne odporúčame platformu Weebly na vytvorenie vlastnej osobnej webovej stránky alebo blogu.

Odporúčaný obrázok: Obrázok od StartupStockPhotos z Pixabay

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map