Majitelia firiem robia chyby pri výbere webhostingu

web hosting je cenná služba, ktorú dnes používajú tisíce firiem na celom svete ako strategickú výhodu pri podnikaní.


Medzi výhody, ktoré poskytuje webhosting:

 • Zníženie nákladov na budovanie IT infraštruktúry – dodávatelia poskytujú hardvérové ​​a operačné systémy a môžu tiež poskytovať aplikačné služby a podporu
 • Dostupnosť – služby webhostingu sľubujú dostupnosť systému na 100% alebo blízko, s dostupnosťou 24/7/365
 • Úspory personálu – eliminuje alebo značne obmedzuje potrebný interný technický personál. Šetrí náklady na nábor a udržanie zamestnancov, ako aj priebežné náklady, ako sú výhody a technické školenie
 • zabezpečenia – hostingové služby poskytujú funkcie, ako sú filtrovanie nevyžiadanej pošty, detekcia vírusov, ochrana pred útokmi odmietnutia služieb, firewall a narušenie siete

Pri všetkom, čo to webhosting vyžaduje, sú určité bezpečnostné opatrenia, ktoré by sa mali prijať pri rozhodovaní o zverení obchodných funkcií webhostingovým službám..

Pri výbere webhostingovej služby sa majitelia firiem dopúšťajú mnohých chýb. Ak to chcete urobiť správne, čítajte ďalej!

Začíname s webhostingom

Muž bežiaci na pozadí PC

Rozhodovanie o začlenení webhostingu ako súčasti vášho obchodné operácie je relatívne jednoduchý proces, ako ukazujú výhody uvedené vyššie. Môže byť dokonca pomerne ľahké zdôvodniť náklady, pričom návratnosť investícií je takmer okamžitá, často bez počiatočných nákladov..

Avšak napredovanie pri výbere webhostingu si vyžaduje náležitú starostlivosť a pozornosť ku kľúčovým bodom, aby ste získali všetky výhody služby a zároveň sa vyhli možným nástrahám..

Keďže webhostingové služby existujú už desaťročia, nemusíte sa poučiť zo svojich vlastných chýb. Existuje mnoho ďalších, ktorí odišli pred vami, a vy sa môžete poučiť zo svojich chýb.

Pri výbere webhostingovej služby sa vyhýbajte spoločným chybám podnikateľov

Začlenenie webhostingu do vašej obchodnej stratégie vyžaduje určité pochopenie toho, ako technológie funguje, aby sa predišlo rozhodnutiam, ktoré budú mať v budúcnosti negatívny dopad na vaše podnikanie, zákazníkov alebo zamestnancov.

Nevkladajte všetky vajcia do jedného košíka

Je to staré príslovie, ale týka sa to webhostingových služieb. Ak sa chystáte migrovať aplikácie webové služby, neimplementujte všetky funkcie na jeden server.

Napríklad môžete zvážiť spustenie e-mailových služieb na inom serveri, ako sú funkcie eCommerce, ERP alebo helpdesk. Zabraňuje strate všetkých funkcií, ak sa na jednom serveri vyskytne výpadok, bez ohľadu na trvanie.

Vedieť, čo potrebujete

3 Reproduktor na sivom pozadí

Môžete to prediskutovať so svojimi navrhovanými službami webhostingu pre ich vstup. Väčšina poskytovateľov ponúka niekoľko úrovní služieb:

 • Zdieľané služby – na serveroch zdieľajú zdroje viacerí zákazníci
 • Virtuálne súkromné ​​servery – vaše služby sú umiestnené oddelene, ale v prostredí virtuálneho servera, ktorý zdieľa prostriedky, ako je napríklad diskový ukladací priestor
 • Dedikované servery – váš server je fyzický server, ktorý je priradený iba k vašej firme, a nemôže ho ovplyvniť výpadok ani problémy s výkonom na iných serveroch.

Pre každú úroveň služieb sú výhody as nimi spojené rozdiely v nákladoch. Pred registráciou musíte určiť, ktorá úroveň služieb je pre vás najvhodnejšia a ako webový hostiteľ poskytuje aktualizácie z jednej úrovne na ďalšiu..

Prečítajte si zmluvné podmienky

Je prekvapujúce, koľko firiem pri podpise nečítalo a nerozumie podrobnostiam zmlúv o webhostingu.

Uistite sa, že problémy, ktoré sú pre vás dôležité, sú napísané napríklad dohody o úrovni služieb (SLA) týkajúce sa výkonu a dostupnosti, pravidiel zrušenia, sankcií za nedodržanie dostupnosti a prijateľnej reakcie na podporu a akýchkoľvek ďalších funkcií dohodnutých počas diskusií o službách, ako sú softvér ktoré má služba poskytovať.

Čítanie drobných výtlačkov zahŕňa pojmy ako „bezplatný“ alebo „neobmedzený“. Neobmedzený ukladací priestor na disku môže mať v jemnej tlači definíciu s vylúčením zodpovednosti, napríklad „do“ určitého limitu, po ktorom sa účtujú dodatočné poplatky..

Pochopte, kto je váš poskytovateľ

Mnoho služieb webhostingu je v skutočnosti poskytovateľmi tretích strán, ktorí ďalej predávajú služby, ktoré skutočne prevádzkuje a poskytuje iná spoločnosť.

Najprv to nemusí byť veľký problém, ale ak predajca prestane podnikať alebo nesplní vaše očakávania alebo zmluvne dohodnuté SLA, môže sa stať, že budete musieť rokovať s inou spoločnosťou, ktorá nie je zo zákona povinná dodržiavať vaše podmienky..

To vám môže zanechať webhostingové služby, ktoré sú neštandardné alebo dokonca nefungujú, takže môžete hľadať nové možnosti.

Partnerstvo so spustením

Existuje príliš veľa dlhodobých a výkonných webových hostiteľov, ktorí majú roky alebo desaťročia príkladných služieb, aby ste riskovali svoje podnikanie na nováčika v tomto odvetví..

Podobne ako v prípade mnohých nových podnikov aj nový webhosting môže začať fungovať s veľkým rastom predaja a nízkymi počiatočnými nákladmi, potom môže zlyhať v dôsledku zlého spravovania alebo zlého predaja v krátkom čase..

Vyberte si dodávateľa s dlhou históriou spokojných zákazníkov a do svojej povinnej starostlivosti zahrňte recenzie zákazníkov. Nezabudnite si overiť spokojnosť zákazníka so servisom a podporou.

Majitelia firiem robia chyby pri výbere webhostingu – na záver

Škatuľa v čiernej farbe

Pamätajte na to návštevníci webových stránok, vaše stránky sú tvárou vašej spoločnosti. Akékoľvek prestoje alebo pomalý výkon prejavia negatívny pocit voči vašej firme alebo službám.

S vhodným výskumom a vyhodnotením webhostingových služieb sa váš vybraný poskytovateľ stane cenným obchodným partnerom a jeho rozšírením IT infraštruktúra.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map