7 Kompanitë më të mira Pritëse të WordPress – Krahasimi i plotë

WordPress është sistemi më i përdorur për menaxhimin e përmbajtjes (CMS) në ekzistencë. Vlerësohet se 27% e të gjitha faqeve në internet sot. Platforma është përkthyer në mbi 40 gjuhë të ndryshme.


Ka mbi 30,000 shtesa të ndryshme të disponueshme për WordPress, dhe ai numër vazhdon të rritet gjatë ditës. Përveç kësaj, zhvilluesit e WordPress mund të presin që të fitojnë lart 50 $ / orë.

CNN, eBay, Mashable dhe New York Times janë vetëm disa emra të spikatur që përdorin WordPress për të botuar bloget e tyre.

Për shkak se ka një kërkesë kaq të madhe për këtë shërbim, ka mijëra ofrues për mbajtjen më të mirë të WordPress-it. Por si mund të dalloni më të mirët nga pjesa tjetër?

Në përcaktimin e asaj që e bën kompaninë më të mirë të WordPress hosting, ka shumë ndryshore që duhet të merren parasysh. Disa që do të përqendrohemi këtu përfshijnë:

 • Shuma e hapësirës në disk dhe gjerësia e brezit të siguruar
 • Garanci për kthimin e parave
 • Lehtësia e instalimit të WordPress
 • Kostoja mujore
 • Kostoja e çertifikatave, domeneve dhe adresave SSL
 • Mbështetja e klientit

Për të marrë sa më shumë zhurmë për kapakun tuaj, do të dëshironi sasinë maksimale të gjerësisë së bandës dhe hapësirën e diskut. Në fund të fundit, sa më shumë përmbajtje që mund të strehoni në faqen tuaj, aq më mirë – serveri juaj do të ketë më pak të ngjarë të rakordohet dhe të ngarkohet më ngadalë (ka edhe shtesa për të ndihmuar të kompresoni skedarët në një përpjekje për ta bërë më të shpejtë ngarkimin e faqes tuaj, siç është WP Smush).

Kush nuk i do garancitë e kthimit të parave? Sigurisht, nëse zgjidhni një nga kompanitë më të mira të hostimit të WordPress, nuk do të keni nevojë ta përdorni kurrë atë garanci.

Të përfshira në koston mujore të çdo host WordPress do të jetë një numër i caktuar domenesh dhe adresash, së bashku me potencialin për një çertifikatë të shtresuar me shtresa të sigurta (certifikatë SSL për shkurt). Disa ofrues tarifojnë shtesë për këtë ndërsa të tjerët hedhin atë falas.

Dhe sigurisht, lehtësia e përdorimit dhe instalimit është me rëndësi kryesore për shumicën e njerëzve. Ne nuk jemi të gjithë programuesit e ekspertëve.

Fatmirësisht, një nga arsyet që WordPress është përdorur kaq shumë është që mund të kuptohet nga pothuajse kushdo që ka njohuri themelore për kompjuterin. Mund të personalizoni më tej faqen tuaj nëse dini HTML dhe CSS, por nuk keni pse.

Pasqyrë e 7 Kompanive më të mira Pritëse të WordPress

Rendi i saktë i kësaj liste nuk është aq i rëndësishëm sa emrat e përmendur. Do të keni vështirësi të gjeni shumë marrëveshje mbi të cilat kompania pritëse WordPress është numri një. Një pjesë e madhe e tyre varet nga përvoja e përdoruesit, e cila është pak a shumë subjektive.

Duke u thënë kështu, ka disa emra që kanë një reputacion për të qenë kompanitë më të mira të mbajtjes së WordPress dhe për klientët e tyre t’u ofrojnë gjithçka që u nevojitet për të ndërtuar një faqe WordPress.

Këtu janë 7 kompanitë më të mira pritëse të WordPress:

1. GreenGeeks

Uebfaqja e GreenGeeks

Themeluar në vitin 2008, GreenGeeks një pritje miqësore me mjedisin për faqet e WordPress. Faqja e tyre thotë se ata ofrojnë “300% gjelbërim të gjelbër.”

Në krye të përdorimit të energjisë së pastër, të rinovueshme, ato ofrojnë një shërbim të shkëlqyeshëm me një çmim të volitshëm. Plani i tyre Eco-Starter fillon me 3,95 $ / muaj me një garanci 30-ditore të kthimit të parave.

Instalimi i tyre me një klikim i WordPress thotë të gjitha. Ky instalim do të jetë një fllad.

Një gjë e shkëlqyeshme për GreenGeeks është se ato automatizojnë dy tipare thelbësore të duke pritur një faqe në internet që disa nga djemtë e tjerë ju bëjnë të bëni manualisht: rezervime dhe azhurnime.

Everydo 24-orë, faqja juaj do të ketë të gjitha të dhënat e saj të mbështetura të gjitha, dhe azhurnimet e WordPress instalohen automatikisht sa më shpejt që ato janë në dispozicion. Këto janë dy karakteristika që jo vetëm i bëjnë gjërat më të lehta por përmirësojnë sigurinë e përgjithshme të faqes tuaj, në të cilën përqendrohet edhe GreenGeeks. Rregullat e sigurisë me porosi dhe rregullimet e dobësisë së ditës zero ndihmojnë në mbajtjen e faqes tuaj të sigurt.

Për t’i përmbyllur të gjitha, planet e tyre të pritjes përfshijnë një certifikim falas të Le të Encrypt Wildcat SSL.

Të gjitha gjërat e konsideruara, është e lehtë të kuptosh pse GreenGeeks është një nga opsionet më të mira të hostimit të WordPress në dispozicion.

2. Motori WP

Motori WP

WP siguron atë që referohet si host i menaxhuar. Pritja e menaxhuar është në thelb e dedikuar pritëse që menaxhohet nga një ekip profesional. Kjo ju lejon të keni më të mirën nga të dy botët – të gjithë sigurinë, besueshmërinë dhe personalizueshmërinë e një serveri të dedikuar ndërsa keni një ekip me përvojë teknologësh në gatishmërinë për t’ju ndihmuar.

Nëse jeni një kompani e madhe ose jeni duke pritur të dhëna që absolutisht duhet të mbahen të sigurta me çdo kusht, WP Engine mund të jetë për ju.

Shërbimet e tyre vijnë me një kosto më të lartë – 35,00 $ / muaj për të filluar – por kjo nuk është e pazakontë për sa i përket pritjes së menaxhuar.

WP Engine ofron mbështetje me cilësi të lartë gjatë gjithë kohës, përdor arkitekturën më të mirë në klasë të disponueshme dhe ka një ekip me kohë të plotë të inxhinierëve që zhvillojnë vazhdimisht teknologji kryesore WordPress. Me fjalë të tjera, ato specializohen për të gjitha gjërat WordPress.

3. Pritja për lëvizje

Pritja për lëvizje

Në lëvizje ka qenë rreth e rrotull që nga viti 2001 kur vetë interneti ishte akoma në shkollë të klasave.

Kjo kompani ofron WordPress hosting duke filluar me 4,99 $ / muaj për një sit me planin e tyre WP-1000. Plani WP-1000 është ideal për bloge të vogla me më pak se 20,000 vizitorë në muaj.

Duke marrë parasysh këtë përfshin 40 GB ruajtje të SSD me bandë të pakufizuar të brezit dhe llogari të postës elektronike, duket se është një marrëveshje mjaft e mirë. Ata gjithashtu hedhin në një certifikatë falas SLL.

InMotion gjithashtu siguron kopje rezervë automatike falas dhe arna, së bashku me mbrojtjen e komplikimeve dhe keqdashjeve falas.

Një gjë InMotion Housing krenohet vetë me shpejtësinë e serverëve të saj. Përdorimi i disqeve të gjendjes së ngurtë dhe caching të përparuar lejon që faqja juaj të ngarkohet shpejt çdo herë.

Shpejtësia është një element i rëndësishëm i çdo faqe WordPress. Hulumtimet kanë treguar që faqet e internetit që marrin më shumë se një sekondë ose dy për të ngarkuar kanë shumë më të larta. Ne jemi rritur të paduruar në këtë epokë dixhitale, dhe ne nuk do të duam të rrimë atje duke humbur kohën tonë të çmuar ndërsa një faqe në internet (do të humbim shumë më tepër duke shfletuar burimet tona në Facebook).

Faqet e InMotion vijnë me WordPress para-instaluar, kështu që ju mund të filloni të gjithë faqen tuaj në më pak se një orë.

Me mbështetjen e plotë 24/7 dhe modelin tërheqës dhe tërheqës, krijuesit e faqeve në internet të të gjitha niveleve të përvojës do të gjejnë strehimin e InMotion të jetë ndër opsionet më të mira të hostimit të WordPress.

4. BlueHost

Bluehost

Bluehost një instalim 1-klikues i WordPress, një garanci 30-ditore për kthimin e parave dhe mbështetje 24/7 e klientit.

Vetëm për 2,95 dollarë në muaj, BlueHost ofron një mundësi të pazakontë me 50 GB hapësirë ​​në disk, bandë të pakufizuar, 5 llogari emaili dhe një certifikatë falas për SLL.

Mbi 2 milion faqe interneti zgjedhin BlueHost si kompaninë e tyre pritëse. Vetëm kjo sugjeron që ato janë një nga zgjedhjet më të mira të hostimit të WordPress.

Diçka që nuk ofrohet nga shumë parashikime të tjera, planet e BlueHost vijnë me mbi 150 dollarë në oferta reklamimi nga Google dhe Bing. Ky bonus i veçantë i bën planet e tyre veçanërisht tërheqëse.

Ndoshta aspekti më i dukshëm i BlueHost është se WordPress.org i rekomandon ato si ofruesi # 1 i mbajtjes së faqeve në internet për faqet e WordPress. Serverat e tyre janë ndërtuar për të pritur faqet e WordPress “si një ëndërr”.

Shtë diçka për të thënë për një kompani pritëse WordPress që ka marrë vetë forma kaq të larta lavdërimi WordPress. BlueHost është padyshim ndër kompanitë më të mira të hostimit të WordPress atje.

5.HostGator

Hostgator

Hostgator-së plani i tërheqjes ”fillon me një shumë të lehtë prej 2.75 $ / muaj.

Kjo ka disa karakteristika të jashtëzakonshme që shumica e ofruesve të tjerë nuk i ofrojnë.

Plani i hekurosjes përfshin gjerësi bande të pa-matur, hapësirë ​​të pakufizuar në disk, email të pakufizuar dhe instalim me një klik. Kjo është shumë e pakufizuar. Për më tepër, HostGator ofron transferim falas të faqes – diçka për të cilën shumica e konkurrentëve paguajnë një çmim të rëndë për të. Në 45 ditë, garancia e kthimit të parave të HostGator është 50% më e mirë se shumë nga konkurrentët e saj.

Për sa i përket tipareve të ofruara për një çmim të ulët, HostGator është larg dhe larg një nga opsionet më të mira të hostimit të WordPress në dispozicion.

6. iPage

iPage

iPage çmimi i ofertës prej vetëm 1,95 $ / muaj.

Planet e tyre përfshijnë lart 500 $ në veçori shtesë, sipas faqes së tyre fillestare. Këto shtesa përfshijnë gjëra të tilla si 100 $ oferta si për reklamat në Google ashtu dhe në Bing, mjetet falas për ndërtimin e WordPress dhe mjetet e sigurisë falas nga Sitelock.

Hapësira e pakufizuar në disk, gjerësia e bandës së shkallëzuar, emrat e pakufizuar të domain-it dhe instaluesi me 1 klikim e bëjnë iPage një zgjedhje të thjeshtë. Planet iPage vijnë me standardin e industrisë 30-ditor garanci për kthimin e parave.

iPage ka mbështetje të shkëlqyeshme për klientët. Dita ose nata, ju mund të flisni me një profesionist mbështetës përmes telefonit ose bisedës në internet. Ata gjithashtu kanë një qendër të ndihmës në internet dhe një sistem të biletave për çështjet më të thella.

Karakteristikat e tyre të rritura të sigurisë dhe integrimi i thjeshtë PayPal e bëjnë iPage një zgjedhje të spikatur për këdo që kërkon të fillojë një sit të e-commerce.

Në fund të ditës, duket se iPage është një nga opsionet më të mira të hostimit të WordPress në dispozicion.

7. GoDaddy

GoDaddy

Për shkak të fushatave të tyre të gjerë të marketingut, GoDaddy është emri më i dallueshëm ndër kompanitë më të mira pritëse të WordPress.

GoDaddy aktualisht është opsioni më i përballueshëm në listë. Vetëm për një dollar në muaj, ju mund të merrni një domen të vetëm me instalimin automatik të WordPress, rezervë ditor dhe përditësime të softuerit. Ato gjithashtu përfshijnë një adresë emaili falas për një vit. Me këtë plan, ju merrni vetëm 10 GB hapësirë ​​në disk SSD.

Karakteristikat e sigurisë së faqes në internet të GoDaddy janë të disponueshme vetëm për anëtarët e planit Ultimate.

GoDaddy ka një veçori të integruar SEO për WordPress. Por duke pasur parasysh se ka shumë plugins të panumërta të SEO për WordPress, kjo nuk është mjaft e volitshme për të cilën ata mburren.

GoDaddy ofron certifikata SSL – por jo falas. Për një uebfaqe të vetme, një certifikatë SSL do t’ju kushtojë 59,99 $ / vit për vitin e parë.

Me 17 milion klientë dhe mbi 75 milion fusha nën menaxhim, GoDaddy është padyshim një nga opsionet më të njohura të pritjes.

Disa Shënime në lidhje me 7 Opsionet më të mira të hostimit të WordPress

Duhet të theksohet se normat e cituara më lart janë norma “duke filluar me”. Shumë prej tyre ofrohen vetëm për një kohë të kufizuar, dhe shumica e normave hyrëse zgjasin vetëm për vitin e parë të pritjes. Pas kësaj, çmimi i plotë fillon në.

Diçka që duhet të keni në mendje kur bëni blerje për një kompani pritëse është që gjithmonë të kontrolloni çmimin e shënuar si “origjinal” ose “kur rinovoni” – kjo është e mundshme ajo që do të paguani pas vitit të parë.

Përveç kësaj, çmimi i listës përfshin vetëm karakteristikat më themelore. Ju do të duhet të blini mjaft shtesa shtesë për ta bërë faqen tuaj të bëjë gjithçka që dëshironi. Mimet janë gjithmonë në ndryshim ndërsa kompanitë konkurrojnë me njëra-tjetrën për të ofruar zbritje të përkohshme.

Mbani në mend se me përjashtim të WP Engine, ne po flasim për pritjen e përbashkët këtu – jo të dedikuar për pritjen, mbajtjen në cloud ose serverët virtualë privatë (VPS). Sidoqoftë, shumica, nëse jo të gjitha, ofruesit e mësipërm ofrojnë këto shërbime.

Në qoftë se nuk jeni një korporatë e madhe ose nuk keni të dhëna shumë të ndjeshme për të menaxhuar, ju ndoshta nuk do të keni nevojë për një pritje të dedikuar (e cila vjen me një kosto shumë më të lartë dhe kërkon njohuri të specializuara). VPS dhe pritja e cloud mund të jetë e përshtatshme për disa situata, por janë më të shtrenjta dhe zakonisht nevojiten vetëm nga faqet më të mëdha të e-commerce ose bloget me sasi shumë të mëdha të trafikut.

Pritja e përbashkët është opsioni më i zakonshëm i hostimit, ashtu si WordPress është CMS më i përdorur. Ajo siguron lehtësinë më të madhe të përdorimit, ndërsa gjithashtu vjen me koston më të ulët dhe ka shërbime adekuate të mbështetjes së klientit.

Për shumicën e njerëzve, këto kompani më të mira të pritjes së WordPress do të ofrojnë të gjitha shërbimet që ju dëshironi.

Zgjidhni Zgjedhjen më të Mirë të WordPress Me mençuri

Kur vendosni për opsionin më të mirë të hostimit të WordPress, merrni parasysh nevojat tuaja. A po filloni një blog të ri apo sit të tregtisë elektronike? A do të jetë kjo faqe në faqen kryesore të biznesit tuaj të vogël? Nëse është kështu, tiparet më themelore të një ofruesi të përbashkët WordPress hosting do të jenë gjithçka që ju nevojitet.

Nëse po migroni një sit apo blog më të madh te një ofrues i ri, keni një biznes të madh tashmë të krijuar, ose po administroni të dhëna të ndjeshme, do t’ju duhet të merrni në konsideratë çështje më të thelluara sesa ato që diskutohen këtu. Megjithatë, 7 zgjedhjet më të mira të pritjes së WordPress do t’ju përgjigjen çdo pyetjeje që keni dhe mund të ofrojnë shërbimet që ju nevojiten.

Ju nuk mund të gaboni me njërën prej këtyre opsioneve të hostimit të WordPress. Zgjidhni atë që duket e duhur për ju dhe shkoni për të.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map