Bir Web Geliştiricisi veya Web Tasarımcısı Çalışmanın Maliyeti

Profesyonel Wix Uzmanı Nasıl Kiralanır


Web oluşturma teknolojileri gelişiyor. Özel beceriler olmadan web sitelerini sıfırdan oluşturmak, sürükle ve bırak platformları gibi popüler CMS’lere ek olarak hiç olmadığı kadar kolay WordPress veya Joomla. Aynı zamanda, web sitesi sahiplerinin hala web tasarımcılarını ve geliştiricilerini işe almak için önemli nedenleri olabilir, çünkü sadece gerçek profesyoneller projenizi ışıltı haline getirmek için özellikler uygulayabilir.

Parlak bir fikre sahip olmak yeterli değil. Web sitenizin doğru kitleyi çekmesini ve etkileşime girmesini sağlamak için doğru uygulama, ilgi çekici tasarım ve arka uç gereklidir.. Mevcut web sitesinde bazı küçük değişikliklere ve değişikliklere ihtiyacınız varsa veya sıfırdan ayrı ayrı özelleştirilmiş bir proje geliştirmeniz önemli değildir, hedeflere bağlı olarak profesyonel tasarımcıların veya geliştiricilerin yardımına ihtiyacınız olabilir..

Bu makale, bir profesyonel işe almanın temel adımlarının yanı sıra hizmetleri için fiyat aralığını vurgulamak içindir. Belirli bir görevi kimin tamamlaması gerektiğini ve bir profesyonel işe alırken dikkat etmeniz gerekenleri ve size ne kadar tutabileceğini öğreneceksiniz..

Web Tasarımcısı ve Web Tasarımcısı: Fark Nedir

Rakamlara ve fiyat etiketlerine derinlemesine dalmadan önce, gerçekten kime ihtiyacınız olduğunu açıklayalım. Web tasarımcılarının ve geliştiricilerinin aslında aynı şeyi yaptığı ortak bir yanılsama var. Yanlış. Her uzmanlık alanı farklı beceri ve yaklaşımlar gerektirir. Geliştiriciler ve tasarımcılar farklı enstrümanlar kullanıyorlar ve ustalaşmak için zıt sorunlar var.

Web Tasarımcısı ve Web Tasarımcısı

Web Tasarımcısı nedir?

“Tasarımcı” terimi, bir kişinin genellikle web sitesinin görsel görünümü ile uğraştığı anlamına gelir. Elbette, modern web tasarım trendleri UI / UX dediğimiz şey için daha yüksek standartlar oluşturur. Aynı zamanda, fikir hala aynı. Profesyonel bir web tasarımcısı web sitesi için logolar, simgeler ve düğmeler oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Tasarımcıların çeşitli grafik kavramlarını bilmesi gerekiyor. Farklı renk sıralamaları, prototip oluşturma, düzenleme, tasarım vb. İle çalışırlar. En son trendleri takip etmek için bazı gelişmiş tasarımcı araçlarını bilmeyi gerektirir..

Web Tasarımcıları Tarafından Kullanılan Araçlar

Daha önce de belirtildiği gibi, web tasarımcıları temel olarak Illustrator, Sketch, Photoshop ve diğerleri dahil olmak üzere görsel ve grafik enstrümanlarla ilgileniyor. Bir adayın en azından temel araçlarla nasıl çalışılacağını bildiğinden emin olmak için onları tasarımcının özgeçmişine bakmalısınız. Çeşitli prototip platformlarıyla (UXPin veya Mockplus) çalışmak gibi ek beceriler büyük bir avantaj olacaktır..

Web Geliştiricisi Nedir?

Tasarımcılar dışında, web geliştiricileri nadiren web sitenizin nasıl göründüğüne önem verir. İlgilendikleri şey sitenin uygulanması ve tüm öğelerin çalışma şeklidir. Profesyonel bir web geliştiricisi kodlama ve programlama ile ilgilenir. Temel beceriler ayrıca komut dosyaları, dosyaların düzenlenmesi, ön uç geliştirme vb..

Ana misyon, sitenizi farklı koşullar altında çeşitli cihazlarda sorunsuz çalıştıracak net bir kod yazmaktır. Hata ayıklamanın yanı sıra bazı teknik sorunları çözmek için bir geliştiriciye ihtiyacınız olabilir.

Web Geliştiricileri Tarafından Kullanılan Araçlar

CSS, HTML veya JavaScript gibi ön uç geliştirme teknolojileri ve programlama dillerinin yanı sıra, profesyonel geliştiriciler de farklı IDE yazılımlarıyla nasıl çalışılacağını bilmelidir. Kural olarak, Sublime veya WebStorm gibi popüler programları içerir. Bootstrap veya JQuery gibi ekstra çerçevelerle çalışma deneyimi de adayın lehine büyük bir artı olacaktır..

Daha yüksek bir maliyetle sonuçlanacak olmasına rağmen, bir adayın becerileri ne kadar iyi olursa.

Başarılı bir PRO Nasıl Kiralanır (5 Basit Adım)

Yani, şimdi kolayca web sitesinde kiminle çalışmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Web tasarımcıları ve geliştiricileri arasındaki farkı biliyorsunuz. Bir profesyonel kiralamak için gerekli adımları atmaya başlama zamanı gelmiştir. Ayrıca, 5 temel soruyu cevaplayacağız:

 1. Bakılacak şey?
 2. Nereye bakmalı?
 3. Bir profesyonel nasıl tanımlanır?
 4. Yerel veya Serbest Çalışan?
 5. Nasıl röportaj yapılır??

Soruların cevapları aslında gerçek bir uzman işe alma yolunda 5 adımdır.

Adım # 1 – Yetkinliği Tanımlayın

Geliştiriciler ve tasarımcılar arasındaki farkı açıkça anladığınızda, görevi tamamlamak için tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz. Başlangıç ​​için iyi. Şimdi aramayı daraltmanız ve ihtiyacınız olan becerilere sahip bir aday aramanız gerekiyor.

Örneğin, örgülü ve net bir tasarıma sahip bir WordPress temanız var. Çeşitli biçimlerde doğru boyutlara sahip özel bir logonuz var ve bunu başlığa yerleştirmeniz gerekiyor. Bundan daha kolay ne olabilir? Görünüm’e gidin ve resmi başlık bölümüne yükleyin. Ancak, logo beklediğiniz şekilde görüntülenmedi. Mobil sürüm bir felaketten başka bir şey değildir, tüm ana sayfa yapısını bozar.

Burada, tüm bloklar hem masaüstü hem de mobil cihazda doğru bir şekilde görüntülenecek şekilde logoyu doğru yere benzeyecek şekilde yerleştirmek için kodla çalışmak ve ana sayfa bölümlerinden bazılarını düzenlemek için geliştiricinin yardımına ihtiyacınız olabilir. Görevi tamamlamak için yılların arka planı geliştirme uzmanına ihtiyaç duymayacaksınız. Tersine. Kişiselleştirilmiş teklifler gönderen otomatik açılır iletişim formu için bir komut dosyası ayarlamanız gerekiyorsa, hiçbir zaman acemi bir geliştirici tutmamalısınız.

Ayrıca okuyun:
WordPress ile Web Sitesi Nasıl Oluşturulur.

Adım # 2 – Platformu Tanımlayın

İkinci aşama, bir profesyonelin nerede bulunacağına karar vermektir. Bir serbest meslek sahibi mi yoksa yerel uzmanlar mı seçeceğinize bağlıdır. Farkı biraz daha tartışacağız. Platformlara gelince, büyük ve güvenilir portalları tercih edebilirsiniz. oDesk yanı sıra yerel şirket arayışı içinde net sörf. Örneğin, Freelance.com milyonlarca uzak çalışanı barındırırken, 56,7 milyon kişi serbest olarak çalışıyor.

Adım # 4 – Profesyonelleri Belirleyin

Bir adaydan portföyünü göstermesini istemekten korkmayın. Bir adayın hangi araç ve becerilere sahip olduğunu öğrenmek için profili iyice kontrol edin. Daha önce açıkladığımız araçlar listesiyle karşılaştırın. Özellikle yerel web geliştirme veya tasarım ekibini tercih ederseniz, önceki müşterilerin yorumları da kullanışlı olabilir.

Adım # 4 – Yerel veya Serbest Çalışan?

Serbest çalışanlar gerçekten iyi bir seçenek midir? Veya tam zamanlı yerel ajansları seçmek daha iyidir? Her seçeneğin bazı isabet ve özlüyorları var.

Serbest çalışanYerel
Hit&# X2714; Yerel stüdyolara ve firmalara göre daha düşük oranlar oluşturuyorlar.
&# X2714; İşe aldığınız kişiyle fiyatı doğrudan görüşmekte özgürsünüz.
&# X2714; Hiçbir üçüncü taraf veya aracı işbirliği sürecine müdahale etmez.
&# X2714; İhtiyacınız olmayan marka adı veya yararsız hizmetler için komisyon yok.
&# X2714; Şu anda burada çözmeniz gereken bazı acil durumlar veya küçük sorunlarınız olması durumunda, serbest çalışanlar daha hızlı ve daha ucuz bir alternatif olabilir.
&# X2714; Tamamen güvende hissetmek istemeniz durumunda yerel web stüdyolarını ve firmaları tercih etmek iyi bir seçenektir.
&# X2714; Kural olarak, tüm süreci baştan sona takip etmenizi sağlayan Çevik Metodolojiye sahip tam zamanlı şirketler içerir.
&# X2714; Her iki taraf da genellikle son tarihler, çalışma kapsamı ve diğer kritik noktalar da dahil olmak üzere tüm ifadeler ve terimlerle sözleşme yapar.
Özlüyor✘ Aynı zamanda, uzak aday üzerinde kontrolü alamadığınız için bazı risklere hazırlıklı olmalısınız.
✘ Görevi zamanında yerine getireceğine dair bir garanti yoktur..
✘ Ayrıca, yalnızca potansiyel müşterilerden para almayı amaçlayan haksız tasarımcı veya geliştiriciler işe alma riski vardır.
Any Herhangi bir anlaşma imzalamıyorsunuz, yani yargı yetkisi açısından korunmuyorsunuz.
Price Yüksek fiyat etiketleri ana dezavantajdır.
Companies Yerel şirketler, serbest çalışanlara kıyasla genellikle daha fazla ücret almaktadır.
✘ Ayrıca, ekip iş yüklüyse beklemeniz gerekebilir.
✘ Seçilen bir adayın görevi yerine getirmeme riski hala var.

Serbest çalışanlar, logo çizmek, mevcut kodu düzeltmek veya basit bir komut dosyası uygulamak gibi bazı küçük ödevler için iyidir. Yerel şirketler, derin web tasarımı veya deneyim geliştirme gerektiren daha karmaşık görevler için daha iyi olurken, acil görev durumunda iyi bir çözüm olabilirler..

Adım # 5 – Röportaj

Temel soruların bir listesi ile hazırlanın. Bir adaya tecrübesini sor. Yetkinlik seviyesi hakkında mümkün olduğunca çok bilgi edinmeye çalışın. Aşağıdaki sorular faydalı olabilir:

 1. Görevi tamamlamak için hangi araçları kullanacaksınız?
 2. Bunu daha önce hiç yaptın mı?
 3. Evetse, bazı örnekler gösterebilir misiniz??
 4. Yapacağınız işlemlerin kısa bir özetini verebilir misiniz??
 5. Ne kadar sürer?
 6. Nasıl iletişime geçeceğiz??
 7. Peşin ödeme yapmalı mıyım?

Birkaç adayla görüşün ve cevaplarını karşılaştırın. En düşük oranlı olanı seçmek için acele etmeyin. Bir geliştiricinin veya tasarımcının gereksinimlerinizi karşıladığından emin olun.

Bir Web Geliştiricisi Kiralama Ücreti Ne Kadar

Anlamanız gereken ilk şey, sabit bir fiyat mı yoksa saatlik ücret mi ödeyeceğinizdir. Her iki kavramın da sizin durumunuza bağlı olarak bazı belirgin dezavantajları ve avantajları vardır. Seçim esas olarak görevinizin karmaşıklığına bağlı olacaktır.

Sabit Fiyat veya Saatlik Fiyatlar?

Bir haftadan fazla sürmesi gerekmeyen küçük projeler için saatlik ödemeler daha iyidir. Diyelim ki CMS’nizi özelleştirmek için profesyonel bir web geliştiricisi tutuyorsunuz. Süreç bir uzman için zor değildir. Hata ayıklama için fazladan zaman olmadan daha az hata yapar. Bu nedenle sabit bir bedel ödemenin bir anlamı yok.

Öte yandan, daha az deneyimli geliştiricilerin daha fazla zamana ihtiyacı olabilir. Düzeltmeler de gerekebilir, ancak bazı hatalar yapma olasılıkları daha yüksektir. Bu durumda, sabit fiyat daha iyi bir seçenek gibi görünüyor.

Büyük ve zaman alıcı projeler için sabit ücretler nihai seçenek gibi görünmektedir. Tecrübeli geliştiriciler bile hatalar ortaya çıkarken zorluklarla karşılaşabilir. Aynı zamanda, karmaşık projeler ek A / B testi veya prototipleme gerektirebilir.

Peki, maliyetler ne olacak? Fiyat etiketi saatte 41 ila 160 dolar arasında değişir. Ancak yine de daha ucuz seçenekler bulabilirsiniz. Örneğin, Upwork’ün en çok oy alan geliştiricileri mevcut başlangıç ​​fiyatı 38 $ saat başına. Bir kez daha, nihai maliyet proje karmaşıklığına bağlı olacaktır:

 • Birkaç öğenin başladığı Basit Tek Sayfa Sitesi saatte 40 dolara kadar mal olacak.
 • Platformunuza CMS ayarlaması saatte yaklaşık 40 ABD dolarıdır.
 • Sıfırdan tamamen özelleştirilmiş bir web sitesi oluşturmak saatte yaklaşık 50-75 dolar.

Yerel geliştirme ekipleri genellikle basit bir küçük işletme web sitesi için 1000 $ ‘dan özel CMS’nizle işlevsel bir dijital mağaza için 100.000 $’ a kadar değişebilen sabit fiyatlar talep eder.

Ayrıca okuyun:
Sıfırdan bir web sitesi nasıl oluşturulur.

Bir Web Tasarımcısı Kiralama Ne Kadar

Web tasarım maliyetleri yıllar içinde artmıştır. Sağlam bir web tasarımı, kullanıcıların potansiyel müşterilerinizle etkileşimini ve etkileşimini sağladığından, projeye çok değer katıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, birkaç yüz cüzdandan çıkarmaya hazır olmanız gerekir.

Freelance Web Tasarımcısı Maliyetleri

İyi ve deneyimli bir tasarımcı, çeşitli logo örnekleri, favicon veya simgeler için 20 $ ‘dan tam site web tasarımı veya yeniden tasarım için 5.000 $’ a kadar ücretlendirir. Aynı zamanda, saatte 30 dolardan daha düşük bir fiyata deneyimli bir grafik tasarımcı bulabilirsiniz. Upwork bir kez daha en yüksek puan alan web tasarımcılarının bir listesini sunuyor başlangıç ​​fiyatı 25 $ saat başına logolar, basılı tasarımlar, web animasyonları vb. oluşturmak için gerekli tüm beceri ve araçlarla.

Tasarım Ajansı Maliyetleri

 • Temel size yaklaşık 3.000 $ ‘dan mal olacak (maketler sağlar ve bitmiş tasarım elde edersiniz).
 • Standart yardım, üst düzey tasarım konseptinin çeşitli sürümleri de dahil olmak üzere yaklaşık 10.000 dolara mal olacak.
 • Sizin için tamamen tasarlanmış bir web sitesine ihtiyacınız varsa, hem tasarım hem de marka sprint’i içerebilecek tam hizmet teklifi için 16.000 ABD Doları’ndan ödeme yapmaya hazır olun..

Alt çizgi

Dijital manzara hızla değişiyor ve gelişiyor. Web siteleri artık birkaç yıl öncesiyle aynı değil. Web tasarım ve geliştirme araçları ayrıca gelişiyor. Aynı zamanda, birinci sınıf site gereksinimleri de hiç olmadığı kadar yüksektir. Bu nedenle, fikrinizi hayata geçirmek için yeterli tekniklere ve geliştirilmiş araçlara sahip bir uzmana ihtiyacınız olabilir..

Gelecekteki projenizin fiyatını ana perspektiflere koymak hayati öneme sahiptir. Öte yandan,% 100 emin olmanız gerekir, seçilen bir aday para için iyi bir değer getirir. Dikkat çekici geliştiriciler ve tasarımcılar muazzam fiyatları yönetirken, deneyimli bir uzman bulmak için hala daha ucuz seçenekler var. Riskleri göz önünde bulundurun, çeşitli alternatifleri karşılaştırın ve karşılaştırın, bütçeye dikkat edin ve projenin başarısı için temel öneme sahip noktalara odaklanın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map