Bir Web Sitesi Barındırma Maliyeti

Bir Web Sitesi Barındırma Maliyeti


Her web sitesinin “yaşamak” için bir yere ihtiyacı vardır, bunun yanı sıra tüm dosyalarını, içeriğini, vb saklamak için barındırma gereklidir. Çok fazla farklı hosting teklifleri ve sağlayıcıları, uygun olanı seçmek biraz zor olabilir. Trafik zirvelerinde bile sorunsuz çalışma ve kararlılık sağlamak için web sitesi türü, bina teknolojisi, boyut, içerik hacmi ve daha fazlasını içeren bir dizi temel faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir..

Her proje türü web barındırma açısından özel yaklaşımlar gerektirir. Web sitesi oluşturucuları, alan adları, barındırma ve bunları manuel olarak yönetmeye gerek olmayan diğer özellikler dahil olmak üzere hepsi bir arada bir paket olarak gelirken, şirketler çeşitli ihtiyaçlara sonsuz sunucu çözümleri sunar. Bu derlemede, birçok mevcut barındırma seçeneği, maliyetleri ve fiyatı etkileyen özellikleri tartışacağız.

1. Web Barındırma Türleri

Mevcut tüm barındırma yeteneklerini incelemeye başlamadan önce, barındırma işleminin ne olduğunu ve teknolojinin nasıl çalıştığını bulmamız gerekir.

Barındırıldığında, bir web sitesi tüm dosyalarını, kaynak kodunu ve içeriğini içeren bir sunucuya girer.

web sitesi bir sunucuya giriyor

Sunucu, istek gönderdiklerinde diğer kullanıcılara ve cihazlarına web sayfaları gönderen güçlü bir bilgisayardır.

sunucu

İstek, ziyaretçinin URL adresini yazmak için tarayıcısını kullandığı veya web sitenizin belirli bir sayfasının bağlantısını izleyen her gönderilir..

Sunucu isteği alır ve bilgileri geri gönderir

Sunucu isteği alır ve web sayfasının son görünümü ile bilgileri son kullanıcıya geri gönderir. Kullanıcıya gönderilen istek ve sayfa arasındaki süre web sitesi yükleme hızını tanımlar, kullanıcıların memnuniyetini, trafiğini, dönüşüm oranını, SEO derecelerini ve diğer önemli faktörleri belirleyen önemli bir faktördür..

Proje gereksinimlerinize uygun bir hosting seçmeniz gerektiği anlamına gelir. Her teklif, proje işleminizi tanımlayacak spesifik özellikler, kapasite ve performans oranları ile birlikte gelir. Bloglar veya portföyler gibi daha az karmaşık web siteleri süpersonik tesisler gerektirmez. Öte yandan, dijital mağazalar gibi daha işlevsel ve karmaşık siteler, gelişmiş barındırma esnekliği gerektiriyor.

Bir Web Sitesini Barındırırken Neleri Düşünmelisiniz

Yukarıda belirtilenleri göz önünde bulundurarak, bir barındırma seçerken aşağıdakilere dikkat etmeniz gerekir:

 • Verim – trafik sıçramasına rağmen web sitesinin kararlılığını tanımlayan en önemli nokta. Esas olarak iki ana orandan oluşur: çalışma süresi (hostingin çalıştığı dönem) ve sayfa yükleme hızı (sunucunun URL’yi istek üzerine bir kullanıcıya geri göndermesi için gereken süre).
 • Esneklik – bu özellik kişiselleştirme özgürlüğü için biraz yer ayırır. Sunucu çözümü, bazı popüler CMS platformlarıyla entegre edilebilir, aynı anda birkaç web sitesini yönetmek için yeterli alan sağlayabilir, ücretsiz etki alanları, güvenlik araçları vb..
 • Müşteri desteği – güvenilir bir destek ekibine sahip olmak çok önemlidir. Teknik sorunların hızlı bir şekilde çözülmesi, ödeme işleme, entegrasyon veya kurulum ile ilgili sorunların çözümü için bir uzmanınızın olması gerekir. Web siteniz farklı nedenlerle kullanıcılar tarafından kullanılamayabilir. Profesyonel müşteri desteği, bu tür engellerin üstesinden gelmeye yardımcı olmalıdır.
 • Fiyat – Ne için ödeme yapacağınızı bilmelisiniz. Barındırma işleminiz aylık 1 ABD dolarına mal olursa, tonlarca ücretsiz avantaj beklememelisiniz. Aynı zamanda, bazı sunucu çözümleri daha pahalıdır. Maliyetler, proje karmaşıklığına ve bir barındırma sağlayıcısından almayı beklediğiniz kaynaklara bağlı olacaktır..

Hosting Sağlayıcıları ve Web Sitesi Oluşturucuları

Modern web sitesi oluşturma teknolojileri gelişti. Kullanıcıların artık ihtiyaçlara ve teknik arka plana bağlı olarak çeşitli alternatifleri var. Birincisi, geleneksel hosting platformları farklı web sitesi türleri için çeşitli sunucu çözümleri sunan küçük bloglar, portföyler veya büyüyen e-Ticaret projeleri dahil. Kutudan çok sayıda özellik ve fayda getiriyorlar. Öte yandan, kullanıcılar yine de bazı kurulum ve teknik sorunları kendi başlarına ele almak zorunda kalıyorlar.

Hosting Sağlayıcı Artıları:
Hosting Sağlayıcı Eksileri:
&# X2714; çok yönlülük – gereksinimlerini karşılamak için çeşitli barındırma planları ve türleri arasından seçim yapın.
&# X2714; Fiyat – Hosting ayırmak, web sitesi oluşturucularına kıyasla genellikle daha ucuz bir seçenektir.
&# X2714; uygunluk – WordPress dahil olmak üzere en iyi CMS platformlarıyla harika çalışın.
&# X2714; Esneklik – başlamak için basit bir plan seçin. Sonra daha büyük olana geçin.
&# X2714; kaynaklar – sınırsız depolama alanı, bant genişliği ve diğer önemli özelliklerden yararlanın.
Elle kurulum – bir alan adı kaydetmeniz, CMS’yi yüklemeniz ve temayı manuel olarak yüklemeniz gerekir.
karmaşa – kontrol panelinde bulunduğunda, bazı kullanıcılar biraz karışık hissedebilir. Nasıl çalıştığını anlamak için biraz zamana ihtiyaçları olabilir.

İkinci yol, size sunulan hepsi bir arada çözümleri tercih etmektir. modern web sitesi üreticileri. İyi haber şu ki, hiçbir şey umurunda değil. Sistem yeterli performans ve stabilite sağlar. Seçilen bir plan için ödeme yaparsınız ve gerekli tüm barındırma özelliklerini tek bir kitte alırsınız. Kötü haber, web sitesi oluşturucularının web sitesi boyutuna bağlı olarak kurulum veya farklı bir barındırma planı seçmesi konusunda çok fazla esneklik sunmamasıdır..

Web Sitesi Oluşturucu Artıları
Web Sitesi Oluşturucu Artıları:
&# X2714; Hepsi bir arada – manuel kurulum yok. Tek tıkla çevrimiçi olun.
&# X2714; Otomatik Yönetim – Web sitesinden ayrı olarak barındırmayı yönetmeye gerek yok.
&# X2714; Kullanım kolaylığı – dakikalar içinde canlı yayınlanmak isteyen yeni başlayanlar için harika.
&# X2714; Dahil Olan Özellikler – sistem güncellemeleri, platform ve teknoloji yükseltmelerini, güvenliği vb..
Sınırlı Esneklik – sitenizi büyütme veya başka bir platforma geçiş için birkaç şans.
Sabit fiyatlar – paketteki tüm özellikleri satın alırken birkaç dolar tasarruf etmek zordur.
Optimizasyon yeteneklerinin eksikliği – barındırılan bir platform olarak, web sitesi oluşturucu, örneğin sayfa yükleme süresini artırmak için çok fazla teknik optimizasyon yapmanıza izin vermez. Yalnızca tümleşik seçenekleri kullanabilirsiniz.

Şimdi, hangi özelliklerin bir web sitesi barındırmanın nihai maliyetini tanımladığına daha yakından bakalım.

2. Bir Web Sitesi Barındırma Maliyeti

Nihai maliyet esas olarak web sitesinin karmaşıklığına bağlıdır. Büyük projeyi başlatmak istediğiniz daha güçlü sunucu çözümüne ihtiyacınız olacak. Aynı zamanda, site trafiğinin yanı sıra beklenen trafiği de dikkate almalıyız.

Örneğin, basit küçük işletme web sitesi büyük bir online mağaza ile karşılaştırıldığında daha ucuzdur. Neyse ki kullanıcılar için, önde gelen servis sağlayıcıları çeşitli ihtiyaçlara uygun çeşitli hosting seçeneklerine sahiptir ve ayrıca farklı fiyat etiketleriyle birlikte gelir:

Paylaşılan Hosting Maliyeti

Küçük içerik tabanlı web siteleri için başlangıç ​​düzeyi. Teklif piyasadaki en ucuz tekliftir. Aylık 2-5 dolar civarında bir yere mal olacak. Aynı zamanda, son derece sağlam olmasını beklememelisiniz. Bir dizi temel özellik ile birlikte gelir ve bazen ücretsiz SSL ve alan adı içerir, bu da iyidir.

Paylaşılan barındırma, küçük bloglar için oluşturulacak WordPress veya diğer CMS. Kapasitesi, profesyonel portföy veya küçük bir işletme sitesidir. “Paylaşılan” terimi, büyük olasılıkla kaynakları tek bir sunucudaki diğer kullanıcılarla paylaşacağınız anlamına gelir.

VPS Barındırma Maliyeti

VPS, sanal bir özel sunucunun kısaltmasıdır. Paylaşılan barındırma ile karşılaştırıldığında bir seviye daha yüksektir. En önemli fark, web sitenizin aynı barındırma hizmetini yalnızca birkaç proje ile paylaşmasıdır. Daha fazla kaynak ve olanaktan faydalandığınız anlamına gelir.

VPS genellikle daha pahalı bir tekliftir. Fiyat, özel IP adreslerinin sayısına, bant genişliğine, depolamaya, çekirdek sayısına vb. Bağlı olarak ayda 25 ila 50 dolar arasında değişir..

Özel Hosting Maliyeti

Sunucu kaynaklarını diğer web siteleriyle paylaşmadan kullanan tek kişi olmanıza rağmen, aslında VPS ile aynıdır. Bu nedenle, özel planlar genellikle daha pahalıdır ve ayda 150-200 $ ‘a kadar çıkabilir. Bu fiyat için terabayt depolama alanı, birkaç özel IP adresi ve diğer olanaklar elde edersiniz.

Bulut Barındırma Maliyeti

Yukarıda belirtilen türlerin aksine, bulut barındırma, web sitesinin sorunsuz ve istikrarlı bir şekilde çalışmasını sağlamak için aynı anda çalışan birkaç sunucuyu temsil eder. Bir sunucu herhangi bir nedenle bozulursa, kümeden başka bir sunucu anında yerini alır ve sitenizi ziyaretçiler için kullanılabilir durumda tutar.

Fiyat, kullanılan CPU ve çekirdek sayısına, ayrıca disk alanına ve gerekli belleğe bağlıdır. Kullanıcılar bulut tabanlı çözümler için genellikle yaklaşık 70 – 150 dolar öder.

Her barındırma türü için fiyat, bir planla aldığınız özellik kümesine bağlı olarak da değişebilir. Örneğin, ücretsiz SSL, etki alanı veya güvenlik araçlarına sahip planlar genellikle daha pahalıdır. En iyi hosting sağlayıcıları, fiyatları ve özellikleri ile masaya göz atın.

Bluehost
Bluehost ($ / Ay)
SiteGround
SiteGround ($ / Ay)
HostGator
HostGator ($ / Ay)
Paylaşılan Evsahipliği2,68 – 12,69 ABD doları (sınırsız web sitesi, depolama alanı ve bant genişliği. Ücretsiz SSL)3,95 TL’den 11,95 TL’ye (30 GB’a kadar Web Alanı olan sınırsız web siteleri)2,75 Dolar – 5,95 Dolar (ücretsiz SSL, ücretsiz özel IP, ücretsiz alan adı)
VPS17,28 Dolar’dan 54,69 Dolar (2 IP adresi, 3 TB bant genişliği, 4 çekirdek)VPS yok. Bunun yerine Bayi ve Kurumsal barındırma hizmeti sunar29,95 TL – 49,95 TL (8 çekirdek, 4 GB RAM, 3 TB bant genişliği)
Özel Hosting72.78 Dolar’dan 109.618 Dolar’a (15 TB bant genişliği ile 5 IP adresine kadar)219 $ ile 599 $ (2 çekirdek için 10 TB’a kadar bant genişliği)$ 118,99’dan $ 148,98’e (Windows ve Linux için ölçülmemiş bant genişliği)
Bulut Barındırma9,99 TL – 29,99 TL (sınırsız depolama alanı, bant genişliği ve web sitesi)64 $ ile 192 $ arası (8 çekirdeğe ve 125 GB SSD alanına kadar)4,95 TL – 9,95 TL (ücretsiz yükseltmeler, SEO araçları, SSL ve alan adı)

3. Bir Web Sitesi Barındırma için En İyi Seçenekler

Sonuç olarak, aslında bir web sitesi barındırmak için iki büyük seçeneğimiz var. İlk çözüm, paket içinde barındırma olanakları ve etki alanları sunan hepsi bir arada web sitesi oluşturucularının karşısına çıkıyor. İkinci yol, barındırma sağlayıcılarından sunucu çözümleri satın almaktır. Farklı amaçlarla birinci sınıf platformları vurgulayan sürece ve maliyetlere bir göz atalım.

Wix – Kendinden Barındırmalı En İyi Platform

Wix web sitesi oluşturucu

Wix – Kendi kendine barındırılan bir platform, en hızlı ve en basit web sitesi oluşturma aracıdır. Bu, kullanıcının etki alanı kaydını ve barındırmayı ayrı ayrı işlemek zorunda olmadığı anlamına gelir. Sadece bir plan seçmeniz ve paketteki tüm özellikleri almanız gerekir. Süreç şu şekildedir:

 1. Giriş yap.
 2. Web sitesi türüne bağlı olarak bir plan seçin.
 3. Hazır şablonu düzenleyin.
 4. Alan adını bağlayın.
 5. Yayına geçin.

Sistem, sistem güncellemelerinden barındırma performansına, güvenliğe, güncellemelere vb. Kadar gerisini halleder. Wix, basit içerik tabanlı siteler, küçük işletme ihtiyaçları için paketler ve e-Ticaret dahil olmak üzere farklı projeler için çeşitli planlar sunar..

Bir Wix Web Sitesi Barındırma Maliyeti Ne Kadar?

Fiyat sadece seçtiğiniz plana bağlı olacaktır. Platformlar aslında paylaşılan sunucu çözümüyle aynı olan üç ana plan sunar. İçerirler:

 • Birleşik plan şu saatte başlıyor: $ 13 hafif web siteleri için aylık.
 • Şurada sınırsız başlangıç: 17 $ aylık ve sınırsız bant genişliği ile geliyor.
 • Profesyonel, 22 $ küçük işletme web siteleri için aylık.
 • VIP başlangıç ​​tarihi: $ 39 VIP müşteri hizmetleri ve ekstra özellikler dahil.

E-ticaret projeleri daha karmaşık ve daha fazla kaynak gerektirse de, Wix, promosyon araç setine, ürün sayısına vb. Bağlı olarak aylık fiyatları 23 ila 500 dolar arasında değişen dijital mağazalar için özel planlar geliştirdi..

WordPress – Tamamen Yönetilen Bir CMS

WordPress web sitesi oluşturucu

WordPress – tamamen yönetilir açık kaynaklı CMS platformu sonsuz özelleştirme fırsatları ile. Bir kullanıcının sadece CMS’nin kendisini kurması ve kurması değil, aynı zamanda web sitesinin barındırma platformuyla tamamen entegre olması gerekir. Burada, uygun bir sunucu seçeneği almak için bir alan adı kaydettirmek için her işlemi ayrı ayrı yönetmeniz gerekecektir..

İyi haber şu ki Bluehost WP için optimize edilmiş teklif tüm zorluklara nihai bir çözüm olarak geliyor. WP’nizle sorunsuz entegrasyon sağlayan birkaç WordPress planı sunar. Ayrıca, tüm eklentilerinizi ve tema sürümlerinizi manuel olarak güncellemeniz gerekmez. Kullanıcılar eklentilerin pazar alanına, temalarına, ücretsiz SSL’ye ve diğer özelliklere tam erişim elde eder.

Bir WordPress Web Sitesini Barındırma Maliyeti?

Her üç seçenek de paylaşılan barındırma ile ilgilidir. İyi haber şu ki, her zaman daha becerikli bir seçeneğe geçebilirsiniz. WP planları aşağıdaki gibidir:

 • Temel – $ 2,68 / ay ücretsiz SSL, 5 GB depolama alanı ve ücretsiz alan adı ile.
 • Artı – $ 4.96 / ay tüm ücretsiz özellikler ve sınırsız park edilmiş alan adlarıyla.
 • Seçim Artı – $ 4.96 / ay ücretsiz ve sınırsız özellikleri ile peluş CodeGuard yedekleme.

Shopify – Mükemmel bir e-Ticaret Platformu

Shopify Ana Sayfası

Shopify – aynı zamanda kendi sunucuları ile hepsi bir arada bir çözümdür. Bu, ikincil hedefleri gerçekleştirmek yerine projenizi geliştirmeye odaklanabileceğiniz anlamına gelir. Shopify, tam zamanlı çevrimiçi mağazalar oluşturmak ve çevrimiçi mal satmak için tasarlanmıştır. Mağaza boyutuna ve karmaşıklığına rağmen istikrarlı çalışmayı sağlamak için iyi barındırma olanakları sağlar.

Bir Shopify Web Sitesi Barındırma Maliyeti?

Platform, nihai ihtiyaçlar için tamamen barındırılan bir sunucu çözümü de içeren 4 farklı pakette mevcuttur. Planlar aşağıdaki gibidir:

 • Shopify Temel maliyetleri 29 $ 2 personel hesabı için aylık.
 • Genel plan maliyetlerini satın alın $ 79 5 personel hesabı için aylık.
 • Gelişmiş Shopify maliyetleri 299 $ 15 personel hesabı için aylık.
 • Shopify Plus, 2.000 $ sınırsız personel hesabı için.

Tüm planlar sınırsız web sitesi içerir (e-Ticaret + blog), çevrimiçi satış için sınırsız ürün, ücretsiz SSL ve terk edilmiş sepet kurtarma araçları.

Alt çizgi

Bugün, kullanıcılar çeşitli barındırma teklifleri arasından seçim yapabilir. Seçim esas olarak web sitesi gereksinimlerine, türlerine ve karmaşıklığına dayanmalıdır. Fikir, web sitesinin sorunsuz çalışmasını sağlayacak ve iyi performans için yeterli kaynak sağlayacak bir sunucu çözümü seçmektir.

Bu nedenle, beklenen trafiği zirvede, web sitenizdeki bir dizi özellik, widget ve uygulamayı, sayfa yapısını, animasyonları, içerik hacmini ve daha fazlasını tanımlamanız gerekir. Tüm ufak şeyler önemli ama fiyat temel sorundur.

Özetlemek gerekirse, açıklanan çözümü kullanarak web sitenizi barındırmak için başlangıç ​​fiyatlarına göz atın:

 • Barındırma sağlayıcıları gereksinimlere bağlı olarak seçmek için çeşitli planlar sunuyoruz. Paylaşılan barındırma, az trafik alan siteler için 2 ABD dolarından başlar. VPS ve özel hosting sırasıyla 17 ve 70 dolar ile başlıyor. Yoğun trafik ve becerikli projeler için iyidirler. Bulut barındırma fiyat etiketi, maksimum güvenlik ve kararlılık isteyen siteler için 5 ABD dolarından geliyor.
 • Wix barındırma aylık 13 $ ‘dan mal olacak. Yalnızca bir web sitesini barındıracak bir yer değil, aynı zamanda App Market, Wix ADI ve düzenleyici, şablonlar vb..
 • WordPress Barındırma platform en iyi WP için optimize edilmiş sunucu çözümüne sahip olduğundan, Bluehost planlarından herhangi birini seçmeyi düşünür. Giriş fiyatı plana dahil ücretsiz SSL ve alan adı ile aylık 2,68 ABD dolarıdır.
 • Shopify hosting proje boyutuna rağmen e-ticaret ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiştir. Temel plan, tüm entegre dijital mağaza özellikleri ve 2 personel hesabı ile 29 dolara mal olacak. Çevrimiçi satış yapmaya başlamak için iyi bir plan.

Gördüğünüz gibi, bir barındırma platformu seçmeden önce proje türünü tanımlamak çok önemlidir. Yapısını, özelliklerini, barındırılacak dosyalarını netleştirin ve size en uygun teklifi seçin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map