Bir Web Sitesi Oluşturmak Ne Kadar Sürer?

Bir Web Sitesi Oluşturmak Ne Kadar Sürer?


Bir web sitesi oluşturmak için gerekli haftalar ve aylar geçmiştir. Farklı karmaşıklıklara sahip çevrimiçi projeleri uygulamak için artık özel geliştirme ekiplerine ihtiyaç yoktur. Gelecekteki web sitesi sahipleri, projelerini birkaç saat veya biraz daha fazla sürede oluşturmak ve dağıtmak için birden fazla web aracından yararlanabilir. Bu, seçilen teknolojiye ve bina yöntemlerine bağlıdır.

Tabii ki, birden fazla sayfalı karmaşık bir site oluşturmak özellikle teknik bilgisi olmayan kişiler için göz korkutucu görünebilir. Muhtemelen biraz kodlama yapmanız ve barındırma kurulumu, alan adı kaydı vb.. Ama ya dersek, inşa süreci bir saatten az sürebilir? Muhtemelen asla inanmazdınız. Teknik arka planınıza, proje hedeflerinize, karmaşıklığınıza ve diğer önemli özelliklere bağlı olarak farklı bina yöntemleri ve teknolojileri kullanarak bir web sitesi oluşturmanın ne kadar sürdüğünü öğrenmek için okumaya devam edin.

Web Sitesi Oluşturmak için Gereken Zamanı Etkileyen Özellikler

Özellikle tüm aşamaları kendiniz ele almaya karar verirseniz, tüm süreç son derece zaman alıcı görünebilir. Hepsi bir arada web sitesi yazılımı kullanmanızın bir önemi yoktur. entegre Yapay Zeka veya sıfırdan kendinden kodlanmış bir web sitesi oluşturun, web sitesi yapısını, karmaşıklığını ve dağıtım için gereken süreyi tanımlayan birkaç önemli sorunu göz önünde bulundurmanız gerekir.

 1. Proje tipi – basit bir blog mu yoksa küçük işletme sitesi mi olacak? Birden fazla öğe sayfası ve ürün yönetim sistemi olan bir dijital mağaza mı oluşturmanız gerekiyor? Web sitesi türü, projenizin gelecekteki hedeflerini tanımlar. Hangi özelliklere sahip olması gerektiğini veya ziyaretçilerle nasıl etkileşime gireceğinizi düşünün.
 2. Sayfa ve İçerik Hacmi – tek sayfalık bir site mi yoksa sürekli güncellenen birden fazla sayfalı büyük bir çevrimiçi dergi mi? Ne kadar içerik yükleyeceksiniz? Videolar ve yüksek çözünürlüklü resimler dahil tonlarca medya dosyası eklemeniz gerekecek mi??
 3. Teknik arka plan – yeni başlayan mı yoksa özel bir profesyonel misiniz? En azından temel kodlama deneyiminiz var mı veya kaynak kodun nasıl göründüğü hakkında en sisli fikriniz yok mu?
 4. Bina Yöntemleri – yukarıda belirtilen faktörlerden kaynaklanarak, projeyi oluşturmak ve dağıtmak için en uygun web aracını seçmeniz gerekir. Yeni başlayanlar için bir web sitesi oluşturucu mu yoksa HTML / CSS erişimi olan açık kaynaklı bir CMS mi olacak? Bunları önceden planlayın.
 5. Bütçe – para teknik konular açısından zamanı etkilemez. Öte yandan, esas olarak daha pahalı planlarla veya paketlerle sunulan gelişmiş özelleştirme ve tasarım özelliklerine ihtiyacınız olabilir. Bu aynı zamanda web sitenizin türüne ve gereken işlevselliğe de bağlı olacaktır.

Proje başarısının temel faktörü olan web siteniz için zaten alakalı, iyi okunabilir, kullanıcı ve SEO dostu içeriğe sahip olduğunuzu düşünerek bazı önemli sorunların altını çizdik. Böylece, web sitesi türünü tanımladınız, sayfa yapısını hazırladınız, alakalı içerik ve medya dosyaları hazırladınız. Geriye kalan uygun bir bina yöntemi seçmek.

Seçim için Web Sitesi Oluşturma Teknolojileri

Uygun bir bina yöntemi seçmek genellikle teknik arka planınıza veya kodlama ve programlama becerilerinin eksikliğine bağlıdır. Kullanıcılar genellikle üç ana seçenek arasından seçim yapabilir. İçerirler:

 • All-In-One Web Sitesi Kurucuları – yeni başlayanlar için mükemmeldir ve bir öğrenme eğrisi, programlama veya kodlama gerektirmez.
 • CMS Platformları – teknik bilgi zorunlu olmasa da, bir noktada biraz HTML / CSS bilgisi gerektirebilecek biraz daha gelişmiş web araçları.
 • Kendinden Kodlu Web Siteleri – Kaynak koduyla uğraşmanız ve bazı parçalarını düzenlemeniz, değiştirmeniz veya değiştirmeniz gerekeceğinden derin programlama bilgisi gerektirir.

Seçilen bir yöntemin bir web sitesi oluşturmak için gereken süre üzerinde doğrudan bir etkisi olacaktır. Her bir teknolojiye daha yakından bakalım ve başlamadan yayına geçmeye kadar tüm aşamaları tamamlamanın ne kadar sürdüğüne bakalım. Ama önce, ne yapacağınızı anlamanıza izin vermek için her yöntemin kısa bir tanıtımını yapacağız.

Yöntem # 1 – All-In-One Web Sitesi Oluşturucuları

Wix

İle başlayalım en kolay ve yaygın yöntem hepsi bir arada web sitesi oluşturma yazılımı karşısında. SaaS çevrimiçi yazılımı olarak da bilinen platform, gelecekteki projenizi düzenlemek ve özelleştirmek için genişletilmiş işlevsellik ve bir dizi araç sunar.

Çevrimiçi web sitesi oluşturucuları yeni başlayanlar için mükemmeldir. Kullanıcıların, sıfır öğrenme eğrisiyle tam anlamıyla herhangi bir web sitesi zamanı oluşturmasına izin verir. Bir ile gelebilir profesyonel portföy veya teknik bir profesyonel olmadan birden fazla ürün sayfası içeren karmaşık bir dijital mağaza. Hazırlanan içeriği kopyalayıp yapıştırın, bazı resimler veya fotoğraflar ekleyin ve bir tıklama ile canlı yayın yapın.

Gerçek olamayacak kadar iyi mi? Bunun nedeni, bu özel yöntemi yeni başlayanlar için uygun hale getiren diğer özelliklerin yanı sıra sürükle ve bırak düzenleme teknolojisinden kaynaklanıyor. Özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Kullanım kolaylığı – sezgisel arayüz ve WYSIWYG işlevselliği bina sürecini bir çocuğun oynayabileceği bir oyuna dönüştürür. Kullanıcıların yalnızca giriş yapması, hazır bir şablon seçmesi, alakalı içeriği yapıştırması ve web sitesini yayınlaması gerekir.
 • Paketteki Tüm Özellikler – satın alınan bir planla, yalnızca sayfaları düzenlemek veya özelleştirmek için değil, aynı zamanda web sitenizi barındırmak için gerekli tüm özelliklere sahip olursunuz. Bazı durumlarda, ücretsiz alan adı da sağlanır. Bu gerçek, alan adı yönetmek ve ayrı olarak barındırmak yerine size çok zaman kazandıracak.
 • Hazır Şablonlar – kural olarak, web sitesi oluşturucuları belirli bir niş ile ilgili çeşitli şablonlar sunar. Diyelim ki bir portföy oluşturmak istiyorsunuz. Tek ihtiyacınız olan, zaten gerekli bölümlere sahip olacak bir düzen seçmek (resim galerileri, Hakkımda ve Kişiler Bölümler, tam genişlikte başlıklar, vb..). Ekstra widget eklemeye gerek yoktur, bu da zaman kazandırır.

Bazı insanlar sınırlı özelleştirme özellikleri ve web tasarım özgürlüğü eksikliği takdir etmese de, online web sitesi üreticileri kesinlikle sıfırdan yeni bir site oluşturmak için en hızlı yoludur. Son zaman sonuçlarını diğer bina yöntemlerine kıyasla biraz daha fazla göreceksiniz..

Bir Web Sitesi Oluşturucu ile Bir Web Sitesi Oluşturmak Ne Kadar Sürer?

Tüm yapım süreci birkaç basit adımdan oluşur. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 1. Bir platform seçin. Zaman, tercihlerinize ve proje gereksinimlerinize bağlı olacaktır. İyi bir fikir, Wix, Bu, herhangi bir web sitesini birkaç dakika içinde sıfırdan oluşturmayı mümkün kılan nihai yazılımdır.
 2. Oturum aç. Kural olarak, web sitesi oluşturucular sosyal veya Google hesabınızla oturum açmanın hızlı bir yolunu sunar. Kayıt işlemi sizi 1 dakika veya şifreyi onaylamanız gerekmiyorsa daha az.
 3. Bir şablon seçin. Hakkında ihtiyacınız olacak 5 dakika niş ile ilgili platformlara göz atmak için. Daha fazla zaman kazanmak için, istediğiniz tasarımı önceden hayal edebilir veya temel rakipleri ve dahil edilecek özellikleri dikkate almak için ana rakipleri inceleyebilirsiniz..
 4. Wix Şablonları

 5. Web sitesini özelleştirin. Çoğu web sitesi oluşturucusu sürükle ve bırak işlevini kullanırken, ihtiyacınız olan tek şey hazırlanmış içeriği kopyalayıp yapıştırmak ve birkaç resim eklemek. Ayrıca gösterge tablosuna alışmak ve araçların nasıl çalıştığını anlamak için biraz zamana ihtiyacınız olabilir. Kullanım kolaylığı, video eğitimleri ve kılavuzları göz önünde bulundurmak, 1 saatten fazla ihtiyacınız olmayacak.
 6. Wix web sitesi editörü

 7. Bir Plan Seçin. Fiyatlar ve özelliklerle birkaç temel plana bakmak sizi yönlendirecek 5 dakika, 10 dakika derin araştırmaların karşılaştırılması ve karşılaştırılması.
 8. Önizleme ve Dağıtma. Son aşama, web sitesinin nasıl göründüğünü kontrol etmek ve canlı yayınlamaktır. Web sitesi oluşturucularının hem masaüstü hem de mobil sürümleri için bir önizleme modu vardır. Sonuç sizi tatmin ederse, yayınlamak için “yayınla” düğmesine basın (önizleme modu dahil yaklaşık 5 dakika).

Web sitesi oluşturucu ile bir site oluşturmak için gereken son süre 1 saat 20 dakika. Modern teknolojiler bu zamanı bile azaltmayı mümkün kılar Örneğin, Wix , kullanıma hazır bir web sitesi oluşturan AI tabanlı çözümünü 6 dakika. Tek ihtiyacınız olan projeyi açıklayan birkaç soruyu cevaplamak. Sistem, otomatik olarak entegre içerik ve widget’ların yanı sıra ilgili içeriğe sahip çeşitli şablonlar sunacaktır.

Final masasına bir göz atın:

BaşlangıçÖzelleştirme ve DüzenlemeCanlı YayınSon sefer
Zaman gerekli5-15 m1 saate kadar6 m’ye kadar1 s 20 m

Wix’i Ücretsiz Deneyin

Yöntem # 2 – CMS Platformları

Wordpress

CMS platformları, hala tüm olası nişleri temsil eden yüz milyonlarca web sitesi ile web nişinde hâkim güçtür. CMS, içerik yönetimi sistemlerini temsil eder; bu, içeriğinizi herhangi bir şekilde düzenlemek, formatlamak ve düzenlemek için güçlü bir içerik düzenleyicisine erişebileceğiniz anlamına gelir.

Önceki yöntemin dışında, CMS platformlarının kullanımı o kadar kolay değildir tüm web sitesi kaynak kodunu düzenlemeniz gerekmediği sürece ayrıntılı teknik bilgi gerektirmezler. Diğer durumlarda, bazı küçük düzeltmeler yapmak için bazı temel HTML bilgilerine ihtiyacınız olabilir. CMS ile bir site oluşturmak için ne kadar zamana ihtiyacınız olabileceğini anlamak için düzenleme düzeyini tanımlamanız gerekir:

 • Genel Düzey Düzenleme – çoğu web sitesi sahibinin CMS’yi kullanma şekli. İçerik biçimlendirme, metin ekleme, medya dosyaları yükleme, yeni sayfalar, kategoriler veya web sitesi bölümleri vb. Konularında düzenleyiciden en iyi şekilde yararlanırsınız. Daha önce hiç CMS ile çalışmadıysanız, alışmak için biraz zamana ihtiyacınız olabilir. . Ancak genel süreç oldukça basit ve sezgisel.
 • Profesyonel Seviye Düzenleme – CMS, kaynak kodun kullanıcılar tarafından erişilebilir olmasını sağlayan açık kaynaklı bir platformdur. Başka bir deyişle, ilk HTML veya CSS kodunu düzenleyerek Editörler moduna girebilir ve şablon görünümünü değiştirebilir, yeni bir işlev, komut dosyası, düğme veya simge ekleyebilirsiniz. Süreç sadece bilgi değil, aynı zamanda yeni değişikliği düzenlemek ve test etmek için de zaman gerektirir.

Esneklik açısından büyük irin gibi görünen şey, inşaat sürecini tamamlamak için daha fazla zamana neden olabilir. Örneğin, birçok kullanıcı eklenti seçimini takdir ediyor. Bir yandan, entegrasyon için binlerce widget ve üçüncü taraf uygulamasının olması harika. Öte yandan, CMS ile bunları manuel olarak ayarlamanız, yüklemeniz, etkinleştirmeniz ve güncellemeniz gerekir.

Buna ek olarak, bir etki alanı kaydetmenin yanı sıra uygun bir sunucu çözümü aramanız gerekir. Bu tür eylemler fazladan zaman gerektirir. Sistemin nasıl çalıştığını anlamak için gereken zamanla birleştirin ve CMS’yi kullanmanın, hepsi bir arada web sitesi oluşturucularına kıyasla sıfırdan bir site oluşturmak için biraz daha zaman alacağını anlayacaksınız..

CMS ile Web Sitesi Oluşturmak Ne Kadar Sürer??

Diyelim ki bir web sitesi oluşturmak için WordPress kullanın. Daha önce de belirttiğimiz gibi, gereken süre sayfa sayısına, sayfa yapısının karmaşıklığına, teknik becerilere vb. Bağlıdır. Kullanıcıyı rahatlatmak için, temasları, işleri içeren birkaç sayfalı profesyonel bir portföy oluşturduğumuzu hayal edin , Hakkımda bölümü, vb.

Adımlar aşağıdaki gibidir:

 1. Başlangıç. İlk adım bir alan adı kaydet ve hosting bul. WordPress ile ilgili bir durumda, en iyi çözüm WP için optimize edilmiş sunucu paketlerini tercih etmektir. Çok fazla zaman kazanmanızı sağlayacak ekstra özelliklerle birlikte gelirler. Sahneyi tamamlamak için yaklaşık 30 dakikaya ihtiyacınız olabilir veya sadece Bluehost.
 2. Temayı indirin. Şimdi gelecekteki portföyünüz için bir şablon seçmeniz ve bir sonraki aşamaya geçmek için bir zip dosyasına indirmeniz gerekiyor. Bunları seçmek ve indirmek yaklaşık 5-10 dakika sürecektir.
 3. WordPress’i yükleyin. Şimdi CMS’nizi seçilen barındırmada yüklemeniz gerekir. Bazı kurulumlar gerekebilir. Kesintisiz WP entegrasyonu ile birlikte gelen Bluehost’u seçmemeniz genellikle 30-40 dakika sürebilir.
 4. İçerik Düzenleme. Şablon yalnızca gerekli bölümleri içerecektir. Gerekli metinleri eklemek ve medya dosyalarını yüklemek, gerekli eklentileri yüklemek ve güncellemek için gerisini yapmanız gerekir. Bu aşama genellikle yaklaşık 3-4 saat sürer.
 5. Canlı Yayın. Alan adınızı barındırma hizmetine bağladıktan sonra web siteniz çevrimiçi olarak kullanılabilir.

WP için optimize edilmiş sunucu çözümlerini kullanmak iyi bir seçenektir. Otomatik WP kurulumu ve eklenti yönetimi sunarlar. Bazı planlar, barındırma fiyatına dahil olan ücretsiz bir alan adı ile birlikte gelir. Başka bir deyişle, aslında seçilen bir CMS için tasarlanmış hepsi bir arada bir web sitesi oluşturma çözümü elde edersiniz.

Sonuçlar aşağıdaki gibidir:

BaşlangıçÖzelleştirme ve DüzenlemeCanlı YayınSon sefer
Zaman gerekli40 m’den 1 saate kadarYaklaşık 4 saatZamana gerek yok5 sa 40 m

WordPress’i Şimdi Deneyin

Yöntem # 3 – Kendi Kendini Kodlayan Web Siteleri

Yöntem esas olarak web tasarımı ve geliştirme özgürlüğünden en iyi şekilde yararlanmak isteyen özel profesyonellere uygundur. “Kendinden kodlu” terimi, aslında her bir özelliği, sayfadaki bölümü, blog’u, menü bölümlerini, kategorileri vb. Oluşturmak, uygulamak ve test etmekle sorumlu olduğunuz anlamına gelir. Web sitesi sahiplerinin derin programlama becerilerine sahip olması gerekir.

Teknik deneyiminiz yoksa, tek çözüm özel bir geliştirme ekibi işe almak olacaktır. Bu seçenek zaman kazandıran çözümler açısından pek de iyi bir seçenek değil. Süreç, sitenin karmaşıklığına bağlı olarak haftalarca hatta aylarca sürebilir. Kural olarak, klişeleştirme, özellik uygulaması, dağıtım, test, hata ayıklama vb. İçerir. Ayrıca, birkaç şirket bir geliştirme ekibi kiralamayı göze alabilir maliyetleri arttırmayı ve inşa etmeyi.

Basit ama işlevsel bir web sitesi oluşturmak için deneyimli bir kodlama uzmanıysanız, muhtemelen 10-15 saat canlı yayına geçmek.

Kendi Kendini Kodlayan Bir Site Oluşturmak Ne Kadar Sürer??

Kendi kendine kodlanmış web sitelerini seçerken, kaynak kod parçalarını programlamak ve yazmak için büyük zamanınız gerekecektir. Son kullanıcı tarafından erişilebilecek her özellik, bölüm, blok ve formun uygulanmasından bir kullanıcı sorumludur.

Hazır bir web sitesini kodlamak için gereken süre becerilere bağlıdır. Birkaç bölüm, metin bloğu, resim galerisi ve iletişim bilgileri içeren basit bir portföy düşünürsek, tüm işlem yaklaşık 10 saat sürebilir. Yazılmış bazı kod parçalarınız varsa iyi olur. Yalnızca şunları yapmanız gerekir:

 1. Kodu metninizden veya HTML düzenleyicinizden kopyalayın.
 2. Yeni sayfaya yapıştırın.
 3. Değişiklikleri kaydedin ve web sitesini test edin.

Test ve hata ayıklama da çok zaman alabilir, çünkü her şeyin yolunda gitmesini sağlamanız gerekir. Nihai sonuçlar şu şekilde görünür:

Başlangıç (kodu yazmak)Özelleştirme ve DüzenlemeAB TestiSon sefer
Zaman gerekliBasit bir site için yaklaşık 10 saatDüzenleme işlenir
kodlama ile birlikte
Yaklaşık 3-5 saat15 saate kadar

5 Saat – Web Sitesi Oluşturmak için Ortalama Süre

Gördüğünüz gibi, zaman tamamen diğer tüm şeylerin eşit olduğu tercih edilen bina yöntemine bağlıdır (hazırlanmış bir site yapısı, yazılı içerik vb..).

Çevrimiçi web sitesi oluşturucuları, teknik beceriye sahip olmayan yeni başlayanlar veya kullanıcılar için en hızlı ve en kolay yol olarak gelir. Tamamen işlevsel bir site oluşturmak için burada gereken ortalama süre 2 saati geçmez. Bazı platformlar, gelişmiş teknolojileri kullanarak dakikalar içinde web siteleri oluşturmayı mümkün kılar. Buradaki dezavantaj, kişiselleştirme özgürlüğünün olmamasıdır. Aslında size sunulanı kullanmaya zorlandınız.

CMS platformları, web tasarımı ile özelleştirme özgürlüğü ve kullanım kolaylığı arasında iyi bir denge sağlayan nihai bir çözüm olarak gelir. İlk başta ne karmaşık görünebilir, sonunda bazı benzersiz özellikler ekleme ve uygun fiyatlı barındırma ve etki alanı seçenekleri seçerek bütçeyi optimize etme şansı ile basit bir düzenleme sürecine dönüşecektir. Gerekli öğrenme eğrisi, eklenti kurulumu ve içerik düzenleme sayesinde, kullanıma hazır basit bir web sitesi oluşturmak için 6 saatten fazla zamana ihtiyacınız olmayacak.

Kendinden kodlu web siteleri en zor ve zaman alıcıdır. Kodlama ve kodlama parçalarının yazılması, test ve hata ayıklamanın yanı sıra burada en büyük zorluktur. Dahası, bu seçenek yeni başlayanlar için asla işe yaramazken, özel profesyoneller de bazı zorluklarla karşılaşabilir. Basit bir web sitesinin ortalama süresi yaklaşık 15 saattir.

Lütfen daha önce açıklanan ortalama sürenin esas olarak web sitesi oluşturma sürecinin teknik yönüyle ilgili olduğunu unutmayın. Başka bir deyişle, önceden aşağıdakilere sahip olmanız gerekir:

 • Web sayfaları ve site bölümleri için hazırlanmış içerik (sayfalarınızı özelleştirirken zaman kazanmak için kopyalamak ve yapıştırmak için metin düzenleyiciyi kullanın).
 • Medya dosyaları (sitenizde görüntülemeyi planladığınız resimler, fotoğraflar veya videolar).
 • Hazır Site Yapısı (bölümlerinizin nasıl ve nerede bulunması gerektiğini, bir sayfanın hangi bloklarını içereceğini ve bunların birbirine nasıl bağlanacağını öğrendiniz).

Yani, Blueprint’i hazırladıktan sonra, en uygun seçeneği seçebilir ve projenize devam edebilirsiniz..

Alt çizgi

Buradaki temel fikir, bir web sitesi oluştururken en kolay yol için acele etmemek. En kısa yol en zor yol gibi görünebilir. Web sitenizin nasıl görünmesi gerektiği, hangi temel özelliklere sahip olacağı ve fikri hayata geçirmek için hangi bilgi ve tekniklere borçlu olduğunuz hakkında net bir anlayışa sahip olduğunuzdan emin olun..

Kodlama becerilerinin eksikliği, çevrimiçi web sitesi kurucuları karşısında daha kolay ama daha hızlı yollar gerektirir. CMS, daha fazla özgürlük ve alan isteyen biraz daha özel web sitesi sahipleri için iyi çalışacaktır. Kapsamlı kodlama bilgi ve becerilerine sahip teknik bir geek iseniz, kendi kendine kodlanmış web siteleri iyi bir çözüm olabilir. Ne seçerseniz seçin, çevrimiçi web sitesi oluşturucuları sıfırdan bir site oluşturmak için daha az zaman gerektirir.

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map