Bir Web Sitesi Oluşturmanın Maliyeti Nedir?

Bir web sitesini başlatmanın gerçek maliyeti, bu sürece ilk kez katılan çoğu web geliştiricisi için gerçek bir gizemdir. Aslında, bu sorunun kesin bir cevabı yoktur, çünkü web sitesi geliştirmenin nihai maliyeti birden fazla faktöre bağlıdır.


İçindekiler:
Web Sitesi Maliyeti:
Web Sitesi Oluşturucu
CMS + Barındırma
Serbest çalışan
Web Stüdyosu
Bir Web Sitesinin Ortalama Maliyeti:
Kişisel Site
Çevrimiçi Blog
e-Ticaret
Küçük iş
Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu
Sonuç olarak

Bunlar, ihtiyacınız olan bir web sitesinin türü ve karmaşıklığı, kullanacağınız web oluşturma yöntemleri, bu amaçla seçeceğiniz platform, bir alan adının maliyeti, barındırma vb..

Web sitesi geliştirme maliyetini etkileyen böyle çeşitli faktörler nihai proje fiyatının kesin tahminini vermek zorlaştırır. Ancak, web sitenizin nihai maliyetinin başlangıçta beklediğinizden birkaç kat daha yüksek olabileceğine hazır olmalısınız.

Web sitesi olmayan ancak siteyi almak isteyen kullanıcıların çoğu kişiye özel veya iş hedefleri, Web sitesi oluşturmanın karmaşık ve oldukça pahalı bir süreç olduğuna inanıyorum.Bir ölçüde haklılar, ama gerçekten hayal ettiğiniz kadar pahalı mı??

Bugün bu hizmet için binlerce dolar ödemek gerekli mi? Belki de, hazır bir projenin kalitesinden ödün vermeden daha az ödeme yapmayı mümkün kılan bir seçenek vardır.?

Bu sorulara cevap vermek için, bir web sitesi oluşturmanın bazı temel yollarına, özelliklerini ve web sitesi oluşturma maliyetini daha yakından inceleyelim. Bu araştırmayı okuduktan sonra, web projenize gerçekten ne kadar para yatırmanız gerektiğini, hangi seçeneklerden yararlanabileceğinizi ve bu hizmetler için bugünlerde hangi ücretlerin alındığını öğreneceksiniz..

Web Sitesi Oluşturucu Tarafından Yapılan Web Sitesi Maliyeti

Web sitesi oluşturucular özel programlar kullanıcıların ihtiyaçlarına göre farklı türlerde web siteleri geliştirmek için kullanılır. Birçoğu, tam özellikli web sitelerini uygun maliyetle inşa etme niyetinde olan, deneyimli olmayan kişilerin akıllarındaki gereksinimlerle tasarlanmıştır..

Bu bulut tabanlı hizmetler genellikle çok sezgiseldir, bu da web oluşturma zorluğunu en aza indirir ve web sitesi oluşturma sürecine doğru yaklaşımı sağladığınız iyi sonucu garanti eder.

Kullanıcıların çoğunun teknik olarak basit web sitelerine (iş web siteleri, portföyler, bloglar, promosyon web siteleri vb.) İhtiyacı vardır..

Bu bağlamda, web sitesi oluşturucular özellikle fiyatlandırma ve kullanım kolaylığı açısından herhangi bir rekabetin ötesindedir. Ancak bu hizmetlerle bir web sitesi başlatmak için neye ihtiyacınız var?? Yaratılışlarına ne kadar yatırım yapmaya hazır olmalısınız ve potansiyel olarak hangi sonuçtan yararlanabilirsiniz??

 • Web sitesi oluşturucularıyla bir proje oluşturmak için bir şablon, alan adı ve barındırma almanız gerekir.
 • Şablonlar, kalitelerine ve bunları sunan hizmete bağlı olarak ücretsiz ve ücretli olabilir.

Barındırma ve alan adı ile ilgili olarak, işler farklıdır. Neredeyse tüm web sitesi üreticileri, süresi bazı hizmetlerde sınırsız olan entegre barındırma ile birlikte gelir. Bir platform seçip kaydolurken, ilk web sitenizi yapmak ve hizmetin özellik setini keşfetmek için yeterli olan ücretsiz bir alt alan alırsınız..

Ancak, web sitenizin gelişimi üzerinde çalışmaya devam ettikçe, ikinci düzey bir alan adı olmadan gitmeyeceğinizi fark edeceksiniz. Bonus olarak veya seçtiğiniz fiyatlandırma planlarından birinde alabilirsiniz.

Bir web sitesi oluşturucusuyla bir web sitesi oluşturmanın ortalama maliyeti aylık ve yıllık olarak hesaplanabilir, ikinci varyant maliyet açısından daha faydalıdır. Fiyatlar, web sitesi üreticilerinin sunduğu planlara göre değişir – bunu temizlemek için göz atın.

CMS + Hosting Tarafından Yapılan Web Sitesi Maliyeti

Tıpkı web sitesi oluşturucuları gibi, CMS parametrelerde farklılık, özellikleri ve bunlarla başlatabileceğiniz web sitesi türleri. Bununla birlikte, hangi hizmeti tercih ederseniz edin, işlevselliği, entegre seçenekleri, araçları ve etkili web sitesi oluşturma için olmazsa olmaz diğer özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerekir..

Eğer bir acemi iseniz ve bu bir İçerik Yönetim Sistemine sahip bir web sitesi kurmaya ilk denemenizse, başlangıçta seçtiğiniz CMS’yi, yani barındırma kurulumu, veritabanı oluşturma, pano kullanımı ve genel sistem ile ilgili temel bilgileri öğrenmeniz gerekir. karakteristikleri.

Bilmeniz gereken şey, çoğu açık kaynaklı CMS’nin başlangıçta ücretsiz olmasıdır. Bu, bunları ücretsiz olarak indirebileceğiniz, yükleyebileceğiniz ve güncelleyebileceğiniz anlamına gelir. Dahası, yatırım yapmadan basit bir web sitesi oluşturmayı bile deneyebilirsiniz. Bu, bu sistemlerle çalışmanın nüanslarını öğrenmek isteyen yeni başlayanlar için güzel bir uygulamadır..

Aynı zamanda, birçok CMS, kutudan çıkar çıkmaz işlevselliğe sahip olamaz ve daha iyi sonuç elde etmenizi sağlamak için harici eklentilerin, eklentilerin veya uzantıların entegrasyonunu ima edemez.

Şimdi finansal harcamalara geçelim.

CMS ile web sitesi oluşturma maliyeti

CMS ile bir web sitesi oluşturmanın maliyeti nedir?? Aşağıdaki noktalara bir göz atın:

 1. Barındırma – yılda yaklaşık 150 $;
 2. Alan adı – yılda yaklaşık 20 $;
 3. şablon – temalar da ücretsiz ve ücretli olabilir, ancak iyi bir şablon size 100-150 dolar civarında mal olur;
 4. Ekstra eklentiler – ücretli olanların karakterleri ve karmaşıklıklarına bağlı olarak bir öğe başına 5 $ ve 100-150 $ ‘a kadar maliyeti.

Bu, CMS ile bir web sitesi oluşturma maliyetinin yaklaşık tahminidir. Fiyatlar, kullandığınız sistemin türüne ve uzun vadede almak istediğiniz projeye göre değişebilir.

Freelancer Tarafından Yapılan Web Sitesi Maliyeti

Karar serbest çalışan kiralamak sizin için bir web sitesi tasarlamak birkaç faktörün sonucu olabilir. Ya web sitesi geliştirme üzerinde çalışmak için zaman eksikliği olabilir ya da yeteneklerinizi etkili bir şekilde görevi tamamlamak için yeterli olmayabilir. Sebepleri ne olursa olsun, bu uzmanın hizmetlerini kullanmanın yaklaşık maliyetinin ve süreç sırasında karşılaşabileceğiniz potansiyel tehditlerin farkında olmalısınız.

Çoğu freelancer hizmetleri için saatlik ücret alır. Fiyatlar bir uzmanın yetkinliği ve uzmanlığı, mevcut beceriler, hazır bir proje almak için zamanınız, bir web tasarımcının geldiği yer ve sahip olabileceğiniz diğer gereksinimlere göre çok farklıdır..

 • Ortalama web geliştirme maliyetleri 30 ABD Doları ile saatte 80 ABD Doları arasında değişiyor.
 • Profesyoneller tarafından sunulan hizmetlerin maliyeti tüm iş için yaklaşık 500-1000 dolar.

Bu, bir uzmanın bu süre zarfında, tasarım geliştirme, web sitesi kurulumu, ek modüller yazma, ayar ayarlama vb. Gibi gerçekleştirdiği farklı görevleri içerir. Bu arada, daha fazla web sitesi bakımı ve yönetimi de çok maliyetli olabilir. bunu kendi başınıza yapabilir.

Proje başlatıldıktan hemen sonra, düzenli içerik güncellemeleri, güvenlik desteği, SEO vb. İle ilgilenmeniz gerekecektir. Bu, serbest hizmetlerin kullanılması durumunda ayda 100 $ ‘dan başlayan finansal yatırımlar gerektirir. Gerekli hesaplamaları yapmak için bu nüansları önceden temizlediğinizden emin olun.

Ayrıca web sitesi barındırma ve alan adı için ödemeye hazır olmalısınız. Kaliteli ve güvenli barındırma, uğraştığınız sağlayıcıya göre aylık 20 ila 50 dolar arasında olabilir..

Alan adlarıyla ilgili olarak, alan adı yaşına göre maliyetleri farklılık gösterebilir. Yeni alan adlarının, kayıt şirketi türüne ve alan adına bağlı olarak yılda yaklaşık 10-15 ABD doları ödemesi gerekebilir. Yaşlı alan adlarının maliyeti yüzlerce hatta binlerce dolara ulaşabilir, ancak kişisel veya iş amaçlı kullanım için web sitelerine ihtiyaç duyan kullanıcılar genellikle çok pahalı alan adları almakla ilgilenmezler..

Yukarıda belirtilen masrafları göz önünde bulundurarak, bir web sitesi oluşturmanın maliyetini hesaplayabilirsiniz. Özetlemek gerekirse, bir web sitesi başlatmanın minimum maliyetinin, yetenekli bir serbest çalışan tarafından geliştirilen standart bir web sitesi başına 300-500 dolar olduğu sonucuna varabilirim..

Web Stüdyosu Tarafından Yapılan Web Sitesi Maliyeti

Büyük işletmeler ve kişisel kullanım için profesyonel web siteleri oluşturma söz konusu olduğunda, web stüdyoları devreye girer. Bunlar, web oluşturma sürecinin her adımını kontrol eden uzman ekipleridir..

Dahası, web stüdyoları, tam özellikli ve son derece işlevsel projelerin oluşturulmasıyla sonuçlanan büyük web tasarım trendlerinin farkındadır. Web stüdyolarının ücreti, proje geliştirme, ihtiyacınız olan bir web sitesinin karmaşıklığı ve stili, izlediğiniz hedefler, son tarihler vb. Üzerinde çalışacak insan sayısı gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.. Peki, bir web stüdyosu projesine ne kadar yatırım yapmayı bekleyebilirsiniz??

Web stüdyoları ve serbest çalışanlar tarafından bir web sitesi oluşturma maliyeti

 1. Aylık barındırma maliyeti 10 ila 16 $ arasında değişebilir sağlayıcıya ve seçilen plana bağlı olarak. Böylece, güvenilir barındırma almak için yılda yaklaşık 150-200 $ ödersiniz. Alan adı ile ilgili olarak, yılda yaklaşık 10 ila 30 dolar arasında bir ücret ödeyecektir. Bu aynı zamanda alan adı bölgesine ve tercih ettiğiniz özelliklere de bağlıdır..
 2. Bunun için ödemeniz gereken bir sonraki şey şablon web tasarım ekibi ile çalışacaktır. Fiyat aralığı burada çok yönlü olabilir – iyi bir şablon, web sitesi türüne, karmaşıklığına ve genel web stüdyosu oranlarına bağlı olarak 100 $ ve 1000 $ ‘a kadar mal olacaktır..
 3. Son olarak, web tasarım sürecinin en sorumlu ve en pahalı kısmı web stüdyosu hizmetlerinin maliyetidir. Bazen, web geliştirme oranları oldukça yüksek olabilir ve 4000-6000 dolara kadar çıkabilir. Bu, stüdyo ile yaptığınız sözleşmenin şartlarına, fiyatlandırma politikasına, bir takımdaki web geliştiricilerinin sayısına, yararlanmayı planladığınız hizmetlere ve diğer birçok yönüne bağlıdır..

Web sitesi geliştirme maliyetinin sadece tasarım oluşturma ile sınırlı olmadığını unutmayın. Sizin için bir web sitesi geliştiren web stüdyosu uzmanları olması, daha sonra kendi başınıza yönetemeyeceğiniz ve güncelleyemeyeceğiniz anlamına gelir. Bunun nedeni, tasarım özelliklerinden, yapısından ve benzeri nüanslardan habersiz olmanızdır..

Dahası, trafik üreten ve müşteri tabanı oluşturmanıza yardımcı olan kârlı ve etkili bir web sitesi çalıştırmak istiyorsanız, web sitesi tanıtımı da çok önemlidir. Daha fazla web sitesi bakımı, SEO, müşteri desteği, güvenlik sorunları vb.İçin bir web stüdyosu kiralarsanız, aylık 100-150 dolar veya daha fazla yatırım yapmaya hazır olun.

Kaliteli bir web sitesine ihtiyacınız varsa, pahalı web oluşturma seçeneklerine gitmek mantıklı değildir. Çoğu durumda, bu projeyi sizin için geliştirmek için profesyonel bir web tasarımcısına veya tüm web stüdyosu ekibine ihtiyacınız yoktur. Aynı şekilde, CMS kullanımının temellerini keşfetmek için çaba ve zaman kaybetmek zorunda kalmayacaksınız. Her zaman yatırıma değmez. Bu, popüler web sitesi oluşturucularının çok yardımcı olduğu yerdir. Kullanımı kolaydır ve en iyi fiyat / kalite korelasyonuna sahiptirler.

Kişisel Bir Sitenin Ortalama Maliyeti

Web sitesi oluşturucularıyla bir web sitesi oluşturma maliyeti genellikle şablon fiyatına, barındırmaya, alan adına, ekstra eklentilere veya entegre etmek isteyebileceğiniz uygulamalara ve daha fazla desteğe gider. Söz konusu olduğunda popüler web sitesi kurucuları, bu özelliklerin tümü platformların sunduğu planlara dahil edildi.

En ucuz web sitesi kurucuları olmak, Wix ve uKit çok yönlü web oluşturma ihtiyaçlarına uyan uygun fiyatlar sunar. Şimdi onlarla bir web sitesi başlatmanın ne kadar süreceğini öğrenelim.

Wix Tarafından Yapılan Kişisel Sitenin Maliyeti

Wix Kişisel Site Oluşturucu

Wix farklı türlerde kişisel web siteleri için harika çalışan, dünyaca ünlü hepsi bir arada web sitesi oluşturucusudur. Zengin özellik seti, şablonların bolluğu, tasarım özelleştirme araçları ve çeşitli fiyatlandırma planları, sistemi deneyimsiz kullanıcılar için değerli bir çözüm haline getirir. Web tasarım becerileriniz ve uzmanlığınız ne olursa olsun ve başlatmayı planladığınız web sitesi türü ne olursa olsun, Wix görevi mümkün olan en iyi şekilde tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Wix ile kişisel bir web sitesi oluşturma maliyeti, kullanmayı planladığınız özelliklere ve bu amaçla seçeceğiniz fiyat planına bağlıdır.

Sistem şu anda özelliklerini ve beş ücretli planını test etmek için ihtiyaç duyabileceğiniz sınırsız bir ücretsiz plan sunuyor. Kişisel bir web sitesinin geliştirilmesi söz konusu olduğunda, Combo veya Sınırsız plan en iyi çözüm olacaktır. Bağlan Alan Adı planı adı, sınırlamaları (reklam banner’ı veya ikinci düzey alan adını kullanma gereği gibi) nedeniyle sizin için pek işe yaramayacak.

Bu planları satın almanın yanı sıra, Wix’i kullanmak için daha fazla ödeme yapmanız gerekmeyecek. Bir web sitesini yönetmenin yıllık fiyatı planların maliyetine yansır. Sistem, takip ettiğiniz web oluşturma hedeflerine bağlı olarak yılda yaklaşık 96 $ karşılığında güzel bir web sitesi oluşturmayı mümkün kılar.

Önemli olan, Wix sık sık tüm fiyatlandırma planları için% 50 indirim sağlayan özel teklifler (yılda yaklaşık 10 kez) sunar. Bu teklifler genellikle tatillerde ve hizmet yaşamındaki özel etkinliklerde verilir. 3-7 gün dayanırlar ve doğru anı bekledikten sonra kolayca büyük tasarruf edebilirsiniz (tüm servis aboneleri teklifler hakkında bildirimde bulunan ilgili e-postaları alır).

Ayrıca bakınız:
Wix Web Sitesi Oluşturucu İncelemesi
Wix Kişisel Web Sitesi Örnekleri

Wix’i Deneyin (Ücretsiz Plan Mevcuttur)

UKit Tarafından Yapılan Kişisel Sitenin Maliyeti

uKit Kişisel Web Sitesi Örneği

uKit genellikle küçük işletme web sitesi oluşturucu olarak konumlandırılır ve bu nedenle özellik seti bu web sitelerinin geliştirilmesine yöneliktir. Bununla birlikte, olağanüstü kullanım kolaylığı, sezgisel web oluşturma yapısı, niş duyarlı şablonlar ve güçlü özellik seti, hizmeti kişisel web sitesi oluşturmak için iyi bir seçim haline getirir.

Web sitesi oluşturucu çağdaş web tasarım niş mevcut en uygun fiyatlı web bina çözümlerinden biridir. Burada ücretsiz bir plan yok, ancak sistemi ücretsiz olarak iki hafta boyunca test edebilirsiniz. Sunulan seçenekler size hitap ediyorsa, dört ücretli planından birine yükseltebilirsiniz..

Kişisel bir web sitesinin geliştirilmesi söz konusu olduğunda, en uygun çözümler Premium ve Premium + Planlardır., maliyeti sırasıyla 4 $ ve 8 $ ‘ı oluşturmaktadır. Bir kerede 3, 6 ay veya 1-2 yıl boyunca bir kerelik abonelik almanın büyük tasarruf yapmanıza izin vereceğini unutmayın. İndirimler, seçilen abonelik süresine göre% 5,% 10 ve% 30’dur. Daha fazla tasarruf etmenin bir başka yolu, çevrimiçi olarak sunulan% 25 uKit promosyon kodunu kullanmaktır.

Bunun dışında, uKit’in herhangi bir işletmenin bir web sitesine sahip olma isteğini kapsayan bir teklifi var. Daha profesyonel bir işletme web sitesine ihtiyacınız varsa, ancak kendi başına gelişimi üzerinde çalışmak için zamanınız veya isteğiniz yoksa, anahtar teslimi hazır projeyi sistem geliştiricilerinden 100 $ karşılığında sipariş edebilirsiniz. Bu, iş görevlerini yerine getirmekle ve kâr etmekle meşgul olan insanlar için çok girişimci bir teklif.

Ayrıca bakınız:
uKit Website Builder İncelemesi
uKit Web Sitesi Örnekleri

UKit’i deneyin (14 Günlük Deneme Sürümü Mevcuttur)

Çevrimiçi Blogun Ortalama Maliyeti

Hazır web sitenize bir blog bağlamanız veya sıfırdan başlatmanız gerekebilir. Bir blog başlatmanın maliyeti, bir niş şablonun, barındırma, alan adı ve entegrasyonların fiyatını kapsar. Hem Wix hem de uKit’in blog oluşturmak için iyi çalışan fiyatlandırma planları vardır. Şimdi en uygun seçenekleri inceleyelim.

Wix Tarafından Yapılan Bir Online Blogun Maliyeti

Wix Blog Web Sitesi Oluşturucu

Wix tam özellikli bloglar oluşturmaya ve yönetmeye olanak tanıyan güçlü bir blog motoruna sahiptir. Hizmeti kullanmanın maliyeti, projenize entegre etmek istediğiniz özelliklere bağlıdır. Kaydolarak ve ücretsiz plan seçeneklerini test ederek platformu ücretsiz test edebilirsiniz.

Connect Domain Pan’a yükseltmek size istenen sonucu vermeyecektir, çevrimiçi olmayı planlıyorsanız, aboneliğin yatırıma değmeyecek birden fazla kısıtlaması nedeniyle.

Combo ve Unlimited planları en iyi çevrimiçi blog oluşturmak için çalışır. Bu planların maliyeti ayda 8,50 dolar ve 12,50 dolar. Burada alacağınız uygun disk alanı ve bant genişliği miktarı, sistem reklam banner’ının olmaması ve blog’la ilgili diğer özellikler.

Planları kullanarak şunları yapabilirsiniz:

 • blog yayınları ekleme, güncelleme ve planlama,
 • öne çıkan yayınlar bölümünü ve bir etiket bulutu oluşturma,
 • kullanıcı yorumlarını etkinleştir,
 • özel feed oluştur,
 • Google Analytics’i ve planlara dahil edilen entegre sistem barındırma hizmetini varsayılan olarak kullanın.

Çok fazla çaba, zaman ve para harcamadan görsel olarak çekici ve işlevsel bir blog oluşturmaya karar verdiyseniz, Wix cevaptır. Zengin özellik seti ve çok çeşitli araçlar ve seçenekler, karmaşıklığı, konusu ve stilinden bağımsız olarak platformu blog projeniz için en uygun seçenek haline getirir.

Ayrıca bakınız:
Wix Blog Örnekleri

Wix ile Kendi Blogunuzu Oluşturun

UKit Tarafından Yapılan Bir Online Blogun Maliyeti

uKit Blog Sayfası Örneği

uKit blog, bu web sitesi oluşturucu ile oluşturulmuş bir web sitesine güzel bir ücretsiz eklentidir. Bu, özel bloglama sistemlerinin ayarlarının karmaşıklığıyla uğraşmak istemeyen küçük bir işletme için en uygun çözümdür.

Blog oluşturmak için en uygun plan Premium’dur+. Maliyeti aylık 8 dolar. Premium + Plan, bir blog başlatmak için kullanılabilecek genişletilmiş istatistik ve analiz toplama sisteminin yanı sıra şablonlara sınırsız erişim sağlar.

Bir blog oluşturarak bir blog oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.Haber BilgilendiricisiWidget’ı web sitenizin herhangi bir sayfasına ekleyin. Blog sistemi basit, içerik odaklı ve kullanışlıdır. Zamanlanmış haber yayını, uzaktayken bile blogunuzu güncellemenizi sağlayan bu planların avantajlarından biridir. uKit kişisel kullanım için basit bloglar oluşturmak için oldukça hoş bir seçim.

Blogunuza uKit ile başlayın

E-Ticaret Web Sitesinin Ortalama Maliyeti

Bir e-Ticaret web sitesi başlatmanın maliyeti genellikle bu amaç için seçeceğiniz araca, barındırma sağlayıcısına, şablona, ​​alan adına ve kullanmak istediğiniz pazarlama seçeneklerine bağlıdır. Wix ve , süreç basit, kullanışlı ve uygun fiyatlı olacak.

Wix Tarafından Yapılan e-Ticaret Web Sitesi Maliyeti

Wix e-Ticaret web sitesi oluşturucu

Wix küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazalar oluşturmaya izin veren kendi e-ticaret motoruna sahiptir. Sağladığı araç yelpazesi etkileyici ve şunları içeriyor: çoklu ödeme seçenekleri, pazarlama ve vergi yönetimi seçenekleri, ürün galerileri, çok dilli destek, CSV dosyası dışa aktarma.

Wix ile bir web mağazası oluşturmak için, e-Ticaret veya VIP Planına gitmek mantıklı. E-Ticaret Planının maliyeti aylık 16,50 ABD doları tutarındadır. Bu, web mağazası oluşturma seçeneği, uygun miktarda bant genişliği ve disk alanı, pazarlama araçlarının kullanılabilirliği, e-ticaret için hazır şablonlar, entegre Google Analytics vb. destek ve diğer e-Ticaret avantajları.

Wix Kodu web sitesi oluşturucunun sunduğu başka bir ücretsiz e-ticaret aracıdır. Bu, çevrimiçi mağazanıza gelişmiş işlevsellik ve ekstra web sitesi efektleri vermek için kullanabileceğiniz uygulama oluşturucudur. Bunu yapmak için kodlama becerilerine sahip olmanız gerekmez – özellik herkes için sezgisel ve basittir.

Ayrıca bakınız:
Wix Online Mağaza Örnekleri

Wix ile Çevrimiçi Mağaza Oluşturun

Shopify Tarafından Yapılan e-Ticaret Web Sitesi Maliyeti

hopify e-Ticaret Yazılımı

Shopify işlevselliği web mağazası geliştirme etrafında bulunan özel bir e-ticaret yazılımıdır. Sistem, farklı boyutlarda ve karmaşıklıkta tam özellikli çevrimiçi mağazalar oluşturmayı mümkün kılar.

Yazılım bir dizi e-Ticaret planı sunduğunda, bununla birlikte bir web mağazası oluşturmanın nihai maliyeti, gideceğiniz aboneliğe bağlı olacaktır – 9 $ ‘dan 299 $ / mo.

Shopify, sistemin 14 gün boyunca ücretsiz olarak test edilmesine izin verir ve şu anda aşağıdaki planları sunar: Lite, Basic Shopify, Shopify ve Advanced Shopify. Maliyetleri aylık 9 $, 29 $, 79 $ ve 299 $ ‘ı oluşturmaktadır..

 • Lite planı bir web mağazasının mevcut web sitesine bağlanmasını, sınırsız sayıda ürün, çoklu ödeme ağ geçitleri, satış takibi, Satın Al Düğmesi seçeneği vb..
 • Temel Shopify ayrıca ücretsiz SSL sertifikası bağlantısı ve blog ekleme seçeneği sunar.
 • Shopify Planı hediye kartları ve profesyonel raporlar göndermenizi sağlar.
 • Gelişmiş Shopify gelişmiş rapor oluşturucu ve gerçek zamanlı taşıyıcı nakliye ile geliyor.

Shopify’ın işlem ücretsiz olduğunu unutmayın, ancak mağazanızda bu ödemeleri kabul etmeniz durumunda kredi kartı işlemleri için ödeme yapmanız gerekecektir.. Sonuç olarak, Shopify ek olarak mobil pazarlama için optimize edilmiş iyi bir profesyonel e-ticaret yazılımıdır.

Ayrıca bakınız:
Shopify e-Ticaret Yazılım İncelemesi
Shopify Online Mağaza Örnekleri

Shopify ile Online Mağaza Oluşturun

Küçük İşletme Web Sitesi Ortalama Maliyeti

Uzun vadeli hedeflere ulaşmak ve müşteri tabanını büyütmek istiyorsanız, işiniz için bir web sitesi oluşturmak şarttır. Web sitesi oluşturucularıyla bir web sitesi başlatmanın maliyeti, bu amaç için seçtiğiniz sisteme bağlıdır..

Çoğu web sitesi üreticisi, entegre barındırma hizmeti sundukları ve varsayılan olarak alan adları sundukları sürece, bunlar için ayrıca ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. Küçük işletme web sitesi oluşturmak için Wix ve uKit’in sunduğu fiyatları öğrenin.

Wix Tarafından Yapılan Küçük İşletme Web Sitesi Maliyeti

Wix Small Business Web Sitesi Oluşturucu

İle küçük işletme web sitesi oluşturma Wix sistemin sunduğu çeşitli araç ve özellikler sayesinde kolay, hızlı ve etkilidir. Wix ile bir proje başlatmanın maliyeti, birlikte çalışacağınız plana bağlı olarak yılda yaklaşık 96 $ arasında değişiyor.

Küçük bir işletme web sitesi oluşturmak söz konusu olduğunda, mevcut kısıtlamalarla Connect Domain planı dışında platformun sunduğu planlardan herhangi birini kullanmak mantıklıdır. Kombo, Sınırsız, e-Ticaret veya VIP planlarının kullanımı bu amaç için harika çalışıyor, seçim ise küçük işletme web sitenizin özellik setine ve ölçeğine, odaklandığınız niş, hedeflemeyi planladığınız kitleye ve ulaşmak istediğiniz hedefler. Planlar buna göre 8,50 $, 12,50 $, 16,50 $ ve 24,50 $ ‘dır ve çeşitli şartlar ve özellikler içerir.

Planların yıllık oranlarını azaltmak için, yılda birkaç kez sundukları özel Wix tekliflerini ve indirimlerini takip etmenizi öneririm. Bu büyük tasarruf için kesin bir yol.

Hiç uğraşmadan iş web siteleri tasarlamak isteyen girişimciler için Wix gelişmiş ADI aracını sunuyor. Yapay Zeka özelliği vereceğiniz işletme bilgilerini kullanarak sizin için tam özellikli bir web sitesi tasarlayacaktır. Bu kolay, hızlı ve etkilidir.

Ayrıca bakınız:
Wix Business Web Sitesi Örnekleri

Wix ile bir İş Sitesi Oluşturun

UKit Tarafından Yapılan Küçük Bir İşletme Sitesinin Maliyeti

uKit web sitesi oluşturucu

uKit kendini küçük işletme web sitesi kurucusu olarak seçti. Sağladığı işe özgü özellikler, araçlar, duyarlı şablonlar ve pazarlama seçenekleri yelpazesi, girişimcilerin gereksinimlerinin hakim miktarını karşılamak için fazlasıyla yeterli. Ukit ile tam özellikli bir küçük işletme web sitesi açmanın maliyeti genellikle 48 $.

uKit’in şu anda her biri belirli web tasarım görevlerine bağlı olan dört ücretli aboneliği var. Küçük işletme web sitenizin türüne ve stiline, entegre etmeyi planladığınız özelliklere, sunmak istediğiniz hedeflere ve diğer ilgili yönlere bağlı olarak Premium, Premium +, e-Ticaret ve Profesyonel Planlar arasında seçim yapabilirsiniz..

Ayrıca, web sitesi oluşturucu hizmeti 3, 6 ay veya 1-2 yıl boyunca kullanmak için ödeme yapan kişiler için dikkate değer indirimler sunar. Sunulan plan ve şartlara göre indirimler% 5,% 10 ve% 30’dur..

% 25 uKit promosyon kodu SWB-25 almak da mümkündür uKit küçük işletme web sitenizi tasarlarken büyük tasarruf etmek için. Gerçekten uzun vadeli iş hedefleriniz varsa ve büyük tasarruf etmek istiyorsanız, uKit bulabileceğiniz en uygun fiyatlı çözümdür.

UKit ile İş Sitesi Oluşturun

Web Sitesi Oluşturma Maliyeti: Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

Web StüdyosuSerbest çalışanCMS
(WordPress)
Web Sitesi Oluşturucuları:
WixuKit
Alan adı (Yıllık)20 $20 $20 $20 $20 $
Barındırma (Yıllık)150 $150 $150 $100 $$ 48
Web Sitesi Şablonu300 $50 $50 $$ 0$ 0
Web sitesi ile çalışma1000 $550 $100 $$ 0$ 0
Toplam$ 1470$ 770320 $120 $$ 68

Sonuç olarak

Bir web sitesi elde etmenin maliyeti her durumda ayrı ayrı oluşturulur ve DIY web binası veya hazır bir web sitesi siparişi, seçilen platformun türü, barındırma maliyeti, alan adı, şablonlar, modüller / eklentiler gibi birçok faktöre bağlıdır. , geçici giderler, bir projenin karmaşıklığı vb..

 • En pahalı çözüm bir web stüdyosundan bir web sitesi sipariş etmektir. Bu varyant, web tasarım sürecinin tüm nüanslarını bilmek istemeyen, ancak hedeflerine ve gereksinimlerine ulaşmak için tam özellikli bir web sitesi edinmeyi amaçlayan insanlar için iyi çalışır..
 • Aynı şey serbest çalışan kiralamakla ilgilidir. Bu uzmanlar farklı türde web sitelerini kolaylıkla geliştirebilir, ancak bakımı ve daha fazla tanıtımıyla başa çıkamazsınız. Bu, gerektiğinde web sitenizi güncellemek ve yönetmek için bir web stüdyosu veya serbest çalışanla çalışmaya devam etmeniz gerektiği anlamına gelir.
 • CMS ile bir web sitesi oluşturmak, işi etkili bir şekilde yapmak için seçebileceğiniz etkili bir DIY çözümüdür. Bu sistemlerin ustalaşması zor değildir, ancak yine de kendi başınıza görevle başa çıkmak için web tasarım becerilerine ve deneyime sahip olmanız gerekecektir. CMS’nin web siteniz için tamamen güvenli olmayan eklenti ve şablon entegrasyonu anlamına geldiğini unutmayın. Güvenli tarafta olmak için hangi uzmanlarla başa çıkacağınızı bilmelisiniz.

En basit ve en uygun fiyatlı web tasarım alternatifi, web sitesi oluşturucuların kullanımıdır. Bu sistemler maksimum basitlik sağlar ve hiç programlama bilgisi gerektirmez. Doğada sezgiseldirler ve işlevsel bir kişisel veya iş web sitesini çalıştırmak ve yönetmek için gerekli olan işlevselliği sunarlar..

Bir web sitesi oluşturucu ile bir web sitesi tasarımı maliyeti diğer web oluşturma araçlarını kullanırken karşılaşacağınız masraflara göre genellikle iki kat daha düşüktür. Önemli olan, bu özellikler genellikle abonelik koşullarına göre varsayılan olarak verildiği için web sitesi barındırma ve alan adı ile ilgilenmeniz gerekmez..

Web sitesi oluşturucularının seçimi bu günlerde etkileyici olsa da, uygun fiyatlı olmaları, rahatlıkları ve mükemmel işlevleri nedeniyle Wix ve uKit olmak üzere iki hizmet seçtim. Bu sistemler, herhangi bir zorluk veya ekstra masraf olmadan kullanıcıların çoğunluğu için tipik görevleri mükemmel bir şekilde çözebilir.

Bu durumda bir web sitesi başlatmanın maliyeti, seçilen platforma, fiyatlandırma planına ve web sitesi türüne bağlı olarak 36 ila 200 $ arasında değişecektir. Sadece bir deneyin ve sonucun tadını çıkarın!

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map