Bir Web Sitesini Taşımak Ne Kadar Maliyetlidir?

Bir Web Sitesini Taşımak Ne Kadar Maliyetlidir?


Böylece, bir web sitesini taşımak için karar verdiniz. Bunu yapma kararı, web tasarım hedeflerinizin değişmesi, web tabanlı işinizin büyümesi, daha fazla özellik yüklü bir platform kullanma arzusu gibi farklı faktörler tarafından tetiklenebilir..

Hangi sebep ve hedefiniz olursa olsun, başka bir hizmete geçme kararını alırken kesinlikle aynı sorularla karşılaşacaksınız: hangi taşıma seçeneği daha çok tercih edilir ve hazır projenizi bir platformdan diğerine aktarmanın maliyeti nedir??

Aslında, platformun seçimini ve web sitesi geçiş sürecinin maliyetini etkileyen çeşitli yönler vardır. Bu temelde yürüttüğünüz projenin türüne, mevcut büyüklüğüne ve işlevselliğine, izlediğiniz hedeflere, sahip olduğunuz bütçeye ve diğer birçok yönüne bağlıdır..

Ancak, web sitesi transfer sürecinin maliyetinin hesaplanması söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken bir faktör daha var. Bu, web sitenizin temel aldığı platform türü ve geçiş yapmayı planladığınız platformdur. Bu nedenle, web sitenizin taşınmasının temel yollarını, projenizin üzerine inşa edildiği platformun türüne göre tartışmanın tam zamanı.

1. Hosting Web Sitesi Geçişine Barındırma

Barındırma arasında geçiş yapmak oldukça yaygın bir süreçtir. Bir sürü güvenilir barındırma sağlayıcıları mükemmel yükleme süreleri, uygun fiyat, en yüksek güvenlik, güvenilirlik ve% 100 çalışma süresi sunar. Yani, mevcut web hosting ihtiyaçlarınıza veya beklentilerinize gelmezse, her zaman başka bir sağlayıcıya geçebilirsiniz. Gereksinimlerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun, gerçekten güvenilir bir hizmet seçtiğinizden emin olun..

Şundan geçiş sürecine bakalım: SiteGround için Bluehost sürecin içerdiği nüanslar hakkında genel bir fikir vermek.

Site Alanı - Bluehost

Barındırma Hizmetinizi Hemen Değiştirin

Aslında, Bluehost, projelerinizin ve tüm dosyaların doğru bir şekilde aktarıldığından emin olmak için güvenilir ve sorunsuz bir web sitesi taşıma hizmeti sunar. Web sitesi taşıma işlemi genellikle zaman alıcı bir süreç olsa da, Bluehost diğer barındırma sağlayıcılarıyla karşılaştırıldığında çok daha basit ve daha kolay hale getirir. Bununla birlikte, Bluehost’un şu anda VPS, Bayi veya Adanmış Sunucu hesapları için taşıma desteği sunmadığını unutmayın.

Siteground web sitenizi Bluehost’a aktarmak için, platforma kaydolun kendi hesabınızı oluşturmak ve gerekli ayrıntıları sağlamak için. Ardından, geçiş sürecini minimum zaman / çaba yatırımı ile tamamlamanıza yardımcı olacak Bluehost uzmanlarıyla iletişime geçmek için ilgili web sitesi sayfasında bulunan taşıma formunu doldurmanız önerilecektir..

Bilmeniz gerekenler Bluehost’un 5 web sitesine ve 20 e-posta hesabına (ilgili tüm veritabanları ve dosyalar dahil), Siteground hesabınızdan barındırma hesabına kaydettiğiniz hesaba. Bluehost uzmanları tüm nüansları ele almanıza yardımcı olacak ve gerektiğinde çalıştığını doğrulamak için her web sitesini daha fazla inceleyecektir. Dahası, web sitesi geçişi tamamlandıktan sonra 7/24 destek sunuyorlar.

Site Alanı’ndan Bluehost’a Web Sitesi Nasıl Aktarılır

Bugün itibariyle, Bluehost aylık 2,95 $ ‘lık komple barındırma çözümleri sunmaktadır, ancak bu, etki alanı adı kayıtlarını aktarmanın maliyetini içermez. Zaten bir WordPress web siteniz varsa ve barındırma sağlayıcısının destek ekibiyle geçişini emanet etmek istemiyorsanız ve görevi kendi başınıza tamamlamak istiyorsanız, aşağıda yapmanız gereken adımlara hızlı bir genel bakış:

 1. Mevcut Siteground hesabına giriş yapın ve veritabanınızı dışa aktarmak için sunduğu programı kullanın;
 2. WP içerik klasörünüzü indirin ve kaydedin tercih ettiğiniz FTP programlarından biriyle;
 3. Bluehost hesabınızı oluşturun ve kontrol paneline giriş yapın;
 4. WordPress’i yükleyin (henüz sahip değilseniz, Bluehost’un sunduğu tek tıklamayla anlık aracı kullanarak;
 5. Bluehost kontrol panelinde FTP hesabı oluşturma dosyalarınızı yeni oluşturulan WordPress klasörüne daha fazla yükleyebilmek için;
 6. FTP programını başlatın yeni hesap verilerinizi seçip giriş yaptınız;
 7. Mevcut WP içerik klasörünün üzerine yazma, Siteground ana bilgisayarından yeni indirdiğiniz biriyle değiştirmek;
 8. Veritabanı bölümüne ulaşın Bluehost hesabınızın kontrol panelinde bulunup phpMyAdmin’i açın;
 9. Kullanmak istediğiniz veritabanını seçin dışa aktarılan dosyaları taşıma hedefi olarak;
 10. PhpMyAdmin pencerenize dönün ve doğru veritabanını seçip seçmediğinizi kontrol edin. Öyleyse, pencerede görüntülenen tabloların listesini görürsünüz. Kullanılabilir listenin altındaki “Tümünü Kontrol Et” kutusunu seçin ve yeni verilerinizi içe aktarmadan önce tabloları bırakın;
 11. Dosyaları içe aktarmaya başlayın: phpMyAdmin’deki “İçe Aktar” sekmesine ulaşın, “Bilgisayarınıza gözat” ı seçin ve önceki web sitesinden dışa aktardığınız SQL veritabanı dosyasını bulun ve içe aktarmayı başlatın;
 12. Bununla işiniz biter bitmez, yeni tablo adlarını kontrol etmek için devam edin. Eğer “wp” ile başlıyorlarsa, hiçbir şeyi değiştirmek zorunda değilsiniz. Ancak bazı tablolar “wrp-” ile başlayabilir. Bu durumda, dosya yöneticisine erişin, wp-config dosyasını public_html klasörünüzde açın, farenin sağ tuşuyla tıklayın, “Kod Düzenleme” bölümünü seçin, “Düzenle” düğmesini seçin, “ Stable Prefix “satırı ve tabloların” wp_ “ile başlaması için düzenleyin;
 13. Tüm site ve veritabanı dosyalarını geçici URL’ye taşıma. Bunu yapmak için phpMyAdmin sitesine erişin, menüden WP seçeneklerini seçin ve site URL’sini gerektiği gibi düzenleyin;
 14. Geçici URL’ye yapıştırın Bluehost’a kayıt olurken “Git” e tıklayın ve nasıl çalıştığını kontrol edin;
 15. Kalıcı bağlantıları kaydedin WordPress yönetici panelinde;
 16. Alan adı yöneticisine gidin geçici URL’nizi Bluehost’ta kalıcı olana yönlendirmek için;
 17. Etki alanı adı sunucusunun değişikliği tamamlanır tamamlanmaz WordPress yönetici sitenize giriş yapın ve ardından Genel ayarlar bölümüne gidin ilgili sekmede kullanılabilir. “Alan Adresi” ve “WordPress Adresi” alanlarını doldurarak alan adınızı girmeniz gereken yer burasıdır. Sonra yapılan değişiklikleri kaydedin;
 18. Sonunda, alan adı URL’nizi tarayıcınıza girin web sitenizin çalışma şeklini kontrol etmek için. Her şey yolundaysa, sürecin başarıyla tamamlandığını düşünebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, web sitenizi Bluehost’a manuel olarak geçirmek çok çaba ve zaman alıyor. Ancak, denemeye karar verirseniz, Bluehost bunu ücretsiz olarak yapmanıza izin verir. Ancak, becerilerinizden emin değilseniz ve henüz web sitesi taşıma deneyiminiz yoksa, bu görevi profesyoneller ile emanet etmek gerçekten mantıklıdır.

Bluehost’u Şimdi Deneyin

2. CMS’den CMS Web Sitesine Geçiş

CMS ile oluşturulmuş bir web siteniz var ve daha gelişmiş işlevsellik elde etmek için başka bir web sitesine taşımak mı istiyorsunuz? Öyleyse, projenizi bir platformdan diğerine taşıma işlemiyle ilgilenebilirsiniz. Prosedürü açıklamanın iyi bir yolu, Joomla web sitesine WordPress. Tam olarak şimdi yapacağımız şey bu.

WordPress için Joomla

Joomla’dan WordPress’e geçiş süreci, özellikle deneyimli olmayan kullanıcılar için oldukça göz korkutucu ve zaman alıcı olabilir. Burası CMS2CMS kullanışlı olacak. Bu, Joomla tabanlı web sitenizi neredeyse hiç vakit kaybetmeden WordPress’e aktarmanıza yardımcı olan araçtır. Aracın kullanımı herhangi bir kodlama becerisi veya web tasarım deneyimi anlamına gelmez.

Bununla başa çıkmak için bir web tasarım uzmanı olmanıza gerek yok – sadece sistemin ürettiği ipuçlarını ve yönergeleri izleyin ve Joomla web sitenizin WordPress’e nasıl dönüştürüldüğünü izleyin. Hizmet, taşıma işleminden sonra arama motoru konumlarınızın korunmasına yardımcı olmak için önceki URL’lerinizi otomatik olarak yenilerine yönlendirir. Ancak, bu adımı tamamlamak için verileri düzgün bir şekilde toplamak üzere mevcut Joomla web sitenize ReDJ uzantısını yüklemeniz gerekir..

Peki, web sitenizi CMS2CMS ile Joomla’dan WordPress’e taşımak için ne gerekiyor? Aslında süreç oldukça basit:

 1. Bir hesap oluştur;
 2. Web sitenizin URL’sini sağlayın;
 3. Hizmetin deneme sürümünü test edin.

Bu kadar. CMS2CMS kullanımı herhangi bir özel kodlama becerisi gerektirmez. Hizmet anlaşılır ve herkes için kullanımı kolaydır. Ortalama olarak, bir web sitesinin Joomla’dan WordPress’e tamamen taşınması yaklaşık 15-20 dakika sürer. Önemli olan, tüm veriler mevcut Joomla web siteniz için kesinti süresi olmadan taşınır, yani proje sorunsuz çalışır. Son olarak, hizmet daha fazla web sitesi bakımı için 7/24 canlı sohbet desteği sağlar. Bu, web sitelerinin hedef kitle için kullanılabilir kalmasını sağlamak isteyen kullanıcılar için de çok önemlidir..

3. CMS’den Web Sitesi Oluşturucu’ya Geçiş

Web sitelerini İçerik Yönetim Sistemlerinden web sitesi oluşturucularına taşımak, kesinlikle kodlama temelleri bilgisini ima ettiği için kolay bir süreç değildir. Ancak bu, kullanıcıların nadiren CMS’den web sitesi oluşturucularına geçmek istediği anlamına gelmez. Aksine, çoğu web sitesi üreticisi çok daha kolay ve daha kullanışlı olduğundan bu oldukça yaygın bir süreçtir CMS ile karşılaştırıldığında. Ayrıca, becerilerine ve deneyimlerine bakılmaksızın kullanıcılara daha rahat bir web tasarım ortamı sağlarlar. Son olarak, CMS çoğunlukla projenize üst düzey tasarım ve performans sağlamak için ekstra eklentileri arama ve kullanma ihtiyacını tetikleyen entegre işlevler olmadan gelir. Bu nedenle, bir web sitesi oluşturucu kullanmak genellikle daha tercih edilen bir çözüm gibi görünüyor.

Web Sitesi Oluşturucu'ya CMS

WordPress şu anda en popüler CMS, bu platformdan web sitesine geçiş sürecini göstermek mantıklıdır en popüler web sitesi oluşturucu, yani, Wix. Aslında, bir web sitesini WordPress’ten Wix’e taşıma işlemi iki önemli şekilde tamamlanabilir. Birincisi profesyonel bir hizmet almayı, ikincisi ise DIY proje transferini gerektirir. Hangi çözüm uzun vadede daha iyi ve daha uygun fiyatlı? Hemen bulalım.

Profesyonel Web Sitesi Geçiş Hizmetleri

Profesyonel web sitesi taşıma hizmetlerinin kullanımı, her iki platformun inceliklerini keşfetme ve web tasarım bilginizi kullanma ihtiyacını ortadan kaldırdığı için genellikle daha yararlı bir çözüm gibi görünüyor. Bu sistemler, tüm teknik nüansları ve diğer ilgili sorunları ele alarak sizin için tüm işleri yapar. Bu arada, dosyaları taşıma işleminin (veritabanları) WordPress’ten Wix’e kadar basit değil. Sonuç olarak, özel geçiş hizmetlerinin kullanımı sadece bu işin bir kısmının manuel modda yapılması gerektiğinden yanlış veya eksik olduğunu kanıtlayabilir..

Son olarak, web sitesi aktarımının maliyeti de seçtiğiniz sistemin fiyatlandırma politikasına bağlı olacaktır. Bir web sitesi transferinin standart maliyeti yaklaşık 250 ABD dolarıdır. Fiyata genel web sitesi taşıma hizmetleri, alan adı transferi, içerik saklama, dahili optimizasyon ve gerekli SEO hizmetleri dahildir. Ayrıca, metin yazarlığı hizmetleri, ekstra web sitesi optimizasyonu ve diğer gerekli seçenekler için ödeme yapmanız gerekebilir. Bu nedenle profesyonel hizmetlerle işbirliği her zaman makul bir çözüm değildir ve tüm projeler için eşit derecede iyi çalışmaz..

DIY Web Sitesi Geçişi

Manuel web sitesi geçişi, web sitenizi sizden daha iyi tanıyan hiç kimse olmadığı için birçok durumda daha tercih edilen bir çözümdür. Aynı zamanda, DIY web sitesi transferi, WordPress dosyalarınızın Wix’e düzgün bir şekilde aktarılmasıyla uğraşmanız gerektiğinden, genellikle bazı kodlama arka planını ima eder. Bu, özellikle uzun vadede yeni Wix web sitenizle uyumsuz olduğu kanıtlanabilen WordPress eklentileri olduğundan eklenti aktarımı ile ilgilidir. Dahası, genellikle yeni web sitesi oluşturma ihtiyacını ima eden doğru alan adı ve içerik aktarımının nüanslarını göz önünde bulundurmanız gerekir. WordPress’ten Wix’e web sitesi transferinizle başarılı bir şekilde başa çıkmak için atmanız gereken adımların kısa bir listesi:

 1. Kayıt ol yeni bir Wix hesabı;
 2. Uygun bir web sitesi şablonu seçin projeniz için en iyi sonucu veren;
 3. Yeni web sitenize ulaşın ve sayfaları ve menü yapısını oluşturun, WordPress web sitenizdekilere benzer;
 4. Dosyaları yükleyin önceki veritabanından Wix sunucunuza;
 5. Gerekli içeriği kopyalayın ve sonucu kontrol edin;
 6. WordPress alan adınızı Wix’e bağlayın. Bu amaçla, gizlilik koruma özelliğini devre dışı bırakın ve alan adı kayıt sitenizin kontrol panelinde web sitesi erişimini engelleyin. Ardından Wix kontrol paneline erişin, “Etki Alanına Bağlan” bölümünü seçin ve sistemin oluşturduğu yönergeleri izleyin. Trafiği yeni projeye yönlendirmek için alan adınızın DNS ayarlarını değiştirmeyi unutmayın. Alan adı transferi hakkında daha fazla bilgi için bu rehber.

Tüm bunlar WordPress CMS’den Wix web sitesi oluşturucuya geçmekle ilgilidir. Manuel web sitesi geçişi herkes için neredeyse ücretsizdir. Ödemeniz gerekebilecek tek şey Wix aboneliği, ancak maliyet gideceğiniz plana bağlı olacaktır. Ayrıca, web sitesi oluşturucu ücretli widget’ları ve eklentileri satın alma ve entegre etme fırsatı sunar, ancak bu isteğe bağlı bir çözümdür.

4. Web Sitesi Oluşturucu’dan CMS’ye Geçiş

Web sitesi oluşturucularından CMS’ye geçmenin nedenleri nelerdir? Aslında, bir platformdan diğerine göç etmenin nedenleri çok olabilir. Web sitesi oluşturucuları kullanışlı, basit, sezgisel, özellik yüklü ve uygun fiyatlı olsa da, işlevleri web sitenizi büyütmek için yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda, kullanıcılar genellikle daha güçlü olan ve daha derin işlevsellik sağlayan, eylem özgürlüğü sağlayan web sitesi oluşturucularından CMS’ye geçmeyi düşünebilirler. Platformlar arasında geçiş yapmanın sebebi ne olursa olsun, iki seçeneğiniz de olacak. İşte gidiyorlar:

Web Sitesi Geçiş Programlarının Kullanımı

WordPress’ten Wix’e geçişte olduğu gibi, özel web sitesi geçiş programlarından birini seçme fırsatı da vardır. CMS2CMS burada da kullanılabilir bir projeyi bir platformdan diğerine aktarmak için güvenilir bir araç olarak. Sistem, web sayfaları, metinler, resimler, medya dosyaları, kullanıcı bilgileri ve grupları, yorumlar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok yönlü web sitesi öğelerinin taşınmasına izin verir. Web sitenizin geçişinin yaklaşık maliyetini önceden tahmin etmenizi mümkün kılan çevrimiçi hesap makinesi ile birlikte gelir. Bu, web sitesi taşıma seçeneklerini arayan çoğu kullanıcı için kullanışlı bir seçenektir.

Wix to WordPress

Ancak, web sitesi taşıma programlarını kullanırken de sorunlarla karşılaşabileceğinizi unutmayın. Bu, otomatik web sitesi transferi söz konusu olduğunda çoğunlukla vazgeçilmez olan teknik hatalarla ilgilidir. Dahası, gideceğiniz platforma bağlı olarak genellikle 250 dolar civarında olan bu araçları kullanmanın maliyetini unutmamalısınız..

Manuel Web Sitesi Transferi

Wix’ten WordPress’e geçmek için, web sitenizin içeriğini ve tasarım öğelerini düzgün bir şekilde aktarmak için bir dizi manuel adımı da tamamlayabilirsiniz. DIY web sitesi taşımanızı başarılı hale getirmek için atmanız gereken adımlara kısa bir genel bakış:

 1. WordPress entegre barındırma çözümleri sunmadığından web siteniz için en iyi barındırma hizmetini seçin. Seçim yaparken, barındırma planlarının maliyetine ve içerdikleri terimlere dikkat edin. Genellikle, hosting maliyeti 150 $ ‘a ulaşmak için ayda 3-5 $ ile başlayabilir. Bu, gideceğiniz sisteme bağlıdır. Örneğin, Bluehost ile bir web sitesi barındırmanın maliyeti sadece 2,95 $ / ay’dır. Bu şu anda WordPress web siteleri için en iyi barındırma çözümüdür.
 2. WordPress’i yükleyin. CMS indirme ve kurulum için herhangi bir ücret talep etmediği için bu kolay, hızlı ve ücretsizdir.
 3. Web Sitesi Tasarımını Kopyala. WordPress, tüm web sitesi tasarımının olduğu gibi kopyalanmasına izin vermediği sürece, göreviniz WordPress şablonlarından birini özelleştirerek benzer bir proje oluşturmaktır. Bununla birlikte, WordPress şablonlarının da ödenebileceğini ve maliyetlerinin bir tema başına 100 dolara kadar ulaşabileceğini unutmayın..
 4. Verileri Wix Web Sitesinden WordPress’e Aktarma. Bu, manuel modda da yapılır. Kopyala (oluşturmak) web sayfaları, yayın ekleme, yükleme (birleştirmek) medya dosyaları vb..
 5. Eklentileri Entegre Et. CMS’nin öne çıkan özelliklerinden biri, eklenti entegrasyonu fırsatıdır. Neyse ki, sistem web sitenizin performansını artırabilecek geniş bir eklenti uzantısı ile birlikte gelir. Bununla birlikte, eklentiler ücretsiz ve ücretli olabilir. Maliyetleri genellikle 50 $ civarındadır.
 6. Resimleri İçe Aktar. WordPress’in Wix web sitenizden görüntüleri otomatik olarak almadığını unutmayın. Böylece, WordPress Dış Görüntüleri İçe Aktar eklentisini yükleyip etkinleştirerek bunu manuel olarak yapmaya hazır olun..
 7. Kalıcı Bağlantılar Kur. Web sitenizin aktarım işlemi bittiğinde, doğru trafik yönlendirmesini ve web sitenizin SEO pozisyonlarının korunmasını sağlamak için kalıcı bağlantıları kontrol ettiğinizden ve ayarladığınızdan emin olun..
 8. Alan adını aktar. Kontrol edin ayrıntılı nasıl yapılır kılavuzu.
 9. Web Sitesi Performansınızı Kontrol Edin. Yeni oluşturulan WordPress web sitenizin iyi çalıştığından emin olmak için Wix hesabınızı devre dışı bırakmadan önce performansını kontrol edin.

Gördüğünüz gibi, Wix’ten WordPress’e geçiş süreci o kadar da zor değil. Bir dereceye kadar, ters işleme kıyasla daha az karmaşıktır. İhtiyacınız olan şey, olması gereken nüansları göz ardı etmemek için önemli adımları dikkatle takip etmektir..

Özetle, web sitesi geçişinin dört ana yolu vardır. Her birinin kendi fiyatlandırma özellikleri ve şartları vardır. Her seçeneğin neler içerdiği hakkında fikir edinmek için aşağıdaki tabloya göz atın.

Web Sitesi Transferi Yolları
Web Sitesi Transferi Maliyeti
Barındırma – Barındırma3,95 $ / ay veya daha fazla (seçilen barındırma dayalı)
CMS – CMSWeb sitesi parametrelerine bağlıdır (Online hesap makinesi kullanımı web sitesi transferinin maliyetini tahmin etmeye yardımcı olacaktır)
Web Sitesi Oluşturucu’ya CMSSeçilen web sitesi taşıma aracının maliyetine göre yaklaşık 150 $ ‘a kadar ücretsiz
CMS için Web Sitesi Oluşturucu150 $ ‘dan başlayan fiyatlarla (geçiş yazılımı kullanımı durumunda) ve manuel web sitesi transferi için yaklaşık 320 $ ve daha fazla

Sonuç olarak

Web sitesi taşıma işleminin nihai maliyeti, bu amaç için seçeceğiniz seçeneğe bağlı olacaktır. Sonuç olarak, web sitenizin oluşturulduğunu ve geçmeyi planladığınız platformun türüne bağlı olarak web sitesi geçişinin dört olası yolu vardır..

 • Bir barındırma sağlayıcısından diğerine geçmeye karar verirseniz, web sitesi aktarımının maliyeti sonunda gideceğiniz planın fiyatına bağlı olacaktır. Örneğin Bluehost, uzmanlarının profesyonel yardımlarını kullanma fırsatı sunar ve 2.95 $ / ay seçilen planın daha fazla kullanımı için.
 • Bir CMS’den diğerine geçmek istiyorsanız, web sitesi aktarımının maliyeti de bu amaç için seçeceğiniz seçeneğe bağlı olacaktır. Örneğin, CMS2CMS, çevrimiçi hesap makinesiyle birlikte gelen ve aşağıdakileri mümkün kılan web sitesi taşıma hizmetidir nihai web sitesi transferinin yaklaşık maliyetini tahmin etme. Bu maliyet, web sayfanızın, kullanıcıların, medya dosyalarının, yorumların ve yeni web sitesine taşımayı planladığınız diğer web sitesi öğelerinin sayısı gibi web sitenizin ana parametreleri temel alınarak hesaplanır..
 • Bir web sitesini CMS’den web sitesi oluşturucuya aktarmanın maliyeti de bu amaçla seçeceğiniz seçenekle belirlenir.. Bu nedenle, web sitesi taşıma hizmetini kullanmaya karar verirseniz, bunu kullanmanın maliyeti yaklaşık 150 ABD doları olabilir. Ters işlemle ilgili olarak, manuel web sitesi transferi durumunda nihai web sitesi transfer bütçesi 320 dolara kadar çıkabilir.

Böylece, web sitenizi bir platformdan diğerine taşımak için ne kadar ödeyeceğinizi en baştan söylemek mümkün değildir. Maliyet, her bir proje türü ve üzerine inşa edildiği platform için ayrı ayrı belirlenir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map