Bir Wix Sitesini Başka Bir Hesaba Aktarma

Bir Wix Sitesini Başka Bir Hesaba Aktarma


Wix web sitenizi başka bir hesaba taşımanın nedenleri ne olursa olsun, çoğu kullanıcının web sitesi aktarım sürecine geçmeden önce sorduğu yaygın bir soru vardır.

Soru şu: Bir Wix sitesini başka bir hesaba aktarabilir miyim? Aslında, bu yaygın endişe hakkında şaşırtıcı ve garip bir şey yok, çünkü süreçle ilişkili birçok nüans var.

Aynı prosedürü tamamlamak üzereyseniz, çalıştırdığınız web sitesinin türüne ve şu anda kullandığınız aboneliğe (ücretsiz veya ücretli) dayalı olarak seçmeniz gereken iki seçeneği tartışmanın tam zamanı. Şimdi başlayalım.

Ücretsiz Bir Siteyi Başka Bir Wix Hesabına Aktarma

Şu anda Wix ile oluşturulmuş ücretsiz bir web sitesi çalıştırıyorsanız ve siteyi sistemdeki başka bir hesaba taşımak istiyorsanız, görevi basitleştirmenize yardımcı olacak aşağıdaki adımlara dikkat edin:

 1. oturum aç mevcut hesabınızla ve web sitenizin kontrol paneline ulaşın;
 2. “Site Eylemleri” ni yalayın düğmesini tıklayın ve ardından “Siteyi Aktar” düğmesi;
 3. Wix web sitesi transferi

 4. Size girmeniz teklif edilecek alıcının e-posta adresi ilgili alanda (taşınmayı planladığınız yeni bir Wix hesabıyla ilişkili e-postanın zorunlu olması gerektiğini unutmayın);
 5. Oradaki “Siteyi Aktar” düğmesini ve ardından “Kapat” düğmesini tıklayın. Bu adımın tamamlanmasından sonra, alıcı aktarma işlemini etkinleştirmek için onaylanması gereken bir davet e-postası alacaktır. Bundan hemen sonra sistem, sahiplik haklarını kabul etmek için alıcının tamamlaması gereken adımları üretecektir;
 6. Wix transferi - sahiplik haklarını kabul edin

 7. Mülkiyet Haklarını Kabul Edin (gerekirse). Web sitesi haklarının devri ile birlikte kabul etmek istiyorsanız, yukarıda listelenen adımı uygulamanız yeterlidir. Bu durumda, site sahipliği otomatik olarak web sitesi ile birlikte yeni hesaba aktarılır. Sahiplik haklarını devretmek istemiyorsanız, ancak başka bir katılımcı eklemek istiyorsanız (veya birkaçı) daha fazla web sitesi yönetimi konusunda size yardımcı olacak farklı türde katılımcıları nasıl davet edeceğiniz konusunda ayrıntılı yönergeler almak için “Roller ve İzinler” sayfalarına gidin. Burası, iş arkadaşlarınıza roller ve mülkiyet hakları atayabileceğiniz yerdir..
  Ayrıca, web sitesi sahiplik haklarını bir kerede yalnızca bir kullanıcıya aktarabileceğiniz de belirtilmelidir. İlk aktarım tamamlanmadan yeni bir aktarım başlatmaya karar vermeniz durumunda önceki işlem otomatik olarak iptal edilir;
 8. Wix - aktarımı onayla

 9. Site URL’sini değiştirme. Hesabın kullanıcı adı, https://username.wixsite.com/sitename gibi görünen ücretsiz web sitesi URl’sine dahil edildiğinde, yeni hesaba aktarıldıktan sonra ücretsiz web sitesi URL’sini değiştirmeniz gerekir;
 10. Web Sitesi Öğelerini Kontrol Edin. Tüm medya dosyaları (videolar, resimler ve diğer yüklemeler) genellikle Wix web sitenizle ilişkilendirilir. Sistemdeki başka bir hesaba aktarırken, bunlar orada görüntülenir ve yeni hesabın Medya Yöneticisi’nde kalır. Aynı şey aboneler, müşteriler, kullanıcılar, yalnızca üyelere sahip sayfaları vb. Dahil olmak üzere web sitesi kişileriyle ilgilidir. ;
 11. E-posta Pazarlama Ayarlarının Aktarımını Kontrol Etme. Büyük web sitesi öğelerinin ve kişilerin aksine, tüm e-posta pazarlama kampanyaları yalnızca yeni Wix hesabına aktarılmaz, aynı zamanda eski hesapta da kullanılabilir.

Yukarıda listelenen adımlar yalnızca standart web sitelerine uygulanır, ancak çevrimiçi mağazalar ve bloglar hakkında?

Aslında, bu projeleri taşıma süreci neredeyse hiç değişmedi. Bir e-Ticaret web sitesini yeni bir Wix hesabına aktarmaya karar vermeniz durumunda, tüm ayarlar, ürünler ve kataloglar da buna göre bu hesaba taşınacaktır. Dijital ürünlerin otomatik olarak taşındığını, dijital dosyaların ise aktarım tamamlandıktan sonra ek yükleme gerektirdiğini unutmayın.

Wix bloglarından bahsetmişken, web sitesi aktarım işlemi tamamlandıktan sonra mevcut blog yayınlarını düzenlemenin mümkün olmayacağını bilmelisiniz. Ancak, gerektiğinde yeni yayınlar ekleyebilir ve medya dosyalarını bunlara entegre edebilirsiniz. Ayrıca, yeni hesap, kalan yayınlar için yorum yapma seçeneğini etkinleştirmenize / devre dışı bırakmanıza, bunları öne çıkan olarak işaretlemenize ve gerektiğinde silmenize olanak tanır. Bu tür yayınlar yeni canlı web sitenizde okunabilir, ancak kontrol panelinin Posta Yöneticisi bölümünde erişilemez.

Ücretsiz Wix web sitelerini bir hesaptan diğerine aktarma işlemi hakkında bilmeniz gereken her şey bu. Gördüğünüz gibi, bu hiç de karmaşık değil, ancak sistem farkındalığınız nedeniyle göz ardı edebileceğiniz önemli nüanslar var. Şimdi Premium hesaplarda kayıtlı web sitelerinin aktarımına geçelim. Süreçler arasında herhangi bir fark var mı ve hangileri daha karmaşık ve zaman alıcı? Şimdi bunu öğrenmek için devam et.

Premium Siteyi Başka Bir Wix Hesabına Aktarma

Premium Wix web sitesini başka bir hesaba taşıma işlemi yalnızca birkaç dakika sürer ve sahip olması gereken birkaç adım içerir. Site ile birlikte, ona bağlı alan adını, alan adına eklenmiş e-posta adresini (varsa) ve web sitesine bağlı Premium uygulamaları da aktarmanız gerekir. Tıpkı ücretsiz bir web sitesinde olduğu gibi, mülkiyet hakları aynı anda yalnızca bir kullanıcıya devredilebilir. Birincisinin tamamlanmasına kadar ikinci transferin başlatılması, iptaline neden olacaktır. Bunu aklınızda bulundurun. Premium Wix web sitenizi yeni hesaba taşımak için yapmanız gerekenler:

 1. oturum aç Wix hesabınıza gidin ve web sitenizin kontrol paneline erişin;
 2. “Site Eylemleri” düğmesini ve ardından “Siteyi Aktar” düğmesini tıklayın;
 3. Sahipliği Aktar formunu bulun ve doldurun. Alıcının e-posta adresini sağlayın, aşağıdaki aktarım seçeneklerini seçin veya reddedin: Premium Planı Aktar (sitenin yükseltildiği plan kendisiyle birlikte otomatik olarak aktarılır) ve Transfer Etki Alanı (bağlı olduğu alan adı ve posta kutusu da web sitesine aktarılır).
 4. “Beni Yönetici Olarak Tut” Onay Kutusunu Seçme veya Reddetme. Seçeneği seçmeye karar verirseniz, sınırlı erişim haklarına sahip olan web sitesinin en büyük katkısı olmaya devam edersiniz. Bu durumda, yeni web sitesi sahibi proje erişim haklarınızı istediği zaman iptal edebilir. Seçeneği reddetmeye karar verirseniz, artık web sitesini yönetemez, güncelleyemez ve düzenleyemezsiniz..
 5. “Kopya Oluştur” Onay Kutusunu Seçme veya Reddetme. Seçeneği belirlemeye karar verirseniz, web sitesi kopyanız, aktarım işlemi tamamlandıktan sonra hesabınızda değişmeden kalır. Onay kutusunu işaretlemezseniz, web sitesi kopyası hesaba kaydedilmez, ancak yönetici haklarını korursanız katkıda bulunan olarak düzenleme şansınız olur..
 6. Transfer İşlemini Tamamlayın. Yukarıda belirtilen adımları tamamladıktan ve tercih ettiğiniz seçenekleri seçtikten sonra, “İleri” düğmesine tıklamanız, mevcut aktarım sürecinin ayrıntılarını ve mevcut notları gözden geçirmeniz, onay onay kutusunu seçmeniz istenecektir. Ardından, “Sahipliği Aktar” düğmesini etkinleştirmeniz ve “Anladım” düğmesini tıklayarak işlemi sonlandırmanız gerekir..
  Her şeyi doğru yaparsanız, alıcı aktarımı tamamlamak için onaylanması gereken davet e-postasını alır. Bu 3 gün boyunca yapılmalıdır, aksi takdirde onay bağlantısının süresi dolar.
  Premium web sitesinin yeni Wix hesabına aktarımı tamamlandıktan sonra, size 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunulacak. Aktarılan Premium projesi için geri ödeme mümkün değildir.
 7. Mülkiyet Devir Şartlarını Kontrol Edin. Ücretli abonelikleri alan adı, web sitesi ve Premium uygulamalarla birlikte aktarırken, daha sonra yapılan tüm ödemeler yeni sahip tarafından yönetilecektir. Web sitesi sahipliği, web sitesi ile birlikte otomatik olarak yeni hesaba aktarılacaktır.
  Sahiplik haklarını devretmek istemiyorsanız, ancak başka bir katılımcı eklemek istiyorsanız (veya birkaçı) “Roller ve İzinler” sayfalarına gidin. Burada, farklı web sitesi türlerini daha fazla web sitesi yönetimi konusunda size yardımcı olmaya nasıl davet edeceğiniz konusunda ayrıntılı yönergeleri öğreneceksiniz..
 8. Web Sitesi Öğelerini Gözden Geçirin. Tüm medya dosyaları (videolar, resimler ve diğer yüklemeler) genellikle Wix web sitenizle ilişkilendirilir. Sistemdeki başka bir hesaba aktarırken, bunlar orada görüntülenir ve yeni hesabın Medya Yöneticisi’nde kalır. Aynı şey aboneler, müşteriler, kullanıcılar, yalnızca üyelere sahip sayfaları olan web siteleri ile ilgilidir..
  Ancak, proje aktarımından sonra bu bilgi olarak işlem tamamlandıktan sonra eski hesaptan otomatik olarak kaldırılacağını kontrol etmek mantıklıdır. Wix web mağazanızı başka bir hesaba aktarmaya karar verirseniz, işlem tamamlandıktan sonra tüm ayarlar, ürünler ve koleksiyonları otomatik olarak yeni hesaba taşınır..
 9. E-posta Pazarlama Ayarlarının Aktarımını Kontrol Etme. Büyük web sitesi öğelerinin ve kişilerin aksine, tüm e-posta pazarlama kampanyaları yalnızca yeni Wix hesabına aktarılmaz, aynı zamanda eski hesapta da kullanılabilir.

Bu, Premium Wix web sitelerini sistemdeki diğer hesaplara aktarmakla ilgilidir. Bir acemi için bile süreç hakkında çok karmaşık bir şey yoktur. Ancak, daha önce hiç yapmadıysanız, önemli nüansları göz ardı etme riski her zaman vardır. Web sitesi aktarım sürecinin ilişkili olabileceği ana sorunları öğrenmek için okumaya devam edin.

Wix Web Sitesi Transferi Sorun Giderme Nedenleri

Sorun, hakim olan kullanıcı sayısının Wix web sitesi transferiyle ilgili sorunları tetikleyebilecek önemli nedenlerden habersiz olmasıdır. Daha sonra olası komplikasyonlardan kaçınmak için şimdi onlara bir göz atın.

 • Davetiyenin Geçerlilik Süresi Sonu. Yukarıda belirtildiği gibi, e-postada gönderilen davet bağlantısının son geçerlilik süresi 3 gündür. Alıcının daveti onaylamaması ve bu süre zarfında aktarımı kabul etmemesi durumunda, bağlantı ilham verecek ve aktarımı hemen tamamlamak imkansız hale gelecektir. Bir kullanıcının aktarma bağlantısını bir kez daha göndermesi gerekir, ancak bu daha fazla zaman alır.
 • Posta Kutusu İptali. Web sitesini, kendisine bir posta kutusu eklenmiş olarak gelen bağlı bir alan adıyla aktarmayı planlıyorsanız, aktarma işlemini başlattıktan sonra posta kutusunu iptal edemezsiniz.
 • Premium Planın ve Alan Adının İptal Edilmesi. Premium aboneliğinin iptal edilmesine veya web sitesi aktarım işleminin başlamasından sonra izin verilmez. Bu, 14 günlük deneme süresindeki ücretli planlar için de geçerlidir. Benzer şekilde, aktarım işlemini başlattıktan sonra alan adının bağlantısını kesmek veya iptal etmek veya birincil alan adını değiştirmek yasaktır.
 • Entegre Üçüncü Taraf Uygulamalarının İptali. Yeni Wix hesabına aktarmak istediğiniz bir web sitesinde entegre bir üçüncü taraf uygulaması varsa, iptal edemezsiniz. Benzer şekilde, aktarım başladıktan sonra yeni uygulamalar eklenmesine izin verilmez.

İster Wix’te kayıtlı ücretsiz veya ücretli bir web siteniz olsun, farklı nedenlerle başka bir hesaba taşımanız gerekebilir. Bu başlangıçta göründüğü kadar karmaşık değil, ancak süreci başarılı kılmak için izlenmesi gereken adımlar var. Umarım, yukarıda listelenen yönergeler görevi tamamlarken size yardımcı olacaktır..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map