Etkinlik Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Etkinlik Web Sitesi Nasıl Oluşturulur


Yani, bir parti vermeyi planlıyorsunuz ve olabildiğince çok insan almak istiyorsunuz. Veya farklı etkinlikleri tanıtmanız ve ziyaretçilerin kaydolmasını sağlamanız gerekebilir. Nihai hedeflerinizin ne olduğuna bağlı olarak, yerden bir etkinlik web sitesi oluşturmanız gerekebilir. Görev, düzinelerce özel web sitesi oluşturucu ve platformunu düşündüğünden daha kolaydır. kodlama becerileri gerektirmez veya dış kaynak geliştiricileri işe almak genellikle binlerce dolara mal oluyor.

Özel bir etkinlik sitesi, etkili bir marka bilinci oluşturmak ve ziyaretçilerinizin katılımını sağlamak için hayati özellikler sunmak için iyi bir araçtır. Düzenli olarak güncellenen içerik ve ayrıntılar, yeni etkinlik açıklamaları, bilet satışları, özel teklifler vb..

Ve oluşturma sürecinin aşamalarına derinlemesine dalmadan önce, bir etkinlik sitesine gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını veya görevle başa çıkmak için daha basit araçların olup olmadığını bulmamız gerekir. Her şey hedeflere, etkinlik türlerine ve onu neden tanıtmanız gerektiğine bağlıdır.

Etkinlik Web Sitesi Nasıl Oluşturulur (Adım Adım En İyi Kılavuz):

 1. Başlamadan Önce: Her Etkinliğin Web Sitesi Olmalı?
 2. Etkinlik Web Sitesi Oluşturmak için Bir Platform Seçin
 3. Alan Adı Alın & Ağ sağlayıcısı
 4. Şablon Ayarlama ve Web Sitenizi Özelleştirme
 5. Bir Etkinlik Web Sitesinin Maliyeti
 6. İlham: Harika Etkinlik Web Sitelerine Örnekler

1. Başlamadan Önce: Her Etkinliğin Bir Web Sitesi Olmalıdır?

Cevap “EVET”, ancak düzenli olarak gerçekleşen devasa bir etkinlik düzenlemeyi planlıyorsanız. Bilet satışları veya kar amacı gütmeyen toplantılar içeren ticari şovlardan bahsetmemiz önemli değil (kiliseler, hayır kurumları, öğrenci birlikleri vb..). Büyük bir olay olması durumunda web sitesi çalışacaktır.

Biri bir gece bekarlığa veda partisi, düğün prova veya eski öğrenciler buluşması için web oluşturma süreci ile uğraşmak çok takdir ediyorum. Daha küçük sorunlar için en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Etkinlikler Facebook uygulaması bu ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Arkadaşların ilçelerinde gerçekleşen olayları bulmalarına ve bazı küçük düzenlemeler yapmalarına yardımcı olur.

Gelişmiş işlevsellik istiyorsanız, aşağıdakileri yapmanıza izin veren bir platform arayın.

Etkili Markayı Yönetin

Güçlü bir etkinlik sitesi etkili marka bilinci oluşturma ile gelmelidir. Muhtemelen ziyaretçilerinizin sadece bazı genel bilgileri okumasını değil, aynı zamanda herhangi bir şekilde etkileşime girmesini de istersiniz:

 • Bilet satın al.
 • Etkinlikte oturum açın.
 • Güncellemelerden haberdar olmak için abone olun.
 • Tartışmalara katılın.
 • Medya içeriği vb..

Ana fikir, unutulmaz içerik sunmaktır. Ziyaretçilerin etkinliği hatırlamasına ve geri gelmelerini isteyin. Bunu başarmanın tek yolu modaya uygun tasarıma ve kullanıcılarla etkileşime girecek özelliklere sahip şık bir site oluşturmaktır. Burada ikinci sayı ortaya çıkıyor.

Özelleştirme Araçları

Web siteniz, etkinlik türüne bağlı olarak bir dizi özel özellik gerektirecektir. En yaygın işlevler şunları içerir:

 • Düzenli olarak gerçekleşen etkinlikleri tekrarlayan bir takvim.
 • Bilet satmayı ve tanıtmayı planlamanız durumunda ödeme özelliği.
 • Etkinliğe katılmak için bir oturum açma işlemi varsa basit bir kayıt formu.
 • Bilgi güncellemeleri, yeni programlar, özel teklifler, promosyon kodları ve daha fazlasını göndermek için e-posta pazarlama ve tanıtım araçları.
 • Kullanılabilir tüm kanallar ve platformlar üzerinden maksimum kullanıcı erişimi için Sosyal Medya entegrasyonu.

Bir kez daha, web sitesi işlevselliği temel olarak tanıtmak istediğiniz etkinlik türlerine dayanacaktır.

Duyarlı tasarım

Potansiyel kullanıcılarınızın çoğu gibi etkinlik siteleri için hayati bir özellik, mobil cihazlardan erişmesi muhtemeldir. Bu nedenle, mobil cihazlara uygun sayfaları kolayca oluşturmanıza yardımcı olacak bir platforma ihtiyacınız var. Daha yüksek trafik oluşturmanıza ve kullanıcıların memnuniyet oranlarını artırmanıza olanak tanır.

Gelecekteki site işlevselliğini ve aranacak özellikleri tanımladıktan sonra, web sitesi oluşturma seçeneklerine bir göz atalım.

2. Etkinlik Web Sitesi Oluşturmak için Bir Platform Seçin

Her platformun kendine özgü uzmanlığı vardır. Bazı web sitesi oluşturucuları, e-Ticaret ihtiyaçları diğerleri ise daha iyi çalışır içerik tabanlı siteler. Açık olan bir şey var, Aşırı popüler milyonlarca aktif aboneye sunulan kullanım kolaylığı ve esneklik sayesinde yıllar içinde.

Aynı zamanda, bazı teknolojilerin diğerlerinden daha esnek olduğu kanıtlanmıştır. Genişletilmiş işlevsellik sayesinde farklı türlerde projeler oluşturmaya yardımcı olurlar. Etkinlik sitelerini değerlendirirken, Wix ve WordPress şüphesiz liderler.

Wix – bizim 1 numaralı tavsiyemiz ve nedeni:

Kullanım kolaylığı. Kodlaması olmayan kişiler, dakikalar içinde kelimenin tam anlamıyla kullanıma hazır siteler oluşturabilir. Sistem, sistemin özelliğinde uygulanan AI algoritmasını kullanır Wix ADI çözümü. Önceden yüklenmiş gerekli widget’larla önceden oluşturulmuş düzenler sunmak için gelecekteki web siteniz ve niş hakkındaki bilgileri kullanır.

Wix etkinliği

Hepsi Bir Arada Platform. Wix ile, barındırma ve etki alanı için ayrı ayrı ilgilenmeniz gerekmez. Her abonelik planı, siteyi tasarlamak, oluşturmak, özelleştirmek ve dağıtmak için gerekli tüm varlık ve olanaklarla birlikte gelir.

Wix Etkinlikleri. Partileri atmak, kongre toplantıları yapmak, konserlere ve şovlara bilet satmak vb. İçin tasarlanmış ödüllü bir uygulama. Aslında özel evet yaşları oluşturmak, bunları değiştirmek, ödeme hizmetlerini entegre etmek, konuk listeleri oluşturmak ve yönetmek ve daha fazlası.

Wix Uygulama Etkinlikleri

3. Alan Adı Alın & Ağ sağlayıcısı

İlk paragrafları atlayanlar, etkinlik web siteleri oluşturmak için Wix’i kişisel olarak en iyi çözüm olarak ve amaçlarınız için ikinci en iyi CMS olarak WordPress’i önerdiğimizi bilmelidir. Her platform bir etki alanı ve barındırma ile birlikte gelir, ancak biraz farklı bir şekilde.

Wix Sitesi için Alan Adı ve Barındırma

Daha önce de belirtildiği gibi, Wix hepsi bir arada bir platformdur. Bu, sistemin zaten dahil edilen tüm özelliklerle farklı ihtiyaçlar için planları olduğu anlamına gelir. Sabit bir fiyat karşılığında, ücretsiz alan adı. Oturum açıp bir plan satın alır almaz her özellik etkinleştirilir.

WordPress Sitesi için Alan Adı ve Barındırma

WP CMS ile durum biraz farklı. Sistemin kendisi barındırma olanağı veya alan adı kaydı sunmaz. Ancak, yine de güvenilir bir barındırma sağlayıcısı bulmanız gerektiğinden, iyi bir fikir Bluehost.

WordPress kontrol paneli

Sorunsuz entegrasyon, otomatik eklenti ve sistem güncellemeleri, güvenlik araçları, eklentilere ve temalara erişim vb. Sayesinde CMS’yi kullanmayı kolaylaştıran resmi olarak WP tarafından önerilen platformdur. Özellikler listesi kayıttan sonra 1 yıllık bir alan içerir barındırma olanaklarına ek olarak. Herhangi bir WordPress web sitesi türü için en iyi seçenek oldu.

4. Şablon Oluşturma ve Web Sitenizi Özelleştirme

Artık gelecekteki web sitenizi tasarlamaya ve içerik, medya dosyaları, widget’lar vb. İle doldurmaya hazırsınız. Wix’i seçerseniz, sürükle ve bırak aracı sayesinde basit bir düzenleme işleminden yararlanacaksınız. Kodlama veya programlama becerileri gerekmez. Gitmeye hazır site düzenleri sunan AI tabanlı Wix ADI aracından daha önce bahsetmiştik.

Wix ADI Teması

İkinci varyant, farklı iş nişlerine atıfta bulunan 500’den fazla şık ve duyarlı şablon arasından seçim yapmaktır. Etkinlik projeleri bir istisna değildir. Sayfayı özelleştirmek bile zorunda değilsiniz. Her tema, üzerinde bulunan Wix Event uygulamasına ek olarak önceden ayarlanmış eklentilerle birlikte gelir Widget Pazar Yeri. Son şey, alakalı içerik, birkaç resim veya video eklemek, web sitenizi farklı masaüstü ve mobil cihazlarda önizlemek, alan adını bağlamak ve yayınlamaktır.

WordPress’e Başlarken editörün kendisi de çok kolay olmasına rağmen biraz daha zor. CMS’de çok çeşitli eklentiler ve temalar var. Wix’ten tek fark, burada onları manuel olarak bulmanız ve yüklemeniz gerektiğidir. Aynı zamanda, özel ücretsiz temalar aynı görünüyor.

WordPress teması

Kesinlikle bazı özel mizanpajlar için can atarken, Premium ücretli temalar seçmek daha iyi bir fikirdir. Ayrıca duyarlı ve daha şık bir tasarıma sahipler. Bir başka dezavantaj, WordPress ile şablonu ayrı olarak satın almanız ve indirmeniz gerekecek, Wix ise paketten gerekli tüm araçları sunarak zaman kazanmanızı sağlıyor.

5. Bir Etkinlik Web Sitesinin Maliyeti

Geliştiricileri işe almanıza veya bu web sitesi türünü sıfırdan oluşturmaya çalışmanıza gerek yoktur. Wix ve WordPress tarafından sunulan hazır şablonların işlevselliği ve özellikleri dikkate alındığında zorluk imkansızdır. Kullanıcılar hepsini nispeten düşük bir fiyata kullanma şansına sahiptir. Wix ve WP’de yapılan bir yıllık proje başına nihai maliyete bakalım.

Wix Web Sitesi Oluşturma Maliyeti

Aylık fiyat planı 8,50 $ ‘dan başlıyor. Etkinlik sitenizi barındırmak için 2 GB depolama alanına ve 3 GB bant genişliğine ek olarak 1 yıllık ücretsiz alan adıyla birleşik plan düşünüyoruz. Sonuç olarak, pakette bulunan tüm gerekli özellikler, eklentiler ve şablonlar ile son web sitesi maliyeti yıllık 102 ABD doları olacaktır..

Wix Web Sitesi Fiyatlandırması

WordPess Web Sitesi Oluşturma Maliyeti

CMS ücretsizdir. Ancak, barındırma ve Premium şablonlar hakkında not aldık. Tasarıma bağlı olarak 30 ila 290 $ arasındadırlar. Buradaki iyi haber, bir kerelik ödeme ile geldikleri.

Bluehost fiyatlandırması

Buna ek olarak, bazı eklenti ve hizmetler de ödenirken, ücretsiz abonelikler sınırlı sayıda araç seçeneği sunar. Son fakat en az değil, WP tarafından optimize edilmiş barındırma Bluehost. Ayda sadece 2,95 ABD doları karşılığında, bir alan adı, WordPress entegrasyonu, sistem yedekleri vb. Dahil olmak üzere eksiksiz bir araç kümesi elde edersiniz. premium WordPress teması.

6. İlham: Harika Etkinlik Web Sitelerine Örnekler

Seçilen platformlarla ilgili önerilerimizi kanıtlamak ve daha açık hale getirmek için Wix ve WordPress ile oluşturulmuş en iyi etkinlik sitesi örneklerinin bir listesini yaptık:

Web Design Pro Yenilikler Konferansı - Wix etkinlik web sitesi örneği
TechConfUluslararası Çiçekçilik Fuarı - WordPress etkinlik web sitesi örneği
FloriExpoDünya Yatırım Konferansı - WordPress etkinliği web sitesi örneği
WorldInvestConf

Ayrıca daha gerçek Wix web sitelerine göz atarak da bakabilirsiniz. bu derleme.

Sonuç

Ne tür bir etkinliği tanıtmak istediğinizi biliyorsanız, bir etkinlik web sitesi oluşturma işlemi kolaydır. Fikir, hayata geçmenin temel amaçlarını ve amaçlarını tanımlamaktır. Konserlere bilet satmayı, kongre veya öğrenci toplantıları düzenlemeyi, kültürel veya kar amacı gütmeyen etkinlikleri tanıtmayı mı planlıyorsunuz? Yukarıda belirtilenlerden herhangi biri esnek, uygun maliyetli ve kullanımı kolay bir platform gerektirir.

Wix ve WordPress en iyi seçenek olacaktır. Wix, her plana dahil olan tüm gerekli özelliklere, özel Etkinlik uygulamasına, zaten barındırma ve alan adını içeren daha düşük fiyatlara sahip bariz liderdir. WordPress iyi bir seçim olabilir, ancak başlangıçta teknisyen olmayanlar için biraz zor görünebilecek ek manipülasyonlar gerektirecektir..

Ücretsiz Etkinlik Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map