Host Olmadan Kendi Web Sitenizi Nasıl Yapabilirsiniz?

Host Olmadan Kendi Web Sitenizi Nasıl Yapabilirsiniz?


Bir ev sahibi seçmek, nişte deneyim ve bilgi birikimine sahip olmayan herhangi bir İnternet kullanıcısı için bir zorluktur. Yeni başlayanların genellikle güvene değmeyen reklamlara, forum ipuçlarına, söylentilere ve diğer bilgi kaynaklarına güvenmekten başka seçeneği yoktur..

Barındırma yapmadan bir web sitesi oluşturmak imkansızdır, ancak aşağıdakilerden birini seçerek sitenin seçimini basitleştirebilirsiniz. en popüler web sitesi kurucuları. Bu platformlar, hızlı ve verimli bir şekilde web siteleri oluşturmayı mümkün kılan içerik yönetim sistemlerini, barındırma ve görsel editörleri kapsayan zengin bir hizmet yelpazesi sunar..

Web Sitesi Oluşturucularının Kullanımı

Daha önce, bir web sitesine ihtiyacınız varsa, kodlama, web sitesi mastering, hosting kurma ve diğer birçok teknik şey konusunda yetenekli olmanız gerekiyordu. Örneğin, CMS, çerçeveler veya diğer benzer hizmetleri kullanarak bir web sitesi oluşturursanız, deneyiminiz olmaması durumunda ciddi sorunlara neden olabilecek birkaç nüansla karşılaşma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sorunlardan bazıları şunlardır:

 • Un seçimi ucuz hosting, çağdaş niş ihtiyaçlarını karşılar. CMS’ye bağlı olarak, bu gereksinimler değişebilir, bu nedenle bu faktörü de dikkate almanız gerekir.
 • Web sitesi dosyalarını yükleme kendi başınıza yapılması gereken ev sahibine.
 • Kayıt prosedürü ve alan adı almak bir web sitesi için.

Bu görevler oldukça basittir, ancak yalnızca onlarla nasıl başa çıkacağınızı bildiğinizde. Teknik destek bu konulara odaklanmaz ve daha ciddi sorunlarla karşılaşıncaya kadar size yardımcı olmaz. Mevcut tek çözüm, barındırma yönetim kurulu değişikliği nedeniyle hızla modası geçmiş olan kılavuzları kullanmaktır.

Web sitesi oluşturucuları bu durumda çok daha basit ve kullanıcı dostu. Bir alan adı ekleme prosedürü çok basit ve iddiasız olsa da, barındırma ve web sitesi dosyalarını yüklemeniz gerekmez. Bir web sitesi oluşturmak için yapmanız gereken, platforma kaydolmak, bir şablon seçmek ve web sitenizin tasarımını içerikle doldurmaya başlamaktır. Sonuç olarak, sitenizin dosyalarını barındırarak ve yüklerken zaman kaybetmeden çekici ve işlevsel bir web sitesi oluşturma şansınız olur..

Hakkında da okuyun en kolay web sitesi kurucuları.

Güvenli ve zamanında sistem yüklemesi ile ilgilenmeniz gerekmez. Bu nüanslar platformun sahipleri tarafından ele alınmaktadır. Teknik destek her soruyu cevaplamaya ve küçük problemleri bile ele almaya hazırdır. Bunu kanıtlamak için, deneyimsiz web yöneticileri için en uygun olan iki web sitesi üreticisine bakalım.

Wix

Wix web sitesi oluşturucu

Wix – yıllar içinde büyük ölçüde gelişmiş çeşitli bir web sitesi oluşturma platformudur. Yeni teknolojilerin dakikalar içinde web sitelerini sıfırdan oluşturmasını sağlayan gelişmiş teknolojiler ve yeniliklerle nihai bir platforma dönüştü. Zengin özellik seti, küçük bloglardan herhangi bir web sitesi türü oluşturmayı mümkün kılar, profesyonel portföyler, küçük işletme web siteleri veya e-Ticaret projeleri. İşte Wix’in web inşaat nişindeki ana rakiplerden öne çıkmasına izin veren bazı temel sorunlar.

 • AI Tabanlı Web Sitesi Oluşturucu – Wix benzersizliğini tanıttı AI tabanlı teknoloji aslında sizin için inşa sürecini idare eder. Wix ADI olarak bilinen sistem tüm işi yapar. Bir kullanıcının yalnızca web sitesi türü, niş ve diğer bazı ayrıntıları belirten birkaç temel soruyu yanıtlaması gerekir. Sistem alınan verileri işleyecek ve birkaç hazır site düzeni sunacaktır.
 • Basit Editör – hala benzersiz bir tasarım ve stile sahip kendi web sitenizi oluşturmak istiyorsanız, Wix Editor, sezgisel bir sürükle ve bırak editörü yardımıyla özel sayfalar oluşturmayı, blokları düzenlemeyi, web sitesi bölümlerini ve öğelerini yönetmeyi kolaylaştırır. İhtiyacınız olan bir blok seçin ve sayfanızın üzerine getirin. Tek bir tıklamayla özel metinleri düzenleyin, galeriler veya medya dosyaları ekleyin.
 • Büyük Widget Koleksiyonu – Wix tabanlı web siteleri, doğrudan Wix App Market’ten erişilebilen sonsuz sayıda eklenti ve uygulama sayesinde kolayca özelleştirilebilir ve esnektir. Çarpıcı bir portföy için profesyonel resim galerilerinden seçim yapın, trafiği izlemek, özel iletişim formları oluşturmak, etkinlik takvimleri ve widget’ları eklemek için analitik araçları entegre edin.
 • e-Ticaret ve SEO – Wix web siteleri, meta etiketleri, URL’leri veya yayın önizlemelerini düzenlemenizi sağlayan genişletilmiş ayarlar sayesinde SEO dostu. Dahası, platform kendi özel el yapımı SEO stratejileri sistemin otomatik SEO Sihirbazı ile kullanılabilir. Dijital mağaza kurmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bazı planlar, kullanıcıların ürünleri yönetmesine, satışları takip etmesine, pazarlama ve tanıtım kampanyalarını artırmasına, vergi ve nakliye hizmetlerini entegre etmesine olanak tanıyan genişletilmiş e-Ticaret işleviyle birlikte gelir..
 • Hareket Halinde Web Sitesi Yönetimi – platform her ikisi için de kullanılabilir mobil uygulamasını geliştirdi iOS ve Android. Hareket halindeyken sitenizi yönetme veya düzenleme şansı ile doğrudan akıllı telefonunuzdan tüm Wix özelliklerine tam erişim elde edersiniz.
 • Mobil Uyumlu Şablonlar – Wix şu anda kategorilere göre sıralanmış 550’den fazla farklı şablon sunmaktadır. Portföyleri, küçük işletme sitelerini, küçük dijital mağazaları ve daha fazlasını içerir. Bazıları, ihtiyacınız olabilecek yerleşik widget’lar ve uygulamalarla birlikte gelir. Tüm temaları değiştirmek, güncellemek, değiştirmek veya özelleştirmek kolaydır.

Ayrıca okuyun: Wix incelemesi.

Platformun ücretsiz bir sürümü var, ancak yalnızca küçük blogların başlaması için işe yarayabilir. Ücretsiz bir Wix planı seçmek, daha fazla uzatma ve iş büyümesi gerektirebilecek olanlar için kötü bir fikirdir. Birleşik plan, aylık 8,50 ABD doları tutarında bir başlangıç ​​için iyi bir fikirdir. Ücretsiz şablonlar, SSL, widget’lar ve sağlam bir küçük işletme web sitesi başlatmak için yeterli bant genişliği dahil tüm temel özelliklere tam erişim elde edersiniz. Dijital mağazanızı başlatmak istiyor musunuz? e-Ticaret planı gayet iyi çalışacaktır. Aylık 16,50 $ maliyeti.

Wix’i Şimdi Deneyin

uKit

uKit

İngiltere – biri en ucuz web sitesi üreticileri basit bir arayüz ile geliyor. Daha önce web sitesi oluşturma süreciyle hiç uğraşmamış yeni başlayanlar ve teknisyen olmayanlar için mükemmeldir. Aynı zamanda, farklı türde siteler oluşturmak için yeterince esnektir. uKit profesyonel ve çarpıcı portföyler için en iyi seçenektir, bir sayfa veya küçük işletme siteleri. Ayrıca, basit bir çevrimiçi mağaza başlatmak için bazı temel e-Ticaret yetenekleri sunar.

 • Duyarlı tasarım – uKit en son web trendlerini takip eder ve mobil uyumlu şablonlar koleksiyonunu sunar. Ekran boyutuna veya işletim sistemine rağmen çeşitli mobil cihazlarda iyi çalışırlar. Platformda, yayınlamadan önce web sitesinin çeşitli mobil cihazlarda nasıl göründüğünü düzenlemek veya kontrol etmek için bir mobil önizleme modu da vardır..
 • Geniş Tema Seçimi – kullanıcılar çeşitli kategorilerle ilgili 370 farklı şablon arasından seçim yapabilir. Küçük açılış sayfalarından ve tek sayfalık sitelerden basit dijital mağazalara kadar çeşitlilik gösterir. Tüm şablonlar kullanıma hazır widget’lar ve eklentilerle birlikte gelir. Ancak, uKit uygulama koleksiyonunda bulunan yenilerini ekleyebilirsiniz..
 • e-Ticaret – uKit ile rekabet etmek zor olsa da e-Ticaret odaklı platformlar esneklik açısından, küçük bir dijital mağaza açmak için hala bazı temel seçenekler sunuyor. Ürün ve arabaları yönetmek, ödeme sayfalarını özelleştirmek, ödeme seçeneklerini entegre etmek vb. Araçları içerir. Platform, çevrimiçi mağazanızdan en iyi şekilde yararlanmanızı, satışları ve müşterileri takip etmenizi, gelirleri doğrudan gösterge tablonuzdan izlemenizi sağlar..
 • SEO – kullanıcılar yalnızca başlık ve açıklama gibi temel SEO ayarlarını değiştirebilir. Daha iyi SEO sıralamaları için bir odak anahtar kelimesi de belirtebilirsiniz.

Ayrıca okuyun: ukit incelemesi.

Basit bir küçük işletme web sitesi veya bir portföy ile başıboş olmak için uKit Premium planı yeterlidir. Sınırsız sayfa ve 7/24 müşteri desteği için ayda sadece 4 ABD dolarına mal olacak. Dijital bir mağaza açmak istiyorsanız, paketteki bir dizi e-Ticaret ve pazarlama özelliği ile aylık 9,60 ABD dolarına mal olan bir Mağaza Planı ile başlayabilirsiniz..

UKit’i Şimdi Deneyin

Sonuç olarak

Her iki web sitesi oluşturucusunun da faydaları açıktır. Bir proje geliştirmek ve mükemmel sonuç almak için minimum zaman harcamayı mümkün kılarlar. Dezavantajları da açıktır: web sitesi kurucularının işlevselliği yoktur. Küçük bir web sitesi oluşturmak için yeterli özellik var, ancak büyük bir portal veya pazar yeri geliştirmeyi hedefliyorsanız, vizyonunuzu gerçeğe dönüştürecek araçların eksikliğiyle karşılaşacaksınız..

Wix ve uKit için mükemmel çözümler küçük işletme web siteleri, promosyon web siteleri ve küçük çevrimiçi mağazalar. Ukit ile oluşturulan web siteleri iş görünümüne sahiptir. Tasarımlarını bozmak imkansız çünkü görsel düzenleyici hakim eylem miktarını sınırlıyor.

Wix çeşitli proje türleri geliştirmek için daha fazla fırsat sunar. Aynı zamanda, bu tür yaratıcılık özgürlüğü cazip ve garip web sayfası tasarımları ile sonuçlanabilir. Wix’i seçerken, web sitenizi kurmak ve işlevsel hale getirmek için daha fazla zaman harcamaya hazır olmalısınız..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map