Kare Alandan WordPress’e Aktarma

Kare Alandan WordPress'e Geçiş


Squarespace’ten WordPress’e geçmenin nedenleri çok sayıda olabilir. Web sitenizin işlevselliğini daha üst düzeye çıkarmak veya mevcut Squarespace web sitenizle ilgili bir sorun olabilecek yeni hedefler belirlemek gibi bir niyetiniz olabilir..

Squarespace’den WordPress CMS’ye geçişin zaman, çaba ve beceri gerektirdiğini fark etmelisiniz. Karmaşık teknik nüansların yanı sıra, trafiği düzgün bir şekilde eski web sitesi alan adı ile yeni barındırmaya yönlendirdiğinizden emin olmalısınız. Yeni bir platformda iyi görüntülenmesi gereken içeriğe dikkat etmek de çok önemlidir..

Aynı kazandığınız web sitesi pozisyonlarını kaybetmek istemediğiniz için web sitenizin arama motoru sıralamasını korumakla ilgilidir. Tüm bu sorunlardan endişe ediyorsanız, taşıma işlemine katılmaya hazır olup olmadığınıza karar vermek için aşağıdaki kılavuza bakın..

Kare Alanı’ndan WordPress’e Geçme (Göç Süreci Açıklandı):

 1. Web Sitesini Kareden WordPress’e Taşıma – Buna Değer mi?
 2. WordPress’e karşı Squarespace – Fark nedir?
 3. Kareden WordPress’e Geçme – Ultimate Guide
 4. Kendi Alan Adını Kareden WordPress’e Aktarma
 5. WordPress Geçiş Hizmetlerine Profesyonel Kareler

Aktarım sürecini hızlı, sorunsuz ve sorunsuz hale getirmek için dikkate alınması gereken birkaç önemli husus vardır. Web sitenizin arama motoru konumlarının doğru ve sonuçta büyümesini sağlamak için uygun barındırma seçimi, alan adı transferi ve içerik taşıma işlemlerine dikkat etmeniz gerekir..

Bu nedenle, Squarespace’den WordPress’e geçiş süreci, sonuç üzerinde ciddi etkisi olabilecek birkaç zorunlu adım ve önemli nüansları kapsar. Onları hemen ayrıntılı olarak tartışmanın tam zamanı.

1. Web Sitesi Kareden WordPress’e Taşınması – Buna Değer mi?

Daha önce hiç web sitesi oluşturma deneyimi yaşamamış kullanıcılar için böyle geniş bir web tasarım platformları kafa karıştırıcı olabilir. Birçoğu, bu sistemlerin sınırlamalara sahip olduğunu veya sadece büyüyen web tasarım hedeflerine artık uymadığını anlamak için sık sık güvenilir hizmetler seçiyor ve projelerini onlarla birlikte başlatıyor. Bu, WordPress gibi daha özellikli ve esnek bir platform aramaya karar verdiklerinde.

WordPress Geçişine Kareler Sipariş Etme

Kesin olmak gerekirse, Squarespace’den WordPress’e geçmek için birkaç neden olabilir. İşte gidiyorlar:

 • Sınırlı Kareler işlevi proje performansınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı önleyen;
 • Daha fazla özellik yüklü bir platform arama ihtiyacı projenizin daha iyi gelişmesine ve tanıtımına katkıda bulunacak;
 • Squarespace, özellik veya seçeneklerle gelebilir sizi bir sebepten dolayı artık tatmin etmeyebilir – platformu keşfederken veya test ederken bunu öğrenebilirsiniz. Bu, sonunda web sitenizi başka bir sisteme aktarma isteğini tetikleyecektir..

Squarespace, kişisel ve iş amaçlı kullanım için çok çeşitli projeleri başlatmak ve yönetmek için kullanılabilecek değerli bir web sitesi oluşturucusudur. WordPress’e geçme kararı, yanlış bir şey olduğu anlamına gelmez. Bu, işlevselliği ve tasarım özelleştirme seçenekleri ihtiyacınıza daha iyi cevap verecek başka bir platform aradığınız anlamına gelir.

2. WordPress Karesi – Fark Nedir?

Squarespace ve WordPress, esas olarak web tasarım yaklaşımları ile tezahür eden oldukça farklı iki platformdur. Squarespace, özellik seti hala CMS’ye benzeyen bir web sitesi oluşturucusuyken, WordPress dünyaca ünlü İçerik Yönetim Sistemi entegrasyon seçenekleri ve tasarım özelleştirme araçları ile doludur. Ancak, her iki sistem de kullanıcının dikkatine değer ve her ikisinin de hedef kitlelerine sunacağı çok şey var. Bu nedenle, bu platformların karşılaştırılması, web tasarımcılarının hakim miktarı için kullanışlıdır..

Bir web sitesi oluşturucu olarak, Squarespace’in kullanımı WordPress’ten (açık kaynaklı CMS). Bu aynı zamanda, Squarespace’in başlangıçta son kullanıcıyı hedeflemesi gerçeğiyle de doğrulanırken, WordPress kodlama bilgisi ve becerileri değerli bir seviyede olan bu web geliştiricilerinin ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine yöneliktir..

Kare Alanı Editörü

Esneklik ve özellik seti söz konusu olduğunda, her iki sistem de kendi nişlerinde harika. Squarespace, üst düzey duyarlı ve özelleştirilebilir şablonlar, entegre bloglama ve e-ticaret motorları, tasarım geliştirme ve yönetim araçlarının bolluğu, hazır entegre widget’lar ve barındırma seçeneklerinin seçilen planların maliyetine dahil olduğu kapsamlı bir kütüphaneye sahiptir..

WordPress ayrıca entegrasyon ve tasarım geliştirme seçeneklerinde de mükemmeldir. Platform, neredeyse sıfırdan benzersiz proje tasarımı oluşturmak için düzenleyebileceğiniz yüzlerce ücretsiz ve ücretli eklentiye / eklentiye, entegre ve üçüncü taraf temalara erişim sağlar. Aynı zamanda, WordPress varsayılan olarak barındırma ve etki alanı adını içermez. Bu, hosting al ve satın al ve etki alanını kendi başınıza. Öte yandan, bu yaklaşım size web siteniz ve performansı üzerinde tam kontrol sağlar.

WordPress görsel düzenleyici

Şablon seçimi her iki sistemde de çok yönlüdür. Tek fark, Squarespace’in duyarlı tasarım koleksiyonunu entegre etmesidir, WordPress ise çoğu üçüncü taraf web tasarımcıları tarafından geliştirilen yüzlerce ücretsiz ve ücretli şablon arasından seçim yapmanıza izin verir. WordPress temaları ayrıca ayrıntılı özelleştirmeden önce kurulum gerektirir.

Fiyatlandırma yönü hakkında konuşan Squarespace ve WordPress de farklı. Web sitesi oluşturucunun ücretsiz deneme sürümü ve şu adreste dört ücretli aboneliği var: makul maliyet. Planlar barındırma içerir ve ücretsiz özel alan adı bağlantısına izin verir. CMS, ilk indirme ve kurulum için ücretsizdir ancak eklentilere, şablonlara yatırım yapma gereğini ima eder, en iyi hosting seçeneği ve alan adı sağlayıcısı.

Web sitesi oluşturma ve yönetim sürecini etkileyebilecek Squarespace ve WordPress özellikleri, parametreleri ve araçları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, ayrıntılı bir şekilde okumak mantıklıdır. Squarespace vs WordPress karşılaştırması tarafsız karar vermenize yardımcı olacak.

3. Nasıl Squarespace WordPress geçiş – Ultimate Guide

Web sitenizi Squarespace’den WordPress’e aktarmak için gerekli adımlar aşağıda belirtilmiştir.

 1. Bilmeniz gereken şey, Squarespace’in web sitelerini sunucularında barındırmasıdır. Bunun aksine, WordPress sistemle başlatılan web sitelerini seçtiğiniz barındırma ile barındırıyor. Bu yüzden, dikkat etmeniz gereken ilk şey güvenilir WordPress barındırma sağlayıcısı ve sunduğu terimleri öğrenin.
 2. Squarespace web siteniz zaten kayıtlı bir alan adıyla geliyorsa, onu seçilen barındırma sağlayıcısına da aktarmanız gerekir. Aktarım kuralları, çalışacağınız ana bilgisayara bağlıdır. Web sitenizin geçişi üzerinde çalışmadan önce bunları ayrıntılı olarak kontrol edin. En popüler alan adı aktarma seçenekleri aşağıdaki ayrıntılarda incelenecektir.
 3. Hostinginize WordPress CMS yükleyin. Kurulum işlemi kolay ve hızlıdır. Yeni başlayanlar, yükleme işlemini ayrıntılı olarak açıklayan öğreticiyi takdir edecektir. Ancak, deneyimsiz kullanıcılar bu konuda dikkatli olmalıdır. Birçok nüans var, hafife alınması daha sonraki web sitenizin işleyişinde sorunlara neden olabilir.
 4. Kare Alanı içeriğini dışa aktarma, ancak hepsinin otomatik olarak aktarılamayacağını unutmayın. İçeriğin geri kalanı entegre Squarespace alan adınızda kalacak ve manuel olarak kopyalamanız gerekecek.
  Dışa aktarılabilecek içerik şunları içerir temel WordPress web sitesi sayfaları, içerdiği tüm yayınların bulunduğu bir blog sayfası, galeri sayfaları, resim, metin ve gömme blokları.
  WordPress web sitenizde kalacak bölümler ürün, albüm ve etkinlik sayfalarını içerir; video, ses ve ürün blokları; özel CSS ve stil değişiklikleri; sayfaları ve klasörleri dizin.
 5. Erişmek “Ayarlar »Gelişmiş» İçe / Dışa Aktar ”Kareler menüsü. Başlamak için “Dışa Aktar” düğmesini tıklayın.
 6. Ayrıca açılır WordPress logo penceresini göreceksiniz, etkinleştirilmesi dosya dışa aktarma işlemini başlatacaktır. Verme işlemi tamamlandığında, verme dosyasını indirin ve bilgisayarınızda saklayın.
 7. İçeriği içe aktar. Bu, indirilen dosyaları WordPress web sitenize içe aktarmanız gereken zamandır. Bunu yapmak için WordPress yönetici paneline erişin ve “Araçlar >> İthalat”Sayfasına gidin. Seçim yapabileceğiniz bir hizmet listesi sunulur. İthalatçı eklentisini yüklemek için WordPress’i tıklayın.
  İndirme işlemi tamamlanır tamamlanmaz eklentiyi etkinleştirin ve ithalatçı bağlantısını çalıştırın. Bir sonraki adım, indirdiğiniz dışa aktarma dosyasından dosya yüklemek ve içe aktarmaktır. Ayarları içe aktarma sayfasında, kullanılabilir içeriğin adını seçmeniz gerekir. Mevcut yönetici kullanıcısını seçebilir veya yeni bir kullanıcı oluşturabilirsiniz.
 8. Görüntüleri içe aktarma. WordPress, Squarespace web sitenizden resimleri otomatik olarak içe aktarmadığı sürece, gerekirse manuel olarak yapmanız gerekir. Bununla birlikte, önce WordPress için Dış Görüntüleri İçe Aktar eklentisini yüklemeniz gerekeceğini unutmayın. Eklenti etkinleştirildikten sonra “medya >> Resimleri İçe Aktar”Sayfasını tamamlayın.
 9. Kalıcı Bağlantıları Kontrol Etme ve Özelleştirme. Squarespace web sitesi trafiğinizi korumak için WordPress URL yapınızın doğru olduğundan emin olun. Platform SEO dostu olduğundan ve bağlantılarınızın yapısını istediğiniz gibi özelleştirmenize izin verdiği için bu bir sorun olmamalı.
 10. İçeriğin geri kalanını içe aktarın. Yukarıda belirtildiği gibi, tüm Squarespace web sitesi içerik dosyaları dışa aktarılamaz. Kalanları kontrol edin ve manuel olarak WordPress web sitenize aktarın.
 11. WordPress’i keşfedin ve web sitenizi özelleştirmeye başlayın. Her sayfa için başlık ve açıklama meta etiketlerini bir kez daha doğru aktarıp aktarmadığınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Taşıma işleminin düzgün bir şekilde tamamlandığından emin olana kadar mevcut Squarespace web sitenizi etkin tutmanızı öneririz ve yeni WordPress web siteniz iyi çalışıyor. Bu, olası sorun giderme sorunlarını önlemenin kesin bir yoludur.

4. Kendi Alan Adını Kareden WordPress’e Aktarma

Yukarıda belirtildiği gibi, WordPress entegre barındırma ve alan adı çözümleri sunmaz. Squarespace, sırayla, özel alan adını bağlama fırsatını açıklar. Peki, bu web sitesi oluşturucusundan CMS’ye geçiş söz konusu olduğunda seçenekler nelerdir? Peki alan adı transferi ne olacak? Aslında bu, projelerini bir platformdan diğerine taşımayı düşünen çoğu kullanıcı için acil bir konudur. Aşağıdaki kullanılabilir alan adı aktarma seçeneklerini inceleme zamanı geldi.

Squarespace Alan Adınızı WordPress’e Aktarma

Squarespace’e kayıtlı bir alan adınız varsa, bunu WordPress’e taşıma işlemi o kadar zor olmayacaktır. Sistem etkili bir şekilde web sitenizin arama motoru pozisyonlarını kaybetmeden görevi tamamlamak için ayrıntılı yönergeler sağlar. Web sitesi taşıma işlemine gerçekten devam etmeden önce, sitenin Squarespace’e kayıtlı olduğundan emin olmalısınız (veya ona aktarıldı) 60 günden fazla. Aksi takdirde, işlemi tamamlamanıza izin verilmeyecektir. Ayrıca, web sitesi taşıma işleminin tümünün yedi gün sürdüğünü de unutmayın..

.De, .uk veya .co.uk bölgelerinde kayıtlı bir Squarespace alan adını taşıyacaksanız, öncelikle bu alanlarla birlikte gelen transfer gereksinimlerini ve hariç tutmaları gözden geçirmeniz gerekir. Alan adınız G Suite eklenmişse, yapmanız gereken ilk şey, aktarma işlemi tamamlanır tamamlanmaz MX kayıtlarını yeni alan adı sağlayıcınızla ayarlamaktır. Bu, e-posta hizmetinizin sona ermesini önlemek için gereklidir.

Web sitenizi Squarespace’den uzağa aktarmak ve ardından WordPress’e taşımak için tamamlamanız gereken adımların listesi:

 • Squarespace hesabınıza ulaşın önce ayarlara erişmek için Ana Menü’ye gidin. Ardından “Alanlar”Bölümüne gidin veya sahip olduğunuz alanlarda arama yapmak için Soru İşareti tuşunu etkinleştirin (eğer birkaç tane varsa);
 • Alan adını seçin ve tıklayın WordPress’e geçmek istiyorsunuz;
 • Aşağı kaydırın ve ardından “Etki Alanını Kilitle” sekmesinin işaretini kaldırın;
 • “Aktarım Kimlik Doğrulama Kodunu Gönder” i etkinleştirin düğmesine dokunun. Bundan hemen sonra, benzersiz kimlik doğrulama alanının Yönetici İletişim kodunu içeren e-postayı alacaksınız;
 • E-postayı açın ve kimlik doğrulama kodunu kopyalayın / kaydedin WordPress yönetici paneline daha fazla girmek için;
 • Alan adı adının Bluehost’a aktarılması sürecini inceleyeceğiz. Şu bölgelere ait alan adlarını aktarabileceğinizi unutmayın: .com, .net, .org, .us, .co, .info., .Biz;
 • Alanın kilidinin açık olup olmadığını kontrol edin ve bir önceki kayıt memuruyla 45 gün içinde yenilenmiş olanı transfer etmeyin;
 • Ayarları güncelleyin ve kayıt kuruluşunun aktarımla ilgili e-postalar göndermesine izin vermek için e-posta gizliliğinizi devre dışı bırakın;
 • DNS ayarlarını yapma (aktarım işlemi sırasında düzenlenemezler);
 • Alan Adı Sunucularınızı işaret edin Bluehost’un ad sunucularına (bunlar ns1.bluehost.com ve ns2.bluehost.com). Değişikliklerin yapılması 12 ila 36 saat sürebilir;
 • Bluehost alan adı kayıt sitesi hesabınızda oturum açın (veya birini kaydet, eğer henüz sahip değilsen);
 • Ekranın üst kısmındaki “Alanlar” sekmesine gidin. Burası, alt menüdeki “Aktar” bağlantısını tıklayabileceğiniz veya “Yeni Bir Alan Adını Hesabınıza Aktar” bölümünü tıklamanız gereken kısayollara gidebileceğiniz yerdir;
 • Hesabınıza aktarmak istediğiniz alan adını girin. Sistem, aktarım için tamamen hazır olduğundan emin olmak için etki alanı durumunu kontrol edecektir;
 • Yetkilendirme kodunu girin Squarespace’den aldınız ve işleme devam etmek için “Kontrol Et” düğmesini tıklayın;
 • İletişim bilgilerini onaylayın veya gerekirse gönderin, gerekirse alan adı gizliliği ekleyin ve hizmet şartlarını kabul eden kutuyu işaretleyin;
 • Transfer işlemini tamamlamak için ödeme yapın (her şey yolundaysa, Squarespace’den onay mesajı ve yeni kayıt kuruluşundan bir e-posta alacaksınız), yaklaşık 5 gün sürecek.

Kendi Alan Adınızı WordPress’e Aktarma

Alan adınız başka bir sağlayıcıya kayıtlıysa (Kare değil) ve web sitenizi WordPress’e taşıdıktan sonra değiştirmeyi planlamıyorsanız, web sitesini ve alan adını aynı yerde yönetebilmek için doğrudan CMS’ye aktarma fırsatınız vardır. Başlamak için ihtiyacınız olan şey, mevcut WordPress planınızı aktarım sürecine izin veren plana yükseltmektir. Bunu yapar yapmaz, aşağıdaki adımları tamamlamaya devam edebilirsiniz:

 • İzni almak için (EPP) geçerli sağlayıcıdan girerseniz, önce etkin hesabınızda oturum açmanız ve kontrol paneline ulaşın;
 • Alan adınızın aktarmaya uygun olup olmadığını kontrol edin ve sağlayıcının oluşturduğu yönergeleri izleyerek kilidini açın;
 • İlgili sekmeyi işaretleyin kimlik doğrulama kodunu al eposta ile;
 • Aldığınız bağlantıyı onaylayın e-postada ve orada bulunan benzersiz kodu ezberleyin / kopyalayın;
 • Bluehost hesabınıza giriş yapın veya birini kaydet, henüz sahip değilseniz;
 • E-posta gizliliğinizi devre dışı bırakın kayıt şirketinin aktarma işleminin adımlarını onaylamak için e-posta gönderebileceğinden emin olmak;
 • Aktarım işlemi sırasında yapılamayacağından gerekli DNS ayarlarını yapmak için zaman ayırın;
 • DNS’yi Bluehost’un ad sunucularına yönlendirin, ns1.bluehost.com ve ns2.bluehost.com. Sonuçta, düzenlemelerin gerçekleşmesi yaklaşık 12-36 saat sürer;
 • “Etki Alanları” sekmesine ulaşın, ekranın üstünde bulunur;
 • İki aktarım seçeneğinden birini seçin – alt menüde bulunan “Aktar” bağlantısı veya kısayollarda bulunan “Hesabınıza Yeni Bir Alan Adı Aktar” bölümü;
 • Alan adını yazın sistemin mevcut durumunu kontrol etmesine ve transfer uygunluğuna izin vermek için hesabınıza aktarmayı planlıyorsunuz;
 • EPP kodunu girin Squarespace’den aldınız ve devam etmek için “Kontrol Et” düğmesini tıklayın;
 • Alan adı gizlilik bilgisi ekle gerekirse, eksik iletişim bilgilerini sağlayın ve ilgili kutudaki hizmet şartlarını kabul edin;
 • Alışveriş sepetine gidin ve alan adı transferini tamamlamak için ödeme yapın;
 • Her şeyi doğru yaparsanız, sağlayıcınızdan bir onay mesajı ve alan adı taşıma işleminizin mevcut aşaması hakkında kayıt şirketinden bir e-posta alırsınız. Bu durumda, 5-7 gün içinde tamamlanacak.

Alan Adınızı WordPress ile Eşleme

Bazen, alan adları aktarım için uygun olmayabilir. Hala yeni WordPress web siteniz için kullanmaya niyetiniz varsa, haritalama en uygun çözüm olacaktır. Eşleme, alan adınızın ait olduğu sağlayıcıya kayıtlı kalacağını, ancak maksimum performans ve SEO konumlarını sağlamak için WordPress web sitenizi göstereceğini gösterir. Ayrıca, geçerli kayıt kuruluşuna alan adı kullanımı için ödeme yapmanız gerekecek ve geçerli alan adı hesabında ayarları düzenleyebilir veya gerekli yapılandırmaları yapabilirsiniz. Mevcut alan adınızı WordPress ile eşleştirmek / atamak için izlenecek adımlar şunlardır (sistem tarafından resmi olarak önerilen barındırma sağlayıcısı olarak Bluehost’u seçtik):

 • Bluehost hesabınızda oturum açın (veya birini kaydet, eğer henüz sahip değilsen) ve Alan Yöneticisi paneline veya doğrudan ekranın üst kısmında bulunan “Alanlar” bölümüne gidin;
 • “Ata” düğmesini tıklayın ayrıntıları girmeniz gereken ilgili bölüme erişmek için alt menüde;
 • Bluehost hesabınızla ilişkili alan adınız zaten varsa, açılır listeden alan adını seçin. Eğer sende yoksa, “Alan Adı Ata” sekmesini seçin ve hesaba atamak istediğiniz alanı girin;
 • Alan adının sahipliğini doğrulayın sistemin sunduğu dört seçenekten birini seçerek. DNS ayarlarını Bluehost’un ad sunucularına yönlendirerek değiştirebilir veya geçerli kayıt defterinizden ön alma yapmanız gereken EPP kodunu girebilirsiniz;
 • Eklenti, park edilmiş veya atanmamış alan adı türünü seçin alan adı transferi gereksinimlerinize bağlı olarak;
 • Addon etki alanını seçerseniz, addon dizinini ve alt etki alanını da seçmeniz gerekir;
 • Alan Adı Yöneticisi bölümüne geri dönün ve alan adının orada görünüp görünmediğini kontrol edin. Her şeyi doğru yaparsanız, zaten orada mevcut olmalıdır.

WordPress Geçiş Hizmetlerine 5. Profesyonel Kareler

Taşıma işleminin tüm nüanslarının farkındaysanız ve görevi kendi başınıza tamamlayabiliyorsanız, Squarespace’den WordPress’e geçmek zor olmamalıdır. Ama ya yapmazsan? Bu durumda seçebileceğiniz iki alternatif vardır.

 • Birincisi, özel göç programlarının uygulanmasını ifade eder veya bu fikir göz önünde bulundurularak tasarlanan araçlar.
 • İkinci seçenek, bir hizmetin profesyonel, bu niş içinde yetkin ve tüm sorunları zamanında halledebilen.

Uzun vadede en iyi çözüm hangisi??

seçenek 1. Web sitesi taşıma uygulamalarının hakim tutarı, web sitelerini özel özelliklerini ve parametrelerini dikkate almadan farklı hizmetlerden aktarmak için oluşturulur. Bu arada, her web sitesi oluşturucu veya CMS benzersizdir ve bu sistemlerle çalışmanın nüanslarının farkında olmak çok önemlidir.

Sonuç olarak, otomatik web sitesi geçişi, web sitenizin performansını korumak için daha sonra düzeltmeniz gereken işlevsel sorunları tetikleyebilir. Bunun dışında, bu araçlar çoğunlukla ödenir, ancak başarılı yatırım getirisinden emin olamazsınız..

seçenek 2. Yapabiliyorsanız paranızı ve zamanınızı boşa harcamamanın anlamı nedir? bir profesyonel kiralamak, aynı görevle mümkün olan en iyi şekilde başa çıkacak? Uzmanlar CMS2CMS bir hata yapma riski olmadan sizin için alan adı transferi prosedürünü tamamlamak için gereken derin niş uzmanlığa sahip olmak. Potansiyel sorunları zamanında önlemek için sürecin tüm nüanslarının yanı sıra CMS ve web sitesi oluşturucusunun belirli parametrelerinin farkındadırlar. Bu uzmanlar, geçiş sürecinin tamamlanmasının ardından sizinle de iletişim halindedir. Bu, profesyonel tavsiye almak için istediğiniz zaman onlarla iletişime geçebileceğiniz anlamına gelir.

WordPress için CMS2CMS Kare Alanı

Aynı zamanda, profesyonel yardımın her zaman daha pahalı otomatik programların kullanımına kıyasla. Başka bir yönü, sistem uzmanlarına onlardan tam olarak ne beklediğinizi bildirmek için görevi ayarlarken iki kez dikkatli olmanızdır..

Sonuç olarak

Bir İçerik Yönetim Sistemi olarak, WordPress açık kaynaklı yazılım, Squarespace’e kıyasla daha fazla işlevsellik sağlar. Web sitesi taşıma işlemini tamamlar tamamlamaz, düzgün çalıştığından ve tüm eklentilerin doğru bir şekilde kurulduğundan ve kurulduğundan emin olmak için zaman ayırın. Yeni web sayfalarına yapılan tüm yönlendirmelerin etkin olup olmadığını kontrol edin (varsa) ve web sitesini bir kez daha test edin.

Denemeye karar verirseniz ve Squarespace’ten WordPress’e geçerseniz, gönderide sağlanan taşıma kılavuzunu okuyun. Olası sorunların nasıl önleneceği ve web sitesi aktarım sürecinin sorunsuz ve sorunsuz hale getirilmesi hakkında yararlı ipuçları sunar. Süreci basitleştirmek için, otomatik web sitesi geçiş programlarından yararlanabilir veya örneğin sizin için görevi ele almak üzere CMS2CMS’den web tasarım uzmanları kiralayabilirsiniz. İçerik ve alan adı transferi dahil olmak üzere web sitesi taşıma işleminin tüm adımlarıyla ilgileneceklerdir. Her biri artıları ve eksileri ile birlikte geldiğinden en uygun seçeneği seçmek size kalmıştır. En iyi çözüme karar vermek için iyice tartmalısınız..

Web Sitesi Transferi Sipariş Et

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map