Kendi Alanınız ile Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Yapılır

Kendi Alanınız ile Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Yapılır


Böylece, ücretsiz olarak kendi alan adına sahip bir web sitesi oluşturmaya karar verdiniz. Birisi kaliteli web siteleri derin web tasarım uzmanlığı ve profesyonel web oluşturma araçları uygulaması gerektirdiği için bu imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, bu pek de öyle değil.

Görevi tamamlamak için kullanabileceğiniz en popüler web tasarım seçeneklerinin ve profesyonel web oluşturma yazılımının farkındaysanız, ücretsiz veya kişisel bir web sitesi oluşturmak veya kendi etki alanınızı kullanmak mümkündür..

Ücretsiz web sitesi geliştirme söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken birkaç şey vardır. Başlamak için, birçoğu ücretsiz alt alan adlarıyla gelen veya entegre ücretsiz alan adı bağlantısı seçeneği sunan doğru web oluşturma aracını seçmelisiniz..

Zaten bir alan adınız varsa ve web sitenize eklemek istiyorsanız, web sitesi kurulumu sırasında bu alanla ilgilenmeniz gerekir. Alan adı maliyetlerinin yanı sıra sağlayıcıları tarafından ima edilen terimlerin de farklı olduğunu unutmayın. Böylece, ücretsiz web sitesi geliştirme süreci o kadar kolay değildir ve kesinlikle belirli web tasarım arka plan veya kodlama nüansları farkındalık gerektirir.

Ayrıca okuyun: Alan Adı Nedir ve Alan Adları Nasıl Çalışır??

Görevi basitleştirmek için, web tasarım sürecinin tüm aşamalarıyla başarılı bir şekilde ve maksimum fayda ile başa çıkmanıza yardımcı olacak birkaç zorunlu nokta seçtik..

Kendi Alan Adınız Ücretsiz Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır

 1. Kendi Alanına Sahip Ücretsiz Web Sitesi – Mümkün mü?
 2. Açıklanan iki seçenek: Web Sitesi Oluşturucu ve Barındırma
 3. Ücretsiz Web Siteniz İçin Alan Adı Nasıl Alınır
 4. Kendi Alan Adınızla Ücretsiz Bir Web Sitesi Nasıl Oluşturulur
 5. Özel Alan Adı ile Kendi Web Sitenizi Oluşturma İpuçları

Kendi alan adınızla ücretsiz bir web sitesi başlatmakta haklıysanız, ancak neye başlayacağınızı ve hangi konuları aklınızda tutmanız gerektiğini bilmiyorsanız, yukarıda listelenen noktaları şimdi ayrıntılı olarak tartışmanın tam zamanı.

Kendi Alanına Sahip Ücretsiz Web Sitesi – Mümkün mü?

Şimdiye kadar mevcut web geliştirme seçenekleri hakkında bilgi aldıysanız, kesinlikle herkesin ücretsiz olarak tam özellikli bir web sitesi başlatmasını mümkün kılan birçok sistem olduğunu biliyorum. Web sitesi oluşturmanın yalnızca profesyonel web uzmanları için uygun olduğu günler geride kaldı.

Günümüzde, web tasarım deneyimi az olan veya hiç olmayan bir acemi bile kişisel / iş hedeflerine ulaşmak için özellik yüklü bir projeyi bağımsız olarak başlatabilir. İhtiyacınız olan şey sadece bu amaçla hangi web tasarım aracını seçeceğinizi bilmek.

Bugünlerde mevcut web bina yazılımı böyle bir ürün yelpazesi ile, doğru sistem seçimi zor olabilir. Sonuç olarak, ücretsiz bir alan adı ile birlikte ücretsiz bir web sitesi almak için sorunu kapsamlı bir şekilde araştırmak ve öğrenmek bir zorunluluktur..

Açıkçası, web tasarım araçları, terimleri, fiyatlandırma seçenekleri ve sağlanan planlara dahil edilen özellikler kadar farklıdır. Bu, web sitesi oluşturucuları gibi profesyonel web oluşturma platformlarının ücretsiz hesaplar oluşturmasına izin verir ve projeler geçici yapım aşamasındayken genellikle ücretsiz alt alan adları sunar..

Ayrıca okuyun:En Popüler Web Sitesi Oluşturucuları.

Web siteniz yayınlanmaya hazır olur olmaz, hesaba önceden satın alınmış bir alan adı eklemeniz veya sistemin sağladığı ücretli planlardan birine geçmeniz gerekir. Ücretli abonelikler, özel alan adı bağlantı olanağı sunar. Sonuç olarak, işlevselliğinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan ücretli bir barındırma ile tamamen ücretsiz bir web sitesi elde edersiniz.

Bazen web sitesi oluşturucuları, örneğin yıllık bir plan satın aldığınız terimler üzerinde ücretsiz bir alan adı kullanmanıza veya sistemin ücretsiz bir alan adı karşılığında ima ettiği diğer ücretli araçları / şartları kullanmanıza izin verir.

Açıklanan İki Seçenek: Web Sitesi Oluşturucu ve Barındırma

Web geliştirme araçlarının yelpazesi gerçekten geniş ve çok yönlüdür, ancak hala iki güvenilir web geliştirme seçeneği vardır. Bir web sitesi oluşturucu kullanabilir veya ücretsiz alan adı bağlantısı özelliği sağlayan güvenilir barındırma seçebilirsiniz.

Her iki sistem türünün en popüler ve güvenilir temsilcileri olan iki platforma bir göz atalım. Bunlar Wix ve Bluehost.

Wix – Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucu ve Alan Adı Tek Bir Yerde

Wix.com

Wix – Çağdaş DIY web sitesi üreticileri listesinde en üst sırada yer alan en iyi web oluşturma platformudur. Şu anda dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca web sitesini güçlendirerek, bataklık ve e-ticaret motorları, ücretsiz duyarlı yüksek derecede özelleştirilebilir şablonlar, profesyonel tasarım özelleştirme araçları, web geliştirme sürecine çok yönlü yaklaşımlar ve fiyatlandırma politikası gibi sayısız avantajlar sunuyor..

Wix, web sitesini ücretsiz olarak başlatmayı ve yönetmeyi mümkün kılar böylece gizli bir ücret ödemeden bir proje başlatmanıza izin veren ücretsiz ve asla bitmeyen bir plan sunar.

Ücretsiz bir planla oluşturulan tüm web siteleri başlangıçta Wix markalı bir alt alanda oluşturulur. Bu hizmet özelliklerini test etmek ve web tasarım becerilerini pratik için yeterlidir. Ancak, Wix alt etki alanı kesinlikle web sitenizi yayınlamak ve tanıtmak için yeterli olmayacaktır.

Web sitenizin popülerliğini, tanıma ve arama motoru konumlarını artırabilmek için Wix, ücretli planlarından birine yükseltmeyi mümkün kılar. Her biri kendi alan adı bağlantınız için bir fırsat sunuyor. Bu tür alanlar, yıllık planlar almaya karar veren kullanıcılar için ücretsiz olarak sunulur.

Ayrıca okuyun:
Wix İncelemesi.
Wix Web Sitesi Oluşturucu nasıl kullanılır?.

Wix’i Ücretsiz Deneyin

Bluehost – WordPress için Ücretsiz Alan Adı ve Barındırma

bluehost.com

Bluehost – nişin tanınmış bir lideri ve WordPress tarafından resmi olarak önerilen bir numaralı barındırma sağlayıcısıdır. Platform, onu rakiplerinden ayıran birçok avantajla birlikte geliyor. Bunlar arasında tek tıklamayla WordPress kurulumu, entegre komut dosyaları ve eklentilerin bolluğu, güçlü çalışma süresi oranları, hızlı sayfa yükleme hızı, uygun fiyatlandırma, e-Ticaret özellikleri, yerelleştirilmiş SEO ve içerik pazarlama seçenekleri, işletme web siteleri için widget’lar ve uygulamalar ve çok daha fazlası bulunur..

Bluehost, aboneliklerine dahil olan kapsamlı ücretsiz alan adı bağlantısı seçenekleri sunar. En uygun planın seçimi web sitenizin türüne, karmaşıklığına, yapısına ve depolama alanı, bant genişliği, ekstra SSL bağlantı seçenekleri, e-posta hesapları, güvenlik seçenekleri vb. Gibi diğer önemli yönlere bağlı olmalıdır. bir alan adını ödemeye gerek kalmadan bonus olarak.

Projeniz için en uygun olan ve bireysel web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılayan en uygun çözümü seçmek size kalmıştır. Sonunda hangi seçeneği seçerseniz seçin, kesinlikle ücretsiz olarak bir alan adı alma olanağına sahip olacaksınız..

Ayrıca okuyun: Bluehost İncelemesi.

Bluehost’u Şimdi Deneyin

Ücretsiz Web Siteniz İçin Alan Adı Nasıl Alınır

Kendi etki alanı adınızla ücretsiz bir web sitesi oluşturmak için en popüler iki seçeneğin farkında olduğunuza göre, uygulamaları hakkında daha ayrıntılı yönergeler sağlamak mantıklıdır. Bu, Wix ve Bluehost ile bir web sitesini başlatmak ve yönetmek için gereken önemli adımları anlamanıza ve bu sistemlerin her birinden ücretsiz alan adları edinme yollarına odaklanmanıza yardımcı olacaktır..

Web sitesi oluşturucuyu kullanmayı tercih etmeye karar verirseniz ve bu amaçla Wix’i seçerseniz, bir web sitesini sıfırdan başlatmak için gerçekleştirmeniz beklenen aşağıdaki adım listesine dikkat edin:

 1. kaydol web sitesi oluşturucu için giriş bilgilerinizi girin. Sisteme kaydolmak için e-postanızı veya sosyal ağ hesabınızı kullanabilirsiniz.
 2. Şablon Seçin. Web sitesi oluşturucu, seçim yapabileceğiniz niş özel şablonların bir listesini sunacaktır. Hepsi duyarlı, ücretsiz ve özelleştirilebilir. Şablon seçiminizi yapar ve düzenlemeye devam eder etmez, sistem otomatik olarak web siteniz için ücretsiz bir alt alan oluşturmanızı önerir. Bu, web sitesini tasarlamak ve yayınlamadan önce sistemin özellik setini test etmek için yeterli olacaktır..
 3. Temayı Düzenle. Sistemle web siteleri geliştirmek ve düzenlemek için kodlama uzmanlığına sahip olmanıza gerek yoktur. Projenize gerekli tasarımı vermek için gerekli içeriği ekleyin, medya dosyaları yükleyin, SEO ayarlarını düzenleyin, widget’ları ve uygulamaları entegre edin.
 4. Abonelik Seçeneğini Seçin ve Projeyi Yayınlayın. Yayına geçmeden önce, yükseltme planını seçmeniz gerekir. Wix, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli fiyatlandırma seçenekleri sunar ve hepsi, bir kerelik yıllık ödeme yaptığınız takdirde, kullanımın ilk yılında ücretsiz olacak bir alan adı eklemeyi mümkün kılar.

Her şey Wix web sitesi oluşturucudan ücretsiz bir alan adı almakla ilgilidir. Bu konuda karmaşık bir şey yok. Dahası, web sitesi oluşturucu hiçbir gizli ücret ödemeden alan adı ve genel web sitesi performansından en iyi şekilde yararlanmayı mümkün kılar.

Wix’i Ücretsiz Deneyin

İle web siteleri başlatmak söz konusu olduğunda WordPress ve Bluehost’u en uygun barındırma sağlayıcısı olarak seçtiğinizde, web sitesi geliştirme süreci hiç de karmaşık olmayacak. Görevi tamamlamak için atmanız gereken adımlar şunlardır:

 1. Hosting Hesabına Kaydolun. Yukarıda belirtildiği gibi, Bluehost bu amaç için en iyi seçim olduğunu kanıtlamaktadır çünkü resmi olarak CMS tarafından önerilmektedir. Bluehost’un web sitenizi barındırmak için sunduğu planları inceleyin. Her birinin, ücretsiz web sitesi geliştirme ve daha fazla yönetime izin veren ücretsiz alan adı bağlantı seçeneği ile geldiğini unutmayın..
 2. WordPress’i yükleyin. Etki alanı ve barındırma seçiminiz bittiğinde, WordPress’i yüklemeye devam edin. Sistem yalnızca birkaç dakika sürer, ancak sistem görevi maksimum verimlilikle ve hatasız olarak nasıl tamamlayacağınıza ilişkin talimatlar ve yönergeler üretir.
 3. Ayarları Yapın. Bir şablon seçip ilk yazınızı yapmadan önce, temel WordPress parametrelerini ayarlamak istenir. Bu, yönetici panelinin ilgili “Ayarlar” bölümünde yapılmalıdır..
 4. Şablonu Seçin ve Özelleştirin. WordPress, daha fazla özelleştirme için seçebileceğiniz ve web sitenize entegre edebileceğiniz dahili ve harici şablonlarla birlikte gelir. Tasarımlar hem ücretsiz hem de ücretli, bu yüzden göz atarken seçiminize dikkat edin. WordPress ayrıca olağanüstü web sitesi tasarımı oluşturmanıza izin veren kapsamlı şablon özelleştirme seçenekleri ve araçları sunar.
 5. Eklentileri Yükle. Web sitesi uzmanlığınıza en çok uyan widget’ları / eklentileri seçin ve yükleyin. WordPress eklentileri çoktur ve her bütçeye uygun ücretsiz ve ücretli varyantlarda mevcuttur.
 6. Web Sitesi Analizini Ayarlama. WordPress web sitesi analizi, performans ve tanıtım perspektiflerini izlemeye yardımcı olur. Gerekli ayarları zamanında yapabilmeniz için bu parametreleri izlemenize yardımcı olacak widget’lar ve eklentiler ayarlayabilirsiniz.

Aşamaları tamamladıktan sonra, yayınları bir kerede ekleyebilir veya yayınlarını planlayabilirsiniz. Son olarak, ücretsiz alan adınızla yayına geçebilirsiniz.

WordPress’i Ücretsiz Yükleyin

Kendi Alan Adınızla Ücretsiz Bir Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Web sitesi oluşturucusundan veya barındırma sağlayıcısından yeni bir alan adı satın almanın yanı sıra, daha önce sahip olduğunuz alan adını bağlama olanağı da vardır. Nereden aldığınız önemli değildir – sistemin oluşturduğu yönergeleri izleyerek yeni hesabınıza ekleyebilir veya yeni hesabınıza aktarabilirsiniz.

Standart eylem planı, makalenin önceki bölümünde listelenenlere benzer. Bununla birlikte, alan adı bağlantı sürecini başarılı kılmak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nüans vardır..

 • birinci olarak, yeni bir alan adı satın almaya gerek yok çalıştığınız sistemden. Bu nihayet çaba, zaman ve para tasarrufu sağlar.
 • ikinci olarak, DNS ayarlarını değiştirmeyi unutmamalısınız alan adını gerekirse aktarma için uygun hale getirmek.

Genellikle, alan adı kontrol panelinize giriş yapmanız ve alan adınız için NS kayıtlarını, seçilen web sitesi oluşturucu veya barındırma sağlayıcısı tarafından sağlanan talimatlara göre değiştirmeniz gerekir. Tüm prosedür uzun sürmez ve bir acemi tarafından bile tamamlanabilir.

Özel Alan Adı ile Kendi Web Sitenizi Oluşturma İpuçları

Özel bir etki alanına sahip bir web sitesi başlatmak istiyor musunuz? Daha fazla web sitesi geliştirme ve tanıtımını başarılı kılmak için mutlaka sahip olmanız gereken kuralların farkında olmalısınız. İstediğiniz sonuca ulaşmak için takip etmeniz gereken birkaç ipucu:

 • Alt Alanlar Kullanmaktan Kaçının. Web sitesi oluşturucularının çoğu başlangıçtan itibaren alt alan adları sunsa da, web sitenizin yayınlanmasından sonra bunları kullanmaya devam etmek kabul edilemez. Alt alanlar, web oluşturma yazılımını test etmek ve özellik setini keşfetmek için iyi çalışır, ancak daha fazla web sitesi geliştirme ve tanıtımı için iyi bir seçim olmayacaktır;
 • Uygun Alan Adı Uzantısı Kullanın. Alan adı uzantılarının belirli kullanımları olabilir, bu nedenle işletmenizin özünü tanımlayan birini seçtiğinizden emin olun. Dot-com çoğunlukla tercih edilir, çünkü çoğu kullanıcı düşünmeden .com yazmaktadır. İşte diğer bazı üst uzantılar: co, info, net, org, biz, me. Web siteniz bir kuruluşla ilgiliyse, .org harika bir seçenek olabilir. Bilgilendirici bir siteyse, .info uzantısı almak size de zarar vermez.
 • Alan Adı Seçerken İki Kez Düşünün. Bir alan adı başlangıçta işletme uzmanlığınızı ve marka adınızı yansıtmalıdır. Basit, akılda kalıcı ve kısa olması arzu edilir. İyi bir alan adı, kuruluşunuzu tanımlamak için şirket adınızın bir kısmını veya işletmenizi avantaj olarak tanımlayan anahtar kelimeleri / terimleri / kelime öbeklerini de içermelidir. Alan adınızın benzersiz olduğundan emin olun, böylece kullanıcılar sitenizi rakiplerinize ait olanlarla karıştırmaz.
 • Ücretsiz Alan Adı Hizmetleriyle ilgilenmeyin. Mesele şu ki, çoğu ücretsiz alan adı kayıt kuruluşu genellikle .tk, .ml ve diğer uzantılara sahip alan adları sunmaktadır. Bu, uzun vadeli hedeflerle oluşturulan güvenilir tam özellikli projeler için iyi değildir. Dahası, gerçekte sahip olan kayıt şirketi (siz değil) olduğu için alan adı üzerinde tam kontrole sahip değilsiniz. Benzer şekilde, yalnızca alan adı kullanıcısı olarak da davranabilirsiniz, ancak lisanslı bir sahip olarak davranamazsınız. Bu, aktarım haklarına sahip olmayacağınız anlamına gelir. Son olarak, spam gönderenler kötü amaçlı kodlar yaymak için genellikle ücretsiz alan adı uzantıları kullanır.

SSS

 1. Yeni Web Sitem için Önceden Satın Alınan Alan Adını Kullanabilir miyim?

  Aslında evet. Zaten bir alan adınız varsa ve yeni bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, onu yeni hesaba bağlayabilir / aktarabilirsiniz. Çalıştığınız sistem tarafından oluşturulan yönergeleri ve yeni bir web sitesi başlatmak için kullandığınız yönergeleri kullanın. İşlemi tamamlamak için genellikle alan adı kontrol panelinize giriş yapmanız ve alan adınız için NS kayıtlarını seçilen web sitesi oluşturucu tarafından sağlanan talimatlara göre değiştirmeniz gerekir.

 2. Kendi Alan Adımı Ücretsiz Bağlamaya İzin Veren Site Oluşturucuları Var mı?

  Evet, ücretsiz özel alan adı bağlantısına izin veren web sitesi oluşturucuları var. Sistem üzerinden yeni bir alan satın alabilir veya mevcut alan adınızı kullanabilirsiniz. Ücretsiz hesabın tek dezavantajı, web sitenize yerleştirilecek oldukça dikkat çekici bir reklamdır. Hesabınızı yükselterek bundan kurtulabilirsiniz. Çoğu web sitesi üreticisi, yıllık dönem için ücretli planlarından birine geçmeniz ve bir kerede bir kerelik ödeme yapmanız gerektiğini ima eder.

 3. Nasıl ücretsiz bir alan adı alabilirim??

  Freebie severler sevinirler! Birçok site üreticisi, yıllık bir planla gitmeyi seçerseniz bir yıllık ücretsiz alan adı kaydı sunar. İlk yılın sona erdiğinde, yıllık alan adı yenilemeniz için ödeme yapmanız gerekeceğini lütfen unutmayın. Ücretsiz alan adını bonus olarak alabilirsiniz Wix 12 ay önceden ödeme yaparken site oluşturucu (tüm planlara uygulanır).

 4. Neden Yükseltmelisiniz?

  Çevrimiçi web sitesi oluşturucuları, bir kuruş ödemeden bir web sitesi oluşturmanıza izin verir, bundan şüphe yoktur. Ancak hiçbir şeyin ücretsiz olmadığını, özellikle de web sitesi kurucularının farkında olmalısınız. Web barındırma para maliyeti, sunucuları para koymak için bir yer kiralamak, donanım maliyeti para, müşteri destek maliyeti para.

Bu nedenle, ücretsiz bir web hizmeti çalıştıran herkesin maliyetlerini bir şekilde geri ödemesi gerekeceği ve muhtemelen kar elde etmek isteyeceği doğaldır. Tabii ki kâr etmek istiyorlar – hizmetlerini neden başka ücretsiz olarak verdiler? Ücretsiz hizmet sunmalarının bazı tipik nedenleri şunlardır:

 • Reklamlardan para kazanmak için sitenizde ve / veya kontrol panelinizde görüntülenir.
 • Kendi markalarını tanıtmak alt alan adları ve sitenizin altbilgisinde telif hakkı bulunan.
 • Müşterileri cazip kılmak için ücretsiz başlangıç ​​planları sunuyorlar. ücretli paketlere geç.

Sonuç olarak, asla ücretsiz bir hesapla tam özellikli bir web hizmeti alamayacaksınız. Her gün tarayıcılar, e-posta istemcileri ve Skype gibi haberciler de dahil olmak üzere çok sayıda ücretsiz yazılım sistemi kullanmamıza rağmen, web sitesi oluşturma söz konusu olduğunda, hiçbir freebies yoktur.

Tipik bir web sitesi oluşturucusuyla, ücretsiz hesabınızı yalnızca ayda birkaç dolar karşılığında özel alan adıyla reklamsız bir siteye yükseltebilirsiniz! Güvenilirliği ve profesyonelliği artırmak istiyorsanız premium hesap satın almanızı önemle tavsiye ederiz.

ÜCRETSİZ Web Sitesi Oluşturun & Alan adı

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map