Modelleme Portföyü Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Modelleme söz konusu olduğunda web üzerinde güçlü bir görsel sunum şarttır. Hem canlı hem de çevrimiçi harika görünmelisiniz. Yüzlerce diğer modelden öne çıkmak göründüğü kadar kolay değil.


Modern web sitesi oluşturma platformları, bazı çarpıcı ve profesyonel fotoğraflarla bir modeli temsil etmeyi kolaylaştırır temel özelliklere ek olarak, basit düzenleme ve bir günden kısa bir sürede teknik beceriler olmadan sıfırdan parlak bir portföy web sitesi oluşturma.

İyi görünümlü bir modelleme portföyü oluşturmak için bir servet harcamayı unutun. Web sitesi oluşturucular, bir dizi inanılmaz özelliği uygun bir maliyetle kutudan çıkarır. Daha önce web sitesi oluşturma süreciyle hiç uğraşmamış olsanız bile her sayfayı kolayca tasarlar ve özelleştirirsiniz. Gelişmiş web sitesi oluşturma yazılımı size şunları sağlayacaktır:

 • İçeriği kolayca düzenleyin, ekleyin ve değiştirin. Teknik bir beceri gerekmemektedir;
 • Çarpıcı bir koleksiyon oluşturun profesyonel görünümlü fotoğrafların öne çıkması;
 • Farklı ortam formatları kullanın videolar, resimler GIF’ler ve daha fazlası gibi;
 • Sosyal kalın ve büyük sosyal platformlar aracılığıyla seslendirir.

Atlamak: Başarı Modelleme Portföyüne 10 İpucu.

Düzinelerce farklı web sitesi oluşturucusunu inceledikten ve test ettikten sonra, bir günden daha kısa sürede akılda kalıcı bir modelleme portföyü oluşturmak için iki nihai platform oluşturduk. Bunlar Wix ve uKit. Ana özelliklerine ve avantajlarına daha yakından bakalım.

WIX, İyi Görünümlü Sanayide Tanınırlığı Artırıyor

Wix main Yeni

Wix güzellik ve modelleme sektöründe yer alanlar için iyi bir seçimdir. Sürükle ve bırak özelliği sayesinde kullanım kolaylığının yanı sıra, yazılım çarpıcı bir portföy oluşturmak için çeşitli özelliklerle birlikte gelir. Hazır modelleme duyarlı şablonları arasından seçim yapabilir veya stilinize ve zevkinize göre başka herhangi bir temayı özelleştirebilirsiniz. Başlıca faydaları şunlardır:

 • Geniş şablon seçenekleri – platform, kullanıma hazır modelleme şablonlarının bir listesini sunar. Herhangi bir kodlama veya web tasarımı yapmanız gerekmez. Beğendiğiniz bir tema seçin ve içerik eklemeye başlayın. Bazı şablonlar zaten benim hakkımda bir bölüme sahiptir, bu da modeller için bir zorunluluktur;
 • Temiz Resim Galerisi – Wix profesyonel galerisine sahiptir. Aynı zamanda, sürükle ve bırak işlevini kullanarak videolardan fotoğraflardan GIF’lere ve hareketli görüntülere kadar farklı medya dosyaları ekleyebilirsiniz;
 • Kolay Düzenleme ve Özelleştirme – Wix, sayfalarınızdan herhangi birini düzenlemenizi ve özelleştirmenizi kolaylaştırır. Özel bir stil oluşturarak başlığa görüntüyü ekleyin veya değiştirin, zahmetsizce yeni metin, medya içeriği veya web sitesi bölümü ekleyin;
 • Sosyal Medya Düğmeleri – sosyal kalmak modeller için çok önemlidir. Wix yerleşik sosyal medya widget’ları sunar. Veya App Store’dan başka biriyle değiştirebilirsiniz.

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda, Wix, çok sayıda bölüm ve ton içerik barındıran karmaşık web siteleri gerektirmeyenler için bazı harika tekliflere sahiptir. Platformun iyi bir seçenek gibi görünebilecek ücretsiz bir planı var. Ancak, ücretsiz bir alan adı ve barındırma içermediğine dikkat edin. Ayrıca, ücretsiz bir plan sadece 500 MB depolama alanı sunar, bu da yeterli olmayabilir. Aynı zamanda, Birleşik Plan size ayda sadece 7 ABD dolarına mal olacak. Fiyat, verilerinizi korumak için SSL şifrelemesinin yanı sıra tüm fotoğraflarınız ve medya dosyalarınız için ücretsiz bir alan adı, barındırma ve 3 GB depolama alanı içeriyor.

Ayrıca okuyun: Tam Bir Wix İncelemesi.

Wix’i Şimdi Deneyin

uKit – Modelleme Portföyü Oluşturmanın En Ucuz Aracı

uKit ana sayfası

uKit, birçok harika özellik ve kullanıma hazır modelleme temaları sunan ucuz ama etkili bir web sitesi oluşturma aracıdır. Şablonlar profesyonelce tasarlanmış ve mobil uyumludur. Kolay düzenleme ve oluşturma araçları, özel beceriler olmadan birkaç saat içinde parlak bir modelleme portföyü oluşturmanıza olanak tanır. Temel uKit avantajları:

 • Hazır Modelleme Şablonları – uKit, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm yerleşik bölümleri içeren bir dizi modelleme teması sunar. Dahası, içeriği düzenlemenize veya yeni metin eklemenize bile gerek yoktur. Bir şablon seçtikten sonra, adınızı, çalışma deneyiminizi ve diğer bazı profesyonel bilgilerinizi girmeniz ve “sonraki” düğmesine tıklamanız istenecektir. Kişisel bilgilerin eklenmiş olduğu şablon düzenleme sayfasına aktarılacaksınız;
 • Gerekli tüm bölümler – tüm şablonlar hizmetler, fiyatlandırma, “hakkımda”, deneyim, referanslar ve kişiler dahil olmak üzere hayati bir bölüm içerir. Tek yapmanız gereken metinde hissetmek veya yeni bir menü bölümü eklemektir;
 • Sezgisel arayüz – uKit’in yapım sürecinize müdahale edebilecek gereksiz işlevleri ve aşamaları yoktur. Her şey oldukça basit ve mantıklı görünüyor;
 • Gelişmiş Tasarım Modu – web sitenizi tarzınıza ve tercihlerinize göre özelleştirin. Arka plan ve ana tema rengini seçin, resim yükleyin ve portföyünüz için çarpıcı bir görünüm oluşturmak için uKit renk paletini kullanın.

Wix’ten farklı olarak, uKit’in ücretsiz bir planı yoktur. Ancak, size uygun olup olmadığını ve beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığını kontrol etmek için platformu ücretsiz deneme modunda test edebilirsiniz. Fiyatlandırma gelince, bu web sitesi oluşturucu muhtemelen ücretsiz şablonları ile Premium planı için ayda 4 $ göz önünde bulundurarak en uygun fiyatlı fiyatlara dahil olan hiçbir reklam ve barındırma.

Ayrıca okuyun: Tam bir uKit İncelemesi.

UKit’i deneyin (Ücretsiz 14 Gün Deneme Sürümü)

Başarı Modelleme Portföyüne 10 İpucu

Birkaç kahve fincanı, iki akşam, doğru çekim etkili seçimi – ve potansiyel işverenlere kendi portföy web sitenize bir bağlantı göndermeye hazırsınız. Eğer iyi bir sonuca ulaşmayı düşünüyorsanız, dikkat edilmesi gereken nüanslar nelerdir??

Başarı ipuçlarınız haline gelebilecek 10 öneri listesini derledik.

1. Fotoğraf Tarzınıza Uygun Bir Şablon Seçin!

Evet, portföy web siteniz yalnızca fotoğraflara odaklanmalıdır. Çalışmaya başlamadan önce bile, farklı kategorilerden en iyi fotoğrafları seçin – anlık görüntüler, testler, ticari projeler.

Kapsamlı bir görüntü sıralamasından sonra, bir web sitesi şablonu seçmeye devam edin. Bu, görüntülerinizin avantajlarını vurgulayabilecek en iyi tasarımı seçmenize yardımcı olacaktır..

2. Orta Eksantriklik En İyi Aracınız!

Belirli portföy tasarım kurallarına bağlı kalmanız gerekmez. Sadece dikkat çekmek ve ziyaretçileri kişiliğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmeye teşvik etmek için ana sayfaya zıt ve hatta tartışmalı bir görüntü ekleyebilirsiniz..

Bu arada, sadece bir fotoğraf kullanmak zorunlu değildir. Bir video, GIF veya sinemagraf kullanabilirsiniz standart fotoğraflarla birlikte, uygun olduğunda.

3. Herkesi Şaşırtmak İçin Geniş Bir Görüntü Spektrumu!

Potansiyel işverenler, modellerde güzelliği ve esnekliği görmek istiyor. Potansiyelinizin avantaj için nerede kullanılabileceği konusunda fikir oluşturmak için onlara gerekli miktarda malzeme sağlamak çok önemlidir.

Kendinizi farklı kıyafetlerde, manzaralarda ve duygusal çekiciliklerde sergileyin. Farklı hikayelerin 10-15 fotoğrafını seçin, farklı algılar için bunları ayrı kategorilere ayırın.

4. Kendine Güvenirseniz, Risk Alabilirsiniz!

Geleneksel olarak, sadece en iyi fotoğraflar bir portföye dahil edilir. Genel resim galerisinde daha az başarılı olan birkaç fotoğraf kullanabilirsiniz. Bu, görüntünün genel görünümünüzden farklı olacağı bir hikaye olabilir..

Bu, en iyi çekimlerinizle kontrast oluşturmak için yapılır. Ziyaretçiler farkı fark edecek ve belki de portföyünüzün temelini oluşturan en iyi fotoğraflarınızı beğeneceklerdir.

5. Fotoğraf Siparişini Dikkatle Düzenleyin ve Kazanma Stratejisi Geliştirin!

Bir portföyün Instagram arkadaşlarınız için bir fotoğraf albümü olmadığını unutmayın. Ona görüntü eklemenin bir anlamı yok, bu da potansiyel işverenler için çok önemli değil.

Örneğin, makyajsız ve saçsız fotoğrafların yanı sıra bir yüzme süitinde veya hedeflediğiniz modelleme iş nişine bağlı olarak yüzünüzün, kollarınızın, boynunuzun vb..

İlk 3 fotoğraf çok başarılı olmalı, ortam vasat olabilirken, her kategorideki son fotoğraflar da en iyisi olmalı.

6. Yalnızca Yüksek Kaliteli Fotoğrafları Seçin – Vasat Görüntüler Çalışmaz!

Hiç kimsenin belirsiz piksel fotoğraflarına bakmak istemeyeceğini söylemeye gerek yok. Fotoğraflarınızın farklı fotoğrafçılar tarafından yapılması tercih edilir. Bu, görüntü sunumunun çeşitlendirilmesine ve hoş görsel portföy dinamikleri elde etmenize yardımcı olacaktır.

Kendi fotoğraflarınızı kullanmanız uygundur, ancak doğru bir şekilde çekilmelidir (kamera, ayarlar, sahneler, ışık). Herkes bununla başa çıkamaz.

Bir şey daha: Photoshop’u aşırı kullanmayın, özellikle anlık görüntüler ve testlerle. Güzellik fotoğrafları, sırayla, Photoshop’ta düzenlenebilir (ve düzenlenmelidir).

7. Fotoğrafınızı Koruyun Telif Hakkı, Ciddi Olun!

Portföy fotoğrafları filigranlarla birlikte gelmelidir. Bu, örneğin adınız ve web sitesi alan adınız olabilir. Bu ekstra bir promosyon aracı ve telif hakkı koruması sunacaktır.

8. Düşüncelerinizi ve Duygularınızı Açıklamaktan Çekinmeyin – Web Sitenizde Bir Blog Çalıştırın!

Tanıtım materyallerinin yanı sıra, bir blogda düşüncelerinizi ve fikirlerinizi de ortaya çıkarabilirsiniz..

Mesleki ve kişisel yaşamdan makaleler olmalı, izlenimlerinizi bu stilist, fotoğrafçı, makyaj uzmanı, belirli bir ilginç yerde fotoğraf çekimleri vb.İle çalışarak paylaşacağınız – kişisel ve özel yaşamda kişiliğinizi genişletmeye yardımcı olabilecek her şey. Ne kadar insancıl görünüyorsan – o kadar iyi!

9. Profesyonel Bilgilerinizi Paylaşmayı Unutmayın – Çok Önemli!

Portföyünüzü görüntüleyecek olan herkes, kilonuzu, boyunuzu ve diğer parametrelerinizi öğrenmek isteyecektir. Bu bilgi kesin olmalıdır.

Bu nedenle, parametreleri belirtin ve dövmeleriniz, delici, cilt tonu, göz rengi, giysi boyutu, ayakkabı, vücut parametreleri, alışkanlıklar ve daha fazla işbirliği için önemli olabilecek diğer bilgiler hakkında bilgi eklemeyi unutmayın..

10. Sosyal Ağ Hesapları ile Portföyünüzü Güçlendirin, Kişiliğinizi Halka Gösterin!

Profesyonel fotoğraflarla ve Facebook veya Twitter’ı tanıtan ayrı bir Instagram hesabınız varsa sorun değil. Sosyal ağ hesaplarınızı, portföy beğenilerinizi ve yeniden gönderilerinizi bağladığınızdan emin olun. Bunlar güçlü trafik, halkla ilişkiler ve bireysellik görüntüleme kaynaklarıdır.

Tonlarca fotoğraf ve milyonlarca olağanüstü arkadaşınız olmadan standart kişisel hesaplarınız olsa bile, bunları da kullanabilirsiniz – çalışan nüanslara aksan etmeden herkesin kişiliğinizi görmesine izin verin.

Birçok profesyonel, bir modelin kişiliğinin duygusal bileşeniyle temyizden daha az değil, ilgilenir.

Web Sitesi Oluşturucusunda Portföy Oluştururken Ne Bekleyebilirsiniz??

Bu tavsiyeleri incelerseniz göz alıcı, iyi yapılandırılmış ve profesyonel bir portföyünüz olacaktır:

 • En fazla 2-3 yazı tipi kullanılması arzu edilir – biri başlıklar, biri paragraflar ve biri özel günler için.
 • Farklı kategoriler için ortak portföy galerisi yapılandırmaları da kullanılmalıdır. Stil karıştırmanın bir anlamı yok.
 • Renk şeması fotoğraflara da hakim olmamalıdır – arka plan ince olmalı, fotoğraflar ve daha büyük minyatürler arasında daha fazla boşluk olmalıdır. İmzalar zorunlu değildir.
 • Bir web sitesinin ana sayfasına özellikle dikkat edilmelidir. Başarılı fotoğraf çekiminizden güzel bir video, doygun renklere sahip bir görüntü veya arka plan olarak makyajsız siyah beyaz portre ayarlayabilirsiniz.

Fikirler çoktur – denemek için zaman ayırın, arkadaşlarınızın ve akrabalarınızın görüşlerini isteyin, en etkili kombinasyonları arayın. Wix çarpıcı ve profesyonel portföyler oluşturmanıza olanak tanır. Bunu yapabilirsin! İhtiyacınız olan şey yüksek kaliteli fotoğraflar. Geri kalanı birkaç dolar ve 1-2 akşamın yatırımlarını ima ediyor. Şimdi başla!

Portföy Web Sitesi Açın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map