Nasıl bir web sitesi oluşturmak için birini işe

Nasıl bir web sitesi oluşturmak için birini işe


Gelecekteki web siteniz için doğru geliştiriciyi seçmek zor bir süreçtir. Dikkate alınması gereken birçok faktör içerir. Serbest çalışan mı yoksa ajans mı olacak? Proje ne kadara mal olacak? Güvenilir bir uzman nasıl bulunur? Web sitesi kurucuları kullanarak yapım sürecini ele almak daha mı iyi??

Bu soruları cevaplamak için, projenin gelecekteki hedeflerini ve temel hedeflerini net bir şekilde anlamak gerekir..

Sitenizde olmasını istediğiniz sayfaların yapısını, menüsünü ve özelliklerini tanımlamak çok önemlidir. İster blog ister dijital mağaza veya şirketin web sitesi olsun.

Nasıl Kiralanır & Birisi Bir Web Sitesi Oluşturmak İçin Ne Kadar Ödeyecek:

 1. Kime ihtiyacınız olduğuna karar verin
 2. Güvenilir Web Geliştiricisi Nasıl Bulunur??
 3. Fiyatı ne kadar?
 4. Geliştirici ve Web Sitesi Oluşturucu Kiralama
 5. Sonuç olarak

İhtiyacınız olan tüm uygulamaları netleştirdikten sonra, uygun bir web geliştiricisi seçmek daha kolay olacaktır. Web sitesi oluşturacak birini nasıl seçeceğinizle ilgili ayrıntılı kılavuzumuza göz atın.

1. Kime ihtiyacınız olduğuna karar verin

Bir web sitesi oluşturmanız gerekebilir sıfırdan veya yalnızca mevcut bir sitede bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Bu nedenle, görevi kimin yerine getirmesi gerektiği konusunda dikkatlice düşünmeniz gerekir..

Web Tasarımcıları ve Web Geliştiricileri

Yeni başlayanların çoğu tasarımcılar ve geliştiriciler arasındaki farkı göremez. Kaçınılması gereken ilk yaygın hatadır. Farkı netleştireceğiz:

 • Bir Tasarımcı – çoğunlukla sitenin görünümünü özelleştiren bir kişidir. Sayfa için simgeler, düğmeler, görüntüler ve diğer öğeler oluşturma ile ilgilenir. Farklı grafik editörleri ve tasarım programları ile çalışırlar;
 • Geliştirici – web sitesinin uygulanmasıyla ilgilenen kişidir. Kodlar, reklam komut dosyaları yazar, sitenin dosyalarını düzenler ve web geliştirmeyle ilgili diğer araçlarla çalışır.

Web teknolojileri gelişirken, giderek daha fazla web tasarımcısı uygulama sürecine de dahil olmaktadır. Bir web tasarımcısı aslında HTML, CSS ve diğer bazı programlama dillerinde uzman olan geliştirici ve geleneksel tasarımcının işlevlerini birleştirir.

Tam Zamanlı Uzman ve Serbest Çalışan

Şimdi görevi kimin yerine getirmesi gerektiğini bildiğinizde, bir web geliştiricisini nerede arayacağınıza karar vermenin tam zamanı. İster serbest çalışan, tam zamanlı uzman veya tam zamanlı geliştirme ajansı olsun. Seçim tamamen projenin detaylarına bağlı olacaktır:

 • Serbest – sadece bazı küçük değişikliklere ihtiyacınız varsa daha iyi bir seçenek gibi görünüyorlar. Her iki taraf da zamanı ve teklifleri önceden görüşebilir. Serbest çalışanlar, zaman içinde günlük çalışma gerektirmesi durumunda da kullanışlı olabilir;
 • Tam Zamanlı Uzmanlar – web sitenizde sürekli olarak değişiklik ve iyileştirmeler yapmanız gerekiyorsa iyi bir seçenektir. Birisinin projeye sürekli olarak bakmasını istiyorsanız mantıklıdır. Genellikle çok sayıda el işi gerektiren bazı karmaşık web sitelerini ifade eder (büyük haber portalları, forumlar, vb..);
 • Tam Çevrim Ajansları – Bu seçenek, web sitesini oluşturmaktan ve korumaktan SEO dostu içerik üretmeye, siteyi tanıtmaya vb. Kadar tam zamanlı hizmetlere ihtiyaç duyan insanlar için en iyi bahistir. , destekleyiciler ve pazarlamacılar.

Seçiminiz projenin maliyetini etkileyecektir. Tam zamanlı geliştiriciler ve ajanslar, serbest çalışanlarla karşılaştırıldığında genellikle daha fazla ücret alır. Bütçenize bağlı kalmak için çalışma kapsamınızı önceden planlamak her zaman daha iyidir.

2. Güvenilir Web Geliştiricisi Nasıl Bulunur??

Global Web, sizin için web sitesi kurmak üzere birini aramak için çok yer ayırır. Kullanıcılar aşağıdaki gibi bazı önde gelen serbest ağları kontrol edebilir oDesk ve fiverr veya yerel şirketler ve ajansların listesini kontrol edin. Bir yönetici bulmakta zorlukla karşılaşılsa da, çoğu insan amatörden güvenilir bir uzman tanımlayamaz.

Deneyimli Geliştiriciler ve Amatörler

 • Deneyimli Uzmanlar – minimum hatalarla daha hızlı çalışırlar. Daha az hata ayıklama ve daha düşük maliyetle sonuçlanır. Öte yandan, daha yüksek oranlar talep ederler;
 • Amatörler – düşük oranlara rağmen, deneyimsiz geliştiriciler hataları düzeltmek ve hataları düzeltmek için daha fazla zaman harcarlar. Çalışmaları ekstra revizyon gerektirir, bu da daha fazla saat sürer.

Bazıları kanıtlanmış bir profesyonel almakta zorlanır. Bu nedenle, deneyimli bir web geliştiricisi seçmenize yardımcı olacak soruların listesi zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar:

 1. Kapsayıcı proje maliyeti nedir? Gizli ücretler olmadan işbirliği koşullarının açık olduğundan emin olun. Ne için ödeme yaptığınızı ve bu para için ne aldığınızı açıkça anlamanız gerekir..
 2. Süreç ne kadar sürecek? Deneyimli bir geliştirici her zaman olası öngörülemeyen durumları dikkate alacaktır. Gecikmelere neden olabilirler. Bu nedenle, doğru bir zaman tahmini hayati önem taşır.
 3. Fiyata neler dahildir? Fiyatın zaten hem tasarım hem de geliştirme içerip içermediğini öğrenin, bu yüzden daha fazla uzman tutmaya gerek yok.
 4. Proje üzerinde kim çalışacak? Bir ajansı seçerseniz, web sitesinde çalışacak tüm uzmanların listesini incelemek daha iyidir. Bu, projeyi ele almak için yeterli beceriye sahip olduklarından emin olmak içindir..
 5. Portföyü sorun. Serbest çalışan ya da tam zamanlı bir uzman kiralamanızın bir önemi yoktur. Her zaman onlardan portföylerini göstermelerini isteyin. Projenize yakın web siteleri bulabilirsiniz. Bu, uzmanın kesinlikle.
 6. CMS türü hakkında soru sorun. Daha fazla web sitesi işleyişi ile devam edersiniz. Sistemin nasıl çalıştığını anladığınızdan emin olun. Bazen size kalmış hangi CMS kullanılacak. Ayrıca, saygın kurumlar özel eğitim kursları ve CMS rehberleri sunmaktadır..

Önceki müşterilerin web’deki referansları ve yorumları okuyarak itibarını kontrol etmeyi unutmayın.

3. Maliyeti Ne Kadar?

Rakamlara ve rakamlara ulaşmanın tam zamanı. Çözmeniz gereken ilk ve en önemli şey, sabit bir ücret mi yoksa saatlik ücret mi ödediğinizdir. Her iki ödeme türü de bazı isabet ve özlüyor. En uygun yapıya karar vermek için basit bir yol sunuyoruz:

 • Saatlik Ödemeler – bir haftadan fazla sürmeyen küçük projeler için en iyisi. Yapı, serbest çalışan kiralamayı düşünmektedir;
 • Sabit fiyat – Geliştirilmesi birkaç ay süren karmaşık büyük web siteleri için iyi. Yapı, fiyata dahil tüm eylemlerle tam zamanlı bir ajans kiralamayı düşünmektedir.

NOT: unutmayın web sitesi oluşturma maliyetleri bireyseldir. Karmaşıklık, web oluşturma teknolojileri, zaman çerçeveleri ve daha fazlası gibi çeşitli faktörlere bağlıdırlar. Projenin net bir planına sahip olmak, en azından ortalama site fiyatını tahmin etmenizi sağlayacaktır.

Web Sitesi Maliyetlerini Etkileyen Faktörler

Web sitesi oluşturma sürecinin nihai maliyetini belirleyen faktörlerin listesini kontrol edin:

 • Orta Karmaşıklık Web Sitesi Oluşturmak için Freelancer Kiralama – tek bir site başına yaklaşık 2.500 ABD doları. Profesyonel bir portföy veya basit bir çevrimiçi mağaza için minimum fiyat 1.000 $ ‘dan başlayabilir ve ihtiyacınız olan bileşenlere ve özelliklere bağlı olarak haftada 3.000 $’ a kadar çıkabilir..
 • Orta Karmaşıklık Web Sitesi Oluşturmak için Ajans Kiralama – 50.000 dolara kadar. Bir şirketin web sitesi için minimum fiyat 10.000 ABD dolarından başlar. SEO, Bakım gibi tam zamanlı hizmetlere ihtiyacınız varsa & Destek, 50.000 dolara kadar ödeme yapmaya hazırlanıyor.

Bu oranlar göz önüne alındığında, web sitesi oluşturma sürecini kendiniz ele almak daha uygun maliyetli bir çözüm gibi görünüyor. Ayrıca, web sitesi oluşturucuları her tür ve karmaşıklıktaki sitelerle başa çıkmayı kolaylaştırır özel yetenekler olmadan. Yılda 80 dolardan fazla size mal olacak!

4. Geliştirici ve Web Sitesi Oluşturucu Kiralama

Web sitesi oluşturucular, site formlarını sıfırdan oluşturmak için daha hızlı ve daha uygun maliyetli bir çözüm olarak gelir. Zamanımızı kurtarıyor ve üçüncü taraflar olmadan projeyi kendiniz yönetmeyi kolaylaştırıyorlar. Daha ucuz ve kullanımı daha kolay.

Bir web geliştiricisinin işe alınması projeyi tamamlamak için birkaç ay sürebilirken, çevrimiçi yazılım kullanıma hazır bir web sitesi oluşturmak ve yayınlamak için 2-3 saat gerekir. En uygun fiyatlı ve popüler platformlardan bazılarını vurguladık.

Wix – En İyi Sürükle ve Bırak Web Sitesi Oluşturucu

WIX - En İyi Sürükle ve Bırak Web Sitesi Oluşturucu

Wix – Farklı web sitesi türlerinin gelişimini ele almak için esnek bir web sitesi oluşturma aracıdır. Küçük işletmeler ve şirketin siteleri, profesyonel bloglar ve küçük dijital mağazalar için iyidir. Bir kullanıcının kodlama veya programlama ile uğraşması bile gerekmez. Başlıca faydaları şunlardır:

 • Basit Editör – Wix, web sitesi içeriği eklemek ve yönetmek için sezgisel bir sürükle ve bırak işlevi sunar;
 • Wix ADI – dakikalar içinde web siteleri oluşturan yapay zeka tabanlı platform. Bir kullanıcının sadece bazı proje özelliklerini belirtmesi, iş nişini seçmesi ve birkaç ek soruyu yanıtlaması gerekir. Sistem cevapları işleyecek ve zaten entegre edilmiş özellikler, widget’lar, web sitesi blokları ve düzenlenebilen bölümlerle kullanıma hazır bir site düzeni sunacaktır;
 • Mobil Uyumlu Şablonlar – profesyonel temaların bir seçimi, çeşitli mobil cihazlarda eşit derecede iyi çalışan çok sayıda şablon kategorisini içerir;
 • Wix Uygulama Marketi – oyun odası, daha iyi web sitesi esnekliği için çok sayıda ücretsiz widget ve Eklentiler sunar;
 • e-Ticaret Özelliği – Wix, küçük işletmeler ve dijital mağazalar için bir dizi e-Ticaret aracı getiriyor.

Karmaşık web sitelerine ihtiyaç duymayanlar, Combo planından faydalanacaktır. Aylık 8,5 dolardan başlıyor. Ancak,% 5’e kadar tasarruf edebilir ve iki yıl önceden ödeme yapabilirsiniz. Hosting ve ücretsiz alan adı da dahil olmak üzere ayda sadece 8 dolara mal olacak. Wix ücretli seçenekleri hakkında daha fazla bilgi için bu araştırma.

Wix’in kiralık uzman havuzu vardır. Kullanıcılar bunları ayrı bir yerde bulabilir Wix Arena platformu. Wix destekli projeler için özel olarak web tasarımı ve programlama alanında yüzlerce uzmanı olan dijital bir pazardır. Mevcut siteyi özelleştirmenize ve sizin için yerden yeni bir site tasarlamanıza yardımcı olacaklar. Kullanıcılar, portföyleri, tamamlanan proje sayısını, müşterilerin revizyonlarını ve yıldız derecelendirmelerini içeren uzman profillerini inceleyebilir.

Wix’i Ücretsiz Deneyin

Shopify – Online Satışa Başlamak için En İyi E-ticaret Platformu

Shopify - Online Satışa Başlamak için En İyi E-ticaret Platformu

Shopify – dijital mağaza geliştirme alanında kanıtlanmış bir liderdir. Platform, yeni başlayanların ve profesyonellerin küçük mağazalardan büyüyen küresel pazarlara kadar her boyutta websitesi oluşturmasına izin veriyor. Mükemmel görünümlü duyarlı şablonlara, gelişmiş ürün ve envanter yönetim araçlarına, tanıtım ve pazarlama araçlarına vb.’nin yanı sıra WYSIWYG özelliklerine sahip sezgisel bir editöre sahiptir..

 • Gelişmiş Ürün Yönetimi – ürünlerinizi ve envanterlerinizi tek bir gösterge tablosundan yönetin. Düzenleyici, yeni ürünler eklemek, ürün kategorileri, koleksiyonlar ve kataloglar oluşturmak, para birimlerini ayarlamak, çeşitli ödeme ağ geçitlerini entegre etmek vb..
 • 3D Atölyesi Teknolojisi – ürünlerinizi en çekici şekilde temsil edin. Müşterilerin ürün özelliklerini ve avantajlarını gözlemlemesine olanak tanıyan varlık hissi sağlayan görüntüler yükleyin.
 • Pazarlama ve Tanıtım – entegre pazarlama araçlarıyla siteler oluşturmak. Posta listenizi büyütün, kullanıcı edinme formlarını yerleştirin, sadakat programları başlatın, promosyon kodlarını ve kuponları paylaşın, sezonluk satışları gerçekleştirin ve daha fazlasını yapın.
 • Oluşturulan Raporlar – sistem satışları izlemek, en başarılı ürünleri ve önemli trafik kanallarını vurgulamak için yerleşik analitik ve raporlama araçlarına sahiptir. Raporlar, sonuçları gerçek zamanlı olarak izlemek için reklam kampanyaları hakkında ayrıntılı bilgi içerir.

Shopify, e-Ticaret ihtiyaçlarınızı karşılamak için çeşitli planlar sunar. Kullanıcılar, aylık 9 $ ‘dan başlayan Lite planı ile basit bir Facebook mağazası oluşturmaya başlayabilir veya ayda 299 $ karşılığında sınırsız satış özellikleri ile büyüyen ve ölçeklenebilir bir dijital pazar işletebilirler. Orta düzey planlar, sırasıyla 29 ve 79 ABD doları tutarındaki Temel ve Shopify planlarını içerir.

Tıpkı Wix gibi Shopify da kendi segmentinde kendini kanıtlamış bir liderdir. Platform, gelişmiş e-Ticaret web araçları arayan insanlar için 1 numaralı seçimdir. Bu nedenle, gelecekteki mağazanızın ince ayarını yapmanıza yardımcı olacak kişi ve ajanslarla işbirliği yapar. Kullanıcılar kiralama uzmanı logo ve web tasarımcılarından e-posta pazarlama uzmanlarına ve SMM yöneticilerine, SEO uzmanlarına, programcılara, vb. çeşitli alanlarda mevcut bir Shopify web sitesini değiştirecek veya yeni bir tane oluşturacaklardır. Tek ihtiyacınız Shopify pazarında yeni bir iş yaratmak ve uzmanların sizinle doğrudan iletişime geçmesini beklemektir.

Shopify’ı Ücretsiz Deneyin

WordPress – Dünyanın En İyi Barındırılan CMS’si

WordPress - Dünyanın En İyi Barındırılan CMS'si

WordPress – milyonlarca aktif kullanıcısı olan # 1 CMS’dir. Platform başlangıçta içerik tabanlı web siteleri, bloglar ve küçük işletme siteleri oluşturmak için başlatıldı. Bununla birlikte, yıllar içinde projeyi dijital bir mağazaya dönüştürmenin yeni yollarını sunarak gelişti. İçerik düzenleyici çok sezgisel olmasına rağmen aracın kendisi biraz öğrenme eğrisi ve kodlama gerektirebilir (bkz. Elementor incelemesi) ve tipik sürükle ve bırak araçlarından pek farklı değildir. Ayrıca, açık kaynaklı bir araç olarak WordPress, web tasarımı veya özelleştirme açısından daha fazla esneklik ve özgürlük sunar.

 • Esneklik – WordPress, şablon kaynak koduna erişim sağlar. Kullanıcılar kodu değiştirebilir, yeni işlevler ekleyebilir, özel tasarım öğeleri oluşturabilir vb. Görev iyi teknik beceriler gerektirir.
 • Eklentiler ve Şablonlar – WordPress, analitik ve iletişim formlarından galerilere, anti-spam enstrümanlarına, kısa kodlara vb. Yerinde eklemek için muhtemelen eklentilerin eklenti seçimine sahiptir. niş.
 • e-Ticaret – gibi eklentiler WooCommerce kendi çevrimiçi mağazanızı kurmayı mümkün kılar. Tüm önemli ayarlar sezgiselken, burada az kodlama gereklidir. Diğer sürükle ve bırak düzenleyicileriyle aynı olan tamamen işlevsel bir ürün yönetim aracı elde edersiniz.
 • Küresel Geliştiriciler Topluluğu – WordPress söz konusu olduğunda, site kurulumu, eklenti entegrasyonu veya özelleştirme konusunda yardımcı olacak bir WP meraklısı veya uzmanı bulmak çok kolaydır. Sıfırdan yeni bir site oluşturmaya veya mevcut siteyi değiştirmeye yardımcı olacaklar. Ayrıca kullanıcılar tonlarca video eğitimi, blog forumu vb..

CMS’nin kendisi ücretsizdir. Ancak, web sitenizle yayına geçmek için bir alan adına ve barındırma işlemine ihtiyacınız olacaktır. WP için optimize edilmiş sunucu çözümlerinin işe yarayacağı yer burasıdır. Bluehost herhangi bir tür WordPress sitesini güçlendirmek için en iyi barındırma sağlayıcısıdır. 1 yıllık bir alan, WP ile entegrasyon, ücretsiz eklentiler, temalar ve her plandaki diğer özellikler ayda 2,95 dolardan başlıyor. Fiyata dahil olan sistem güncellemeleri, yedeklemeler ve WP özel gösterge paneli dikkate alındığında gerçek bir pazarlık gibi görünüyor.

WordPress’i Ücretsiz Deneyin

uKit – Küçük İşletmeler için En Kolay Web Sitesi Oluşturucu

uKit - Küçük İşletmeler için En Kolay Web Sitesi Oluşturucu

uKit – kesinlikle hiçbir teknik beceri ile birkaç dakika içinde siteler oluşturmak için muhtemelen en kolay web sitesi kurucusudur. Basit bir arayüze, en düşük oranlara ve profesyonel destek ekibine sahiptir. Profesyonel portföyler, bloglar ve tek sayfalık siteler gibi temel web siteleri için iyidir. UKit ile profesyonel görünümlü bir site oluşturmak için özel bir beceri gerekmez. Platform aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • Kullanım kolaylığı – WYSIWYG düzenleme aracı yeni içerik eklemeyi, blokları kaldırmayı ve değiştirmeyi, medya dosyalarını vb. Eklemeyi kolay ve hızlı hale getirir;
 • Ücretsiz Uyarlamalı Şablonlar – uKit profesyonel görünümlü ve mobil kullanıma hazır şablonlardan oluşan bir koleksiyona sahiptir;
 • Profesyonel Destek – destek uzmanları Skype ve e-posta yoluyla herhangi bir sorunu çözmenize yardımcı olacaktır;
 • SEO ve Tanıtım Araçları – platformun basitliğine rağmen, kullanıcıların meta açıklamalar ve başlıklar, odak anahtar kelimeleri vb..

Yazılım proje gereksinimlerine bağlı olarak 4 ana plan sunmaktadır. Minimum paket, yalnızca 5 $ ‘lık bir fiyat etiketinde taban çizgisi oluşturma araçlarını içerir. Temel plan daha ileridir. 10 dolarlık aylık fiyat için ek istatistik ve rapor araçları sunar. e-Ticaret ve Profesyonel planları, küçük mağazalar veya daha karmaşık küçük işletme siteleri açması gereken ileri düzey kullanıcılar içindir. Planlar aylık 12 $ ve 15 $ maliyeti. 2 yıllık abonelik, ayda 2,50 ABD dolarından başlayan birkaç kuruşu kaydetmenize olanak tanır.

UKit’i Ücretsiz Deneyin

Sonuç olarak

Web sitenizi oluşturmak veya çevrimiçi bir platformu tercih etmek için birini işe almak size ve bütçenize bağlıdır. Diğer yandan, modern yazılım daha uygun maliyetli ve basit bir çözüm olduğunu kanıtlamıştır. Sıfırdan bir site oluşturmak için daha az zaman harcayacak ve aynı zamanda sürece kendiniz katılacaksınız. Açıkçası temel web siteleri ve küçük e-ticaret projeleri için daha iyi bir seçenektir. Modern platformların web geliştirme ekiplerine karşı çıkmasına izin veren tüm avantajlara bir göz atın.

Web geliştiricileriWeb Sitesi Oluşturucuları
Fiyat:temel bir site + yıllık alan adı ve barındırma maliyetleri için yaklaşık 2.000 $ (50-70 $)Alan adı ve barındırma dahil yılda yaklaşık 100 ABD doları
Beceriler:Teknik beceri gerekmez (yalnızca daha fazla bakım ve yönetim için)Teknik beceri gerekmez. Sezgisel sürükle ve bırak editörü.
Tasarım:Özel web sitesi tasarımıFarklı web sitesi kategorileri için mobil cihazlar için optimize edilmiş ücretsiz şablonlar
Esneklik:Ekstra fiyat için ek işlevsellikÜcretsiz uygulamalar, widget’lar ve üçüncü taraf entegrasyonu
İlave maliyet:Web sitenizi barındıracak bir yer bulmanız gerekecekAlan adı ve barındırma plana dahil
karmaşıklık:Herhangi bir karmaşıklığın web sitesiTemel web siteleri ve küçük işletmeler, e-Ticaret, şirket web siteleri vb..

Web sitesi oluşturucuları daha ucuz ve kullanımı daha kolaydır. Kullanıma hazır projeyi bulmak daha hızlıdır. Bununla birlikte, teknik beceri ve deneyim eksikliği, daha karmaşık bir proje oluşturma yolunda bir engel olabilir. Web oluşturma alanında kanıtlanmış uzmanlara ihtiyacınız olabilir. Rehberimizi faydalı bulabileceğiniz yer burasıdır.

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map