Nasıl bir web sitesi yapmak ve barındırmak için?

Bir web sitesi oluşturmanın ve barındırmanın çok kolay olduğu bir dünya hayal edebiliyor musunuz? Web sitesi oluşturma platformu bu basit fikri hayata geçiriyor. World Wide Web, blogcular, şirketler, serbest çalışanlar ve diğer site sahipleri için çeşitli engelleri gizleyebilse de, modern web oluşturma yazılımı, oluşturma, yayınlama ve canlı yayınlanma sürecini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır..


Web sitesi oluşturucuları, ister profesyonel oluşturmak isteyin, ister küresel ağı daha demokratik bir ortama dönüştürdüler portföy, Blog, kurumsal site veya dijital mağaza. İhtiyacınız olan tek şey fiyatlar, güvenilirlik, bant genişliği ve diğer önemli hususlar konusunda beklentilerinizi karşılayacak bir platform seçmektir. Bu makalede, önde gelen web oluşturma araçlarını kullanarak bir web sitesi oluşturma ve barındırma ile ilgili tüm adımları ve sorunları gözden geçireceğiz..

Bir Web Sitesini Barınmaya Hazır Hale Getirme?

Bir web sitesi barındırma orijinal süreci birkaç hayati adımlar gerektirir. Bir web sitesi tasarlamanın yanı sıra, benzersiz bir alan adı da kaydetmeniz gerekir. Sonra bir plan ve gereksinimi karşılamak fiyatları ile güvenilir bir hosting sağlayıcısı bulmak zorunda. Son aşama, alan adını bağlamak ve barındırma sunucunuza almaktır.

Web sitesi oluşturucular olmadan, tüm bu adımları ayrı ayrı ele almanız gerekiyordu. Güvenilir bir hosting şirketi aramak için sonsuz saatler anlamına gelir. Ayrıca, birkaç yeni başlayan bir web sitesi yeni bir barındırma yerleşim ile başa çıkmak olacaktır. Biraz beceri ve bilgi gerektirir. Web sitesi oluşturucuları hepsi bir arada bir çözüm olarak gelir. Size izin veriyorlar:

 • Sıfırdan bir Web Sitesi Oluşturun – basit bir arayüz ve sürükle-bırak özelliği birkaç saat içinde yeni bir site oluşturmayı kolaylaştırır;
 • Alan Adı Bağlama – web sitesi oluşturucularının çoğu planlarında ücretsiz üçüncü düzey alan adları içerir. Kendi kayıtlı alan adınız yoksa geçici bir çözüm;
 • Web Sitenizi Yayınlayın ve Barındırın – web sitenizi tasarlamayı bitirdikten sonra, tek bir tıklamayla yayınlayabilirsiniz. Platform, ücretsiz barındırma, bakım ve destek sağladı.

Sonuç olarak, bakım işlemlerine gerek yoktur. Web üzerinde barındırma şirketleri bulmak için net sörf gerek yok. Tüm hizmetleri ve araçları tek bir yerden alırsınız. Zaman ve para tasarrufu sağlar.

Ayrıca okuyun:
Host Olmadan Web Sitesi Nasıl Yapılır

Bir Web Sitesine Ev Sahipliği Yapabilecek En İyi Web Sitesi Oluşturucuları

Web sitesi oluşturucuları yeni başlayanlar için mükemmel bir çözüm olarak gelir. Tek ihtiyacınız olan, gereksinimlerinizi karşılayan uygun bir platform seçmektir. Web’deki birçok teklifi inceledik ve en iyi iki aracı sıraladık. Barındırma özelliklerine daha yakından bakalım.

Wix – Ücretsiz Web Sitesi Barındırma ile Web Sitesi Oluşturucu

Wix ana sayfası

Wix kendi web barındırma olanaklarını kullanıcılarına sunar. Web sitesi oluşturucu tarayıcınızda çalışır. Bu nedenle, ek yazılım indirmeniz veya yüklemeniz gerekmez. Oturum açın, web sitenizi tasarlayın ve onunla canlı yayın yapın. Platform, 1 GB bant genişliğine ek olarak 500 MB depolama alanı içeren ücretsiz bir plana sahiptir. Web siteniz yoksa üçüncü düzey bir Wix alan adında çalışır.

Wix - Site Editörü

Sorun, ücretli Wix planlarından herhangi biriyle çözülebilir. Daha fazla ücretli uzatma ile bir yıl boyunca ücretsiz alan adı sağlarlar. Seçtiğiniz plana rağmen fiyat tüm planlar için sabittir. Sınırsız, E-Ticaret ve VIP planları 10 ila 20 GB arasında sınırsız bant genişliği ve depolama alanı sunar. Gelecekte indirilecek karmaşık bir yapıya ve çok sayıda dosyaya sahip siteler için harika görünüyor. Combo planı, muazzam depolama alanı ve bant genişliği gerektirmeyenler için esnek bir çözüm gibi görünüyor (sırasıyla 2 ve 3GB).

Wix’i Şimdi Deneyin

uKit – Sınırsız Disk Alanı ile İş Sitesi Oluşturucu

uKit ana sayfası

Bir web sitesi barındırma söz konusu olduğunda, sınırsız bir depolama alanı muhtemelen ana uKit avantajıdır. Her plan sınırsız sayıda sayfa, depolama alanı ve bant genişliği sunar. Ayrıca, platform, kullanıcının fotoğraf ve resim gibi medya dosyalarını otomatik olarak optimize eden belirli bir algoritmaya sahiptir.

ukit editörü

Bu işlev, genel özellikler ve ayarlar aynı kalırken, web sayfası performansını bozmadan daha hızlı yükleme hızı ve daha sorunsuz web sitesi performansı sağlar. Daha iyi bir yükleme hızının arama motoru sıralama faktörleri üzerinde olumlu bir etkisi olabilir.

Ayrıca, uKit, site sahiplerinin mobil deneyimi geliştirmesine olanak tanıyan ödüllü bir özelliğe sahiptir. Artık web sitenizin nasıl göründüğünü akıllı telefonlarda ve tabletlerde kontrol edebilirsiniz. Olağanüstü bir mobil sunum için mobil görünümünü düzenleyebilir, gereksiz blokları kaldırabilir veya gizleyebilir, arka planı değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

UKit’i Şimdi Deneyin

Yaptığım Bir Web Sitesini Nasıl Barındırırım?

Son olarak, web sitesi tasarımı ile işiniz bitti. İnsanların çevrimiçi görmelerini sağlamak için yayınlama zamanı gelmiştir. Bu, uygun barındırma olanakları ile uygun bir plan seçmeniz gereken yerdir. Seçim çoğunlukla sahip olduğunuz web sitesinin türüne, karmaşıklığına, özelliklerine, yapısına ve indireceğiniz dosya sayısına bağlı olacaktır..

Örneğin, e-ticaret web siteleri daha esnek işlevsellik gerektirirken, blogcular içerik ve medya dosyalarına daha fazla odaklanırlar. Bu nedenle, yaptığınız bir web sitesini barındırmak için aşağıdaki adımları göz önünde bulundurun:

 1. Web sitesi türünü belirleme gelecekteki işlevselliği hakkında net bir vizyona sahip olmak. Gerekli depolama alanı ve bant genişliği konusunda karar vermenizi sağlayacaktır. Bloglar ve portföyler büyük barındırma olanakları gerektirmez. Bu, daha karmaşık bir site yayınlamak üzereyken sınırsız depolama alanına sahip bir premium plana ihtiyacınız olmayacağı anlamına gelir.
 2. İhtiyacınız olan kaynakları anlayın. Dijital bir mağaza işlettiğinizi düşünün. Muhtemelen daha hızlı bir web sitesi indirme hızı için e-ticaret araçları, e-posta hesapları ve sınırsız bant genişliği gibi bazı ek özelliklerin planınıza dahil edilmesini istersiniz. Kural olarak, tüm bu özellikler ayrı bir E-ticaret veya VIP planına dahil edilir.
 3. Güvenlik ve Destek. Bazı platformlar VIP planları söz konusu olduğunda bireysel müşteri desteği sunar. Öte yandan, siteniz karmaşık bir yapıya sahip değilse, web sitesi oluşturucularının kullanımı çok kolaydır. Öte yandan, ücretsiz denemeler ve planlar, yapım sürecini ele alıp alamayacağınızı anlamanıza izin verecektir.
 4. Büyük düşün. Geleneksel barındırma sağlayıcılarının aksine, web sitesi üreticileri web sitesi büyümesi için yeterli yer ayırırlar. Yalnızca paylaşılan barındırma üzerinde yoğunlaşmazlar ve kutudan çıkar çıkmaz esnek yazılım seçenekleri sunarlar.

Web Sitem Web’de Nasıl Görünecek?

Web sitesi oluşturucuları yeni başlayanlar için zaman kazandıran bir araç gibi görünüyor. Boş bir alan adı aramanız ve sitenize bağlamanız gerekmez. Web oluşturma platformları, kendinize ait değilse, 3 düzeyli ücretsiz bir alan adı sunar. Ancak bu geçici bir çözümdür.

Öte yandan, sitenizin kesinlikle daha profesyonel ve güvenilir görünmesini istiyorsunuz, değil mi? Özellikle şirketin siteleri söz konusu olduğunda. Dijital mağazalar ve profesyonel portföyler.

Bu yüzden, SLD (ikinci düzey alan adı) seçilmesi daha iyi bir fikir gibi görünüyor. Web sitesi için daha iyi bir üne sahip olmanızı ve esas olarak spam ve sahtekarlık konusunda uzmanlaşmış bir günlük kukla sitelerden öne çıkmanızı sağlayacaktır. Bir SLD, global web’de iyi bir temsil ve site görünümü oluşturur. Ayrıca, mevcut web sitenize istediğiniz zaman bağlanabilirsiniz.

Ayrıca okuyun:
Kendi Alan Adına Sahip Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır

Sonuç olarak

Web sitesi oluşturucular kesinlikle sıfırdan bir site oluşturmak ve barındırmak için daha kolay bir yoldur. Onlar güvenilir bir barındırma sağlayıcısı aramak için saat israf önlemek. Gelecekte daha iyi bir web sitesi temsili için TLD kullanmak isteyebileceğiniz halde, bir alan adına fazladan para harcamanıza gerek yoktur.

Kullanıcılar, web sitesi ihtiyaçlarına bağlı olarak çeşitli özelliklerin yanı sıra bant genişliği ve depolama alanı arasından seçim yapabilir. Barındırma bakım ve desteğini işlemek gerekmez. Web sitesi oluşturucular, yalnızca bir düğmeyi tıklayarak canlı yayına geçmek için hepsi bir arada bir çözüm gibi görünüyor.

Kendi Web Sitenizi Kurun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map