İnternet sitenin mobil versiyonunu nasıl oluşturursun?

Muhtemelen son on yıldır kayanın altında saklanmadıkça mobil cihazların bugün patladığını biliyorsunuzdur. Bu, web sitesi sahiplerinin bir sitede akıllı telefon veya tablet üzerinden oturum açarken kullanıcılarının deneyimini geliştirmek zorunda kaldığı anlamına gelir. Bu tür cihazlar daha küçük ekran boyutlarına sahiptir. Bu, kullanıcıların masaüstünde olduğu gibi aynı web sitesi düzenini görüntülemenin en azından verimsiz göründüğü anlamına gelir.


Modern web sitesi oluşturucular, kullanıma hazır mobil uyumlu şablonlar sunan mevcut mobil trendleri tanıdıklarını gösterir. Bilgisayarlarına tablet ve akıllı telefonu tercih eden ziyaretçilere daha iyi bir çevrimiçi sörf deneyimi sunuyorlar.

Buradaki fikir, tüm web sitesi içeriğini, kaydırılması kolay bir bilgi şeridine sıkıştırarak otomatik olarak yeniden düzenlemektir. Güncel web sitesi oluşturma yazılımı, kullanıcının sadece birkaç dokunuşla sayfalara göz atmasını kolaylaştıran harika bir alan tasarrufu gibi görünüyor.

Ancak, bu araştırma zaten web sitesi oluşturucuları olan ve mobil sürümünü oluşturmak için istekli olanlar içindir..

Web sitesi oluşturucularıyla web siteleri oluşturmaya alıştık sıfırdan belirli bir göreve, bütçeye, becerilere dayalı bir platform seçerek ve bir site başlatmak için sunduğu araçları kullanarak. Bu normal bir yaklaşım, bizim açımızdan.

Dikkat etmeniz gereken başka yaklaşımlar da var. Örneğin, hazır bir web sitesinin yalnızca bir mobil sürümünü DudaMobile.

Web, akıllı telefon veya tabletlerde olduğu gibi, hiç kimse duyarlı tasarımı bile duymadığı zamanlarda başlatılan birçok havalı web sitesinde doludur. Başarılı olmuş, ancak henüz bir mobil sürüm almayı başaramamış birçok yeni proje de var.

Muhtemelen, web geliştiricileri sadece bu çabanın başarısına inanmadıkları için bu nüansı rahatsız etmemeye karar verdiler. Son olarak, bütçe eksikliği bir web sitesi mobil sürümünün olmamasının nedeni olabilir ve daha sonra bir tane almak için zaman bulmak oldukça zordu.

Web Sitenizin Mobil Sürümünü Görme?

Çoğu web sitesi üreticisi, içeriğin mobil cihazlarda nasıl görüneceğini görüntülemeyi kolaylaştırır. Özellik, web sitesi oluşturma ve düzenleme aşamasında kullanılabilir – genellikle bir akıllı telefonun simgesi gibi görünür. Bu, web sitesini yayınlanmadan önce özelleştirebileceğiniz anlamına gelir. Bazı daha gelişmiş yazılımlar Wix mobil cihazlar için optimize edilmiş çeşitli şablonlar sunar. Bu, içeriğinizi kendi başınıza optimize etmek için herhangi bir işlem yapmayacağınız anlamına gelir. Platform sizin için her şeyi yapacak.

Dahası, sezgisel bir Wix Mobil Editör web sitesinin mobil sürümünde herhangi bir düzenleme yapmanız gerektiğinde arayüz. Enstrüman renkleri, stilleri ve arka planı değiştirmenize izin verir: sadece navigasyon menü çubuğunu kaldırmak ve içeriği sıkıştırmak değildir. Mobil düzenleyici, web sitenizi özelleştirmek ve optimize etmek için tam ölçekli bir araçtır ve% 100 mobil uyumludur.

Wix Mobil Editör

Duda ile Bir Web Sitesinin Mobil Versiyonunu Yapın

DudaMobile herhangi bir web sitesi türü için web siteniz için doğru ve iyi tasarlanmış ayrı bir mobil sürüm oluşturmak için etkili bir şekilde kullanılabilen özel bir mobil web sitesi oluşturucusudur. Aslında bir web sitesi-mobil dönüştürücü.

DudaMobile’de bir mobil web sitesi oluşturmak zor bir yaklaşımdır, ancak ciddi projelerle çalışırken yoluna çıkıyor: masaüstü sürümü, ekstra fonksiyonel bloklarla karşılaştırıldığında mobil versiyonun daha fazla rahatlığı için ayrıntılara, ayrımlara daha fazla dikkat edersiniz veya aksine, tüm ekstra öğeleri kaldırmaya karar verirsiniz.

DudaMoblie in my hakkında devamını oku .

Platformla çalışmaya başlamak için, mobil sürüm gerektiren bir web sitesinin adresini girmeniz gerekir. Sistem bir süre düşünecek ve daha sonra sizi web sitesi editörüne yönlendirecektir. Mobil cihaz biçimindeki önizleme penceresi sağda görünür. Web sitesinin tasarımını dönüştürmek için gereken seçenek kategorileri solda sağlanırken, mevcut seçeneklerin ve küçük ayarların seçimine sayfanın ortasından erişilebilir.

Duda Mobil Editör
DudaMobile Web Sitesi Editörü

Web sitesi düzenleyicisini ilk gördüğünüzde, her şeyi aynı anda anlarsınız. Bu nedenle, kenar çubuğunda bir mobil web sitesi sürümü almak için yapmanız gereken adımları ima eden 3 tür ayar vardır:

 1. “Tasarım” bir listede görüntülenen web sitesi tasarımı kurma seçeneklerini sunan bir bölümdür:
  • Yerleşim, Burada materyalleri sunmak için web sitesi yapısını seçebilirsiniz. Burada 5 çeşit var. Bir menü bloğu için stil ayarlamak da mümkündür.
  • stil, düğmeler, başlıklar ve bağlantılar / metin için ana öğelerin renk planının, arka plan resminin ve yazı tipi şemalarının bir seçimini sağlar;
  • Başlık, bir başlık türü (metin veya resim), bu bölümün boyutu, hizalama, arka plan ve web sayfası kaydırma sırasında sabit blok başlığını yeniden konumlandırma fırsatı sunar.
 2. “Sayfalar” , her statik web sitesi sayfasını düzenleyebileceğiniz bir bölümdür. Burada SEO kurabilir, bireysel şablon seçebilir, açılış terimlerini ayarlayabilir, bağlantı kurabilir, kendi kodunuzu ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.
  İlginç olan, bir web sayfasına widget’lar (farklı içerik ve işlevsellik öğeleri) ekleyebilirsiniz. Hepsi iş, tasarım, sosyal olmak üzere 3 kategoriye ayrılmıştır.. Burada 40 widget var. Bunlardan bazıları geri arama seçeneği, restoran menüsü, galeri, 2 sütun, harita, kupon, liste, sekmeler, HTML kodu, düğme, özet (metin), “beğen” ve “paylaş” blokları, RSS.
 3. “Önizleme ve Yayın” hazır sonuca bağlantıların ve ilk sürümle karşılaştırmanın bulunduğu bir bölümdür. Burada, web sitenizin mobil sürümünü yayınlamak için bir ödeme planı da bulabilirsiniz..

Duda Mobile Önizleme
Hazır Mobil Web Sitesi

Bu hizmeti kullanırken ne gibi faydalar sağlayabilirsiniz?? Şimdi bunu öğrenelim. Mobil sürümü olmayan bir web siteniz var. DudaMobile’i başlattınız, bir bağlantı girin ve sistem web sitenizin yapısını ve malzemelerini taramaya başlar. Bu, kod düzeyinde mobil çözünürlüklere uyacak şekilde dönüştürülür ve ayarlanır. Web sitenizin sayfalarını tüm içeriğe sahip olursunuz, ancak şimdi mobil cihazların ekranlarına mükemmel bir şekilde uyuyorlar.

İlk adımı tamamladığınızda, tasarım düzenleme seçeneklerini ve zengin bir widget setini kullanarak web sitenizin tasarımını ve işlevselliğini artırabilirsiniz. Web sayfasının herhangi bir bölümüne entegre edilebilirler. Bu nedenle, DudaMobile’de bir mobil şablon oluşturma süreci, kullanıcıların web sitesi işlevselliğini genişletmelerine olanak tanıyan bir WYSIWYG web sitesi oluşturucusunun klasik araçlarının kullanımını ima eder. Her widget, atamanın içeriğine uyan ayarlarla birlikte gelir: örneğin, tasarım, arka plan, bağlantılar, alan adları, boşluklar, kod ekleme vb. Genel olarak, yerleşik öğelerin özelleştirilmesi iyi bir seviyede..

Son olarak, bir web sitesi oluşturucunun işlevselliğiyle birleştirilmiş mobil web sitelerinin bir dönüştürücüsünü alıyoruz. Basit bir arayüze, yeterli miktarda seçeneğe ve güzel sonuca sahiptir.

Bir Web Sitesi Mobil Sürümünün Maliyeti?

Şimdi en önemli kısma geçelim. Sıfırdan bir web sitesi oluşturmaktan bahsetmediğimiz ve bir mobil cihaz için hazır bir web sitesinin optimizasyonu ile uğraşmadığımız sürece, maliyet düşük olmalıdır. Ancak, bu doğru değil.

Bir web sitesini mobil uyumlu hale getirmenin maliyeti, orta sınıf bir web sitesi oluşturucu ile oluşturulan hazır bir web sitesiyle karşılaştırılabilir. Wix ve uKit, Bu arada, daha uygun bir maliyetle bir web sitesi oluşturmaya izin verin ve bu web sitesi en başından itibaren mobil uyumlu olacak. O zaman DudaMobile kullanmanın anlamı nedir?

159 $ karşılığında sonsuza kadar bir mobil web sitesi alacaksınız DudaMobile hizmetlerini uzatmaya gerek kalmadan. Yıllık bir kerelik ödeme yapabilirsiniz (60 $) veya aylık ödemeler yapmayı (6 $) de.

Bu maliyete neler dahildir? Bu, karlı eski web sitelerinizin herhangi birini modern bir pazar ortamına uyarlamanıza olanak tanır. Mobil trafik, masaüstü sürümü trafiğini zaten aşmış olan cazip bir perspektiftir. DudaMobile kullanarak basit yaklaşım ve görünür kar yatırım yapmaya değer.

Sonuç olarak

DudaMobile, onunla oluşturulan web sitelerinin mobil kullanıma hazır olmasına çok önem veren kullanışlı bir hizmettir. Sıradan bir web sitesini mobil siteye dönüştürmek için gereken işlevsellik burada ayrıca ücretlendirilir. Yardımı ile herhangi bir web sitesini mobil uyumlu hale getirebilirsiniz. Bu, web sitenizin tam sürümünün değişmeden kaldığı, ancak kullanıcıların mobil cihazları için optimize edilmiş varyantını görecekleri anlamına gelir. Sistem böyle çalışır.

Hizmeti kullanmanın maliyeti biraz pahalı gibi görünebilir, ancak durum böyle değil. Mesele şu ki, duyarlı bir tasarıma veya ayrı bir mobil sürüme sahip olmayan web siteleri, muhtemelen oldukça eski. Sonuç olarak, mobil cihazlarından web sitesi seçeneklerini kullanmayı uygun bulamayan sadık kitleyle iyi bir trafiğe sahip olabilirler. Muhtemelen, bu web sitesinin geliştirilmesi üzerinde çalışan bir web tasarımcısı bulmak imkansızdır. Başka bir neden, henüz para yatırmaya veya web sitenizi kendi kendinize nasıl mobil uyumlu hale getireceğinizi öğrenmeye karar vermemiş olmanızdır.

DudaMobile bu durumda güzel bir çözümdür. Burada kodlama yok. Her şey basit ve sonunda iyi görünüyor. Bu, mobil trafiğinizin istikrarını yılda 60 ABD Doları veya sonsuza dek 159 ABD Doları için artırmanın kolay bir yoludur.

Muhtemelen, ironik bir şekilde, platformun kaybolduğu anda “sonsuza dek” kelimesinin sona ereceğini düşündünüz. Evet bu doğru. Ancak, sistem 2009 yılında kuruldu ve birçok ünlü müşteri hizmetlerini kullanıyor ve bunu başarabiliyor. Yani, bu nüans hakkında endişelenmenize gerek yok.

DudaMobile dönüştürücüyü rakiplerle karşılaştırmak mümkündür, ancak nişte çok fazla yoktur. Bu nedenle, hizmeti bir masaüstü web sitesi sürümüyle müşterilerini kaybetmeye devam eden herkese kullanmanızı öneririz. Kullanmayı deneyin, editör ücretsizdir. Hizmetin yatırıma değip değmeyeceğine karar vermek için kalitesini göreceksiniz.

Web Sitenizi Mobil Ortama Dönüştürün

 Bedava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map