Online Alışveriş Sitesi Nasıl Oluşturulur

Online Alışveriş Sitesi Nasıl Oluşturulur


Çevrimiçi ürün satmayı planlıyorsanız, ihtiyacınız olan ilk şey bir çevrimiçi alışveriş web sitesi oluşturmaktır. Dijital bir mağaza sahibine yeni ufuklar açar. Küresel sosyal yardım ve sınırsız bir şekilde dünya çapında hizmet veya ürün satabilmenin yanı sıra, gelişmiş pazarlama ve tanıtım araçlarına da erişebilirsiniz..

E-Ticaret promosyonları, sadakat programları ve ürün pazarlaması dünyasına dalmadan önce, tam özellikli bir çevrimiçi mağazaya sahip olmanız gerekir. Modern web sitesi oluşturma yöntemleri kullanıcıların e-Ticaret projelerini sıfırdan oluşturmasına izin verin özel yetenekler olmadan. Öte yandan, dükkanı dağıtmak için gereken zaman ve kaynaklar, tercih ettiğiniz teknolojiye bağlı olacaktır.

Bu yazıda, sıfırdan bir online alışveriş sitesi oluşturmanın iki ana yolunu anlatacağız, Ama önce, sahip olması gereken bazı temel özellikleri tanımlamamız gerekiyor.

10 Temel Online Alışveriş Web Sitesi Özellikleri

Gelecekteki dijital mağazanızı oluşturmak için hangi platform veya yazılımı kullandığınızdan bağımsız olarak, aşağıdaki özelliklerin hepsine sahip olduğundan emin olmanız gerekir:

1. Ürün Yönetim Sistemi

Bloglar çok sayıda makaleyi, blog yayınını ve kategoriyi yönetmek için güçlü bir içerik düzenleyicisine ihtiyaç duyarken, çevrimiçi bir mağaza ile ürünlerinizi yönetmeniz gerekecektir. Seçilen bir platformun yeni öğeler eklemenize, açıklamaları ve başlıkları düzenlemenize, fiyatları ayarlamasına, ürünleri kategorilere, modellere, boyutlara vb..

Ürün Yönetim Sistemi

Bu özellik sadece web sitesi sahipleri için değil, müşteriler için de hayati önem taşımaktadır. İhtiyaç duydukları iyi ürünü daha hızlı bulma şansına sahip olacaklar, bu da daha yüksek bir dönüşüm oranı ile sonuçlanıyor. Fikir, beklentilerini karşılayan ürünü tanımlamalarını kolaylaştırmaktır.

2. Ödeme Seçenekleri

E-Ticaret niş işlem işlemeyi göz önünde bulundururken, ziyaretçileriniz için en popüler ödeme ağ geçitlerini düşünmeniz gerekir. Mağazanız ne kadar çok alternatifi varsa o kadar iyidir. Gelecekteki alıcılarınızı bir veya iki ödeme yöntemiyle sınırlamayın. Üçüncü taraf entegrasyon özellikleri sağlayan esnek platformlar kullanın.

Ödeme seçenekleri

3. Yüksek Kaliteli Görüntüler

Yüksek kaliteli ürün fotoğrafları, güçlü ürün temsili sağlar. Yüksek çözünürlüklü görüntüler kullanın ve öğelerinizi farklı açılardan sergileyin. Fikir, çevrimiçi alışveriş yapan insanlar için gerçek ürün deneyimini sağlamaktır.

Hemen burada olma duygusundan faydalanmalarına izin verin. Onları satın alma işlemini tamamlamaya teşvik etmenin iyi bir yolu. Video ürün tanıtımlarının ve tanıtımlarının da kullanışlı olabileceği yer burası.

4. İyi Performans ve Duyarlılık

Dijital bir mağaza oluşturmak ve bakımını yapmak, özellikle yüzlerce yeni ürün ve ardından fotoğraf, video veya açıklama eklemeyi planlıyorsanız, çok fazla varlık gerektirir. Barındırma, deneyimli teklifler, indirimler vb.Konular sırasında trafik artışlarını ve sıçramalarını idare ederken, bina platformunuzun güçlü bir motora sahip olduğundan emin olun..

Çevrimiçi Mağaza Hızı Performansı

Site hızının, müşterilerin memnuniyetini ve dönüşümlerini yansıtan önemli bir oran olduğu için yeterince hızlı olduğundan emin olun. Ayrıca, dijital mağazanız mobil uyumlu olmalıdır. Tüm kullanıcıların neredeyse yarısı tabletleri ve akıllı telefonları üzerinden çevrimiçi alışveriş yapıyor. Hedef kitleyi kaybetmen yanlış olur.

5. Web Sitesi Güvenliği

Alıcılar, çevrimiçi ürün satın almak için güvenli bir yol arıyor. Beklentilerini karşılamak için, bir SSL sertifikasından başka bir şey uygulayabilirsiniz. İyi bir fikir, bir Güvenlik Duvarı kullanmak ve sitenizi kötü amaçlı trafikten korumaktır, ancak iki faktörlü kimlik doğrulama ek bir güvenlik katmanı olarak görünecektir.

6. Müşteri Desteği

Kusursuz bir çevrimiçi alışveriş deneyimi oluşturmak amacıyla, zaman zaman farklı sorunları çözmeniz gerekecektir. Bazı müşteriler ürün kalitesinden memnun olmayabilir, diğerleri para iadesi veya değişiklik isteyebilir. İletişim kurmak ve anında müşteri desteği sağlamak için yeterli araç sağladığınızdan emin olun.

7. İletişim Bilgileri

Müşteri desteğinin yanı sıra, çevrimiçi bir mağaza açık bir iletişim bölümü gerektirir. Temasa geçmek için mümkün olan tüm yolları içermelidir. Yalnızca hedef kitleniz için değil, aynı zamanda potansiyel iş ortakları, yatırımcılar vb. İçin yeni fırsatlar sunar..

İletişim bilgileri

8. Görüşler

Gerçek müşteri yorumları ve referansları ile dijital mağaza güvenilirliğinizi artırın. Önceki alıcılardan satın aldıkları ürünle ilgili görüşlerini paylaşmalarını isteyin. Web sitenizin daha güvenilir ve güvenilir görünmesini sağlayacaktır.

Görüşler

9. SEO, Analytics ve Promosyon Araçları

Mağazanızı tanıtmanız gerektiğinden, yeterli pazarlama aracına sahip olduğunuzdan emin olun. Sadakat programları, kuponlar, promosyon kodları ve satışları artırmak için diğer araçlar içerebilir.

Shopify Analytics

Trafik artışıyla birlikte, alıcılarınızı, demografik özelliklerini ve diğer önemli metrikleri izlemenin yanı sıra bazı ölçüm hizmetlerine de ihtiyacınız olacak. SEO ayarları, ürün sayfalarınızı optimize etmenin yanı sıra dijital mağazanızı daha SEO dostu hale getirmenizi sağlar. Anahtar kelimeleri, meta etiketleri vb. Kullanarak ayrı öğeleri, kategorileri ve sayfaları tanıtın.

10. Bir Online Alışveriş Web Sitesi Aramak için Ekstra Özellikler

Aşağıdaki ekstralar, sattığınız ürün tipine bağlı olarak uygulanabilir. İster küçük bir mağazanız isterse büyük bir çevrimiçi pazara sahip olun, ayrıca aşağıdakilere sahip olmak isteyebilirsiniz:

 • Gizlilik Politikası geri ödeme, iade veya borsa talep etme yolunu açıklayan bölüm.
 • Nakliye Yöntemleri ve şartlar açıklandı.
 • Sosyal Medya düğmeleri kullanıcıların Facebook veya Instagram’da fikir veya ürün sayfası paylaşmasına izin vermek için.
 • İlgili Ürün seçenekleri belirli bir ürün kategorisiyle ilgili daha fazla öğe sunmak için.

Şimdi yukarıda belirtilenlerin hepsini uygulamak için yeterli araç sunan nihai platformu bulmanız gerekiyor. e-Ticaret projeleri, uygulama ve özelleştirme açısından en zorlu projelerdir.

Shopify gibi kullanıma hazır çözümleri tercih etmedikçe, ileri teknik becerilere ihtiyaç duyarlar. Başka bir yol, sunduğu WooCommerce eklentisi ve e-Ticaret işlevselliği ile eşleştirilmiş WordPress CMS’yi kullanmaktır. Her iki seçeneğe ve nasıl yardımcı olabileceklerine bir göz atalım.

Shopify Kullanarak Online Alışveriş Sitesi Nasıl Oluşturulur

Shopify

Shopify – e-Ticaret ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış bir web sitesi oluşturma platformudur. Temel yazılım avantajı, daha önce tartıştığımız özellikleri uygulamak için ihtiyacınız olan her şeyi sunmasıdır. Bağlılık programlarından ve SEO ayarlarından kullanışlı bir kontrol paneline ve ürün yönetim sistemine kadar, gerekli tüm işlevleri seçilen bir pakette elde edersiniz.

Platformun kullanımı oldukça kolaydır. Yeni içerik ve ürünler eklemek, başlıkları ve açıklamaları değiştirmek, öğe koleksiyonları oluşturmak, yeni sayfalar ve ürün kategorileri oluşturmak, fiyatları ayarlamak vb. Gibi basittir. Sistem, önceden yüklenmiş widget’larla birkaç temel alışveriş şablonu sunar; kodlamak için. Shopify, barındırma olanaklarını kullanır ve ücretsiz SSL ve diğer güvenlik araçlarının yanı sıra sorunsuz mağaza işlemleri sağlar.

Bütün olarak, minimum öğrenme eğrisi gerektiren harika bir e-ticaret web sitesi oluşturma aracımız var. Şimdi web sitesi oluşturma sürecine geçelim.

 1. Oturum açın ve bir plan seçin. Kayıt işlemi çok hızlı. Ancak, planlar arasında geçiş yapma şansı ile hemen bir paket seçmeniz gerekecektir. İyi haber şu ki, her plan yazılım özelliklerini test etmek için 14 günlük ücretsiz deneme süresine sahip.
 2. Bir şablon seçin. Shopify sonsuz bir dizi tema ile sizi bunaltmıyor olsa da, yine de 10 şık ve duyarlı düzen listesinden seçim yapabilirsiniz. Teknik meraklılar, seçkin özellikleri, komut dosyalarını vb. Uygulamak için HTML / CSS erişimini takdir edecekler. Özel tasarım için isteyenler 190 $ ‘lık bedel 60 premium şablon seçebilirler..
 3. Shopify temaları

 4. Mağazanızı kurun. Mağazanızı düzenlemek başlangıcı oluşturmak biraz zor görünebilir. Ancak, kontrol paneli oldukça sezgiseldir. Bir süre sonra nasıl ürün, resim ekleyeceğinizi, sayfa bloklarını nasıl düzenleyeceğinizi, ürün koleksiyonları oluşturacağınızı, fiyatları ayarlayacağınızı, alakalı ürünleri nasıl belirleyeceğinizi vb. Öğreneceksiniz..
 5. Shopify Mağaza Kurulumu

 6. Shopify App Store mağazanızın çevrimiçi olarak parlamasını sağlamak için ek widget’lar içerir. Burada tanıtım ve pazarlama araçlarından sepet kurtarma araçlarına, ürün resim galerilerine vb..
 7. Shopify App Store

 8. Bir alan adı bağlayın ve yayına geçin. Shopify, alan adınızı bağlamanıza ve alan adınızı platformda kaydetmenize olanak tanır. Artık yalnızca tüm web sitesi sayfalarını yayınlamanız ve mağazanızla yayına geçmeniz gerekiyor.

Seçilen plana bağlı olarak gerekli tüm araçlara sahip olduğunuz düşünüldüğünde genel süreç oldukça kolaydır. Fiyat pakete ve satmak istediğiniz ürün sayısına bağlıdır. Küçük bir dükkan için aylık 29 $ ile büyüyen bir dijital pazar için 299 dolar arasında değişiyor.

Shopify’ı Ücretsiz Deneyin

WooCommerce Kullanarak Online Alışveriş Sitesi Nasıl Oluşturulur

WooCommerce

“WooCommerce” dediğimizde, WordPress ile kullanılacak bir e-ticaret eklentisini kastediyoruz. “WordPress” dediğimizde, açık kaynaklı CMS ile birlikte kullanılır Bluehost (WP için optimize edilmiş en iyi barındırma sağlayıcısı).

Eklentinin kendisi herhangi bir mağaza için iyi bir çözümdür. Basit projeler için ücretsiz bir temel sürümde gelir. Büyüyen web siteleri, eklenti ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmış ücretli uzantılardan ve ekstra özelliklerden yararlanabilir.

WooCommerce ile tam ölçekli bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Alan Adı Kaydetme ve Hosting sağlayıcısı bulma. Çözülmüş problemi düşünün Bluehost. WP için optimize edilmiş planları arasında WordPress entegrasyonu, şablonlara ve widget’lara erişim, sistem ve eklenti güncellemeleri, 1 yıllık ücretsiz alan adı vb. Bulunur..
 2. Bluehost Kontrol Paneli

 3. Bir WP Teması Seçin. WordPress binlerce e-Ticaret temasına sahiptir. Çoğu mobil uyumludur. Nasıl göründüğünü kontrol etmek için önizleme modunu kullanın. Kullanıcılar, tasarım gereksinimlerine bağlı olarak ücretsiz şablonlardan yararlanabilir veya premium düzenler satın alabilir.
 4. WordPress e-Ticaret Temaları

 5. WooCommerce’i yükleyin. Şimdi eklentiyi yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekiyor. Gelecekteki mağazanızda ince ayar yapmak için eklenti ayarlarına gidin. Aşamayı tamamlamak için 5 basit adımı izleyin ve bir kurulum eklentisinin çalışmasını sağlamak için hayati bilgileri belirtin.
 6. WooCommerce Ürün Editörü

 7. Ürün ekleyin ve içeriği düzenleyin. Artık yeni ürünler ekleyebilir, açıklamaları ve başlıkları ayarlayabilir, ürün sayfası SEO ile çalışabilirsiniz vb..

Buradaki önemli dezavantaj, kullanıcıların işin çoğunu manuel olarak yapması gerekecek. Öte yandan, web sitesi optimizasyonuna referansta sağlam bir teknik beceri seviyesi kullanışlı olacaktır. Ayrıca, kullanıcılar ödeme yöntemlerinden binlerce üçüncü taraf hizmetini gönderim yöntemlerine entegre edebilir.

Aynı zamanda, bu yöntemi kullanmak daha ucuzdur, ancak bazı uzantılar size yüzlerce dolara ve premium WordPress temalarına mal olabilir..

WooCommerce’ı Şimdi Deneyin

Alt çizgi

Shopify ve WooCommerce arasında seçim yapmak dijital mağaza boyutuna, satmak istediğiniz ürün sayısına ve aradığınız ek özelliklere bağlıdır.

Shopify, planlarında ihtiyacınız olan her şeyi içeren hepsi bir arada e-ticaret çözümüdür.. Düzenleme işlemi bazılarının beklediği kadar kolay olmasa da, sistem, ekstra maliyet veya manipülasyon olmadan saatler içinde tamamen işlevsel bir çevrimiçi alışveriş sitesi oluşturmanıza izin verir.

WooCommerce, otomatik bir e-Ticaret çözümünden çok bir eklenti gibidir. Bu, projenizi hayata geçirmek için başka araçlara ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Ek teknik beceriler de yararlı olabilir. Ancak, WordPress ve Bluehost ile eşleştirilmiş WooCommerce kullanırken işler çok daha kolay. Hangi yolu seçeceğinize siz karar verirsiniz.

Şimdi Çevrimiçi Mağaza Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map