Özel Web Tasarım ve WordPress Tema: Hangi Yolu Seçmelisiniz?

Özel Web Tasarım ve WordPress Teması: Hangi Yolu Seçmelisiniz?


Yeni web sitenizle çevrimiçi olma şansı mı arıyorsunuz veya daha şık ve etkileşimli görünmesi için mevcut projeyi güncellemeniz mi gerekiyor? Web sitesi sahipleri, ziyaretçilerini etkileşimde tutmak için daha zengin bir özellik seti istiyorlar. Büyüyen bir dijital mağaza veya profesyonel iş portföyü oluşturmanız gerekip gerekmediği, öncelikle görünüşü hakkında düşünmeniz gerekir..

Planladığınız düşünüldüğünde WordPress’te gelecekteki web sitenizi oluşturun, en popüler ve bugün mevcut olan en uzun süredir çalışan CMS, aslında seçim yapabileceğiniz iki farklı yolunuz var:

 1. Birincisi profesyonel bir geliştiriciler ekibi işe almak sıfırdan yeni ve benzersiz bir web tasarımı oluşturmak için.
 2. Tercih etmenin ikinci yolu hazır WordPress temaları herhangi bir web sitesi türü ve işletme kategorisi için binlerce duyarlı şablonu temsil eder.

Her iki seçeneğin de belirgin isabetleri ve isimleri. Seçim öncelikle hedeflerinize, web sitesinin karmaşıklığına, bütçesine, zaman aralıklarına ve proje tarafından tanımlanan diğer önemli sorunlara bağlı olacaktır.. Hangi yolun size en uygun olduğunu anlamak için iki seçeneği belirlemeli ve farkı netleştirmeliyiz.

Özel Yapılmış Web Sitesi Nedir??

Özel web tasarımı, gelecekteki web sitenizin stilini sıfırdan oluşturmak anlamına gelir. Başka bir deyişle, yeni bir site ve sayfa düzenleri, animasyon, görsel efektler, yazı tipleri vb. Yeniden tasarlayacak veya oluşturacak bir profesyonel ekibi tutmanız gerekecektir.. Web tasarımcıları ayrıca bazı UI / UX özelliklerini uygulayacak, proje için özel formlar ve öğeler oluşturacak, web sitesi mobil uyarlamasını ve gereksinimlerinize veya ihtiyaçlarınıza bağlı olarak diğer önemli hususları sağlayacaktır..

Yaklaşım, özel özellikler ve web sitesi işlevselliği sunan müşterilere benzersiz ve bireysel bir yaklaşım uygulamak isteyen işletme sahipleri için işe yarayacaktır. Aynı zamanda, süreç son derece zaman alıcıdır ve pahalı. Daha küçük ve daha basit projeler için gerçekten gerekli mi? Cevabı bulmak için makaleyi okumaya devam edin.

Özel WordPress Teması Nedir??

WordPress temaların ve şablonların en büyük merkezine sahiptir. Kullanıcılar temsil ettikleri niş veya iş rağmen binlerce hazır web sitesi düzenleri tercih edebilir. Tüm WP temaları, yayınlandıktan sonra şablonları herkes için kullanılabilir hale getiren üçüncü taraf veya bağımsız geliştiriciler tarafından geliştirilmiştir..

WordPress Temaları WordPress Temaları

Bazı kodlayıcılar ve programcılar temalarını ücretsiz olarak paylaşmaya hazırdır. Diğerleri ise daha zengin bir özellik kümesi, daha güncel tasarım ve sabit bir ücret karşılığında diğer avantajlarla premium şablonlar sunar. Fiyatı biraz daha tartışacağız. Tüm şablonlar açık kaynak kodlu CMS’nin bir parçası olarak mevcuttur, yani PHP / CSS kodlama deneyimi durumunda bunları değiştirebilir veya özelleştirebilirsiniz.

Ayrıca, herhangi bir WordPress kullanıcısının yardımı ile kendi özel temasını oluşturma şansı vardır. WordPress Kodeksi. Kendi web sitenizi tasarlamak için bir dizi yararlı teknik ipucu ve araç sunar. Ne yazık ki, özellik hiçbir zaman teknisyen olmayanlar ve yeni başlayanlar için çalışmazken hazır şablonları seçerken dağıtım için daha hızlı ve daha kolay bir yoldur.

Hem özel derleme web sitesi hem de WordPress temaları aslında aynı hedeflere hizmet ederken, bu makale hem çözümlerin hem de ana düşüşlerin temel avantajlarını vurgulamaktır. Hangisi daha iyi ve neden? Bütçe veya teknik konulardaki bireysel gereksinimlerinizi hangi yol karşılayacak? Hangisi yeni kurulan projeler ve büyüyen işler için daha iyidir? Bu soruları cevaplamaya çalışalım.

Özel Web Tasarımı

Özel web tasarımı uygularken, aslında belirli iş hedeflerinizi karşılamak için boştan oluşturulmuş özelliklere sahip bir web sitesi alırsınız. Bir web sitesi, deneyimli profesyoneller ekibi tarafından test edilen özel yapım yetenekler ve işlevlerle benzersiz bir görünüme sahip olacak.

Daha fazla kullanıcının dahil olmasını istediğiniz herhangi bir formu, elemanı veya bloğu uygulayabilirsiniz. Çözüm, güçlü bir web varlığı ve güçlü yeniden markalama fırsatları arayan büyüyen şirketler ve şirketler için iyidir.

Özel Web Tasarım Artıları:
Özel Web Tasarım Eksileri:
&# X2714; Eşsiz Tasarım ve İşlevsellik – özel olarak hazırlanmış web siteleri boş tuvalden geliştirilir. Sahip olabileceği özelliklerin yanı sıra nasıl görüneceğini de tanımlayacaksınız. Niş rakiplerinizin hiçbiri aynı siteye sahip olmayacak.
&# X2714; SEO Optimizasyonu – SEO, yalnızca odaklama anahtar kelimelerini göstermenin yanı sıra URL’leri ve meta açıklamaları düzenlemekle ilgili değildir. Özel olarak oluşturulmuş siteler, arama motoru tarayıcıları için daha caziptir. Benzersiz projeleri severler, bu da uygun içerik taramasına ek olarak daha yüksek SEO sıralamaları anlamına gelir.
&# X2714; Ölçeklenebilir Projeler – büyüyen bir işletme gelişimini asla durdurmaz. Bu, düzgün çalışmayı sağlayan güncel teknolojilere hızlı adaptasyon sağlayan tamamen ölçeklenebilir bir web sitesine ihtiyacınız olabileceği anlamına gelir. Özel oluşturulmuş web siteleri, özel WordPress şablonlarına kıyasla daha ölçeklenebilir.
Büyük Fiyatlandırma Etiketleri – Özel web tasarımcılarından oluşan bir ekip kiralamak tam anlamıyla size bir servete mal olacaktır. Proje karmaşıklığına ve uygulamanız gereken özelliklere bağlı olarak, fiyat binlerce ile yüz binlerce arasında değişebilir. Ayrıca, sitenizi her güncellemeniz, yeni özellikler eklemeniz veya mevcut özellikleri değiştirmeniz gerektiğinde daha fazla ödeme yapmaya hazır olun.
Zaman Tüketimi Süreci – özel olarak oluşturulmuş web siteleri oluşturmak çok zaman alır. Süreç, klişeleştirme, geliştirme, test, bakım vb. Gibi birkaç aşamadan oluşur. Süreç birkaç ay sürebilir. Hızlı bir dağıtım için can atıyorsanız bu asla işe yaramaz

WordPress Temaları

WP temaları, blogcular, küçük işletme şirketleri ve ekstra karmaşıklık gerektirmeyen diğer web sitesi türleri için hala en iyi bahis. Bir fotoğrafçının portföyünü veya küçük bir çevrimiçi mağazayı başlatmak istiyorsanız fazladan ödemeye veya haftalarca beklemeye gerek yoktur. WordPress temaları, özelleştirme, uyarlama, SEO veya içerik yönetimi açısından hedeflerinize hizmet etmek için ihtiyacınız olabilecek her şeye sahiptir.

WordPress Temaları Artıları:
WordPress Temaları Eksileri:
&# X2714; Düşük maliyetler – WP temaları herhangi bir bütçeye sahip kullanıcılar için mevcuttur. Ücretsiz bir şablon alabilir ve özelleştirebilir veya özel web tasarımına kıyasla hala 30-50 kat daha ucuz ücretli Premium temaları tercih edebilirsiniz.
&# X2714; Hızlı Dağıtım – WP temalarının geliştirilmesi için zamana ihtiyacı yoktur. Hazır düzenlerle gelirler. Tek ihtiyacınız olan, başlangıçta bazı temel ayarları ele almak, içerik eklemek ve kullanıma hazır web sitenizle çevrimiçi olmaktır. Tüm süreç sizi birkaç saatten fazla sürmeyecek.
&# X2714; Yeni başlayanlar için harika – WP temalarıyla çalışmak için özel bir beceri ya da bilgi gerekmez. Bununla birlikte, hala PHP / CSS düzenlemesine dahil olmak istiyorsanız, şablonlar size böyle bir fırsat sağlayacaktır..
&# X2714; Esneklik – tema aralığı her ay büyüyor. Kullanıcılar işlerine ve diğer ihtiyaçlarına uygun olanı seçebilirler. Tüm şablonlar e-Ticaret, sağlık hizmetleri ve B&Dışarıda yemek yemek, portföyler, açılış sayfaları, tek sayfalık siteler ve daha fazlası.
Çoğu Şablon Aynı Görünüyor – şablon herkese açık hale geldiğinde, herhangi bir kullanıcı onu indirmek ve özelleştirmek için ücretsizdir. Bu, şablonunuzun dünyanın dört bir yanındaki binlerce web sitesi sahibi tarafından kullanılabileceği anlamına gelir. Tasarım münhasırlığının öne çıkmasını beklememelisiniz. Öte yandan, kullanıcıların mevcut düzeni özelleştirmek için yeterli araçlara ve eklentilere sahip olmaları.
Minimum Destek – WP web siteleri oluşturmak, sizin gibi milyonlarca kullanıcıyla deneyimlerini topikal forumlarda paylaştığınız anlamına gelir. Özel olarak oluşturulmuş siteler, geliştirme sürecinin her aşamasında geliştiricilerin desteğini düşünürken, aslında YouTube’daki bazı bağımsız video kılavuzlarına ek olarak tek bilgi kaynağı budur..

Bazıları ayrıca WP temalarının sınırlı SEO optimizasyon yetenekleri ile geldiğini söyleyebilir. Sorun, farklı eklentiler kullanılarak çözülebilir. Ayrıca, WP özel temaları üzerine kurulmuş çok sayıda web sitesine rastlayabiliriz..

Hangi Yolu Seçmelisiniz?

Web’deki tüm web sitelerinin% 25’i WP temaları kullanılarak oluşturulmuştur. Bu gerçek, WP şablonlarının sağlam bir çevrimiçi temsil kurmanız gerektiğinde hala çalıştığını kanıtlıyor. Ayrıca, özel web tasarımı binlerce dolar ödemeye hazır olanlar için ise, herhangi bir bütçeye uygun. Fiyat etiketlerine ve geliştirme maliyetlerine bakalım.

WP Özel Tema Fiyatı

Daha önce de belirttiğimiz gibi, sınırlı bütçeli kullanıcılar ücretsiz şablonları tercih edebilir sıfır maliyetle bir web sitesi oluşturmak için. Temel sorun, neredeyse tüm ücretsiz temaların temelde aynı yapıya ve binlerce ve milyonlarca indirmeye ek olarak öne çıkacak özel özelliklere sahip olmayan tipik düzenlere sahip olmasıdır. Bu, bir şekilde özelleştirmeniz veya milyonlarca diğerleri ile aynı görünen web sitesine sahip olmanız gerektiği anlamına gelir.

Premium ve ücretli şablonlar bu soruna iyi bir çözüm olabilir. Daha ilgi çekici bir tasarım, güncel görsel efektler, farklı sayfa düzenleri ve genel site yapısı ile birlikte gelirler. Premium bir tema seçmeye karar verirseniz, 30 ila 300 dolar arasında bir ücret ödemeniz gerekebilir. Bu para için gelişmiş esnekliğe ek olarak gelişmiş kararlılık elde edersiniz.

Ayrıca okuyun: Bir Web Sitesi Oluşturmanın Maliyeti?.

Özel Yapılmış Web Sitesi Maliyeti

Web tasarımcılarından oluşan bir ekip kiralamak çok daha pahalı bir yaklaşımdır. En son grafik kavramları ve UI / UX trendlerini bilen bir profesyonel ekibin yanı sıra herhangi bir tasarım fikrini hayata geçirmek için bir sürü enstrümana sahip olursunuz.

Deneyimli web tasarımcıları, sadece bir web sitesi yapısı oluşturmak için değil, aynı zamanda özelliklerin nasıl çalıştığını test etmek ve projenin sorunsuz çalışmasını sağlamak için çeşitli grafik yazılımları ve prototip platformları kullanırlar. Hizmet ucuz olmaktan uzak:

 • Tam zamanlı bir tasarım ajansı kiralamak, minimum yaşlara ve özel özelliklere sahip olmayan basit bir web sitesi için 3.000-5.000 ABD dolarına mal olacaktır..
 • İhtiyacınız olan seçeneklere sahip tamamen işlevsel bir web sitesi size 10.000 ABD dolarından mal olacak.
 • Karmaşık projeler 20.000 $ ve üstü.

Ayrıca okuyun: Bir Web Geliştiricisi veya Bir Web Tasarımcısı Çalışmanın Maliyeti.

Web sitesi bakımı ve desteğini unutmayın. Bunun için ayrıca ödeme yapmanız gerekecektir. Ayrıca, iş geliştirme sürecinin bir noktasında gerekli olacak başka değişiklikler veya yükseltmeler de size en az birkaç yüz.

Tabii ki, serbest çalışanlar kiralayabilir ve web tasarım masraflarını azaltabilirsiniz. Bununla birlikte, serbest çalışanlarla çalışmak garanti eksikliği ile birlikte gelir. Kalifikasyon, hizmet kalitesi ve diğer önemli konulara ilişkin tüm risklerden siz sorumlusunuz.

Sonuç

Web’de her geçen gün daha fazla site görünse de, her zaman özel web tasarımı için bir yer vardır. Bu seçenek, büyük şirketlerin ve köklü şirketlerin öne çıkması için tek şanstır. Bununla birlikte, daha küçük şirketler veya sadece daha basit projeleri olan bireyler için bir anlam ifade etmiyor.

WP temaları, büyümenin yanı sıra başlangıçta ihtiyaç duyabileceğiniz tam bir özellik kümesi sunar. Herhangi bir teknik beceri gerektirmezler ve yeni başlayanlar için mükemmeldir. Kullanıcılar zamandan ve paradan tasarruf edebilir, bu da bazı şirketler için çok önemli bir faktör olabilir.

Web sitesi oluşturucuları çevrimiçi olmanın başka bir yolu bahsetmeye değer. Yeni başlayanların dakikalar içinde sıfır teknik bilgiye sahip siteler oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanan gelişmiş yazılım, WYSIWYG ve sürükle ve bırak işlevi, süper kolay entegrasyon, ilgili özellikler ve eklentilerle donatılmış hazır duyarlı şablonlar. Daha da önemlisi, web sitesi oluşturucuları barındırma, alan adı veya güvenliği ayrı ayrı yönetmeye gerek kalmadan hepsi bir arada bir çözüm olarak gelir.

Size en uygun yolu seçin ve profesyonel web sitenizle çevrimiçi olun!

WordPress ile Web Sitesi Oluşturma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map