Scratch’tan bir e-Ticaret Web Sitesi Oluşturma

Scratch'tan bir e-Ticaret Web Sitesi Oluşturma


Perakende işinizi başlatmayı planlıyorsanız veya zaten bir işiniz varsa ve ekstra çevrimiçi maruziyet vermek istiyorsanız, bir e-Ticaret sitesi oluşturmak için tam zamanı. Görsel olarak çekici ve işlevsel bir çevrimiçi mağaza, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi yalnızca web’de kullanılabilir hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda niş rekabete dayanmanıza ve kâr elde etmenize yardımcı olacaktır..

Bir web mağazası açtığınız anda, müşteri tabanındaki artışın ve satışların arttığını göreceksiniz. Bu iki faktör birbiriyle ilişkilidir ve e-Ticaret web sitenizin performansı ne kadar iyi olursa, sizden tekrar tekrar satın almaya istekli olacaklardır..

Bir web tasarım uzmanı değilseniz, sıfırdan bir e-Ticaret web sitesi oluşturmak için pek çok web oluşturma seçeneğiniz yoktur. En uygun varyantlar CMS ve web sitesi oluşturucular. İçerik Yönetim Sistemleri (CMS) web oluşturma programları, çevrimiçi mağazalar da dahil olmak üzere farklı türde web sitelerini başlatmak ve yönetmek için geniş bir araç seçeneğine sahip olanlar.

Bu hizmetler bugün oldukça popüler, çünkü fonksiyonel oluşturmaya izin veriyorlar, iyi yapılandırılmış ve çekici web siteleri kullanıcıların dikkatini çeken ve geniş bir seçenek yelpazesi sunan CMS, uygun içerik yayınlama ve düzenleme özellikleri sağlar.

Ayrıca, sistemle uyumlu eklentiler yükleyerek web sitesi performansını artırma olasılığını da ima ederler, ancak bu belirli web tasarım becerileri ve bilgisi gerektirebilir.

Sıfırdan bir e-Ticaret Web Sitesi Nasıl Oluşturulur:

 1. Shopify – Sıfırdan Web Sitesi Oluşturmak için En İyi E-ticaret Platformu
 2. Wix – Online Satışa Başlamak için En Kolay Web Sitesi Oluşturucu
 3. WooCommerce – WordPress için E-ticaret Eklentisi
 4. BigCommerce – Dünyanın Lider Bulut E-ticaret Platformu
 5. OpenCart – Ücretsiz (Açık kaynak) Alışveriş Sepeti Çözümü
 6. Magento – Açık Kaynak e-Ticaret Platformu
 7. Volusion – E-ticaret Web Sitesi Oluşturucu & Alışveriş Sepeti Yazılımı
 8. 3dcart – Sıfırdan E-ticaret Web Sitesi Oluşturmak için Harika Bir Araç
 9. PrestaShop – Açık Kaynak E-ticaret Web Uygulaması
 10. Drupal – E-ticarete hazır Açık Kaynak CMS

Shopify – Sıfırdan Web Sitesi Oluşturmak için En İyi e-Ticaret Platformu

Shopify - Sıfırdan Web Sitesi Oluşturmak için En İyi e-Ticaret Platformu

Ürün adı:Shopify
Resmi internet sitesi:shopify.com
karmaşıklık:Ortalama
Ücretsiz Plan:14 günlük deneme
Premium Plan:itibaren 29 $ / ay
Kurulmuş:2004
Merkez:Kanada
Ücretsiz olarak deneyin

Shopify – en iyi, en ünlü ve saygın e-Ticaret platformu sıfırdan bir web sitesi oluşturmak için. Yazılımın popülaritesi her geçen yıl artmaya devam ediyor, bu hiç de şaşırtıcı değil. Shopify, tam özellikli projelerin geliştirilmesine izin veren inanılmaz bir dizi özellik ve araç sunar. Birden fazla ürün kartı ve çok yönlü e-Ticaret seçenekleriyle büyük bir çevrimiçi mağaza işletmeyi planlıyorsanız, bu hizmet kesinlikle beklentilerinize ve gereksinimlerinize uygun olacaktır..

Ana Özellikler

Yazılım, kullanıcıların özellik yüklü projeler oluşturmak için ihtiyaç duydukları geniş bir tasarım özelleştirme araçları yelpazesi, e-Ticaret özellikleri ve web mağazası yönetimi seçenekleri sunar. Sistem her tür web mağazası için harika çalışıyor, ancak satışa sunulan yüzlerce / binlerce ürünle büyük hipermarketler için kesinlikle en iyi seçim. Aşağıda, hizmetin ana vurguları listelenmiştir:

 • Satış noktası (POS) çevrimiçi ve çevrimdışı modda ürün satmaya izin veren yazılım;
 • Çok dilli ve çok kanallı destek;
 • Üst düzey Artırılmış Gerçeklik özelliği;
 • Güçlü entegrasyon ve senkronizasyon seçenekleri;
 • Gelişmiş web mağazası, ürün ve pazarlama yönetimi araçları.

Lehte ve aleyhte olanlar

Shopify, sistemi kalabalıktan öne çıkaran inanılmaz bir avantaj listesi ile birlikte gelir. Zengin ücretsiz, duyarlı ve tamamen özelleştirilebilir şablon koleksiyonu, web mağazası uzmanlığınıza uyacak şekilde herhangi bir tasarımın seçilmesini ve düzenlenmesini sağlar.

Sistem ayrıca pazarlama ve tanıtım araçlarının yanı sıra birden çok ürün / web mağazası yönetimi özelliğine erişim sağlar. Ayrıca, üst düzey entegrasyon ve senkronizasyon seçenekleri, gelişmiş güvenlik parametreleri, sahtekarlık önleme araçları ve herhangi bir e-ticaret web sitesi için olmazsa olmaz diğer özellikler nedeniyle özel ilgiyi hak ediyor..

Uzun avantajlar listesinin yanı sıra, Shopify’ın kullanıcılarını biraz şaşırtabilecek birkaç dezavantajı var. Bu, e-ticarete özgü özelliklerle biraz aşırı yüklendiği için çoğunlukla sistemin işlevselliğiyle ilgilidir. Bu, sonunda web sitesi geliştirme sürecini zorlaştırır ve sistemi büyük projelerin oluşturulması için mükemmel bir seçim haline getirir. Bu nedenle, küçük / orta ölçekli bir çevrimiçi mağaza açmayı planlıyorsanız, daha basit alternatif ustalaşması ve üzerinde çalışılması daha kolay.

Maliyet

Shopify, tüm abonelerin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli planlar sunar. Entegre özellik seti herhangi bir e-Ticaret gereksinimini karşılayabilirken, planların maliyeti orta düzeydedir. 14 günlük bir deneme var, planların işlevselliğini test ederek avantajlı olanı seçebiliyorsunuz. Shopify abonelikleri aşağıdaki gibidir:

 • Temel Shopify (29 $ / ay) – blog bağlantısı, ücretsiz SSL Sertifikası, terk edilmiş sepet kurtarma, satış kanalları, manuel sipariş oluşturma, 2 personel hesabı, dolandırıcılık analizi, Shopify POS uygulaması;
 • Shopify ($ 79 / ay) – hediye kartları, profesyonel raporlar, 5 personel hesabı, 1-5 mağaza yeri;
 • Gelişmiş Shopify (299 $ / ay) – Gelişmiş rapor oluşturucu, realt-ime nakliye şirketi, 15 personel hesabı, 8 mağaza konumuna kadar.

Önemli olan, sistem içinde yapılan işlemler için herhangi bir ücret almaz. Ancak yine de alışveriş sürecinde yapılan kredi kartı işlemleri için ücretler gerektirir.

Shopify’ı Ücretsiz Deneyin

Wix – Çevrimiçi Satışa Başlamak için En Kolay Web Sitesi Oluşturucu

Wix - Çevrimiçi Satışa Başlamak için En Kolay Web Sitesi Oluşturucu

Ürün adı:WIX
Resmi internet sitesi:wix.com
karmaşıklık:Çok kolay
Ücretsiz Plan:Sınırsız
Premium Plan:itibaren 13 $ / ay
Kurulmuş:2006
Merkez:İsrail
Ücretsiz olarak deneyin

Wixen kolay hepsi bir arada web sitesi oluşturucu, Bu, hiç uğraşmadan çevrimiçi satış yapmaya başlamak isteyen herkes için iyi çalışıyor. Sistem farklı türdeki projeleri başlatmak için kullanılır. Çevrimiçi mağazalar bir istisna değildir. Web sitesi oluşturucu güçlü entegre e-Ticaret işlevselliği sunar. Küçük ve orta ölçekli bir çevrimiçi mağaza kurmaya izin veren ayırt edici bir özellik seti ve gelişmiş e-Ticaret motoruyla birlikte gelir.

Ana Özellikler

Wix web sitesi oluşturucu, üst düzey işlevselliği ve güçlü kullanıcı odağıyla abonesini etkilemektedir. Sistem, çeşitli çevrimiçi mağaza türlerini başlatmayı, yönetmeyi, tanıtmayı ve güncellemeyi mümkün kılan bir dizi entegre özellik ile birlikte gelir. Kodlama farkındalığı veya ön web tasarımı arka planı gerektirmez onunla projeler başlat. Şimdi Wix özelliklerine bir göz atın:

 • Güçlü e-ticaret motoru;
 • Gelişmiş Wix ADI (Yapay Tasarım Zekası) aracı ve tüm kullanıcı kategorileri için Standart Editör;
 • Yüzlerce ücretsiz mobil kullanıma hazır% 100 özelleştirilebilir tasarım;
 • Wix Ascend – kullanışlı bir CRM sistemi;
 • Birden fazla e-Ticaret uygulamasıyla entegre Uygulama Pazarı.

Lehte ve aleyhte olanlar

Wix sistemi, e-ticaret web siteleri oluşturmayı ve özelleştirmeyi, sipariş ayrıntılarını takip etmeyi, envanter listelerini yönetmeyi, ürün ayrıntılarını ayarlamayı, müşterilere bildirim göndermeyi vb. Mümkün kılan basit ve etkili çevrimiçi mağaza yönetimi süreci sağlar. tam boyutlu görüntüler ve ayrıntılı açıklamalar ile ürün galerileri. Son olarak, web sitesi oluşturucu, sistemde yapılan her işlemin güvenilirliğini ve güvenliğini koruyarak güvenli ödeme seçenekleri sunar. Müşterilere kendileri için en uygun ödeme seçeneklerini seçmeleri önerilir.

Dertlerden bahsetmişken, aşırı yüklü arayüzü nedeniyle sistemi ilk kez kullanırken yeni başlayanlar biraz şaşkın olabilir. Aynı şey App Market’te bulunan uzantılar için de geçerlidir. Katalogda birçoğu var, ancak tüm widget’lar gerekli kalite standartlarına uymuyor ve iyileştirme gerektirmiyor. Sistemin önerdiği gibi yeni başlayanlar için uygun bir planın seçimi de sorun olabilir seçim yapabileceğiniz birden fazla abonelik. Dolayısıyla, web sitesi oluşturucu aslında web sitesi geliştirme sürecinin sonucunu etkileyebilecek dikkate değer dezavantajlara sahip değildir..

Maliyet

Web sitesi oluşturucu, sınırsız zaman aralığı boyunca süren ve varsayılan olarak sistemin işlevselliğini keşfetmeyi mümkün kılan ücretsiz bir plana sahiptir. Web sitesi geliştirme sürecine geçmeye karar verir vermez, seçim yapabileceğiniz çeşitli abonelikler sunulur. Şimdi onlara bir göz at.

Standart Wix Planları

 • Combo ($ 13 / ay) – kişisel kullanım, reklamsız, ücretsiz alan adı bağlantısı, ücretsiz barındırma;
 • Sınırsız (17 $ / ay) – serbest çalışanlar ve girişimciler için, sınırsız bant genişliği, 10 GB depolama alanı;
 • Pro (22 $ ​​/ ay) – eksiksiz çevrimiçi markalama için yerleşik Google Analytics, 2 saatlik video depolama alanı;
 • VIP ($ 39 / ay) – VIP projesi için, öncelikli destek, profesyonel logo vb..

İşletme / e-Ticaret Planları

 • İşletme Temel ($ 23 / ay) – çevrimiçi ödemelerin kabulü;
 • Business Unlimited (27 $ / ay) – iş geliştirme araçları, girişimciler için iş uygulamaları, e-Ticaret;
 • Ticari VIP (49 $ / ay) – eksiksiz Wix Suite, sınırsız bant genişliği ve video depolama alanı;
 • Kurumsal (500 $ / ay) – en yüksek işlevselliği ve maksimum miktarda araç sağlayan uçtan uca iş çözümü.

Web sitesi oluşturucu sıklıkla indirimler ve özel teklifler sunar. Ayrıca, bir kullanıcının herhangi bir nedenle memnun kalmayacağı bir şey varsa, 14 günlük para iade garantisini sağlar.

Wix’i Ücretsiz Deneyin

WooCommerce – WordPress için e-ticaret Eklentisi

WooCommerce - WordPress için e-ticaret Eklentisi

Ürün adı:WooCommerce
Resmi internet sitesi:woocommerce.com
karmaşıklık:Ortalamanın üstü
Ücretsiz Plan:Tamamen bedava
Premium Plan:Ücretli uzantılar
Kurulmuş:2011
Merkez:Dünya çapında
Ücretsiz olarak deneyin

WooCommerce – sadece WordPress için geliştirilmiş açık kaynaklı bir alışveriş sepeti eklentisidir. İndirmek ve yüklemek ücretsizdir, ancak bir WooCommerce çevrimiçi mağazasını yönetmek için sunduğu bazı özellikler için ödeme yapmanız gerekecektir. Eklenti, kullanıcılarla popüler olmasını sağlayan uygun maliyetli zengin bir özellik kümesi sunar. WooCommerce, gelişmiş işlevselliğe sahip güçlü e-Ticaret web siteleri oluşturmanıza ve çalıştırmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, bunu etkili bir şekilde yapmak için bazı web tasarım becerileri ve uzmanlığı gerekebilir.

Ana Özellikler

WooCommerce, küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazalar için iyi çalışır. Oldukça özelleştirilebilir ve herhangi birine kolayca entegre edilebilir WordPress web sitesi. Çevrimiçi mağazanıza ekledikten sonra, etkili bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak kısa, ancak ayrıntılı bir sihirbaz göreceksiniz. WooCommerce özelliklerinin listesi:

 • Mobil cihazlar için optimize edilmiş tamamen özelleştirilebilir tasarımlar;
 • Gelişmiş ürün sevkiyatı;
 • Coğrafi konum desteği;
 • Kullanışlı ürün organizasyonu ve envanter yönetimi araçları;
 • Çoklu ödeme seçenekleri ve indirimler.

Lehte ve aleyhte olanlar

Eklenti, bir kullanıcının en baştan itibaren ücretsiz olarak sağladığı bir dizi temel özellik sunar. Bunlardan bazıları mobil cihazlar için optimize edilmiş tasarım, dijital ve fiziksel ürün satış seçenekleri, coğrafi konum desteği, uygun ürün organizasyonu ve envanter yönetimi, Arama Motoru Optimizasyonu, indirimler ve kupon kodları oluşturma fırsatı, çok sayıda ödeme seçeneği, ürün incelemeleri ve daha fazlasını içerir..

WooCommerce ayrıca yerel karşılama, sabit oranlı nakliye, yurtdışı ve yerel teslimat vb.Içeren uygun ürün nakliye işlevselliği sunar. Ayrıca, sipariş maliyetini bulmayı, farklı nakliye alanları için oranları ayarlama vb..

WooCommerce ile web mağazalarının geliştirilmesi söz konusu olduğunda, kullanıcılar şablon özelleştirme konusunda zorluklarla karşılaşabilirler. Eklenti, daha önce sistemle hiç ilgilenmemiş olan ve biraz pratiğe ihtiyaç duyan kullanıcılara ücretsiz temayı almanızı önerir. Ancak, web tasarım becerileriniz iyi düzeyde ise ve çevrimiçi mağazanızda çalışmaya hazırsanız, en başından itibaren bir WooTheme kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu, WooCommerce güncellemelerinin web sitesine uygulanmasıyla ilişkili sorunların miktarını azaltacaktır.

Maliyet

WooCommerce ücretsiz bir açık kaynak WordPress Eklenti. Kurulum, indirme veya onunla yapılan işlemler için herhangi bir ücret almaz. Aynı zamanda, araçtan en iyi şekilde yararlanmak için WordPress web siteniz, alan adı ve bazı ücretli uzantılar ve eklentiler için barındırma satın almanız gerekir. Bu açıdan en iyi çözüm, Bluehost olarak en çok önerilen barındırma sağlayıcısı. En ucuz Bluehost planı size diğer avantajlarla birlikte ücretsiz bir bonus alan adı sunarak $ 2.95 / ay’a mal olacak.

WooCommerce’ı Ücretsiz Deneyin

BigCommerce – Dünyanın Önde Gelen Bulut e-Ticaret Platformu

BigCommerce - Dünyanın Önde Gelen Bulut e-Ticaret Platformu

Ürün adı:BigCommerce
Resmi internet sitesi:bigcommerce.com
karmaşıklık:Karmaşık
Ücretsiz Plan:14 günlük deneme
Premium Plan:itibaren 29.95 $ / aylık
Kurulmuş:2009
Merkez:Amerika Birleşik Devletleri
Ücretsiz olarak deneyin

BigCommerce – Orta / büyük ve güçlü çevrimiçi mağazaları başlatmak için harika çalışan, dünyanın önde gelen bulut e-Ticaret platformudur. Sistem teknoloji meraklısı olmayan kullanıcılar için biraz karmaşık görünebilir, ancak ustalaşmayı başarırsanız, sonuçtan memnun kalacaksınız. Web tasarım uzmanları ve daha önce web sitesi oluşturucularla daha önce çalışmış olan kullanıcılar, sistemi çok karmaşık bulamayacaklar ve birkaç gün içinde ustalaşabilecekler.

Ana Özellikler

BigCommerce, sezgisel ve mantıksal olarak yapılandırılmış bir kontrol paneline sahiptir, ancak e-Ticaret web sitenizde çalışmaya başlamak için öğrenmeniz gereken birçok ayara sahiptir. Web sitesi oluşturucu, çevrimiçi mağaza performansınızı artırabilecek birden fazla e-Ticaret seçeneği sunar. Sistemin öne çıkanlarının listesi aşağıda verilmiştir:

 • Sosyal ağ senkronizasyonu (Facebook, eBay, Shopzilla, Beso vb..);
 • Gelişmiş e-posta pazarlama, ürün ve envanter yönetimi seçenekleri;
 • Ücretsiz ve ücretli duyarlı tasarımlar;
 • Çok kanallı destek;
 • CSV ürünü içe / dışa aktarma.

Lehte ve aleyhte olanlar

Web sitesi oluşturucu, çevrimiçi mağaza performansınızı artırabilecek birden fazla e-Ticaret seçeneği sunar. Ücretsiz bir SocialShop 2 uygulamasının yanı sıra Shopzilla, eBay, Beso vb. envanter listesi, ürün ekleme ve yönetme, iade / değişim sistemini organize etme, hediye sertifikaları ve reklam afişleri oluşturma, CSV dosyalarından birden fazla ürün yükleme ve çevrimiçi mağazanızı işlevsel hale getirmek için diğer işlemleri gerçekleştirme.

Sistemin aksaklıklarına gelince, burada çok fazla yok. Web sitesi kurulum sürecinin kendisi oldukça karmaşık bir yaklaşım ve zaman yatırımı gerektirirken, BigCommerce zengin bir ücretsiz şablon koleksiyonuna sahip olamaz. Dahası, BigCommerce ayrıca standart web sitesi oluşturucularına kıyasla daha pahalı bir fiyatlandırma politikasına sahiptir ve bu nedenle tüm normal aboneler bunu kullanamayabilir.

Maliyet

Web sitesi oluşturucu, ilgilendiğiniz ücretli planı 14 gün boyunca kesinlikle ücretsiz test etmenizi sağlar. Deneme sürümünün bitiminden sonra, ücretli aboneliklerden birine yükseltebilirsiniz. Burada üç tane var, her biri belirli bir dizi özellik sunuyor.

 • Standart Plan ($ 29.95 / ay) – sınırsız bant genişliği, disk depolama alanı ve ürün numarası;
 • Artı Planı ($ 79.95 / ay) – müşteri destek segmentasyonu, terk edilmiş alışveriş sepeti tasarrufu;
 • Uzman Planı (249,95 $ / ay) – özel SSL Sertifikası bağlantısı, Google Reviews, gelişmiş analitik aracı vb..

Burada maliyeti sistem yöneticisi ile ayrı ayrı ele alınması gereken Kurumsal Plan da vardır. Ancak, BigCommerce fiyatlandırma politikası hakkında önemli bir nüans olduğunu unutmayın. Bu, Kurumsal Plan hariç tüm ödenen planlar için geçerli yıllık kar sınırıdır. Bu, kârınızın her 200000 ABD Doları’nın, kullandığınız ücretli planın maliyetinde aylık 150 ABD Doları artışa neden olacağı anlamına gelir. Bu sizin için uygunsa, sistemi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

BigCommerce’ı Şimdi Deneyin

OpenCart – Ücretsiz (Açık kaynak) Alışveriş Sepeti Çözümü

OpenCart - Ücretsiz (Açık Kaynak) Alışveriş Sepeti Çözümü

Ürün adı:OpenCart
Resmi internet sitesi:opencart.com
karmaşıklık:Karmaşık
Ücretsiz Plan:Tamamen bedava
Premium Plan:Barındırma gerektirir
Kurulmuş:2012
Merkez:Dünya çapında
Ücretsiz olarak deneyin

OpenCart – kurulum ve indirme avantajı için kullanılmasını gerektiren ücretsiz bir açık kaynak kodlu alışveriş sepeti çözümüdür. Program PHP tabanlı olup, programlama becerisi az olan veya hiç olmayan kullanıcılar için genellikle sorun yaratır. Yazılım güçlü çevrimiçi mağazalar başlatmak için kullanılır ve büyük e-ticaret web siteleri oluşturmak isteyen yetkin web tasarımcıları için iyi bir başlangıçtır.

Ana Özellikler

OpenCart, kaliteli bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için yeterli olan temel özelliklerle birlikte gelir, ancak yazılımla oluşturulan web sitelerinin işlevselliğini artırmak için uzantıların yüklenmesini gerektirir. Teknik olarak gelişmiş bir çevrimiçi mağaza kurmak ve bakımını yapmak için gereken kodlama bilgisi ve deneyimini ifade eder. Onlardan yoksunsanız, bir daha basit seçenek daha sonra web sitenizin yönetimi ve bakımı ile ilgili sorunlarla karşılaşmamak. Platformun en önemli özellikleri aşağıda listelenmiştir:

 • Ücretli uzantıları ve eklentileri entegre etmeyi sağlar;
 • Çok dilli ve çoklu para birimi desteği;
 • Birden fazla vitrin önünü yönetme ve sınırsız giriş oluşturma fırsatı (ürünler, kategoriler, üreticiler vb..);
 • Alışveriş sepetinize işlev ekleyen modüllerin mevcudiyeti, çok sayıda yedekleme ve geri yükleme aracı;
 • Entegre nakliye hesaplayıcısı.

Lehte ve aleyhte olanlar

OpenCart, web sitenize güçlü bir e-Ticaret odağı sağlamayı mümkün kılar ve farklı çevrimiçi mağaza türlerinin geliştirilmesi için harika çalışır. Temel özelliklerinden bazıları varsayılan olarak sağlanmıştır, ancak yine de işlevlerinden en iyi şekilde yararlanmak için ileri teknoloji uzantıları yüklemeniz gerekir. Bunlar arasında çoklu dil ve çoklu para birimi desteği, birden fazla vitrin önünü yönetme ve sınırsız liste oluşturma olanağı (ürünler, kategoriler, üreticiler vb..), raporlar, alışveriş sepetinize işlevsellik ekleyen modüllerin kullanılabilirliği, çok sayıda yedekleme ve geri yükleme aracı, SEO seçenekleri, ürün derecelendirmeleri ve yorumları, indirim kupon sistemi, misafir ödeme, gönderim hesap makinesi, yinelenen ödemeler ve daha fazlası.

Dertere gelince, yazılım teknik olarak gelişmiş bir çevrimiçi mağaza kurmak ve korumak için gerekli olan kodlama bilgi ve deneyimini ima eder. Onlardan yoksunsanız, daha sonra web sitesi yönetimi ve bakımınızla ilgili sorunlarla karşılaşmamak için daha basit bir seçenek aramak daha iyidir. Sistemin güvenilir müşteri desteği yok. Bunun yerine, sistemle ilgili belirli sorunların çözülmesini sağlayan $ 99 / aylık bir destek planı var. Dolayısıyla, kodlama bilginiz bu platformu kullanmak için yeterli değilse, başka birçok uygun alternatif vardır..

Maliyet

OpenCart başlangıçta ücretsizdir, ancak bu yalnızca programın yüklenmesi, indirilmesi ve yükseltilmesi ile ilgilidir.. Platformu yüksek düzeyde kullanabilmek ve çevrimiçi mağazanızdan maksimum fayda elde etmek için ekstra uzantılar ve eklentiler satın almanız gerekir. Ayrıca, web üzerinde kullanılabilir hale getirmek için e-ticaret web siteniz için barındırma ve etki alanı adı satın almak gerekir. İlginç olan OpenCart, programın bulut sürümünü yayınladı. Kullanmanın maliyeti, kullanıcının oluşturacağı çevrimiçi mağazaların sayısına ve onlar için gereken disk depolama alanı miktarına bağlı olacaktır..

OpenCart’ı Ücretsiz Deneyin

Magento – Açık Kaynak e-Ticaret Platformu

Magento - Açık Kaynak e-Ticaret Platformu

Ürün adı:Magento
Resmi internet sitesi:magento.com
karmaşıklık:Çok karmaşık
Ücretsiz Plan:Tamamen bedava
Premium Plan:Barındırma gerektirir
Kurulmuş:2007
Merkez:Amerika Birleşik Devletleri
Ücretsiz olarak deneyin

Magento – niş uzmanlıklarına, boyutlarına ve karmaşıklıklarına bakılmaksızın her tür web mağazasının oluşturulması ve yönetimi için harika çalışan dünya çapında açık kaynaklı e-ticaret platformudur. Platform karmaşık projelere başlamak için kodlama bilgisi gerektirir ve bu nedenle yeni başlayanlar için en iyi seçim değildir. Ancak, platformu keşfetmek için yeterli zamanınız ve sabrınız varsa, işlevselliğini kesinlikle takdir edeceksiniz..

Ana Özellikler

Magento, güçlü e-Ticaret projeleri yürütmek için güvenilir bir CMS olarak kullanılmasına izin veren gelişmiş ve oldukça kapsamlı bir özellik setine sahiptir. İşlevselliği ve esnekliği, çeşitli karmaşıklık düzeylerindeki görevlerle başa çıkmak için fazlasıyla yeterlidir. Sistemin tam olarak nelerin stokta olduğunu bulmak için, şimdi özellik setini göz önünde bulundurun:

 • Ürün yönetimi seçenekleri (kolay ürün yükleme, açıklamaların kullanılabilirliği, SEO kurulumu, ürün kategorileri vb..);
 • Web mağazası yönetim özellikleri (tek kontrol paneli, basit geçiş, sanal terminal, baskı seçeneği vb.);
 • İleri teknoloji pazarlama araçları (ürün karşılaştırma, istek listesi ve kupon kodu oluşturma, alışveriş sepeti entegrasyonu vb..);
 • Çeşitli ödeme seçenekleri (Stripe, PayPal, Braintree, Amazon Pay ve daha fazlası).

Lehte ve aleyhte olanlar

Magento, web sitesi oluşturma, yönetim, pazarlama, SEO, güncellemeler, nakliye ve ödeme, ödeme işleme ve diğer zorunlu süreçlerle uğraşmak için özel üst düzey araçları kapsayan kapsamlı işlevsellik sunar. CMS, ayrıntılı açıklamalar, çok sayıda parametre ve yönetim seçeneği ile birlikte gelen birden fazla ürün listesi oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, sipariş vermeden önce web sitesinden ayrılan kullanıcıların yüzdesinin azaltılmasına katkıda bulunan terk edilmiş bir alışveriş sepeti özelliği de vardır..

Magento, özellik yüklü çevrimiçi mağazalar oluşturulmasına izin verse de, sıradan kullanıcılar için hala çok karmaşıktır. Uygulamasının belirli aşamalarında profesyonel geliştiricinin desteğini gerektirir. Ancak burada, kullanıcıların sorunlarını zamanında çözmelerine yardımcı olabilecek hiçbir müşteri destek ekibi yoktur. CMS ayrıca, üçüncü taraf şablon entegrasyonu ihtiyacını tetikleyen sınırlı sayıda ücretsiz tasarım koleksiyonu sunar.

Maliyet

Magento ücretsiz bir açık kaynak kodlu CMS’dir, yani sistemi herhangi bir ödeme yapmadan indirip yükleyebilirsiniz. Ancak, platformun işlevlerinden en iyi şekilde yararlanmak için üçüncü taraf widget’ları, eklentileri ve uzantıları eklemeden gitmezsiniz. Aynı şey şablon seçimi, barındırma ve alan adı ile ilgilidir. Bir web mağazasını yayınlamak ve yönetmek için güvenilir bir barındırma sağlayıcısı seçmeniz gerekir.

Magento’yu Şimdi İndirin

Volusion – e-Ticaret Web Sitesi Oluşturucu & Alışveriş Sepeti Yazılımı

Volusion - e-Ticaret Web Sitesi Oluşturucu ve Alışveriş Sepeti Yazılımı

Ürün adı:Volusion
Resmi internet sitesi:volusion.com
karmaşıklık:Ortalama
Ücretsiz Plan:14 günlük deneme
Premium Plan:Barındırma gerektirir
Kurulmuş:1999
Merkez:Amerika Birleşik Devletleri
Ücretsiz olarak deneyin

Volusion – etkili ve basit bir web mağazası geliştirme deneyimi sağlayan güvenilir bir e-ticaret web sitesi oluşturucu ve alışveriş sepeti yazılımıdır. Sistem, kalabalıktan sıyrılacak güçlü bir çevrimiçi mağaza başlatmak için gereken çok çeşitli seçenekler ve özelliklerle birlikte geliyor.

Ana Özellikler

Volusion, küçük, orta veya büyük bir çevrimiçi mağaza oluşturmak ve yönetmek için etkili bir şekilde kullanılabilen tüm web oluşturma araçlarını kapsar. Web sitesi oluşturucu, e-ticaret odaklı oldukça kapsamlı özelliklere sahiptir. Sistemin kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayan ana özellikler:

 • Çok kanallı entegrasyon;
 • Dinamik CRM sistemi;
 • Kullanışlı çevrimiçi mağaza oluşturucu;
 • Geliştirilmiş aldatmaca koruması;
 • Geniş bilgi tabanı.

Lehte ve aleyhte olanlar

Volusion, dijital mağazayı sıfırdan başlatmak isteyen kullanıcıların dikkatini hak ediyor. Web sitesi oluşturucu, çok kanallı entegrasyon, SEO tanıtımı, dinamik CRM sistemi, gelişmiş güvenlik kontrolü, pazarlama ve e-ticaret araçları, PCI sertifikası, aldatmaca koruması, 7/24 müşteri desteği, bilgilendirici bilgi dahil olmak üzere birden fazla e-Ticaret özelliğine ve araca erişim sağlar Sistem ayrıca çeşitli nişlere uyacak etkileyici bir ücretsiz ve ücretli duyarlı şablon koleksiyonu sunar. Yazılım hem teknisyen olmayan hem de profesyonellere uygun.

Esaslar listesinin yanı sıra, web sitesi oluşturucu birkaç dezavantajla birlikte gelir, ancak web mağazası oluşturma sürecinin sonucu üzerinde ciddi bir etkisi yoktur. Örneğin, ücretsiz şablonları biraz daha çok yönlü olabilir. Premium temalar, sırayla, oldukça pahalıdır karşılaştırıldığında standart web sitesi oluşturucularına.

Maliyet

Volusion’un ücretsiz bir planı yok, ancak sistemin entegre özellik setini test etmenizi sağlayan 14 günlük ücretsiz deneme sürümü ile geliyor. Çevrimiçi olmaya ve hazır bir proje yayınlamaya karar verdiğinizde, ücretli aboneliklerden birini seçmeniz gerekir.

 • Kişisel maliyetlendirme (29 $ / ay) – 100 ürün, sadece 1 personel hesabı.
 • Profesyonel maliyetlendirme ($ 79 / ay) – 5.000 ürün.
 • İşletme maliyeti (299 $) – sınırsız ürün ve Öncelik desteği.

Ayrıca maliyeti şirket yöneticileri ile bireysel olarak müzakere edilen Başbakan planına yükseltme fırsatı da vardır. Plan, VIP desteği ve gelişmiş e-Ticaret işlevselliği gerektiren büyük uluslararası şirketler için harika çalışacak.

Volusion’u Şimdi Deneyin

3dcart – Sıfırdan e-Ticaret Web Sitesi Oluşturmak için Harika Bir Araç

3dcart - Sıfırdan e-Ticaret Web Sitesi Oluşturmak için Harika Bir Araç

Ürün adı:3dcart
Resmi internet sitesi:3dcart.com
karmaşıklık:karmaşık
Ücretsiz Plan:14 günlük deneme
Premium Plan:itibaren 9 $ / ay
Kurulmuş:1997
Merkez:Amerika Birleşik Devletleri
Ücretsiz olarak deneyin

3dcart – e-Ticaret web sitelerini sıfırdan oluşturmak için popüler bir araçtır. Sistem kendisini küçük ve orta ölçekli web mağazalarının geliştirilmesi ve yönetimi için kullanılan hepsi bir arada bir platform olarak konumlandırıyor. Burası hem fiziksel hem de dijital ürünleri ve çevrimiçi hizmetleri satabileceği yerdir. Hizmet, yeni başlayanlar ve web tasarım uzmanları da dahil olmak üzere tüm kullanıcı kategorileri için harika çalışacak.

Ana Özellikler

3dcart, karmaşıklığına ve boyutuna bakılmaksızın, güçlü bir çevrimiçi mağaza başlatmak için gereken geniş bir özellik grubunu kapsar. Bu, entegre işlevselliği ile herkesi etkileyecek profesyonel bir hizmettir. Bunlar platformun en belirgin özellikleridir:

 • Güçlü entegre CRM;
 • Hazır modüller;
 • Kapsamlı ürün yönetimi seçenekleri;
 • İleri teknoloji pazarlama araçları;
 • Entegre satış analizi ve istatistik takibi.

Lehte ve aleyhte olanlar

3dcart entegre bloglama platformu, çoklu pazarlama ve SEO araçları, web sitesi dosyalarına FTP erişimi, alışveriş eklentilerinin kullanılabilirliği ile birlikte gelir. Sistem ayrıca modül entegrasyonuna izin verir ve kapsamlı ve bilgilendirici ürün katalogları oluşturmanıza izin veren güçlü bir ürün kartı editörü ile birlikte gelir.

Sistem arızaları ile ilgili olarak, 3dcart FTP modunun dışındaki dosya düzenlemeye sınırlı erişim sağlar. Bu, tüm seçenekleri sıfırdan keşfetmek ve ustalaşmak için zamana ihtiyaç duyan yeni başlayanlar için biraz karmaşık olabilir. Ek olarak, 3dcart, araçlar ve seçeneklerle biraz doygun olan biraz karmaşık bir arayüze sahiptir. Buna alışmak kesinlikle zaman alıyor.

Maliyet

3dcart ücretsiz bir plan sunmuyor, ancak bunu test etmek için yeterli olan 14 günlük deneme var. Hizmetle çalışmaya devam etmek ve hazır bir proje yayınlamak için sistemin sunduğu premium aboneliklerden birini seçmeye devam edin.

 • Başlangıç ​​Mağazası (9 $ / ay) – 1 kullanıcı, 100 ürün, API ve FTP erişimi, bağlantı alanı, 2 E-posta hesabı.
 • Temel Mağaza ($ 19 / ay) – 2 kullanıcı, sınırsız ürün, telefon desteği, 5 e-posta hesabı.
 • Artı Mağazası (49 $ / ay) – 5 kullanıcı, CRM, müşteri grupları, 10 E-posta hesabı.
 • Pro Mağazası ($ 129 / mo) – 15 malzeme kullanıcısı, otomasyon kuralları, ön siparişler, 30 E-posta hesabı.

Ayrıca, Kurumsal plana ayda 400 ABD doları yükseltme fırsatı da vardır. Güvenli seviye 1 PCI Barındırma, sınırsız sayıda kullanıcı ve IP engelleme güvenlik özellikleri sağlar.

3dcart’ı Ücretsiz Deneyin

PrestaShop – Açık Kaynak e-Ticaret Web Uygulaması

PrestaShop - Açık Kaynak e-Ticaret Web Uygulaması

Ürün adı:PrestaShop
Resmi internet sitesi:prestashop.com
karmaşıklık:karmaşık
Ücretsiz Plan:Tamamen ücretsiz
Premium Plan:barındırma gerektirir
Kurulmuş:2008
Merkez:Amerika Birleşik Devletleri
Ücretsiz olarak deneyin

PrestaShop – kesinlikle ücretsiz olarak indirilip kurulabilen açık kaynaklı bir e-ticaret web uygulamasıdır. Üstün performans ve mükemmel tasarıma sahip farklı çevrimiçi mağaza türleri oluşturmak için kullanılır. Bununla birlikte, program temel olarak profesyonellerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulur. Yeni başlayanlar sistemi karmaşık bulacaktır.

Ana Özellikler

PrestaShop, satıcıların çevrimiçi mağazalarında çalışırken neredeyse tüm ihtiyaçları karşılayan 600’den fazla entegre özellik sunar. Böyle kapsamlı bir işlevsellik, kullanıcıların e-Ticaret gereksinimlerinin hakim miktarını karşılamaya yardımcı olur. En çarpıcı PrestaShop özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • CSV dosyası ürün alma / verme;
 • Çok yönlü nakliye ve ödeme seçenekleri;
 • Terk edilmiş alışveriş sepeti;
 • Otomatik takipler;
 • Üst düzey entegre web mağazası analizi ve istatistik izleme araçları.

Lehte ve aleyhte olanlar

PrestaShop, sınırsız listeler oluşturma ve dijital ürünler satma, envanter listesini yönetme, CSV dosyalarından ürünleri içe / dışa aktarma, çok yönlü SEO seçenekleri, sınırsız nakliye taşıyıcıları, tahmini gönderim, çok sayıda ödeme seçeneği, dünya çapında ürün satma fırsatı, vergi kuralları belirleme fırsatı sunar belirli bir bölge için, gerçek zamanlı analitik, terk edilmiş alışveriş sepeti bilgileri, özelleştirilmiş promosyonlar, otomatik takipler ve daha fazlası için.

İşlevselliği ne olursa olsun, PrestaShop özellikle teknoloji sahibi olmayan kullanıcılar için basit bir program değildir. Modüller kurmayı ve düzenlemeyi ve diğer teknik nüansları çözmeyi zor bulabilirler. PrestaShop’u yazılım indirmeyi, FTP istemcisi aracılığıyla sunucuya yüklemeyi ve daha fazla yüklemeyi gerektirdiği için biraz zaman alabileceğini unutmayın. Böylece, web tasarım bilgisine sahip olmadığınızı düşünüyorsanız, bir uzmanın yardımına ihtiyaç duyulabilir..

Maliyet

Tıpkı diğer içerik yönetimi sistemlerinin çoğunda olduğu gibi PrestaShop’u indirmek, kurmak ve kullanmak ücretsizdir. Burada ayrıca, büyük sistem özelliklerini test etmeyi ve yönetim panosunu ve mağazası keşfetmenizi sağlayan ücretsiz bir demo sürümü de var. Yazılımı bir e-Ticaret web sitesi oluşturmak için kullanmaya karar verirseniz, alan adı ve barındırma için ödeme yapmaya hazır olun. Bunlar onsuz gitmeyeceğiniz zorunlu harcamalardır. Devam eden masraflara gelince, çevrimiçi mağaza işlevlerinizi geliştirmek için eklenti ve uzantı satın almayı içerir. E-Ticaret web sitenizi eBay, Amazon, Facebook vb.Gibi diğer platformlarla entegre etme niyetiniz varsa, bu da size belirli bir tutar.

PrestaShop’u Ücretsiz Deneyin

Drupal – e-Ticarete Hazır Açık Kaynak CMS

Drupal - e-Ticarete Hazır Açık Kaynak CMS

Ürün adı:Drupal
Resmi internet sitesi:drupal.org
karmaşıklık:karmaşık
Ücretsiz Plan:Tamamen ücretsiz
Premium Plan:barındırma gerektirir
Kurulmuş:2000
Merkez:Amerika Birleşik Devletleri
Ücretsiz olarak deneyin

Drupal – ücretsiz bir e-ticarete hazır açık kaynak kodlu CMS, bir web sitesi oluşturucunun özelliklerini kapsayan, ancak modül kurulumu, düzenlemesi ve konfigürasyonu geliştirilmesini gerektirir. Drupal esnektir ancak yeni başlayanlar için oldukça karmaşıktır. Çoğunlukla tasarım özelleştirme özgürlüğüne değer veren profesyoneller için iyi çalışır.

Ana Özellikler

Drupal, bir sistemden ziyade bir içerik yönetimi çerçevesine benziyor. Bir web sitesi oluşturmak için, bir kullanıcının bir web sitesini bağımsız olarak, değerli proje performansı için gerekli olan modüller ve uygulamalar ile doldurması gerekir. E-Ticaret ve iş gereksinimlerinize uygun Drupal ile bir web mağazası tasarlayabilmek için, öncelikle sistemin özellik setine odaklanmalısınız:

 • 2000’den fazla duyarlı tasarım;
 • E-Ticaret projeleri için çok önemli olan sınırlı içerik yönetimi araçları seti;
 • İki web mağazası geliştirme seçeneği;
 • Entegre Drupal modülleri;
 • Üst düzey esneklik.

Lehte ve aleyhte olanlar

En önemli Drupal avantajlarından biri, tam özellikli bir çevrimiçi mağaza kurmayı mümkün kılan üst düzey esnekliğidir. Platform başlangıçta temel bir özellik seti ile birlikte gelir, ancak e-ticaret projenize gelişmiş işlevsellik sağlamak için üçüncü taraf uzantıları entegre etmek mümkündür. Drupal ayrıca başlatılan tüm projelerde yüksek güvenlik seviyesi sağlarken, bireysel sistem ödemesi daha hızlı proje performansını garanti eder. Web sitenize hedeflerinize ulaşmak için daha fazla esneklik vermek istiyorsanız, birden fazla uzantı ve şablonu içeren ücretsiz belge tabanından yararlanabilirsiniz..

Drupal ile ilgili en büyük sorun karmaşıklığıdır. Platform yeni başlayanlar tarafından ustalaşmak son derece zordur ve özelliklerini keşfetmek ve ustalaşmak çok zaman alır. Teknik destek ekibinin olmaması süreci daha da sorunlu hale getiriyor. Sorunlarını çözmek ve sorunlarına cevap bulmak için Drupal kullanıcıları çoğunlukla web’de arama gereksinimi ile karşı karşıya.

Maliyet

Drupal tamamen ücretsiz bir sistemdir, yani barındırmada bulunan kontrol panelinden ekstra yatırım yapmadan onu indirip yüklemek mümkündür. Bazen, Drupal paketleri Linux koleksiyonları / planları içinde sağlanır, ancak önce güvenliklerini kontrol etmek mantıklıdır. Drupal ayrıca barındırma ve alan adı seçimlerinin yanı sıra ekstra modüller / uzantılar gerektirir.

Drupal’ı Ücretsiz Deneyin

Web Sitesi Oluşturucu ile e-Ticaret Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Bir web sitesi oluşturucu ile bir çevrimiçi mağaza açmayı düşündüğünüz anda, bu sürecin içerdiği önemli aşamaları bulmanız gerekecektir. Aşağıda, nihayetinde seçeceğiniz sistemden bağımsız olarak karşılaşacağınız genel adımlar listelenmiştir:

 1. Hizmete Kayıt. sahip olan bir web sitesi oluşturucu seçti, önce kayıt olmanız gerekir. Bu, tüm sistemlerin sunduğu olmazsa olmaz bir adımdır. Kayıt işlemi genellikle basit ve hızlıdır. Sisteme kaydolmak için sadece e-postanızı vermeniz ve bir şifre oluşturmanız gerekir. Bazı hizmetler, bir hesap oluşturmanıza izin vermek için onay e-postaları gönderir. Başka bir seçenek Facebook hesabınız üzerinden kaydolmaktır (Bence sende bir tane var). Bu da fazla çaba ve zaman gerektirmez.
 2. Şablon Seçimi. Sisteme kaydolduktan sonra, en çok nişinize uygun bir şablon seçmeniz istenecektir. Çoğu web sitesi üreticisi, şablon seçimini basitleştirmek için şablonlarını tematik kategorilere ayırır. Bu, şablon seçimi sürecini daha etkili ve hızlı hale getirerek zaman ve çabadan tasarruf etmenize yardımcı olur. Şablonlar ücretli ve ücretsiz olabilir, bu nedenle en uygun seçeneğe karar vermek size bağlıdır..
 3. Tasarım Özelleştirme. Bir şablonun doğru seçimi, görevin sadece yarısıdır. En büyük ve en sorumlu kısım tasarım özelleştirmedir. Web sitesi oluşturucular genellikle, çevrimiçi mağazanızı hem işlevsel hem de çekici hale getirebilecek zengin bir özelleştirme araçları seti sunar. İstediğiniz sonucu elde etmek için web sitenizin renk paletini, yazı tiplerini, arka planlarını, simgelerini ve diğer öğelerini değiştirebilirsiniz. Bu herkes için ilgi çekici bir deneyim.
 4. Ürün Kartlarının Oluşturulması. Web sitesi tasarımınızı özelleştirdikten sonra ürün kartlarının oluşturulmasına devam edebilirsiniz. Oluşturabileceğiniz kart sayısı, satmayı planladığınız ürün sayısına ve planınızın yapmanıza izin verdiği kart sayısına bağlıdır. Web sitesi oluşturucuları ücretsiz ve ücretli planlar, bunların her biri belirli şartlar ve kısıtlamalar getirebilir. İkincisi ayrıca ürün miktarıyla da ilgili olabilir, bu nedenle en baştan itibaren en uygun planı seçtiğinizden emin olun. Bir ürün kartı oluştururken, müşterilerinizin özelliklerini bilmesi için bir ürünün fotoğraflarını ve ayrıntılı açıklamasını eklemek için zaman ayırın.
 5. Ödeme Seçeneklerinin Ayarlanması. Ürün kartları oluşturmayı tamamladıktan sonra, ödeme seçeneklerini ayarlamanız gerekir. Onların seçimi sistem gereksinimlerine ve kendi tercihlerinize bağlıdır. Müşterilerinize aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli ödeme seçenekleri sunabilirsiniz, ancak şartlarını eklemeyi unutmayın.
 6. Gönderim Seçeneklerinin Ayarlanması. Gönderim seçeneklerinin ayarlanması, ödeme koşullarının ayarlanması kadar önemlidir. Tüm gönderim ayrıntılarını ve şartlarını, müşterilerinizin erişebileceği özel bir bölümde sağlayın. Sunmaya hazır olduğunuz tüm hizmetleri ve bunların maliyetini belirtin. Ürünlerinizi gönderdiğiniz ülkeleri belirtmeyi unutmayın.
 7. Alan adı. Bir alan adı seçimi, tüm web sitesi tasarım sürecinin en önemli aşamalarından biridir. Çoğu web sitesi üreticisi, birlikte gelen planlar sunar ücretsiz alan adı ve barındırma dahil. Bu, diğer önemli nüanslara odaklanarak başka bir yerde bir alan adı arama zorunluluğunu ortadan kaldırır. Alan adınızın ezberlenebilir olduğundan ve çevrimiçi mağazanızı avantajlı olarak gösterdiğinden emin olun. Genellikle seçenekler birden çoktur. Yani, doğru seçimi yapmak için acele etmeyin.
 8. Web Sitesi Yayını. Şimdi, e-Ticaret web siteniz hazır olduğundan, web’de yayınlamanın tam zamanı. Bu kolay, hızlı ve sonuçtan en kısa sürede keyif almanızı sağlar.

CMS ile e-Ticaret Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

CMS ile bir web sitesi oluşturma süreci, web sitesi oluşturucularıyla bir site başlatma işleminden biraz farklıdır. Bunun nedeni, her iki sistem tipinin de farklı karakteristiklere ve karmaşıklık düzeyine sahip olması ve dolayısıyla web oluşturma sürecine farklı yaklaşımlar içermesidir. Aşağıda, CMS ile bir e-Ticaret web sitesi oluşturmak için yapmanız gereken önemli adımlar yer almaktadır:

 1. Hosting Seçimi. CMS genellikle plana dahil edilen barındırma ve alan adı seçeneklerini sunmaz. Bu, güvenilir barındırma arayın üçüncü taraf şirketler tarafından sağlanır. Doğru seçimi yapmak için, ilgilenilecek en iyi şirketi belirlemek için derin bir pazar analizi yapmanız gerekir..
 2. Alan adı. Barındırma seçeneğini seçmeniz gerektiği gibi, bir web sitesi seçmek için de alan adı gelecekteki çevrimiçi mağazanız için. Alan adının hatırlanması kolay olmalıdır, böylece müşterileriniz ciddi bir sorun olmadan ezberleyebilir. Ayrıca, iş uzmanlığınızı vurgulayarak kalabalığın arasından sıyrılmalı.
 3. CMS Kurulumu. CMS web tabanlı veya çevrimdışı olabilir. İkinci sistem tipi, ön indirme ve kurulum gerektirir. Bu oldukça karmaşık değil, ama bu biraz zaman alabilir. Bunu aklınızda bulundurun.
 4. Eklenti Kurulumu. İçerik Yönetim Sistemleri genellikle kaliteli web sitesi tasarımı oluşturmak için gereken zengin özellikler ve araçlar sunar. Bununla birlikte, bazen, zorunlu veya isteğe bağlı olabilecek eklentiler yüklemenizi önerebilirler. Bu eklentiler ücretsiz veya ücretli olabilir, ancak web sitenizin performansına ve tasarımına kesinlikle katkıda bulunacaktır..
 5. tasarlamak. Çevrimiçi mağaza tasarımınız üzerinde çalışmaya başlamak için, başlangıçta başlamak için bir şablon seçmeniz gerekir. Tıpkı web sitesi oluşturucular gibi, CMS sıklıkla hem ücretli hem de ücretsiz bir tema koleksiyonu ile birlikte gelir. Ücretli şablonlar, ücretsiz temalara kıyasla genellikle daha iyi kalite ve özelleştirme seçeneklerine sahiptir. Dahası, ücretsiz olarak sunulan şablonlar, kötü amaçlı yazılım tehdidi içerebileceğinden web siteniz için tehlike oluşturabilir. Uygun şablonun seçimi, çevrimiçi mağazanızı oluştururken izlediğiniz hedeflere dayanmalıdır. Gerçekten güçlü ve büyük bir e-ticaret sitesi başlatmayı hedefliyorsanız, bir niş şablonu satın almak doğru çözüm olacaktır..
 6. Bir Web Sitesini İçerikle Doldurma. Başarılı çevrimiçi mağaza oluşturma söz konusu olduğunda, şablon seçimi ve özelleştirme işin sadece yarısıdır. E-Ticaret web sitenizin düzenini ve tasarımını oluşturduktan sonra, onu içerikle doldurmanız gerekir. Burada seçim özgürlüğüne sahip olacaksınız. Web sitenize entegre edilecek metinleri, görüntüleri, videoları ve diğer öğeleri seçmek için zaman ayırın.
 7. Ödeme Sistemi Kurulumu. Bir sonraki adım, ödeme seçeneklerinin ayarlanmasını içerir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçoğu var ve müşterilerinize hangi ödeme alternatiflerini sunmaya hazır olduğunuza karar vermek size kalmış. Ne kadar çok seçenek sunarsanız o kadar iyidir. Bu, sonunda müşteri tabanınızı ve kârınızı etkiler.
 8. Nakliye Hizmetleri Kurulumu. Ürün nakliye hizmetlerinin kurulumu, ödeme sistemlerinin kurulumundan daha az önemli değildir. Siparişleri için ödeme yapmadan önce, birçok müşteri seçebilecekleri mevcut nakliye seçenekleri hakkında bilgi alır. Tüm gönderim ayrıntılarını, ürünlerinizi gönderdiğiniz ülkeleri, şartları ve diğer nüansları kaydetmek ve belirtmek için zaman ayırın.
 9. Web Sitesi Yayını. Artık tüm problemler çözüldüğüne göre, bir web sitesi yayınlamanın tam zamanı. Bu çok zaman almaz ve genellikle birkaç tıklama ile yapılır. “Yayınla” düğmesini etkinleştirin ve sonucu izleyin!

Sıfırdan bir e-Ticaret Web Sitesi Oluşturmak için Hizmet Nasıl Seçilir?

En uygun e-ticaret web oluşturma hizmetinin seçimi çok sayıda faktöre bağlıdır. Bunlardan en önemlisi uzmanlık seviyeniz, bütçeniz ve hedefinizdir. Bununla birlikte, farklı tipteki sistemlere uygulanabilir genel gereksinimler vardır. Böylece, güvenli ve pürüzsüz e-ticaret web oluşturma deneyimi sağlayacak sistem, aşağıdaki özellikleri ile gelmelidir:

 • Kullanım kolaylığı;
 • Hızlı web geliştirme süresi;
 • Emniyet;
 • Kalite;
 • Zengin özellik seti;
 • Şablon koleksiyonu;
 • Güçlü tasarım özelleştirme özellikleri;
 • Kolaylık;
 • Uygun fiyatta.

Karşılaştığınız bir sistem bu gereksinimleri karşılıyorsa ve sizin için güvenilir görünüyorsa, size neler sunabileceğini görmek için araştırmaya başlayabilirsiniz..

Web Sitesi Oluşturucularının Artıları ve Eksileri

Web sitesi oluşturucuları, sorunsuz ve kullanışlı web oluşturma deneyimi sağlar. Bununla birlikte, bu tür bir sistemle çalışmadan önce artılarını ve eksilerini bulmak yine de mantıklıdır. Bu hizmetlerin faydaları arasında aşağıdakilerden bahsedilebilir:

 • Kullanım kolaylığı. Web sitesi oluşturucularının kullanımı kolaydır. Bu özellik, onları teknoloji meraklısı olmayan kullanıcılar ve web tasarımı uzmanları için güzel bir seçim haline getirir. Hızlı ve etkili bir web tasarım süreci sağlarlar ve web oluşturma zorluğunu en aza indiren kolay web editörleri ile birlikte gelirler. Sonuç olarak, en kısa sürede iyi bir web sitesi oluşturabilirsiniz.
 • Şablon Koleksiyonu. Çoğu web sitesi oluşturucu, ücretsiz ve ücretli temalar içeren zengin şablon koleksiyonlarına sahiptir. Genellikle ait oldukları nişe dayalı kategorilere ayrılırlar. Çoğu şablon, maksimum pozlama sağlamak için duyarlı ve mobil cihazlar için optimize edilmiştir.
 • Tasarım Özelleştirme Araçları. Web sitesi oluşturucularının birden fazla web sitesi şablonu sunduğu gibi, çeşitli tasarım özelleştirme araçları da sunarlar. İhtiyacınız olan herhangi bir tasarımı basit ve sezgisel bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır.
 • Uygun fiyatta. Web sitesi üreticileri diğer birçok web oluşturma aracı ile karşılaştırıldığında çok uygun fiyatlı. Birçoğunun ücretsiz sınırsız sürümü vardır, diğerleri ise seçim yapmadan önce kullanıcıların sistem özelliklerini test etmelerini sağlamak için ücretsiz denemeler sunar. Ücretli planlar, kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını ve bütçelerini karşılamak için genellikle makuldür.
 • SEO Optimizasyonu. Web sitesi oluşturucularla oluşturulan projeler, en başından itibaren arama motorları için optimize edilmiştir. Maksimum SEO tanıtımı sağlamak için meta etiketleri, başlıkları ve anahtar kelimeleri doldurmanız yeterlidir.

Web sitesi oluşturucularının yalnızca avantajları yoktur. Ayrıca bu sistemlerin bazıları için tipik olan birkaç dezavantajı vardır. Bunlar:

 • Kod Düzenleme Kısıtlamaları. Web sitesi oluşturucuları ortalama kullanıcıların ihtiyaçları ve becerileri göz önünde bulundurularak oluşturuldukça, birçoğu kod düzenleme kısıtlamaları ile birlikte gelir. Sonuç olarak, web siteleri biraz benzer görünür ve şablon tarafından tanımlanan neredeyse aynı yapıya sahiptir..
 • İşlevsel Olmama. Web sitesi oluşturucular, ekstra işlevsellikten yoksun basit projeler oluşturmaya izin verecek kadar iyidir. İşletmenizi veya kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayacak güçlü bir proje tasarlamak istiyorsanız, bu yeterli olmayabilir.
 • Web Sitesi Aktarma Seçeneklerinin Olmaması. Bir web sitesi oluşturucusuyla bir web sitesi başlatmaya karar verdiğinizde, hangi projeniz olursa olsun hazır projeyi başka bir platforma taşıyamayacağınızı bilmelisiniz..

CMS Artıları ve Eksileri

Web sitesi oluşturucuları gibi, içerik yönetim sistemleri de artıları ve eksileri ile birlikte gelir. Kullanıcıların, tercih ettikleri CMS’yi kullanırken karşılaşabilecekleri zorluklarla karşılaşmaya hazır olduklarını öğrenmeleri gerekir. Her sistemin kendi avantajları ve dezavantajları olsa da, tüm CMS türleri için tipik olan genel özellikler de vardır. Avantajlardan bazıları:

 • Zengin Özellik Kümesi. CMS genellikle web sitesi oluşturucularına kıyasla daha kapsamlı özellik setleri sunar. Bu, müşterilerin dikkatini çekmek ve kârı en üst düzeye çıkarmak için tam özellikli çevrimiçi mağazalar oluşturmanıza olanak tanır.
 • Uygun fiyatta. Mevcut açık kaynaklı CMS miktarı kesinlikle ücretsizdir. Beğendiğiniz sistemi indirmek ve yüklemek için para harcamanıza gerek yoktur, ancak barındırma, alan adı ve ekstra uzantılar için ödeme yapmaya hazır olun (eklentileri), bunların çoğu isteğe bağlıdır. Proje gelişiminize harcayabileceğiniz bütçeyi tanımlamak size kalmıştır.
 • Güçlü Özelleştirme Seçenekleri. Zengin bir özellik setinin yanı sıra, CMS genellikle neredeyse tüm web tasarım ihtiyaçlarını karşılayan güçlü özelleştirme seçenekleriyle birlikte gelir. Eklentileri yükleyip değiştirerek web sitesi tasarımı oluşturmak kolaydır.
 • Hızlı Web Geliştirme Süreci. CMS ile bir e-Ticaret web sitesi oluşturmak fazla zaman almaz. Bir web tasarım uzmanı olmasanız bile, birkaç gün içinde eklentileri entegre ederek, şablonları özelleştirerek ve modülleri kullanarak görevle başa çıkacaksınız.

Dezavantajları olmayan bir web tasarım aracı hayal etmek zor. CMS söz konusu olduğunda, bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Kodlama Becerileri. CMS, teknik beceriler açısından web sitesi üreticilerinden daha karmaşıktır. Yeni başlayanlar, ön öğrenme ve hizmet keşfi olmadan bu hizmetleri avantajlarından yararlanamayacaklardır. Web sitesi kodlarını düzenlemek, web sitesi tasarımını özelleştirmek, eklentileri entegre etmek, içeriği güncellemek ve yönetmek, ayarları düzenlemek için kodlama becerileri ve deneyimi gerekir.
 • Yetersiz Müşteri Desteği. CMS temel olarak web tasarımcılarına yönelik olduğu sürece, müşteri desteğine fazla dikkat etmezler. Bazıları bir kullanıcının temel sistem özelliklerini öğrenmesine yardımcı olmak için öğreticiler ve kılavuzlar sunarken, diğerleri doğrudan müşteri desteği sağlamaya hazır değildir. Sonuç olarak, yeni başlayanlar web sitesi ile ilgili sorunlarla başa çıkmak için çaba ve zaman harcayabilir.

Sonuç olarak

E-Ticaret web siteniz için en uygun web oluşturma hizmeti hangisidir? Bu, farklı şekillerde cevaplanabilecek tartışmalı bir sorudur. Daha önce web sitesi oluşturma işine katılmışsanız, mükemmel performansa sahip büyük bir çevrimiçi mağaza oluşturmayı planlıyorsanız ve web oluşturma sürecinin zorluklarıyla savaşmaya hazırsanız, bu sistemler için daha fazla hizmet sağladığı için bu amaçla CMS’yi seçmek mantıklıdır. birinci sınıf sonuç için gelişmiş özellikler.

Ancak, işinize yeni başlıyorsanız ve bunun için güvenilir bir web varlığı oluşturmak istiyorsanız, o zaman bir web sitesi oluşturucusuna tercih vermek daha iyidir. Bu sistemler, özellikle teknoloji dışı kuruluşların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulur ve bu nedenle çevrimiçi mağazanıza hızlı ve sorunsuz bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak çok yönlü seçenekler sunar. Doğru seçimi yapmak için postanın sağladığı bilgileri analiz etmek için zaman ayırın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map