Sıfırdan bir CMS Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Sıfırdan bir CMS Web Sitesi Nasıl Oluşturulur


Çağdaş web tasarım nişinde karşılaşabileceğiniz çeşitli web oluşturma seçenekleri arasında, CMS kullanımı, farklı kullanıcı kategorilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek çok objektif olarak kalacaktır. İçerik Yönetim Sistemleri, her türlü projeyi etkili bir şekilde başlatmak ve yönetmek için gereken geniş kapsamlı web tasarım araçları seçeneği sunan güçlü programlardır. Bu sistemler amaç ve işlevsellik bakımından farklılık gösterir ve hepsinin başından beri ustalaşması pek kolay değildir.

Sonuç her zaman zaman ve çaba yatırım değerinde iken, web tasarım temelleri bilgi burada arzu edilir. CMS ile oluşturulan web siteleri, türünün tek örneği çağdaş tasarımı, gelişmiş performansı ve bir seferde birkaç görevi yerine getirme kabiliyeti nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor. Peki, bir CMS web sitesini başlatmak için ne gerekiyor ve sürecin içermesi gereken adımlar nelerdir? Bunu şimdi öğrenmenin tam zamanı.

CMS Web Sitesi Nasıl Yapılır

Web tasarım projeniz için bir CMS seçmek istiyorsanız, başarılı olmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir..

 1. Bir Platform Seçin. Bir web sitesi başlatmadan önce, web geliştirme ihtiyaçlarınızı ve nihai beklentilerinizi karşılayan CMS’yi seçin. İlginizi çekebilecek birden fazla sistem var, ancak daha sonra pişman olmayacağınız seçimi yapmak için her birinin tüm artılarını ve eksilerini tartın.
 2. Alan Adı Hakkında Düşünün. Web sitenizin alan adı unutulmaz, basit ve kullanıcı dostu olmalıdır. Çok uzun olmamalı – temel gereksinim, markayla ilgili, niş ve SEO dostu ile ilgili hale getirmektir. Sizinkini seçmek için zaman ayırın.
 3. Ayrıca okuyun: Alan Adı Nedir ve Alan Adları Nasıl Çalışır??.

 4. Hosting Seçin. Sistemi kurmadan önce, hosting seçimine de dikkat edin. Tüm CMS’nin entegre barındırma çözümleriyle birlikte gelmediğini unutmayın. Bazı barındırma sağlayıcılarının seçimi gerçekten etkileyici olduğu için seçim özgürlüğü sağlar. En iyi seçeneklerden biri de Bluehost. Güçlü çalışma süresi oranları, hızlı web sayfası yükleme hızı, güvenilir güvenlik araçları, çeşitli entegrasyon seçenekleri ve uygun fiyatlandırma ile birlikte gelir. Böylece, ek olarak bir alan adı seçim seçeneği ile gelen sistemin Temel Planı size sadece 2,95 $ / ay mal olacak – başka bir yerde böyle makul bir teklif bulmak imkansız.
 5. Ayrıca okuyun: En İyi Web Hosting Sağlayıcılarının Değerlendirmesi.

 6. CMS’yi yükleyin. Bir sonraki adım, seçtiğiniz platformu kurmaktır. Genel olarak, kurulum işlemi kolay, hızlı, sezgiseldir ve sadece birkaç dakika sürer. Sistemin sunduğu adımları tamamlamanız ve dosyaları ana makinenize kopyalamanız yeterlidir.
 7. Eklentileri Seçin ve Yükleyin. Saygın CMS’nin neredeyse tamamı eklenti kurulumu gerektirdiğinde, bunu en baştan yapmak mantıklıdır. Eklentiler projenize işlevsellik katar. Ancak, tam özellikli karmaşık bir proje başlatmayı planlamıyorsanız, bunlar olmadan gidebilirsiniz. Eklentilerin ücretsiz ve ücretli olduğunu unutmayın – ikincisi daha güvenli ve güvenilirdir, bu da onları yatırıma değer kılar.
 8. Tasarımı Özelleştirin. Eklenti yüklemesi tamamlanır tamamlanmaz, uygun bir tema seçmenin ve web sitesi tasarımınızı özelleştirmenin zamanı geldi. Hemen hemen tüm CMS’ler entegre şablonlarla birlikte gelir, ancak web üzerinde birden fazla varyantla da karşılaşabilirsiniz. Tıpkı eklentiler gibi, şablonlar da ücretsiz ve ücretli olabilir, bu da kalite ve güvenlik üzerinde doğrudan etkisi olabilir. Her CMS, web sayfaları oluşturmayı ve düzenlemeyi, logo ve menüler eklemeyi, tasarım web sitesi düzenini vb..
 9. İçerik Yükle. Web tasarımı özelleştirmesini tamamladığınızda, içeriği yüklemeye başlayabilirsiniz. Çoğu şablon, ait olduğu niş için gelen önceden tasarlanmış içerik içerir. Benzersiz kişiselleştirilmiş bir proje elde etmek için içeriği kendi bilgilerinizle (resimler, metin, medya dosyaları vb.) Değiştirebilirsiniz..
 10. Çevrimiçi ol. Son adım, web sitesinin yayınlanması anlamına gelir. Bununla birlikte, daha sonra web sitesi performansınızı izlemek için SEO ayarlarını doldurmayı ve analiz sistemini bağlamayı unutmayın..

En İyi CMS Web Sitesi Oluşturucuları

En iyi CMS web sitesi üreticilerinin seçimi söz konusu olduğunda, bunların birçoğunun orada olduğunu fark etmelisiniz. Ancak, ihtiyaçlarınızı, gereksinimlerinizi ve bütçenizi karşılamak için değerli bir sonuç elde etmek istiyorsanız, sadece birkaç hizmet gerçekten dikkate değer. Bunlar WordPress, Joomla, Drupal ve Concrete5. Şimdi her birini gözden geçirmenin tam zamanı.

1. WordPress

WordPress

WordPress – Bu tür bir hizmetle ilk kez bir web sitesi başlatmaya karar vermiş olsanız bile, herhangi bir sunum gerektirmeyen CMS’dir. Bu, dünya çapında zaten milyonlarca web sitesini güçlendiren en popüler ve yaygın olarak kullanılan İçerik Yönetim Sistemidir.. Platform, kapsamlı entegrasyon seçenekleri, geniş kullanıcı topluluğu, şablonların bolluğu ve tasarım özelleştirme araçları nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor. Bir web tasarım uzmanı olmasanız bile, sistem esnek ve ustalaşması oldukça kolaydır. Bununla birlikte, WordPress gerçekten programlama deneyimi ve becerilerini ima ettiği için web tasarımının temellerini keşfetmeye hazır olun.

Özellikleri

WordPress Editörü

WordPress başlangıçta blogları başlatmak ve yönetmek için başlatıldı. Bu nedenle, şimdiye kadarki en iyi blog CMS olarak kalır ve çok sayıda birinci sınıf bloglama araçları ve yetenekleri sunar. Burada bir blog başlatmak için yapabileceğiniz şey, yayın eklemek, düzenlemek, planlamak ve güncellemek, RSS ve e-posta abonelik yayınlarını ayarlamak, kullanıcı yorumlama özelliğini etkinleştirmek, medya dosyalarını entegre etmek, blog tasarımını seçmek ve özelleştirmek vb..

WordPress yaratıcı özgürlük ve çoklu tasarım özelleştirme seçenekleri sunar. Benzersiz web sitesi tasarımı oluşturmak için uygulayabileceğiniz çeşitli araçları görmek için kontrol paneline göz atmanız yeterlidir. Eklenti entegrasyonu, hizmetin en önemli özelliklerinden biridir, bu da sistemin şu anda sahip olmadığı özellikleri kullanarak benzersiz bir web sitesi çekiciliği kazanmasını mümkün kılar. Aynı zamanda, eklenti entegrasyonu, konuyla ilgili azami dikkat ve anlayış gerektirir. Bu, üçüncü taraf eklentilerle ilişkili olabilecek kötü amaçlı yazılımlardan kaçınmak için gereklidir.

Eklenti entegrasyonunun yanı sıra, CMS sosyal medya yerleştirme özelliği ile de bilinir. Popüler sosyal ağlara ayrı ayrı kaydolmanız gerekmez, çünkü varsayılan olarak sisteme zaten entegre edilmiştir.

Tasarımlar

CMS, web’de bulunabilecek şaşırtıcı çeşitli şablonlarla birlikte gelir. Kendi koleksiyonu oldukça zengin değildir, bu nedenle, bireysel web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılayan üçüncü taraf şablonlarını seçmek ve entegre etmek kesinlikle mantıklıdır. WordPress tasarımları ücretsiz ve ücretli varyantlarda mevcuttur. Ücretli tasarımlar daha iyi kaliteye sahiptir ve kötü amaçlı yazılım ve spam tehditleri söz konusu olduğunda o kadar riskli değildir.

Maliyet

Genel olarak, WordPress tüm kullanıcı kategorileri için ücretsiz bir CMS’dir. Hizmetin temel özellik setini ücretsiz olarak indirebilir, kurabilir ve kullanabilirsiniz. Ancak, web sitenizin performansını artırmanız ve buna işlevsellik eklemeniz gerektiğine karar verirseniz, web’de ek şablonlar ve eklentiler satın almadan gitmezsiniz. Ayrıca, çevrimiçi olmak ve projenizi hedef kitle için erişilebilir hale getirmek için barındırma ve alan adı almanız gerekir..

Ayrıca okuyun: WordPress incelemesi.

WordPress’i Şimdi Deneyin

2. Joomla

Joomla

Joomla – çağdaş İçerik Yönetim Sistemleri listesinde WordPress’ten sonra ikinci sırada yer alan bir başka popüler platform. Bu açık kaynaklı yazılım, bu da karmaşıklık ve ustalık düzeyi bakımından farklılık gösteren projelerin başlatılmasını ve yönetilmesini mümkün kılar. Bu tür platformlarla hiç çalışmadıysanız, Joomla’nın WordPress’ten biraz daha karmaşık olduğunu bilmelisiniz ve bu nedenle ustalaşmak ve kullanmak daha fazla çaba, zaman ve beceri gerektirir.. WordPress başlangıçta blog odaklı bir hizmet olsa da, Joomla iş projeleri ve açılış sayfaları da dahil olmak üzere farklı web sitesi türlerini başlatmak için kullanılabilir. Serbest çalışanlar, küçükten büyüğe işletmeler ve web tasarımı profesyonelleri için iyi bir seçimdir.

Özellikleri

Joomla Gösterge Tablosu

WordPress gibi, Joomla da eklenti entegrasyonu olmadan düşünülemez. Joomla için özel olarak tasarlanmış çok sayıda ücretsiz ve ücretli eklenti var. Birden çok ücretsiz ve ücretli varyant arasından seçim yapmak size kalmış, ancak yine de güvenlik yönüne dikkat edin. Bununla birlikte, uygun eklenti seçimi, web sitenizi uzun vadede yepyeni bir seviyeye getirecektir.

Yararlı ve işlevsel üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleriyle entegrasyon burada da mümkündür. Joomla aşağıdaki uygulamaları eklemenize izin verir: LiceChat, Zendesk, Kampanya Monitörü, Aktif Kampanya, Sürekli İletişim, Bitium, LiveAgent, ZohoSalesIQ, Satış Sonrası Pro, Bookeo Randevuları, Kayako ve Vision Yardım Masası.

CMS geniş bir web oluşturma ihtiyaçları yelpazesini kapsamaktadır. Yaratıcı özgürlüğü ifade etmenizi sağlamak için, sistem sizi web tasarım sürecinden sorumlu tutar. Burada yapabilecekleriniz, projenizin içerik yönetimi seçeneklerini, banner özelliklerini ve kullanıcı performansını kontrol etmektir. Hizmetin Dil Yöneticisi, oluşturma niyeti olan kullanıcılar için büyük bir avantaj olacaktır. çok dilli web siteleri. Entegre aracı kullanarak web sitenizin herhangi bir dil sürümünü başlatmak için gerekli dil ayarlarını yapabilirsiniz..

Tasarımlar

Platformun entegre şablon koleksiyonu oldukça zengin değildir, ancak tasarımların kalitesi oldukça yüksektir. Neyse ki, sistem setinde bir tane bulamazsanız, web kullanabileceğiniz profesyonel Joomla şablonlarında bolca bulunur. Üçüncü taraf web tasarımcıları ve topluluk üyeleri tarafından geliştirilen Joomla tasarımları ücretsiz ve ücretli. Kaliteleri de farklıdır. Ücretsiz şablonların büyük ölçekli projeler için oldukça güvenli olmaması, tam özellikli kaliteli projeler almak isteyen kullanıcılar için oldukça ikna edicidir..

Maliyet

Açık kaynaklı bir CMS olarak, Joomla herkes için tamamen ücretsizdir. Ücretsiz olarak indirebilir, kurabilir ve onunla çalışabilirsiniz. Böylece, hizmetin özellik setini keşfetmek için harcayabileceğiniz zaman sınırsızdır. Sistemin hakim miktardaki entegre araç ve özelliklerinin sınırlı işlevselliğe sahip olduğunu unutmayın. Joomla ile tam özellikli bir profesyonel web sitesi başlatmak için ücretli şablonlar, eklentiler ve üçüncü taraf uygulamaları almak bir zorunluluktur. Aynı alan adı ve barındırma hakkında.

Ayrıca okuyun: Joomla incelemesi.

Joomla’yı Şimdi Deneyin

3. Drupal

Drupal

Drupal – kapsamlı tasarım özelleştirme seçenekleri sunan açık kaynaklı İçerik Yönetim Sistemidir. Sistem, küçük, orta ölçekli ve büyük işletme projelerinin geliştirilmesi için harika çalışıyor. Ancak, platformla başka tür web siteleri oluşturmak da mümkündür. Drupal, müşteriler için özel web siteleri oluşturmaya odaklanan profesyonel web tasarım stüdyoları ve serbest çalışanlar tarafından sıkça kullanılmaktadır..

Özellikleri

Drupal Gösterge Tablosu

Tıpkı diğer popüler CMS’ler gibi, Drupal derin ve esnek eklenti entegrasyon seçenekleri sunar. Sistem varsayılan olarak yeterli eklenti ve uygulama seçeneği sunamaz. Bunun yerine, kullanıcılar çevrimiçi olarak birçok varyant bulabilir. Hizmet ayrıca, en çok web sitesi uzmanlığınıza gelen modüller ve tasarımlar seçmenize ve eklemenize izin verir. CMS’nin üçüncü taraf sistemler ve uygulamalarla entegrasyonuna gelince, Drupal web sitenizin performansını artırmak için seçebileceğiniz geniş bir hizmet yelpazesi sunar. Bunlar arasında Zendesk, Bitium, Google Analytics, LinkedIn, Zapier, HubSpot, MailChimp, ShoutEm, iPaper, Magento, Salesforce, Twitter ve diğer bazı iyi bilinen sistemler.

Drupal, güvenli ve hızlı içerik yüklemeye ve daha fazla düzenlemeye katkıda bulunan kullanışlı ve kullanışlı kullanıcı yönetimi seçenekleriyle birlikte gelir. Sistemin gelişmiş menüsü, farklı içerik türleri (resimler, videolar, medya dosyaları, blog gönderileri, anketler vb.) Ekleme işlemini basitleştirecektir. Bunun dışında Drupal olağanüstü içerik ve grafik yönetimi sunar.

Tasarımlar

Bir İçerik Yönetim Sistemi olarak Drupal, örneğin çağdaş web sitesi oluşturucuları gibi geniş kapsamlı entegre şablon seçenekleri sunamaz. Yerleşik temalar, kişisel projelerin geliştirilmesi veya sistem keşfi için iyi çalışır. Bu kadar. Büyük kitleleri hedefliyorsanız, kesinlikle web üzerinde üçüncü taraf şablonları aramanız gerekecektir. Neyse ki, profesyonel geliştiriciler, web stüdyoları ve topluluk kullanıcıları tarafından Drupal için özel olarak tasarlanmış birçok yüksek kaliteli tema var. Drupal tasarımları hem ücretsiz hem de ücretli. İkincisi daha güvenli ve daha profesyonel. Böylece, işletme ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi karşılamak için tam özellikli bir web sitesi almayı düşünüyorsanız, yatırım yapmaya değer..

Maliyet

Drupal, açık kaynak koduyla birlikte gelen ücretsiz bir CMS yazılımıdır. Sistemi ücretsiz olarak indirip kurabilirsiniz, ancak işlevselliğinden en iyi şekilde yararlanmak için ihtiyacınız olabilecek çok şey vardır. Başlamak için, alan adını al ve bir barındırma sağlayıcısının yanı sıra sunduğu planlardan birini seçin. Planların maliyeti, dahil olan şartlar ve hizmetler açısından farklılık gösterecektir. İkinci olarak, web sitenizin performansına katkıda bulunacak kaliteli şablonlara, eklentilere ve üçüncü taraf uygulamalarına yatırım yapmanız gerekecektir..

Ayrıca okuyun: Drupal incelemesi.

Drupal’ı Şimdi Deneyin

4. Beton5

concrete5

concrete5 – Web sitelerini kapsamlı ve kullanışlı bir şekilde başlatmayı ve yönetmeyi mümkün kılan güçlü ve yenilikçi bir açık kaynaklı CMS’dir. Aslında bu, sonuçtan ödün vermeden ücretsiz olarak gelişmiş işlevsellik sağlayan sistemlerden biridir. Concrete5 ile oluşturulan web siteleri modern ve işlevsel görünüyor. Bununla birlikte, CMS rakiplerinin çoğundan daha karmaşıktır ve bu nedenle derin öğrenme eğrisi anlamına gelir. Özelliklerine alıştıkça farklı türde projeler oluşturabileceksiniz..

Özellikleri

Concrete5 Gösterge Tablosu

CMS, çeşitli tercih ve ihtiyaçları karşılamak için değerli tasarım özelleştirme özellikleri sunar. Çevrimiçi bulabileceğiniz ve işlevselliğini genişletmek için projenize entegre edebileceğiniz birçok eklenti ve çekirdek destekli eklentiler vardır. Bu eklentilerin çoğu düzenli olarak otomatik olarak güncellenir. CMS ayrıca, web sitenizde bulunan çevrimiçi formları kolayca oluşturmanıza, düzenlemenize ve güncellemenize olanak tanıyan entegre form oluşturucu ile birlikte gelir.

Ek olarak, sistem hızlı kurulum, kapsamlı eklenti entegrasyon seçenekleri, tek tıklamayla güncelleme, kullanıcı izin hakları, entegre raporlama sistemi vb. Sağlar..

Tasarımlar

Platform, iyi kalitede ve özelleştirilebilir olan kendi entegre şablon koleksiyonuna sahiptir. Ancak, mevcut temaların sayısı tüm sistem kullanıcılarının web tasarım ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olmayabilir. Bu durumda, hizmet web üzerinde bulunan üçüncü taraf temalarını entegre etmeyi mümkün kılar. Web geliştiricileri tarafından özellikle Concrete5 için tasarlanmıştır ve iki olası varyantta gelirler – ücretsiz ve ücretli. Ücretsiz şablonlar da iyi kaliteye sahiptir, ancak potansiyel kötü amaçlı yazılım tehdidi nedeniyle ücretli tasarımlara kıyasla o kadar güvenli değildir..

Maliyet

Tıpkı büyük rakiplerinin yukarıda gözden geçirdiği gibi, Concrete5 tamamen ücretsizdir. Hizmeti indirmek, yüklemek ve kullanmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Aynı zamanda, sistemi hiç ücretsiz aramak imkansızdır. Özellik kümesinden en iyi şekilde yararlanmak için alan adı, barındırma sağlayıcısı, ekstra eklentiler, şablonlar, eklentiler ve uygulamalar için ödeme yapmanız gerekir. Bir projenin nihai maliyeti, web sitenize entegre etmek istediğiniz ekstra özelliklerin yanı sıra, seçeceğiniz barındırma planına ve tasarımına (varsa) bağlı olacaktır..

Concrete5’i şimdi deneyin

Doğru İçerik Yönetim Sistemi Nasıl Seçilir

Doğru İçerik Yönetim Sistemini seçmek genellikle zordur. Bu, özellikle daha önce bu platformlarla hiç çalışmayan ve dolayısıyla parametrelerinden ve ana özelliklerinden habersiz olan kullanıcılarla ilgilidir..

Aslında, nihai karar çeşitli faktörlere bağlı olmalıdır. Bunlar arasında web tasarım becerileriniz, ihtiyacınız olan projenin türü, izlediğiniz hedef, geliştirilmesine yatırım yapmaya hazır olduğunuz bütçe ve platformun özellikleri sayılabilir. Aynı zamanda, arama yaparken karşılaştığınız tüm CMS türleri için benzer genel özellikler ve gereksinimler tanımlamak mümkündür:

 • Kolaylık ve web sitesi yönetimi kolaylığı;
 • sezgisel doğa;
 • Entegrasyon seçenekleri;
 • Maliyet (barındırma ve alan adı dahil)
 • Emniyet;
 • Yükseltme seçenekleri;
 • Tasarım özelleştirme özellikleri dahil;
 • SEO dostu;
 • Ölçeklenebilirlik;
 • İçerik yönetimi özellikleri.

Bunlar, en iyi CMS’yi seçerken dikkat etmeniz gereken olmazsa olmaz unsurlardır. Geri kalan önemli noktalar, ilgilendiğiniz her bir sistemin parametrelerine bağlıdır. Her neyse, yukarıda listelenen gereksinimleri karşılayan CMS’yi bulmayı başardıysanız, kesinlikle dikkatinize değer..

Sonuç olarak

Kullanılabilirlik ve zengin yazılım türü seçimi, nihai CMS seçimini, özellikle de ilk zamanlayıcılar için gerçek bir zorluk haline getirebilir. En popüler hizmetleri keşfederken dikkat etmeniz gereken, sunulan özellikler, entegrasyon seçenekleri ve özel araçlardır. Ama bu değil. CMS’nin çoğunluğu, platformları karşılaştırırken ele almanız gereken başka bir özellik olan barındırma ve alan adı seçimi gerektirir.

WordPress, Joomla, Drupal ve Concrete5 şu anda en iyi bilinen, özellik yüklü ve güvenilir CMS’dir. Ekstra uygulamalara, eklentilere, şablonlara ve araçlara erişim sağlayarak farklı türde projeleri başlatmayı ve etkili bir şekilde yönetmeyi mümkün kılar.

Son seçimi yapmadan önce, bu hizmetleri analiz ettiğinizden, keşfettiğinizden ve karşılaştırdığınızdan emin olun. İhtiyaçlarınızı karşılıyorlar mı? Kolaylıkla proje oluşturmanıza izin verecek kadar zengin özelliklere sahipler mi? Görevi başarılı bir şekilde tamamlayabilecek misiniz yoksa listenizde kesin bir lider var mı? Bu soruların yanıtları, bireysel web tasarım projenize ve gereksinimlerinize uygun hizmeti en iyi şekilde seçmenize yardımcı olacaktır..

CMS Web Sitesi Oluşturma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map