Sıfırdan Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Sıfırdan Web Sitesi Nasıl Oluşturulur


Gerçekten bir web sitesine ihtiyacım var mı? Bu soru, küçük işletmenizi tanıtmayı veya küresel sosyal yardım için büyük bir kampanya başlatmayı planlıyor olmanızdan kaynaklanmaktadır.. Cevap Evet.

Bir web sitesine sahip olmak, bireyler, serbest çalışanlar, şirketler, uluslararası şirketler ve her büyüklükteki işletmeler için hayati önem taşır. İkinci soru, yeni bir sitenin sıfırdan nasıl oluşturulacağı.

Çoğu yeninin duvara sırtları olduğu yer burası. Pek çok evrim geçirerek seçim için web sitesi oluşturma teknolojileri, bazıları en uygun olanı seçmek kafa karıştırıcı olabilir. Seçim esas olarak proje karmaşıklığına, temel hedeflere, web sitesi türüne, bütçeye ve teknik arka plana bağlı olacaktır..

Bu nihai kılavuzda, artıları ve eksileri, temel özellikleri ve sundukları faydaları vurgulamak için mevcut tüm web sitesi oluşturma araçlarını ve teknolojilerini gözden geçireceğiz. Bizi izlemeye devam edin!

Contents

Sıfırdan bir Web Sitesi Oluşturmak İçin En İyi Hizmetler:

 1. Wix – Sıfırdan Web Sitesi Oluşturmak için En İyi Web Sitesi Oluşturucu
 2. WordPress – Herhangi Bir Web Sitesi Oluşturmak için Ücretsiz Platform (CMS)
 3. uKit – Küçük İşletmeler için En Kolay Web Sitesi Oluşturucu Web Sitesi
 4. Shopify – Çevrimiçi Satış İçin Hepsi Bir Arada E-ticaret Platformu
 5. Squarespace – Yeni Başlayanlar İçin Evrensel Web Sitesi Oluşturucu
 6. Weebly – Sıfırdan Web Sitesi Oluşturmanın Basit Yolu
 7. Webflow – En İyi Web Sitesi Oluşturucu Yazılımlarından Biri

Wix – Sıfırdan Web Sitesi Oluşturmak için En İyi Web Sitesi Oluşturucu

Ürün adı:WIX
Resmi internet sitesi:wix.com
karmaşıklık:Çok kolay
Ücretsiz Plan:Sınırsız
Premium Plan:itibaren 13 $ / ay
Kurulmuş:2006
Merkez:İsrail
Ücretsiz olarak deneyin

Wix – sıfırdan özellik yüklü bir web sitesi oluşturmanıza izin veren en iyi web sitesi oluşturucusudur. Platform, dünya çapında milyonlarca kullanıcı için birinci sınıf varış noktası haline gelen 14 yılı aşkın bir süredir var. Sistemin gelişimi için harika çalışıyor farklı proje türleri, karmaşıklık düzeylerinden, işlevselliklerinden ve özel tasarım özelliklerinden bağımsız olarak. Dahası, sistem kesinlikle sezgisel olduğu için herhangi bir kodlama yeterliliği gerektirmez, rahat ve kullanımı kolay yeni başlayanlar ve web tasarımı profesyonelleri için.

Ana Özellikler

Wix en çok tanınanlardan biridir sürükle ve bırak web sitesi kurucuları, geniş özellikleri sayesinde kalabalığın arasından sıyrılıyor. Onlar çeşitli web sitesi geliştirme ihtiyaçları için geliyor. Şimdi web sitesi oluşturucusunun önemli özelliklerine bir göz atın:

Lehte ve aleyhte olanlar

Web sitesi geliştirme söz konusu olduğunda, Wix iki düzenleme seçeneğinden birini seçmeyi mümkün kılar. Bunlar Wix ADI ve Standart Editör. İlk çözüm çoğunlukla vakti olmayan ya da karmaşık web tasarımı nüansları hakkında endişe etmek istemeyen teknisyenler için işe yarar. İkinci alternatif, usta tasarımcılar için daha iyi bir seçimdir. Web sitesi oluşturucu ayrıca yüzlerce hazır özelleştirilebilir şablon, gelişmiş tasarım özelleştirme araçları, entegre bloglama ve e-ticaret motorları, geniş bir yelpazede entegre widget ve uzantılara sahip zengin App Market sunuyor.

Dezavantajlardan bahsetmişken, Wix’in çok önemli bir eksisi yoktur. Sistemin arayüzü, yeni başlayanlar için biraz kafa karıştırıcı olabilecek özellikler, widget’lar ve araçlarla biraz doygun. Web sitesi oluşturucu şablonlar arasında geçiş yapmanıza izin vermez ve burada kod düzenleme seçeneği yoktur. Her ne kadar Wix App Market widget’larda yükseliyor olsa da, hepsi değerli bir kaliteye sahip değil. Ancak bu aksaklıkların sistemin işlevselliği üzerinde ciddi bir etkisi yoktur.

Maliyet

Wix fiyatlandırma politikası herkes için uygun fiyatlı. Sistemin oldukça güzel bir serbest planı var. Asla süresi dolmaz ve dolayısıyla ücretli planlarından birine yükseltme yapmadan önce platformun tüm işlevlerini test etmek için kullanılabilir.

Standart Wix Planları

 • Combo ($ 13 / ay) – sistem reklam banner’larının olmaması, ücretsiz barındırma ve alan adı bağlantısı;
 • Sınırsız (17 $ / ay) – 10GB depolama alanı, sınırsız bant genişliği;
 • Pro (22 $ ​​/ ay) – entegre istatistik toplama araçları ve Google Analytics, 2 saatlik video depolama alanı;
 • VIP ($ 39 / ay) – profesyonel logo, ilk öncelikli destek vb.

İşletme / e-Ticaret Planları

 • İşletme Temel ($ 23 / ay) – çevrimiçi ödeme kabulü;
 • Business Unlimited (27 $ / ay) – e-Ticaret platformu, iş geliştirme araçları, girişimciler için uygulamalar;
 • Ticari VIP (49 $ / ay) – sınırsız bant genişliği ve video depolama alanı, eksiksiz Wix Suite;
 • Kurumsal (500 $ / ay) – en yüksek işlevselliği ve maksimum miktarda araç sağlayan uçtan uca iş çözümü.

Web sitesi oluşturucu, müşteri sadakatini artırmak ve yeni kullanıcıları sisteme katılmaya teşvik etmek için sıklıkla indirimler ve özel teklifler sunar. Herhangi bir nedenle ücretli planlardan birinden memnun kalmamanız durumunda 14 günlük para iade garantisi de vardır..

Wix’i Ücretsiz Deneyin

WordPress – Ücretsiz Platform (CMS) Herhangi Bir Web Sitesi Oluşturmak İçin

Ürün adı:WordPress
Resmi internet sitesi:wordpress.org
karmaşıklık:Ortalamanın üstü
Ücretsiz Plan:Sınırsız
Premium Plan:itibaren 2.95 $ / aylık
Kurulmuş:2003
Merkez:Dünya çapında
Ücretsiz olarak deneyin

WordPress – herhangi bir web sitesi oluşturmak için kullanılabilecek dünyanın en popüler ücretsiz CMS’sidir. Sistem şu anda 25 milyondan fazla canlı web sitesine sahiptir ve daha pek çoğu yapım aşamasındadır. Başlangıçta bir içerik tabanlı blog platformu, WordPress, tonlarca harika özellik ve maksimum özelleştirme özgürlüğü ile çok amaçlı bir web sitesi oluşturma aracına dönüştü.

Ana Özellikler

WordPress, aşağıdakileri mümkün kılan özelliklerin geniş bir listesini sunar farklı türden web siteleri başlatmak, bloglar, portföyler, işletme web siteleri, web mağazaları ve daha fazlasını içerir. CMS’nin çok amaçlı yapısı sistemin işlevselliğine katkıda bulunur, ancak aynı zamanda sistem kullanımından en iyi şekilde yararlanmak için gereken çaba / zaman yatırımını da ima eder. Şimdi ana WordPress özelliklerine bir göz atın:

 • Proje kaynak koduna tam erişim sağlayan açık kaynaklı yapı;
 • Güçlü bloglama motoru;
 • Yeni başlayanlar ve web tasarım uzmanları için kullanım kolaylığı sağlayan pürüzsüz ve sorunsuz CMS kurulumu;
 • Çeşitli nişlerle ilgili yüzlerce entegre eklenti;
 • Üst düzey web sitesi görünümü ve performansı sağlayan% 100 tasarım özgürlüğü özelleştirme.

Lehte ve aleyhte olanlar

WordPress, çoklu entegrasyon yeteneklerine izin veren tam özellikli bir İçerik Yönetim Sistemi olarak kendini ayırdı. Sistem, bir dizi yerleşik şablon, widget, uzantı, uygulama ve eklenti ile birlikte gelir, ancak yüzlerce kullanılabilir. Seçebileceğiniz ve projenize entegre edebileceğiniz eklentiler / temalar, çeşitli endüstrilerle mücadele eder, bu da gerçekten kapsamlı bir seçim sağlar.

Dezavantajlara gelince, ilk ve en önemli husus yeni başlayanlar için CMS’nin karmaşıklığı ile ilgilidir. Eklenti / şablon entegrasyonu ihtiyacı, kodlama becerileri konusunda farkındalığı ifade eder. Ayrıca platformu ve tüm özellik setini keşfetmek ve ustalaşmak zaman ve çaba gerektirir. Bunlar yeni başlayanlar için basit görevler değil.

Maliyet

WordPress indirmek ve yüklemek için tamamen ücretsizdir. Sistemi kurduktan sonra, web tasarım becerilerinizi geliştirmek ve geliştirmek için özellik setini test edebilecek ve onunla basit projeler başlatabileceksiniz. Tam özellikli bir proje başlatmaya ve yayınlamaya karar verirken, eklenti entegrasyonu ve daha fazla web sitesi özelleştirmesi yapmazsınız. Son olarak, projenizi web’de yayınlamak için güvenilir barındırma seçmeniz ve bir alan adı bağlamanız gerekir. Var seçim için birçok hosting şirketi. Ancak en iyi çözüm Bluehost – WordPress tarafından resmi olarak önerilen güvenilir bir barındırma sağlayıcısı. Bluehost ile çalışırken, sunduğu planlardan birini seçmeniz istenecektir. Bunlar:

 • Temel ($ 2.95 / mo) – bir web sitesi barındırma, sınırsız trafik ve bant genişliği, ücretsiz WordPress güncellemeleri, ücretsiz SSL bağlantısı, 50GB depolama alanı;
 • Artı ($ 5.95 / mo) – sınırsız sayıda barındırılan web sitesi, sınırsız e-posta hesabı ve etki alanı, ölçülmemiş depolama alanı ve bant genişliği, gelişmiş pazarlama seçenekleri için 200 $;
 • Seçim ($ 5.45 / mo) – web sitesi yedekleme, spam koruması, alan gizliliği vb..

Hangi aboneliği seçerseniz seçin, Bluehost harika bir bonus sunacak – ücretsiz olarak ücretsiz bir alan adı bağlayın ve kullanın bir yıl boyunca. Terim biter bitmez, alan adı maliyeti yılda 12-14 dolar.

WordPress’i Ücretsiz Deneyin

uKit – Küçük İşletmeler için En Kolay Web Sitesi Oluşturucu Web Sitesi

Ürün adı:uKit
Resmi internet sitesi:ukit.com
karmaşıklık:Süper kolay
Ücretsiz Plan:14 günlük deneme
Premium Plan:itibaren 4 $ / ay
Kurulmuş:2015
Merkez:Rusya Federasyonu
Ücretsiz olarak deneyin

uKit – küçük işletme web siteleri için en kolay web sitesi kurucusudur. Bu aynı zamanda modern web tasarım pazarında bulabileceğiniz en uygun fiyatlı sistemlerden biridir. uKit, web tasarım yeterliliklerine ve uzmanlıklarına bakılmaksızın tüm kullanıcı kategorileri için tam özellikli, esnek, kullanışlı, sezgisel ve basittir. Projeleri sistemle başlatmak ve yönetmek için kodlama bilgisine sahip olmaya gerek yoktur – bu nedenle özellik yüklü ve anlaşılır olan herkes içindir.

Ana Özellikler

uKit başlangıçta kendini bir küçük işletme web sitesi oluşturucu, ancak sistemle başka türde projeler başlatmak da mümkündür. Bunlar arasında bloglar, küçük ve orta ölçekli web mağazaları, portföyler, açılış sayfaları vb. Yer almaktadır. seçeneği, çevrimiçi olmadan önce sonucu görmenizi sağlar. Sistemin ana özellikleri aşağıda listelenmiştir:

 • Kesinlikle özelleştirilebilir yüzlerce duyarlı sektöre özgü şablon;
 • Çarpıcı kullanım kolaylığı ve satın alınabilirlik;
 • Geniş widget entegrasyon seçenekleri;
 • Ücretsiz SSL Sertifikası bağlantısı;
 • CRM entegrasyonu;
 • Geçici web sitesi yönetimi erişim hakları.

Lehte ve aleyhte olanlar

Web sitesi oluşturucu, işlevsellikten ödün vermeyen etkileyici sadeliği nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor. uKit, web tasarım sürecini kontrol etmenizi sağlayan kullanışlı ve sezgisel bir WYSIWYG editörü ile birlikte gelir. Ayrıca çok sayıda duyarlı ve tamamen özelleştirilebilir şablona, ​​widget entegrasyon seçeneğine ve blog motoruna erişim de vardır. e-Ticaret özelliği iki şekilde gerçekleştirilir: Ecwid eklentisi entegrasyon veya e-ticaret widget’ı özelleştirmesi. Diğer ekip üyelerine geçici web sitesi erişim hakları verme fırsatı, daha etkili paylaşılan web sitesi yönetimi ve özelleştirmesine olanak tanır.

uKit’in dikkate değer dezavantajları yoktur – herkes için basit, sezgisel ve kullanışlıdır. Ancak, kullanıcıların web sitesi özelleştirmesinden en iyi şekilde yararlanmasına izin verebilecek kod düzenleme seçeneklerinden yoksundur. Dahası, sistemin sunduğu 14 günlük ücretsiz deneme sürümü, platformun tüm işlevlerini gerçekleştirmek ve test etmek için yeterli değil.

Maliyet

uKit, en uygun fiyatlı ve uygun maliyetli web sitesi oluşturucuları. Sistemin ücretsiz bir planı yoktur, ancak 14 günlük süren ücretsiz deneme süresi boyunca özellik setini test etmek hala mümkündür. Platformla özellik yüklü bir web sitesi başlatmaya karar verir vermez, premium planlarından birine geçmeye hazır olun:

 • En az (4 $ / ay) – 200’den fazla profesyonel şablon, yedekleme, sınırsız disk depolama alanı ve sayfa numarası, özel alan adı bağlantısı, 7/24 destek, SMS bildirimleri;
 • Temel (8 $ / ay) – hiçbir telif hakkı işareti, güçlü istatistik izleme araçları, Google Analytics, canlı sohbet desteği, premium tasarımlar;
 • e-Ticaret ($ 9.60 / mo) – entegre e-Ticaret araçları, ödeme / gönderim seçenekleri, çevrimiçi ödemelerin kabulü, alışveriş sepeti ayarları, para birimi seçimi;
 • Pro (12 $ / ay) – e-Ticaret işlevselliği, özel kod entegrasyonu, özel renk şeması uygulaması vb..

Sistemle çalışmaya devam etmeye karar verirseniz, bütçeyi korumak için bir ödeme ile 3, 6, 12 veya 24 ay boyunca ödeme yapmak mantıklıdır. Abonelik süresi ne kadar uzunsa – indirim o kadar büyük olur.

UKit’i Ücretsiz Deneyin

Shopify – Çevrimiçi Satış İçin All-In-One e-Ticaret Platformu

Ürün adı:Shopify
Resmi internet sitesi:shopify.com
karmaşıklık:Ortalama
Ücretsiz Plan:14 günlük deneme
Premium Plan:itibaren 29 $ / ay
Kurulmuş:2004
Merkez:Kanada
Ücretsiz olarak deneyin

Shopify – hepsi bir arada e-Ticaret platformu kolayca ve etkili bir şekilde çevrimiçi satış yapmak. Yazılım başlangıçta sıfırdan çevrimiçi mağazalar inşa. Böylece, web mağazası sahiplerinin ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanmış güçlü bir entegre özellikler ile birlikte gelir. Yazılım şu anda yüzlerce özellik yüklü web mağazasına güç veren dünyanın en popüler e-ticaret çözümlerinden biridir..

Ana Özellikler

Shopify, özellik yüklü web mağazalarını başlatmak ve yönetmek söz konusu olduğunda gidilecek en iyi yer. Yıllar içinde, otomatik AB KDV hesaplaması, entegre ödeme yöntemleri ve alışveriş sepeti gibi gelişmiş e-Ticaret işlevselliği getirerek, aşağıdaki gibi diğer önemli seçeneklerin yanı sıra gelişti:

 • Artırılmış Gerçeklik özelliği;
 • Çok dilli destek;
 • Satış noktası (POS) etkili çevrimiçi ve çevrimdışı ürün satışı için yazılım;
 • Kapsamlı pazarlama, ürün yönetimi ve web mağazası özelleştirme özellikleri;
 • Entegre Shopify Uygulama Pazarı;
 • Üst düzey entegrasyon ve senkronizasyon seçenekleri.

Lehte ve aleyhte olanlar

Shopify, her türlü çevrimiçi mağazanın başlatılmasına ve yönetilmesine izin veren güçlü e-Ticaret özellikleri nedeniyle başlangıçta kalabalığın arasından sıyrılıyor. Yazılım, sayısız ürün yönetimi, pazarlama, web mağazası özelleştirme ve tanıtım özellikleri, çok dilli destek erişimi sağlar. Entegre alışveriş sepeti, çok yönlü ürün galerisi oluşturma ve değiştirme özellikleri ile birlikte gelir. Sistem, web mağazası hesabınızı harici hizmetler, pazar yerleri ve muhasebe yazılımlarıyla senkronize etmenizi sağlar. Ayrıca SSL Sertifikası bağlantısı, üst düzey dolandırıcılık önleme araçları ve diğer güvenlik seçenekleri sayesinde proje güvenliğinizi sağlar.

Yazılımın olumsuz özellikleri arasında, standart web mağazası oluşturma söz konusu olduğunda, çoğu gerekli olmayan karmaşık e-Ticaret özelliklerinin bolluğundan bahsetmek mantıklıdır. Bunun yerine, büyük hipermarketler geliştirmek için iyi çalışırlar. Shopify aboneliklerinin maliyeti de burada belirtilmelidir, çünkü yazılım oldukça pahalı bir çözümdür.

Maliyet

Shopify ucuz bir web sitesi oluşturucu değildir, ancak fiyatlandırma politikası sistemin işlevselliğine bağlıdır. Sistem herhangi bir ücretsiz plan sunmuyor, ancak 14 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanarak işlevselliğini test etmek mümkündür. Özellik yüklü bir çevrimiçi mağaza açmaya ve yayına geçmeye karar verir vermez, aşağıdaki planlardan birine geçmeye hazır olun:

 • Temel Shopify (29 $ / ay) – blog bağlantısı, 2 personel hesabı, dolandırıcılık analizi, ücretsiz SSL Sertifikası, manuel sipariş oluşturma, Shopify POS uygulaması, terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma, satış kanalları;
 • Shopify ($ 79 / ay) – hediye kartları, 5 personel hesabı, profesyonel raporlar, 1-5 mağaza yeri;
 • Gelişmiş Shopify (299 $ / ay) – Gelişmiş rapor oluşturucu, 8 mağaza konumuna kadar, gerçek zamanlı kargo taşımacılığı, 15 personel hesabı vb..

Yazılım, hizmeti kullanırken yapılan kredi kartı işlemleri için ücret belirlemez. Ancak, kredi kartı ödemeleri yaparken daha fazla ödemeye hazır olun.

Shopify’ı Ücretsiz Deneyin

Squarespace – Yeni Başlayanlar İçin Evrensel Web Sitesi Oluşturucu

Ürün adı:Squarespace
Resmi internet sitesi:squarespace.com
karmaşıklık:Ortalama
Ücretsiz Plan:14 günlük deneme
Premium Plan:En düşük $ 29 / aylık
Kurulmuş:2012
Merkez:Amerika Birleşik Devletleri
Ücretsiz olarak deneyin

Squarespace – yeni başlayanlar ve web tasarım profesyonelleri için evrensel bir web sitesi oluşturucusudur. Sistemin herkes için kullanımı oldukça kolaydır ve kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayan ayırt edici entegre işlevsellik ile birlikte gelir. Web sitesi oluşturucu, uygun maliyetle görsel olarak çekici web siteleri oluşturmaya izin verir. Kodlama becerileri burada bir zorunluluk değildir, ancak hizmet hala daha iyi sonuç sağlamak için HTML / CSS proje düzenleme seçeneklerini ima eder.

Ana Özellikler

Squarespace kendisini her tür web sitesini başlatmak için kullanılan hepsi bir arada sistem olarak konumlandırır. Bununla birlikte, entegre işlevselliği en iyi kalitede blogların, web mağazalarının, portföylerin ve iş web sitelerinin geliştirilmesi için çalışır. WYSIWYG editörü web sitesi geliştirmenin kolaylığına katkıda bulunurken, gelişmiş sayfa stili editörü etkileyici web sayfası tasarımı oluşturmanıza olanak tanır. En dikkat çekici Squarespace özelliklerinin listesi aşağıdaki gibidir:

 • Çoklu entegre eklentiler ve widget’lar;
 • Güçlü e-Ticaret ve blog motorları;
 • Kapsamlı sosyal entegrasyon seçenekleri;
 • Google Haritalar gömme ve entegre Google Analytics;
 • SSL Sertifikası ve e-posta pazarlaması.

Lehte ve aleyhte olanlar

Squarespace, kapsamlı görüntü düzenleme seçenekleri, tasarım özelleştirme araçlarının bolluğu ve Logo Maker ile bilinir. Duyarlı özelleştirilebilir şablonların kullanılabilirliği, işlemin etkinliğine katkıda bulunur. Web sitesi oluşturucu, daha iyi web sitesi tanıtımına katkıda bulunan üst düzey pazarlama araçlarının yanı sıra güvenilir ve güçlü müşteri destek seçenekleri de sağlar. Platformun öne çıkan özellikleri arasında Unfold hikaye anlatımı aracı, Acuity Scheduling entegrasyonu, güçlü e-Ticaret ve blog desteği de bulunuyor.

Web sitesi oluşturucunun zorluklarına gelince, standart kullanıcılar için biraz pahalı olan e-Ticaret planlarının maliyetinden bahsetmek mantıklıdır. Sistemin Stil Editörü, yeni başlayanlar için kullanımı kolay olmadığı için keşfedilmeli ve test edilmelidir. Son olarak, Squarespace web sitesi önizleme modu sunmuyor. İyileştirme gerektiren herhangi bir hata varsa, kullanıcı proje yayınlandıktan sonra düzenleme işlemine geri dönmek zorunda kalacağı için bu uygun değildir..

Maliyet

Kare alan (şimdiki değeri) Makul fiyatlı. Burada kesinlikle ücretsiz bir plan yok, ancak platform, 14 günlük deneme süresi boyunca ücretsiz olan özelliklerini test etmenize izin veriyor. Platformla özellik yüklü bir proje başlatmak için sistemin sunduğu premium planlardan birine yükseltme yaptığınızdan emin olun:

 • Kişiye özel (12 $ / ay) – 20 web sitesi sayfası. % 3 işlem ücreti, ücretsiz özel alan adı bağlantısı vb .;
 • İşletme (18 $ / ay) – sınırsız sayıda web sayfası,% 2 satış işlem ücreti, AdWords kredisi vb .;
 • Temel ($ 26 / ay) – entegre muhasebe özelliği, sınırsız ürün numarası, bant genişliği ve disk depolama alanı vb .;
 • İleri (40 $ / ay) -Gerçek zamanlı taşıyıcı nakliye, etiket baskı, terk edilmiş ödeme otomatik keşif vb.

Hangi premium plan için giderseniz gidin, ücretsiz hosting ve alan adı içerir. Zaten bir alan adınız varsa, sistem alanı yeni Squarespace tabanlı web sitenize atamanıza izin verir.

Squarespace’i Ücretsiz Deneyin

Weebly – Sıfırdan Web Sitesi Oluşturmanın Basit Yolu

Ürün adı:Weebly
Resmi internet sitesi:weebly.com
karmaşıklık:Ortalama
Ücretsiz Plan:Evet
Premium Plan:4 $ / aylık
Kurulmuş:2006
Merkez:Amerika Birleşik Devletleri
Ücretsiz olarak deneyin

Weebly – sıfırdan bir web sitesi oluşturmanın basit yollarından biridir. Web sitesi oluşturucu, tek bir kod satırı olmadan mükemmel görünümlü projelere başlamayı mümkün kılar. Entegre sürükle ve bırak editörü, gelişmiş işlevsellik ile birleştiğinde, sonuçta kaliteli sonuç veren yaratıcı özgürlük sağlar.

Ana Özellikler

Weebly başlangıçta blog amaçları için oluşturulmuştur, ancak daha sonra güçlü bir e-Ticaret odağı kazanmıştır. Herhangi bir kodlama yeterliliği ve web tasarımı arka planı olmadan hizmetle diğer projelere başlamak da mümkündür. Web sitesi oluşturucusunun ana vurguları arasında, ilk olarak aşağıdakiler belirtilmelidir:

 • Güçlü e-Ticaret ve blog uzmanlığı;
 • Kod yerleştirmeye izin verilir;
 • Gelişmiş pazarlama ve tanıtım araçları (Weebly tanıtımı);
 • Entegre video barındırma ve etkileyici görüntü düzenleme seçenekleri;
 • IFTTT entegrasyonu;
 • Uygulama Merkezi ve Form Oluşturucu.

Lehte ve aleyhte olanlar

Weebly’nin hem non-techies hem de web tasarım uzmanları için kullanımı oldukça kolaydır. Sistem, ücretsiz olarak kişiselleştirilmiş bir web sitesi URL’si oluşturmanıza olanak tanır ve kapsamlı, özelleştirilebilir şablonlardan oluşan kapsamlı kitaplığa erişim sağlar. Kullanıcıların tam özellikli çevrimiçi mağazaları başlatmasına ve yönetmesine olanak tanıyan e-Ticaret işlevine özellikle dikkat edilmelidir. Diğer Weebly özellikleri arasında, Weebly for Education ve Weebly Campus Edition özellikleri yer alıyor. eğitim odaklı web sitelerinin geliştirilmesi.

Weebly dezavantajları o kadar da değil. En önemli nüanslardan biri, kullanıcıların geliştirme işlemi sırasında web sitelerinin sürümlerini otomatik olarak kaydetmelerine izin vermeyen web sitesi yedekleme özelliğinin olmamasıdır. Benzer şekilde, sistem bazı gereksiz web tasarım adımlarını iptal etmek için gerekli düzenlemeleri geri al / yeniden yap anlamına gelmez. E-Ticaret odaklı bir sistem olarak Weebly, sistem içinde yapılan tüm satışlar için% 3 işlem ücreti alır.

Maliyet

Weebly, iki tür web sitesinin (Standart ve e-Ticaret) geliştirilmesi için şeffaf fiyatlandırma politikasına sahiptir. Geliştirilmiş proje güvenliği için 500 MB disk depolama alanı, alt alan bağlantısı ve SSL Sertifikası kullanılabilirliğini gösteren ücretsiz bir plan vardır. Gelişmiş özelliklere erişmek için ücretli aboneliklerden birine geçmeniz gerekir:

 • Bağlan (4 $ / ay) – alan adı bağlantısı, reklam banner’ları ekranı, SSL Sertifikası vb .;
 • Başlangıç ​​(8 $ / ay) – entegre sürükle ve bırak editörü, sınırsız disk alanı, sistem reklamlarının yokluğu, kendi alan adınızı bağlama yeteneği, SSL güvenliği ve gelişmiş web sitesi istatistikleri, 10 ürün, yapılan tüm işlemler için% 3 komisyon ücreti;
 • Pro (12 $ / ay) – arama seçeneği, şifre koruması, 25 ürün, video arka planı, HD videolar ve sesler ve 100 üyeye kadar katılım fırsatı;
 • İşletme (25 $ / ay) – sınırsız sayıda üye, kayıt özelliği, sınırsız sayıda ürün, münferit alanlardaki ödemeleri kabul etme fırsatı, işlem ücretlerinin olmaması, dijital ürün satma imkanı;
 • Performans Planı (38 $ / ay) – e-Ticaret projeleri, terk edilmiş alışveriş sepeti bildirimleri, hediye sertifikaları, gerçek zamanlı gönderim fiyatları vb..

Weebly planları 19 $ karşılığında bir alan adı bağlamayı, 100 $ ‘lık bonus ile Google Ads hizmetine erişim sağlamayı ve canlı sohbet, forum topluluğu ve e-posta desteğini kullanmayı mümkün kılar.

Weebly’yi Ücretsiz Deneyin

Webflow – En İyi Web Sitesi Oluşturucu Yazılımlarından Biri

Ürün adı:WebFlow
Resmi internet sitesi:webflow.com
karmaşıklık:karmaşık
Ücretsiz Plan:Evet
Premium Plan:12 $ / aylık
Kurulmuş:2013
Merkez:Amerika Birleşik Devletleri
Ücretsiz olarak deneyin

Webflow – standart web sitesi oluşturucularının çoğuna kıyasla profesyonel web tasarım yaklaşımı ve yüksek karmaşıklık düzeyi ile de bilinen en iyi web sitesi oluşturucu yazılımlarından biridir. Bir dereceye kadar, platform CMS ile karşılaştırıldığında tasarım özelleştirmenin esnekliği ve karmaşıklığı açısından.

Ana Özellikler

Web akışı işlevselliği ortalamanın çok üzerindedir. Bir projeyi başarılı kılmak için zaman, çaba ve bilgiye yatırım yapmak için kodlama farkındalığı, web tasarımı arka planı ve hazır olma gerektirir. Böylece, web sitesi oluşturucu daha iyi geliyor Web sitesi geliştiricilerinin ihtiyaçları, üst düzey projelere başlayarak yaratıcılıklarını ifade etmek isteyen Kendine özgü özelliklerinin listesi şunları içerir:

 • Stiller ve sınıf yönetimi seçenekleri;
 • Gelişmiş HTML / CSS düzenleme;
 • Dinamik içerik oluşturma fırsatı;
 • Güçlü e-ticaret motoru;
 • Işık Kutusu Galerisi, After Effects ve Lottie entegrasyonu;
 • 200’den fazla profesyonel ücretsiz ve ücretli şablon.

Lehte ve aleyhte olanlar

Web akışı, kullanıcıların yaratıcılıklarını ifade etmelerini sağlamak için duyarlı ve çok yönlü çarpıcı şablonların seçilmesini ve özelleştirilmesini mümkün kılar. Sistem, web tasarım yaklaşımının ilginç bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için birden çok formun, veritabanının ve unsurun entegre edilmesine izin verir. Birden fazla içerik seçeneğiyle çarpıcı CMS koleksiyonlarına sahiptir. Web sitesi geliştirme üzerinde çalışırken, tasarımcı ve editör olmak üzere iki alan modu kullanmak mümkündür. Bu, web sitesi geliştirmenin tüm aşamalarını kontrol etmenizi sağlar. Son olarak, Webflow, farklı boyutlarda ve performanslarda çevrimiçi mağazalar oluşturmaya izin veren güçlü ve rekabetçi bir e-ticaret motoruyla birlikte gelir.

Sistemin karmaşıklığı ve belirsiz özelliklerin bolluğu göz önüne alındığında, Webflow’un yeni başlayanlar için en iyi seçim olmadığı açıktır. Burada uzmanlaşmak için çok şey var, web sitesi geliştirme süreci programlama yeterliliği anlamına geliyor. Dahası, Webflow, özellikle onunla birkaç proje başlatmayı düşünmeyenler için oldukça maliyetli bir web sitesi oluşturucusudur..

Maliyet

Webflow, web tasarım pazarındaki en kapsamlı ve çok yönlü fiyatlandırma çözümlerinden birine sahiptir. Sistem, sınırsız bir süre boyunca uzanan, ancak web sitesi tasarım sürecinden en iyi şekilde yararlanmanıza izin vermeyen bir dizi sınırlama ile birlikte gelen ücretsiz bir plana sahiptir. Premium planlara gelince, burada seçeneklerin çeşitliliği gerçekten etkileyici. Webflow fiyatlandırma tablosuna şimdi göz atın.

Site Planları, Web Sitesi ve e-Ticaret planlarını içerir. Web Sitesi Planları aşağıdaki gibidir:

 • Temel (12 $ / ay) – CDN dahil, etki alanı bağlantısı, 500 çevrimiçi form gönderme, ücretsiz SSL sertifikası;
 • CMS ($ 16 / ay) – 1000 çevrimiçi form gönderme, sınırlı CMS API, 3 içerik düzenleyici, 2000 CMS öğesi, site araması;
 • İşletme ($ 36 / ay) – sınırsız sayıda çevrimiçi form gönderme, gelişmiş genel CDN, tam CMS API, 10 içerik düzenleyici vb..

e-Ticaret planları, sırasıyla:

 • Standart (29 $) – CMS planının tüm özellikleri artı özel ödeme ve alışveriş sepeti, bloglar için entegre CMS, e-posta özelleştirme,% 2 işlem ücreti;
 • Artı ($ 74) – İş planının tüm özellikleri artı sıfır işlem ücreti, markasız e-postalar, 10 personel hesabı.
 • İleri ($ 212) – İş planının tüm özellikleri artı 15 personel hesabı, yıllık sınırsız satış hacmi ve daha fazlası.

Hesap planları da iki abonelik türüne ayrılmıştır. Bunlar Bireysel ve Takım planları. Bireysel planlar şunları içerir:

 • Bedava ($ 0) – 2 proje, müşteri faturalandırması, ücretsiz evreleme;
 • Hafif ($ 16) – 10 proje, kod ihracatı, gelişmiş sahneleme, sınırsız proje transferi;
 • Pro (35 $) – Beyaz Etiketleme, sınırsız proje, site şifre koruması.

Takım Planlarına gelince, bunlar şu şekildedir:

 • Takım (Kişi başı 35 $) – Pro planının tüm özellikleri artı müşteri faturalandırması, gelişmiş aşamalandırma, kod dışa aktarma, ekip gösterge tablosu vb.
 • Kurumsal (maliyet Web akışı uzmanlarıyla ayrı ayrı tartışılır) – Takım planının tüm özellikleri artı Beyaz Etiketleme, sınırsız proje, site şifre koruması, takım panosu vb..

Webflow ayrıca, web sitesi oluşturucusunu web tasarım gereksinimleriyle ilgili olarak ücretsiz kullanmayı planlayan serbest çalışanlar için gelişmiş müşteri faturalandırma fırsatı sunar.

Web Akışını Ücretsiz Deneyin

Web Sitesi Oluşturma Yöntemleri Açıklandı

Bina yöntemlerine derinlemesine dalmadan önce, bir web sitesinin gerçekte ne olduğunu bulmamız gerekir. En son istatistiklere göre, 2020 yılında küresel web’de 1,77 milyardan fazla site mevcut. Kullanıcılar türlerine, teknolojilerine, işlevlerine ve diğer kriterlerine bağlı olarak kategorilere ayrılmış sonsuz çeşitli çevrimiçi projelere rastlayabilirler..

Adım 1: Web Sitesi Oluşturma Yöntemleri Açıklaması

kaynak: https://www.internetlivestats.com/total-number-of-websites/

Ancak hepsinin ortak bir yanı var. Her web sitesi, tek bir etki alanı adı altında birleştirilen ve genel olarak erişilebilir bir web sayfası kümesi olarak gelir. Temel amaç, tek bir sunucuda barındırılan içerik, web sayfaları veya bölümler oluşturarak ve yayınlayarak bireylerin veya kullanıcı gruplarının web varlıklarını oluşturmalarına izin vermektir..

Bir web sayfası iki farklı görünüm türünde olabilir:

 1. Birincisi, kullanıcıların web sitenizi ziyaret ettiklerinde sayfayı görme biçimidir (oluşturulmuş görünüm).
 2. İkincisi kullanıcıyı perdelerin arkasına alır ve kaynak kodunu görüntüler. Metin editörü yardımıyla önizlenebilir, örneğin, Not Defteri.

Başka bir deyişle, bir web sitesi, biçimlendirme kodunun ve medya dosyaları, metinler, tasarım, öğeler, widget’lar vb. İçeren içeriğin birleşimidir. Tüm siteler iki ana kategoriye ayrılabilir: statik ve dinamik.

Statik Web Sitesi Nedir??

“Statik” terimi, bu web sitesi türünün gerekli içeriği temsil eden statik bir HTML belgesi biçiminde mevcut olduğu anlamına gelir. Her belge kendi benzersiz URL’si ile web sunucusunda barındırılır. Sayfa, ziyaretçiye sunucudakiyle aynı görünüyor.

Temel özellik, bir web sitesi sahibinin her değişiklik yapmak veya sayfaları değiştirmek istediğinde geliştirme sürecini manuel olarak ele alması gerektiğidir. Böyle bir yaklaşım derin kodlama ve programlama bilgisi gerektirir.

Statik Web Sitelerinin Artıları: Statik Web Sitelerinin Eksileri:
&# X2714; Zamansız içerik gösterimi için iyi.
&# X2714; Barındırmak, işletmek ve bakımını yapmak için daha ucuz.
&# X2714; Daha yüksek web sitesi hızı.
&# X2714; CMS gerekmez.
✘ Her içerik güncellemesi veya sayfadaki değişiklik manuel olarak yapılmalıdır..
Programming Gelişmiş programlama ve kodlama becerileri gerektirir.
Website Web sitesi özelleştirmesi açısından daha az esnek.

Dinamik Web Sitesi Nedir??

Web sunucusu projeyi her yeni ziyaretçi erişmeye çalıştığında otomatik olarak oluşturduğundan, bu web sitesi türü durumdan farklıdır. Başka bir deyişle, bir kullanıcının sayfadaki değişiklikleri veya değişiklikleri elle işlemesi gerekmez. Önceden tasarlanmış web sitesi düzenlerine veya zaten alakalı özellikler, öğeler veya hatta içerik içeren şablonlara erişir.

Dinamik web siteleri teknisyen olmayanlar ve yeni başlayanlar arasında daha popülerdir, çünkü çok fazla öğrenme eğrisi gerektirmezler ve kullanım kolaylığıyla birlikte yeterli esneklik sağlarlar.

Statik Web Sitelerinin Artıları: Statik Web Sitelerinin Eksileri:
&# X2714; Teknik beceri gerekmez.
&# X2714; Daha hızlı içerik güncellemesi ve site değişikliği.
&# X2714; Hazır mizanpajlar ve şablonlar.
&# X2714; Bir siteyi sıfırdan oluşturmak için daha az zaman gerektirir.
✘ İçerik yönetim sistemi gerektirir.
Technical Bazı teknik altyapılar hala gerekli olabilir.
✘ Dinamik siteler, kaynaklar açısından daha güçlü sunucular gerektirir.

Yeni web sitesine sıfırdan başlamak için proje türüyle ilgili karar vermeniz gerekir.. Seçim, yapım süreci için kullanacağınız teknolojilere bağlı olacaktır. Cihazı seçmeden önce birkaç önemli gerçeği göz önünde bulundurmalısınız. Bu faktörler arasında web sitesi türü ve boyutu, proje yapısı ve karmaşıklığı, yaklaşık sayfa sayısı ve içerik hacmi vb. Bulunur..

Sıfırdan bir web sitesi oluşturmak için 4 ana araç ve teknolojiyi vurguladık. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 1. Kendi kendine kodlanmış HTML tabanlı siteler.
 2. Hepsi Bir Arada Web Sitesi Oluşturucuları.
 3. CMS tabanlı projeler.
 4. Site oluşturmak için çerçeveler.

Bakalım, hangisi sizin özel proje hedeflerinize ulaşmak için nihai çözüm olacak?.

1.. Kendinden Kodlu HTML Web Siteleri

Bu yöntem, maksimum özelleştirme ve web tasarımı özgürlüğü için kullanıcı özlemi için daha iyi bir seçenektir. Kendi kendine kodlanan web siteleri temel olarak statik türü ifade eder. Temel avantaj, aslında HTML sayfası kaynak kodunu yazmanız veya içeriği yönetmek için kendi CMS’nizi tasarlamanızdır..

Kötü haber, sürecin teknik beceriler açısından son derece zorlayıcı olmasıdır. Kodlama ve programlama konusunda uzman olmanız gerekir. Aksi takdirde, proje asla işe yaramayacaktır. Böyle becerilere sahip olmayanlar, web sitesi geliştirme maliyetleri, zaman dilimleri ve diğer yönleri göz önüne alındığında en iyi alternatif olan web geliştirme ekiplerini veya serbest çalışanları dış kaynak kullanmayı tercih ederler. Birkaç şirket gerçekten dış kaynak kullanmayı göze alabilir.

Metin kodu düzenleme

İnşaat sürecini kendiniz tamamlamaya karar verirseniz, her yeni sayfayı veya bölümü sıfırdan manuel olarak oluşturmanız gerekir. Yeni sayfa için aynı yapıyı oluşturmanız gerekse bile, kaynak kodu ilkinden kopyalayıp yapıştırmaya hazırlanın. Başka bir deyişle, en ufak bir değişiklik veya güncelleme iyi teknik beceriler ve bol zaman gerektirir.

Tüm süreç başlangıçtan itibaren oldukça basit görünüyor:

 1. HTML veya metin düzenleyici edinin.
 2. Yeni bir sayfa aç.
 3. Editörden kodu kopyalayıp yapıştırın.
 4. Değişiklikleri kaydedin.

Programlama burada en önemli sorundur. Web sitesinde görmek istediğiniz her yeni düğme, öğe, widget veya özellik için yeni bir kod yazmanız gerekecektir. Projede iletişim formları, takvimler, kullanıcı edinme araçları veya diğer işlevler bulunan çok sayıda sayfa varsa, sıfırdan bir web sitesi oluşturmak yıllar alabilir.

Her şeyi doğru yaparsanız bile, özellikle kendi CMS platformunu tasarlarsanız, hiç kimse düzgün web sitesi çalışmasını ve uygun içerik yönetimini garanti etmez. Ayrıca, web siteniz için barındırma dikkat gerekir. Kural olarak, kendi kendine kodlanan web siteleri sunucu kaynakları açısından çok talepkar değildir. Öte yandan, yine de ayrı bir alan adı kaydetmeniz gerekecek.

Ayrıca okuyun: Statik HTML Web Sitesini WordPress’e Dönüştürme.

HTML Web Sitesi Oluşturma Maliyetleri: maliyet, her şeyi kendiniz kodlamayı veya dış kaynak veya özel web geliştirme ekiplerini seçmeyi planlamanıza bağlı olacaktır. Birinin sizin için işi yapmasını tercih ederseniz, fiyat da proje karmaşıklığına, yapısına, uygulamanız gereken özelliklere bağlı olarak değişir. Ayrıca, her yeni güncelleme için ödeme yapmanız gerekecektir. Nihai fiyat, basit bir web sitesi için 5.000-10.000 ABD Doları, dijital mağaza için 25.000- 3.000 ABD Doları arasında değişebilir..

Kendinden Kodlu Web Sitesi Profesyonelleri:
Kendinden Kodlu Web Sitesi Eksileri:
&# X2714; Özelleştirme ve Web tasarımı esnekliği.
&# X2714; Özel temsil gerektiren büyük şirketler için iyi.
✘ Zaman alan web oluşturma süreci.
Programming Gelişmiş programlama ve kodlama becerileri gereklidir.
✘ Manuel özelleştirme ve güncellemeler.
Out Dış kaynak kullanımı durumunda büyük maliyetler doğurur.
Hosting Ayrı barındırma ve alan adı yönetimi.
Customer Müşteri desteği yok. Tek başınasın.

2.. Web Sitesi Oluşturucuları

Web sitesi kurucuları, yapım sürecini mümkün olduğunca kolaylaştırmak için tasarlandı. Yeni başlayanlar için teknik becerilere sahip olmayan web temsilciliklerini kurmanın tek yolu gibi görünüyordu. Dahası, yeni yazılımın yeni çevrimiçi projeye başlamak için daha hızlı ve bazen daha ucuz bir yol olduğu kanıtlanmıştır. Web sitesi oluşturucularını küresel olarak kullanıcılar arasında bu kadar popüler yapan bazı temel özellikleri vurguladık.

Kullanım kolaylığı

Web sitesi kurucularının ilk ve en önemli avantajı kullanım kolaylığıdır. Daha önce de belirttiğimiz gibi, çoğu durumda teknik beceri gerektirmezler. Çoğu platform, sürükle ve bırak işlevselliği ile sezgisel bir düzenleyici sunar. Düzenleme ve özelleştirme işlemini süper kolaylaştırır. Genellikle birkaç basit adımdan oluşur:

 1. Hazır bir düzen veya şablon edinin.
 2. Nesneleri, sayfadaki blokları veya öğeleri taşıyarak mevcut yapıyı yeniden tasarlayın.
 3. Sağlanan listeden yeni öğeler ekleyerek boşluktan yeni bir yapı oluşturun.
 4. Mevcut düzeni yeniden boyutlandırmak, yeniden düzenlemek veya yeniden şekillendirmek için gelişmiş ayarları kullanarak sayfayı özelleştirin.

Yukarıda belirtilen tüm adımlar, WYSIWYG teknolojisi sayesinde birkaç tıklama ile yapılabilir. Önceden tasarlanmış LEGO bloklarıyla oynamakla aynıdır. İçerik yönetimi ve yayınlama süreci de çok hızlı.

Wix Web Sitesi Oluşturucu Arayüzü

Dahası, modern web sitesi üreticileri en son teknoloji trendlerini takip eder ve AI ve AR tabanlı enstrümanlar kullanıcıların birkaç dakika içinde site oluşturmasına izin vermek. Bazı en büyük endüstri isimleri yapay zeka kullanın aslında sağlanan bilgileri (web sitesi türü, niş, gerekli özellikler vb.) kullanarak kullanıcı için bir site oluşturur. Başka bir deyişle, alakalı içerik, widget’lar ve entegre uygulamalarla kullanıma hazır bir web sitesi elde edersiniz.

Hepsi Bir Arada Paket

Kendi kendine kodlanmış siteler dışında, web sitesi oluşturucular sadece site oluşturucular değildir. Sadece yeni sitelerinizi oluşturmak için değil, aynı zamanda yeni sitelerinizi barındırmak için de tam zamanlı bir kit olarak gelirler. Ayrıca, kullanıcılar çoğu durumda ücretsiz bir alan adı alırlar. Başka bir deyişle, tüm web varlıklarınızı tek tek bir platformdan ayrı olarak ilgilenmenize gerek kalmadan işleyebilirsiniz. Plan için ödeme yaparsınız ve ihtiyacınız olan her şeyi pakete alırsınız.

Wix uygulama pazarı

Aynı şey özellikler için de geçerlidir. Kural olarak, kullanıcılar satın aldıkları ele bağlı olarak tüm özelliklere tam erişim elde eder. Özellik kümesi, farklı web sitesi türleri için ücretsiz şablonlar, entegre güvenlik araçları, ücretsiz uygulamalar, özel destek vb..

Esneklik ve Kontrol

Web sitesi oluşturucuları, kullanıcıların işlemi her yerden ele almalarını sağlar. Tek ihtiyacınız olan internete bağlı cihaz. Birkaç saniye içinde oturum açın ve tüm bina araçlarına tam erişim elde edin. Bazı platformlar, kullanıcıların hareket halindeyken web sitelerini düzenlemelerini kolaylaştırmak için mobil sürümler ve uygulamalarla birlikte gelir.

Bu tür yazılımlar kendi kendine kodlanmış siteler kadar tasarım ve özelleştirme özgürlüğü sunmasa da, farklı cihazlarda iyi çalışan duyarlı sayfalardan yararlanabilirsiniz, sayfaları özelleştirmek için gelişmiş ayarları vb. Tercih edebilirsiniz. bazı özellikleri kendi başlarına oluşturmak isteyen deneyimli kullanıcılar için gelişmiş editörler ve geliştiricinin erişimi.

Bazı kullanıcılar, bir web sitesi oluşturucuyu tercih ettikleri takdirde buna bağlı olmaları gerçeğini beğenmeyebilir. Birkaç platform gerçekten web sitesi içe / dışa aktarma özelliğine sahiptir. Öte yandan, yukarıda belirtilen özellikleri dikkate alarak platformu gerçekten değiştirmeniz gerekir mi? Evetse, bazı web sitesi taşıma alternatifleri vardır.

Ayrıca okuyun: Wix’ten WordPress’e Geçme.

Web sitesi oluşturma maliyetleri: platformların çoğu herhangi bir bütçe için planlar sunar. Bir alan adı, barındırma ve ekstra araç seti içeren tam özellikli bir sitenin ortalama fiyatı ayda 15 ila 20 dolar civarındadır (bazen daha ucuzdur).

Web Sitesi Oluşturucu Artıları:
Web Sitesi Oluşturucu Artıları:
&# X2714; Kullanımı kolay.
&# X2714; Tüm özellikler bir arada.
&# X2714; Yeni başlayanlar için harika.
&# X2714; Farklı web sitesi türleri için dünya.
&# X2714; Duyarlı düzenler ve hareket halindeyken düzenleme.
&# X2714; Dünya çapında erişilebilirlik.
&# X2714; İleri teknoloji.
&# X2714; Dakikalar içinde kullanıma hazır siteler.
✘ Daha az özelleştirme ve web tasarımı özgürlüğü.
Plans Bazı planlar çok pahalı.
✘ Sınırlı taşıma özellikleri.

3.. CMS-tabanlı Web Siteleri

Bir sonraki web sitesi oluşturma yöntemimiz çeşitli teknolojileri birleştiriyor. CMS veya içerik yönetim sistemi yöntemin temel özelliğidir. Kullanıcıların web sitesi şablonuna “dokunmadan” içeriği yönetmelerine veya değiştirmelerine olanak tanıyan web sunucusuna yüklenmesi gerekir.

Kullanım kolaylığı, web sitelerini sıfırdan oluştururken uyguladığınız yaklaşıma bağlıdır:

 • Basit Düzenleme – bu yaklaşımla, içerik eklemek veya düzenlemek, medya dosyaları, görüntüler, vb. Yüklemek için CMS platformunu kullanabilirsiniz. Sistem, üçüncü taraf uygulamaları, entegrasyonları ve eklentileri etkinleştirme gibi bazı temel özelleştirme özellikleri sağlar. Böyle bir yaklaşım özel kodlama becerileri gerektirmez. İhtiyacınız olan tek şey, CMS platformunu indirmek, şablonu yüklemek ve web sitesiyle yayına geçmek için içeriği düzenlemek.
 • Gelişmiş Düzenleme – daha önce de belirttiğimiz gibi, CMS tabanlı teknoloji çeşitli web sitesi oluşturma yöntemlerini birleştirir. Burada, şablonun kaynak koduna, onu düzenleme veya ihtiyaçlarınıza göre değiştirme yeteneği ile tam erişime sahipsiniz. Kullanıcılar kendi web tasarımlarını uygulamakta, yeni işlevler veya özellikler oluşturmakta özgürdürler.

İlk yaklaşım, teknik becerisi olmayan yeni başlayanlar için iyidir. Binlerce başarılı projeyle karşılaşabiliriz. en popüler CMS platformları gibi dünyada WordPress, Drupal, Joomla, ve dahası.

Diğer yandan, ikincisi sadece HTML, PHP veya CSS hakkında derinlemesine bilgi sahibi olması durumunda işe yarayacaktır. Ayrıca, bu tür projeler eklenti güncellemeleri ve şablon güncellemeleri, yedeklemeler vb. İle ilgilenmeniz gerektiği için sürekli gözetim gerektirir. Bir noktada, yine de iyi bir programlama becerileri seviyesine ihtiyacınız olabilir..

CMS tabanlı web sitesi oluşturma teknolojilerine atıfta bulunan bazı temel özelliklere bir göz atalım.

Manuel kontrol

Bu teknolojiyi seçerken, tüm işlemleri manuel olarak gerçekleştirmeye hazır olun. Örneğin, bir kullanıcı bir alan adını kaydetmekten ve web sitesi için uygun bir barındırma bulmaktan tek sorumludur. Web sitesi oluşturucularının aksine, CMS hepsi bir arada bir çözüm olarak gelmez.

WordPress CMS Arayüzü

Öte yandan, bazı saygın barındırma sağlayıcıları sevmek Bluehost sorunsuz entegrasyon, otomatik güncellemeler ve yapım sürecini kolaylaştırmak için eksiksiz bir dizi ekstra özellik içeren CMS için optimize edilmiş paketler sunar.

Esneklik

İyi haber şu ki, kelimenin tam anlamıyla herhangi bir tasarım fikrini uygulayabilirsiniz, CMS mockup kod düzenleyicisine tam erişim sağlar. Derin programlama bilgisi olmasa bile bazı küçük değişiklikler yapmak mümkündür. Huger görevleri için, bazı öğrenme eğrisi gereklidir.

CMS teknolojileri ile kullanıcılar, web sitesi işlevselliği açısından sonsuz özelleştirme özelliklerine sahiptir. Binlerce eklenti indirilebilir ve etkinleştirilebilir. SEO güçlendiricilerine, pazarlama araçlarına ve daha fazlasına herhangi bir proje türü form ödeme yöntemi entegrasyonu ve analitiği için eklentiler bulabilirsiniz. Ancak, kurulum ve yüklemeyi kendi başınıza halletmeye ve düzenli eklenti güncellemelerine manuel olarak devam etmeye hazır olmanız gerekir.

WordPress Eklentileri

Web sitesi oluşturma maliyeti: CMS’nin kendisi ücretsizdir. Yalnızca bir alan adı ve barındırma için ödeme yapmanız gerekir (aylık yaklaşık 5 $). Bazen premium eklentiler, şablonlar ve üçüncü taraf hizmet premium hesapları için ödeme yapmanız gerekebilir.

CMS Tabanlı Site Artıları:
CMS Tabanlı Site Eksileri:
&# X2714; Maksimum esneklik.
&# X2714; Sonsuz özelleştirme özellikleri.
&# X2714; Kullanımı nispeten kolay.
&# X2714; Kod düzenleyicisine erişim.
&# X2714; Uygun fiyatta.
✘ Manuel kontrol.
Required Gerekli teknik beceriler.
✘ Eklenti aktivasyonu ve kurulumu.

4.. Web Tasarım çerçeveler

Bir çerçeve aslında hazır bir şablondur. Bu nedenle, bazı kullanıcılar genellikle çerçeve kullanmanın çok kolay olduğunu düşünerek yanlış yönlendirilirler. Öyle değil. Deneyimli tasarımcıların ve web geliştiricilerinin başka yerlerde karşılanabilecek ortak özellikleri programlamak yerine benzersiz web sitesi işlevselliği oluşturmaya odaklanmalarını sağlamak için tasarlanmıştır..

Çerçeve arayüzü

Başka bir deyişle, aslında içerik yönetim sistemi olmadan bir web sitesi planı alırsınız ve burada fikrinizi hayata geçirmek için yoğun kodlama yapmanız gerekir. Çoğu durumda, çerçevelerde tipik gösterge tabloları veya kontrol panelleri bile yoktur.

Peki, onları kullanıcılar arasında bu kadar popüler yapan şey?

Açık Kaynak Platformları

Çoğu çerçeve açık kaynaklı maketler olarak mevcuttur. Bu, şablon koduna kolayca erişebileceğiniz, bunları düzenleyebileceğiniz, değiştirebileceğiniz veya değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, kullanıcılar en iyi eşleşen varyantı seçmek için çeşitli programlama dillerinde farklı çerçeveler bulabilir.

Esneklik

Buna rağmen, çerçeveler biraz kodlama gerektirir; kendinden kodlanmış sitelere kıyasla daha verimlidir. Bazı şablonlar zaten yerleşik işlevlerle birlikte gelir. Örneğin, blogunuzdaki kullanıcıların yorumları için entegre bir sistem içeren bir şablon veya portföyünüz için bağlı resim galerileri alabilirsiniz. Aynı zamanda, çerçeveler veritabanlarıyla iletişim kurmayı ve üçüncü taraf hizmetlerini entegre etmeyi kolaylaştırır.

Güvenlik

Çerçeve devreye alınmadan önce, geliştiriciler sorunsuz çalışmasını sağlamak için AB testine devam eder. Her ne kadar istikrarlı web sitesi çalışıyor sağlar. Buradaki kötü haber, çerçeve tabanlı sitelerin genellikle daha yavaş olmasıdır. Tonlarca medya dosyası ve içeriğinin daha fazla yüklenmesi için karmaşık web sitesi yapısı gerektiren büyüyen bir işletme için pek iyi bir fikir olmayacaklar..

Web sitesi oluşturma maliyeti: çerçeveler muazzam çevrimiçi projeler için aylık 50 $ ile 1.5000 $ arasında bir yerde çeşitli paket ve planlarda gelebilir.

Web Sitesi Çerçevesi Artıları:
Web Sitesi Çerçevesi Eksileri:
&# X2714; Hazır şablonlar.
&# X2714; Yerleşik özellikler.
Curve Öğrenme eğrisi hala gerekli.
Growing Büyüyen projeler için iyi değil.
Costs Yüksek maliyetler.
✘ Düşük performans seviyesi.

Web Sitesi Oluşturma Yöntemleri Açıklandı

Tartıştığımız web sitesi oluşturma yöntemleri ve teknolojileri hakkındaki tüm bilgileri özetlemek için aşağıdaki tabloya göz atın..

Web sitesi oluşturma yöntemiKendinden kodluWeb Sitesi OluşturucuCMSiskelet
Kullanım kolaylığıDerin teknik, kodlama ve programlama becerileri gerektirir. Ayrı bir içerik yönetim sistemi çağrısı.Yeni başlayanlar ve teknisyen olmayanlar için iyi. Sezgisel düzenleyici ve gösterge tablosu.Bazı teknik beceriler hala gerekli olmasına rağmen yeni başlayanlar için iyi. Ayar, alan adı / barındırma yönetimi gerektirir.Profesyoneller için tasarlandı. Web tasarımı ve programlama becerileri gereklidir.
ÖzellikleriToplam web tasarım özgürlüğü. Entegre CMS yok. Her şeyi sıfırdan kodlama yeteneği.Hepsi bir arada çözüm. Tek bir plandaki tüm özellikler.Kaynak koduna erişim, çok sayıda eklenti, özellikler üzerinde manuel kontrol.Önceden tasarlanmış şablonlar, bazı yerleşik özellikler, düşük performans ve kararlı çalışma.
Şunun için iyi:Herhangi bir proje. Siteniz ne kadar karmaşıksa, o kadar fazla zaman ve paraya ihtiyacınız olur.Herhangi bir niş ve proje türü için sayısız şablon içeren her türlü web sitesi.İçerik tabanlı siteler için harika olan e-Ticaret projeleri için ekstra özelleştirme gerekir.Küçük işletme siteleri ve portföyleri için iyi, Büyüyen projeler için iyi değil.
Fiyatitibaren $ 0 için 100.000 $ üçüncü taraf geliştiricilerin işe alınması durumunda.itibaren $ 0 için 40 $ e-Ticaret özelliklerini içeren tam zamanlı bir web sitesi için.itibaren 5 $ için 300 $ ücretli şablonlar ve premium özellikler durumunda.itibaren 10 $ için 2.000 $ plana bağlı olarak.

Sıfırdan Web Sitesi Oluşturma – Başlangıç?

Tek bir sayfa oluşturmadan önce web sitenizin hata yapmasını önlemek istiyorsanız, ayrıntılı planlama gereklidir. Proje, kısa, net hedefler, birincil proje hedefleri ve sunucuya ihtiyaç duyulan ihtiyaçlar olmadan başarısızlığa mahkumdur.

Web sitenizin potansiyel kullanıcılara nasıl yardımcı olabileceği konusunda net bir anlayışa sahip olmanız gerekir. Bu bir dijital mağaza, Blog, portföy veya küçük işletme sitesi? Ne tür bilgileri temsil etmeli ve ne şekilde? Alıcı persona nedir? Bir projenin hangi yapısı olmalı ve hedeflere ulaşmak için hangi özelliklere ihtiyacı olacak? Bu soruların cevabı varsa, doğru yoldasın.

Web Sitesi Türünü Tanımlama

Proje türü site işlevselliğinizi ve ihtiyacınız olacak özellikleri tanımlayacağından, bu en önemli adımdır. Fikirlerinizi insanlarla paylaşmak veya web sitesinden para kazanmak için bir blog başlatacak mısınız? Çevrimiçi ürün satmak ve e-Ticaret nişine dahil olmak ister misiniz? Hizmetlerinizi temsil etmek ister misiniz? profesyonel portföy ile yetkinlik?

Her web sitesi türü farklı yaklaşımlar gerektirir. İnşa süreci, sadece birkaç ortak şeyle farklı olacaktır. Fikir, belirli bir web sitesi türünü tanımlayan temel özellikleri açıkça gerçekleştirmek.

Portföy Web Sitesi Özellikleri

Bu tür, serbest çalışanlar, bağımsız hizmet sağlayıcılar ve küçük ve orta ölçekli şirketler tarafından kullanılan bir küçük işletme web sitesini ifade eder. Ana fikir, hizmeti ve işletmenin kendisini en çekici şekilde temsil etmektir. Diyelim ki, daha iyi tanınması için sıfırdan bir web sitesi oluşturmak isteyen profesyonel bir fotoğrafçısınız. Bir portföyün içermesi gereken bazı temel özellikler şunlardır:

 • Bölüm Hakkında – Kendinizi çalışma deneyiminizi ve yeterliliğinizi sergileyen halka tanıtmanız gerekir.
 • Portföy – Bu, en iyi çalışmalarınızdan ve fotoğraflarınızdan bazılarını vurgulamaktır. Resim koleksiyonları kategorilere ayrılabilir. Sayfayı biraz daha etkileşimli hale getirmek için bazı galeri ve kaydırıcı widget’ları deneyebilirsiniz.
 • İletişim bölümü – müşterilerinizin iletişime geçmek için basit ve hızlı bir yolu olmalıdır. Potansiyel müşterilerin büyük bir yüzdesi, karmaşık iletişim formları veya gezinme nedeniyle web sitesinden ayrılır. Bu, web sitenizi yararsız içerikle aşırı yüklememeniz ve sağlanan hizmetlerin en faydalı yönlerini vurgulamamanız gerektiği anlamına gelir..

Wix Photography web sitesi oluşturucu

Web sitesi oluşturucuları ve CMS platformları, zaten entegre iletişim formları, Hakkımızda bölümleri, dinamik galeriler ve ihtiyaç duyabileceğiniz diğer harika özelliklere sahip bir dizi portföy şablonu sundukları için büyük bir rahatlama sağlayabilir. Çerçeveleri seçmek de iyi bir fikir olabilir. Kendi kendine kodlanan siteler, her özelliğin sıfırdan programlanmasını gerektirecektir, bu da özel teknik beceriler olmadan imkansızdır.

Blog ve İçerik Tabanlı Web Sitesi Özellikleri

Bilgilerinizi potansiyel okuyucularla paylaşmak, kullanışlı kılavuzlar yazmak, blog yayınlarını, haberleri ve makaleleri paylaşmak ister misiniz? Ardından, içerik tabanlı bir web sitesi veya blog oluşturmanız gerekir. Bu tür temel olarak bazı yararlı bilgileri paylaşmak isteyen yazarlar ve blogcular tarafından kullanılır. Çevrimiçi para kazanma sayesinde biraz para da kazanabilirler.

Gutenberg WordPress

Bloglar, açılı ve araba tamir ipuçlarından sıfırdan çevrimiçi bir mağaza oluşturmak veya bir mobil uygulama geliştirmek gibi daha profesyonel konulara kadar tonlarca konuyu kapsayabilir. Her şey kendi hayal gücünüze bağlı. Bazı insanlar bu türü oluşturması en kolay yöntem olarak görür. Bununla birlikte, bazı önemli özelliklere de sahip olmalıdır. Aksi takdirde, başarısızlığa mahkum olacaktır. Başarılı bir blog aşağıdakileri gerektirir:

 • Çekici Tasarım – içeriğin önemli olduğu içerik tabanlı sitelerden bahsediyor olsak da, yine de çekici bir tasarıma sahip olması gerekir. Kullanıcılar, siteyi biraz daha etkileşimli hale getirmek için animasyonlar, paralaks efektleri ve diğer avantajlarla çok sayıda tema ve hazır düzen seçebilirler.
 • Düzenleme Platformu – içerikle çok çalışmanız gerekecek. Başka bir deyişle, metninizi okuyucular için daha çekici hale getirmek için metinler, komut dosyaları, medya dosyaları, tipografi ile başa çıkmak için güçlü bir içerik yönetim aracına sahip bir platforma ihtiyacınız olacaktır..
 • Basit Gezinme – web sitenizin tüm bölümlerine hızlı ve kolay erişim sağlamanız gerekir. Kullanıcılar ne kadar çok makale okursa blogunuz için o kadar iyi olur. Sadece net bir menü veya arama sistemi değil, aynı zamanda ilgili dahili bağlantılar anlamına da gelir.
 • Sosyal paylaşım – blog için en önemli özelliklerden biridir. Kullanıcılar makalelerinizi en büyük sosyal platformlar üzerinden paylaşma şansına sahip olmalıdır.
 • Abonelik ve Yorum Formları – abonelik formları kitlenizi büyütmenin ve yayınlanan yeni yayınlardan haberdar etmenin en iyi yolu olabilir. Yorum formları kitlenizin katılımını sağlayacaktır.

Bunlar, profesyonel bir blogun sahip olması gereken birkaç özelliktir. Gördüğünüz gibi, portföylere kıyasla inşaat süreci açısından daha da karmaşıktır. İyi haber şu ki, bazı web sitesi oluşturucuları çeşitli düzenler, tipografi ve SEO ayarlarıyla blog özelliklerine sahip.

Bununla birlikte, CMS’yi seçmek muhtemelen en iyi çözümdür. Tonlarca özelleştirme özelliği ve bloglama şablonuna ek olarak güçlü bir içerik yönetim sistemine sahiptir.

Dijital Mağaza Özellikleri

e-Ticaret projeleri teknik uygulama açısından en zor olanıdır. Genellikle farklı uygulamalara ve eklentilere, üçüncü taraf hizmetlerine ve sorunsuz ve istikrarlı bir çalışma gerektiren teknolojilere sahiptirler. Aksi takdirde, alıcılarınız muhtemelen ayrılır.

e-Ticaret

Başarılı bir çevrimiçi mağaza sadece mal satmakla ilgili değildir. Aynı zamanda pazarlama ve tanıtım kampanyaları, sadakat programları, kullanıcıların edinimi ve daha fazlası ile ilgilidir. Dijital mağazanın sahip olması gereken temel özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Basit Gezinme ve Arama Seçenekleri – müşterileriniz için farklı ürün kategorilerine hızlı erişim sağlayın. İhtiyaç duydukları iyiliği bulmalarını kolaylaştırın. Ürünleri fiyatlara, boyutlara, türlere vb. Göre ayırmak için filtreler ve özel seçenekler uygulayın.
 • Kolay Ödeme Süreci – Birçok alıcı karmaşık bir ödeme işlemi nedeniyle ayrılıyor. Hızlı ve basit yapmanız gerekir. Müşterilerin satın alma esnekliğini sağlamak için bir alışveriş sepetine ve ödeme yöntemi entegrasyonuna ihtiyacınız olabilir..
 • Nakliye seçenekleri – e-Ticaret nişindeki rakiplerden göze çarpmak oldukça zordur. Bazı benzersiz özellikler sunmanız gerekiyor. Ücretsiz gönderim seçenekleri hile yapabilir.
 • Ürün Yönetimi – sıfırdan bir web sitesi oluşturmayı seçtiğiniz platform, fiyatı belirtmek, açıklamaları güncellemek, güzel ürün fotoğrafları ve videoları eklemek, temel SEO ayarlarıyla çalışmak için gelişmiş bir ürün yönetim sistemine sahip olmalıdır..
 • Müşteri İnceleme Bölümü – çevrimiçi mağazanızı daha güvenilir hale getirmenin harika bir yolu. Müşterilerinizin satın alma deneyimini ve ürün kalitenizle ilgili yorumları paylaşmasına izin verin.
 • Pazarlama ve Tanıtım – müşterilerin sadakatini artırmak için özel teklifler, promosyonlar, kuponlar, promosyon kodları, indirimler ve diğer programlarla müşterileri çekmek.

Tam zamanlı bir çevrimiçi mağaza oluşturmanın en iyi yolu, e-ticaret ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış web sitesi oluşturucularını tercih etmektir. Şablonları zaten bir web mağazasının ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri içerirken, tam bir ürün yönetimi, pazarlama ve promosyon kitleri paketi ile birlikte gelir.

SSS

Başlamadan önce web sitesi türünü ve gerekli özellikleri tanımlamak çok önemlidir. Ancak, ele alınması gereken bazı temel konular vardır. Gelecekteki proje başarısını da belirleyebilecekleri için dikkate alınması gereken çeşitli konuları içerirler. Bir web sitesini sıfırdan tomurcuklarken en sık sorulan sorular.

Soru: Kod yazmadan bir web sitesi yapabilir miyim?

Cevap: Evet, ancak hepsi bir arada web sitesi oluşturucularını seçerken yapabilirsiniz. Kendi kendine kodlanan web siteleri derin programlama deneyimi gerektirirken, CMS kullanmak hala biraz kodlama bilgisi gerektirebilir..

Soru: Bir web sitesi başlatmanın maliyeti nedir??

Cevap: Fiyat, seçtiğiniz web sitesinin karmaşıklığına ve oluşturma yöntemine bağlı olacaktır. Kendinden kodlu web siteleri, dış kaynak kullanımı durumunda size binlerce dolara mal olabilir. Web sitesi oluşturma planları, alan adı için ödeme yapmanız ve kısa devre yaptırmanız gerekmesine rağmen, CMS ücretsiz iken ayda 10 ila 50 dolar arasında bir yerde değişir (Aylık 5-10 $).

Soru: Web sitemi nasıl daha hızlı ve güvenli hale getirebilirim??

Cevap: Web sitenizin gereksinimlerini karşılayan yeterli kapasite, bant genişliği, güç ve güvenlik araçları ile uygun bir barındırma seçmeniz gerekir. Ayrıca, barındırma performansına hız, çalışma süresi ve diğer teknik sorunlar açısından da dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca, sitenizi daha hafif hale getirmek için görüntü ve kod optimizasyonunu kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, bunun için bazı ek araçlara ve bilgiye ihtiyacınız olabilir..

Soru: Bir web sitesini Google’da aranabilir yapma?

Cevap: Mevcut SEO ayarlarını düzenlerken sitenizi SEO dostu hale getirmeniz ve düzenli olarak güncellenen optimize edilmiş içerik oluşturmanız gerekir. Aynı zamanda, net gezinme ve basit bir yapı ile web siteniz mümkün olduğunca kullanıcı dostu olmalıdır. Sitenizi Search Console ve Google Analytics’e bağlayın, daha iyi dizine ekleme için robots.txt dosyaları ve site haritası ekleyin.

Alt çizgi

Kullanıcılar, sıfırdan bir web sitesi oluşturmalarına olanak tanıyan geniş bir yöntem ve teknoloji seçeneğine sahiptir. İhtiyacınız olan tek şey, ihtiyaçlarınıza, teknik geçmişinize ve beklentilerinize bağlı olarak en uygun teknolojiyi seçmek. Oluşturma sürecinde derinlemesine dalmadan önce net hedefler belirlemek ve web sitesi türünü tanımlamak çok önemlidir. Dahası, sırtınızı duvara yaslamamak için kendi yeteneklerinizi açıkça anlamalısınız..

Yeni başlayanlar, web sitesi oluşturucuları tek platformda tam özellik paketi. Bu web bina teknolojileri herhangi bir tür ve sıfır öğrenme eğrisi sitesi ile başa çıkmak için gereken her şeye sahiptir. Biraz daha ileri düzey kullanıcılar, güvenilir barındırma ile eşleştirilmiş CMS tarafından sağlanan özelleştirme özgürlüğünü takdir eder. Deneyimli programcılar ve kodlayıcılar, her bir özelliği kendi başlarına tasarlama yeteneğini takdir edeceklerdir.

Hangisini seçerseniz seçin, bir brifing ile başlayın, çeşitli metodolojileri karşılaştırın ve tersine çevirin ve proje istikrarını ve başarısını sağlamak için en güvenilir ve saygın olanı seçin.

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map