Squarespace’den Wix’e geçiş

Squarespace'den Wix'e geçiş


Squarespace ve Wix web tasarımı yaklaşımı, özellik seti, işlevsellik ve hedef kitle açısından çok farklı olan iki popüler web sitesi oluşturucusudur. Squarespace temel olarak reklam öğelerinin ve girişimcilerin ihtiyaçlarına odaklanırken, Wix yaratıcı kullanıcı özgürlüğü ve farklı kullanıcı kategorilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için kapsamlı araçlar ve özellikler sunar.

Squarespace’ten Wix’e geçmeye karar vermeniz, bu platformlardan birinin diğerinden daha iyi olduğu anlamına gelmez. Bu sadece tercihlerinizin, hedeflerinizin ve daha da önemlisi mevcut web tasarım ihtiyaçlarının meselesidir.

İçerik, akılda tutulması gereken bir başka faktördür ve aynı zamanda web sitesi taşıma sürecindeki en önemli unsurlardan biridir. Web sitenizin aktarım sürecinin tüm çanları ve ıslıklarıyla başa çıkmaya hazır mısınız? O zaman ayrıntılarıyla tartışmanın tam zamanı.

Wix’ten Squarespace Web Sitesi Transferi: Profesyonel veya DIY?

Tanımlamanız gereken ilk şey, görevi tamamlamak için en etkili yoldur. Bunu daha önce yapmış olsanız da, yoksa ilk denemeniz de önemli değil, süreçle ilgili her zaman birçok şüpheniz var. Ne fark etmelisiniz ki her iki web sitesi oluşturucu da açık kaynaklı platformlar. Buna bağlı olarak, kolay kod erişimine ve aktarımına izin vermezler. Sonuç olarak, Squarespace web sitenizi otomatik olarak taşımak imkansızdır.

Böylece, bunu manuel olarak yapmanız gerekecek ve bu da başka bir önemli sorunla karşılaşacağınız yer: profesyonel veya DIY göçü. Bunlar, web sitenizin içeriğini, alan adınızı ve diğer gerekli olmazsa olmaz öğeleri kaybetmeden bir platformdan diğerine başarıyla geçiş yapabilmeniz için yalnızca iki olası varyanttır.

Web tasarım arka planınız varsa, kesinlikle projeyi bağımsız olarak ele almaya çalışabilirsiniz. Ama eğer bir acemi iseniz çaba ve zamanınızı boşa harcamanın anlamı nedir? Bu durumda, bunu sizin için yapacak bir profesyonel kiralamak kesinlikle daha mantıklıdır. Şimdi her iki seçeneğin artılarını ve eksilerini hızlıca inceleyelim.

Profesyonelleri İşe Alma

Web sitesi taşıma söz konusu olduğunda, profesyonelleri içeren daha mantıklı ve mantıklı bir çözüm gibi görünüyor. İşte nedeni. Web siteleri arasında platformlar arasında geçiş yapma konusunda deneyimli Web tasarım uzmanları, her bir hizmetin tüm adımları ve özel yönleri hakkında ilk elden bilgiye sahiptir. Bu sistemden ya da bu sistemden ne beklemeleri ve süreç boyunca potansiyel olarak karşılaşabileceğiniz sorunların nasıl üstesinden gelileceğini kesin olarak biliyorlar..

Kareyi Wix'e aktarma

Sonuç olarak, zamandan ve emekten tasarruf edersiniz, ancak bu işe yatırım yapmaya hazır olmalısınız. Yöntemin bir diğer avantajı, daha sonra yalnız kalmayacağınızdır. Beklenmedik sorunlar, hatalar veya başka zorluklar varsa, sorunu en iyi şekilde ve minimum zaman / çaba yatırımı ile ele almanıza yardımcı olacak uzmanlarla her zaman iletişim kurma fırsatınız olacaktır..

DIY Web Sitesi Transferi

Web sitenizi bağımsız olarak Squarespace’ten Wix’e taşımak için yeterli web tasarım uzmanlığına ve bilgisine sahip olduğunuzdan emin misiniz? O zaman paranızı harcamadan bunu kendi başınıza yapabilirsiniz. Ancak bunun yerine zaman ve çaba harcamaya hazır olun. Manuel web sitesi aktarımı sürecini başlatmak istiyorsanız, aşağıda listelenen kılavuzdaki prosedürün ayrıntılarını inceleyin..

Nasıl Squarespace Wix geçiş – Ultimate Guide

Aşama 1. İçerik Aktarımı

Tüm süreç birkaç saat sürer. Görevi etkin bir şekilde tamamlamak için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 1. Wix’e kaydolun ve platformu detaylı olarak keşfedin.
 2. Squarespace hesabınıza gidin ve kontrol paneline ulaşın mevcut tüm dosyalar ile. Dosyaları ZIP arşivine dışa aktarın ve ardından bilgisayarınıza kaydedin.
 3. Wix kontrol paneline erişin ve Editör’ü açın. Web sitenizin tasarımına sadık kalmaya çalışarak standart web sitesi düzenini oluşturun. Ardından, paketlenmemiş arşivlenmiş dosyaları ve içeriği içe aktarın.
 4. İçerik aktarımınızı tamamlar tamamlamaz web sitesi özelleştirmeye odaklanabilirsiniz. Wix birçok yüksek kaliteli tasarım sunar – en çok nişinize uygun olanı seçin ve özelleştirmek için devam edin. İlgilendiğiniz şablonları dikkatlice keşfetmenizi sağlayan kullanışlı bir önizleme düğmesi vardır.
 5. İçerik aktarımıyla başa çıktıktan sonra, onları kaybetmediğinizden emin olmak için arama motoru sonuçlarındaki web sitesi konumlarınızı kontrol etmeyi unutmayın. Her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol etmek için web sitesi URL’lerini kopyalamayı ve incelemeyi unutmayın. Bazı URL’leri herhangi bir nedenle manuel olarak aktarmak mümkün değilse, bu sayfalar için yönlendirmeler ayarlayın. Ardından, tüm sayfalar için meta etiketler (bunlar başlık ve açıklamalardır) ve bu sayfalarda bulunan resimler için alt etiketler ayarlayın veya kopyalayın.

Aşama 2. Kare Alanı – Wix Alan Adı Transferi

Web sitesi taşıma işlemi yalnızca içerik aktarımına gitmez. Projenizin arama motorlarındaki konumlarını tekrar kazanacağından ve trafiği kaybetmeyeceğinden emin olmak için alan adınızı Squarespace’den Wix’e taşımanız gerekir. Bununla birlikte, alan adınız 60 günden daha uzun bir süre önce web sitesi oluşturucusuna kaydedildiyse bunu yapabileceğinizi unutmayın..

Ücretsiz bir alan adı aktarmaya karar vermeniz durumunda, abone olacağınız plana bağlı olarak Wix’in kullanımı için ücret talep edebileceğini bilmelisiniz. Dahası, sistem geliştiricileri alan adı taşıma işleminin hemen gerçekleşmediğini ve bazı durumlarda sistemin tamamlanması 7 gün sürebileceğini belirtiyor. Alan adı transferiyle kolayca başa çıkmanıza yardımcı olacak ayrıntılı bir kılavuz.

 1. Alanın Kilidini Aç. Squarespace Ana Menüsüne ulaşın, “Ayarlar” ı bulun ve ardından taşımak istediğiniz birini seçmek için “Etki Alanları” bölümünü tıklayın. Sayfayı aşağı kaydırın ve “Etki Alanını Kilitle” kutusuna işaretini kaldırın.
 2. Alan Adı Aktarma Anahtarını Alın. Alanın kilidini açtıktan hemen sonra, panelin alt kısmına gidin ve burada “Transfer Anahtarını Al” düğmesini göreceksiniz. Size sunulacak alan adı aktarma anahtarını kopyalamak için tıklayın. Wix ile etki alanı anahtarını yetkilendirirken bu anahtara (EPP veya yetkilendirme kodu olarak da bilinir) ihtiyacınız olacak.
 3. Alan Adını Aktarma. Wix kontrol paneline erişin ve Wix Combo veya Unlimited Plan’a kaydolun. Mesele şu ki, daha ucuz abonelikler alan adı transferine izin vermiyor. Sistemin kontrol panelinde bulunan taşıma talimatlarını inceleyin.
 4. EPP’ye girin (yetkilendirme) Squarespace’ten aldığınız kodu ve ardından “Gönder” düğmesini tıklayın.
 5. Sistem, diğer işlemler hakkında ayrıntılı yönergeler sağlayarak açılır menüyü sunar.. Bu arada, alan adınızı Squarespace tarafından barındırılıyorsa, “Alanlar” panelinde seçtiğiniz alana geri dönmeli ve “Alan Adını Kilitle” kutusunu işaretlemelisiniz.
 6. Alan Adı Kaydını Genişlet. Alan adınızı kullanarak sistemle çalışabilmek için Wix ile genişletmeniz gerekir. Minimum uzatma süresi, planlarınıza ve bütçenize bağlı olarak bir yıl veya daha fazla sürer.
 7. Gizlilik Seçeneğini Seçin. Bir sonraki adım, ihtiyaçlarınıza en çok uyan gizlilik seçeneğinin seçimini ima eder. Wix, Özel ya da Herkese Açık kaydı seçmeyi mümkün kılar. İkinci seçenek için karar verirseniz, alan adınıza WHOIS bilgi veritabanından erişilebilir.

Bunlar, içeriğinizi ve alan adınızı Squarespace’ten Wix’e aktarmak için yapmanız gereken ayrıntılı adımlardır. Her şeyi doğru yaparsanız, aktarımı onaylamak için e-posta yoluyla bir onay bağlantısı alırsınız.

Sonuç olarak

Squarespace’ten Wix’e geçiş sürecini karmaşık olarak adlandırmak oldukça zordur. Ancak, bu sizin ilk deneyiminizse ve bunu daha önce hiç yapmadıysanız, göz ardı edebileceğiniz birçok yön vardır. Şey, her iki web sitesi oluşturucu uzun vadede web sitesi transferi üzerinde ciddi etkisi olabilir kendi özellikleri, özellikleri ve özel parametreleri ile geliyor. Süreci ciddi şekilde etkileyen ve oldukça zaman alıcı hale getiren şey, hem web sitenizin içeriğini hem de alan adını taşımanızın gerekliliğidir. Bu, yayında listelenen yönergelerin işinize yarayacağı yerdir.

P.S.. Web sitenizin iyi çalıştığından ve taşıma işleminin başarılı olduğundan emin olmak için performansını iyice kontrol ettiniz. Squarespace aboneliğinizi iptal etmeden önce projeyi test etmek için zaman ayırın. Proje verilerinizi ve performansınızı korumanın kesin yolu budur. Sonuçta, Squarespace’den Wix’e geçiş, olması gereken birkaç adımı kapsayan oldukça standart bir prosedürdür. Görevle kendi başınıza başarılı bir şekilde başa çıkacağınızdan emin değilseniz, güvenli tarafta hissetmek için uzmanlarla iletişime geçin.

Web Sitesi Transferi Sipariş Et

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map