Squarespace’ten Shopify’a aktarma

Squarespace'den Shopify'a geçiş


Squarespace’ten Shopify’a web sitesi geçişi genellikle web sitesi ürün çeşitliliğinin yoğun bir şekilde büyümesinin sonucudur. Web mağazanız ne kadar popüler olursa, satış listesine o kadar çok ürün eklersiniz. Buna bağlı olarak, işlem sürecini doğru bir şekilde düzenlemek için daha fazla alana ihtiyacınız olacak.

Başka bir neden, genişletilmiş e-Ticaret işlevselliğinin gerekliliğidir. Shopify bu noktada mükemmeldir. Web sitesi oluşturucu ünlü lider rakipsiz çağdaş e-ticaret nişinin.

Kare Alanı’ndan Shopify’a Geçme (Taşıma Süreci Açıklandı):

 1. Web Sitesini Squarespace’ten Shopify’a Taşıma – Buna Değer mi?
 2. Squarespace Versus Shopify – Fark Nedir?
 3. Nasıl Squarespace Shopify için geçiş – Ultimate Guide
 4. Kendi Alan Adını Kareler Alanından Shopify’a Aktarma
 5. Taşıma Hizmetlerini Shopify için Profesyonel Kare

Squarespace’ten Shopify’a geçme kararını alırken, geçişi sorunsuz ve etkili hale getirmek için dikkate alınması gereken birçok faktör var. İçerik aktarma dışında, pozisyon kaybı önlemek için mevcut arama motoru sıralamasını korumak, barındırma, etki alanı adı dikkat etmelidir. Bakalım, Squarespace’den Shopify’a taşınmanın zor olup olmayacağını görelim.

1. Shopify için Squarespace hareketli web sitesi taşıma – buna değer mi?

Şu anda web sitesi transfer seçenekleri arıyorsanız, kesinlikle memnun olmadığınız bir şey var. Bu aynı zamanda yürüttüğünüz proje türüne de bağlıdır. Sıradan bir kişisel / iş web siteniz varsa, o zaman en güvenilir ve özellik yüklü sistemler listesine haklı olarak dahil olan gerçekten harika bir web sitesi oluşturucusu olduğundan Squarespace ile çalışmaya devam etmek sorun olmaz. Platform, projenize üst düzey görünüm ve gelişmiş performans kazandırabilecek özelliklere ve tasarım özelleştirme araçlarına sahiptir.

Peki ya e-ticaret projeleri hakkında? Squarespace işlevselliği web mağazanızın artan ihtiyaçlarına cevap vermek için yeterli mi? Zaten bir web mağazanız varsa ve boyutunun, ürün çeşitliliğinin veya satış hacminin arttığını fark ederseniz, er ya da geç daha niş odaklı bir web sitesi oluşturucuya geçme ihtiyacını fark edeceksiniz..

Shopify'a geçiş için Kare Alanı Sipariş Etme

Shopify burada en uygun çözüm olacaktır. Yazılım harika çalışıyorsa, sıfırdan bir web mağazası oluşturmak veya Squarespace gibi diğer platformlardan taşınmış mevcut e-Ticaret projelerini tanıtın. Platform, uzmanlıklarına, ürün çeşitliliğine ve yığınlarına, ima edilen çeşitli yönetim ve promosyon seçeneklerine bakılmaksızın, her türlü çevrimiçi mağaza türünü oluşturmak için güzel bir seçimdir. Shopify şu anda en iyi web mağazası oluşturma platformudur ve e-ticaret işinizi büyütmeyi düşünüyorsanız kesinlikle geçiş yapmaya değer.

2. Squarespace ve Shopify – Fark Nedir?

Squarespace ve Shopify en iyi temsilcileridir e-Ticaret web sitesi oluşturucuları, e-Ticaret projelerini başlatmak ve yönetmek için kullanılabilir. Ancak bu, sistemlerin işlevsellik, karşılanabilirlik ve tasarım özelleştirme seçenekleri açısından eşit olduğu anlamına gelmez.

Squarespace başlangıçta içerik odaklı web sitelerini (portföyler, bloglar, açılış sayfaları veya iş projeleri) başlatmak için başlatıldı, ancak küçük veya orta ölçekli çevrimiçi mağazaları yönetmek için de kullanılabilir – gerçek örneklere bakın. Web sitesi oluşturucu zengin özellik kümesiyle herkesi etkiliyor. Ustalaşmak ve kullanmak oldukça kolaydır ve sezgisel web oluşturma süreci sağlar.

Ürün Karesi Ekle

Shopify daha karmaşık bir sistem ve hatta CMS’yi andırıyor esneklik ve işlevsellik açısından. Hizmetin kontrol paneline ve kontrol paneline alışmak zaman ve çaba gerektirir ve bir acemi iseniz burada keşfedilecek çok şey vardır. Platform, web mağazası odaklı özelliklerde, araçlarda ve seçeneklerde bolca bulunduğu gibi e-Ticaret yazılımı olarak bilinmeyi hak ediyor.

Shopify, sayısız web mağazası özelleştirmesine ve yönetim aracına, ürünle ilgili özelliklere, ödeme, vergi ve pazarlama çözümlerine erişim sağlar. Sistem, satışa sunulan binlerce fiziksel / dijital ürünle hem orta mağazaları hem de büyük hipermarketleri başlatmanıza, yönetmenize ve tanıtmanıza izin verecek kadar özelliklidir. Ayrıca, web mağazası performansınızı ve tasarımınızı artırmak için birden fazla e-Ticaret widget’ı, uygulamaları, uzantıları ve eklentileri seçmenize ve kullanmanıza olanak tanıyan kapsamlı entegrasyon seçeneklerine de sahiptir. Shopify ayrıca, özel ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize göre özelleştirilebilen zengin bir ücretsiz ve ücretli e-ticaret şablonları koleksiyonuna sahiptir. Koleksiyonuma bir göz atın Shopify destekli mağazalar.

Ürün Ekle

Fiyatlandırma yönünü ele aldığında platformlar da farklıdır. Shopify planları, Squarespace tarafından sunulanlara kıyasla daha pahalıdır. Ancak, işlevsel çevrimiçi mağazaları başlatmak ve yönetmek için daha fazla e-ticaret özelliği sundukları için yatırıma değer.

Platformların daha ayrıntılı karşılaştırmasıyla ilgileniyorsanız, kapsamlı ve bilgilendirici bir okumaya devam edin Squarespace vs Shopify karşılaştırması sistemle ilgili tüm sorularınıza cevap verecek olan.

Ayrıca okuyun:
Shopify İncelemesi.
Kareler İncelemesi.

3. Nasıl Squarespace Shopify için geçiş – Ultimate Guide

Web mağazanızı Squarespace’ten Shopify’a geçirmek istiyorsanız, işte size bu konuda yardımcı olabilecek kılavuz.

 1. Shopify için kayıt olun ve platformun genel ayarlarını keşfedin.
 2. Squarespace web mağazası verilerinizi Shopify’a aktarın. Buraya gitmenin iki ana yolu var. İlk seçenek, bu amaç göz önünde bulundurularak özel olarak oluşturulan özel mağaza taşıma uygulamalarından birini kullanmaktır. Aslında, orada birkaç tane var, ancak en popüler ve kullanımı kolay hizmetler Cart2Cart, Toplu İndirimler, Ürün İncelemeleri vb. Başka bir seçenek, ürünleri CSV dosyalarına dışa aktararak ve daha sonra yeni Shopify web sitenize aktararak web mağaza verilerinizi manuel olarak aktarmaktır..
 3. Ürünlerinizin düzgün bir şekilde düzenlendiğinden emin olun. Bu, özellikle bir taşıma uygulaması kullandıysanız önemlidir. Gerekirse, ürün ayrıntılarını (adlar, özellikler, resimler, açıklamalar, meta açıklamalar vb.) Ekleyin ve güncelleyin. Böyle bir zorunluluk varsa düzenlemek istediğiniz bir ürün koleksiyonu oluşturun.
 4. Eğer istersen envanter listenizle ilişkili sorunları önlemek için, ürün stoğunu izlemek için envanter uygulamalarına göz atın ve seçin ve sattığınız öğeleriniz tükenmezse kontrol edin.
 5. Shopify web sitenizi özelleştirin. Ürün yüklemeyi bitirdikten sonra, web mağazası özelleştirmenize odaklanın. Çarpıcı tasarımlarda bolca alışveriş yapın. Yapmanız gereken sadece geniş bir tema koleksiyonundan birini seçmek, önizlemek, yüklemek ve özelleştirmek.

Squarespace web mağazası içeriğinizin Shopify’a aktarılmasıyla ilgilidir. Tüm süreç fazla çaba ve zaman gerektirmez, ancak tüm adımları maksimum verimlilik ve hassas dikkatle tamamlamak için oldukça dikkatli olmalısınız..

Rehberde listelenen adımları tamamlar tamamlamaz, bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz – alan adı transferi. Süreç ayrıca konunun ayrıntılarına ve farkındalığına dikkat edilmesi gereken birkaç adımı da kapsar..

4. Kendi Alan Adını Kareden Alandan Shopify’a Aktarma

Çoğu kullanıcı söz konusu olduğunda sorunlarla ve birden fazla soruyla karşı karşıya alan adı kaydı ve içerik aktarımı sonrasında Squarespace’ten Shopify’a geçişleri. Aslında, her iki web sitesi oluşturucusunun, özellikle daha önce web sitelerini hiç taşımayan ve sürecin içerdiği adımlar hakkında tek bir fikri olmayan yeni başlayanlar için oldukça karmaşık olması şaşırtıcı değildir..

Squarespace Alan Adınızı Shopify’a Aktarma

Squarespace’den bir alan adı satın aldıysanız ve değiştirmeyi planlamıyorsanız, işlemin başarılı olması için atmanız gereken adımlara hızlı bir genel bakış. Etki alanı aktarma işlemine geçmeden önce bilmeniz gereken birkaç sorun vardır. Başlangıç ​​olarak, sistem yalnızca kayıt süresi 60 günü aşmışsa alan adını başka bir sağlayıcıya (Shopify dahil) aktarmaya izin verir.

Ücretsiz bir alan adı aktarmak istiyorsanız, ücretsiz teklif yeni alan adı sağlayıcısına aktarılmaz. Alan adı hizmetinin devamı için ücret almak (veya ücretlendirmemek) Squarespace’e bağlıdır.

.De, .uk veya .co.uk ile biten bir Squarespace alan adını aktarmayı planlıyorsanız, işleme başlamadan önce ilk olarak ilgili kılavuzlardaki özel taşıma gereksinimlerini ve istisnaları gözden geçirmeniz gerekir. Alan adınıza bağlı bir G Suite’iniz varsa, e-posta hizmetinizin sona ermesini / kesintiye uğramasını önlemek için işlemin tamamlanmasından sonra MX kayıtlarınızı yeni alan adı sağlayıcınızla ayarlamanız gerekir. Squarespace alan adınızı Shopify’a nasıl taşıyacağınıza dair kısa bir kılavuz:

 1. Squarespace ile Giriş alan adının kilidini açmak ve yetkilendirme kodunu almak için. Bunu yapmak için web sitesi oluşturucusunun Ana Menüsüne gidin, Ayarlar bölümüne erişin ve ardından “Alanlar” ı tıklayın.
 2. Aktarmayı planladığınız alan adını seçin, biraz aşağı kaydırın ve “Etki Alanını Kilitle” düğmesinin işaretini kaldırın. Ardından, aktarma anahtarını kontrol panelinde göreceğiniz ilgili bölümden kopyalamanız gerekir.
 3. Sizin için bir sonraki adım DNS verilerinizi alın kareler. Bunu yapmak için DNS Bölge Sekmesine gidin ve gerekli güncellemeleri yapın.
 4. Ayarları yapın. Fiziksel ürünler satmayı planlıyorsanız gönderim bilgilerinizi, ödeme ve vergi ayarlarınızı yapın. Bunu yeni Shopify web mağazanızın kontrol panelinde yapabilirsiniz. Benzer şekilde, dijital hizmetler veya ürünler satacaksanız, gönderim seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz..

Squarespace’ten Shopify’a geçişinizin başarılı olduğundan emin olmak için yeni web mağazanızı test etmeye devam edin. Sonuçta, alan adı aktarma işlemini tamamlamak yaklaşık 7 gün sürer.

Shopify’a Kendi Alan Adınızı Aktarma

Bir web mağazasını Squarespace ile yönetmek, web mağazanız için başka bir alan adı sağlayıcısı kullanamayacağınız anlamına gelmez. Üçüncü taraf sağlayıcıdan bir alan adı satın aldıysanız, bu alanı iki yoldan biriyle Shopify’a taşıyabilirsiniz. Birincisi doğrudan alan adı transferi, ikinci seçenek ise Shopify’a alan adı bağlantısı anlamına gelir. En iyi seçeneği seçmek için her ikisini de ayrıntılı olarak gözden geçirmek mantıklıdır.

Etki alanı adını Shopify’a aktarma kararını kabul ettiğinizde, ek yönetiminin otomatik olarak e-Ticaret yazılımına emanet edileceğini fark etmelisiniz. Başka bir deyişle, alan adınızın ayarlarını yapmanız, tüm ödemeleri tamamlamanız ve doğrudan Shopify yönetici panelinde uzatmanız gerekir..

Ayrıca alan adı kayıt sürenizin 60 günü aştığından emin olmanız gerekir; aksi takdirde aktarım için geçerli olmaz. Ayrıca, orijinal sağlayıcı tarafından verilen alan adı hesabına erişiminizin olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Son olarak, Shopify’ın alan adı hizmetlerinin bir parçası olarak e-posta hesapları sağlamadığını, ancak alan adınız için seçebileceğiniz sınırsız e-posta yönlendirme hesapları sunduğunu bilmelisiniz.

Yukarıda listelenen tüm sorunları kontrol ettiniz mi? Ardından alan adı aktarma işlemini başarılı kılmak için tamamlamanız gereken adımları izleyin:

 1. Transfer politikasını kontrol edin alan adı sağlayıcınız tarafından belirtilir. Bunu yapmanın en basit yolu, bu bilgiyi ele aldığınız hizmetin yardım merkezinde aramaktır;
 2. Alan adınızı daha fazla aktarım için hazırlayın. Bu amaçla, üçüncü taraf sağlayıcıya kayıtlı alan adı hesabınıza giriş yapın ve onunla ilişkili e-postanın etkin olduğunu doğrulayın. Bu, alan adı aktarma işleminde birkaç e-posta çıkışı alacağınız ve bunlara yanıt verebilmeniz veya içerdikleri bağlantıları onaylayabilmeniz gerektiğinden önemlidir;
 3. Yetkilendirme kodunu alın alan adı sağlayıcınızdan. İşlemle ilgili sorun yaşarsanız, gerekli yardımı almak için üçüncü taraf alan adı sağlayıcınıza başvurun;
 4. Shopify yönetici paneline erişin, “Çevrimiçi Mağazalar” bölümünü tıklayın ve ardından “Alanlar” sekmesine ulaşın;
 5. “Mevcut etki alanını bağla” düğmesini tıklayın ve ardından “Alanınıza aktarma” düğmesi (bu, Shopify mağazanıza bağlanmayı planladığınız ilk alansa);
 6. “Etki Alanını Aktar” düğmesini tıklayın ardından yeni hesaba taşımayı planladığınız alan adını girin. Bundan hemen sonra, “İleri” düğmesine tıklayın ve ardından “Etki Alanını Doğrula” düğmesini etkinleştirin. Her şeyi doğru yaptıysanız, alan adınız yakında aktarılmaya hazır olacaktır. Bu durumda, ilgili mesajı alarak hazır olup olmadığı konusunda bilgilendirilirsiniz. İşlemi tamamlamak için “İleri” düğmesine tıklayın. Başka bir mesaj alırsanız (“Alan Adı Kilitli” gibi), ilk hazırlık aşamasında yaptığınız ayarları kontrol etmeniz gerekir.
 7. Her şey hazırsa ve alan adınız aktarılmaya hazırsa, yetkilendirme kodunu alabilir ve alan adı taşıma işlemini tamamlamak için yeni hesaba girebilirsiniz..

Alan adınızın taşıma işlemini onaylar onaylamaz, işlemin tamamlanması yaklaşık 20 gün sürer. Sonunda Shopify’dan taşıma işleminin tamamlandığını onaylayan bir mesaj alacaksınız.

Shopify için Kendi Alan Adınızı Bağlama

Kendi alan adınızı Shopify’a aktarmak için kullanabileceğiniz ikinci seçenek, onu yeni Shopify web mağazanıza yönlendirmek için hesaba bağlamaktır. Bu, web sitesi ziyaretçilerinizin özel URL’sini girerken çevrimiçi mağazanıza yönlendirileceği ve ayrıca ödeme yapmak, alan adını yönetmek ve yenilemek için alan adı sağlayıcısını kullanabileceğiniz anlamına gelir..

Alan adı kaydedicisinin mevcut olanı Shopify’a nasıl bağlayacağınıza dair ek talimatlar sağlayabileceğini unutmayın. Sağlayıcının herhangi bir yönerge oluşturmaması durumunda, işlemi nasıl tamamlayacağınıza ilişkin standart Shopify yönergelerini uygulayabilirsiniz:

 1. Özel alan adınızı Shopify mağazanıza ekleyin kendinizi alan adı sahibi olarak tanımlamak için.
 2. Shopify yönetici paneline ulaşın ardından “Çevrimiçi Mağaza” sekmesine ve ardından “Alanlar” bölümüne gidin;
 3. “Mevcut Etki Alanına Bağlan” düğmesini tıklayın ve bağlanmak istediğiniz alan adını girin. Bundan hemen sonra, “İleri” düğmesine tıklayın ve bir sonraki adıma geçin.
 4. Mevcut alan adını Shopify’a yönlendirecek şekilde ayarlayın. Alan adı üçüncü taraf sağlayıcıdan satın alındıysa, standart DNS ayarlarını düzenlemeniz gerekir. Kesin olmak gerekirse, A kaydınız zorunlu olarak sistemin IP adresini, yani 23.227.38.65’i göstermelidir. Www CNAME ürününüz de shops.myshopify.com adresini göstermelidir. Bu ayarları düzenlemeye karar verirseniz, bunların diğer işlemleri etkileyebileceğini unutmayın..
 5. Tüm ayarları kaydet ve alan adı bağlantısının gerçekliğini doğruladı. Bu, onay e-postasındaki bağlantı etkinleştirilerek yapılmalıdır..

Alan adı taşıma işleminin tüm adımlarını doğru bir şekilde tamamlamayı başarırsanız, 48 saat içinde aktarılır.

5. Göç Hizmetlerini Shopify Profesyonel Kareler

Squarespace web sitesi geçişinizi düşünmeye başladığınızda, bunu yapmanın en etkili yolunu düşünmüyorsunuz. Aktarılması gereken unsurlar, geçiş sürecinin hızı ve etkinliği ve başarılı görev tamamlama konusunda rahatsız oluyorsunuz.

Ancak, sürecin kendisine yaklaştıkça, çeşitli göç alternatiflerini düşünmeye başlarsınız. Burada sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Aslında, web sitenizi Squarespace’den Shopify’a değiştirmenin iki ana yolu vardır. Birincisi, çağdaş pazarda seçimi oldukça geniş olan belirli programların veya araçların kullanımını ima eder. Bununla birlikte, bu araçlar tamamen güvenilir olmadığı için bu en iyi çözüm değildir. Web sitesi aktarım işlemi sırasında sık sık hata yaparlar, bu da performansı üzerinde olumsuz etkisi olabilir. Dahası, bu programlar ücretli. Bu, memnun kalmayacağınız sonucu elde etmek için paranızı boşa harcayabileceğiniz anlamına gelir.

Sorunları önlemek için profesyonelleri işe almak mantıklıdır. Cart2Cart, Bu niş içinde en iyisi ve iyice web sitesi transfer sürecinin her aşaması ilgilenir. Her bir web sitesi oluşturucusunun belirli parametrelerini bilirler ve bu nedenle potansiyel sorunları önceden önleyebilirler.

Shopify için Kareler

Başka bir seçenek bir web geliştiricisi kirala veya doğrudan profesyonel web sitesi geçiş hizmetleri sunan Shopify serbest ustalarıyla anlaşma https://experts.shopify.com/. Shopify profesyonelleri, web sitesi geçiş sürecinin tüm adımlarını sizin için halledecek, böylece transfer sürecinin nüansları hakkında kendi başınıza rahatsız olma ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Göreviniz süreci ve sonucu kontrol etmek olacaktır. Ayrıca, daha sonra olası yanlış anlaşılmaları önlemek için göç sürecinin tüm nüanslarını ve ayrıntılarını zamanında görüşmek üzere uzmanlarla iletişim halinde kalabilirsiniz..

Shopify

Tüm gereksinimleri, nüansları ve web sitesi taşıma işleminin maliyeti en iyi sonucu elde etmek için bir uzman işe alırken. Bir web sitesini Squarespace’ten Shopify’a kendi başınıza aktarma çabanızı denemek ister misiniz? Ardından, taşıma işleminden neler beklendiğinin farkında olmak için adım adım kılavuzu inceleyin.

Sonuç olarak

Shopify, Squarespace ile karşılaştırıldığında çok daha eksiksiz ve güçlü bir e-ticaret platformudur. Başlangıçta Squarespace ile bir web mağazası oluşturmuş, ancak daha sonra işlerini büyütmeye veya tanıtmaya ve yepyeni bir seviyeye getirmeye karar veren kullanıcılar için harika çalışacak..

Taşıma işlemi, prosedürün nüanslarına aşina olmayan ancak yüksek sonuç elde etmeyi bekleyen kullanıcılar için zor olabilir.. Kılavuzumuzda açıklanan eylemlerin tutarlı bir şekilde tamamlanması ve ayrıntılara titizlikle birleştirilmesi, bir acemi için bile görevle baş etmeyi mümkün kılar. Bunu sadece birkaç gün içinde, herhangi bir ek yardım almadan kendi başınıza yapabilirsiniz..

Aynı zamanda, profesyonel uzmanları işe almak veya Cart2Cart gibi tüm süreci otomatik modda ele alacak özel bir web sitesi geçiş programı kullanmak mümkündür. Bu, web deposu taşıma prosedürünün en karmaşık ancak zorunlu olması gereken adımları olan içerik ve alan adı transferini içerir. Hangi seçeneği tercih ederseniz edin, her biri kendi avantajları ve dezavantajları ile gelecek. Sizin ve projeniz için en uygun çözümü belirlemek için tüm nüansları tartmak için zaman ayırın.

Web Sitesi Transferi Sipariş Et

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map