Statik HTML Web Sitesini WordPress’e Dönüştürme

statik bir html web sitesini wordpress'e dönüştürme


% 100 HTML ile oluşturulan web sitelerinin bağları geçiyor. Bu, web inşasının kökeninde uzun bir yoldu. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca web tasarım meraklısı için denemelere ve hatalara dönüştü. Bu, statik HTML sayfalarının bir kez ve herkes için yok olacağı anlamına gelmez. HTML5 biçimlendirme dili, kullanıcıların arkalarında içerik yönetim sistemleri olmadan web siteleri oluşturmasına izin veren günümüzün en güçlü dillerinden biridir. Ancak…

Web tasarımı yıllar içinde gelişerek, daha ilgi çekici ve etkileşimli bir çevrimiçi ortama dönüşerek daha yüksek bir web varlığına geçmiştir. Dahası, kullanıcılar neredeyse tüm işleri yapan otomatik CMS platformları sayesinde kendi başlarına kodlama ve programlama ile uğraşmak zorunda kalmıyorlar. Aynı zamanda, bir WordPress pazar payının hızlı büyümesi Başka bir deyişle, platform diğer CMS platformları arasında baskın güç haline geliyor..

En son web tasarım trendlerini takip etmek, gemide kalmak için çok önemlidir. Web sitesi sahipleri için, statik HTML’den kaçınılmaz bir geçiş anlamına gelir WordPress. Prosedür göz korkutucu görünebilir. Bu makale, WordPress’e geçmeden önce web sitesini dönüştürmenin ana yollarının yanı sıra avantajları ve dikkate alınması gereken diğer önemli konuları vurgulamak içindir..

Statik HTML Web Sitesini WordPress’e Dönüştürme Nedenleri

Statik HTML’nizi WP’ye dönüştürmek sadece web tasarım trendleri veya WordPress’in artan popülaritesi ile ilgili değildir. Temel olarak işlevsellik ve bu tür hareketlerle almanız için son derece zengin özellik. CMS, yalnızca metin tabanlı siteler ve bloglar aynı zamanda diğer çevrimiçi projeler için de geçerlidir. e-Ticaret, küçük işletme web siteleri, açılış sayfaları, vb.

Ayrıca, bazı temel WordPress avantajlarını da dikkate almalıyız:

Broşürü:
• Canlı WordPress web siteleri: – 27.165.799;
• Tema sayısı – 10.000+;
• Ücretsiz eklentiler – evet;
• Tam özelleştirme – evet.

 • Dinamik Sayfalar. WP, dinamik bir CMS’dir, yani aslında aynı tasarıma ve tipik düzene sahip hiçbir kodlama çizgisi ve tonlarca ayrı ağır yük sayfası anlamına gelmez. Öte yandan, WordPress kullanıcıların yeni sayfalar, kategoriler ve blog gönderileri oluşturmasını ve her birini kolayca yönetmesini ve özelleştirmesini kolaylaştırır.
 • Kullanımı kolay. WordPress ile geliştirme çalışmalarının çoğunu yapmak zorunda değilsiniz. İçerik yönetimi araçları oldukça sezgiselken, sistem kutudan çok çeşitli eklentiler sunar. Web sitesi kodlamasına hala devam ediyorsanız, derin teknik bilgi gerekmeden süreç daha basit hale gelecektir..
 • Optimizasyon ve Özelleştirme. WordPress başlangıçta blog platformu. Bu, yazılımın aslında SEO dostu web siteleri oluşturmak için oluşturulduğu anlamına gelir. Ayrıca, WordPress web sitesi performansını, sayfa yükleme hızını ve performansı artırmak için çeşitli araçlar sunar. Bu özellikler, site arama motoru sıralamalarınız için de önemlidir. Platform, sayfa düzenini ve genel site tasarımını özelleştirmek için yeterli özgürlük sağlar. İşlem, HTML sayfasını işaretlemekten çok daha kolay görünüyor. Özelleştirme çok göz korkutucu olmasa da web sitesinin CSS / HTML’sine hala erişebilirsiniz.
 • Büyüyen WordPress Topluluğu. Artan CMS popülaritesi ile topluluk da büyüyor. Kullanıcılar, farklı sorunları tartışmak için tüm WordPress kullanıcılarını bir araya getiren yüzlerce forum, grup ve siteye rastlayabilir. Konular, teknik konulardan eklenti genel bakışlarına, web sitesi entegrasyon kılavuzlarına vb. Kadar uzanır. Başka bir deyişle, yeni WordPress sitenizle birlikte bırakılmayacaksınız.

Statik HTML web sitenizi neden WordPress’e dönüştürmeniz gerektiğinin açık olduğuna göre, bunu yapmanın en iyi yolunu bulmak için muhtemelen acele edersiniz. Bir dakika durun ve dönüştürme işlemini başlatmadan önce aşağıdakileri göz önünde bulundurun.

Ayrıca okuyun:
WordPress Web Sitesi Nasıl Oluşturulur.

Dönüştürmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sonunda WP’ye geçmeden önce aşağıdakilere dikkat edin:

 1. Barındırma yaptığınızdan emin olun tüm gereksinimleri karşılar yeni web siteniz. HTML ve WP sitesi için gereksinimler farklı olabilir.
 2. Kod düzenleyici kullanmaya hazırlanın. Kodun ayarlanması gerektiğinden, dönüştürme seçeneklerinden biri için gerekli olabilir. atom veya Not Defteri++ Yeterli olacaktır.
 3. Yeterli zaman ve sabır ayırın, çünkü hareketli süreç biraz dayanıklılık gerektirecektir.

Statik HTML Web Sitesini WordPress’e Dönüştürmenin Artıları ve Eksileri

Aslında devam etmeye hazırsınız. Doğru şeyi yaptığınız için tereddüt etmeyin. Ama önce, sizinle açık olmalıyız ve statik HTML web sitenizi WordPress’e dönüştürmenin tüm artılarını ve eksilerini vurgulamalıyız..

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Güçlü CMS – mevcut eklentileri ve entegrasyon özelliklerini kullanarak WP web sitenizi genişletirken sorunlarla karşılaşmayacaksınız. Kullanıcılar basit iletişim formlarından ve anti-spam korumasından SEO ve güvenlik eklentilerine, pop-up formlara, analitik araçlara vb..
&# X2714; Hızlı Site Güncellemeleri – site sayfalarını güncellemek çok kolaydır. Sadece gösterge tablosuna girin ve içeriği düzenleyin. Siteyi her güncellemeniz gerektiğinde geliştiricileri veya web tasarımcılarını işe almanıza gerek yoktur.
&# X2714; Şık Temalar – Binlerce kullanıma hazır düzen ve şablon ücretsizdir. Tüm dünyadan web tasarımcıları tarafından geliştirildi. Benzersiz veya özel bir şey için can atıyorsanız, premium ücretli temalar kesinlikle hile yapacak.
Eğitim Eğrisi. Bu doğru, yine de yeni platformu nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Bununla birlikte, teknik becerisi olmayan yeni başlayanlar bile hızlı bir şekilde alışırlar. HTML siteleriyle uzun süre çalışıyorsanız, WP ile çalışmayı asla zor bulamazsınız. Ayrıca, web üzerindeki tonlarca makale, rehber, öğretici ve video kullanışlı olacaktır.
Bakım ve Destek. Web sitenizin performansından ve desteğinden tek sorumlusunuz. Kullanıcıların eklenti ve CMS güncellemelerini, son kullanma tarihlerini barındıran, alan adı yenilemelerini vb. İzlemesi gerekir..

Artık, hareket etmeye ve statik HTML web sitenizi WordPress’e dönüştürmeye tamamen hazırsınız. Doğru yolu seçmek için mevcut bazı seçeneklere bakalım.

Statik HTML Web Sitesini WordPress’e Dönüştürmenin Üç Yolu

HTML’yi WordPress’e dönüştürmenin ana fikri aslında sitenin tasarımını değiştirmektir. Başka bir deyişle, CMS işlevselliğini ve özelliklerini sunarken, WordPress temasının HTML tasarımınızı benimsemesine izin veriyorsunuz.

Kullanıcılar platformlar arasında geçiş yapmak için üç ana seçenek arasından seçim yapmak zorunda kalacaklar. Her yol zorluk ve atılacak adımlar açısından farklıdır. Seçim, kullanıcının teknik arka planı, zamanı, tercihleri ​​vb. Gibi çeşitli faktörlere bağlı olacaktır..

1. Manuel Dönüştürme

Maksimum teknik beceriler gerektirdiğinden, bu muhtemelen en çok zaman alan ve zorlu olanıdır. Bu yolu seçtiyseniz, çok sayıda kodlama yapmaya hazırlanın. Prosedür, iyi teknik ve kodlama geçmişine sahip kullanıcılar için bir güçlük olmayacaktır. Tek ihtiyacınız olan elbette biraz CSS, PHP ve HTML bilgisidir.

İşlem aşağıdaki adımları içerir:

 1. Her şeyden önce, temel dosyalar (style.css, index.php, vb.) Oluşturmanız ve bunları yeni bir tema klasörüne koymanız gerekir.
 2. Bir sonraki aşama, mevcut sitenizin CSS’sini WordPress çalışma sayfasına getirmektir.
 3. Şimdi mevcut bir HTML web sitesini birkaç parçaya bölmeniz gerekiyor, WordPress gerekli verileri çıkarmak için çoğunlukla PHP kullanıyor. Başka bir deyişle, HTML dosyalarınızın WordPress’in bunları bir araya getirmesine izin veren birkaç PHP kopyası oluşturmanız gerekir.
 4. Sonraki ve muhtemelen en kolay adım, başlık formatını değiştirerek WordPress ile uyumlu hale getirmektir.
 5. Temayı yükleyin ve yeni WordPress web sitenizi kullanmaya başlayın.

Bu özel yöntemin size en büyük dezavantajı, tam WP işlevselliğinden yararlanamayacaktır.. Eklenti alanı mevcut değilken temel CMS özelliklerine erişebileceksiniz. Ayrıca, menüyü WP arka ucundan değiştiremezsiniz.

Endişelenme. Sonraki yöntem, WordPress işlevselliğinden en iyi şekilde yararlanmanıza izin veren sorunu çözecektir..

Ayrıca okuyun:
Web sitesi oluşturucu olmadan bir web sitesi nasıl yapılır.

2. Çocuk Temasını Oluşturma

İlk site sürümünün görünümünü ve stilini kaydetmeniz gerekiyorsa, yol muhtemelen statik HTML web sitenizi WordPress’e dönüştürmenin en kolay ve en hızlı yoludur. Temel avantaj, başlangıç ​​için HTML koduyla çalışmak yerine, kullanıma hazır bir WP temasıyla çalışabilmenizdir. Fikir, birbiri üzerine inşa edilmiş iki tema kullanmaktır (ana ve alt temalar).

Adımlar aşağıdaki gibidir:

 1. Beğendiğiniz bir WordPress teması seçin. İlk site konusuna başvurduğundan emin olun, böylece daha sonra değiştirmeniz gerekmez.
 2. Child temasının etini yeni bir klasöre koyun (yöntem # 1 ile aynı).
 3. Yeni tema için bir stil sayfası edinin ve ayarlayın. Bu noktada bile yeni temayı etkinleştirebilirsiniz. Ancak, yine de biraz stil yapmanız gerekiyor.
 4. Bu aşamada, ana stil ve İşlevler.php’nin miras alınması gerekir. O zaman tasarımı ayarlamanız gerekecek.
 5. Temayı etkinleştirin ve orijinaline benzeyen WP tabanlı bir web sitesi edinin.

3. Eklentiler Üzerinden İçerik İçe Aktarma

Bu yöntem, HTML web sitelerinin ilk görünümünü ve tasarımını önemsemeyenler için en iyi seçenektir. Bu nedenle, yol öncekilere göre daha hızlı ve basittir. İşlem 1,2,3 kadar kolaydır.

 1. Site kurulumunu yapın.
 2. Yeni bir WP teması yükleme.
 3. Özel bir transfer eklentisi yükleyin.
 4. HTML içeriğini WordPress’inize aktarma.

İşlemi tamamladıktan sonra, içe aktarılan sayfaları ve yayınların URL’lerini SEO dostu olduklarından emin olmak için kontrol etmenizi öneririz.

Alt çizgi

Statik bir HTML web sitesini üç farklı yöntem kullanarak WordPress’e nasıl dönüştüreceğinizi öğrendiniz. İhtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi karşılayanı seçin. Süreç göründüğü kadar zor değil. Öte yandan, gelişmiş CMS teknolojileri ile daha işlevsel, kullanımı daha kolay ve web sitesini özelleştireceksiniz..

WP tabanlı bir siteye geçme çeşitli nedenlerden dolayı daha iyidir. Her şeyden önce, kullanıcılar WordPress eklentileri ve içerik düzenleyici tarafından sağlanan esnekliği takdir edeceklerdir. İkincisi, rekabetçi online iş meydan almak için paketindeki tüm rekabetçi avantajları ile bir web sitesi olacak. Sadece WordPress mevcut nişi büyütmenize izin vermez, aynı zamanda dijital işinizi de genişletir.

WordPress ile Şimdi Başlayın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map