Topluluk Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Çeşitli etkinlik aralığına sahip bloglar oluşturmaya izin veren birçok web sitesi oluşturucusu vardır. Ne yazık ki, forumların geliştirilmesi için harika çalışan sadece birkaç hizmet var. Her seferinde her iki amaç için başarılı bir şekilde kullanılabilen sistemler söz konusu olduğunda, parmaklarda sayılabilir.


Topluluk web sitesi oluşturma başarısı, bir web sitesi oluşturucunun doğru seçimine, becerilerinize ve belirlediğiniz göreve bağlıdır. Başka bir deyişle, gelecekteki bir web sitesini ne kadar iyi hayal ettiğinizi ve uzmanlık oranınızın görevi tamamlamak için yeterli olup olmadığını anlamanız gerekir..

Böylece, süreç iki şekilde basitleştirilebilir – doğru olanı seçerek topluluk web sitesi oluşturucu ve web sitenizden ne beklediğinizi anlayarak, kitleyi çekip tutabilmesi için.

Oluşturmak için en uygun hizmetler hakkında zaten yazdık bloglar ve forumlar. Konuyu fikir ve teknik gereksinimler açısından tartışmanın zamanı geldi.Neden başlamanız gerektiğini, bir web sitesinde nasıl çalışmaya devam edeceğinizi ve hazır bir projenin etkinliğini nasıl artıracağınızı tanımlamanız gerekiyor..

Süreci 3 aşamaya ayıralım. Bunlar şablon seçimi ve tasarım oluşturma, blog / forum kurulumu, tanıtım stratejisi.

1. Tasarım Oluşturma

Niş hizmetleri tematik şablonlarla birlikte gelir. Genel olarak, blog veya forum oluşturmak için mükemmel bir şekilde çalışacak tasarımı seçmek zorunlu değildir. Bir web sayfasına her zaman bir forum veya blog ekleyebileceğiniz ve niş atmosferinize uyan tasarımını ayarlayabileceğiniz için bu oldukça gelenekseldir..

Bloglar ve forumlar, yazıları okumakla ilgili web siteleridir. Bu nedenle, en önemli şey rahat bir okuma ortamı yaratmaktır..

Tasarım hoş olmalı, ancak bu içerik kısmına kıyasla ikincil bir faktördür. Burada psychedelic renkler, yazı tipi bolluğu, yapı ile denemeler ve benzeri sorunlar kabul edilebilir.

Yatıştırıcı tasarım mavi, beyaz, gri, kahverengi, siyah ve belki yeşil ve turuncu renklerle birleştiğinde doğru arka planın oluşturulmasına izin verir. Kullandığınız renk sayısı 3 veya 4’ü geçmemelidir. Temel öğeler yazı tipleridir – yalnızca başlıklar ve paragraflar için 2 uygun varyant seçin, daha fazla değil.

Bu önemli bir web sitesi öğesi olduğu için yayın tasarımı da çok önemlidir.

Bir metin ve siyah veya koyu mavi harfler için beyaz veya açık gri arka plan kullanmak daha iyidir. Bunlar doğrulanmış kombinasyonlardır.

 • Harfler küçük olmamalı, paragraflar uzun olmamalıdır.
 • Gerekirse metin bloklarına resim veya video ekleyin.

Yayınların tasarımı ve okunabilirliği blogunuzun ziyaret kartıdır.

Wix Blog Editörü

Forumlar söz konusu olduğunda, tasarım neredeyse farkedildiği için çok önemlidir. Bunun yerine, nadir tasarım öğeleri ve uygun tartışma bölümleri ekranı ile birlikte göze hoş gelen renkleri seçmek çok önemlidir. Çoğu kişi iletişim ve okuma amacıyla forumları ziyaret ettiğinden fazladan süslemeye ihtiyacınız yoktur. Tek ihtiyacınız olan 2 renk, 2 yazı tipi, açık renkli ve dalların bilgilendirici yapısı.

Ancak, bir hazır şablon doğru renk paleti, blok kombinasyonu, yazı tipleri ve fikriniz için iyi çalışacak diğer öğelerle. Kural olarak, niş tasarımcıları bahsettiğimiz neredeyse aynı amaçları izler. Yani, burada web oluşturma süreci hakkında çok fazla uğraşmanıza gerek yok – sadece hazır bir varyant alın ve yayınları yayınlamaya başlayın.

2. Blog ve Forum Kurulumu

Burada en önemli olan feed’in yapısı ve düzenidir.

 • Bir sayfada görüntülenen malzeme sayısı da kullanıcı algısının kolaylığını etkiler. 8-10 gönderi yeterli olacak.
 • Arama filtresi seçeneği de sahip olunması gereken bir özelliktir.
 • Her gönderinin konuya uygun bir başlık resmi olmalıdır.
 • Kullanıcı oylarını, yayın görüntüleme sayısını ve diğer sayaçları kullanın.

Post popülerliğinin ana göstergeleri olduğu için birçok kullanıcı genellikle onlarla ilgileniyor. Tarih, yazar adı vb. Standart özellikler de etkinleştirilmelidir.. Bu, yayınlanma tarihini görmek, yazar adına göre diğer yayınları bulmak isteyen birçok okuyucu için yararlı olabilir..

Kenar çubuklarında birden çok bağlantı kümesiyle bir blog beslemesini aşırı yüklemenin bir anlamı yoktur, tasarımı karmaşık bir düzen ve karmaşık önizleme blokları ile simetrik olmayan konumlandırma, kullanıcı algısını etkileyen büyük başlık, düğmeler ve diğer öğelerle karmaşık hale getirir. bir web sayfasının.

Bu kelimenin olumlu anlamında burada öngörülemez olmak güzel. Bir kullanıcı sadece bir blogu ziyaret etmeli, kolayca ilginç bir gönderi seçmeli ve okumaya başlamalıdır. Bu kadar.

Wix Forum Kurulumu

Bir forum söz konusu olduğunda, her şey çok daha basittir. Sadece mevcut olmalıdır. Kural olarak, bu tür web siteleri blog eklemeleri olarak gelir, çünkü ayrı forumlar oluşturan kişilerin sayısı bugün giderek azalmaktadır.

 • Gerekli sayıda bölüm ve niş kategorisi ekleyin.
 • Erişim haklarını, alt kategorileri görüntüleme seçeneğini ayarlama ve yanıt bildirimleri gönderme.

Daha iyi bilgi netliği sağlamak için popüler temaları listenin en üstüne getirmek, post view göstergeleri, kullanıcı durumları ve diğer sayaçları eklemek de istenir..

3. Tanıtım

Web sitesi meta etiketlerini, ayrı sayfaları ve materyalleri doldurmak, analitik kurulumu, insan dostu URL’lerin ayarlanması ve 404 sayfa gibi bariz yöntemlerin yanı sıra, topluluk web sitenizin diğer sosyal hizmetlerle kaliteli entegrasyonuna dikkat etmelisiniz..

Paylaş / beğen düğmeleri her yerde mevcut olmalıdır, böyle bir zorunluluk olduğu yerde. Sosyal ağ hesapları oluşturun ve bunları web sitenize bağlayın. Web sitenize ulaşmayı başardığınız niş bağlantıları ne kadar iyi olursa, o kadar iyi.

Gönderilerin kalitesi, miktarı ve ortalama hacmi çok önemlidir. Bir sonraki ilginç yayını yayınlarken, bunu anahtar kelimelerle doldurmayı unutmayın, ancak bu konuda çok saplantılı olmayın. Daha uygun resimler eklemek için elinizden gelenin en iyisini yapın ve okunabilirliği ve makale hacmini unutmayın – 800’den fazla kelime içeren gönderiler arama motorları için en iyi sonucu verir. Daha sonra para kazanmayı planlıyorsanız daha hızlı proje tanıtımı için yazarlar bile kiralayabilirsiniz..

Bazen ziyaretçilerin yayınlarını yayınlamasına izin vermek de mantıklıdır. Ekstra niş içerik (bu arada, aynı zamanda ücretsizdir) forumunuz için yararlı olacaktır. Bununla birlikte, korkunç ve anlamsız gönderilerden kesinlikle kaçınılması gerektiği için bu tür makaleleri denetlemeyi unutmayın. Bir ekip blogunu tanıtmak daha kolaydır, ancak yazarları bir şekilde meşgul etmeniz gerekir. Başından beri birisinin sizin için yazmayı kabul etmesi pek olası değildir..

Sonuç olarak

Bir topluluk web sitesinin en büyük başarı faktörü, kendi yönetimine kendi katılımınızdır. Alaska’da petrol çıkarma hakkında bir blog başlatmanın bir anlamı yok, çünkü bu niş perspektif gibi görünüyor.

Kendi hobileriniz, balık tutma, toplama, sanat, yasal niş, seyahat, eski otomobillerin onarımı, kil modelleme ve benzeri olmayan bir projenin temeli olmalıdır. Nişte zorunlu yetkin olmalısınız.

Konu, içerik kalitesi ve projenize potansiyel olarak ilgi duyabilecek kullanıcı sayısı topluluk web siteleri için çok önemlidir. Bir web sitesi oluşturucu ile blog veya forum oluşturma teknik olarak basit bir iştir. Tasarım stratejisine sahip tasarımlara odaklanmamalı veya kullanıcıları şaşırtmamalı, en baştan bir şeyler satmaya çalıştığınız zaman durum budur.

Sürece ve sosyal ağlara kişisel katılımınız burada önemli başarı faktörleridir. İnsanlar ve kendi zevkiniz için yaptığınız şey budur. Sadece yazı yazıp web’de paylaşın. Bu kadar.

Bir Topluluk Web Sitesi Başlat

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map