Ücretsiz Alan Adı Nasıl Alınır

ücretsiz bir alan adı nasıl alınır


Sağlam bir web sitesi 24 saat çevrimiçi sunumunuzdur. En azından hedef kitleniz görebildiği sürece. Sıfırdan yeni bir site oluşturmak hem kuruluşlar hem de bireyler için oldukça maliyetli olabilir. Neyse ki onlar için, bir alan adı seçmek, ücretsiz almak için bazı kolay adımları göz önünde bulundurarak cüzdanınızı neredeyse boşaltamaz.

Alan adı seçmek, yeni doğmuş çevrimiçi projeniz için bir ad seçmekle aynıdır. Kayıt süreci genellikle ekstra ücretler, ücretler, karmaşık prosedürler ve başarıya giden yoldaki diğer engellerle birlikte gelir. Ücretsiz bir alan adı seçmek söz konusu olduğunda pazarlık yapmanın ilk 3 yolu hakkında ayrıntılı bir rehber hazırladık. İçerirler:

 1. Wix’ten ücretsiz olarak bir alan adı alma.
 2. Bluehost’tan ücretsiz alan adı nasıl alınır?.
 3. Ücretsiz alan adı kayıt hizmetleri.

Herhangi bir bütçeye veya ihtiyaca uygun en uygun varyantı sıralamak için yukarıda belirtilen tüm yollara daha yakından bakalım.

1. Wix’ten Ücretsiz Alan Adı Almak

Bir web sitesi oluşturucuyu seçmek, mevcut bir çevrimiçi projeye sahip olmayanlar için akıllıca bir karar olacaktır. sıfırdan bir web sitesi kurmak. İle başlayanlar için mükemmel bir seçenektir teknik beceri veya kodlama bilgisi yok. Web sitesi oluşturma teknolojileri, ücretsiz bir alan adı da dahil olmak üzere pakette ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araçları sunar. Tek ihtiyacınız olan özelliği zaten içeren bir plan seçmek.

Wix bu açıdan en iyi seçenek gibi görünüyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok plan var. Yeterince uygun fiyatlı ve herhangi bir beceri olmadan sıfırdan profesyonel bir web sitesi oluşturmanıza izin veriyor. Dahası, kullanıcılar cüzdanı kolaylaştıracak bazı ekstra avantajlardan yararlanabilir.

Wix tercih etmenin faydaları:

 • Yeni başlayanlar için harika – karmaşık bir alan adı kaydı veya web sitesi oluşturma süreci ile uğraşmak istemeyen teknisyenler için iyi bir çözüm. Sistem sizin için tüm önemli görevleri yerine getirecektir. Sadece bir plan seçin, bir yıl önceden ödeyin ve mevcut şablonlardan herhangi birini kullanarak yepyeni bir proje oluşturmaya başlayın.
 • Uygun fiyatta – Wix, herhangi bir bütçe için planlar ile gerçek bir pazarlık olarak geliyor. Ne tür bir web sitesine ihtiyacınız olursa olsun cüzdan için zor olacak. Ayda sadece birkaç dolarlık ücretsiz alan adına ek olarak bir dizi oluşturma aracı alacaksınız.
 • Esneklik – Web sitesi ihtiyaçlarınızı karşılayacak özelliklere sahip bir dizi farklı plan arasından seçim yapabilirsiniz. Profesyonel bir blog, portföy, açılış sayfası başlatmak üzeresiniz, küçük işletme web sitesi veya dijital bir mağaza olan Wix, beklentilerinizi karşılayacak planlar sunuyor.

Wix Sınırsız Planı + Ücretsiz Alan Adı

Wix Sınırsız Planı, sınırlamaları düşünmeden bir web sitesi başlatmak isteyenler için iyi bir seçimdir. Aylık 12,50 ABD doları maliyetle 10 GB depolama alanı, SSL sertifikası, premium müşteri desteği ve Google ve Bing reklam kampanyalarınız için 100 ABD doları ek olarak Ücretsiz alan adı içerir.

Wix Ücretsiz Alan Adı

Ücretsiz Wix Alan Adı Alın

Plan, bloglar, küçük işletme web siteleri, profesyonel portföyler veya daha karmaşık projeler gibi farklı web siteleri için iyidir. Kullanıcılar aşağıdakilerden faydalanabilir Wix tarafından sağlanan özel teklifler ve indirimler. % 50 indirim sayesinde tüm özellikleri Sınırsız Planla sadece 6,25 $ karşılığında alabilirsiniz. Daha ucuz fırsatlar arayanlar için iyi bir haber.

Wix Free Domain Seçme Artıları

 • Uygun Planlar aylık 6,25 ABD dolarından başlayan fiyatlarla. Bir yıl ödeyin ve herhangi bir teknik sorunu unutun.
 • İndirimler ve Özel Teklifler. Wix genellikle müşterilerine yıllık aboneliklerde% 50’ye varan indirimleri garanti eden kuponlar ve promosyon kodları sağlar.
 • Alan adı kayıt prosedürü yok. Tek ihtiyacınız olan kayıt olmak, bir plan seçmek, bir alan adı seçmek ve bir web sitesi oluşturmaya başlamak.

Karar: ücretsiz bir alan adı sağlayıcısı olarak bir web sitesi oluşturucuyu seçmek, yeni başlayanlar için ve hala bir web sitesi olmayan ve yepyeni bir web projesi başlatmak üzere olanlar için iyi bir seçenektir.

2. Bluehost’tan Ücretsiz Alan Adı Nasıl Alınır?

Barındırma platformu, ücretsiz bir alan adı almanın garantili başka bir yoludur. Zaten bir alan adınız varsa ve onu yeni bir web sitesine bağlamak mı, yoksa yeni bir proje oluşturmak mı istiyorsanız, barındırma sağlayıcıları sitenizi uygun fiyatlarla barındırmanın güvenli bir yolu gibi görünüyor.

Web sitesi oluşturucular arasındaki temel fark, hosting çözümlerinin hala bazı uygulamalı yaklaşım gerektirmesidir. Başka bir deyişle, CMS kurulumuna ek olarak kayıt işlemini tamamlamak için en azından bazı temel bilgilere sahip olmanız gerekir. Öte yandan, bir hosting şirketi için en iyi bahis WordPress web siteleri popüler CMS platformları tarafından desteklenen projeler.

Aynı zamanda, uygun bir sunucu çözümünün seçilmesi, trafik artışlarına ve içerik miktarına rağmen düzgün bir sitenin çalışmasını sağlamak için performans, güvenlik, çalışma süresi vb. Gibi bazı önemli özellikleri dikkate almayı gerektirir. Bu açıdan, BlueHost birden fazla barındırma seçeneğine ek olarak bir dizi harika özellik sunan en iyi seçenek gibi görünüyor, WP özellikleri ve daha fazlası.

Bluehost Ücretsiz Alan Adı

Bir plan seçmek, dikkate alınması gereken birkaç faktöre bağlıdır. Aşağıdakileri içeren temel özelliklere sahip bir plan seçmek için web sitesi yapısını, karmaşıklığını ve türünü gerçekleştirmeniz gerekir:

 • Bant genişliği.
 • Depolama alanı.
 • Güvenlik Araçları.
 • SSL, e-posta hesapları vb. Gibi ek özellikler.

Bluehost Ücretsiz Alan Adı

Ücretsiz Bluehost Alan Adı Alın

SuperbWebsiteBuilders okuyucuları için Bluehost Temel Planı sadece 2,95 TL’den başlıyor. Bu fiyat için sınırsız bant genişliği, 50 GB depolama alanı, WordPress güncellemeleri ve daha fazlasına ek olarak ücretsiz bir alan adı alırsınız. Artı ve Seçim Artı Planları, alan adı gizliliği, anti-spam araçları ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi temel ve gelişmiş özellik ile 5,45 ABD dolarından mal olacak.

Bluehost Seçmenin Artıları ve Eksileri

Artıları:

 • Geniş Hosting Çözümleri Seçkisi. Kullanıcılar, karmaşıklığına veya türüne rağmen, herhangi bir web sitesi için paylaşılan, özel veya bulut barındırma çözümlerinden birini seçebilir.
 • Uygun fiyatta. Ücretsiz alan adının yanı sıra ayda 2,95 ABD dolarından daha düşük bir fiyata harika özellikler elde edersiniz.
 • WP Desteği ve Yükseltmeleri. Bluehost, tonlarca eklenti, eklenti, seçim yapabileceğiniz yükseltmeler içeren WordPress tabanlı web sitesi için mükemmel bir çözümdür.

Eksileri: Yeni başlayanlar için değil. Web sitesini hassas bir şekilde ayarlama konusunda en azından bazı temel kullanıcıların deneyimine sahip olmanız gerekir.

Karar: Bir barındırma sağlayıcısı en esnek ve uygun fiyatlı seçenek gibi görünüyor. Site taşıma seçenekleri sayesinde kullanıcılar tek bir platforma bağlı değildir. Ayrıca, genişletilmiş barındırma özelliklerine ihtiyaç duyulduğunda farklı planlar arasında kolayca geçiş yapabilirler.

3. Ücretsiz Alan Adı Kayıt Hizmetleri

Gibi ücretsiz alan adı kayıt hizmetleri dot.tk sadece harika bir seçenek gibi görünüyorsun. Bir yıldan sınırsız süreye kadar ücretsiz bir alan adı kaydetme fırsatı sunsalar da, sadece .ga, .gq, vb.Gibi bölgeleri sunarlar. daha yüksek arama motoru sıralaması elde etmek.

Bir .com alan adı için minimum ücret ödemek web sitesi sahiplerinin daha akıllıca olacaktır. Bir yandan, siteniz potansiyel ziyaretçiler tarafından daha profesyonel ve güvenilir görünecektir. Aynı zamanda, projeyi başlatmak için hala bir web sitesi oluşturma aracına veya CMS platformuna ihtiyacınız olacağını unutmayın, bu da ek maliyetlere neden olacaktır. Bunun yerine her şeyin tek bir yerde olması daha iyi, değil mi?

Ücretsiz Alan Adı Kayıt Hizmetlerini Seçmenin Artıları ve Eksileri

Artıları: Yalnızca geçici alan adları ve web siteleri için iyi.

Eksileri:

 • Daha az güvenilir alan adları.
 • Daha az profesyonel web siteleri.
 • Site görünümleri ve tanıtımları hakkında gerçekten endişeli olmayanlar için alanlar.
 • Uzun süreli web projeleri için kötü.

Karar: gerçekten sağlam bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız bu seçenek pek iyi bir karardır. Ücretsiz kayıt hizmetleri, hala yapmak zorunda olduğunuz için verimsiz görünüyor bir web sitesi oluşturucu seçin veya bir barındırma. Her ikisi de ücretsiz alan adları sunar. Bu nedenle, sitenizi başlatmak için göz korkutucu ve zorlu bir yol aramıyorsanız, ücretsiz kayıt hizmetlerinin hiçbir açıdan hiçbir anlamı yoktur..

Alt çizgi

Özetliyor, Wix web sitesi oluşturucu veya BlueHost barındırma, birden fazla özelliğe ek olarak ücretsiz bir alan adı almanın en iyi yolu gibi görünüyor. Düzgün çalışma ve daha fazla promosyon kabiliyeti sağlayacaktır.

Ücretsiz alan adı kayıt araçları zaman kaybından başka bir şey değildir. En azından temel teknik becerilere sahip yeni başlayanlar ve profesyoneller için tam bir araç seti ile ayda sadece birkaç dolar yerine bir all-in-one web sitesi oluşturma paketi alabileceğiniz için hiçbir anlamı yoktur..

Ücretsiz Alan Adı Alın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map