Ücretsiz Bir Kilise Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Ücretsiz Bir Kilise Web Sitesi Nasıl Oluşturulur


Hızlı internet katılımı ve toplum dijitalleşmesi ile, Papazların% 96’sı bilgisayar kullanıyor ve global web’e girmek için cihazlar. Kâr amacı gütmeyen ve yardım kuruluşlarının da çevrimiçi olarak temsil edilmesini istemek şaşırtıcı değildir. Örneğin, bir kilise web sitesi daha geniş bir erişimin yanı sıra topluma daha fazla insanı getirme yeteneği sağlar. Daha da önemlisi, böyle bir yaklaşım aylar sonra kilise kapılarında daha fazla ziyaretçiyi sağlayacaktır.

Buradaki temel sorun, çoğu kuruluşun ve dini cemaatin, çok karmaşık ve pahalı olduğunu düşünerek inşa süreciyle uğraşmaktan korkmasıdır. Siteleri olan kiliseler, geliştirme ekiplerini işe alırken sıfırdan bir kilise web sitesi oluşturmak için ücretsiz bir çözüm olduğunu bilmeden binlerce dolar ödemeye zorlandı.

Kilisenin Web Sitesi Oluşturma Nedenleri

İnşaat sürecine yaklaşmadan önce, birkaç şeyi açıklığa kavuşturmamız gerekiyor. Papazlar bir kilise web sitesine sahip olmanın önemini anlıyor mu? Ne faydaları olacak? Topluluğun katılımını sağlamaya nasıl yardımcı olacak? Prosedürün önemini anlamak için kilisenin bir siteye sahip olmasının temel faydalarını bulalım.

Sebep 1 – Bağışlar ve Katkı

Bir web sitesi, fon toplama konusunda yeni fırsatlar sunmaktadır. Kiliseler artık hayırsever katkılardan faydalanmanın yanı sıra dijital bağışlar almanın güvenli ve yasal bir yoluna sahipler. Daha önce de belirttiğimiz gibi, küresel sayısallaştırma günlük işlediğimiz tüm işlemler üzerinde büyük bir etki yaratıyor.

Son istatistiklere göre, Ziyaretçilerin% 60’ı bağış yapmaya hazır, kiliselerin neredeyse yarısı ziyaretçilerin kredi kartı kullanmasına katkıda bulunmalarına izin verir. Bir kilise web sitesi bu fonları işlemeyi kolaylaştıracak, cemaatin yere veya zamana rağmen bağış yapmanın daha basit ve daha hızlı bir yolu olacaktır..

Neden 2 – Halka Giriş

Bir diğer önemli neden de kilise liderliğinin halka tanıtılması şansı. Web sitenizden en iyi şekilde yararlanın ve en popüler programlardan, hizmetlerden veya etkinliklerden bazılarını vurgulayın. Topluluğunuzun, kilise müdavimleriyle gerçekte nasıl etkileşimde bulunduğunuza, ne tür hizmetler sağladığınıza vb..

Bazı ziyaretçiler kiliseyi ilk kez ziyaret etmekten utanırlar, Bir web sitesi, yeri kendi başlarına ziyaret ederken gerekli görüşlere sahip oldukları için kendilerini biraz daha rahat hissettirir. Sonuç olarak, bir teşvik faktörümüz var.

Sebep 3 – Etkinliklerinizi Çevrimiçi Paylaşın

Kağıt takvimlerin ve broşürlerin yapıldığı günler geride kaldı. Bilgi dağıtımının daha hızlı ve basit yollarını göz önünde bulundurarak paraya değmezler. Kiliselerin artık basılı materyallere binlerce dolar harcamasına gerek yok.

Bir web sitesi, yaklaşan etkinlikleri ve toplantıları sosyal ağlar, dijital topluluklar, vb. Dahil olmak üzere çeşitli kanallar aracılığıyla paylaşmayı kolaylaştırır. Öte yandan, paradan tasarruf edersiniz ve web’deki kilise tanımasını genişletirsiniz.

Sebep 4 – Topluluğu Bağlı Tutun

Her ziyaretçi topluma katkıda bulunmaya heveslidir. İnsanlar bir kilisenin hayatına herhangi bir şekilde katılmak istiyorlar. Örneğin, çatıyı tamir ettirmeniz ve kendi başınıza tamir etmemeniz gerekir. Web sitesinde fırsat sunma hakkında yararlı bilgiler, yardım etmeye hazır bir kişi bulmanızı sağlayacaktır..

Bu yardım istemekle ilgili değil. Ana fikir, gönüllüleri ve topluluk üyelerini paylaşmaya veya yardıma hazır olmaya teşvik etmektir. Bir web sitesi, cemaatin görevler ve gelecek etkinlikler hakkında bilgilendirilmesini kolaylaştırır.

Sebep 5 – Öğrenme Sürecine Katılım

Bir kilise web sitesi dini öğrenmeye katılımı arttırır. Örneğin, platformu daha fazla insanı dua gruplarına katılmaya ve açık İncil çalışmalarına katılmaya davet etmek için kullanabilirsiniz. Her topluluk üyesi, doğrudan web sitesinde yer alacak bir program veya etkinlik seçebilecek.

Böyle bir konsepti hayata geçirmek için, web sitesinin karmaşıklığını göz önünde bulundurarak bir geliştirme ekibi kiralamanız veya daha ucuz, daha hızlı ve daha kolay bir seçenek tercih etmeniz gerekebilir. Wix. Sistem, bazen uygulanacak özellik veya araçlarla oldukça sınırlı olan kilise binası web sitelerine kıyasla daha işlevsel ve esnektir. Dahası, Wix dışında tasarım ve özelleştirme açısından çok fazla teklif vermiyorlar.

Aynı zamanda, pahalı projeler bazen işe yaramayabilir ve sıfır etkiye sahip gibi görünebilir, yani özel geliştiriciler işe almak zaman kaybı olacaktır. Bu yüzden bir kilise web sitesi oluşturmak için bazı önemli adımları belirlemeye karar verdik. Teknisyenler için tasarlanmış ücretsiz ve kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucu olan Wix’i kullanarak yapım sürecinin tüm aşamalarını göreceksiniz..

Ücretsiz Kilise Web Sitesi Yapmak İçin 5 Adım

Wix

Wix – bir SaaS web sitesi oluşturucusudur. Bu, ek yazılım indirmeye gerek kalmadan doğrudan tarayıcınızdan erişilebileceği anlamına gelir. Buradaki en önemli yararı, papazlar için bile kullanımı son derece kolay olmasıdır. teknik bilgiye neredeyse hiç sahip değil, özellikle web tasarımı veya programlamasında.

İkincisi, platform kıyasla daha esnek görünüyor kilise-özel web sitesi kurucuları. Wix, tuğladan harç yapısının ötesine geçmenizi ve daha düşük maliyetle daha ilgi çekici bir site oluşturmanızı sağlayan daha zengin bir özellik setine sahiptir.

Tek ihtiyacınız olan giriş yapmak ve sayfaya gerekli elemanları eklemektir. Üçüncüsü, Wix’in birkaç planı kurtarmak isteyen kar amacı gütmeyen kuruluşlar için harika olan ücretsiz bir planı vardır. İnşaat sürecine gelince, aşağıdaki adımları tamamlamaya hazırlanın.

1. Adım. Giriş Yap

Bir SaaS çözümü olarak Wix, yazılım indirmek için çağrı yapmaz. Sadece internete bağlı bir bilgisayarınız olması gerekir. Wix web sitesine gidin, “Oturum Aç” düğmesine basın, şifrenizi ve e-postanızı belirtin (isteğe bağlı olarak Google hesabının sosyal medyasını kullanabilirsiniz) ve oluşturma işlemine başlayın.

Zaten aktif bir e-postanız olduğunu umuyoruz. Değilse, Gmail dahil ücretsiz hizmetlerinden yararlanmak için bir Google hesabı oluşturmanızı öneririz. Şifreyi yazmaya ve her zaman e-posta göndermeye gerek kalmadan gelecekte oturum açmak için de kullanabilirsiniz..

2. Adım. Bir Şablon Seçin

Wix, dinlere, kar amacı gütmeyen ve hayır kurumlarına atıfta bulunan duyarlı şablonlara sahip ayrı bir düzen kategorisine sahiptir. Mevcut tüm seçeneklere göz atın ve istediğinizi seçin. Kural olarak, şablonlarda gelecekte ihtiyaç duyabileceğiniz entegre bloklar zaten vardır.

Wix Kilisesi Şablonları

Aynı zamanda. Yapıyı değiştirmek ve ekstra eleman eklemek, mevcut olanları yeniden düzenlemek ve daha fazlasını yapmakta özgürsünüz. Yerleşik sürükle ve bırak düzenleyici sayesinde işlem çok kolay.

3. Adım. Özelleştirme

Bir sonraki adım, daha önce bahsettiğimiz tüm özellikleri eklemektir:

 • Anasayfa – özel şablon tarafından getirilen önceden ayarlanmış bir ana sayfanız olur. Bununla birlikte, Wix yeni resimler yüklemenize, bölümlere ilgili metinleri kopyalayıp yapıştırmanıza, genel ayarları değiştirmenize, web sitesi başlığını ve açıklamasını belirtmenize vb..
 • Wix Church Ana Sayfa Editörü

 • Etkinlik Takvimi – Wix, geniş bir widget seçimine sahiptir. Pazaryeri. Liste, geri sayım sürelerine (iyi bir teşvik aracı), hatırlatıcılara, basit takvimlere, etkinlik görüntüleyicilere ve daha fazlasına ek olarak çok sayıda etkinlik uygulaması içerir. Beğendiğinizi seçin ve ihtiyacınız olan sayfaya ekleyin.
 • Wix etkinlik yöneticisi

 • Hakkımızda Block – şablonunuzla birlikte gelen önceden ayarlanmış bir Hakkımızda bölümünü kullanabilir ve gösterge tablosundaki listeden başka bir tasarım ve formatla başka bir blok seçebilirsiniz. Sistem, Hakkımızda bölümü düzenleri sunar.
 • Wix Hakkımızda Bölümü

 • Ürünlerimiz – bir kez daha seçtiğiniz şablon, personelinizi açıklayan kullanıma hazır bir bölümle gelebilir. Aynı zamanda blok koleksiyonunun Ekibimiz bölüm düzenleri ile bazı ek teklifleri vardır. Çalışanlarınızı tanıtmak için fotoğraflara ve kısa açıklamalara sahip olanı seçin.
 • Takım bölümümüzü wix

 • İletişim sayfası – Wix, İletişim Sayfasına ek olarak gelişmiş çözümler sunar & Tamamen işlevsel bir iletişim geri bildirim sayfası oluşturmak için telefon widget’ı. Veya özel bir engelleme kullanabilir ve telefon, e-posta ve adresinizi yazabilirsiniz. Ayrıca harita üzerinde bir konum eklemeniz de gerekebilir. Google Haritalar ile sorunsuz entegrasyonun işe yarayabileceği yer burasıdır. Widget’ı alın, adresi yazın ve web sitesinde görüntülenmesini sağlayın.
 • Wix iletişim bilgileri

4. Adım. Sitenizi Tanıtın

Tabii ki, papazlar içerik oluşturmak ve tanıtmak için neredeyse SEO uzmanları vardır. Öte yandan Wix, kilisenin yerel SEO’sunu güçlendirmenin yanı sıra öne çıkmak için birkaç basit araç sunuyor.

Wix SEO

Kontrol paneli, anahtar kelimeleri belirtebileceğiniz, sayfa başlıklarını ve açıklamalarını düzenleyebileceğiniz, URL’leri daha SEO dostu hale getirmek için değiştirebileceğiniz vb. Ayarlara erişim sağlar. Web sitenizi sosyal medyada tanıtmak için sosyal düğmeler ekleyin. Ziyaretçilerinizin sosyal hesaplarındaki içeriği yeniden yayınlamasına izin vermek için bir sosyal paylaşım widget’ı bağlayın.

Adım 5. Canlı Yayına Geçin

Wix ile ücretsiz bir kilise web sitesi yapmaya karar verirseniz, bir alan adınızın olması gerekir. Başka bir deyişle, ayrı olarak kaydetmeniz veya ücretli bir Wix planını seçmeniz gerekir. 1 yıllık ücretsiz alan adı sunuyor. Ücretsiz bir planla ilgili kötü haber, sınırlı bant genişliği ve Marketplace erişimi ile gelmesidir. Fotoğraflar, videolar, etkinlikler vb. İle çok fazla içerik eklemeyi planlıyorsanız, çoğu zaman yeterli olmayabilir..

Daha iyi bir fikir, ayda sadece 13 ABD doları olan bir Combo planı satın almaktır. Zaten barındırma ve pakete dahil tüm önemli özellikleri ile 1 yıllık bir alan içerir. Alan adını web sitesinin genel ayarlarına bağlayın, mobil cihazlarda iyi çalıştığından emin olmak için web sitesini önizleyin ve “yayınla” düğmesine basın. Web siteniz ilk ziyaretçileri karşılamaya hazır.

Gördüğünüz gibi, Wix, kilise web sitesinin tüm özelliklerini hayata geçirmek için gerekli tüm araçlara sahiptir. Sadece gerekli olanları kaçırmadığınızdan ve potansiyel ziyaretçilerinizi yanlış yönlendirebilecek yararsız bölümlerle sitenizi aşırı yüklemediğinizden emin olun. Tartışılan tüm blokları içeren basit ve net bir yapıya odaklanın.

Sonuç

Cemaatinizi meşgul tutmak ve kilise kapılarına daha fazla ziyaretçi çekmek istediğinizde bir kilise web sitesine sahip olmak iyidir. Modern teknolojilerle, üçüncü taraf geliştiriciler ve binlerce dolar öde.

Wix, bir kilise sitesinin sahip olması gereken tüm temel özellikleri uygulamak için yeterli araçlarla kapsamlı bir çözüm olarak gelir. Ayrıca, kayıtlı bir alan adına sahip projeler için ücretsiz bir planı vardır. İle kullanımı çok kolaydır nispeten ucuz Premium planlar tüm özellikleri tek bir yerde tutmak isteyenler için.

Ücretsiz bir Kilise Web Sitesi oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map