Ücretsiz Fotoğraf Sitesi Nasıl Oluşturulur

Ücretsiz Fotoğraf Sitesi Nasıl Oluşturulur


Böylece, inanılmaz kamera becerileri ve ayrıntılara odaklanma yeteneğine sahip olursunuz. Ne yazık ki, yeteneklerinizi internette gösteremiyorsanız bunların hiçbir faydası yoktur. Bu nedenle, tanınmanın tek yolu, sıkı finansman durumunda ücretsiz bir fotoğraf sitesi oluşturmaktır. Çalışmanızı sosyal medyada yayınlamak iyi ama yeterli değil.

Güçlü bir web temsili, sadece en iyi çalışmalarınızı vurgulamak için değil, aynı zamanda birlikte çalışacak potansiyel müşterilerin veya meslektaşların dikkatini çekmek için de gereklidir. Buradaki iyi haber, sıfırdan yeni bir site oluşturmanın birkaç saat sürebilir zaten vitrinde alakalı içerik ve fotoğraflar hazırladığınızı dikkate alarak.

Fotoğrafçı Web Sitesi Oluşturmak için Neden Wix Kullanmalı??

Wix web sitesi oluşturucu

Wix – Sıfır maliyetle istediğiniz kadar web sitesi oluşturmak için mükemmel bir araçtır. Basit bir web sitesine başlamak ve alan adınızı bağlamak için yeterli olanaklara sahip sıfır maliyetli bir paket sunar. Yazılım, basit bir düzenleme işlemine ek olarak zengin bir özellik setine sahiptir.

Wix’i bir fotoğraf sitesi için kullanmanın temel nedenleri şunlardır:

 • Hazır Şablonlar – sıfırdan yeni bir web sitesi oluşturmanız gerekmez. Listeden mevcut duyarlı düzenlerden herhangi birini seçmeniz yeterlidir. İhtiyacınız olan kategoriyi seçin (Wix’in fotoğraf temaları da var), metinler, iletişim bilgileri, fotoğraf örnekleri, referanslar ekleyin ve dakikalar içinde yayınlanmaya başlayın. Ücretsiz olarak mobil uyumlu ve şık bir web sitesi alacaksınız.
 • Çarpıcı Galeriler – Wix, Profesyonel Galeri widget’ı fotoğraf ve görüntülerin muhteşem listelerini oluşturmak için. Instagram ızgarası mı yoksa tam genişlikli bir kaydırıcı mı olacak, gerekli formatı seçebilirsiniz. Ayrıca, özellik, çalışmalarınızın üçüncü taraflarca indirilmesini önlemek için ekstra koruma ile birlikte gelir.
 • Wix Pazar Yeri – kullanıcılar pazardan herhangi bir widget’ı seçebilir. Analitiği entegre edebilir, etkinlik takvimleri ayarlayabilir, rezervasyon hizmetlerini entegre edebilir, Canlı Sohbet ve iletişim formlarını entegre edebilirsiniz ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Sistem, üçüncü taraf hizmet entegrasyonu açısından tam özgürlük sunar.
 • Wix Rezervasyonları – etkinlikler, atölyeler, randevular, konferanslar, vb yönetmek için özel bir Wix uygulaması Uygulama grup sınıflarını organize etmek, katılımcılar için bildirimler ve hatırlatmalar göndermek yanı sıra grup üyeleri için ayrı bir giriş ortamı oluşturmak için kolaylaştırır ve daha fazlası.
 • Bloglama Özelliği – Gösterge tablosundan yalnızca bir tıklama ile özel bir blog oluşturun. İlginç makaleleri ve çalışma deneyimini paylaşın, web sitenize trafik çekin, web sitenizi arama motorları için daha çekici hale getirmek için içeriğinizi optimize edin ve tanıtın.

Gördüğünüz gibi, Wix bir fotoğrafçı sitesini sıfırdan bağlarken her görevi yerine getirmenizi sağlar. Gibi portföy odaklı platformları denemek isteyebilirsiniz Adobe Portföyü. Ancak, derin tasarım ve teknik becerilere ihtiyaç duyarlar. Oluşturma işlemi, barındırma satın almanız ve bir alan adı kaydetmeniz gerekeceğinden bahsetmeden saatler ve günler sürebilir.

Wix’i Ücretsiz Deneyin

Şimdi yapım sürecine daha yakından bakalım.

Wix Kullanarak Ücretsiz Fotoğraf Sitesi Nasıl Yapılır

Projeyi dakikalar içinde özelleştirmek ve dağıtmak için bu adım adım kılavuzu izleyin. Yanınızda yüklenecek hazır içerik ve resimlere sahip olmayı unutmayın.

1. Adım. Oturum Açma

İlk aşama kayıt olmaktır. Aksi takdirde, tüm Wix özelliklerini kullanamayacaksınız. Sistem başlamak için çeşitli yollar sunar. Birincisi, oturum açmak için gereken e-posta ve şifre ile geleneksel kayda benzer. İkinci yol, mevcut Google veya Facebook hesaplarından herhangi birini kullanmaktır. Sistem anında doğrulama gerektirmez. Böylece zaman kazanabilir ve devam edebilirsiniz.

Wix web sitesi oluşturucu - oturum açın

2. Adım. Bir Şablon Bulun

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Wix’in portföyler ve fotoğraf siteleri için ayrı bir kategorisi vardır. Boş sayfayı kullanarak platform tarafından sunulanı seçebilir veya sıfırdan bir web sitesi oluşturabilirsiniz. İkinci seçenek biraz daha zaman alıcıdır, çünkü içerik eklemek ve canlı yayın yapmak için hazır bir düzen almak yerine her bloğu kendiniz eklemeniz gerekecek.

Wix fotoğrafçılık şablonları

3. Adım. İçeriği Düzenleyin

Editör süper kolaydır. Sürükle ve bırak işlevselliği ile birlikte gelir; bu, testi sayfadaki bölümlere kopyalayıp yapıştırabileceğiniz anlamına gelir. Sistem, temel SEO ayarlarını, ana sayfa başlıklarını ve açıklamaları, diğer sayfalar için meta etiketleri düzenlemenizi sağlar. Galeriye resim eklemek için süreç özel beceriler gerektirmez, fotoğraf alanına dosyaların gezdirilmesini gerektirir.

Wix fotoğraf sitesi editörü

4. Adım. Widget Ekleme

Boştan yeni bir site oluşturursanız, galeriler veya iletişim formları gibi widget’ları manuel olarak eklemeniz gerekir. Hazır bir düzen seçerseniz veya Wix ADI, gerekli tüm özelliklere zaten entegre edilmiş olacaksınız. Bununla birlikte, ihtiyaç durumunda diğer hizmetleri bağlama ve düzeni istediğiniz zaman değiştirme şansınız hala var.

Wix fotoğrafçılık uygulamaları

5. Adım. Etki Alanına Bağlanma ve Yayınlama

Kayıtlı bir alan adınız varsa, bunu yalnızca kontrol panelindeki genel web sitesi ayarlarını kullanarak bağlamanız gerekir. Sitenizi bir önizleme moduyla (masaüstü ve mobil sürümleri vurgular) önizlemeyi, son değişiklikleri yapmayı ve “yayınla” düğmesine basmayı unutmayın.

Ek işlevsellik, e-Ticaret özellikleri, sınırsız bant genişliği veya diğer ekstralara ihtiyacınız varsa, ücretsiz bir paket tesisler açısından biraz sınırlı olduğundan, Wix premium planlarından herhangi birini ödemeniz gerektiğini lütfen unutmayın. Wix Combo ayda 13 dolara mal oluyor. O çoktan 1 yıl boyunca ücretsiz alan adı içeriyor widget’lara, şablonlara ve diğer ücretsiz seçeneklere ek olarak.

Temel Fotoğrafçılık Web Sitesi Özellikleri

Özellik kümesi, sitenizi nasıl kullanmak istediğinize bağlı olacaktır. En iyi çalışmalarınızdan bazılarını göstermek için bir portföy mü? Yoksa çevrimiçi fotoğraf satmak mı istiyorsunuz? Bir birey misiniz veya bir fotoğraf stüdyosunu mu temsil ediyorsunuz? Tek sayfalık bir portföy mü yoksa birkaç sayfalı bir web sitesi mi olacak??

Diyelim ki, çevrimiçi ortamda iyi bir yer edinmek ve hedef kitlenin dikkatini çekmek ve yeni müşteriler bulmak için en iyi fotoğrafları paylaşmak için bireysel bir insansınız. Serbest çalışanlar ve bağımsız sanatçılar için tipik bir durum. Bu durumda, aşağıdaki yerinde öğelere sahip olmanız gerekebilir:

Anasayfa veya Hakkımda Bölümü

Ayrı bir Ana Sayfa oluşturmak, tüm blokları ve öğeleri tek bir sayfaya yerleştirmek yerine iyi bir fikirdir. Aradıkları bölüme inmeye gerek kalmadan müşterileriniz için daha hızlı ve daha kolay gezinme sağlar..

Fotoğrafçılık web sitesi homapage

Ana Sayfa kendini kanıtlanmış bir profesyonel olarak tanıtmak için iyi bir şans. Ayrıca, web sitenize SEO optimizasyonu açısından bir destek verebilir. Arama motorları kim olduğunuzu tanımlamak için metinsel içerik gerektirir. Buna ek olarak, kendiniz hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi sunabileceksiniz..

Portföy veya Galeri

Bu bölüm, gelecekteki fotoğraf web sitenizin çekirdeğidir. Müşteriler, kalifikasyon düzeyinizi değerlendirmek için en çarpıcı çalışmalarınızı ve resimlerinizi keşfetmek için çoğunlukla bu bloğu ziyaret edecek. Seçenekler sonsuzdur. Dinamik mi yoksa durum galerisi mi, tam genişlikte bir kaydırıcı mı yoksa başka bir şey mi olacak??

Wix Fotoğraf Galerisi

Fikir sadece dikkati çekmek değil, aynı zamanda ziyaretçinin fotoğraflarınıza göz atmasını kolaylaştırmaktır. Bunları, örneğin manzaralar, kentsel görüntüler, portreler vb. Kategorilere göre sıralayabilirsiniz. Seçtiğiniz bir platformun çeşitli seçenekler sunduğundan emin olun.

Görüşler

Muhtemelen bazı komisyonlar kazanmanın bir yolunu aramanıza rağmen, bu bölüm sizinle birlikte çalıştıktan sonra müşterilerin yorumlarını ve gösterimlerini göstermeyi mümkün kılar. Önceki müşterileriniz için yaptığınız en iyi çalışmalardan bazılarını ekleyin, önerilerini gösterin, web sitenizin ve hizmetlerinizin daha güvenilir görünmesini sağlamak için önceki deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanın.

Wix Referansları

İletişim bilgileri

Her fotoğraf sitesi için olmazsa olmaz bir özellik. Müşterilerin size en başından itibaren ulaşmasının tek yolu olarak geliyor. Sıklıkla ödenen karmaşık rezervasyon uygulamalarının uygulanması gerekli değildir. Şu gibi bazı temel bilgiler ekleyebilirsiniz:

 • E-posta.
 • Telefon numarası.
 • Kişisel sosyal hesaplarınıza bağlantılar.

Sadece bu bölümü asla boş bırakmadığınızdan emin olun.

Sosyal Düğmeler

Özellikle fotoğrafçılar için bir diğer hayati özellik. Çok sayıda medya içeriğiyle, ziyaretçilerin sevdikleri bazı çalışmalarınızı paylaşmasına olanak tanıyan sosyal medya entegrasyonundan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Sosyal platformlar söz konusu olduğunda, fotoğraflar ve görüntüler hala itici güçtür. Çevrimiçi topluluğun dikkatini çekin ve bir takipçiler ordusu oluşturun.

Bir Fotoğrafçılık Web Sitesinde Aranacak Ekstra Özellikler

Sitenizi tanıtmanız gerektiğinde kullanışlı olabilmelerine rağmen bazı ekstralar eklemek zorunlu değildir. Aynı zamanda, kariyerinizin bir noktasında eserlerinizi satmak isteyebilirsiniz. Ek işlevselliğe de ihtiyacınız olabilir..

İşte aradığınız şey:

 • Bir Bloglama Özelliği – içeriğinizi tanıtmanın ve web sitesini daha kullanıcı dostu hale getirmenin harika bir yolu. Bir profesyonel olarak, uzmanlığınızı veya deneyiminizi, yeni başlayanlar için bazı yararlı ipuçlarını vb..
 • e-Ticaret Özellikleri – ödeme yöntemlerini bağlayın, resimleriniz için ürün sayfaları oluşturun ve işlemi otomatik olarak sıkıştırmak için “satın al” düğmeleri ekleyin. Bu özellik tüm web sitesi oluşturma platformlarında ücretsiz değildir. İhtiyacınız olursa, ücretsiz bir fotoğraf sitesi oluşturamazsınız..

Alt çizgi

Nasıl bir fotoğraf web sitesi oluşturacağınızı merak ediyor musunuz? Wix bu sorunun cevabıdır. Esnek bir web sitesi oluşturucu, özel yetenekleri olmayan yeni bir site oluşturmak için uygun maliyetli ve hızlı çözümler sunar. Kullanıcılar ayrıca, web sitelerini pazarlamak ve tanıtmak için araçlar edinecek ve en çarpıcı şekilde temsil edilen fotoğraflar, resimler ve önceki çalışmalarla izleyicilerin dikkatini çekecek.

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map